Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2024 🤰👶🏻


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Πολύ ταλαιπωρία αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα!! Όταν ακούς αυτή την καρδούλα να χτυπάει τα ξεχνάς όλα !! ♥️♥️ Μπράβο !! Έφυγε το άγχος μας για λίγες μέρες .. 

Δεν θέλω να σε προβληματισω αλλά διάβασα στο ίντερνετ ότι την αυχενική την κάνουν από 11+1 μέχρι 13+6.. δεν είναι λίγο νωρίς ? Βέβαια σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα.. 

Ναι και εγώ αυτό διάβασα! Θα είμαι 10 +6 όμως  οπότε ισως να θεώρησε οτι δεν είναι νωρίς 🤷 δεν ξέρω εκείνη τη στιγμή δεν το συνειδητοποίησα. 

Επεξεργάστηκε από marinaP
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Ναι και εγώ αυτό διάβασα! Θα είμαι 10 +6 όμως  οπότε ισως να θεώρησε οτι δεν είναι νωρίς 🤷 δεν ξέρω εκείνη τη στιγμή δεν το συνειδητοποίησα. 

Ναι σωστά .. ουσιαστικά 2 μέρες πριν είναι.. οπότε όλα καλά !! 

Εγώ σήμερα ταλαιπωρούμαι με μπούκωμα.. αλλά τουλάχιστον ελπίζω να το περάσω έτσι κ να μην αρρωστήσω .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Ναι σωστά .. ουσιαστικά 2 μέρες πριν είναι.. οπότε όλα καλά !! 

Εγώ σήμερα ταλαιπωρούμαι με μπούκωμα.. αλλά τουλάχιστον ελπίζω να το περάσω έτσι κ να μην αρρωστήσω .. 

Καλημέρα κορίτσια μου

Τελικά πήρα τηλέφωνο πρωί πρωί να επιβεβαιώσω το ραντεβού και μου είπαν οτι 05/01 θα έχω υπέρηχο και θα πάρουν αίμα για σύνδρομο down, η αυχενική άλλη μέρα... Μάλλον μπερδεύτηκε ο γιατρός όταν τον ρώτησα αν θα γίνει η αυχενική εκείνη την μέρα και μου είπε ναι🤷😏

Τώρα όσο για το μπούκωμα, αν είναι μόνο μπούκωμα να ξέρεις οτι είναι σύμπτωμα σε αρκετές κοπέλες στην εγκυμοσύνη 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2023 at 12:43 ΠΜ, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω, 7η βδομάδα και δεν παλεύεται η ναυτία, δεν έχω εμετούς, αλλά νιώθω ότι έρχονται όλα μέχρι τον λαιμό και απλά ζοριζομαι... Άλλη κοπέλα με παρόμοιο σύμπτωμα; τη Τετάρτη είπα στο γιατρό να μην μου γράψει ακόμη κάτι να δω αν μπορώ να το χειριστώ. Από σήμερα γίνεται ακόμη χειρότερο...

Έγραψα και παραπάνω δεν ξέρω αν το εμφανίζει. Ψαξε το nuperal.σωθηκα. μου το πρότεινε ο γιατρός. Είμαι 11 εβδομάδων. Το παίρνω 1 μήνα τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου 10.1 έχω υπέρηχο και μετα θα κανονίσουμε για αυχενική!!Καλά είμαι σε γενικές γραμμές μόνο ώρες ώρες μου έρχεται αναγουλα με κάποιες μυρωδιές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εγώ σαν άρρωστη νιώθω. Ενέργεια 0. Το στομάχι χάλια. Οτι φάω με ποναει. Κατα τα άλλα οι αναγουλες μειώθηκαν αρκετά! Σήμερα εκανα εξετάσεις που Μ έγραψε ο γιατρός, στίγμα, HIV, ηπατίτιδα, βιταμίνη d, γενικές, τοξόπλασμα κτλ. Ελπίζω να βγουν σήμερα γιατί το μικροβιολογικό ανοίγει ξανα με τον νέο χρόνο 😐 και θα με φάει η αγωνία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Χρόνια πολλά !! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε με υγεία !! Κ εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να έχουμε τα μωράκια μας μαζί !! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2023 at 2:02 ΜΜ, ο/η XanaT είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Χρόνια πολλά !! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε με υγεία !! Κ εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να έχουμε τα μωράκια μας μαζί !! ♥️♥️

Χρόνια πολλά κορίτσια μου! Χρόνια πολλά με υγεία και Αγάπη!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🥰

Χρόνια πολλά σε σας και τις οικογένειές σας με υγεία και πολλή πολλή αγάπη!!!

