Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Περαστικα του Μαρινα μου... ειναι δυσκολη η εποχη τωρα.. κι εγω με αντιβιωση ειμαι απο αμυγδαλιτιδα, η κολλητη μου με κοβιντ, η νυφη μου με 39 πυρετο κ ιωση... δν τη γλιτωνουμε ρε γμτ..

Υπομονη κ βιταμινες να ενισχυσουμε το ανοσοποιητικο!!😘

Σε ευχαριστώ Αντωνία μου!!!περαστικά και σε σένα 💓 ωχ η αμυγδαλίτιδα το χειρότερο μου ...ανεβάζω πολύ πυρετό όταν με πιάνει...με τα σχολεία ειδικά εμείς δεν την γλιτώνουμε..ότι κυκλοφορεί το αρπάζουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Δλδ αυριο θα αντεξεις;;;;; εγω θελω ν κλεισω τα ματια κ να τα ξανανοιξω κ να ειναι Τριτη πρωι!!!! Κ να δω το θετικο τεστακι σουυυυυυυυυυυ!!!!!!🥳🥳🥳🥳🥳🥳🎉🎉🎉🎉🎉🎉🙏🤰🧿

Αχχχ δεν ξέρω αν θα αντεξωωωω!!! Αχ θα ευχηθώ για άλλη μια φορά να έχει έρθει μόνο αν είναι η ώρα του η σωστή και έρθει για καλό! Πιστεύω πολύ σε αυτό! 

Περαστικά σου κορίτσι μου, εύχομαι να γίνεις σύντομα καλά 

@marinamanoulitsa μου περαστικά στο αγόρι σου...αχ πως τα λυπάμαι όταν αρρωσταίνουν...εύχομαι σύντομα να γίνει καλά και να μην ταλαιπωρηθεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly πάντως μ το έχεις βαλει στο μυαλο να κανω και εγώ την Τρίτη! Θα είμαι 5 μέρες μετά την ετ.  Κάποιες κακές συνήθειες δεν κόβονται 🫢🫢

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

@Girly πάντως μ το έχεις βαλει στο μυαλο να κανω και εγώ την Τρίτη! Θα είμαι 5 μέρες μετά την ετ.  Κάποιες κακές συνήθειες δεν κόβονται 🫢🫢

 

Χαχαχαχαχαχαχαχ ναι ρε παιδί μουυυυ!!!!

Μαρίνα μου είμαι τόσο σίγουρη για σένα!!! Απλά περιμένω να δω ποτέ θα αρχίσει να φαίνεται στο τεστ σου!!! Εύχομαι την τρίτη να είναι καλή μέρα για να άρχισει να αχνό φαίνεται!!!

@annitakiannaποτέ ξεκινάς εσύ?? Σε έχω στο μυαλό μου συνέχεια! @cat12????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχ ναι ρε παιδί μουυυυ!!!!

Μαρίνα μου είμαι τόσο σίγουρη για σένα!!! Απλά περιμένω να δω ποτέ θα αρχίσει να φαίνεται στο τεστ σου!!! Εύχομαι την τρίτη να είναι καλή μέρα για να άρχισει να αχνό φαίνεται!!!

@annitakiannaποτέ ξεκινάς εσύ?? Σε έχω στο μυαλό μου συνέχεια! @cat12????

Πολύ άγχος!! Και ξερω οτι με νιώθεις! Μακάρι να δείξει θετικο και στις δύο κορίτσι μου και να είναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα 🙏🏻♥️ εγώ δεν νιώθω καθόλου όπως την προηγούμενη φορά... Αλλα κάθε εγκυμοσύνη και διαφορετική,για να δουμεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Πολύ άγχος!! Και ξερω οτι με νιώθεις! Μακάρι να δείξει θετικο και στις δύο κορίτσι μου και να είναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα 🙏🏻♥️ εγώ δεν νιώθω καθόλου όπως την προηγούμενη φορά... Αλλα κάθε εγκυμοσύνη και διαφορετική,για να δουμεεε

Αχ σε νιώθω τόσο πολυυυ!! Εδώ θα είμαστε να ουρλιάζουμε από χαρά όμως!!! Τι είχες την προηγούμενη φορά που δεν έχεις τώρα? Πάντως εννοείται πως κάθε εγκυμοσύνη μπορεί να είναι διαφορετική! Δεν είναι ντε φάκτο ότι θα πρέπει να είναι όλα ίδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Αχ σε νιώθω τόσο πολυυυ!! Εδώ θα είμαστε να ουρλιάζουμε από χαρά όμως!!! Τι είχες την προηγούμενη φορά που δεν έχεις τώρα? Πάντως εννοείται πως κάθε εγκυμοσύνη μπορεί να είναι διαφορετική! Δεν είναι ντε φάκτο ότι θα πρέπει να είναι όλα ίδια!

