Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου.γλυκο. 

Εγώ το σκ την εβγαλα στο καναπε με άγχος πολύ!!! Σήμερα το πρωί εκανα ακομη ένα τεστ.. και σαν να ηρεμησα λίγο γιατί η γραμμή είναι πιο έντονη από τα υπόλοιπα 6-7 τεστ που έκανα 🫢🫢 σας το ανεβαζω πιο κάτω 

Στεναχωριέμαι και για τον άντρα μου γιατί δεν μπορεί να με βλέπει έτσι μου το είπε άπειρες φορές, προσπαθεί να μου αλλάξει διάθεση με κάθε τρόπο, αλλά.... Του υποσχεθηκα οτι αν περάσει ο πρώτος υπέρηχος και πανε όλα καλά θα χαμογελάσω επιτέλους 🥹 ελπίζω να κρατήσω την υπόσχεση μ

 

IMG_20231120_112152.jpg

Ιουχουυυ τέλεια πάει κορίτσι μου!! Ελπίζω σιγά σιγά να ηρεμείς για να απολαύσεις την εγκυμοσύνη!! Θα περάσει πολύ γρήγορα ο χρόνος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου.γλυκο. 

Εγώ το σκ την εβγαλα στο καναπε με άγχος πολύ!!! Σήμερα το πρωί εκανα ακομη ένα τεστ.. και σαν να ηρεμησα λίγο γιατί η γραμμή είναι πιο έντονη από τα υπόλοιπα 6-7 τεστ που έκανα 🫢🫢 σας το ανεβαζω πιο κάτω 

Στεναχωριέμαι και για τον άντρα μου γιατί δεν μπορεί να με βλέπει έτσι μου το είπε άπειρες φορές, προσπαθεί να μου αλλάξει διάθεση με κάθε τρόπο, αλλά.... Του υποσχεθηκα οτι αν περάσει ο πρώτος υπέρηχος και πανε όλα καλά θα χαμογελάσω επιτέλους 🥹 ελπίζω να κρατήσω την υπόσχεση μ

 

IMG_20231120_112152.jpg

Ποσο σε νιωθω να ηξερες..... κι εγω το Μαρτιο θετικο τεστ και χοριακες υπερτελειες!! ειχε υπερδιπλασιαστει θυμαμαι σε 2 μερες και ημασταν σιγουροι οτι ολα ειναι τελεια...

και πηγαμε στον πρωτο υπερηχο με το αγχος αν θα ακουσουμε καρδουλα και τλκ δεν υπηρχε τπτ μεσα στο σακο....

η απολυτη καταρρευση...😭

τρεμω να ξαναδω θετικο τεστ...  αλλα απο την αλλη καθε φορα δεν ειναι η ιδια... αυτο λεω στον εαυτο μου και ελπιζω...

και αυτο που λες για τον αντρα σου.... αχχχ ποσο τον σκεφτομαι κι εγω... ποσο στεναχωριεται.. ποσο απογοητευεται καθε μηνα που ερχεται η περιοδος.. και ποσο μας στηριζουν και θελουν να μας δωσουν ελπιδα... κι εμεις το ιδιο γι αυτους...

θα δεις οτι αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα!!!! και σε 9 μηνες θα κρατας τ@ μωρακι@ σου αγκαλια και θα κουτουλας απο το ξενυχτι και την αυπνια!!!! (στο ευχομαι!! 🙏🤗❤️)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Α ξεχασα να σας πω, αγορασα το Σαββατο βασιλικο πολτο και θα τρωμε καθε πρωι με τον αντρα μου (ετσι για ενισχυση της γονιμοτητας)..

ειδικα τωρα που θα παμε με εξωσωματικη, θελω οσο γινεται να φτιαξουν ποιοτικα τα χαρακτηριστικα μας για να μην παιδευτουμε με πολλες ωοληψιες (οσο γινεται και οο περναει απο το χερι μας....)

Διαβασα οτι ειναι καλο να το τρως πρωι, νηστικος και για 20 μερες σερι και μετα διακοπη για 10 μερες...

