Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Girly θετικη ενέργεια και ολα θα πανε καλα! Καντε και αγαπούλες σήμερα και αυριο να το χουμε σίγουρο το μπεμπε.

@Mpourmpoulo ελπιζω να μην είναι κάτι. Πιες πολυ νερο, να πηγαίνεις συχνα τουαλέτα μπας και το προλαβεις αν τυχον ειναι ουρολοιμωξη.

@lilly1984 ναι ήμουν τυχερη αλλα ειμαι υπερ των εξετάσεων και φυσικα αν συντρεχει λόγος της υποβοηθουμενης. Στο 1ο χρονο που δ εμενα αρχισα να το ψαχνω. 

Γενικα 3 στις 3 κυησεις ήμουν η περιπτωση που ακους οτι ετυχε σε μια κοπέλα. Στην 1η μ προσπαθούσα 2 χρονια, 9 δεκεμβριου περασα επιτροπή για εξωσωματικη και εν αναμονη περιοδου για να ξεκινήσω τη διαδικασια ειχα θετικη χοριακη στις 13 Δεκεμβρίου. 2η κυηση με μια ελευθερη μονο επαφη. Απο αυτες που ακους κ δεν πιστευεις. 3η κυηση στον 1ο υπερηχο διαπιστωσαμε οτι τ εμβρυο ηταν πολυ κοντά στην τομη. Περιμεναμε μεχρι τη 10η βδομαδα να δουμε που θα σχηματιστει ο πλακουντας. Τελικα ο πλακουντας ηταν διεισδυτικος με πιθανότητες κατω του 1%. Και ομως μ συνεβει κι αυτο και έκανα διακοπη της κυησης. 

Μακάρι να μην είναι και να το προλαβω! Ηπια σοδα με νερό και ξεκίνησα να πίνω και νερά ! Αν συνεχιστούν τα συμπτώματα θα πάω αύριο το πρωί να κάνω γενικη και καλλιεργεια ουρων! Λυπαμαι κορίτσι μου για την διακοπή κύησης😩 όμως έχεις δυο υπεροχα παιδάκια και όπου να ναι θα έρθει και το τρίτο σου❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ για την τόσο όμορφη ενέργεια! Οολα θα πάνε υπέροχα ❤️ με τόση όμορφη αύρα!!! Δεν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα τις εξάντλησα! Πρέπει να κάνουμε κίνημα για περισσότερες αντιδράσεις!! Δεν μας φτάνουν!!!

@Mpourmpouloθα την γλυτώσεις πιστεύω. Πάρε και τα αναβραζοντα με το κραμπερι. Βοηθούν πολυ! Νερά φουλ και θα το γλυτώσεις! 

@marinamanoulitsa πάμε όλες μαζί να βάλουμε φωτιά στον Ιανουάριο!! 💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα ξέχασα να πω! Πήρα τα τεστ ωορηξιας της one .. ρε Κορίτσια με 3 ωαρια και δεν έχει δείξει ούτε ένα φουλ θετικό! Είμαι λίγες ώρες πριν σκάσουν και βγάζουν άχνη γραμμή καμία σχέσηε τα παλιά. Είδα ότι άλλαξαν. Το λέω να το έχετε υπόψη σας. Με επιβεβαιωμένο υπέροχο και τεστ κάθε μέρα δεν βρήκα ούτε καν κατά προσέγγιση την ωορρηξία στα τέστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ για την τόσο όμορφη ενέργεια! Οολα θα πάνε υπέροχα ❤️ με τόση όμορφη αύρα!!! Δεν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα τις εξάντλησα! Πρέπει να κάνουμε κίνημα για περισσότερες αντιδράσεις!! Δεν μας φτάνουν!!!

@Mpourmpouloθα την γλυτώσεις πιστεύω. Πάρε και τα αναβραζοντα με το κραμπερι. Βοηθούν πολυ! Νερά φουλ και θα το γλυτώσεις! 