Δεν έχω πόνο στο στήθος, φουσκώνει αργά και βασανιστικά ομως 😁 φούσκωμα στη κοιλιά δεν εχω, συνχοουρια ακομη οχι... Τι να πω. Θα πω όμως την αμαρτία μου. Αλλά να μείνει μεταξύ μας😂 αν το μάθει δικός μ.... Εκανα ένα τεστακι σήμερα, ξέρω ξερω πολύ νωρίς, κατι αχνοφανηκε αλλά οχι καραμπαμ! Πολύ κατω από το φώς 😂 έχω ένα τελευταίο και λεω να το κανω τρίτη η Τετάρτη. 

Επίσης στο σπίτι έχουμε σκαλιά, είμαστε στον πρώτο όροφο. Από την Πέμπτη δεν έχω βγεί από το σπίτι. Μου εχει μείνει τραύμα η αποβολή. Δεν φεύγω από τον καναπέ 😐 και βαρεθηκαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου τι κάνετε?? @marinamanoulitsaπεραστικά στο παλικάρι σου εύχομαι γρήγορα να γίνει καλά!! @marinaP ακόμα είναι νωρίς κορίτσι μου! Έχε πίστη 🥰🥰 την προηγούμενη φορά πότε έκανες το τέστ και βγήκε θετικό? Ποια μέρα?

@Girly κορίτσι μου εμένα ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδου σήμερα! Αρκετά έντονοι μπορώ να πω και πονάει και η μέση μου κλασικά!!Βρήκα ένα τελευταίο τεστ εγκυμοσύνης one step  και λέω να το κάνω αύριο που θα είμαι 2-3 μέρες πριν την περίοδο νομίζω ότι θα είναι αρκετά αξιόπιστο το αποτέλεσμα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου τι κάνετε?? @marinamanoulitsaπεραστικά στο παλικάρι σου εύχομαι γρήγορα να γίνει καλά!! @marinaP ακόμα είναι νωρίς κορίτσι μου! Έχε πίστη 🥰🥰 την προηγούμενη φορά πότε έκανες το τέστ και βγήκε θετικό? Ποια μέρα?

@Girly κορίτσι μου εμένα ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδου σήμερα! Αρκετά έντονοι μπορώ να πω και πονάει και η μέση μου κλασικά!!Βρήκα ένα τελευταίο τεστ εγκυμοσύνης one step  και λέω να το κάνω αύριο που θα είμαι 2-3 μέρες πριν την περίοδο νομίζω ότι θα είναι αρκετά αξιόπιστο το αποτέλεσμα! 

 

8η μέρα το έκανα κορίτσι μου. Καλά ναι πολύ νωρίς 3η μέρα είναι ακόμη 🫢 αλλά το οτι δεν έχω σύμπτωματα με τρελαίνει 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Δεν έχω πόνο στο στήθος, φουσκώνει αργά και βασανιστικά ομως 😁 φούσκωμα στη κοιλιά δεν εχω, συνχοουρια ακομη οχι... Τι να πω. Θα πω όμως την αμαρτία μου. Αλλά να μείνει μεταξύ μας😂 αν το μάθει δικός μ.... Εκανα ένα τεστακι σήμερα, ξέρω ξερω πολύ νωρίς, κατι αχνοφανηκε αλλά οχι καραμπαμ! Πολύ κατω από το φώς 😂 έχω ένα τελευταίο και λεω να το κανω τρίτη η Τετάρτη. 

