Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεκέμβρη μόνο θετικά να μας τα δείχνεις όλα το δέντρο να γεμίσουμε με μπάλες και με δώρα 🎄🎄🎀🎀🤰🤰🧿🧿🧡🧡💙💙


Demy93

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Κορίτσια ένιωθα τα μάτια μου να καίνε και τελικά έχω δεκατα 37.2 😔

Έκανα ένα τεστ κοβιντ - αρνητικο!

Κορίτσι μου πιστεύω ότι είναι από την εγκυμοσύνη τα δεκατα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Κορίτσια ένιωθα τα μάτια μου να καίνε και τελικά έχω δεκατα 37.2 😔

Έκανα ένα τεστ κοβιντ - αρνητικο!

Κορίτσι μου στην αρχή της εγκυμοσύνης ανεβαίνει η θερμοκρασία γύρω στα δεκατα κ είναι φυσιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Κορίτσια ένιωθα τα μάτια μου να καίνε και τελικά έχω δεκατα 37.2 😔

Έκανα ένα τεστ κοβιντ - αρνητικο!

καλή μου μην αγχώνεσαι αν δεν έχεις συμπτώματα γρίπης...εγώ απο την 20η μέρα του κύκλου έχω κολλήσει στο 37..οπότε ίσως είναι απο την εγκυμοσύνη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

καλή μου μην αγχώνεσαι αν δεν έχεις συμπτώματα γρίπης...εγώ απο την 20η μέρα του κύκλου έχω κολλήσει στο 37..οπότε ίσως είναι απο την εγκυμοσύνη :)

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσι μου στην αρχή της εγκυμοσύνης ανεβαίνει η θερμοκρασία γύρω στα δεκατα κ είναι φυσιολογικό!

Δεν έχω τίποτα άλλο είναι η αλήθεια . Μάλλον έχετε δίκιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έυχαριστωωω πολύ κοριτσιιι μουυυυ❤️ 

τωρα για την σπερματεγχυνση θα σου πω επακριβώς την διαδικασία που έκανα εγω! Λοιπόν  ξεκίνησα 3η μέρα περιόδου μέχρι 7η φεμαρα! Την 10η μέρα πήγα να με δει ο γιατρός για το ποσά αυγουλακια έκανα ! Έπειτα πήγα πάλι μετά από τρεις μέρες να με δει πάλι και 38 ώρες πριν την σπερματεγχυνση έκανα μια ενεση για να σπάσει το αυγουλακι  και να γίνει η ωορρηξια ! Τελος πήγαμε για την σπερματεγχυνση όπου έδωσε σπερμα ο συντροσφος και το επεξεργάστηκε η κλινικη ! Μετά από δυο ώρες περίπου έκανε την σπερματεγχυνση όπου έκατσα στην καρέκλα που κάνουμε το τεστ παπ μου βάλανε κόλπο διαστολέα και μετά ένα σωληνάκι (καθετηρας) που σε αυτό συνδέσενε τη σύρριγα με το σπερμα και μου το βάλανε στη μητρα ! Έκατσα 10 λεπτά ξαπλωμένη και τελος! Έπειτα μας δώσανε οδηγίες για τα φαρμακα σε συνεργασία με τον γιατρό μου και πίνω σικλακουρ πρωί βράδυ, προγεστερονη κολπικά πρωί βράδυ και σαλοσπιρ το βράδυ! Σε δυο εβδομάδες μετά την σπερματεγχυνση κανεις χοριακη για να δεις αν πέτυχε! Αυταααααα!

Καλημέρα κορίτσι μου, σε υπέρ-ευχαριστώ για τις πληροφορίες😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Περιμένω τεστακια θετικά από τις εγκυουλες μας να μας φτιάξετε την ημέρα ♥️♥️♥️ @ΜΑΡΘΑΑ_61 @elen.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Περιμένω τεστακια θετικά από τις εγκυουλες μας να μας φτιάξετε την ημέρα ♥️♥️♥️ @ΜΑΡΘΑΑ_61 @elen.

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

κορίτσι μου έβγαλες άλλες κηλίδες αίμα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

κορίτσι μου έβγαλες άλλες κηλίδες αίμα ; 

Όχι δεν είχα άλλες κηλίδες κορίτσι μου!! Σκέφτομαι ότι ίσως ήταν κάποια ανωμαλία του κύκλου μιας και για εγκυμοσύνη δεν το κόβω δεν έχω τίποτα από συμπτώματα!! Πάντως το έβγαλα φωτογραφία και θα πάω όταν τελειώσει η περίοδος να με δει η γιατρός για να της το δείξω κιόλας! Εσύ πως είσαι?? Στην αναμονή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Όχι δεν είχα άλλες κηλίδες κορίτσι μου!! Σκέφτομαι ότι ίσως ήταν κάποια ανωμαλία του κύκλου μιας και για εγκυμοσύνη δεν το κόβω δεν έχω τίποτα από συμπτώματα!! Πάντως το έβγαλα φωτογραφία και θα πάω όταν τελειώσει η περίοδος να με δει η γιατρός για να της το δείξω κιόλας! Εσύ πως είσαι?? Στην αναμονή?

