Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Kαλημέρα κορίτσι μου!! Ναι πήγαμε στην επιτροπή την Πέμπτη, μας είδε μια κυρία που έλεγξε τα χαρτιά και μας είπε ότι είναι εντάξει! και ότι μάλλον θα μου δώσουν όλες τις μονάδες φαρμάκων 3600 (αυτό αν κατάλαβα καλά πάει με την ηλικία). Την απάντηση όμως θα την πάρω μεθαύριο Δευτέρα γτ θα έλειπε ένας γιατρός.. εγώ όμως σήμερα αδιαθέτησα και φοβάμαι ότι θα χαθεί και αυτός ο μήνας γτ θυμάμαι είχε πει ο γιατρός 2η μέρα περιόδου ξεκινάμε τις ενέσεις.. Δευτέρα θα πάρω τη μαία τηλ να μου τα συνταγογραφήσουν να πάω να τα πάρω από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και να ρωτήσω πώς προχωράμε από εδώ και πέρα..

Πώς είσαι εσύ σήμερα? αδιαθέτησες τελικά την Παρασκευή?

 

Χαιρομαι πολυ εχεις καλα νεα απο την επιτροπη!! 😁 με το καλο ν παρετε την τελικη εγκριση κι ολα ν πανε καλα!!✌️

Οσο γ την περιοδο τι ν σου πω;; μονο υπομονη... δν ξερω αν μπορω ν σε συμβουλευσω κτ αλλο... το ξερω ποσο ανυπομονεις ν ξεκινησεις αλλα καλυτερα ν γινουν ολα στην ωρα τους κ σωστα κ οχι τρεχαλα.. ενας μηνας ειναι κ που ξερεις;;; μπορει ν κρυβει ωραιες εκπληξεις!!!!😉🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Μετά από αυτά που κανατε με το σπερμα να βγει χάλια  και το αφήσατε έξω μια ώρα σας έβγαλαν τέτοια αποτελέσματα; 😂 

Ναι ρεεε... το πιστευεις;;; 

Ειχαμε επαφες σαββατο-κυριακη κ εδωσε δειγμα τριτη πρωι ο αντρας μου. 7.15 εκανε τη δουλιτσα κ τους το παρεδωσα 8μιδη-9παρα... κ τους ειπα 8.15 μαζεψε το δειγμα... αν ειναι δυνατον!!!

Εχει καλο σπερμα αλλα ειπαμε... αν το ειχα παει στο λυμπεροπουλο θ μας εβγαζε αζωοσπερμια... 

Σκεφτομσι ν παω στο διαγνωστικο ν τους πω ν ριξουν την κινητικοτητα κατω του οριου γ ν μας βοηθησουν στην επιτροπη... αλλα θ το δεχτουν;;🤔🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Α ξεχασα ν σας πω.... πηραμε κ τα αποτελεσματα απ το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου...

Κινητικοτητα, μορφολογια μας τα εχουν βγαλει τελεια!!😬

Ο συν.αριθμος σπερματοζωαριων βγηκε 33 εκ με οριο τα 39εκ. 🙌🙌 ΟΛΕ! ΟΛΕ! ΟΛΕ! ελπιζω ν φτανει αυτο γ ν μας εγκρινει η επιτροπη... 😊

Εννοείς να βάλετε ανδρικό παράγοντα στην εξωσωματική? Δες ανεβάζω τα δικαιολογητικά που μας ζήτησε η επιτροπή και δώσε έμφαση στο 4! πρέπει να έχουν χρονική απόσταση τα δύο σπερμοδιαγράμματα, να υπογράφονται από βιοπαθολόγο και να μην είναι από το ίδιο ιδιωτικό εργαστήριο!! Για να μην τρέχεις τελευταία στιγμή και να ζητάς μαγείρεμα των αποτελεσμάτων! χεχε 

και πάλι ελπίζω αχρείαστα να είναι!!!