Επίσης στο σπίτι έχουμε σκαλιά, είμαστε στον πρώτο όροφο. Από την Πέμπτη δεν έχω βγεί από το σπίτι. Μου εχει μείνει τραύμα η αποβολή. Δεν φεύγω από τον καναπέ 😐 και βαρεθηκαααααα

Ααααααα σοβαρά μιλάς???????? Ήμουν σίγουρηηηηηηηηηηηηη

Αχ θα δεις την τρίτη θα φαίνεται ξεκαθαρααααα!! Μπράβο κορίτσι μου!!! (Καθομουν στον καναπέ και ξαφνικά λέω μέσα στην ησυχία,μπράβο κορίτσι μου!!" Και με κοιτάει ο άντρας μου και μου λέει "τι λεςςς????" Χαχαχαχ τον τρόμαξα αλλά μόλις είχα διαβάσει το μνμ σου!!) Αχχ κρατιεμαι πάρα πολύ να μην γράψω άλλα!!! 🤞🤞🤞🤞🤞Κάτσε στα αβγά σου κυρία μου και μη κουνήσεις ρούπι προς το παρόν! Μετά κάνε ότι θέλεις! Τώρα κάτσε εκεί διάβασε βιβλία και ξεκινά πλέξιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Δεν έχω πόνο στο στήθος, φουσκώνει αργά και βασανιστικά ομως 😁 φούσκωμα στη κοιλιά δεν εχω, συνχοουρια ακομη οχι... Τι να πω. Θα πω όμως την αμαρτία μου. Αλλά να μείνει μεταξύ μας😂 αν το μάθει δικός μ.... Εκανα ένα τεστακι σήμερα, ξέρω ξερω πολύ νωρίς, κατι αχνοφανηκε αλλά οχι καραμπαμ! Πολύ κατω από το φώς 😂 έχω ένα τελευταίο και λεω να το κανω τρίτη η Τετάρτη. 

Επίσης στο σπίτι έχουμε σκαλιά, είμαστε στον πρώτο όροφο. Από την Πέμπτη δεν έχω βγεί από το σπίτι. Μου εχει μείνει τραύμα η αποβολή. Δεν φεύγω από τον καναπέ 😐 και βαρεθηκαααααα

Αααχ αλήθεια??? Άντε δεν θα πανηγυρίσω ακόμα θα περιμένω το επόμενο τεστακι 🥰🥰 πάντως όταν γίνεται η εμβρυομεταφορα σου λένε μετά να κάνεις χοριακή στις 9 μέρες σωστά και όχι στις 14 όπως κάνουμε εμείς μετά την ωορρηξία (όπως πρέπει να κάνουμε βασικά ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου τι κάνετε?? @marinamanoulitsaπεραστικά στο παλικάρι σου εύχομαι γρήγορα να γίνει καλά!! @marinaP ακόμα είναι νωρίς κορίτσι μου! Έχε πίστη 🥰🥰 την προηγούμενη φορά πότε έκανες το τέστ και βγήκε θετικό? Ποια μέρα?

@Girly κορίτσι μου εμένα ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδου σήμερα! Αρκετά έντονοι μπορώ να πω και πονάει και η μέση μου κλασικά!!Βρήκα ένα τελευταίο τεστ εγκυμοσύνης one step  και λέω να το κάνω αύριο που θα είμαι 2-3 μέρες πριν την περίοδο νομίζω ότι θα είναι αρκετά αξιόπιστο το αποτέλεσμα! 

 

Εγώ οαλι αν δεν σου έρθει να δεις αίμα κλπ δεν ακούω τίποτα. Ούτε πόνους ούτε τίποτα! Ρε κορίτσι μου πιστεύω πολύ στις βιταμίνες αλήθεια σου λέω! Και πιστεύω θα κάνουν δουλειά και σε εσάς όπως και σε εμάς. Εμάς έκαναν έναν μηνα αφότου τις σταμάτησε ο άντρας μου. Δλδ τον 4ο μήνα έμεινα έγκυος. Ειλικρινά έχω αυτό το προαίσθημα για σένα. Ξέρω ότι δε θα προλάβεις να πας σε εξωσωματική. Το πιστεύω αλήθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ααααααα σοβαρά μιλάς???????? Ήμουν σίγουρηηηηηηηηηηηηη