Αν εχετε καποιο tip να μου δωσετε, ειμαι ολη αυτια και ευχαριστω προκαταβολικα!! ❤️

Έχω ακούσει τα καλύτερα για τον βασιλικό πολτό! Μάλλον θα πάρω και εγώ!!!! Κορίτσι μου τώρα εσείς είστε στην αναμονή για το σπερμοδιαγραμμα σωστά? Αν θυμάμαι καλά για την επιτροπή το χρειάζεστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εσυ κοριτσι μου εκανες τεστακι σμρ;; αυριο νομιζω δεν περιμενεις ε;;

ολα ενταξει με την ουρολοιμωξη και την αντιβιωση;;

Κορίτσι μου έκανα τεστακι αλλααααα τίποτα καλεεε ολολευκοοοοοοο😂 ευτυχως με την ουρολοιμωξη είμαι μια χαρα ούτε τσούξιμο ούτε τίποτα, ηπια και το τελευταίο φακελάκι χθες το βράδυ και τελοσσσσς! Θα κάνω όμως μια επαναληπτική καλλιεργεία σε δυο εβδομάδες για να είμαι σιγουρη ότι έφυγε! Βέβαια θα συμπίπτει με την σπερματεγχυνση αλλά δεν πειράζει θα την κάνω μετά την σπερματεγχυνση ! Βγήκαν και οι εξετάσεις που καναμε για aids ,ηπατίτιδα σύφιλη κτλ και είμαστε αρνητικοί και επίσης καναμε και γενικες που είχαμε καιρο και εγώ έχω χαμηλό σίδηρο κατω από το όριο ! Όποτε όταν πάμε στον γιατρό να με δει 10η μέρα του κύκλου θα του τος δείξω μήπως χρειαστεί να μου δώσει σίδηρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Οχι κορίτσι μου ο γιατρός είπε να κανω την επαναληπτική τη Τετάρτη, θα περιμένω γιατί η χοριακη σε αυτή την εγκυμοσύνη μου προκαλεί πολύ άγχος.

Ναι περίμενε οπως λέει κ ο γιατρος! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά να είσαι αισιόδοξη κάθε φορά είναι διαφορετική 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!!! ❤️

@Girlyκαι @marinaP σας σκεφτομουν πολυ το ΣΚ!! διαβασα τα νεα σας και αγωνιω μαζι σας!!! 

Μαρινα μου το νουμερο ειναι πολυ καλο και πολυ ελπιδοφορο!!! ολα θα πανε καλα!!! ανυπομονω να περασουν οι μερες και να μας πεις την Τεταρτη ενα μεγαλο 4ψηφιο νουμερο!!!! 🙏 🥰

@Girly ανυπομονω για το αποτελεσμα της χοριακης μαζι σου!!! ολα θα πανε καλα, ειμαι σιγουρη!!!! πιστεψε στο σπορακι σας και ολα θα πανε καλα!!!! 🤗

πηγα χθες στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και προσευχηθηκα για ολες κοριτσια μου!!! οσες ξερω και ειμαστε εδω παρεα και οσες δεν ξερω και θελουν τοσο ενα παιδακι...

οσες προσπαθουν, οσες κυοφορουν και οσες εχουν τα παιδακια τους!!!

Να μας εχει καλα και να φυλαει!!!

οπως λεει το κοριτσι μας @Girly, ολα γινονται στη σωστη στιγμη και μου δινει πολλη δυναμη αυτο που μου λεει!!!

Γι αυτο μην χανουμε την ελπιδα μας και ολα θα ερθουν!!!!

Ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι μου❤️ βοήθεια μας❤️❤️❤️ εσυ σε τι φάση είσαι τώρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Έχω ακούσει τα καλύτερα για τον βασιλικό πολτό! Μάλλον θα πάρω και εγώ!!!! Κορίτσι μου τώρα εσείς είστε στην αναμονή για το σπερμοδιαγραμμα σωστά? Αν θυμάμαι καλά για την επιτροπή το χρειάζεστε 

Ναι κι εγω ετσι διαβασα και λεω κατσε να ετοιμαζω καλο εδαφος για την ωοληψια...

