Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια...συγγνώμη αν δεν σχολιάζω τίποτα άλλο κορίτσια μου αλλά δεν έχω την διάθεση ... Μόνο ένα τεράστιο μπράβο θέλω να πω στην Μαρίνα μου @marinaP που όλα πάνε υπέροχα και έτσι θα συνεχίσουν αγαπημένη μου. Θα τα πάρεις αγκαλιά σου σε λίγο καιρό..

Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Τον Ιούνιο είχα ένα σύμπτωμα που είχα και τώρα . Ήταν το πρώτο μου σύμπτωμα τώρα. Αν θυμάστε σας το είχα πει . Είχα τις θηλές μου που πονούσαν πολύ και ήταν τόσο τσιτωμενες σαν να θηλάζω. Τεντωμένες συνέχεια μερα νύχτα. Τον Ιούνιο το είχα για 4 μέρες και εξαφανίστηκε ,τώρα το είχα 6-7 μέρες και μετά είχα το θετικό τεστ και έπειτα σταμάτησε.  Να είχα άραγε άλλη μια κύηση τον Ιούνιο? Και αν ναι , θεωρείτε ότι ίσως πρέπει να ψάξω με αιματολογο κάτι? 

Κορίτσι μου γνώμη μου, επειδή πολλά συμπτώματα είναι τα ίδια με την περίοδο ίσως να ήταν ένα από αυτά και αυτό με τις θηλές σου. Γιατί και εγώ τώρα νιώθω συμπτώματα που δεν τα είχα πάντα στη περίοδο αλλα κάποιες φορές τα είχα. Από την άλλη να ψάξεις τα πάντα που σε ανησυχούν για να είσαι ήρεμη♥️ οτι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια...συγγνώμη αν δεν σχολιάζω τίποτα άλλο κορίτσια μου αλλά δεν έχω την διάθεση ... Μόνο ένα τεράστιο μπράβο θέλω να πω στην Μαρίνα μου @marinaP που όλα πάνε υπέροχα και έτσι θα συνεχίσουν αγαπημένη μου. Θα τα πάρεις αγκαλιά σου σε λίγο καιρό..

Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Τον Ιούνιο είχα ένα σύμπτωμα που είχα και τώρα . Ήταν το πρώτο μου σύμπτωμα τώρα. Αν θυμάστε σας το είχα πει . Είχα τις θηλές μου που πονούσαν πολύ και ήταν τόσο τσιτωμενες σαν να θηλάζω. Τεντωμένες συνέχεια μερα νύχτα. Τον Ιούνιο το είχα για 4 μέρες και εξαφανίστηκε ,τώρα το είχα 6-7 μέρες και μετά είχα το θετικό τεστ και έπειτα σταμάτησε.  Να είχα άραγε άλλη μια κύηση τον Ιούνιο? Και αν ναι , θεωρείτε ότι ίσως πρέπει να ψάξω με αιματολογο κάτι? 

Λυπάμαι κορίτσι μου για την εξέλιξη που πήρε  😢

Το τελευταίο καιρό έχετε κάνει καθόλου εξετάσεις ; Ορμονικές ποτε ήταν η τελευταία φορά ; Τα είχες δει καθόλου αυτά ; Για αιματολόγο δεν γνωριζω καθόλου δεν έχω κάνει τέτοιες εξετάσεις εγω.. 

εγω πιστεύω αν είχε γίνει καποια σύλληψη πιο παλιά και ήταν βιοχημική πιστεύω θα είχες θετικό τεστ εγκυμοσύνης κορίτσι μου  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια...συγγνώμη αν δεν σχολιάζω τίποτα άλλο κορίτσια μου αλλά δεν έχω την διάθεση ... Μόνο ένα τεράστιο μπράβο θέλω να πω στην Μαρίνα μου @marinaP που όλα πάνε υπέροχα και έτσι θα συνεχίσουν αγαπημένη μου. Θα τα πάρεις αγκαλιά σου σε λίγο καιρό..

Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Τον Ιούνιο είχα ένα σύμπτωμα που είχα και τώρα . Ήταν το πρώτο μου σύμπτωμα τώρα. Αν θυμάστε σας το είχα πει . Είχα τις θηλές μου που πονούσαν πολύ και ήταν τόσο τσιτωμενες σαν να θηλάζω. Τεντωμένες συνέχεια μερα νύχτα. Τον Ιούνιο το είχα για 4 μέρες και εξαφανίστηκε ,τώρα το είχα 6-7 μέρες και μετά είχα το θετικό τεστ και έπειτα σταμάτησε.  Να είχα άραγε άλλη μια κύηση τον Ιούνιο? Και αν ναι , θεωρείτε ότι ίσως πρέπει να ψάξω με αιματολογο κάτι? 

κοριτσάρα καλησπέρα...εγώ να στα πώ που τα συμπτώματα περιόδου μου κάθε μήνα διαφέρουν και μ έχουν τρελάνει..πριν κανα 5μηνο είχα φοβερό πόνο στο στήθος για 10 μέρες πριν έρθει...΄τώρα πάει αυτό..τώρα έχω αυτό το φούσκωμα στις θηλές μου και σε μέγεθος γίνονται σχεδον διπλάσιες..αργεί να μου φύγει αυτό..κρατάει και μετά την περίοδο.. κάποτε έβγαζα σπυράκια, πλέον όχι..κάποτε πονούσα πολύ, πλέον όχι..τι να πω? ίσως αλλάζουν συχνά τα συμπτώματα και όσο δεν τα παρατηρούσαμε δεν το καταλαβαίναμε..

οπότε μην το σκέφτεσαι έτσι.. τα συμπτώματα συνέχεια αλλάζουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια...συγγνώμη αν δεν σχολιάζω τίποτα άλλο κορίτσια μου αλλά δεν έχω την διάθεση ... Μόνο ένα τεράστιο μπράβο θέλω να πω στην Μαρίνα μου @marinaP που όλα πάνε υπέροχα και έτσι θα συνεχίσουν αγαπημένη μου. Θα τα πάρεις αγκαλιά σου σε λίγο καιρό..

Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Τον Ιούνιο είχα ένα σύμπτωμα που είχα και τώρα . Ήταν το πρώτο μου σύμπτωμα τώρα. Αν θυμάστε σας το είχα πει . Είχα τις θηλές μου που πονούσαν πολύ και ήταν τόσο τσιτωμενες σαν να θηλάζω. Τεντωμένες συνέχεια μερα νύχτα. Τον Ιούνιο το είχα για 4 μέρες και εξαφανίστηκε ,τώρα το είχα 6-7 μέρες και μετά είχα το θετικό τεστ και έπειτα σταμάτησε.  Να είχα άραγε άλλη μια κύηση τον Ιούνιο? Και αν ναι , θεωρείτε ότι ίσως πρέπει να ψάξω με αιματολογο κάτι? 

Κοριτσάκι μου  πιστεύω πως θα έδειχνε το τεστακι θετικο και τοτε που είχες τις θηλές ! Τώρα για αιματολόγο και εξετάσεις αυτό που θα σου πρότεινα είναι εξετάσεις θρομβοφιλιας ! Και επίσης εξετάσεις ορμονικές! Συζητήσετο και με τον γυναικολόγο σου να δεις τι θα σου πει! Εύχομαι ότι καλύτερο βρε κοριτσάκι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγώ τελικά αδιαθέτησα ! Περιμενα αύριο αλλά ήρθε νωρίτερα μη χάσει😂 βέβαια καλύτερα για να ξεκινήσω νωρίτερα τα χάπια διέγερσης! Πήρα τηλ έκλεισα και ραντεβού στον γυναικολόγο για να με δει 10η μέρα του κύκλου( την άλλη Τετάρτη) για να δούμε ποσά αυγουλακια έχω κάνει και ποσό θα είναι ! Αυτααα από εμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! 
Ειχα τελευταία επαφή 21/10

