Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ξεκινά από σημεραααα αφού δεν είναι στάνταρ η ωορρηξια σου! Εύχομαι καληηηηη επιτυχια και σε σεναααα❤️❤️❤️ μακάρι πριν βγει ο μηνας να εχουμε πολλα θετικα τεστακια❤️ όχι δεν μας έχει πει κάτι ! Εχουμε πιο πολύ όρεξη το πρωί😂 σήμερα μπορεί να το επιδιώξουμε και προς το βράδυ καθώς θα παρω και την γελη όποτε να την χρησιμοποιήσω 🤪

Αυτό που λες είναι και το πιο σημαντικό, όποτε σας βγει 💖💖 Μακάρι καλή μου να γίνει το θαύμα για όλες μας που περιμένουμε 🤞 Περιμένουμε εντυπώσεις για τη γέλη λοιπόν 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo @Θέτις Κ. ορεξη να υπαρχει κορίτσια και η ωρα δεν έχει σημασια. Και ο αλλος δεν έχει κουμπι. Οπότε μπορεί να αποδωσει με ευχαριστηση. Δεν ξερω ομως αν βοηθαει το 5 μερες σερι πχ η μήπως πρεπει να αφηνουμε καμια μερα ενδιαμεσα. Μπουρμπουλακι εσυ θα τ δεις κ στον υπερηχο θα πας στα πιο σιγουρα.

Δεν έχω ιδέα αν βοηθάει ούτε ο γιατρός μας έχει πει κάτι ! Πάντως η @Elkμας και στις δυο εγκυμοσύνες της το πήγε σερί 5 μέρες όποτε είπα να το δοκιμάσω και εγώ και ότι γίνει! Επίσης  όταν είχα κάνει την σπερματεγχυνση επειδη δεν είχε γίνει ακόμη η ωορρηξια ο γιατρός που μου την έκανε μου είπε να ερθω σε επαφή την ίδια μέρα το βράδυ και την επόμενη για περισσότερες πιθανοτητες άσχετα που εμείς δεν κατάφεραμε γτ είχα φοβερούς πόνους ωορρηξιας και πέτυχε χωρίς να ερθουμε σε επαφή! Ναι σε λίγο θα ξερω και ανάλογα θα πράξω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αυτό που λες είναι και το πιο σημαντικό, όποτε σας βγει 💖💖 Μακάρι καλή μου να γίνει το θαύμα για όλες μας που περιμένουμε 🤞 Περιμένουμε εντυπώσεις για τη γέλη λοιπόν 🤪

Μακάρι κορίτσι μου το εύχομαι σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! @Elk αναμένουμε νέα σου.😃Εγώ έχω πρώτο υπέρηχο την Πέμπτη.

Περιμενουμε και τα δικά σου νεααα ❤️❤️❤️ όλα θα πανε τελεια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε κορίτσια μακαρι να γεμισει κι αυτο το θεματακι με θετικα τεστακια. Ο προηγ μηνας πηγε πολυ καλα. Ευχομαι και το νεο ετος να ξεκινήσει με πολλα ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δεν έχω ιδέα αν βοηθάει ούτε ο γιατρός μας έχει πει κάτι ! Πάντως η @Elkμας και στις δυο εγκυμοσύνες της το πήγε σερί 5 μέρες όποτε είπα να το δοκιμάσω και εγώ και ότι γίνει! Επίσης  όταν είχα κάνει την σπερματεγχυνση επειδη δεν είχε γίνει ακόμη η ωορρηξια ο γιατρός που μου την έκανε μου είπε να ερθω σε επαφή την ίδια μέρα το βράδυ και την επόμενη για περισσότερες πιθανοτητες άσχετα που εμείς δεν κατάφεραμε γτ είχα φοβερούς πόνους ωορρηξιας και πέτυχε χωρίς να ερθουμε σε επαφή! Ναι σε λίγο θα ξερω και ανάλογα θα πράξω !

εσύ έχεις τη ζαηρα.. κάνε τρελές ότι ώρα θες. Είσαι έγκυος για εμενα τελος.

@Elk τι υπέροχα νέα . Μπράβο κοριτσάκι μου του τουκ μαγικός ήχος. 

@Θέτις Κ. Δεν θυμάμαι πως λέγεται. Όταν το βρω θα σου στείλω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

εσύ έχεις τη ζαηρα.. κάνε τρελές ότι ώρα θες. Είσαι έγκυος για εμενα τελος.