@marinamanoulitsa πάμε όλες μαζί να βάλουμε φωτιά στον Ιανουάριο!! 💪💪💪

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Ααα ξέχασα να πω! Πήρα τα τεστ ωορηξιας της one .. ρε Κορίτσια με 3 ωαρια και δεν έχει δείξει ούτε ένα φουλ θετικό! Είμαι λίγες ώρες πριν σκάσουν και βγάζουν άχνη γραμμή καμία σχέσηε τα παλιά. Είδα ότι άλλαξαν. Το λέω να το έχετε υπόψη σας. Με επιβεβαιωμένο υπέροχο και τεστ κάθε μέρα δεν βρήκα ούτε καν κατά προσέγγιση την ωορρηξία στα τέστ 

Θα δω μήπως πάω να τα παρω τώρα ! Έχω πιει όμως και την σοδα! Να το πιω λες μετά το φαγητό; 
Δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αυτά τα τεστ! Της home test  πάντως είναι τα καλύτερα και πέφτουν μέσα καθώς τα έχω τσεκάρει μαζί με υπερήχους ! Κάνε και ένα το βράδυ να δεις ! Μπορεί και να μην είναι αξιόπιστα τα συγκεκριμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέραααααααααα

Σας γράφω ξαπλωμένη περιμένοντας να περάσει η ώρα για να σηκωθώ και να μπορέσω να φύγω! Μόλις έκανα την σπερματεγχυση! Τα ωοθηλακια δεν έσκασαν ακόμη αλλά είπε ο γιατρός είναι θέμα ώρας να σκάσουν. Εγώ ήδη έχω πόνους ωορηξιας. Είχαμε πολύ καλό σπέρμα ευτυχώς και όοολα θα πάνε υπεροχα αυτή τη φορά! Θετική σκέψη έχω και θετικό feeling. Εύχομαι να επιβεβαιωθεί όλο αυτό καιε ένα θετικό τεστακι!! 26 του μήνα θα πρέπει να κάνω χοριακη. Αυτααα 💪❤️

Καλή επιτυχία girly μου!!!!! Εύχομαι μια τέλεια χοριακη ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,  τι ευχάριστα νέα, εύχομαι όλα να πάνε φανταστικά για τη κάθε κοπέλα ❣️❣️❣️ και να παίρνουμε και μεις σειρά σιγά σιγά. 

Εγώ τώρα μετά την αποξεση και τον καθαρό υπέρηχο που είχα,  κάναμε κάποιες εξετάσεις για θρομβοφιλια, στα αποτελέσματα, βλέπω γονίδιο MTHFR C677T ομοζυγωτία , για να δούμε τι μπορεί να είναι αυτό. Έχετε εσείς καμία ιδέα; θα μιλήσω με την γιατρό απογευματινή ώρα αλλά τις έστειλα και στον γιατρό στο δημόσιο που εκεί είχα κάνει την απόξεση 

φοβήθηκα λίγο η αλήθεια είναι, αλλά προσπαθώ να έχω θετική σκέψη και περιμένω να δω τι θα μου πουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 36 μέρες από την απόξεση, η γιατρός στον υπερηχο είχε δει την ωορρηξία και μου είπε να υπολογίζω 10 με 12 του μηνα για την πρώτη περίοδο  (στο γιατρό είχα πάει 29 του μηνα) αλλά δεν έχω ακόμα ενοχλήσεις πως θα ρθει.

Λίγο αγχώνομαι γιατί με το αγόρι μου είχαμε μια επαφή στις 31/12 αλλά τον έπιασα λίγο στον ύπνο μετά το οικογενειακό φαγοπότι και φοβάμαι μην έγινε καμία στραβή και τελικά δεν έρθει η πρώτη περιοδος αλλά κάτι άλλο 🫣🫣🫣 τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@flowerv εγω. Μετα απο 2 χρόνια με μετριο προς χαλια σπερμοδιαγραμμα. Στο 1ο μου. Το 2ο ηρθε με μοα ελευθερη μονο επαφη. Δεν καναμε προσπάθειες, παίρναμε παντα προφυλαξεις εκτός απο εκείνο το βράδυ που ειπα σιγα 2 χρονια καναμε για να πιάσουμε, τωρα με μια φορα? Ε και ομως.

