Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χρονια πολλά κορίτσιιιιιι!! Με το καλό αυτό το έτος να σου φέρει το πολυπόθητο μωράκι σας 💖💖

Σίγουρα μετά την αποβολή ο κύκλος παθαίνει ένα αλαλούμ μέχρι να στρώσει, αλλά μην το βάζεις κάτω - τώρα που θα ρθει ο δικός σου, άδραξε την ευκαιρία όσο είναι εκεί ανεξαρτήτως αποτελέσματος του τεστ! Το σπέρμα μπορεί να επιβιώσει μέχρι και 5 μέρες μέσα στη μήτρα, οπότε ποτέ δε ξέρεις 🤞

Θα το τσεκάρω μεε τα τεστακια να δω αν. Όντως έχω μεθαύριο!! Ευχαριστώ πολυυυυυθ όλες σας!!!! Εύχομαι και σε εσάς πάντα θετικά αποτελέσματα μόνο!!!!!! Καλε ναι ελεύθερα κ ωορηξια να μην έχουμε θα πιάσουμε που θα πάει χχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Θα το τσεκάρω μεε τα τεστακια να δω αν. Όντως έχω μεθαύριο!! Ευχαριστώ πολυυυυυθ όλες σας!!!! Εύχομαι και σε εσάς πάντα θετικά αποτελέσματα μόνο!!!!!! Καλε ναι ελεύθερα κ ωορηξια να μην έχουμε θα πιάσουμε που θα πάει χχαχαχαχ

Χρόνια σου πολλα κορίτσι μου και συντομα ένα θετικο τεστ εγκυμοσύνης!🥰 επειδη χρησιμοποιώ παρά πολυυυ καιρο τεστ ωορρηξιας θα σου πω ότι μπορεί σήμερα να είναι άρνητικο και αύριο να σου βγάλει φατσουλα ! Από την στιγμή που θα σου βγάλει φατσουλα θα πρέπει να έχεις επαφές την ίδια μέρα και τις επόμενες δυο μέρες ! Εγώ ας πούμε τις περισσότερες φορές κάνω ωορρηξια δυο μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας! Όποτε συνέχισε να κανεις κάθε μέρα τεστ ωορρηξιας για να βρεις το θετικο σου και να έχεις τις επαφές σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo νομιζω έχει ενα τσικ ακόμα να γινει σκουρο σκούρο. Αμα κανατε το πρωί ρωτα τον μήπως ξεκουραστειτε αποψε και κανετε αυριο το πρωι. Γτ καλε να ειναι αρνητικο? Ααα δ ξεκιναμε καλα χαχα 

Ίσως το βράδυ να είναι το πικ όποτε εγώ συνεχίζω δυναμικα μέχρι την Τετάρτη για σιγουρια❤️ η αλήθεια είναι πως δεν τον ρωτησα  η χαζη αλλά  μου είπε σήμερα και αύριο να ερθω σε επαφή οπωσδηποτε! Το ένστικτο μου λέει ότι δεν θα μείνω αυτόν τον μηνα😂 εγώ σκέφτομαι τον επόμενο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου είναι πολύ καλό το τέστ σήμερα το βράδυ η αύριο θα είναι στο πικ!!! Έχε τις επαφές σου εσύ και θα το πετύχετε και χωρίς την σπερμματεγχηση!! Καλή επιτυχία 🥰🥰♥️

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου❤️ εγώ έχω στοχεύσει τον επόμενο μηνα αλλά μακάρι να γίνει αυτόν τον μηνα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου εγώ αυτή τη στιγμή είμαι Θεσσαλονίκη για το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου!!! Μεγάλη αγωνία! Αν και ξέρω το αποτέλεσμα μέσα μου! Μεθαύριο θα έχω τα αποτελέσματα και νομίζω ότι το έχω αποδεχτεί πλέον και απλά ανυπομονώ να ξεκινήσω τις διαδικασίες εξωσωματικής!! 

Κοριτσάκι μου εύχομαι να είναι όλα όπως πρέπει! Όπως και να έχει το νινί θα έρθει συντομα καθώς θα πατε στην πιο αξιόπιστη και με περισσότερες πιθανοτητες μέθοδο🙏💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

@annitakianna σε ευχαριστώ!!!

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατευχήν και σύντομα να κρατήσεις ένα θετικό τεστ!

Είμαι πιο ψύχραιμη τώρα το απόγευμα...θα περιμένω μέχρι αύριο!

Μήπως ξέρει καμία πως μπορώ να συνδεθώ από iphone στο mammyland??