Αχ θα δεις την τρίτη θα φαίνεται ξεκαθαρααααα!! Μπράβο κορίτσι μου!!! (Καθομουν στον καναπέ και ξαφνικά λέω μέσα στην ησυχία,μπράβο κορίτσι μου!!" Και με κοιτάει ο άντρας μου και μου λέει "τι λεςςς????" Χαχαχαχ τον τρόμαξα αλλά μόλις είχα διαβάσει το μνμ σου!!) Αχχ κρατιεμαι πάρα πολύ να μην γράψω άλλα!!! 🤞🤞🤞🤞🤞Κάτσε στα αβγά σου κυρία μου και μη κουνήσεις ρούπι προς το παρόν! Μετά κάνε ότι θέλεις! Τώρα κάτσε εκεί διάβασε βιβλία και ξεκινά πλέξιμο!!!

Κατσε κάτσε εγώ νομιζω πουλακια κάνουν τα μάτια μου! Και είναι και home test που δεν δείχνουν τόσο νωρίς. Οπότε αφου Μ έμεινε ένα λεω να το κανω τρίτη ή τέταρτη! Μην παει χαμένο και αυτό 🫢 ναι ναι εδώ στον καναπές Μ θα μείνω! Μέχρι να δω ξεκάθαρη γραμμή να ηρεμήσω. Αν και πάλι εδώ με βλέπω στον καναπέ από το άγχος μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Αααχ αλήθεια??? Άντε δεν θα πανηγυρίσω ακόμα θα περιμένω το επόμενο τεστακι 🥰🥰 πάντως όταν γίνεται η εμβρυομεταφορα σου λένε μετά να κάνεις χοριακή στις 9 μέρες σωστά και όχι στις 14 όπως κάνουμε εμείς μετά την ωορρηξία (όπως πρέπει να κάνουμε βασικά ) 

Εμενα μου είπε 9 μέρες γιατί είναι 5 ημερών βλαστοκυστες. Αν και έχω ακούσει και απο αλλά κορίτσια οτι ενω εβαλαν 5 ημερών τους είπαν να κάνουν στις 14 μέρες 🤷 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ οαλι αν δεν σου έρθει να δεις αίμα κλπ δεν ακούω τίποτα. Ούτε πόνους ούτε τίποτα! Ρε κορίτσι μου πιστεύω πολύ στις βιταμίνες αλήθεια σου λέω! Και πιστεύω θα κάνουν δουλειά και σε εσάς όπως και σε εμάς. Εμάς έκαναν έναν μηνα αφότου τις σταμάτησε ο άντρας μου. Δλδ τον 4ο μήνα έμεινα έγκυος. Ειλικρινά έχω αυτό το προαίσθημα για σένα. Ξέρω ότι δε θα προλάβεις να πας σε εξωσωματική. Το πιστεύω αλήθεια. 

Μακάρι κορίτσι μου το ένστικτο σου να βγεί αληθινό! Πάντως αύριο το πρωί θα ξέρω!! Θα κάνω τι τέστ και θα σας ενημερώσω πρωί πρωί 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εκπέμπω sos! Λοιπόν πριν 5 μέρες δλδ 2 μέρες μετά την πρώτη επαφή είχα τσούξιμο στο τελος της ούρησης και λέω ρε γαμωτο καμία ουρολοιμωξη θα είναι ! Όμως δεν είχα θολά ουρα ούτε μύριζαν (που συνήθως αν έχω ουρολοιμωξη ή κυστιτιδα τα εχω στάνταρ). Έτσι λοιπόν πίνω νερό με μαγειρική σοδα ( μου το είχε πει γιατρός καθώς παλιότερα πάθαινα επαναλαμβανόμενες ουρολοιμώξεις ) και αρχίζει να φτιάχνει η κατάσταση και τις τις επόμενες μέρες γινόταν όλο και καλύτερα και μου πέρασε! Σήμερα λοιπόν το απόγευμα ετοιμαζόμουν για να πάμε σε ένα σπίτι φίλων  και πάω τουαλέτα για τσίσα και κοριτσια τι να σας πω πέθανα στο τσούξιμο και για κανα μισάωρο μετά πονούσα παρά πολύ χαμηλά στην κοιλιά και ταυτόχρονα είχα και βάρος φανταστείτε ενοιωθα τόσο άσχημα που με έπιασε τρέμουλο. Να μη τα πολυλογώ στο τελος μόνο στο χαρτι είχα ελάχιστο ροζ που ίσα ίσα ξεχώριζε στο χαρτι!  ( δεν ξαναειχα ποτέ οσες Ουρολοιμώξεις είχα περάσει) Πίνω λοιπόν την σοδα μου και μετά από λίγο μου πέρασε! Τα ουρα μου ούτε είναι θολά ούτε μυρίζουν ούτε έχουν ροζ ή κόκκινο χρώμα φαινονται δλδ φυσιολογικά όπως πάντα! Πάμε στο σπίτι φίλων και όταν γύρισα σπίτι πήγα τουαλέτα με έτσουξε πάλι στο τελος αλλά όχι παρααα πολύ και είχα πάλι ελάχιστο ροζ στο χαρτι! Φυσικά αυτιο πρωί πρωί πάω να κάνω γενική και καλλιεργεια ουρων! Εγώ πιστεύω πως ή είχα καμία πετρούλα ή άμμο ! Είχε καμια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;;;  Αχ δεν θέλω να μπλέξω πάλι με αντιβιωσεις γτ σε 10+ θα αδιαθετησω και θέλω να ξεκινήσω τα χάπια διέγερσης και δεν ξερω αν κάνει! Πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Μακάρι κορίτσι μου το ένστικτο σου να βγεί αληθινό! Πάντως αύριο το πρωί θα ξέρω!! Θα κάνω τι τέστ και θα σας ενημερώσω πρωί πρωί 😁😁