Μπράβο κοπέλα μου να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου ! Αλλάξατε κάτι? Ή απλά έγινε το θαύμα μόνο του? Προσπαθούμε 12 μήνες όλοι μας λένε  να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και θα έρθει! Είμαστε 27 και οι δύο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

Θα δω μήπως πάω να τα παρω τώρα ! Έχω πιει όμως και την σοδα! Να το πιω λες μετά το φαγητό; 
Δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αυτά τα τεστ! Της home test  πάντως είναι τα καλύτερα και πέφτουν μέσα καθώς τα έχω τσεκάρει μαζί με υπερήχους ! Κάνε και ένα το βράδυ να δεις ! Μπορεί και να μην είναι αξιόπιστα τα συγκεκριμένα! 

@Mpourmpoulo πάρε και χυμό κράνμπερι βοηθάει - όπως και να χει να αποφύγεις οτιδήποτε απ αυτά για την ουρολοίμωξη που έχουν D-mannose γιατί έχει αποδειχτεί ότι εμποδίζει την εμφύτευση! Στο λέω γιατί κι εγώ παθαίνω ουρολοιμώξεις πού και πού και ενώ το συμπλήρωμα με D-mannose βοηθάει για άμεση ανακούφιση η γυναικολόγος μου είπε να μη το χρησιμοποιώ κατά τις προσπάθειες σύλληψης. Επίσης μετά τις επαφές οπωσδήποτε κατούρημα κορίτσια, βοηθάει να καθαρίσει ο κόλπος από τυχόν τέτοια μικρόβια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Ααα ξέχασα να πω! Πήρα τα τεστ ωορηξιας της one .. ρε Κορίτσια με 3 ωαρια και δεν έχει δείξει ούτε ένα φουλ θετικό! Είμαι λίγες ώρες πριν σκάσουν και βγάζουν άχνη γραμμή καμία σχέσηε τα παλιά. Είδα ότι άλλαξαν. Το λέω να το έχετε υπόψη σας. Με επιβεβαιωμένο υπέροχο και τεστ κάθε μέρα δεν βρήκα ούτε καν κατά προσέγγιση την ωορρηξία στα τέστ 

Πολύ περίεργο όντως, αλλά εφόσον το έχεις επιβεβαιωμένο με υπέρηχο αυτό να εμπιστεύεσαι - τα τεστ μπορεί να είναι και αναξιόπιστα. Εχω κι εγώ σήμερα υπέρηχο που μου ζήτησε η ειδικός γονιμότητας κι επειδή πλησιάζει κι η μέρα της ωορρηξίας, θα ρωτήσω να μου πουν που βρισκόμαστε ως προς την ωρίμανση γιατί ακόμα αχνά βγαίνουν τα τεστάκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Είμαι 36 μέρες από την απόξεση, η γιατρός στον υπερηχο είχε δει την ωορρηξία και μου είπε να υπολογίζω 10 με 12 του μηνα για την πρώτη περίοδο  (στο γιατρό είχα πάει 29 του μηνα) αλλά δεν έχω ακόμα ενοχλήσεις πως θα ρθει.

Λίγο αγχώνομαι γιατί με το αγόρι μου είχαμε μια επαφή στις 31/12 αλλά τον έπιασα λίγο στον ύπνο μετά το οικογενειακό φαγοπότι και φοβάμαι μην έγινε καμία στραβή και τελικά δεν έρθει η πρώτη περιοδος αλλά κάτι άλλο 🫣🫣🫣 τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; 

Ο γιατρός τι σας συμβούλευσε; Πότε σας είπε ότι μπορείτε να ξαναπροσπαθήσετε; Συνήθως λένε 1-2 κύκλους μέχρι να έρθει ο οργανισμός στα ίσια του. 

Εγώ έκανα πρόκληση αποβολής και στη δική μου περίπτωση έπρεπε οπωσδήποτε να περιμένουμε 2 κύκλους πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες διότι τα χάπια της αποβολής θα μπορούσαν να προκαλέσουν κι άλλη αποβολή εάν έμενα έγκυος πριν το πέρας των 2 μηνών. Οπότε μας είπε αν θέλουμε επαφές μόνο με προφυλαξη για εκείνο το διάστημα. Τώρα στην απόξεση μπορεί να είναι διαφορετικά τα πράγματα, καλό είναι να συμβουλευτείς το γιατρό σου αν δε σου έρθει μέχρι Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ο γιατρός τι σας συμβούλευσε; Πότε σας είπε ότι μπορείτε να ξαναπροσπαθήσετε; Συνήθως λένε 1-2 κύκλους μέχρι να έρθει ο οργανισμός στα ίσια του. 