Δεν μου βγάζει Σύνδεση, μόνο να διαβάσω μπορώ από το κινητό, όχι να απαντήσω!
 

 

Από κινητό είμαι εγώ αλλά δεν έχω ιδέα πως να κανεις σύνδεση😂 ίσως κάποια κοπέλα να γνωρίζει και σου απαντήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Μια χαρά μου ακούγεται κορίτσι! Και το τεστάκι αύριο θα γίνει πιο σκούρο πιστεύω, όπως είπαν κι άλλα κορίτσια 🙌 Με το καλό 🤞

Ευχαριστώ κορίτσι μου❤️ με το καλό σε όλες μας και συντομα να έρθει το θαυματακι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Mpourmpoulo

Έχεις ακόμα λίγο για ωορρηξία..,..εύχομαι να μην χρειαστουν ενέσεις!!!!

@Elk τελειααααα ,με το καλό!!!🙏🤰🏼

Μακαριιιι μακάρι❤️❤️❤️ εσυ έκανες κανένα τεστ ωορρηξιας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marw90 μην εμπιστευεσαι τις εφαρμογες. Δείχνουν εναν μεσο ορο. Μόνο τα τεστ ωορηξιας ειναι αξιοπιστα κ παλι δ σ λενε οτι πχ θα γινεξ η ωορηξια ακριβως σε 24 ωρες. Δινει ενα παράθυρο. Γενικά βοηθάνε πολυ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Άρα λέτε να μην έχω σε 2 μέρες??? Μπορεί λόγω της αποβολής να άλλαξε...αλλά είχα 1η μέρα περιοδου 25η Δεκεμβρίου οπότε μετράω μετά από 14 ,15 μέρες!!! Ναι ναι αιγωκαιρινες!!! Σήμερα έχω γενέθλια εγώ!!!! Θα ξανά κάνω αύριο! Όντως 20 ευρω έκαναν τα 10.... δεν τα ξανά παιρνω😅😅😅😅 απλά θα δω τον καλό μου αύριο κ Τετάρτη για 2 μέρες και λέω γκαντεμιά αν δεν εχω τώρα!!!!!! Πφφφφ

Χρόνια πολλά!!! Τα χρησιμοποιώ κ εγώ αυτά είναι όντως πολύ ακριβά κ η αλήθεια κάνω πιο πολύ με τις ταινίες κ όταν βλέπω ότι σκουραίνει τότε χρησιμοποιώ κ τα ψηφιακά για σίγουρα... Αλλά οι ταινίες είναι σίγουρα πολύ πιο οικονομικές κ παίρνεις κ πάρα πολλά τεμάχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μόλις γυρησα από γιατρό! Το ωοθυλάκιο δε έχει σπάσει ακόμη και είναι 22,5 χιλιοστά! Σήμερα αυτιο μου είπε θα σπάσει ! Το ενδομητριο πολύ καλό μου είπε! Πήγα πήρα και την γελη όποτε ίσως το βραδακι πάμε ένα γύρο ακόμη! Πέμπτη ξεκινάω ουβτροτζεσταν και σαλοσπιρ ! Όταν έρθει η ωρα να κάνω τεστ και βγει αρνητικο θα του στείλω να μου πει ποιες ενέσεις πρέπει να παρω , 6 στο σύνολο! Ζαηρα μου κάνε τα μαντζούνια σου! Σας ανεβαζω και τωρινό τεστ ωορρηξιας!

image.jpg

Κάτσε το ενέσεις ζητάς .. αφού δεν θα τις χρειαστείς.. να σε πω πάρε και εσώρουχα ωραία.. θα κάνεις βέβαια κάνα 2 χρόνια να τα ξανά βάλεις αλλά τώρα θα είναι ότι πρέπει .. ωραίο που φαίνεται.. άντε και τι επόμενο που θα με κάνεις ταγκ να είναι της εγκυμοσύνης. 🤫 Εάν σου είπε σήμερα αύριο. Γνώμη μου πάντα οπωσδήποτε σήμερα αύριο και μεθαύριο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. Τα βρήκα.. αυτά πήρα εγώ. Είναι τζελ φιλικό για το σπέρμα έγραφε ότι και καλά διατηρεί καλύτερα το σπέρμα μέσα στο σώμα τις γυναίκας . Και το άλλο το χαζο το ποτηράκι με το εξόγκωμα είναι για να μη γλιστράει ούτε σταγόνα 😅😅😅 και τι δεν έχω πάρει τελικά. 

