Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεκέμβρη μόνο θετικά να μας τα δείχνεις όλα το δέντρο να γεμίσουμε με μπάλες και με δώρα 🎄🎄🎀🎀🤰🤰🧿🧿🧡🧡💙💙


Demy93

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Σήμερα πολύ καλύτερη γραμμουλα ..2 μερες πριν την καθυστέρηση 🥰🥰

Screenshot_20231209_084119_Gallery.jpg

Ωωωωωωωω είναι πιο σκούρο!!!! Μπράβο κορίτσι μου τέλεια πάνε όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Ακόμα νιώθω ανασφάλεια βέβαια.. περιμένω μέχρι τη Δευτέρα..

Εντάξει λογικό είναι κορίτσι μου ακόμα ειναι νωρίς  για αυτό… όλα καλά θα πάνε να 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όλα είναι πιθανά! Εγώ ναι περιμένω πως κ πως... Απλά είμαι χάλια γιατί μας ανακοίνωσαν στην δουλειά ότι μας σταματάνε όλους κ δεν θα έχω δουλειά με το νέο έτος... Κ δεν ξέρω τι να κάνω. Να ψάξω για δουλειά? Να περιμένω την έμβρυομεταφορά κ να δω πως θα πάει? Το κεφάλι μου πάει να σπάσει με όλα αυτά...

Αχ κορίτσι μου πολύ δύσκολη κατάσταση!! Από την μια αν σκεφτείς ότι πολύ πιθανόν να είσαι έγκυος σε 1-2 μήνες που σημαίνει ότι σίγουρα θα χρειαστείς άδειες κτλ από την άλλη στις εποχές μας δεν υπάρχει αυτή η πολυτέλεια να κάτσεις! Τουλάχιστον για την δική μου τσέπη δεν θέλω να φανώ αδιάκριτη! Πρέπει να τα ζυγίσετε τα πράγματα και να πράξετε ανάλογος! Ελπίζω όλα καλά να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι τότε να κανείς την ημέρα που περιμενεις να (μην) έρθει για πιο έγκυρο αποτέλεσμα 

Και εγω αυτά παίρνω αλλά αυτά πριν την καθυστέρηση δεν δείχνουν και να πω την αλήθεια εγω προσωπικά το προτειμω αποφεύγω τα πρωιμης ανίχνευσης για να μην την πατήσω 😅

Και εγώ γι'αυτό τα πήρα αυτά!! Άσε που δεν έχω δει γραμμή εξάτμισης στα συγκεκριμένα σε καμία κοπέλα εδώ! Οπότε τα θεωρώ αρκετά αξιόπιστα! Και έχω ακούσει ότι έχουν καλύτερα τέστ ωορρηξίας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όλα είναι πιθανά! Εγώ ναι περιμένω πως κ πως... Απλά είμαι χάλια γιατί μας ανακοίνωσαν στην δουλειά ότι μας σταματάνε όλους κ δεν θα έχω δουλειά με το νέο έτος... Κ δεν ξέρω τι να κάνω. Να ψάξω για δουλειά? Να περιμένω την έμβρυομεταφορά κ να δω πως θα πάει? Το κεφάλι μου πάει να σπάσει με όλα αυτά...

Καλημέρα κορίτσι μου.Εγινε τελικά αυτό που έλεγες.Λυπαμαι πολύ.Παρολα αυτά κανείς δεν χάνεται και όποιος ψάχνει ενεργά βρίσκει.Πρεπει όμως να σκεφτείς και την άλλη διαδικασία και να τα ζυγίσεις καλά.Γιατι και άδειες σίγουρα θα χρειάζεσαι και σε μια νέα δουλειά δεν ξέρω πως θα τους φαινόταν να γίνει αυτό αμέσως.Σημασια έχει εσύ να είσαι καλά όμως.Αν έχετε οικονομική άνεση η' αν σας παίρνει για ένα διάστημα να κάθεσαι μέχρι να δεις και πως θα πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Εγώ είμαι κοντά με την @ΜΑΡΘΑΑ_61και δεν περιμένω τη Δευτέρα. Έκανα τεστ την Τετάρτη όπου ήμουν 10η μέρα από την ωορρηξία όπως το πρώτο της Μάρθας αλλά ήταν ολόλευκο....