8/11 είδα αίμα για 5 μέρες ! Υπάρχει περίπτωση να μην ήταν περίοδος !; 
το λέω γτ έχω κπ ταχυπαλμίες , είχα ζαλάδες , παίρνω σίδηρο φιλικό , ένιωθα αδύναμια …

νιωθω πρήξιμο ! Να κάνω τεστ ; Τι πιστεύετε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου εγώ τελικά αδιαθέτησα ! Περιμενα αύριο αλλά ήρθε νωρίτερα μη χάσει😂 βέβαια καλύτερα για να ξεκινήσω νωρίτερα τα χάπια διέγερσης! Πήρα τηλ έκλεισα και ραντεβού στον γυναικολόγο για να με δει 10η μέρα του κύκλου( την άλλη Τετάρτη) για να δούμε ποσά αυγουλακια έχω κάνει και ποσό θα είναι ! Αυτααα από εμένα! 

Και περίμενα να δω μήνυμά σου γιατί και εγώ περιμένω αύριο.. Και έχω κάποια σημάδια ότι έρχεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Και περίμενα να δω μήνυμά σου γιατί και εγώ περιμένω αύριο.. Και έχω κάποια σημάδια ότι έρχεται...

Ναι ήρθε η γλυκουλα και νωρίτερα κιολας ! Σε εσενα εύχομαι να μην έρθει κορίτσι μου🙏  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girlyκορίτσι μ κανε λιγη υπομονη μέχρι την Τετάρτη να δεις πως θα εξελιχθει. Αυτη τη στιγμη καταλαβαίνω οτι ακομα και αν πάει στραβα δ μπορεις να δεις τ θετικα. Σε 2 μερες ομως πιστευω θα ξεκαθαρισει τ πραγμα και ειτε παει καλα ειτε οχι θα βαλεις τ πραγματα σε μια σειρα. Ισως να εμφυτευτηκαν κ τα 2 αβγουλακια και να προχωραει μονο το ενα. Υπαρχει και η πιθανότητα να μην παει καλα. Ελπίζω και σου ευχομαι για το καλύτερο.

@Antonia2 εγω οταν εμεινα εγκυος την 1η φορα μου ειχε προτεινει η ξαδέρφη μ που ειναι φαρμακοποιος τις pregnacare conception. Τις επαιρνα 4 μηνες οταν εμεινα εγκυος εν τελη φυσιολογικα.  Δεν ξερω αν όντως βοήθησαν η αν ηταν τυχαιο. Τώρα π σκεφτόμαστε να ξεκινησουμε προσπαθειες με το νεο ετος εγω τις ξεκινησα ηδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girlyμου συμφωνω απολυτα με αυτο π σου εγραψε η @Mpourmpoulo...δεδομενου οτι κανεις τεστακια απ νωρις, αν υπηρχε μια βιοχημικη κυηση τον Ιουνιο λγκα θα ειχε φανει κτ στο τεστ...

Απο εξετασεις κι εγω σκεφτηκα τη θρομβοφιλια κ τις ορμονολογικες...

Υπομονη ως την Τεταρτη κ το θαυμα σας μπορει ν κανει την εκπληξη..🙏 Εμεις εδω ειμαστε κ αγωνιουμε μαζι σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly 😓😞😓😞😓😞😓😞😓😓😓😓😓😓 δεν έχω λόγια ...δεν θα πω τίποτα...απλά σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 🙏 και προσεύχομαι να έχει καλή έκβαση

@marinaP τι όμορφα κατακόκκινα τεστακια....με το καλό 🙏🙏🙏 περιμένουμε Τετάρτη σίγουρα πολύ μεγάλο νούμερο!!! 

@Mpourmpoulo αχ αυτή η άτιμη η περίοδος γιατί ποια;;; γιατί; κάθε μήνα η ίδια απογοήτευση...😓 Πόσο σε νιώθω εγώ και πολλές κοπέλες εδώ μέσα...δεν λέγεται...