εντυπο1.png

εντυπο2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Kαλημέρα κορίτσι μου!! Ναι πήγαμε στην επιτροπή την Πέμπτη, μας είδε μια κυρία που έλεγξε τα χαρτιά και μας είπε ότι είναι εντάξει! και ότι μάλλον θα μου δώσουν όλες τις μονάδες φαρμάκων 3600 (αυτό αν κατάλαβα καλά πάει με την ηλικία). Την απάντηση όμως θα την πάρω μεθαύριο Δευτέρα γτ θα έλειπε ένας γιατρός.. εγώ όμως σήμερα αδιαθέτησα και φοβάμαι ότι θα χαθεί και αυτός ο μήνας γτ θυμάμαι είχε πει ο γιατρός 2η μέρα περιόδου ξεκινάμε τις ενέσεις.. Δευτέρα θα πάρω τη μαία τηλ να μου τα συνταγογραφήσουν να πάω να τα πάρω από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και να ρωτήσω πώς προχωράμε από εδώ και πέρα..

Πώς είσαι εσύ σήμερα? αδιαθέτησες τελικά την Παρασκευή? Α! μόλις είδα το προηγούμενό μήνυμά σου.. ό,τι βοήθεια χρειαστείς με τα χαρτιά πες μου!! ελπίζω βέβαια να μη χρειαστεί!!

 

Άντε καλή επιτυχία κορίτσι μου να πάνε όλα καλά 

Και εσυ σήμερα ; Ααα πολλές μαζευτήκαμε😂  κορίτσι μου δες το σαν μια τελευταία προσπάθεια (ποτε δεν ξέρεις) και να χαρείτε τον ερωτα σας γιατί μετά μπορεί να μην μπορείτε να έχετε επαφουλες επειδή θα έχει τρυπώσει το σπορακι σας στην κοιλιτσα σου 💕🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Βροχερές καλημέρες κορίτσια 

μου ήρθε η περιοδος και επίσημα σήμερα με κανονική ροη.. μου ήρθε κάτι λιγότερο από 5 εβδομάδες μετά την από αποξεση.. ευτυχώς γιατί το είχα άγχος 😅

Έκανα και την παραγγελία μου πήρα τα τεστακια μου τα περιμένω να μου έρθουν  και πάμε δυναμικά 💪

στην κόρη μου 18/11 ήταν η τελευταία μου περιοδος και μου ήρθε μετά από 13 μήνες ξανά, είναι ο μήνας μου 🥰 μακάρι ο Νοέμβριος  να είναι ο μήνας για όλες μας κορίτσια 🥰 

@elen. περιμένουμε τα νέα σου από το τεστακι εύχομαι να είναι θετικοοο 🙏

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι πάλι τυχερός όπως κ στην κόρη σου! ❤️ 
 

( κ εγώ την κόρη μου τέλη Νοέμβρη είχα αρχή περιόδου κ την γέννησα τελευταία μέρα του Αυγούστου το 2019/ ξεπεράσαμε τις 40 εβδ βγήκε σχεδόν μια εβδομάδα μετά)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa95 είπε:

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι πάλι τυχερός όπως κ στην κόρη σου! ❤️ 
 

( κ εγώ την κόρη μου τέλη Νοέμβρη είχα αρχή περιόδου κ την γέννησα τελευταία μέρα του Αυγούστου το 2019/ ξεπεράσαμε τις 40 εβδ βγήκε σχεδόν μια εβδομάδα μετά)  

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλα

εγω 18/11/21 τελευταία περίοδο γέννησα 27/8/22 έκλεισα 40 εβδομάδες +2 μερες  αλλά δεν έσπασαν τα νερά πήγα με πρόκληση που δεν με έπιασε και τελικά κατέληξα σε καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι ρεεε... το πιστευεις;;; 

Ειχαμε επαφες σαββατο-κυριακη κ εδωσε δειγμα τριτη πρωι ο αντρας μου. 7.15 εκανε τη δουλιτσα κ τους το παρεδωσα 8μιδη-9παρα... κ τους ειπα 8.15 μαζεψε το δειγμα... αν ειναι δυνατον!!!

Εχει καλο σπερμα αλλα ειπαμε... αν το ειχα παει στο λυμπεροπουλο θ μας εβγαζε αζωοσπερμια... 

