Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2024 🤰👶🏻


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Όλα καλά με τον υπέρηχο 🧿🧿🧿🧿

26.1 έχουμε την αυχενική 😊

Αντε κορίτσι μου με το καλό και η αυχενική 🥰🥰🥰

Προηγείται με αυχενική η @XanaT 15/01 σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα έχω λίγο άγχος, είμαι με μπούκωμα από προχθές και από χθές δεν έχω καθόλου συμπτώματα και αγχώθηκα. Μπήκα στην 11 εβδομάδα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και μειώθηκαν τα συμπτώματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Εγώ σήμερα έχω λίγο άγχος, είμαι με μπούκωμα από προχθές και από χθές δεν έχω καθόλου συμπτώματα και αγχώθηκα. Μπήκα στην 11 εβδομάδα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και μειώθηκαν τα συμπτώματα...

Κορίτσι μου θα σου πω τα δικά μου...Εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως τίποτα...Το μόνο που νιώθω είναι πονάκια από την μήτρα που μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ καθόλου...Το μόνο σύμπτωμα που έχω είναι η αναγουλα μόλις πάω να πλύνω τα δόντια μου,μπορεί να κάνω και ένα τέταρτο δλδ για να πω ότι τα έπλυνα..τίποτα άλλο δεν έχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσι μου θα σου πω τα δικά μου...Εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως τίποτα...Το μόνο που νιώθω είναι πονάκια από την μήτρα που μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ καθόλου...Το μόνο σύμπτωμα που έχω είναι η αναγουλα μόλις πάω να πλύνω τα δόντια μου,μπορεί να κάνω και ένα τέταρτο δλδ για να πω ότι τα έπλυνα..τίποτα άλλο δεν έχω!!

Αχ μακάρι κορίτσι μου, εγώ είχα έντονα συμπτώματα ειδικά οι αναγουλες σε σημείο να μην μπορώ να φάω και να κοιμηθώ. Από τη μέρα που αρρώστησα εχουν κοπεί όλα. Αλλά ίσως και να μειώθηκαν αφού θα μπω στο δεύτερο τρίμηνο σιγά σιγά. Ας ελπίσουμε να είναι από αυτό 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Όσο παει και χειρότερα το μπούκωμα και ο βήχας. Μέχρι τώρα μου έδινε μονο φυτικά. Σήμερα θα ξεκινήσω άλλο σιρόπι πιο δυνατό μήπως και κάνει δουλίτσα μου είπε. 🙏 Και εκεί που μπαίνουμε στο δεύτερο τρίμηνο και λένε είναι το καλύτερο της εγκυμοσύνης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Όσο παει και χειρότερα το μπούκωμα και ο βήχας. Μέχρι τώρα μου έδινε μονο φυτικά. Σήμερα θα ξεκινήσω άλλο σιρόπι πιο δυνατό μήπως και κάνει δουλίτσα μου είπε. 🙏 Και εκεί που μπαίνουμε στο δεύτερο τρίμηνο και λένε είναι το καλύτερο της εγκυμοσύνης... 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου.. θα περάσει κ αυτό.. θα κάνουμε κ τις αυχενικες μας κ μετά θα είμαστε καλύτερα από ποτέ !! 🤩🤩 Περαστικά !! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου.. θα περάσει κ αυτό.. θα κάνουμε κ τις αυχενικες μας κ μετά θα είμαστε καλύτερα από ποτέ !! 🤩🤩 Περαστικά !! ♥️♥️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι άντε να γίνει και η αυχενική να ηρεμήσουμε λίγο να αρχίσουμε να το ζούμε 💓💓 θα μάθετε και φύλο στην αυχενική;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2024 at 5:47 ΜΜ, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι άντε να γίνει και η αυχενική να ηρεμήσουμε λίγο να αρχίσουμε να το ζούμε 💓💓 θα μάθετε και φύλο στην αυχενική;;

Πώς είσαι σήμερα κορίτσι μου ??  Καλύτερα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Πώς είσαι σήμερα κορίτσι μου ??  Καλύτερα?? 