@Elk τι υπέροχα νέα . Μπράβο κοριτσάκι μου του τουκ μαγικός ήχος. 

@Θέτις Κ. Δεν θυμάμαι πως λέγεται. Όταν το βρω θα σου στείλω . 

Μόλις γυρησα από γιατρό! Το ωοθυλάκιο δε έχει σπάσει ακόμη και είναι 22,5 χιλιοστά! Σήμερα αυτιο μου είπε θα σπάσει ! Το ενδομητριο πολύ καλό μου είπε! Πήγα πήρα και την γελη όποτε ίσως το βραδακι πάμε ένα γύρο ακόμη! Πέμπτη ξεκινάω ουβτροτζεσταν και σαλοσπιρ ! Όταν έρθει η ωρα να κάνω τεστ και βγει αρνητικο θα του στείλω να μου πει ποιες ενέσεις πρέπει να παρω , 6 στο σύνολο! Ζαηρα μου κάνε τα μαντζούνια σου! Σας ανεβαζω και τωρινό τεστ ωορρηξιας!

image.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo νομιζω έχει ενα τσικ ακόμα να γινει σκουρο σκούρο. Αμα κανατε το πρωί ρωτα τον μήπως ξεκουραστειτε αποψε και κανετε αυριο το πρωι. Γτ καλε να ειναι αρνητικο? Ααα δ ξεκιναμε καλα χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μόλις γυρησα από γιατρό! Το ωοθυλάκιο δε έχει σπάσει ακόμη και είναι 22,5 χιλιοστά! Σήμερα αυτιο μου είπε θα σπάσει ! Το ενδομητριο πολύ καλό μου είπε! Πήγα πήρα και την γελη όποτε ίσως το βραδακι πάμε ένα γύρο ακόμη! Πέμπτη ξεκινάω ουβτροτζεσταν και σαλοσπιρ ! Όταν έρθει η ωρα να κάνω τεστ και βγει αρνητικο θα του στείλω να μου πει ποιες ενέσεις πρέπει να παρω , 6 στο σύνολο! Ζαηρα μου κάνε τα μαντζούνια σου! Σας ανεβαζω και τωρινό τεστ ωορρηξιας!

image.jpg

Κορίτσι μου είναι πολύ καλό το τέστ σήμερα το βράδυ η αύριο θα είναι στο πικ!!! Έχε τις επαφές σου εσύ και θα το πετύχετε και χωρίς την σπερμματεγχηση!! Καλή επιτυχία 🥰🥰♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Δεν ξέρω αν φαίνονται καθαρά. Προσπάθησα...

IMG_2106.jpg

IMG_2101.jpg

Στη πρώτη φωτογραφία φαίνεται μια αχνή γραμμή!! Μέσα από τη καρδιά μου εύχομαι να μην είναι εξάτμισης! Δεν γνωρίζω αν τα συγκεκριμένα τέστ βγάζουν γραμμή εξάτμισης αλλα νομίζω ότι είναι θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τώρα φεύγω από γιατρό ακούσαμε καρδιά 😊

φαίνεται να πηγαίνει καλά μέχρι στιγμής σε δυο βδομαδες θα πάω πάλι 

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!! Το σπορακι μεγαλώνει ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ αυτή τη στιγμή είμαι Θεσσαλονίκη για το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου!!! Μεγάλη αγωνία! Αν και ξέρω το αποτέλεσμα μέσα μου! Μεθαύριο θα έχω τα αποτελέσματα και νομίζω ότι το έχω αποδεχτεί πλέον και απλά ανυπομονώ να ξεκινήσω τις διαδικασίες εξωσωματικής!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna σε ευχαριστώ!!!

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατευχήν και σύντομα να κρατήσεις ένα θετικό τεστ!

Είμαι πιο ψύχραιμη τώρα το απόγευμα...θα περιμένω μέχρι αύριο!

Μήπως ξέρει καμία πως μπορώ να συνδεθώ από iphone στο mammyland??