Εμεις πηραμε τα αποτελεσματα του 1ου σπερμοδιαγραμματος και δυστυχως μονο η ποσοτητα βγηκε κατω απο το οριο.. κινητικοτητα, μορφολογια κλπ ολα βγηκαν τελεια οποτε δεν ξερω αν μας κανει για την επιτροπη..

πηγα και μιλησα με τον υπευθυνο του διαγνωστικου και του ζητησα μηπως μπορουμε να ριξουμε λιγο την κινητικοτητα... (οταν παραλαβαμε τα αποτελεσματα ειχαμε πει ηδη στα κοριτσια στην υποδοχη και μας ειπαν καθετα οτι δε γινεται αλλαγη..)

του εξηγησα πως εχει το θεμα και μου ειπε οτι δε γινεται... πηγα στη γνωστη αλυσιδα Βιο.....κη και εδωσα το δειγμα γτ ηταν απο τα λιγα που δεν ηθελε ραντεβου για την παραδοση δειγματος...

θα μιλησουμε με τον ουρολογο π χειρουργηκε τον αντρα μου να δουμε αν μας κανει ωστε να γραψει πψ ολιγοσπερμια η αν πρεπει να κανουμε αλλο... και σκεφτηκα εχω τον αδερφο της κολλητης μου σε μικροβιολογικο οποτε θα του ζητησω να μαγειρεψουμε τα αποτελεσματα... κακως δεν το σκεφτηκα νωριτερα... 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ποσο σε νιωθω να ηξερες..... κι εγω το Μαρτιο θετικο τεστ και χοριακες υπερτελειες!! ειχε υπερδιπλασιαστει θυμαμαι σε 2 μερες και ημασταν σιγουροι οτι ολα ειναι τελεια...

και πηγαμε στον πρωτο υπερηχο με το αγχος αν θα ακουσουμε καρδουλα και τλκ δεν υπηρχε τπτ μεσα στο σακο....

η απολυτη καταρρευση...😭

τρεμω να ξαναδω θετικο τεστ...  αλλα απο την αλλη καθε φορα δεν ειναι η ιδια... αυτο λεω στον εαυτο μου και ελπιζω...

και αυτο που λες για τον αντρα σου.... αχχχ ποσο τον σκεφτομαι κι εγω... ποσο στεναχωριεται.. ποσο απογοητευεται καθε μηνα που ερχεται η περιοδος.. και ποσο μας στηριζουν και θελουν να μας δωσουν ελπιδα... κι εμεις το ιδιο γι αυτους...

θα δεις οτι αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα!!!! και σε 9 μηνες θα κρατας τ@ μωρακι@ σου αγκαλια και θα κουτουλας απο το ξενυχτι και την αυπνια!!!! (στο ευχομαι!! 🙏🤗❤️)

Αυτό λέω και εγώ κορίτσι μου ότι είναι μια άλλη εγκυμοσύνη που δεν έχει καμία σχέση με τη προηγούμενη. Και ισχύει,δεν έχω συμπτώματα καθόλου, έχω μόνο πόνους περιόδου και τπτ άλλο. Όλα δείχνουν να είναι διαφορετικα. Το μόνο ίδιο είναι αυτή η λαχτάρα και αγωνία που νιώθουμε. Και ελπίζω και θέλω να το ζήσω με τη ψυχή μου μέχρι να το πάρω στα χέρια μου. 