Συμπτώματα : εχθές ξύπνησα με αναγούλα, αλλά μετά έφυγε.

Έχω πολλές ερωτικές ορέξεις και τις τελευταίες μέρες βλέπω συνέχεια ερωτικά όνειρα. 

Δεν έχω νεύρα και κλάματα όπως έχω συνήθως πριν την περίοδο. 

Ξαφνικά έχω όρεξη να τρώω γιαούρτι ενώ το είχα εκτός της διατροφής μου 

Και η θερμοκρασία ακόμα παραμένει 37,2

Οπότε προς το παρόν ελπίζουμε 🌈😜

Μάρθα μου για τους γιατρούς σε αυτή τη φάση το έμβρυο είναι απλά ένα μάτσο κύτταρα. Γιαυτό είναι τόσο ξινουλης ο γιατρός σου. Όταν το πάρεις αγκαλιά όμως στειλτου μια φωτογραφία για να του μπεις στο μάτι. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Εγώ είμαι κοντά με την @ΜΑΡΘΑΑ_61και δεν περιμένω τη Δευτέρα. Έκανα τεστ την Τετάρτη όπου ήμουν 10η μέρα από την ωορρηξία όπως το πρώτο της Μάρθας αλλά ήταν ολόλευκο....

Συμπτώματα : εχθές ξύπνησα με αναγούλα, αλλά μετά έφυγε.

Έχω πολλές ερωτικές ορέξεις και τις τελευταίες μέρες βλέπω συνέχεια ερωτικά όνειρα. 

Δεν έχω νεύρα και κλάματα όπως έχω συνήθως πριν την περίοδο. 

Ξαφνικά έχω όρεξη να τρώω γιαούρτι ενώ το είχα εκτός της διατροφής μου 

Και η θερμοκρασία ακόμα παραμένει 37,2

Οπότε προς το παρόν ελπίζουμε 🌈😜

Μάρθα μου για τους γιατρούς σε αυτή τη φάση το έμβρυο είναι απλά ένα μάτσο κύτταρα. Γιαυτό είναι τόσο ξινουλης ο γιατρός σου. Όταν το πάρεις αγκαλιά όμως στειλτου μια φωτογραφία για να του μπεις στο μάτι. 😂😂

Χαχχα..αυτό θα κάνω.. απλά φοβάμαι λιγάκι.. μην μου φύγει.. βέβαια όσο κοκκινίζει δεν είναι πιο δύσκολο να φύγει? Έχω ανησυχία γενικά.. σήμερα βέβαια θα είμαι χαλαρή.. έχω μάθημα διαδικτυακά έως τις 8 κ θα είμαι στον καναπέ.. κ άυριο το ίδιο.. 

Η θερμοκρασία σου πολύ καλό σημάδι.. εγώ 36.9 37 εδώ κ αρκετές ημέρες.. μακάρι να είμαστε παρέα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όλα είναι πιθανά! Εγώ ναι περιμένω πως κ πως... Απλά είμαι χάλια γιατί μας ανακοίνωσαν στην δουλειά ότι μας σταματάνε όλους κ δεν θα έχω δουλειά με το νέο έτος... Κ δεν ξέρω τι να κάνω. Να ψάξω για δουλειά? Να περιμένω την έμβρυομεταφορά κ να δω πως θα πάει? Το κεφάλι μου πάει να σπάσει με όλα αυτά...

Κορίτσι μου λείπαμε πολύ για την δουλειά σου ελπίζω να μπορείς έστω να πάρεις κάποιο επίδομα μέχρι να δεις τι θα κανείς… 

τωρα εμένα η γνωμη μου είναι εάν σου επιτρέπουν τα οικονομικά σας να κάτσεις να ξεκουραστείς κορίτσι μου να κανείς την έμβρυο μεταφορά με ηρεμία και ησυχία..