Σκεφτομσι ν παω στο διαγνωστικο ν τους πω ν ριξουν την κινητικοτητα κατω του οριου γ ν μας βοηθησουν στην επιτροπη... αλλα θ το δεχτουν;;🤔🙄

ωχχχ! χαχα μια κοπέλα νομίζω εδώ στο φόρουμ την είχανε εξυπηρετήσει! ναι θα έλεγα κι εγώ πειράξτε το γιατί είναι καλό! επίσης ίσως σας ταιριάζει το παρά μέρα στο σπέρμα σας! έτσι κι εμείς στο απλό διαγνωστικό μας βγάζουν σχεδόν στα φυσιολογικά και στο εξειδικευμένο χειρότερα δε γίνεται! κάναμε ένα πρόσφατα τυπικά μόνο και μόνο για την επιτροπή και απέχει χιλιόμετρα από το άλλο.. πχ στις τυπικές μορφές μας έβγαλε 7% ενώ στο εξειδικευμένο μόλις 1% ! κι όμως δε σας κάνω πλάκα.. αν δεν προσπαθούσαμε τόσο καιρό χωρίς επιτυχία θα έλεγα δε μπορεί μας κοροϊδεύουνε! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε καλή επιτυχία κορίτσι μου να πάνε όλα καλά 

Και εσυ σήμερα ; Ααα πολλές μαζευτήκαμε😂  κορίτσι μου δες το σαν μια τελευταία προσπάθεια (ποτε δεν ξέρεις) και να χαρείτε τον ερωτα σας γιατί μετά μπορεί να μην μπορείτε να έχετε επαφουλες επειδή θα έχει τρυπώσει το σπορακι σας στην κοιλιτσα σου 💕🤰

χαχα συντονιστήκαμε διαδικτυακά!! 😁😁😁 ναι, θα το δω έτσι.. πάμε μαζί αυτόν τον μήνα να προσπαθήσουμε!! 😊😉🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Εννοείς να βάλετε ανδρικό παράγοντα στην εξωσωματική? Δες ανεβάζω τα δικαιολογητικά που μας ζήτησε η επιτροπή και δώσε έμφαση στο 4! πρέπει να έχουν χρονική απόσταση τα δύο σπερμοδιαγράμματα, να υπογράφονται από βιοπαθολόγο και να μην είναι από το ίδιο ιδιωτικό εργαστήριο!! Για να μην τρέχεις τελευταία στιγμή και να ζητάς μαγείρεμα των αποτελεσμάτων! χεχε 

και πάλι ελπίζω αχρείαστα να είναι!!!

εντυπο1.png

εντυπο2.png

Ευχαριστω πααααρα πολυ γ τη βοηθεια!!!! ❤️❤️

Ναι μας τα τονισε η μαια του γιατρου οτι πρεπει ν εχουν αυτη τη χρονικη αποσταση κ ν ειναι σε διαφορετικα διαγνωστικα... καναμε τωρα το πρωτο κ σε 2μιση μηνες το επομενο...

Πηρα τηλ χθες κ στην επιτροπη στο μαρουσι κ μου ειπαν οτι τωρα κλεινουν ραντεβου γ 9 δεκεμβρη... οποτε ν παρω αρχες του ετους γ ν κλεισω γ τελος ιανουαριου...

Γνκ ειμαστε στην ανεξηγητη αλλα επειδη ειμαστε κ νεοι σχετικα (34 εγω κ 37 ο αντρας μου) κ δν θ κανουμε σπερματεγχυση, μας προτεινε ο γυναικολογος να ταλαιπωρησουμε λιγο το σπερμα Κ ν πουμε οτι λογω σπερματος παμε γ εξωσωματικη... 

Ελπιζω ν πετυχει...

Εγω φαντασου μετα απο τοση ταλαιπωρια, πιστευα οτι δν θ κινειται τπτ... η θ εχουν πεθανει ολα!!! Κ λεω θ μας ζητησουν βιοψια γ το σπερμα μετα!!!! Μια τρελα......🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι ρεεε... το πιστευεις;;; 

Ειχαμε επαφες σαββατο-κυριακη κ εδωσε δειγμα τριτη πρωι ο αντρας μου. 7.15 εκανε τη δουλιτσα κ τους το παρεδωσα 8μιδη-9παρα... κ τους ειπα 8.15 μαζεψε το δειγμα... αν ειναι δυνατον!!!

Εχει καλο σπερμα αλλα ειπαμε... αν το ειχα παει στο λυμπεροπουλο θ μας εβγαζε αζωοσπερμια... 