Εγώ έκανα πρόκληση αποβολής και στη δική μου περίπτωση έπρεπε οπωσδήποτε να περιμένουμε 2 κύκλους πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες διότι τα χάπια της αποβολής θα μπορούσαν να προκαλέσουν κι άλλη αποβολή εάν έμενα έγκυος πριν το πέρας των 2 μηνών. Οπότε μας είπε αν θέλουμε επαφές μόνο με προφυλαξη για εκείνο το διάστημα. Τώρα στην απόξεση μπορεί να είναι διαφορετικά τα πράγματα, καλό είναι να συμβουλευτείς το γιατρό σου αν δε σου έρθει μέχρι 

Η γιατρός μου είπε αφού με είδε και ήταν όλα καλά πως με το που έρθει η πρωτη περίοδος μπορείτε να ξεκινήσετε. Ωστόσο είχαμε κάνει και τις εξετάσεις, τώρα περιμένω να δω τι θα μου πει για τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Μπράβο κοπέλα μου να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου ! Αλλάξατε κάτι? Ή απλά έγινε το θαύμα μόνο του? Προσπαθούμε 12 μήνες όλοι μας λένε  να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και θα έρθει! Είμαστε 27 και οι δύο! 

Είστε πολύ νέοι οπότε σίγουρα υπάρχουν χρόνος και επιλογές μπροστά σας. Βέβαια εφόσον προσπαθείτε ήδη 1 χρόνο καλό θα ήταν να το ψάξετε και να κινηθείτε αναλόγως - ορμονολογικές, θυροειδή, βιταμίνη D και υπέρηχο για σένα και σπερμοδιάγραμμα για τον δικό σου. Σ εμάς αυτά πρότεινε η ειδική γονιμότητας που επισκεφθήκαμε αυτή τη βδομάδα (εμείς βέβαια είμαστε 32 και 33, στον 7ο μήνα πλέον προσπαθειών μετά απο παλίνδρομη που πιάσαμε με την 1η προσπάθεια).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria98 είπε:

Η γιατρός μου είπε αφού με είδε και ήταν όλα καλά πως με το που έρθει η πρωτη περίοδος μπορείτε να ξεκινήσετε. Ωστόσο είχαμε κάνει και τις εξετάσεις, τώρα περιμένω να δω τι θα μου πει για τα αποτελέσματα.

ωραία, άρα δεν υπάρχει κάτι να σας εμποδίζει πιστεύω. Με το καλό τ αποτελέσματα και μακάρι να δεις το θετικό τεστάκι σύντομα κορίτσι! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Μπράβο κοπέλα μου να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου ! Αλλάξατε κάτι? Ή απλά έγινε το θαύμα μόνο του? Προσπαθούμε 12 μήνες όλοι μας λένε  να συνεχίσουμε τις προσπάθειες και θα έρθει! Είμαστε 27 και οι δύο! 

Πόσο σκληρό είναι αυτό!! Όταν σου λένε ότι είναι όλα καλά αλλά δεν έρχεται το επιθυμητό!! Κορίτσι μου με μέτριο σπέρμα μένεις έγκυος! Εδώ με χάλια μένεις! Ίσως μπορείτε να κάνετε σπερμματεγχηση και εσείς!! Είναι πιο ανεβασμένα τα ποσοστά από την φυσιολογική σύλληψη και το κόστος δεν είναι τόσο μεγάλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι να μην είναι και να το προλαβω! Ηπια σοδα με νερό και ξεκίνησα να πίνω και νερά ! Αν συνεχιστούν τα συμπτώματα θα πάω αύριο το πρωί να κάνω γενικη και καλλιεργεια ουρων! Λυπαμαι κορίτσι μου για την διακοπή κύησης😩 όμως έχεις δυο υπεροχα παιδάκια και όπου να ναι θα έρθει και το τρίτο σου❤️ 