Δεν μου βγάζει Σύνδεση, μόνο να διαβάσω μπορώ από το κινητό, όχι να απαντήσω!
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μόλις γυρησα από γιατρό! Το ωοθυλάκιο δε έχει σπάσει ακόμη και είναι 22,5 χιλιοστά! Σήμερα αυτιο μου είπε θα σπάσει ! Το ενδομητριο πολύ καλό μου είπε! Πήγα πήρα και την γελη όποτε ίσως το βραδακι πάμε ένα γύρο ακόμη! Πέμπτη ξεκινάω ουβτροτζεσταν και σαλοσπιρ ! Όταν έρθει η ωρα να κάνω τεστ και βγει αρνητικο θα του στείλω να μου πει ποιες ενέσεις πρέπει να παρω , 6 στο σύνολο! Ζαηρα μου κάνε τα μαντζούνια σου! Σας ανεβαζω και τωρινό τεστ ωορρηξιας!

image.jpg

Μια χαρά μου ακούγεται κορίτσι! Και το τεστάκι αύριο θα γίνει πιο σκούρο πιστεύω, όπως είπαν κι άλλα κορίτσια 🙌 Με το καλό 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγώ έκανα σήμερα ένα τεστ ωορρηξιας της clear blue..θεωρητικά από τις εφαρμογές η ωορηξια μου είναι μεθαύριο...δεν μου έδειξε τίποτα ένα χαμογελάκι και καλά δείχνει κανονικά.

..όταν έβγαλα το στις ενώ δεν δείχνει τίποτα είναι ετσι.

20240108_180628.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marw90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγώ έκανα σήμερα ένα τεστ ωορρηξιας της clear blue..θεωρητικά από τις εφαρμογές η ωορηξια μου είναι μεθαύριο...δεν μου έδειξε τίποτα ένα χαμογελάκι και καλά δείχνει κανονικά.

..όταν έβγαλα το στις ενώ δεν δείχνει τίποτα είναι ετσι.

20240108_180628.jpg

Δεν έχω χρησιμοποιήσει της clear blue είναι η αλήθεια, αλλά έτσι όπως το βλέπω είναι πολύ αχνή η δεύτερη γραμμή, άρα έχεις ακόμα μέρες πριν τις γόνιμες. Οι εφαρμογές γενικά υπολογίζουν με βάση έναν αλγόριθμο που υπολογίζεται απ' το μέγεθος των κύκλων σου. Οπότε δεν είναι απόλυτα ακριβές γιατί είναι πολύ πιθανό να μην κάνεις ωορρηξία την ίδια μέρα καθε μήνα. Εγώ θα σου έλεγα να εμπιστευτείς το σώμα σου (όταν έχεις διάφανα υγρά σαν ασπράδι αυγού) και τα επίπεδα της ορμόνης LH που ανιχνεύουν αυτά τα τεστ (όταν δεις το χαμογελάκι ή δυο σκούρες γραμμές) για να βρεις τις γόνιμες μέρες σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Δεν έχω χρησιμοποιήσει της clear blue είναι η αλήθεια, αλλά έτσι όπως το βλέπω είναι πολύ αχνή η δεύτερη γραμμή, άρα έχεις ακόμα μέρες πριν τις γόνιμες. Οι εφαρμογές γενικά υπολογίζουν με βάση έναν αλγόριθμο που υπολογίζεται απ' το μέγεθος των κύκλων σου. Οπότε δεν είναι απόλυτα ακριβές γιατί είναι πολύ πιθανό να μην κάνεις ωορρηξία την ίδια μέρα καθε μήνα. Εγώ θα σου έλεγα να εμπιστευτείς το σώμα σου (όταν έχεις διάφανα υγρά σαν ασπράδι αυγού) και τα επίπεδα της ορμόνης LH που ανιχνεύουν αυτά τα τεστ (όταν δεις το χαμογελάκι ή δυο σκούρες γραμμές) για να βρεις τις γόνιμες μέρες σου.

Φαίνεται κια αχνη ναι...μάλλον σε 2 μέρες έχω βάση του κύκλου μου...όποτε θα ξανά κάνω αύριο βράδυ η Τετάρτη...μωρέ ναι εγώ κάθε μήνα την καταλαβαίνω αλλά μπήκα στο τρυπάκι και πήρα τα τεστ...τζάμπα λεφτά μπορεί να είναι αλλά δε βαριέσαι 😅😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Φαίνεται κια αχνη ναι...μάλλον σε 2 μέρες έχω βάση του κύκλου μου...όποτε θα ξανά κάνω αύριο βράδυ η Τετάρτη...μωρέ ναι εγώ κάθε μήνα την καταλαβαίνω αλλά μπήκα στο τρυπάκι και πήρα τα τεστ...τζάμπα λεφτά μπορεί να είναι αλλά δε βαριέσαι 😅😅😅😅

Είναι λίγο, αλλά εμείς που προσπαθούμε καιρό τα έχουμε σα παρηγοριά νομίζω 😅 επίσης αν είσαι control freak σαν εμένα μιας κι είσαι Αιγοκαιρίνα, νομίζω μας αρέσει να νομίζουμε ότι έχουμε έτσι τον έλεγχο 🤣🤣

