Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2024 🤰👶🏻


Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Τίποτα δεν Μ έχει κάνει. Ίσως μου τα κάνει πιο μετά, και επειδή και εγώ το παρακανα με τα γλυκά του το είχα πει όταν πήγαμε την τελευταία φορά και μου είπε απλά ν προσέξω. 

Προσπαθώ να τα περιορίσω η αλήθεια τα γλυκά. Μπορεί να περάσει και μέρα που να μην φάω καθόλου. απλά την επόμενη θα φαω περισσότερα 😂  και δεν ήμουν και ποτέ του γλυκού 🤷

Σου έδωσε κάποιες οδηγίες για διατροφή ή θα τα πείτε τη Δευτέρα ;

Θα τα πούμε την Δευτέρα 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

@marinaP κορίτσι μου πότε έχεις γιατρό???

Στις 20/12 με έβαλε 😏 και δεν περνάνε οι μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε?? 

Ερώτηση .. ξέρετε αν επιτρέπεται το κεφιρ στην εγκυμοσύνη? Λόγω αντιβίωσης για ουρολοίμωξη σκέφτηκα να πάρω κεφίρ για προβιοτικα. Από φόβο μήπως πάθω μύκητες κ χρειαστεί πάλι νέα αντιβίωση .. από όσο διάβασα στο ίντερνετ τα κεφίρ των σούπερ μάρκετ επιτρέπονται .. αλλά είπα να ρωτήσω μήπως έχετε καμία ιδέα παραπάνω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι συγκινητικό.... Ήμουν στο θέμα μωράκια Ιουλίου 2023!!! Πώς πέρασε ο καιρός! 

Να έχετε ήρεμες και τέλειομήνες εγκυμοσύνες κορίτσια με υγιή μωράκια! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τι συγκινητικό.... Ήμουν στο θέμα μωράκια Ιουλίου 2023!!! Πώς πέρασε ο καιρός! 

Να έχετε ήρεμες και τέλειομήνες εγκυμοσύνες κορίτσια με υγιή μωράκια! ☺️

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου ♥️🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; πως πάμε από συμπτώματα;;

Εγώ κλασικά ναυτίες αναγουλες, δεν μπορώ να φάω και να μυρίζω τίποτα! Θα πάρω σήμερα κατι φάρμακα που μου εγραψε ο γυναικολόγος μήπως και καταφέρω να βαλω κάτι στο στομάχι μου... 

Εσείς για πείτε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα...εγώ σήμερα μπήκα στην 7η εβδομάδα!!!Κορίτσια μου, δεν έχω απολύτως τίποτα...μόνο λίγο πρήξιμο στο στήθος (αλλά παίρνω και επιπλέον προγεστερόνη) και ένα φούσκωμα...Τα συμπτώματα που αναφέρετε ούτε κατά διάνοια 🤣,δε ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα και από μένα...εγώ σήμερα μπήκα στην 7η εβδομάδα!!!Κορίτσια μου, δεν έχω απολύτως τίποτα...μόνο λίγο πρήξιμο στο στήθος (αλλά παίρνω και επιπλέον προγεστερόνη) και ένα φούσκωμα...Τα συμπτώματα που αναφέρετε ούτε κατά διάνοια 🤣,δε ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ!!

Αχ κορίτσι μου οχι να μην ανησυχείς καθόλου και να το χαρείς που δεν έχεις συμπτώματα σου εύχομαι να μην έχεις καθόλου αναγουλες και ναυτίες!!!

Εμένα πάντως δούλεψε το χαπι για τη ναυτία και έφαγα κάτι 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 επιτέλους! Γιατι είχα και το άγχος οτι δεν τρέφω σωστά το μωράκι Μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια έχω γράψει και άλλο μήνυμα αλλά δεν έχει αναιβει.

ειμαι 7 και 2 ημέρες και σηκώθηκα σήμερα και οταν σκουπίστηκα είδα αίμα κόκκινο και ένα κομματάκι σαν τζελ μικρό αλλά δεν πονάω να ανησυχώ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2023 at 12:46 ΜΜ, ο/η XanaT είπε:

Νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι κάπου τώρα συνηθίζει ο οργανισμός σιγά σιγά τις ορμόνες κ μπορεί να μειωθούν τα συμπτώματα. Μην αγχώνεσαι.. 