Έχω φίλη και με το που έπιασε δουλειά τον πρώτο μήνα είχε μείνει εγκυος κάθησε μέχρι 5 μηνών στην δουλειά και βγήκε σε αναστολή  αλλά δεν δικαιούταν τίποτα από χρήματα γιατί δεν είχε συμπληρώσει τα ένσημα που έπρεπε.. 

Αν τώρα εσυ βρεις δουλειά και μπορέσεις να πάρεις κάποιο επίδομα στην εγκυμοσύνη τότε συμφέρει να βρεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααα!

Αχ ήθελα από νωρίς να σας γράψω αλλά δεν τα κατάφερα. 

2 μέρες πριν την αναμενόμενη και έκανα ένα τεστακι το πρωί αλλά όχι με τα πρώτα ουρα .

Με το μάτι κάτι νομίζω αχνοφαίνεται από κοντά .  

 

20231209_132818.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!
Πρωτη φορά γράφω εδώ και συγνώμη που κάνω κατάχρηση της ομαδουλας σας 🥹

Ηθελα να ρωτήσω τελευταία περίοδος 22/11 με διάρκεια 7 ημέρες και κύκλο 30 ημερών! 
Την 12η μέρα του κύκλου είχα με τον σύζυγο μου ένα ατυχές συμβάν… Με βάση το πρόγραμμα, ωορρηξία έχω σημερα 08/12… 
Υπάρχει περίπτωση να προχωρήσει σε εγκυμοσύνη και να δω θετικό τεστακι και να έρθει τρίτο παιδάκι;;; 🥹🫣
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Καλησπερααα!

Αχ ήθελα από νωρίς να σας γράψω αλλά δεν τα κατάφερα. 

2 μέρες πριν την αναμενόμενη και έκανα ένα τεστακι το πρωί αλλά όχι με τα πρώτα ουρα .

Με το μάτι κάτι νομίζω αχνοφαίνεται από κοντά .  

 

20231209_132818.jpg

Κάτι ψιλό φαίνεται κοριτσι μου 😁μπορείς να το στείλεις χωρίς  επεξεργασία;

Αύριο να κανείς με πρωινά μήπως έχουμε και αλλά ευχάριστα 😊

δεν ξέρω γιατί αλλά έχω ένα προαίσθημα πως μέχρι τέλος του Δεκεμβρίου θα έχουμε αρκετά θετικά τεστ 🙏😊🥰🌈 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κάτι ψιλό φαίνεται κοριτσι μου 😁μπορείς να το στείλεις χωρίς  επεξεργασία;

Αύριο να κανείς με πρωινά μήπως έχουμε και αλλά ευχάριστα 😊

δεν ξέρω γιατί αλλά έχω ένα προαίσθημα πως μέχρι τέλος του Δεκεμβρίου θα έχουμε αρκετά θετικά τεστ 🙏😊🥰🌈 

Ναι ναι αυριο οπωσδήποτε..

20231209_101756.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Ναι ναι αυριο οπωσδήποτε..

20231209_101756.jpg

Κάτι βλέπω κορίτσι μου!!! Νομίζω αύριο θα φαίνεται πολύ καλύτερα 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όλα είναι πιθανά! Εγώ ναι περιμένω πως κ πως... Απλά είμαι χάλια γιατί μας ανακοίνωσαν στην δουλειά ότι μας σταματάνε όλους κ δεν θα έχω δουλειά με το νέο έτος... Κ δεν ξέρω τι να κάνω. Να ψάξω για δουλειά? Να περιμένω την έμβρυομεταφορά κ να δω πως θα πάει? Το κεφάλι μου πάει να σπάσει με όλα αυτά...

Κορίτσι μου σε νιώθω πάρα πολύ!! Στο ίδιο δίλημμα ήμουν και εγώ πριν την έμβρυο μεταφορά. Περνούσα ψυχολογικό πόλεμο στη δουλειά και παραιτήθηκα. Όμως προτίμησα να κανω την εμβρυομεταφορα οσο δύσκολα και να είναι τα πράγματα. Τώρα στέλνω βιογραφικά μήπως και βρεθεί κάτι πριν να αρχίσει να φαίνεται η κοιλίτσα Μ🥰