Θα έρθει αυτή η στιγμή κορίτσι μου, θα ξαναδείς τις δύο γραμμουλες και εδώ θα είμαστε να χαρούμε μαζί σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου έκανα τεστακι αλλααααα τίποτα καλεεε ολολευκοοοοοοο😂 ευτυχως με την ουρολοιμωξη είμαι μια χαρα ούτε τσούξιμο ούτε τίποτα, ηπια και το τελευταίο φακελάκι χθες το βράδυ και τελοσσσσς! Θα κάνω όμως μια επαναληπτική καλλιεργεία σε δυο εβδομάδες για να είμαι σιγουρη ότι έφυγε! Βέβαια θα συμπίπτει με την σπερματεγχυνση αλλά δεν πειράζει θα την κάνω μετά την σπερματεγχυνση ! Βγήκαν και οι εξετάσεις που καναμε για aids ,ηπατίτιδα σύφιλη κτλ και είμαστε αρνητικοί και επίσης καναμε και γενικες που είχαμε καιρο και εγώ έχω χαμηλό σίδηρο κατω από το όριο ! Όποτε όταν πάμε στον γιατρό να με δει 10η μέρα του κύκλου θα του τος δείξω μήπως χρειαστεί να μου δώσει σίδηρο!

λευκο ε;;;; το ατιμο... στο φυλαει για χριστουγεννιατικο δωρο....

δεν χανουμε τις ελπιδες μας μεχρι να ερθει η περιοδος!!! ποτε δεν ξερεις... ισως αργησε πολυ η εμφυτευση...

χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα με τη θεραπεια σου!!! εισαι πανετοιμη για νεες περιπετειες!!! ο αγιος βασιλης θα σου φερει το καλυτερο δωρο!!!

ναι σιδηρο καλο ειναι να παρεις!!! κι εγω ειχα πολυ χαμηλη φερριτινη και καθε μηνα τις μερες της περιοδου παιρνω καθε μερα σιδηρο μαζι με χυμο πορτοκαλι (για καλυτερη απορροφηση)..

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι μου❤️ βοήθεια μας❤️❤️❤️ εσυ σε τι φάση είσαι τώρα ;

εγω περιμενω να περασει ο καιρος για να κανουμε το 2ο σπερμοδιαγραμμα και να περασουμε επιτροπη!!! (ελπιζω το 1ο να μας καλυπτει....)

κατα τα αλλα θα συνεχιζουμε τις επαφες μας κι αν μας ερθει το κουκουνι απο μονο του, θα πεταξουμε απο χαρα!!!😁🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αυτό λέω και εγώ κορίτσι μου ότι είναι μια άλλη εγκυμοσύνη που δεν έχει καμία σχέση με τη προηγούμενη. Και ισχύει,δεν έχω συμπτώματα καθόλου, έχω μόνο πόνους περιόδου και τπτ άλλο. Όλα δείχνουν να είναι διαφορετικα. Το μόνο ίδιο είναι αυτή η λαχτάρα και αγωνία που νιώθουμε. Και ελπίζω και θέλω να το ζήσω με τη ψυχή μου μέχρι να το πάρω στα χέρια μου. 

Θα έρθει αυτή η στιγμή κορίτσι μου, θα ξαναδείς τις δύο γραμμουλες και εδώ θα είμαστε να χαρούμε μαζί σου ♥️

ετσι ειναι!!!

γι αυτο κι εσυ χαιδεψε κοιλιτσα και μιλα στ@ μπεμπακι@ σου!!!! πιστεψε σε αυτα και ολα θα ερθουν οπως τα θελετε!!!! ❤️😘

η τεταρτη ειναι κοντα και μετα τσουπ θα φτασει ο 1ος υπερηχος χωρις να το καταλαβεις...😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

λευκο ε;;;; το ατιμο... στο φυλαει για χριστουγεννιατικο δωρο....

δεν χανουμε τις ελπιδες μας μεχρι να ερθει η περιοδος!!! ποτε δεν ξερεις... ισως αργησε πολυ η εμφυτευση...

χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα με τη θεραπεια σου!!! εισαι πανετοιμη για νεες περιπετειες!!! ο αγιος βασιλης θα σου φερει το καλυτερο δωρο!!!

ναι σιδηρο καλο ειναι να παρεις!!! κι εγω ειχα πολυ χαμηλη φερριτινη και καθε μηνα τις μερες της περιοδου παιρνω καθε μερα σιδηρο μαζι με χυμο πορτοκαλι (για καλυτερη απορροφηση)..