Άρα τώρα έμεινε η @Demy93 για τεστακι;;;;  τι νέα έχουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου εγώ τελικά αδιαθέτησα ! Περιμενα αύριο αλλά ήρθε νωρίτερα μη χάσει😂 βέβαια καλύτερα για να ξεκινήσω νωρίτερα τα χάπια διέγερσης! Πήρα τηλ έκλεισα και ραντεβού στον γυναικολόγο για να με δει 10η μέρα του κύκλου( την άλλη Τετάρτη) για να δούμε ποσά αυγουλακια έχω κάνει και ποσό θα είναι ! Αυτααα από εμένα! 

Κριμα π σου ηρθε ρε κοριτσι μουυυ.. 😔

Ειχα πολλες ελπιδες για σενα..

Δν πειραζει.. ενας νεος μηνας ξεκιναει κ με τη σπερματεγχυση εχετε περισσοτερες πιθανοτητες!!! Ολα θ πανε σουπερ!!!❤️❤️❤️ θυμισου τη σημερινη ημερομηνια κ ευχομαι ν τη λες ξανα κ ξανα τους επομενους 9 μηνες!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Girlyκορίτσι μ κανε λιγη υπομονη μέχρι την Τετάρτη να δεις πως θα εξελιχθει. Αυτη τη στιγμη καταλαβαίνω οτι ακομα και αν πάει στραβα δ μπορεις να δεις τ θετικα. Σε 2 μερες ομως πιστευω θα ξεκαθαρισει τ πραγμα και ειτε παει καλα ειτε οχι θα βαλεις τ πραγματα σε μια σειρα. Ισως να εμφυτευτηκαν κ τα 2 αβγουλακια και να προχωραει μονο το ενα. Υπαρχει και η πιθανότητα να μην παει καλα. Ελπίζω και σου ευχομαι για το καλύτερο.

@Antonia2 εγω οταν εμεινα εγκυος την 1η φορα μου ειχε προτεινει η ξαδέρφη μ που ειναι φαρμακοποιος τις pregnacare conception. Τις επαιρνα 4 μηνες οταν εμεινα εγκυος εν τελη φυσιολογικα.  Δεν ξερω αν όντως βοήθησαν η αν ηταν τυχαιο. Τώρα π σκεφτόμαστε να ξεκινησουμε προσπαθειες με το νεο ετος εγω τις ξεκινησα ηδη.

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!! Θα τις ψαξω!!! ❤️

Ευχομαι η νεα σας προσπαθεια ν σας φερει πολυ συντομα το 3ο παιδακι σας!!! 🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Domra είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 
Ειχα τελευταία επαφή 21/10

8/11 είδα αίμα για 5 μέρες ! Υπάρχει περίπτωση να μην ήταν περίοδος !; 
το λέω γτ έχω κπ ταχυπαλμίες , είχα ζαλάδες , παίρνω σίδηρο φιλικό , ένιωθα αδύναμια …

νιωθω πρήξιμο ! Να κάνω τεστ ; Τι πιστεύετε ; 

Καλημέρα κορίτσια 

κοριτσι μου αν είχες αίμα σκούρο με ροη και sorry για την περιγράφει κομμάτια δεν νομίζω πως μπορεί να υπάρχει εγκυμοσύνη 

Τώρα αν είχες μόνο στο σκούπισμα ήταν πιο ζωηρό το χρώμα και γενικα μια πιο ελαφριά περίοδο σε σχέση με τις άλλες φορές που είχες τότε δεν χανεις κάτι να δοκιμάσεις να κανείς ένα τεστ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου❤️