Μ αρέσει που λέμε η μία στην άλλη μην αγχώνεσαι.. χαχα .. 

Πόσο μέγεθος είχε το εμβρυακι σου στην εξέταση ? Εμένα 0.59 κ πητ 27/7. 

Εχουμε την ίδια ΠΗΤ και εγώ 27/07🥰🥰🥰 μέγεθος δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2023 at 8:51 ΠΜ, ο/η Georgia_afro είπε:

Καλημέρα κοριτσια έχω γράψει και άλλο μήνυμα αλλά δεν έχει αναιβει.

ειμαι 7 και 2 ημέρες και σηκώθηκα σήμερα και οταν σκουπίστηκα είδα αίμα κόκκινο και ένα κομματάκι σαν τζελ μικρό αλλά δεν πονάω να ανησυχώ ; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Είσαι καινούργιο μέλος και αργούν τα μηνύματα σου, ελπίζω να είσαι καλά , μίλησες με τον γιατρό σ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Κοριτσιααααα μαζευόμαστε σιγά σιγά ???? 😊😊😊😊

Καλημέρα κορίτσι μου πως είσαι σήμερα;;; εγώ εκτός από αναγουλες τίποτα άλλο 😁 μετράω τις μέρες μέχρι τη Τετάρτη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια .. ούτε κ εγώ έχω ιδιαίτερα συμπτώματα.. μια ελαφριά αναγουλα κυρίως όταν έχω κάποιες ώρες να φάω.. Γι αυτό προσπαθώ να τρώω συχνά μικρά γευματακια.. κατά τα άλλα δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο.. ελπίζω όλες να έχουμε ευχάριστα νέα !! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου πως είσαι σήμερα;;; εγώ εκτός από αναγουλες τίποτα άλλο 😁 μετράω τις μέρες μέχρι τη Τετάρτη!!

Είμαι πολύ καλά 😊🧿😊🧿 έχω μια ανακατωσουρα ώρες ώρες διαχειριστική θα έλεγα και κάποια τραβηγματάκια/τσιμπηματάκια αραιά και που,κυρίως όταν είμαι στη δουλειά και παραμένω καθιστή για πολλή ώρα 😁...Συνεχίστε να γράφετε κορίτσια προκειμένου να μπορούμε να συνομιλούμε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. ούτε κ εγώ έχω ιδιαίτερα συμπτώματα.. μια ελαφριά αναγουλα κυρίως όταν έχω κάποιες ώρες να φάω.. Γι αυτό προσπαθώ να τρώω συχνά μικρά γευματακια.. κατά τα άλλα δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο.. ελπίζω όλες να έχουμε ευχάριστα νέα !! ❤️❤️

Εμείς είμαστε πιο μαζί δεν γίνεται 😂 ίδια ΠΗΤ έχουμε! Πότε έχεις τον επόμενο υπέρηχο; εγώ Τετάρτη! Σήμερα έχω πολύ δυνατό στομαχόπονο 😐

@Demy93 μου εσύ τι ΠΗΤ έχεις; μας είπες δεν θυμάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Εμείς είμαστε πιο μαζί δεν γίνεται 😂 ίδια ΠΗΤ έχουμε! Πότε έχεις τον επόμενο υπέρηχο; εγώ Τετάρτη! Σήμερα έχω πολύ δυνατό στομαχόπονο 😐

@Demy93 μου εσύ τι ΠΗΤ έχεις; μας είπες δεν θυμάμαι 

Την τρίτη έχω ραντεβού.. κ εγώ έχω με το στομάχι θεματακι.. κυρίως ότι νιώθω συνέχεια φουσκωμένη .. κατά τα άλλα κάτι τσιμπηματακια κ εγώ κάποιες μέρες.. αλλά όχι πάντα.. γενικά αγωνία για το τι συμβαίνει εκεί μέσα .. αν είναι όλα καλά.. έχω διαβάσει κ τόσα που μπορούν να συμβούν κ δεν μπορώ να χαρώ βρε κορίτσια .. είμαι συγκρατημένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Την τρίτη έχω ραντεβού.. κ εγώ έχω με το στομάχι θεματακι.. κυρίως ότι νιώθω συνέχεια φουσκωμένη .. κατά τα άλλα κάτι τσιμπηματακια κ εγώ κάποιες μέρες.. αλλά όχι πάντα.. γενικά αγωνία για το τι συμβαίνει εκεί μέσα .. αν είναι όλα καλά.. έχω διαβάσει κ τόσα που μπορούν να συμβούν κ δεν μπορώ να χαρώ βρε κορίτσια .. είμαι συγκρατημένη..