Να κάνεις Ότι σε κάνει ήρεμη γιατί πρέπει να είσαι ήρεμη και σε Καλή ψυχολογική κατάσταση αυτή τη περίοδο. Εγώ για αυτό παραιτήθηκα από τη δουλειά γιατί δεν περνούσα καθόλου καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κάτι βλέπω κορίτσι μου!!! Νομίζω αύριο θα φαίνεται πολύ καλύτερα 🥰🥰🥰

Αααχ πως περνάνε οι ώρες τώρα....κρατάω μικρό καλάθι βέβαια γιατί νομίζω από το κοίτα κοίτα κάνουνε γραμμούλες τα μάτια  μου . Εύχομαι να γεμίσει θετικά ο μήνας 🤞🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elen. είπε:

Ναι ναι αυριο οπωσδήποτε..

20231209_101756.jpg

Εγω θα τολμήσω να πω πως σε αυτήν την φωτο την βλέπω καλύτερα  από την επεξεργασμένη για αυτό σου ειπα αν μπορούσες να την στείλεις! 
και δεν το εκανες και με πρωινά ουρά… 

πιστεύω αύριο θα μας στείλεις ένα θετικό τεστ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω θα τολμήσω να πω πως σε αυτήν την φωτο την βλέπω καλύτερα  από την επεξεργασμένη για αυτό σου ειπα αν μπορούσες να την στείλεις! 
και δεν το εκανες και με πρωινά ουρά… 

πιστεύω αύριο θα μας στείλεις ένα θετικό τεστ 😁

Θα σας κρατώ ενήμερες για την εξέλιξη 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ELENNA11 λυπαμαι για την αρνητικη χοριακη σου. Απο εξωσωματικη ησουν? Εχει κανένα μηνα που παρακολουθω το θεματακι και δε θυμαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elen. είπε:

Καλησπερααα!

Αχ ήθελα από νωρίς να σας γράψω αλλά δεν τα κατάφερα. 

2 μέρες πριν την αναμενόμενη και έκανα ένα τεστακι το πρωί αλλά όχι με τα πρώτα ουρα .

Με το μάτι κάτι νομίζω αχνοφαίνεται από κοντά .  

 

20231209_132818.jpg

ναιιιιι...φαίνεται η γραμμούλα..κ εμένα έτσι ήταν πριν 4 μέρες!!! τέλεια κορίτσι μου...μείνε σπίτι και ξεκουράσου..

εγω πάλι δεν έχω καλά νέα..

μόλις βγήκε ο άντρας μου θετικός με κορονοϊό...χαζέψαμε...άρχισα να τρέχω κ να απολυμαίνω τα πάντα..απο το τέστ όμως κατάλαβα ότι μάλλον το έχει μέρες..γιατί η γραμμούλα του ήταν πιο έντονη και απο την γραμμή c... 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

ναιιιιι...φαίνεται η γραμμούλα..κ εμένα έτσι ήταν πριν 4 μέρες!!! τέλεια κορίτσι μου...μείνε σπίτι και ξεκουράσου..

εγω πάλι δεν έχω καλά νέα..

μόλις βγήκε ο άντρας μου θετικός με κορονοϊό...χαζέψαμε...άρχισα να τρέχω κ να απολυμαίνω τα πάντα..απο το τέστ όμως κατάλαβα ότι μάλλον το έχει μέρες..γιατί η γραμμούλα του ήταν πιο έντονη και απο την γραμμή c... 😢

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου ειναι πιο ελαφρύ πλέον σαν μια απλη ίωση όλα καλά θα πάνε έκανε και πυρετο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου ειναι πιο ελαφρύ πλέον σαν μια απλη ίωση όλα καλά θα πάνε έκανε και πυρετο ;

όχι...χθές που έβαλα εγώ θερμόμετρο για να ελέγξω είχα πάλι 37 και του είπα να βάλει κ αυτός μήπως κόλλησε το θερμόμετρο και είχε 36,3...σήμερα είχε κ αυτός 37 με λίγο πονοκέφαλο και έκανε αμέσως τέστ..πιο θετικό δεν γίνεται..αρα υποθέτω ότι το περνάει ασυμπτωματικά σχεδόν..