Κορίτσι μου θα το προλάβεις! Αφού το κατάλαβες νωρίς!!! Αλλά και να μην το προλάβεις θα πάρεις μια ελαφριά αντιβίωση ναι θα περάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Ααα ξέχασα να πω! Πήρα τα τεστ ωορηξιας της one .. ρε Κορίτσια με 3 ωαρια και δεν έχει δείξει ούτε ένα φουλ θετικό! Είμαι λίγες ώρες πριν σκάσουν και βγάζουν άχνη γραμμή καμία σχέσηε τα παλιά. Είδα ότι άλλαξαν. Το λέω να το έχετε υπόψη σας. Με επιβεβαιωμένο υπέροχο και τεστ κάθε μέρα δεν βρήκα ούτε καν κατά προσέγγιση την ωορρηξία στα τέστ 

Τι εννοείς τα άλλαξαν?? Εχθές παρήγγειλα 20+20 ωορρηξίας και εγκυμοσύνης 😭😭😭 τους πήρες κανένα τηλέφωνο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια χθες επικοινώνησα με τον γιατρό την @Girly για σπερμματεγχηση για να κλείσουμε το πρώτο ραντεβού! Μου είπε όταν μου έρθει περίοδος να πάρω τηλ για να κλείσουμε το ραντεβού και να μου εξηγήσει την διαδικασία να δει λίγο και το ιστορικό μου για αν δει τι φάρμακα θα μου δώσει!! Άντε να δούμε τι πουλιά θα πιάσουμε! Ο ουρολόγος μας είπε ότι τα αποτελέσματα είναι καλά και ότι δεν συζητάμε για εξωσωματική σε καμία περίπτωση! Και μας είπε ακόμη ότι σπερμματεγχηση μπορούσαμε να κάνουμε και με τα παλιά αποτελέσματα μιας και με την διαδικασία αυτή το σπέρμα γλιτώνει  μεγάλη απόσταση μιας και μπαίνει με το σωληνάκι στην μήτρα! Σόρρυ για της ανάλυσης το γράφω αν τυχόν καμία κοπέλα έχει το ίδιο θέμα ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Mpourmpoulo πάρε και χυμό κράνμπερι βοηθάει - όπως και να χει να αποφύγεις οτιδήποτε απ αυτά για την ουρολοίμωξη που έχουν D-mannose γιατί έχει αποδειχτεί ότι εμποδίζει την εμφύτευση! Στο λέω γιατί κι εγώ παθαίνω ουρολοιμώξεις πού και πού και ενώ το συμπλήρωμα με D-mannose βοηθάει για άμεση ανακούφιση η γυναικολόγος μου είπε να μη το χρησιμοποιώ κατά τις προσπάθειες σύλληψης. Επίσης μετά τις επαφές οπωσδήποτε κατούρημα κορίτσια, βοηθάει να καθαρίσει ο κόλπος από τυχόν τέτοια μικρόβια.

Πήρα κάτι ταμπλέτες με κράνμπερι και βιταμίνη c της lamperts! Σου ανεβαζω φωτό με τα συστατικά να μου πεις αν έχει αυτό το συστατικό που λες! Έστειλα και στον γιατρό ότι έχω αυτά τα συμπτώματα και αν επηρεάζει στην εξέταση ουρων που θα κάνω αύριο το ουτροτζεσταν που παιρνω κολπικά πρωί βράδυ! Περιμενω να μου απαντήσει και αν είναι θα του πω αν μπορώ να παρω και τις ταμπλέτες αυτές που αγόρασα για να μου πει με σιγουρια. Πάντως έχω πάλι τσούξιμο που κατούρησα όποτε δεν την γλιτώνω την ουρολοιμωξη και το θέμα είναι ότι τα αποτελέσματα θα βγουν από Δευτέρα και μετά! Να φως πως θα την παλέψω! Μετά τις επαφές καθομαι κανένα μισάωρο ξαπλωμένη και μετά πάω να κατουρισω ! Αχ τι τραβαμεεεεεεεε!

image.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Είμαι 36 μέρες από την απόξεση, η γιατρός στον υπερηχο είχε δει την ωορρηξία και μου είπε να υπολογίζω 10 με 12 του μηνα για την πρώτη περίοδο  (στο γιατρό είχα πάει 29 του μηνα) αλλά δεν έχω ακόμα ενοχλήσεις πως θα ρθει.