Στα νέα μας τώρα,δε ξέρω τι γίνεται αλλά νομίζω αγχώνομαι λίγο...Ενώ τις προηγούμενες μέρες ήμουν πολύ περίεργα με αναγουλες και ναυτίες,δύο μέρες τώρα είμαι μια χαρά χωρίς κανένα σύμπτωμα εκτός από λίγα πονάκια και τραβηγματακια και πόνο στο στήθος (που προφανώς οφείλεται στην προγεστερονη που παίρνω)..είμαι στην 8η εβδομάδα...Λέτε να πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🥰

Χρόνια πολλά σε σας και τις οικογένειές σας με υγεία και πολλή πολλή αγάπη!!!

Στα νέα μας τώρα,δε ξέρω τι γίνεται αλλά νομίζω αγχώνομαι λίγο...Ενώ τις προηγούμενες μέρες ήμουν πολύ περίεργα με αναγουλες και ναυτίες,δύο μέρες τώρα είμαι μια χαρά χωρίς κανένα σύμπτωμα εκτός από λίγα πονάκια και τραβηγματακια και πόνο στο στήθος (που προφανώς οφείλεται στην προγεστερονη που παίρνω)..είμαι στην 8η εβδομάδα...Λέτε να πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ????

Χρόνια πολλά με υγεία πάνω από όλα!!! 

Πότε είναι το επόμενο ραντεβού σου ; θυμαμαι ειχες πει στα μεσα του μηνα ; μήπως να πας και νωρίτερα μια φορά για να σου φύγει το άγχος, για να μη στρεσαρεσαι κι εσύ! 

Μόνο θετική σκεψηηηη ❣️❣️❣️❣️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2023 at 11:14 ΜΜ, ο/η Anna19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! 
 Είμαι στην 5η εβδομάδα και βλέπω εδώ και 3 μέρες καφέ στο σκούπισμα και ελάχιστες σταγόνες στο εσώρουχο σπάνια.. παίρνω εδώ και 4 μέρες προγεστερονη από το στόμα… έχω ανησυχήσει πολύ ..έχετε παρόμοια εμπειρία ; 

Καλησπέρα είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα κ στις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες μου τωρα ο μεγάλος είναι 9χρ. κ ο μικρός 6χρ.... περιμένουμε κ το 3 μας μωράκι είμαι στην 6η εβδομάδα.....όλα θα πάνε τελεια μην αγχωνεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/12/2023 at 12:19 ΜΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🥰

Χρόνια πολλά σε σας και τις οικογένειές σας με υγεία και πολλή πολλή αγάπη!!!

Στα νέα μας τώρα,δε ξέρω τι γίνεται αλλά νομίζω αγχώνομαι λίγο...Ενώ τις προηγούμενες μέρες ήμουν πολύ περίεργα με αναγουλες και ναυτίες,δύο μέρες τώρα είμαι μια χαρά χωρίς κανένα σύμπτωμα εκτός από λίγα πονάκια και τραβηγματακια και πόνο στο στήθος (που προφανώς οφείλεται στην προγεστερονη που παίρνω)..είμαι στην 8η εβδομάδα...Λέτε να πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ????

Κορίτσι μου θυμάμαι πέρασα και εγω μια μέρα έτσι σαν εσένα χωρίς κανένα σύμπτωμα και αγχώθηκα, τελικά όλα καλά ηταν. Τα συμπτώματα πάνε και έρχονται! Αλλά αν θες να πας να σε δει να σου φύγει το άγχος να πας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια .. τι κάνετε ?? @Demy93δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αγχώνεσαι.. την τελευταία φορά που πήγα στον γιατρό μου, περίπου στην εβδομάδα που είσαι εσύ τώρα , μου είχε πει ακριβώς αυτό .. ότι φαντάζομαι ότι έχουν σταματήσει κάπως τα συμπτώματα.. πιστεύω όλα θα είναι καλα.. απλά δεν περνάνε οι μέρες να πάμε πάλι για υπέρηχο να δούμε τα εμβρυακια μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ?? Για πείτε τα νέα σας.. εγώ καλά μέχρι στιγμής.. είχα κάτι ελαφριές κράμπες αυτές τις μέρες αλλά όχι κάτι ανησυχητικό πιστεύω.. εσείς πώς είστε ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ?? Για πείτε τα νέα σας.. εγώ καλά μέχρι στιγμής.. είχα κάτι ελαφριές κράμπες αυτές τις μέρες αλλά όχι κάτι ανησυχητικό πιστεύω.. εσείς πώς είστε ?? 