Εύχομαι μ σα από τη καρδιά μου να βγει θετικό 🤞❤️🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου εκπέμπω sos! Λοιπόν πριν 5 μέρες δλδ 2 μέρες μετά την πρώτη επαφή είχα τσούξιμο στο τελος της ούρησης και λέω ρε γαμωτο καμία ουρολοιμωξη θα είναι ! Όμως δεν είχα θολά ουρα ούτε μύριζαν (που συνήθως αν έχω ουρολοιμωξη ή κυστιτιδα τα εχω στάνταρ). Έτσι λοιπόν πίνω νερό με μαγειρική σοδα ( μου το είχε πει γιατρός καθώς παλιότερα πάθαινα επαναλαμβανόμενες ουρολοιμώξεις ) και αρχίζει να φτιάχνει η κατάσταση και τις τις επόμενες μέρες γινόταν όλο και καλύτερα και μου πέρασε! Σήμερα λοιπόν το απόγευμα ετοιμαζόμουν για να πάμε σε ένα σπίτι φίλων  και πάω τουαλέτα για τσίσα και κοριτσια τι να σας πω πέθανα στο τσούξιμο και για κανα μισάωρο μετά πονούσα παρά πολύ χαμηλά στην κοιλιά και ταυτόχρονα είχα και βάρος φανταστείτε ενοιωθα τόσο άσχημα που με έπιασε τρέμουλο. Να μη τα πολυλογώ στο τελος μόνο στο χαρτι είχα ελάχιστο ροζ που ίσα ίσα ξεχώριζε στο χαρτι!  ( δεν ξαναειχα ποτέ οσες Ουρολοιμώξεις είχα περάσει) Πίνω λοιπόν την σοδα μου και μετά από λίγο μου πέρασε! Τα ουρα μου ούτε είναι θολά ούτε μυρίζουν ούτε έχουν ροζ ή κόκκινο χρώμα φαινονται δλδ φυσιολογικά όπως πάντα! Πάμε στο σπίτι φίλων και όταν γύρισα σπίτι πήγα τουαλέτα με έτσουξε πάλι στο τελος αλλά όχι παρααα πολύ και είχα πάλι ελάχιστο ροζ στο χαρτι! Φυσικά αυτιο πρωί πρωί πάω να κάνω γενική και καλλιεργεια ουρων! Εγώ πιστεύω πως ή είχα καμία πετρούλα ή άμμο ! Είχε καμια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;;;  Αχ δεν θέλω να μπλέξω πάλι με αντιβιωσεις γτ σε 10+ θα αδιαθετησω και θέλω να ξεκινήσω τα χάπια διέγερσης και δεν ξερω αν κάνει! Πφφφφ