Λίγο αγχώνομαι γιατί με το αγόρι μου είχαμε μια επαφή στις 31/12 αλλά τον έπιασα λίγο στον ύπνο μετά το οικογενειακό φαγοπότι και φοβάμαι μην έγινε καμία στραβή και τελικά δεν έρθει η πρώτη περιοδος αλλά κάτι άλλο 🫣🫣🫣 τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; 

Εγω όταν έκανα αποξεση ο γιατρός που μου την έκανε μου είχε πει ότι μπορω και χωρίς να έρθει η πρώτη περιοδος και ξεκινήσω προσπαθεια για να μεινω απλά το θέμα θα είναι ότι δεν θα ξέρω ακριβώς ποτε έκανα ωορρηξία να υπολογίσουμε την κύηση κατά τα αλλά δεν είχε θέμα να μεινω αμέσως 

εμενα τελικά ήρθε η πρώτη περιοδος και έμεινα τότε 

Άλλοι γιατροί λένε πρέπει να περιμενεις 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε ; Εγω αυτές τις μερες ξυπνούσα και έκανα εμετό και γενικα έκανα και μέσα στην μέρα είχα εμετούς 3-4 φορές 

σήμερα ξύπνησα εκανα λίγο εμετό το πρωί και έχω μερικές αναγούλες αλλά νιωθω καλύτερα από τις προηγούμενες μερες που ήμουν χάλια.. δεν έκανα άλλο εμετό 

Πεσμένη ψυχολογικά και βάζω τα κλάματα πολύ εύκολα σήμερα από το πρωί 3 φορές με επιασαν χωρίς κάποιον λογο.. ανησυχώ λίγο που σταμάτησαν έτσι απότομα οι εμετοί αλλά θέλω μα πιστεύω πως είναι καλά τα πράγματα  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πήρα κάτι ταμπλέτες με κράνμπερι και βιταμίνη c της lamperts! Σου ανεβαζω φωτό με τα συστατικά να μου πεις αν έχει αυτό το συστατικό που λες! Έστειλα και στον γιατρό ότι έχω αυτά τα συμπτώματα και αν επηρεάζει στην εξέταση ουρων που θα κάνω αύριο το ουτροτζεσταν που παιρνω κολπικά πρωί βράδυ! Περιμενω να μου απαντήσει και αν είναι θα του πω αν μπορώ να παρω και τις ταμπλέτες αυτές που αγόρασα για να μου πει με σιγουρια. Πάντως έχω πάλι τσούξιμο που κατούρησα όποτε δεν την γλιτώνω την ουρολοιμωξη και το θέμα είναι ότι τα αποτελέσματα θα βγουν από Δευτέρα και μετά! Να φως πως θα την παλέψω! Μετά τις επαφές καθομαι κανένα μισάωρο ξαπλωμένη και μετά πάω να κατουρισω ! Αχ τι τραβαμεεεεεεεε!

image.jpg

Αχ περαστικά κορίτσι μου, πόσο άτιμη είναι η ουρολοίμωξη 😢 Είναι το κομμάτι των προσπαθειών για το οποίο κανείς δε σου λέει 🤣 Απ' ό,τι βλέπω στη φωτό αυτό το συμπλήρωμα δε φαίνεται να έχει μαννόζη, οπότε είσαι ασφαλής - φυσικά δες τι θα πει κι ο γιατρός σου. Εύχομαι γρήγορη ανακούφιση και καλά αποτελέσματα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πως είστε ; Εγω αυτές τις μερες ξυπνούσα και έκανα εμετό και γενικα έκανα και μέσα στην μέρα είχα εμετούς 3-4 φορές 

σήμερα ξύπνησα εκανα λίγο εμετό το πρωί και έχω μερικές αναγούλες αλλά νιωθω καλύτερα από τις προηγούμενες μερες που ήμουν χάλια.. δεν έκανα άλλο εμετό 

Πεσμένη ψυχολογικά και βάζω τα κλάματα πολύ εύκολα σήμερα από το πρωί 3 φορές με επιασαν χωρίς κάποιον λογο.. ανησυχώ λίγο που σταμάτησαν έτσι απότομα οι εμετοί αλλά θέλω μα πιστεύω πως είναι καλά τα πράγματα  