Ειδικά τον δεύτερο τον έπιασα και εκείνες τις μέρες περπατούσα .. εμφύτευση είχα την ώρα που είχα κάνει 10 Χιλ περπάτημα!! Γύρισα κομμάτια στο σπίτι πήγα τουαλέτα και είδα το αιματακι. 🤷🤷🤷 Όλα τα παλαβά εγώ !! 

Screenshot_2024-01-08-20-43-53-482_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-01-08-20-43-04-861_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Άρα λέτε να μην έχω σε 2 μέρες??? Μπορεί λόγω της αποβολής να άλλαξε...αλλά είχα 1η μέρα περιοδου 25η Δεκεμβρίου οπότε μετράω μετά από 14 ,15 μέρες!!! Ναι ναι αιγωκαιρινες!!! Σήμερα έχω γενέθλια εγώ!!!! Θα ξανά κάνω αύριο! Όντως 20 ευρω έκαναν τα 10.... δεν τα ξανά παιρνω😅😅😅😅 απλά θα δω τον καλό μου αύριο κ Τετάρτη για 2 μέρες και λέω γκαντεμιά αν δεν εχω τώρα!!!!!! Πφφφφ

Χρόνια πολλά με υγεία και ένα μπεμπέ στη αγκαλιά σου εύχομαι. 

Κάνε επαφές και θα έρθει σύντομα. Έχω δοκιμάσει και τεστ αλλά εμένα με αγχωναν υπερβολικά πολύ. Έτσι τα παράτησα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ίσως το βράδυ να είναι το πικ όποτε εγώ συνεχίζω δυναμικα μέχρι την Τετάρτη για σιγουρια❤️ η αλήθεια είναι πως δεν τον ρωτησα  η χαζη αλλά  μου είπε σήμερα και αύριο να ερθω σε επαφή οπωσδηποτε! Το ένστικτο μου λέει ότι δεν θα μείνω αυτόν τον μηνα😂 εγώ σκέφτομαι τον επόμενο 😂

Καλά θα γελάσω σε 14 μέρες χαχαχχααδς θα κάνεις Σκορπιό..ένα μήνα πριν θα γεννησεις..χιχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κάτσε το ενέσεις ζητάς .. αφού δεν θα τις χρειαστείς.. να σε πω πάρε και εσώρουχα ωραία.. θα κάνεις βέβαια κάνα 2 χρόνια να τα ξανά βάλεις αλλά τώρα θα είναι ότι πρέπει .. ωραίο που φαίνεται.. άντε και τι επόμενο που θα με κάνεις ταγκ να είναι της εγκυμοσύνης. 🤫 Εάν σου είπε σήμερα αύριο. Γνώμη μου πάντα οπωσδήποτε σήμερα αύριο και μεθαύριο.  

Μακάρι να μη χρειαστούν🙏 έχω έχω εσωρουχααα 😜 ναι ναι θα ερθω σε επαφή και μεθαύριοοοοοο χαμός θα γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι να μη χρειαστούν🙏 έχω έχω εσωρουχααα 😜 ναι ναι θα ερθω σε επαφή και μεθαύριοοοοοο χαμός θα γίνει!

Χαχχαα έχω εσώρουχα χαχαχαμπα σε καλό σου θα σκάσω ψαψαψαψ δεν μπορώ να γελάσω κοιμούνται.. 

Και σήμερα εξαφανίσου από εδώ. .. πάνε για τρέλες στις σειχελες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλά θα γελάσω σε 14 μέρες χαχαχχααδς θα κάνεις Σκορπιό..ένα μήνα πριν θα γεννησεις..χιχιχι 

Ζαηρα βλέπω έχεις ρέντα σήμερα 😂αν γεννήσω ένα μηνα πριν θα γεννήσω μονη μου γτ ο μπαμπάς θα λείπει😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χαχχαα έχω εσώρουχα χαχαχαμπα σε καλό σου θα σκάσω ψαψαψαψ δεν μπορώ να γελάσω κοιμούνται.. 

Και σήμερα εξαφανίσου από εδώ. .. πάνε για τρέλες στις σειχελες

Χαχαχχαχαχ! Είναι νωρίς ακόμη καλεεε για τρελές ! Τώρα χαλαρώνω λίγο καναπε για να παρω δυνάμεις😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@marw90 μην εμπιστευεσαι τις εφαρμογες. Δείχνουν εναν μεσο ορο. Μόνο τα τεστ ωορηξιας ειναι αξιοπιστα κ παλι δ σ λενε οτι πχ θα γινεξ η ωορηξια ακριβως σε 24 ωρες. Δινει ενα παράθυρο. Γενικά βοηθάνε πολυ.