Η κολλητή μου όταν έχει Πετρούλα κ την κατουρήσει ή άμμο έχει πάντα λίγο ροζ. Κορίτσι μου μάλλον υποτροπιασε η ουρολοίμωξη επειδή δεν την αντιμετώπισες με φάρμακα. Αύριο οπωσδήποτε πρωί καλλιέργεια. Μέχρι τότε κάνε ότι κανείς. Πολλά νερά όσο μπορείς πιο πολλά νερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Η κολλητή μου όταν έχει Πετρούλα κ την κατουρήσει ή άμμο έχει πάντα λίγο ροζ. Κορίτσι μου μάλλον υποτροπιασε η ουρολοίμωξη επειδή δεν την αντιμετώπισες με φάρμακα. Αύριο οπωσδήποτε πρωί καλλιέργεια. Μέχρι τότε κάνε ότι κανείς. Πολλά νερά όσο μπορείς πιο πολλά νερά.

Αχ χριστεεε μου Αντε πάλι αντιβιωσεις! Δεν το συζητωωω πρωί πρωί πάω για καλλιεργεια και γενική ουρων! Θα τους πω με το που βγει έστω η γενική γτ η καλλιεργεια αργεί να μου την στείλουν με μειλ για να δω τι παίζει! Πίνω νερακια και ηπια και χαμομήλι τώρα  καθώς βοηθάει στο να κατουρας πιο πολύ !  🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου εκπέμπω sos! Λοιπόν πριν 5 μέρες δλδ 2 μέρες μετά την πρώτη επαφή είχα τσούξιμο στο τελος της ούρησης και λέω ρε γαμωτο καμία ουρολοιμωξη θα είναι ! Όμως δεν είχα θολά ουρα ούτε μύριζαν (που συνήθως αν έχω ουρολοιμωξη ή κυστιτιδα τα εχω στάνταρ). Έτσι λοιπόν πίνω νερό με μαγειρική σοδα ( μου το είχε πει γιατρός καθώς παλιότερα πάθαινα επαναλαμβανόμενες ουρολοιμώξεις ) και αρχίζει να φτιάχνει η κατάσταση και τις τις επόμενες μέρες γινόταν όλο και καλύτερα και μου πέρασε! Σήμερα λοιπόν το απόγευμα ετοιμαζόμουν για να πάμε σε ένα σπίτι φίλων  και πάω τουαλέτα για τσίσα και κοριτσια τι να σας πω πέθανα στο τσούξιμο και για κανα μισάωρο μετά πονούσα παρά πολύ χαμηλά στην κοιλιά και ταυτόχρονα είχα και βάρος φανταστείτε ενοιωθα τόσο άσχημα που με έπιασε τρέμουλο. Να μη τα πολυλογώ στο τελος μόνο στο χαρτι είχα ελάχιστο ροζ που ίσα ίσα ξεχώριζε στο χαρτι!  ( δεν ξαναειχα ποτέ οσες Ουρολοιμώξεις είχα περάσει) Πίνω λοιπόν την σοδα μου και μετά από λίγο μου πέρασε! Τα ουρα μου ούτε είναι θολά ούτε μυρίζουν ούτε έχουν ροζ ή κόκκινο χρώμα φαινονται δλδ φυσιολογικά όπως πάντα! Πάμε στο σπίτι φίλων και όταν γύρισα σπίτι πήγα τουαλέτα με έτσουξε πάλι στο τελος αλλά όχι παρααα πολύ και είχα πάλι ελάχιστο ροζ στο χαρτι! Φυσικά αυτιο πρωί πρωί πάω να κάνω γενική και καλλιεργεια ουρων! Εγώ πιστεύω πως ή είχα καμία πετρούλα ή άμμο ! Είχε καμια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;;;  Αχ δεν θέλω να μπλέξω πάλι με αντιβιωσεις γτ σε 10+ θα αδιαθετησω και θέλω να ξεκινήσω τα χάπια διέγερσης και δεν ξερω αν κάνει! Πφφφφ

Κορίτσι Μ αυτό είχα πάθει εγώ πριν ένα μήνα και έτρεχα στα επείγοντα!!! Πυοσφαιρια στον θεο θυμάμαι! Επειγόντως αύριο καλλιέργεια και εξέταση ούρων μην το αφήσεις! Και πίνε πολύ νερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι Μ αυτό είχα πάθει εγώ πριν ένα μήνα και έτρεχα στα επείγοντα!!! Πυοσφαιρια στον θεο θυμάμαι! Επειγόντως αύριο καλλιέργεια και εξέταση ούρων μην το αφήσεις! Και πίνε πολύ νερό!