Εγω θα τολμήσω να πω ότι είναι πολύ θετικό που δεν είχες άλλο γιατί από αυτά που έχω διαβάσει κάπως έτσι είναι το αίμα εμφύτευσης 

Εγω είμαι στην 31 μέρα του κύκλου μου και περιμένω κανονικά πρέπει να κάνω Παρασκευή τεστ τώρα δεν ξέρω αν κάνω νωρίτερα γιατί την ώρα δεν έχω συμπτώματα ούτε και εγω θα δείξει 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω θα τολμήσω να πω ότι είναι πολύ θετικό που δεν είχες άλλο γιατί από αυτά που έχω διαβάσει κάπως έτσι είναι το αίμα εμφύτευσης 

Εγω είμαι στην 31 μέρα του κύκλου μου και περιμένω κανονικά πρέπει να κάνω Παρασκευή τεστ τώρα δεν ξέρω αν κάνω νωρίτερα γιατί την ώρα δεν έχω συμπτώματα ούτε και εγω θα δείξει 🤷‍♀️

Μόλις έφτασαν τα home test!!! Λες να κάνω ένα? Κανονικά περιμένω αύριο η μεθαύριο περίοδο! Θα δείξει τώρα? Γιατί δεν είναι και πρωινά τα ούρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Περιμένω τεστακια θετικά από τις εγκυουλες μας να μας φτιάξετε την ημέρα ♥️♥️♥️ @ΜΑΡΘΑΑ_61 @elen.

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

κορίτσι μου έβγαλες άλλες κηλίδες αίμα ; 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε κορίτσια! 

Σας στέλνω και το σημερινό μου! @annitakianna να θυμίσω ότι κι εγώ home test έκανα 2 μέρες πριν και όχι με τα πρώτα πρωινά 🤞

 

20231211_092611.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η elen. είπε:

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε κορίτσια! 

Σας στέλνω και το σημερινό μου! @annitakianna να θυμίσω ότι κι εγώ home test έκανα 2 μέρες πριν και όχι με τα πρώτα πρωινά 🤞

 

20231211_092611.jpg

Ε ναι είναι θετικότατο!! Σε αντίθεση με το δικό μου 😁😁 έκανα ήταν ολόλευκο και ησύχασα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Σας γράφω από το ιατρείο του 4ου γυναικολόγου που δοκιμάζω στην προσπάθειά μου για παιδί, ελπίζω να είναι ο 4ος και τυχερός! Τουλάχιστον να είναι σοβαρός και να βγάλω μια άκρη για το τι πρέπει να κάνω και όχι να ακούσω καμία καφρίλα πάλι, όπως μου είπε ο 3ος! "Μη γελιόμαστε, δεν είστε και μικρή κοπέλα!"

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Σας γράφω από το ιατρείο του 4ου γυναικολόγου που δοκιμάζω στην προσπάθειά μου για παιδί, ελπίζω να είναι ο 4ος και τυχερός! Τουλάχιστον να είναι σοβαρός και να βγάλω μια άκρη για το τι πρέπει να κάνω και όχι να ακούσω καμία καφρίλα πάλι, όπως μου είπε ο 3ος! "Μη γελιόμαστε, δεν είστε και μικρή κοπέλα!"

 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Καλά σου είπε κάτι τέτοιο??? Θα έπρεπε να ντρέπεται!  Σου εύχομαι ο νέος γιατρός να είναι πολύ καλύτερος από αυτόν που είχες κ να είναι πάνω από όλα άνθρωπος!!! Κ εγώ που είμαι 37στα 38 μου είπαν με ωραίο τρόπο ότι καλό θα ήταν να κάνω εξωσωματική για να έχω απόθεμα για αργότερα. Όχι ότι δεν θα τα καταφέρω στην ηλικία μου με φυσικό τρόπο. Είναι κ ο τρόπος που το λένε! Λες κ εμείς δεν ξέρουμε για την ηλικία μας ότι όσο μεγαλύτερη θα είναι λιγάκι πιο δύσκολο. Αυτός δεν ήταν τρόπος να σου μιλήσει έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Περιμένω τεστακια θετικά από τις εγκυουλες μας να μας φτιάξετε την ημέρα ♥️♥️♥️ @ΜΑΡΘΑΑ_61 @elen.

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα είναι η μέρα που κανονικά περιμένω την ακατανόμαστη..δεν έχει έρθει και φαντάζομαι δεν θα έρθει.. σήμερα δεν έκανα τεστακι..πήγα για χοριακη και κάτι εξετάσεις του διαβητολογου μου..οπότε το απόγευμα θα σας ενημερώσω οοοοολες 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Σας γράφω από το ιατρείο του 4ου γυναικολόγου που δοκιμάζω στην προσπάθειά μου για παιδί, ελπίζω να είναι ο 4ος και τυχερός! Τουλάχιστον να είναι σοβαρός και να βγάλω μια άκρη για το τι πρέπει να κάνω και όχι να ακούσω καμία καφρίλα πάλι, όπως μου είπε ο 3ος! "Μη γελιόμαστε, δεν είστε και μικρή κοπέλα!"