 

Κι όμως!!!! Τις προηγούμενες μέρες αν έλεγε η εφαρμογή πχ Τετάρτη.τεταρτη είχα τα υγρά σαν ασπράδι αυγού κτλ.... εμένα η περιοδος κράτα 4 μέρες.οποτε πατούσα στις εφαρμογές 4 μέρες.ειναι στάνταρ γιατί είχα πολύ σταθερή περίοδο ανά 30 μέρες...τώρα θα δείξει αν χάθηκε αυτό το μήνα δε πειράζει.θα ξανά κάνω αύριο τεστ να δω τι θα γίνει κ Τετάρτη πάλι.η εφαρμογή λέει για Τετάρτη. Θα το δούμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2024 at 5:05 ΜΜ, ο/η marilouu είπε:

Αααααα είμαι στην αρχή ακόμα😂Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα.Αυτο το νιώθω δύο τρείς μέρες τώρα όταν κάθομαι.Δεν με τρομάζεις.Ψαχνω τρόπους να βολεύομαι αλλά δεν το καταφέρνω πάντα.Νιωθω ότι έχω κάτι ακριβώς κάτω από το στήθος και μου λέει επ...κάτσε σε όρθια θέση.

Α έχεις δρόμο ακόμα... Αλλά τόσο νωρίς να σε ενοχλεί η κοιλιά δεν νομίζω, γιατί δεν έχεις κοιλιά 😅 Μάλλον κάτι με το στομάχι σου θα γίνεται λόγο ορμονών. Κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2024 at 1:18 ΜΜ, ο/η TONIA_97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλες! Είμαι καινούρια στο forum όπως και στην προσπάθεια για παιδάκι. Ανακάλυψα τυχαία την όμορφη παρέα σας που είναι σίγουρα πολύ βοηθητική σε όλη αυτή την διαδικασία και θα ήθελα να μπω κι εγώ σε αυτήν, αν δέχεστε νέες εισόδους. Να ευχηθώ σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν, ο νέος χρόνος να τους φέρει σύντομα αυτό που τόσο πολύ επιθυμούν.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Είσαι νέο μέλος και αργούν να εμφανιστούν τα μηνύματα σου.

Εύχομαι να έρθει σύντομα το μωράκι σας! Προσπαθείτε καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2024 at 11:05 ΜΜ, ο/η Fay90 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα !!! Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα κατ ευχήν!!! Εγώ είμαι νέα εδώ θέλησα να πω την δική μου ιστορία ! Μετά από 15 μήνες προσπάθειας - υπήρξε στο 6 μηνο μια αποβολή , μπήκαμε στην διαδικασία όλων των εξετάσεων προγεννητικού ελέγχου όλα καλά - Σιν σαλπιγγογραφια ! Τελικά στο 9μηνο καθυστέρηση κ θετικό τεστ - Β χοριακή 1359 με μόνο 2 μέρα καθυστέρηση ! Βαδίζω στην 5η εβδομάδα κ την Τετάρτη έχω τον πρώτο υπέρηχο 🙏 προφανώς με άγχος μην αποβάλω ξανά , κ νομίζω σήμερα ξεκίνησαν κ τα πρώτα συμπτώματα 😰 

Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κορίτσι μου! Αφού έχεις και συμπτώματα μην φοβάσαι! Περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο! Ελπίζω να ακούσετε καρδούλα (αν και πρέπει να είναι νωρίς)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, προς ενημέρωση να σας πω πως εχθές μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε πως η εξέταση είναι καλ΄ή. Βέβαια λεπτομέρειες θα μάθω την Παρασκευή που θα τον συναντήσω. @cat12 του είπα για το θέμα της περιόδου και της μικρής διάρκειας και μου είπε ένα  (ωχ). Μου έκλεισε υπέρηχο για να το τσεκάρουμε. Δυστυχώς, μάλλον η περίοδος ανακούφισης μετά το χειρουργείο έληξε, πάμε πάλι από την αρχή σε νέες περιπέτειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Πήγα για χοριακή...το μεσημέρι τα αποτελέσματα. Από χθες το απόγευμα δεν έχω ούτε καφέ υγρά. Αυτός ο κύκλος ότι να ναι!!!!

@ΛΕΥΚΗΚαταρχάς να δούμε τα θετικά, ότι η εξέταση ήταν καλή!!! Μην προτρέχεις και μην προκαταβάλεις τον εαυτό σου...άσε να έρθει η Παρασκευή να μιλήσεις με την γιατρό, μπορεί να μην είναι και τίποτα η μικρή περίοδος. 

@Fay90 αύριο έχεις υπέρηχο ε;;; Άντε να σε χαρώ να μας πεις όμορφα νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...