Γεια σας κορίτσια μου. Εγώ εδω με στομαχόπονο, δεν κοιμάμαι πλεον, οτι και να φαω πονάω. 

Κατά τα άλλα δεν έχω κάποιο αλλο σύμπτωμα μόνο στομαχόπονο και αναγουλες κάθε μέρα.

Ανυπομονώ για την παρασκευή που θα παω να το δω επιτέλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🤗

Εμείς συνεχίζουμε πολύ πολύ χαλαρά 🥰🥰 που και που κανένα πονακι κανένα τραβηγματακι και αναγουλα χωρίς εμετό σε έντονες μυρωδιές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία, αγάπη κ τύχη !! Ελπιζω αυτή να είναι η καλύτερη μας χρονιά !! Τι κάνετε ?? Ποια έχει ραντεβού πρώτη ?? Εγώ αργω ακόμα .. στις 15.. έχω κάτι τραβηγματακια τις τελευταίες ημέρες στην κοιλιά, αλλά ήπια .. όχι συνεχόμενα.. κάπου κάπου το νιώθω .. ελπίζω ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα κ όχι κάτι κακό .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η XanaT είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία, αγάπη κ τύχη !! Ελπιζω αυτή να είναι η καλύτερη μας χρονιά !! Τι κάνετε ?? Ποια έχει ραντεβού πρώτη ?? Εγώ αργω ακόμα .. στις 15.. έχω κάτι τραβηγματακια τις τελευταίες ημέρες στην κοιλιά, αλλά ήπια .. όχι συνεχόμενα.. κάπου κάπου το νιώθω .. ελπίζω ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα κ όχι κάτι κακό .. 

Καλημεραααα 🤗🤗 εγώ έχω ραντεβού 9.1,έχω μπει στην 9η εβδομάδα και εκτός από την κούραση δεν έχω τίποτα άλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλή χρονιά!!! Θα έχουμε την καλύτερη χρονιά της ζωής μας👶🏽👶🏽👶🏽🙏🏻🙏🏻

Εγώ έχω ραντεβού τη Παρασκευή 🙏🏻 και θα μου πει και πότε θα κάνουμε αυχενική. 10+3 σήμερα. Συνεχίζονται οι αναγουλες και η δυσκοιλιότητα 👌🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/1/2024 at 2:36 ΜΜ, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου καλή χρονιά!!! Θα έχουμε την καλύτερη χρονιά της ζωής μας👶🏽👶🏽👶🏽🙏🏻🙏🏻

Εγώ έχω ραντεβού τη Παρασκευή 🙏🏻 και θα μου πει και πότε θα κάνουμε αυχενική. 10+3 σήμερα. Συνεχίζονται οι αναγουλες και η δυσκοιλιότητα 👌🏻

Περιμένουμε τα νέα σου !! 🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η XanaT είπε:

Περιμένουμε τα νέα σου !! 🤩🤩

 Όλα καλά κορίτσια με το σπορακι μας. 22/01 έχω την αυχενική 🥰.

Εγώ είμαι λίγο αρρωστουλα, ίωση μαλλον και είμαι λίγο κακοκεφη. 

Εσείς τι κάνετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 Όλα καλά κορίτσια με το σπορακι μας. 22/01 έχω την αυχενική 🥰.

Εγώ είμαι λίγο αρρωστουλα, ίωση μαλλον και είμαι λίγο κακοκεφη. 

Εσείς τι κάνετε 

Τι ωραία νέα .. κ εγώ ανυπομονώ να περάσει η εβδομάδα.. τώρα περιμένουμε την @Demy93την επόμενη εβδομάδα κ μετά έχω εγώ σειρά .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...