Σκεφτομσι ν παω στο διαγνωστικο ν τους πω ν ριξουν την κινητικοτητα κατω του οριου γ ν μας βοηθησουν στην επιτροπη... αλλα θ το δεχτουν;;🤔🙄

Χαχαχα😂 εντάξει ποσο έγκυρα μπορεί να είναι τώρα αυτά τα αποτελέσματα ; 

αν πήγαινες σε εξειδικευμένο θα τα έβγαζαν πολύ χειρότερα

δεν το ξέρω αν τα το δεχτούν πιστεύω πως όχι 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε καλή επιτυχία κορίτσι μου να πάνε όλα καλά 

Και εσυ σήμερα ; Ααα πολλές μαζευτήκαμε😂  κορίτσι μου δες το σαν μια τελευταία προσπάθεια (ποτε δεν ξέρεις) και να χαρείτε τον ερωτα σας γιατί μετά μπορεί να μην μπορείτε να έχετε επαφουλες επειδή θα έχει τρυπώσει το σπορακι σας στην κοιλιτσα σου 💕🤰

Αχ κι εγω ετσι το σκεφτομαι κ πραγματικα τον τελευταιο μηνα οι επαφες μας ηταν αλλο πραγμα....🥰🥰🥰 εχεις πολυ δικιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα κ καλο ΣΚ ευχομαι σε ολες!!!!❤️

Χαθηκα λιγο τις τελευταιες μερες γτ τρεχαμε στη δουλεια κ μετα ενας πανικος απ δουλειες κ διαφορα τρεξιματα. Να ειμαστε καλα κι ας τρεχουμε...

@marinaP ευχομαι με ολη μου την ψυχη να εχουν παει ολα τελεια κ το αλλο Σαββατο να πανηγυριζουμε μ την τεραστια χοριακη σου!!! 🧿 Θα παω σημερα στη μονη της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου να προσευχηθω για σενα κ οοολα τα κοριτσια φσκ!!! Οσες εχουν παιδακια να τα εχει καλα, οσες κυοφορουν να τα παρουν γερα στις αγκαλιες τους κ οσες προσπαθουμε ν μας ευλογησει με αυτο το θαυμα...🙏 ολα ν

Να ξεκουραζεσαι κ να προσεχεις τον εαυτο σου!!🥰❤️

@cat12εχεις 2 γερα εμβρυακιααααα!!!!!✌️✌️✌️🧿 τα νεα ειναι φανταστικα κ μη στεναχωριεσαι!!! Ευχομαι ν ειναι τα τυχερα κ του χρονου τετοια μερα η αγκαλια σου να ειναι γεματη απο ευτυχια!!!!!🥰❤️

@dimandτι τελεια νεα ειναι αυτα!!!!!! Τι φανταστικη εμπειρια!!! Ετσι να ειναι κ οι επομενες επισκεψεις σας στο γιατρο κ με το καλο η αυχενικη!!!🤰🧿 να μας γραφεις τα νεα σου ν μας δινεις χαρα!!!!❤️

@Demy93τι καλα π βρηκες το γιατρο αυτο κ σε χαλαρωσε!!! Η ψυχολογια ειναι το παν δτην προσπαθεια π κανουμε!!! Μ το καλο ν ερθει συντομα το σπορακι σας!!!!🤞🎯❤️

@Girlyσυλληπητηρια γ τον παππου π χασατε... μεγαλη απωλεια οι παππουδες κ μου στοιχισε εμενα... τλχ εφυγαν πληρεις ετων κ εζησαν παιδια κι εγγονια...

Αντε ν περασουν οι μερες γ τη χοριακηηηηη!!! 7 εμειναν κ ανυπομονω ηδη!!!!🕚🕑🕠🕣🙌🙌

@annitakiannaκι εσυ σε μια βδομαδα δεν περιμενεις;; μ το καλο ν μην ερθει κ ν μας πεις τα ευχαριστα!!!!❤️

@Elkενας νεος κυκλος ξεκινα πολλα υποσχομενος!!!!!🥰 Ειμαι σιγουρη οτι το 2ο παιδακι σας θ ερθει πολυ πολυ συντομα!!!! Με το καλο οι προσπαθειες σας!!!🤞❤️

@marilouuξεκινας διαδικασια γ ετ;; μ το καλο κοριτσι μου!!! Να πανε ολα τελεια!!!❤️❤️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Εγώ πηγα μια ώρα πριν την εμβρυομεταφορα, τώρα δεν μπορώ να παω είναι πολύ μακριά από εδώ που μένω και το έχω τόσο ανάγκη να παω να αναψω ένα κερί... Πολλή αγωνία έχω κορίτσια και έχουν σβήσει από το μυαλό μου όλα τα συμπτώματα που είχα την περασμένη φορά. Σαν να είναι η πρώτη φορά τώρα. Πιανω το στήθος και σκέφτομαι έτσι ήταν την περασμένη ετ ή ήταν πιο φουσκωμένο; μετά βλέπω την κοιλιά που ηταν πολύ πιο φουσκωμένη από τα φαρμακα την περασμένη φορά αλλα δεν θυμάμαι αν ήταν πιο φουσκωμενη από την μέρα της ετ ή πιο μετά; ένα χάος στο μυαλό μ