εγω περιμενω να περασει ο καιρος για να κανουμε το 2ο σπερμοδιαγραμμα και να περασουμε επιτροπη!!! (ελπιζω το 1ο να μας καλυπτει....)

κατα τα αλλα θα συνεχιζουμε τις επαφες μας κι αν μας ερθει το κουκουνι απο μονο του, θα πεταξουμε απο χαρα!!!😁🥰❤️

Αύριο κανονικά περιμενω την ακατανομαστη για να δουμεεε! Βέβαια τα τεστακια που κάνω είναι hometest και αργούν να δείξουν! Δεν πειράζει αν είναι να έρθει ας έρθει αύριο για να ξεκινήσω τα χάπια διέγερσης να δούμε πως θα παει και ελπιζω αυτά τα χάπια να με πιάσουν γτ η κλομιφαινη δεν με έπιανε! Μακάρι κορίτσι μου να έρθει το χριστουγεννιάτικο δωράκι ❤️ από το στόμα σου και στου θεού το αυτιιιιιι❤️❤️❤️❤️ κορίτσι μου εύχομαι να σε προλάβει το σπορακι σου και να μη χρειαστεί να κανεις εξωσωματικη🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι καλά νέα κορίτσια μου...μόλις 25.44 το νούμερο...δεν διπλασιάζεται.. προχθές ήταν 22. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπα να σταματήσω και τα ουτροτζεσταν που παίρνω κολπικά και να επαναλάβω την Τετάρτη. Του είπα ότι έκανα μια χοριακη το Σάββατο και μου είπε "άρα από Πέμπτη μέχρι Σάββατο διπλασιάστηκε αλλά από Σάββατο έως σήμερα δεν διπλασιάστηκε, κάνε μια εξέταση ξανά την Τετάρτη,σταματά και τα ουτροτζεσταν και βλέπουμε "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Όχι καλά νέα κορίτσια μου...μόλις 25.44 το νούμερο...δεν διπλασιάζεται.. προχθές ήταν 22. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπα να σταματήσω και τα ουτροτζεσταν που παίρνω κολπικά και να επαναλάβω την Τετάρτη. Του είπα ότι έκανα μια χοριακη το Σάββατο και μου είπε "άρα από Πέμπτη μέχρι Σάββατο διπλασιάστηκε αλλά από Σάββατο έως σήμερα δεν διπλασιάστηκε, κάνε μια εξέταση ξανά την Τετάρτη,σταματά και τα ουτροτζεσταν και βλέπουμε "

Εγώ κοριτσάκι μου έχω θετική σκέψη για σένα.. φρόντισε να είσαι ξεκούραστη και ότι γίνει να ξέρεις θα είναι για καλό.. μην ανησυχείς! ❤️ να ξέρεις ότι περιμένω συνέχεια τα νέα σου κ προσεύχομαι για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Όχι καλά νέα κορίτσια μου...μόλις 25.44 το νούμερο...δεν διπλασιάζεται.. προχθές ήταν 22. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπα να σταματήσω και τα ουτροτζεσταν που παίρνω κολπικά και να επαναλάβω την Τετάρτη. Του είπα ότι έκανα μια χοριακη το Σάββατο και μου είπε "άρα από Πέμπτη μέχρι Σάββατο διπλασιάστηκε αλλά από Σάββατο έως σήμερα δεν διπλασιάστηκε, κάνε μια εξέταση ξανά την Τετάρτη,σταματά και τα ουτροτζεσταν και βλέπουμε "

Όχι ρε γαμωτο 🥲 δεν το περιμενα καθόλου όλο αυτό! Λυπαμαι πολύ κοριτσάκι μου γλυκό☹️ 