Καλησπέρα κορίτσι μου ,τα ίδια και σήμερα. Αλλα αντέχω. Είχα και αναγουλα μεσα στη μέρα και ηρέμησα όσο αφορά τα συμπτώματα. 😁

Εσύ πως είσαι; και εσύ 11+5 είσαι σήμερα όπως εγώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ,τα ίδια και σήμερα. Αλλα αντέχω. Είχα και αναγουλα μεσα στη μέρα και ηρέμησα όσο αφορά τα συμπτώματα. 😁

Εσύ πως είσαι; και εσύ 11+5 είσαι σήμερα όπως εγώ;

Εγώ έχω πολύ άγχος γιατί έχω 1 μήνα να κάνω υπέρηχο .. ελπίζω να είναι όλα καλά εκεί μέσα .. 🙃 κ ένα επιπλέον άγχος για την αυχενική .. μακάρι να πάνε όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Εγώ έχω πολύ άγχος γιατί έχω 1 μήνα να κάνω υπέρηχο .. ελπίζω να είναι όλα καλά εκεί μέσα .. 🙃 κ ένα επιπλέον άγχος για την αυχενική .. μακάρι να πάνε όλα καλά.. 

Καλημέρα! 

Αυτό το μόνιμο άγχος έχω και εγώ! Αυτό έλεγα στον άντρα μου τώρα! Δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα. Υπομονή λίγες μέρες έμειναν μόνο και θα το δείτε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου .. τι κάνετε?? Λοιπόν.. όλα καλά με την αυχενική ευτυχώς.. περιμένουμε κ αύριο τις εξετάσεις αίματος για σιγουριά. Το κακό είναι ότι είχα λίγο αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψία κ προληπτικά θα ξεκινήσω σαλοσπιρ. Εσείς πώς είστε ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η XanaT είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου .. τι κάνετε?? Λοιπόν.. όλα καλά με την αυχενική ευτυχώς.. περιμένουμε κ αύριο τις εξετάσεις αίματος για σιγουριά. Το κακό είναι ότι είχα λίγο αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψία κ προληπτικά θα ξεκινήσω σαλοσπιρ. Εσείς πώς είστε ?? 

Καλησπέρα κορίτσι Μ!! Μπράβο όλα καλά δοξα τω θεώ! Θα είναι και οι εξετάσεις σου πολύ καλές!! 

Εγω εδώ με αναγουλες αυτές τις δυο μέρες. Και περιμένω πως και πως την αυχενική 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσι Μ!! Μπράβο όλα καλά δοξα τω θεώ! Θα είναι και οι εξετάσεις σου πολύ καλές!! 

Εγω εδώ με αναγουλες αυτές τις δυο μέρες. Και περιμένω πως και πως την αυχενική 🙏

Με αγχωσε λίγο το θέμα με τον κίνδυνο προεκλαμψίας αλλά μου είπε ότι δεν είναι υπερβολικά μεγάλος κ ότι  προληπτικά θα το πάρω το σαλοσπιρ.. παρότι ήταν καλά τα αποτελέσματα δλδ κάπως με έχει πιάσει μια στεναχώρια να πω την αλήθεια .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου .. τι κάνετε?? Λοιπόν.. όλα καλά με την αυχενική ευτυχώς.. περιμένουμε κ αύριο τις εξετάσεις αίματος για σιγουριά. Το κακό είναι ότι είχα λίγο αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψία κ προληπτικά θα ξεκινήσω σαλοσπιρ. Εσείς πώς είστε ?? 

Μπράβο κορίτσι μου 😊😊😊 είδατε και φύλο????να μην αγχώνεσαι,και εγώ προληπτικά κάθε μέρα κάνω αντιπηκτικες...στην αρχή με ενοχλούσαν τώρα ούτε που καταλαβαίνω!!!!Εγώ αύριο πάω να κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε στο προηγούμενο ραντεβού,να ξανά τσεκαρουμε και το σάκχαρο και προχωράμε...Νομίζω είμαι από τις λίγες που δεν έχουν τίποτα,μόνο κούραση και αναγουλα όταν πρόκειται να πλύνω τα δόντια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου 😊😊😊 είδατε και φύλο????να μην αγχώνεσαι,και εγώ προληπτικά κάθε μέρα κάνω αντιπηκτικες...στην αρχή με ενοχλούσαν τώρα ούτε που καταλαβαίνω!!!!Εγώ αύριο πάω να κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε στο προηγούμενο ραντεβού,να ξανά τσεκαρουμε και το σάκχαρο και προχωράμε...Νομίζω είμαι από τις λίγες που δεν έχουν τίποτα,μόνο κούραση και αναγουλα όταν πρόκειται να πλύνω τα δόντια μου!!!