Το ίδιο και εγω! Έχω να το δω πάνω από μια βδομάδα και αγχώνομαι αν είναι εκεί 😏 υπομονή τι να κάνουμε. Λίγο έμεινε! Εσείς κορίτσια το ανακοινώσατε; ή θα περιμένετε να περάσει το τρίμηνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκεφτόμαστε την τρίτη, αν είναι όλα καλά να το πούμε σε 2-3 κοντινούς ανθρώπους..  μέχρι εκεί όμως .. αν κ τώρα στις γιορτές που θα βγούμε, κάποιος θα παρατηρήσει σίγουρα ότι δεν θα πιω αλκοόλ ή δεν θα τρώω απ' έξω .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Σκεφτόμαστε την τρίτη, αν είναι όλα καλά να το πούμε σε 2-3 κοντινούς ανθρώπους..  μέχρι εκεί όμως .. αν κ τώρα στις γιορτές που θα βγούμε, κάποιος θα παρατηρήσει σίγουρα ότι δεν θα πιω αλκοόλ ή δεν θα τρώω απ' έξω .. 

Εμείς το έχουμε πει σε γονείς όταν καναμε το πρώτο ραντεβού! Τώρα τις γιορτές ομως που θα μαζευτούμε οικογενειακά και με στενούς φίλους λέμε να το πούμε,θα έχει γίνει και ο τρίτος υπέρηχος. Γιατί είναι αυτό π λες με το αλκοόλ, και εγώ κάπνιζα πριν την εγκυμοσύνη οπότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου έχω 31/7 ΠΗΤ αλλά στην αυχενική θα δούμε σίγουρα...Εμείς το έχουμε πει μόνο σε 2 ανθρώπους και αυτό θα συνεχίσει να ισχύει μέχρι να κάνουμε και την αυχενική (επειδή την έχουμε πατήσει ήδη μια φορά αποφασίσαμε ότι δε θα βιαστούμε και θα το διαχειριστούμε διαφορετικά αυτή τη φορά)..Ραντεβού έχω την Δευτέρα και κάνω αμάν να περάσει και το Σαββατοκύριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2023 at 2:56 ΜΜ, ο/η XanaT είπε:

@AnnaT πώς πήγε ο υπέρηχος ?? Ακούσατε καρδούλα ?? Όλες αυτή την εβδομάδα έχουμε υπέρηχο κορίτσια ? 

Όλα πήγαν τέλεια @XanaT.. ωστοσο οι ναυτίες μενουν. Δεν εχω ορεξη για τιποτα δυστυχως. Μακαρι ν περασουν μολις περασει το 1ο τριμηνο. Εσυ ολα καλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! 21 Δεκεμβρίου έχω αυχενική & με έχει φάει το άγχος.. έχασα φέτος την άνοιξη ένα στις 8 βδομάδες & δε θέλω να συμβεί πάλι κάτι κακό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ κορίτσια μου έχω 31/7 ΠΗΤ αλλά στην αυχενική θα δούμε σίγουρα...Εμείς το έχουμε πει μόνο σε 2 ανθρώπους και αυτό θα συνεχίσει να ισχύει μέχρι να κάνουμε και την αυχενική (επειδή την έχουμε πατήσει ήδη μια φορά αποφασίσαμε ότι δε θα βιαστούμε και θα το διαχειριστούμε διαφορετικά αυτή τη φορά)..Ραντεβού έχω την Δευτέρα και κάνω αμάν να περάσει και το Σαββατοκύριακο!

Μια χαρά κορίτσι μου, όλες θα έχουμε νέα μεσα στη βδομάδα 😊😊 αντρ να φύγει το πρώτο τρίμηνο μήπως και πάρουμε ανάσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...