Να πάρουμε όμως το θετικο μέρος της υπόθεσης; Έγινε συλληψη που σημαίνει ότι θα ξαναγίνει ! 🙏 ας περιμενουμε λοιπον μέχρι την Τετάρτη να δούμε πως θα πάει! Εύχομαι να γίνει το θαυμα!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Όχι καλά νέα κορίτσια μου...μόλις 25.44 το νούμερο...δεν διπλασιάζεται.. προχθές ήταν 22. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπα να σταματήσω και τα ουτροτζεσταν που παίρνω κολπικά και να επαναλάβω την Τετάρτη. Του είπα ότι έκανα μια χοριακη το Σάββατο και μου είπε "άρα από Πέμπτη μέχρι Σάββατο διπλασιάστηκε αλλά από Σάββατο έως σήμερα δεν διπλασιάστηκε, κάνε μια εξέταση ξανά την Τετάρτη,σταματά και τα ουτροτζεσταν και βλέπουμε "

αχ κοριτσι μου.... λυπαμαι τοσο πολυ.....😔

ας κρατησουμε τα θετικα. εγινε συλληψη και εμφυτευση...

ειναι πολυ κοντα το θαυμα σας!!

επισης εχουμε δει πολλα θαυματα εδω μεσα! οσο δε σου ερχεται περιοδος, ελπιζουμε να παρει φορα το σπορακι!! 🙏 θα προσευχομαι για σενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Όχι καλά νέα κορίτσια μου...μόλις 25.44 το νούμερο...δεν διπλασιάζεται.. προχθές ήταν 22. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπα να σταματήσω και τα ουτροτζεσταν που παίρνω κολπικά και να επαναλάβω την Τετάρτη. Του είπα ότι έκανα μια χοριακη το Σάββατο και μου είπε "άρα από Πέμπτη μέχρι Σάββατο διπλασιάστηκε αλλά από Σάββατο έως σήμερα δεν διπλασιάστηκε, κάνε μια εξέταση ξανά την Τετάρτη,σταματά και τα ουτροτζεσταν και βλέπουμε "

Αχ κορίτσι μου τι να πω... Δεν το περίμενα αυτό...Να σκέφτεσαι ότι έγινε μια σύλληψη άρα θα ξαναγίνει σύντομα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Α ξεχασα να σας πω, αγορασα το Σαββατο βασιλικο πολτο και θα τρωμε καθε πρωι με τον αντρα μου (ετσι για ενισχυση της γονιμοτητας)..

ειδικα τωρα που θα παμε με εξωσωματικη, θελω οσο γινεται να φτιαξουν ποιοτικα τα χαρακτηριστικα μας για να μην παιδευτουμε με πολλες ωοληψιες (οσο γινεται και οο περναει απο το χερι μας....)

Διαβασα οτι ειναι καλο να το τρως πρωι, νηστικος και για 20 μερες σερι και μετα διακοπη για 10 μερες...

Αν εχετε καποιο tip να μου δωσετε, ειμαι ολη αυτια και ευχαριστω προκαταβολικα!! ❤️

Είναι καλά να παίρνετε κ οι 2 βιταμίνες, οι οποίες θα βελτιώσουν την ποιότητα ωαρίων κ σπερματοζωαριων. Επίσης είναι καλό να παίρνεις επιπλέον βιτ Δ και φολικο, είναι πολύ βασικά. Θα σε βοηθήσουν σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gif-e είπε:

Είναι καλά να παίρνετε κ οι 2 βιταμίνες, οι οποίες θα βελτιώσουν την ποιότητα ωαρίων κ σπερματοζωαριων. Επίσης είναι καλό να παίρνεις επιπλέον βιτ Δ και φολικο, είναι πολύ βασικά. Θα σε βοηθήσουν σίγουρα!

Ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση και το χρονο σου!!! ❤️

Την παρουσα περιοδο παιρνω inofert (τα φακελακια με το φυλλικο και την ινοσιτολη) και βιταμινη D 2 φορες την εβδομαδα..

πιο παλια επαιρνα ενα πολυβιταμινουχο (τις strong start) και τωρα επειδη τελειωνουν τα inofert σκεφτομαι μηπως παρω καποιο πολυβιταμινουχο πιο σουπερ ντουπερ... εχεις να μου προτεινεις καποιο;;

(απο μια αναζητηση που εκανα σκεφτομουν να παρω τις Fertilovit...)