Κ εγώ δεν είχα ναυτίες κτλ .. ευτυχώς .. δεν μας είπε φύλο όχι .. ούτε ρωτήσαμε από το άγχος μας να είναι όλα καλά .. 

Καλα αποτελέσματα!!! 

Ποια έχει τώρα σειρά με ραντεβού?? Εμείς περιμένουμε αύριο τις αιματολογικές.. κ σε ένα μήνα πάλι ραντεβού.. το καλό είναι ότι πια μειώνεται κ ο κίνδυνος αποβολής .. οπότε όταν συνηθίσω κ το σαλοσπιρ πιστεύω θα είμαι πιο ήρεμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Με αγχωσε λίγο το θέμα με τον κίνδυνο προεκλαμψίας αλλά μου είπε ότι δεν είναι υπερβολικά μεγάλος κ ότι  προληπτικά θα το πάρω το σαλοσπιρ.. παρότι ήταν καλά τα αποτελέσματα δλδ κάπως με έχει πιάσει μια στεναχώρια να πω την αλήθεια .. 

Λογικό ν αγχωθεις, δεν έχω κ εμπειρία να σε βοηθήσω 🙏 κρατάμε όμως ότι είναι όλα καλά με το μωράκι και προχωράμε! 

Εγώ Δευτέρα έχω αυχενική 🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Μπαίνω στην 7 η βδομάδα κύησης με έντονες αναγουλες καθημερινά και μερικές φορές αποστροφή στο φαγητό.Προσφατα ο γιατρός μου είπε για αποκόλληση χωρίς να έχω αίμα η κηλίδες και μου συνέστησε 2 βδομάδες ξεκούραση εύχομαι να πάνε όλα καλά.βρισκεται καμία από σας σε παρόμοια θέση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Λογικό ν αγχωθεις, δεν έχω κ εμπειρία να σε βοηθήσω 🙏 κρατάμε όμως ότι είναι όλα καλά με το μωράκι και προχωράμε! 

Εγώ Δευτέρα έχω αυχενική 🥰🙏

Είχε κ η αδερφή μου κίνδυνο για προεκλαμψία στην πρώτη της εγκυμοσύνη κ έπαιρνε σαλοσπιρ κ όλα πήγαν καλά .. ουσιαστικά το δίνει προληπτικά για να μην φτάσεις στην προεκλαμψία.. οπότε σήμερα προσπαθώ να σκέφτομαι  θετικά.. 

Αναμένω κ τα δικά σας νέα.. θα σας ενημερώσω κ εγώ για τις αιματολογικές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Είχε κ η αδερφή μου κίνδυνο για προεκλαμψία στην πρώτη της εγκυμοσύνη κ έπαιρνε σαλοσπιρ κ όλα πήγαν καλά .. ουσιαστικά το δίνει προληπτικά για να μην φτάσεις στην προεκλαμψία.. οπότε σήμερα προσπαθώ να σκέφτομαι  θετικά.. 

Αναμένω κ τα δικά σας νέα.. θα σας ενημερώσω κ εγώ για τις αιματολογικές..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2023 at 7:09 ΜΜ, ο/η gio34 είπε:

Έγραψα και παραπάνω δεν ξέρω αν το εμφανίζει. Ψαξε το nuperal.σωθηκα. μου το πρότεινε ο γιατρός. Είμαι 11 εβδομάδων. Το παίρνω 1 μήνα τώρα!

Εγώ παίρνω το navatac είναι φυτικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμας βγήκαν κ οι αιματολογικές κ δεν άλλαξαν οι πιθανότητες.. δλδ μια χαρά με την αυχενική.. 

Αναμένω κ τα δικά σας ευχάριστα νέα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Άντζι είπε:

Γεια σας κορίτσια

Μπαίνω στην 7 η βδομάδα κύησης με έντονες αναγουλες καθημερινά και μερικές φορές αποστροφή στο φαγητό.Προσφατα ο γιατρός μου είπε για αποκόλληση χωρίς να έχω αίμα η κηλίδες και μου συνέστησε 2 βδομάδες ξεκούραση εύχομαι να πάνε όλα καλά.βρισκεται καμία από σας σε παρόμοια θέση;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ από την 6 εβδομάδα μέχρι και τώρα 12 βδομάδα έχω αναγουλες. Έχω δοκιμάσει τα πάντα οτι.μ πρότεινε ο γιατρός αλλά μπα... Μόνο υπομονή να ευχηθώ!.

Όσο για την αποκόλληση δεν έχω εμπειρία αλλα εύχομαι όλα να.παμε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...