Για άλλη φορά αν χρειαστεί, προτίμησε αυτά που είναι σαν ταινίες, είναι πολύ πιο οικονομικά αλλά εξίσου αποτελεσματικά θα έλεγα. Στην Ελλάδα νομίζω αυτά είναι τα πιο δημοφιλή: https://www.hometest.gr/el/test-oorixias

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Είναι λίγο, αλλά εμείς που προσπαθούμε καιρό τα έχουμε σα παρηγοριά νομίζω 😅 επίσης αν είσαι control freak σαν εμένα μιας κι είσαι Αιγοκαιρίνα, νομίζω μας αρέσει να νομίζουμε ότι έχουμε έτσι τον έλεγχο 🤣🤣

Για άλλη φορά αν χρειαστεί, προτίμησε αυτά που είναι σαν ταινίες, είναι πολύ πιο οικονομικά αλλά εξίσου αποτελεσματικά θα έλεγα. Στην Ελλάδα νομίζω αυτά είναι τα πιο δημοφιλή: https://www.hometest.gr/el/test-oorixias

Άρα λέτε να μην έχω σε 2 μέρες??? Μπορεί λόγω της αποβολής να άλλαξε...αλλά είχα 1η μέρα περιοδου 25η Δεκεμβρίου οπότε μετράω μετά από 14 ,15 μέρες!!! Ναι ναι αιγωκαιρινες!!! Σήμερα έχω γενέθλια εγώ!!!! Θα ξανά κάνω αύριο! Όντως 20 ευρω έκαναν τα 10.... δεν τα ξανά παιρνω😅😅😅😅 απλά θα δω τον καλό μου αύριο κ Τετάρτη για 2 μέρες και λέω γκαντεμιά αν δεν εχω τώρα!!!!!! Πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Άρα λέτε να μην έχω σε 2 μέρες??? Μπορεί λόγω της αποβολής να άλλαξε...αλλά είχα 1η μέρα περιοδου 25η Δεκεμβρίου οπότε μετράω μετά από 14 ,15 μέρες!!! Ναι ναι αιγωκαιρινες!!! Σήμερα έχω γενέθλια εγώ!!!! Θα ξανά κάνω αύριο! Όντως 20 ευρω έκαναν τα 10.... δεν τα ξανά παιρνω😅😅😅😅 απλά θα δω τον καλό μου αύριο κ Τετάρτη για 2 μέρες και λέω γκαντεμιά αν δεν εχω τώρα!!!!!! Πφφφφ

Χρονια πολλά κορίτσιιιιιι!! Με το καλό αυτό το έτος να σου φέρει το πολυπόθητο μωράκι σας 💖💖

Σίγουρα μετά την αποβολή ο κύκλος παθαίνει ένα αλαλούμ μέχρι να στρώσει, αλλά μην το βάζεις κάτω - τώρα που θα ρθει ο δικός σου, άδραξε την ευκαιρία όσο είναι εκεί ανεξαρτήτως αποτελέσματος του τεστ! Το σπέρμα μπορεί να επιβιώσει μέχρι και 5 μέρες μέσα στη μήτρα, οπότε ποτέ δε ξέρεις 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Άρα λέτε να μην έχω σε 2 μέρες??? Μπορεί λόγω της αποβολής να άλλαξε...αλλά είχα 1η μέρα περιοδου 25η Δεκεμβρίου οπότε μετράω μετά από 14 ,15 μέρες!!! Ναι ναι αιγωκαιρινες!!! Σήμερα έχω γενέθλια εγώ!!!! Θα ξανά κάνω αύριο! Όντως 20 ευρω έκαναν τα 10.... δεν τα ξανά παιρνω😅😅😅😅 απλά θα δω τον καλό μου αύριο κ Τετάρτη για 2 μέρες και λέω γκαντεμιά αν δεν εχω τώρα!!!!!! Πφφφφ

Χρόνια πολλά κορίτσι μου. Πολύχρονη και σύντομα με το θετικό τεστ στα χέρια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσι μου εγώ τη βλέπω τη γραμμούλα 💖 Να πας για χοριακή αύριο οπωσδήποτε!!

Συγχαρητήρια 😁😁😁 είσαι έγκυος...και αυτά δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης κιόλας...αύριο να πας για χοριακη!!! περιμένουμε νέα σου;!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...