@Antonia2 και @marinamanoulitsa δεν πειράζει κοριτσια μου το εχουμε συνηθίσει πλέον! Προχωράμε όμως δυναμικα! Ελπιζω να με πιάσουν τα χάπια διέγερσης και να μη πάει χαμένος ο μηνας! Μακάρι να έρθει το χριστουγεννιάτικο δώρο μου🙏 αύριο ξεκινάω τα χάπια 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....επειδή τελικά δεν θα φύγει ο άντρας μου ταξίδι...θα αγοράσω και τεστ ωορρηξίας σήμερα για να δω αν όντως έγινε νωρίς η ωορρηξία μου...αλλιώς αν είναι 30αρης όπως συνήθως σήμερα ή αύριο κάνω ωορρηξία....για να δούμε...αν και είχα τρομερό πόνο αριστερά Σάββατο άρα πιστεύω έγινε τότε...αλλά ας το σιγουρεψουμε...😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@Lou418 και @Demy93 περιμενουμε νέα σας🙏🙏🙏

Ακόμα δεν ήρθε τίποτα, θα μου έρθει κλασικά στη δουλειά για να μου χαλάσει εκεί την διάθεση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια....επειδή τελικά δεν θα φύγει ο άντρας μου ταξίδι...θα αγοράσω και τεστ ωορρηξίας σήμερα για να δω αν όντως έγινε νωρίς η ωορρηξία μου...αλλιώς αν είναι 30αρης όπως συνήθως σήμερα ή αύριο κάνω ωορρηξία....για να δούμε...αν και είχα τρομερό πόνο αριστερά Σάββατο άρα πιστεύω έγινε τότε...αλλά ας το σιγουρεψουμε...😉

 

Να κανεις κορίτσι μου για σιγουρια αν και νομίζω έγινε❤️ ενημέρωσε μας🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!! 🥰

Της Παναγιας σμρ!!! Χρόνια πολλά σε όσες γιορταζουν!!! ❤️

Εύχομαι να μας φυλάει και να μας αξιώσει να γίνουμε μανούλες!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! 🥰

Της Παναγιας σμρ!!! Χρόνια πολλά σε όσες γιορταζουν!!! ❤️

Εύχομαι να μας φυλάει και να μας αξιώσει να γίνουμε μανούλες!!! 🙏

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν! Η Παναγία να μας βοηθήσει όλες μας κορίτσια μου 🙏🏻🌈♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου! Μόλις άναψα τη λαμπάδα μου στην Παναγία τη δεξιά στη Θεσσαλονίκη ! Είχα χρόνια να πάω.. από φοιτήτρια.. ότι της ζητούσα μου το έδινε! Εύχομαι όλες μας μα τα καταφέρουμε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά, όλο το μήνα δεν είχα καταφέρει να μπω. Όχι η δουλειά όχι οικογενειακά τρεχάματα.. Του τρελού!!! Δεν ξέρω αν έκανα ωορρηξία αυτό το μήνα καθώς ξεκίνησα τεστ 11η μέρα, δεν πρόλαβα να κάνω τη 12η κ είχα τεστ μέχρι κ τη 15η όπου όλα ήταν αρνητικά. Επαφές 11η κ 13η μέρα. Δεν ξέρω κ ποτε να την περιμένω την άτιμη 🤣🤣🤣
 

@marinaPσυγχαρητηρια κοριτσάκι μου!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Περιμένουμε νέα..

@Girly Δεν έχω λόγια κορίτσι μου γλυκό ελπίζω να αλλάξει κάτι αύριο.

@cat12 εμένα είχαν γονιμοποιηθεί 4 κ προχώρησαν τα 2. Έπιασαν κ τα 2!!! Τώρα πάμε πάλι όπως σου έχω πει καθώς δεν έχω κατάψυξη τίποτα. Κ σε μας κακή ποιότητα ωαρίων λέει ο γιατρός, κάτι το οποίο το ξέρουν μόνο εκ του αποτελέσματος (πόσες καταβολές είχες, ποσα έδωσες, γονιμοποιησεις κ ποσα προχώρησαν) παρολα αυτά τα 2 εμβρυακια μου ήταν καλά κ τώρα κοντεύουν να γίνουν 3 χρονών!! Μη σε παίρνει από κάτω όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...