 

Ωωω κοριτσάκι μου, οι ορμόνες σου έχουν τρελαθεί φάινεται - σου κάνω μια αγκαλιά 🥰 δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας, τα συμπτώματα πάνε κι έρχονται, κι εφόσον πήγες και για υπέρηχο νωρίτερα μες τη βδομάδα να είσαι ήρεμη. Καλό κουράγιο 🙏 δε σου έγραψε κάτι για τους εμετούς; μήπως να το συζητούσες με το γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ περαστικά κορίτσι μου, πόσο άτιμη είναι η ουρολοίμωξη 😢 Είναι το κομμάτι των προσπαθειών για το οποίο κανείς δε σου λέει 🤣 Απ' ό,τι βλέπω στη φωτό αυτό το συμπλήρωμα δε φαίνεται να έχει μαννόζη, οπότε είσαι ασφαλής - φυσικά δες τι θα πει κι ο γιατρός σου. Εύχομαι γρήγορη ανακούφιση και καλά αποτελέσματα 🙏

Αστα να πανε! Παλια πάθαινα συνέχεια ουρολοιμώξεις σχεδόν κάθε δυο μήνες για δυο χρόνια! Είχα απελπιστεί και μου έχει μείνει ψυχολογικοοοο! Έπειτα δεν με ξαναεπαιασε για πάνω από δυο χρόνια ! Τώρα είχαν τον Νοέμβριο πάλι πήρα αντιβίωση και όλα καλά και τώρα να την πάλι! Δεν την αντέχω καθόλου ! Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι υπομονηηηηηηη! Να τις ξεκινήσω λες από σήμερα τις ταμπλέτες ή μπορεί να επηρεάσουν τα αποτελέσματα των πυρών που θα κάνω αύριο; Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αστα να πανε! Παλια πάθαινα συνέχεια ουρολοιμώξεις σχεδόν κάθε δυο μήνες για δυο χρόνια! Είχα απελπιστεί και μου έχει μείνει ψυχολογικοοοο! Έπειτα δεν με ξαναεπαιασε για πάνω από δυο χρόνια ! Τώρα είχαν τον Νοέμβριο πάλι πήρα αντιβίωση και όλα καλά και τώρα να την πάλι! Δεν την αντέχω καθόλου ! Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι υπομονηηηηηηη! Να τις ξεκινήσω λες από σήμερα τις ταμπλέτες ή μπορεί να επηρεάσουν τα αποτελέσματα των πυρών που θα κάνω αύριο; Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️

Αχ σε καταλαβαίνω, κι εγώ έχω ταλαιπωρηθεί πολύ στο παρελθόν με τις ουρολοιμώξεις, αλλά και τώρα που προσπαθούμε για σύλληψη, που όσο να πεις κάνουμε πολύ περισσότερες επαφές από το σύνηθες, καμιά φορά με πιάνει πάλι... 😫 Πάντως για το μέλλον που θα χεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου ήδη, έχε τη D-Mαννόζη κατά νου - πραγματικά κάνει θαύματα! πολύ άμεση ανταπόκριση αυτό το συμπλήρωμα. Εμποδίζει ουσιαστικά την προσκόλληση αυτού του μικροβίου Ε.Coli κι έτσι δεν εξελίσσεται η λοίμωξη. Αλλά ακριβώς επειδή εμποδίζει την προσκόλληση "ξένων" οργανισμών κάπως έτσι αντιλαμβάνεται και το έμβρυο πριν εμφυτευθεί οπότε δε πρέπει να το παίρνουμε όταν είμαστε σε διαδικασία σύλληψης.

Τις εξετάσεις ούρων θα τις κάνεις γι αυτό το λόγο; Δλδ να δεις εαν υπάρχει λοίμωξη; Απ την άλλη όμως η δοσολογία είναι 1 ταμπλέτα τη μέρα, οπότε μέχρι αύριο θα χεις πάρει μόνο 1 ούτως ή άλλως, τι μπορεί να επηρρέασει άραγε; Πιστεύω θα μπορούσες να ξεκινήσεις από σήμερα και να το επισημάνεις αύριο στο μικροβιολογικό ότι πήρες αυτή την ταμπλέτα 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...