 

Eμένα μου είχε πει ένας "σ' αυτά τα κιλά που είσαι θα έπρεπε να σκέφτεσαι πώς θα σώσεις τον εαυτό σου από τον βέβαιο πρόωρο θάνατο και όχι να μείνεις έγκυος για να αυτοκτονήσεις με παρέα!"

Είναι πολλοί και είναι σκόρπιοι... 😂
Καλή επιτυχία με τον καινούριο!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ από μέρα σε μέρα περιμένω τα αποτελέσματα του καινούριου παπ να δούμε τι κάνει ο hpv... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Ε ναι είναι θετικότατο!! Σε αντίθεση με το δικό μου 😁😁 έκανα ήταν ολόλευκο και ησύχασα!! 

Να ξανά να κανείς σε δυο μερες με πρωινά ουρά μήπως και δεν έδειξε ακόμα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Eμένα μου είχε πει ένας "σ' αυτά τα κιλά που είσαι θα έπρεπε να σκέφτεσαι πώς θα σώσεις τον εαυτό σου από τον βέβαιο πρόωρο θάνατο και όχι να μείνεις έγκυος για να αυτοκτονήσεις με παρέα!"

Είναι πολλοί και είναι σκόρπιοι... 😂
Καλή επιτυχία με τον καινούριο!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ από μέρα σε μέρα περιμένω τα αποτελέσματα του καινούριου παπ να δούμε τι κάνει ο hpv... 

What!????????? Τι;;;;;;;;;; και είναι γιατροί αυτοί τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Update, σε πρώτη επαφή μου φάνηκε πολύ γλυκός, ξέρω ότι είναι και πολύ γνωστός και έμπειρος, λογικά μας πάει καρφί για εξωσωματική, δεν μου το είπε ευθέως, αλλά το εννόησε πολύ καθαρά, θέλει να του πάω και κάτι εξετάσεις ακόμα, μια εκ των οποίων είναι υστεροσαλπιγγογραφία. Αυτό πονάει πολύ, ε? Α! Και να κόψω και το κάπνισμα. Αυτό και αν πονάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@elen.σημερα κι αν είναι ξεκάθαρο! ολα καλα εύχομαι να σου πανε!

Αρα μεχρι τωρα εχουμε 2 κοριτσια με θετικα τεστ εγκυμοσυνης?

@cat12 το να μενεις χωρις δουλειά στα καλα καθουμενα σίγουρα ειναι πολυ μεγαλο αγχος. Συνηθως ομως όταν κατι μας καθεται στραβα σε βαθος χρονου αποδεικνυεται οτι εγινε για καλο. Ελπίζω να σου πανε ολα καλα γενικα! Αφοσιωσου στον στόχο σου!

@Lou418 ποσο καιρο προσπαθείς? Καλα υπάρχουν πολλοι γιατροι που δεν έχουν τροπους. Παντως στα 35 μου εμεινα πολυ πιο ευκολα εγκυος απο οτι στα 26 μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

@elen.σημερα κι αν είναι ξεκάθαρο! ολα καλα εύχομαι να σου πανε!

Αρα μεχρι τωρα εχουμε 2 κοριτσια με θετικα τεστ εγκυμοσυνης?

@cat12 το να μενεις χωρις δουλειά στα καλα καθουμενα σίγουρα ειναι πολυ μεγαλο αγχος. Συνηθως ομως όταν κατι μας καθεται στραβα σε βαθος χρονου αποδεικνυεται οτι εγινε για καλο. Ελπίζω να σου πανε ολα καλα γενικα! Αφοσιωσου στον στόχο σου!

@Lou418 ποσο καιρο προσπαθείς? Καλα υπάρχουν πολλοι γιατροι που δεν έχουν τροπους. Παντως στα 35 μου εμεινα πολυ πιο ευκολα εγκυος απο οτι στα 26 μου. 

Προσπαθω γύρω στους 15 μήνες, με τεστ ωορρηξιας 9 μήνες, είμαι όμως 40...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου συγχαρητηρια για τις νεες εγκυουλες.

Παμε δυναμικα τα υπολοιπα κοριτσια να μας χαρισετε θετικα τεστακια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτός ο μήνας είναι ο 12ος θέλω να τα καταφέρουμε! Δεν τον αντέχω άλλο όλο αυτό! Έχουμε κάνει εξετάσεις και μας λένε όλοι θα τα καταφέρετε είστε μικροί (27) και δεν έρχεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια αυτός ο μήνας είναι ο 12ος θέλω να τα καταφέρουμε! Δεν τον αντέχω άλλο όλο αυτό! Έχουμε κάνει εξετάσεις και μας λένε όλοι θα τα καταφέρετε είστε μικροί (27) και δεν έρχεται..

Είστε όντως πολύ μικροί!! Αυτό είναι από μόνο του πολύ θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
    • Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 🥰🥰   Ε να δούμε και με το αιμάτωμα τι θα γίνει.. θέλει πολύ προσοχή.. Την επόμενη Τρίτη έχω αυχενική στις 25.. 🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏
    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...