Τελικά ήταν ουρολοιμωξη;;; Πίνω νεράκι όσο μπορώ! Πήγα τώρα τουαλέτα και με ενόχλησε ελάχιστα και δεν είχα ροζ στο σκούπισμα και από το απόγευμα που το έπαθα το βάρος στην κοιλιά έφυγε και νοιωθω μια χαρα! Ναι ναι θα πάω αύριο πρωί πρωί 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ήρθε η εποχή των γενικών... δυστυχώς!!! Χαχαχα δε πειράζει τώρα θα χαρείτε το σπίτι σας χουχουλιαρικο και ζεστό!! Στην παράνοια μαζί γλυκό μου μπουρμπουλο!!! Μαζευτηκαμε σιγά σιγά αρκετές με πολύ κοντινές ημερομηνίες για θετικά τεστακια!!! Πότε θα τα ξεκινήσεις εσύ?? Εγώ περιμένω την @Παρασκευαιδου να το κάνουμε μαζί την Τρίτη! Χθες έκανα ένα για να δω αν φαίνεται η ένεση αλλά ευτυχώς δεν έχει επίδραση πια! Ελπίζω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη!!

Το καλό που σου θέλω.  Να κρατήθεις κυρία μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου εκπέμπω sos! Λοιπόν πριν 5 μέρες δλδ 2 μέρες μετά την πρώτη επαφή είχα τσούξιμο στο τελος της ούρησης και λέω ρε γαμωτο καμία ουρολοιμωξη θα είναι ! Όμως δεν είχα θολά ουρα ούτε μύριζαν (που συνήθως αν έχω ουρολοιμωξη ή κυστιτιδα τα εχω στάνταρ). Έτσι λοιπόν πίνω νερό με μαγειρική σοδα ( μου το είχε πει γιατρός καθώς παλιότερα πάθαινα επαναλαμβανόμενες ουρολοιμώξεις ) και αρχίζει να φτιάχνει η κατάσταση και τις τις επόμενες μέρες γινόταν όλο και καλύτερα και μου πέρασε! Σήμερα λοιπόν το απόγευμα ετοιμαζόμουν για να πάμε σε ένα σπίτι φίλων  και πάω τουαλέτα για τσίσα και κοριτσια τι να σας πω πέθανα στο τσούξιμο και για κανα μισάωρο μετά πονούσα παρά πολύ χαμηλά στην κοιλιά και ταυτόχρονα είχα και βάρος φανταστείτε ενοιωθα τόσο άσχημα που με έπιασε τρέμουλο. Να μη τα πολυλογώ στο τελος μόνο στο χαρτι είχα ελάχιστο ροζ που ίσα ίσα ξεχώριζε στο χαρτι!  ( δεν ξαναειχα ποτέ οσες Ουρολοιμώξεις είχα περάσει) Πίνω λοιπόν την σοδα μου και μετά από λίγο μου πέρασε! Τα ουρα μου ούτε είναι θολά ούτε μυρίζουν ούτε έχουν ροζ ή κόκκινο χρώμα φαινονται δλδ φυσιολογικά όπως πάντα! Πάμε στο σπίτι φίλων και όταν γύρισα σπίτι πήγα τουαλέτα με έτσουξε πάλι στο τελος αλλά όχι παρααα πολύ και είχα πάλι ελάχιστο ροζ στο χαρτι! Φυσικά αυτιο πρωί πρωί πάω να κάνω γενική και καλλιεργεια ουρων! Εγώ πιστεύω πως ή είχα καμία πετρούλα ή άμμο ! Είχε καμια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;;;  Αχ δεν θέλω να μπλέξω πάλι με αντιβιωσεις γτ σε 10+ θα αδιαθετησω και θέλω να ξεκινήσω τα χάπια διέγερσης και δεν ξερω αν κάνει! Πφφφφ

Εδω εγω και αίμα έτυχε να έχω και όλα τα γνωστά. 