έκανα κ εγώ με δεδομένο ότι υποθέσαμε ότι το έχει μέρες αλλά δεν είχα τίποτα..πάλι καλά..

απομονώθηκε τώρα..μάσκες γάντια και μέχρι την τετάρτη πιστεύω να ξέρουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ELENNA11 είπε:

Δυστυχώς αρνητική κορίτσια, πολύ κλάμα

Λυπάμαι κορίτσι μου.. 😞

δεν ξέρω ποσο καιρό προσπαθείς αλλά μην το βάζεις κάτω θα έρθει αργά ή γρήγορα κορίτσι μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

όχι...χθές που έβαλα εγώ θερμόμετρο για να ελέγξω είχα πάλι 37 και του είπα να βάλει κ αυτός μήπως κόλλησε το θερμόμετρο και είχε 36,3...σήμερα είχε κ αυτός 37 με λίγο πονοκέφαλο και έκανε αμέσως τέστ..πιο θετικό δεν γίνεται..αρα υποθέτω ότι το περνάει ασυμπτωματικά σχεδόν..

έκανα κ εγώ με δεδομένο ότι υποθέσαμε ότι το έχει μέρες αλλά δεν είχα τίποτα..πάλι καλά..

απομονώθηκε τώρα..μάσκες γάντια και μέχρι την τετάρτη πιστεύω να ξέρουμε..

Αφού ήταν φουλ κόκκινο λογικά  το έχει μερες δεν είναι στην αρχή του επλιζω να το περάσει ελαφριά και εσύ να μην έχεις κολλήσει.. ψυχραιμία όμως μην σε πιάνει πανικός πολλές κοπέλες είχαν κολλήσει στην εγκυμοσύνη χωρίς κανένα πρόβλημα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αφού ήταν φουλ κόκκινο λογικά  το έχει μερες δεν είναι στην αρχή του επλιζω να το περάσει ελαφριά και εσύ να μην έχεις κολλήσει.. ψυχραιμία όμως μην σε πιάνει πανικός πολλές κοπέλες είχαν κολλήσει στην εγκυμοσύνη χωρίς κανένα πρόβλημα 🙂

θα σας κραταω ενήμερες...ευχαριστώ που με καθησυχάζεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13παντα θα ποναει. Οποια φορα και αν ειναι, οσα παιδακια κι αν έχεις ηδη. Εκανες όνειρα γι αυτο τ μωρο. Το αγάπησες απο οταν ηταν μονο ιδεα. Μεγαλωνε μεσα σου... Μόνο εσυ ξερεις πως νιωθεις. Ποσο πονας. Κλεισε τ αυτια σου σ αυτους που δεν θέλουν να σ ακουσουν.  Αυτο π περασες μεχρι να το αποβαλλεις δ θελω ουτε να το σκεφτω. Δεν μπορώ να το διανοηθω. Ισως για να μη σου πειραξει τη μητρα. Ευχομαι να καθαρισεις γρήγορα τουλαχιστον και η ταλαιπωρια σου να σταματησει εδω.
    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
    • Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου. Αυτή την ενεση τη βαζεις στην 28η εβδομάδα αν η μαμα εχει αρνητική ομαδα αίματος, δηλαδή resaus αρνητικό(δεν εχει αντισώματα reasus) . Σε περίπτωση που το έμβρυο εχει θετική ομάδα αίματος (δηλαδή αντισώματα resaus) να προλαβουμε να μην "μπουν" στον οργανισμό της μαμας. Στην ουσία βαζεις αυτή την ένεση για πρόληψη για την επόμενη εγκυμοσύνη. Προσπάθησα να στο εξηγήσω όσο πιο.απλα, εννοείται ο γιατρός θάνατο εξηγήσει πολύ καλύτερα 🩷
    • Ακριβώς το ίδιο μου είχε πει κι εμένα στην αρχή γτ κι ο δικός μου πλακούντας ήταν χαμηλά! Καλά όντως δεν είναι και πολύ βολικό, αλλά αφού βοηθάει για όταν μπούμε στον μήνα μας κάτι θα κάνουμε😀 Θα χούμε και τις ετοιμασίες εντατικά τότε! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...