θα ξεκινησει και ο αντρας μου βιταμινες παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Αν θέλεις στείλε μου μήνυμα γιατι με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα των εξετάσεων…σ ευχαριστώ πολύ

Σου έχω στείλει κορίτσι μου 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Όχι καλά νέα κορίτσια μου...μόλις 25.44 το νούμερο...δεν διπλασιάζεται.. προχθές ήταν 22. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπα να σταματήσω και τα ουτροτζεσταν που παίρνω κολπικά και να επαναλάβω την Τετάρτη. Του είπα ότι έκανα μια χοριακη το Σάββατο και μου είπε "άρα από Πέμπτη μέχρι Σάββατο διπλασιάστηκε αλλά από Σάββατο έως σήμερα δεν διπλασιάστηκε, κάνε μια εξέταση ξανά την Τετάρτη,σταματά και τα ουτροτζεσταν και βλέπουμε "

Κορίτσι μου όμορφο,ομολογώ δε περίμενα αυτή την εξέλιξη όμως το σπορακι σου είναι εκεί και μπορεί να βάλει τα δυνατά του για τις επόμενες ημέρες...Μην απογοητεύεσαι,να εισαι ήρεμη και να ξεκουράζεσαι!!!!θα προσευχόμαστε όλες για το καλύτερο🤗🤗🤗🧿🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly κορίτσι μου εύχομαι να τα καταφέρει τελικά το σποράκι σου και να ήθελε απλώς λίγο χρόνο παραπάνω!! Στέλνω πολλή θετική ενέργεια και αγκαλιά για να πάρεις δύναμη! ΄

Ό,τι και να γίνει στο τέλος είσαι υγιέστατη και δουλεύει μια χαρά το σύστημα εκεί κάτω, οπότε αυτό να έχεις στο νου σου!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση και το χρονο σου!!! ❤️

Την παρουσα περιοδο παιρνω inofert (τα φακελακια με το φυλλικο και την ινοσιτολη) και βιταμινη D 2 φορες την εβδομαδα..

πιο παλια επαιρνα ενα πολυβιταμινουχο (τις strong start) και τωρα επειδη τελειωνουν τα inofert σκεφτομαι μηπως παρω καποιο πολυβιταμινουχο πιο σουπερ ντουπερ... εχεις να μου προτεινεις καποιο;;

(απο μια αναζητηση που εκανα σκεφτομουν να παρω τις Fertilovit...)

θα ξεκινησει και ο αντρας μου βιταμινες παλι..

Εμείς είχαμε πάρει και οι 2 τις lifertil, τώρα δεν ξέρω πόσο βοήθησαν, όμως πήγε καλά η ωοληψία!  Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Gif-e είπε:

Εμείς είχαμε πάρει και οι 2 τις lifertil, τώρα δεν ξέρω πόσο βοήθησαν, όμως πήγε καλά η ωοληψία!  Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!! ❤️

και σε εσενα ευχομαι ο,τι καλυτερο!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια...συγγνώμη αν δεν σχολιάζω τίποτα άλλο κορίτσια μου αλλά δεν έχω την διάθεση ... Μόνο ένα τεράστιο μπράβο θέλω να πω στην Μαρίνα μου @marinaP που όλα πάνε υπέροχα και έτσι θα συνεχίσουν αγαπημένη μου. Θα τα πάρεις αγκαλιά σου σε λίγο καιρό..

Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Τον Ιούνιο είχα ένα σύμπτωμα που είχα και τώρα . Ήταν το πρώτο μου σύμπτωμα τώρα. Αν θυμάστε σας το είχα πει . Είχα τις θηλές μου που πονούσαν πολύ και ήταν τόσο τσιτωμενες σαν να θηλάζω. Τεντωμένες συνέχεια μερα νύχτα. Τον Ιούνιο το είχα για 4 μέρες και εξαφανίστηκε ,τώρα το είχα 6-7 μέρες και μετά είχα το θετικό τεστ και έπειτα σταμάτησε.  Να είχα άραγε άλλη μια κύηση τον Ιούνιο? Και αν ναι , θεωρείτε ότι ίσως πρέπει να ψάξω με αιματολογο κάτι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...