Ξεκίνα περπάτημα οπωσδήποτε, αυξάνεις νερό και θα δεις θαύματα πραγματικά. 

Έχω πολύ συχνά ουρολοιμωξης γτ έχω μικρη κύστη.  Είναι αρκετές οι μέρες όπως την ίδια αντιβίωση τηνβδινουν και στην εγκυμοσύνη ενημέρωσε τον ουρολόγο ότι επιθυμείς παιδάκι για να σου δώσει συμβατή αντιβίωση . Μη το αφήσεις θα πάθεις χειρότερα. Μια άλλη λύση είναι το γιαούρτι (ειδικά με αντιβίωση το καλύτερο φάρμακο) 

Θα βάλεις σε ένα ταμπον γιαούρτι και στον κόλπο μαντεψε ποια δεν 6α χει συχνά κυστιτιδςς κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εδω εγω και αίμα έτυχε να έχω και όλα τα γνωστά. 

Ξεκίνα περπάτημα οπωσδήποτε, αυξάνεις νερό και θα δεις θαύματα πραγματικά. 

Έχω πολύ συχνά ουρολοιμωξης γτ έχω μικρη κύστη.  Είναι αρκετές οι μέρες όπως την ίδια αντιβίωση τηνβδινουν και στην εγκυμοσύνη ενημέρωσε τον ουρολόγο ότι επιθυμείς παιδάκι για να σου δώσει συμβατή αντιβίωση . Μη το αφήσεις θα πάθεις χειρότερα. Μια άλλη λύση είναι το γιαούρτι (ειδικά με αντιβίωση το καλύτερο φάρμακο) 

Θα βάλεις σε ένα ταμπον γιαούρτι και στον κόλπο μαντεψε ποια δεν 6α χει συχνά κυστιτιδςς κτλ 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τις συμβουλές❤️ θα κάνω εξετάσεις θα δω τι θα δείξουν και αν έχω ουρολοιμωξη ή κυστιτιδα θα τις στείλω στον γυναικολόγο μου μαζί με το αντιβιογραμμα για να μου πει τι αντιβίωση να παρω❤️.   Αυτοοοο με το γιαούρτι στον κόλπο δεν το ήξερα😲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τελικά ήταν ουρολοιμωξη;;; Πίνω νεράκι όσο μπορώ! Πήγα τώρα τουαλέτα και με ενόχλησε ελάχιστα και δεν είχα ροζ στο σκούπισμα και από το απόγευμα που το έπαθα το βάρος στην κοιλιά έφυγε και νοιωθω μια χαρα! Ναι ναι θα πάω αύριο πρωί πρωί 🙏

Καλημέρα! Ελπίζω να είσαι λίγο καλύτερα

Δυστυχώς ναιι και με ταλαιπώρησε παρα πολύ, νταξει εγώ είχα και πολύ αίμα οχι απλά στο σκούπισμα. Μην καθησυχαστεις επειδή είσαι καλύτερα, δεν παίζεις με αυτά, να πας οπωσδήποτε για εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
    • Αχ αυτό είναι το μόνιμο άγχος μου όσο και να προσπαθώ να μην το σκέφτομαι..και αργεί και το ραντεβού μου, 10 Αυγούστου, σκέφτομαι μήπως του πω να πάω νωρίτερα..με αγχώνει που δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς είναι μέσα στην κοιλιά μου..κι όλο την τρίβω κυκλικά μήπως το βοηθήσω να γυρίσει..όλοι όμως λένε, όπως και ο γιατρός, ότι έχουμε χρόνο.. επίσης έχω πάρει το μενταγιόν μπόλα και κάνω την άσκηση όπου όντως στα 4 κουνάς τη λεκάνη σου.. 🤷🤷
    • Καλή επιτυχία!!! Και νωρίτερα να κάνεις χοριακη θα δείξει.. μια χαρά κι η άδεια.. ξεκουράσου διάβασε κανένα βιβλίο, δες πέντε έξι σειρές και φυσικά βγαίνε χαλαρές βόλτες, καλοκαίρι είναι, δεν λέει να κλειστεις μέσα. Πώς κι επιλέξατε να μεταφέρετε μία?
    • Ναι, μαζί θα μεγαλώσουν!! Πολύ χαίρομαι 🤗🤗
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...