Επίσης ξεκινησα αντιπηκτικες χθές και πονάνε πολύ, θα δοκιμάσω να βαλω λίγο πάγο πριν να δω αν κάνει διάφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

ωχχχ! χαχα μια κοπέλα νομίζω εδώ στο φόρουμ την είχανε εξυπηρετήσει! ναι θα έλεγα κι εγώ πειράξτε το γιατί είναι καλό! επίσης ίσως σας ταιριάζει το παρά μέρα στο σπέρμα σας! έτσι κι εμείς στο απλό διαγνωστικό μας βγάζουν σχεδόν στα φυσιολογικά και στο εξειδικευμένο χειρότερα δε γίνεται! κάναμε ένα πρόσφατα τυπικά μόνο και μόνο για την επιτροπή και απέχει χιλιόμετρα από το άλλο.. πχ στις τυπικές μορφές μας έβγαλε 7% ενώ στο εξειδικευμένο μόλις 1% ! κι όμως δε σας κάνω πλάκα.. αν δεν προσπαθούσαμε τόσο καιρό χωρίς επιτυχία θα έλεγα δε μπορεί μας κοροϊδεύουνε! χαχα

Ντροπη τους π βγαζουν τοσο ανακριβη αποτελεσματα.... παιρνουν ζωες στο λαιμο τους γτ δν ξερουν το προβλημα κ δν το αντιμετωπιζουν....

Εμεις εξ αρχης πηγαμε στο Λυμπεροπουλο τον οκτωβριο '21 κ μαιο '22. Ποσοτητα κ μορφολογια τελεια! Κινητικοτητα λιγο πανω απ το οριο κ το μαιο π καναμε οξειδωτικο κ κατακερματισμο dna βγηκε το dfi 29%. Εκανε επεμβαση περυσι τον ιουλιο ο αντρας μου κ εκτοτε δν ξανακαναμε εξεταση σπερματος γτ στο 6μηνο ειχα φυσικη συλληψη.. τωρα πηγαμε σε απλο κεντρο γτ ειναι πολλα τα χρηματα στα εξειδικευμενα κεντρα.. θα δωσουμε τοσα γ εξωσωματικη. Δν μας παιρνει οικονομικα ν κανουμε ακριβες εξετασεις γτ δν μας νοιαζει το 'σωστο' αποτελεσμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα😂 εντάξει ποσο έγκυρα μπορεί να είναι τώρα αυτά τα αποτελέσματα ; 

αν πήγαινες σε εξειδικευμένο θα τα έβγαζαν πολύ χειρότερα

δεν το ξέρω αν τα το δεχτούν πιστεύω πως όχι 😕

Κι εγω φοβαμαι οτι ισως δν το δεχτουν... 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Εγώ πηγα μια ώρα πριν την εμβρυομεταφορα, τώρα δεν μπορώ να παω είναι πολύ μακριά από εδώ που μένω και το έχω τόσο ανάγκη να παω να αναψω ένα κερί... Πολλή αγωνία έχω κορίτσια και έχουν σβήσει από το μυαλό μου όλα τα συμπτώματα που είχα την περασμένη φορά. Σαν να είναι η πρώτη φορά τώρα. Πιανω το στήθος και σκέφτομαι έτσι ήταν την περασμένη ετ ή ήταν πιο φουσκωμένο; μετά βλέπω την κοιλιά που ηταν πολύ πιο φουσκωμένη από τα φαρμακα την περασμένη φορά αλλα δεν θυμάμαι αν ήταν πιο φουσκωμενη από την μέρα της ετ ή πιο μετά; ένα χάος στο μυαλό μ

Επίσης ξεκινησα αντιπηκτικες χθές και πονάνε πολύ, θα δοκιμάσω να βαλω λίγο πάγο πριν να δω αν κάνει διάφορα 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Μην ανησυχείς κάνε από μέσα σου την προσευχούλα και είναι το ίδιο!! Στέλνω πολλή θετική ενέργεια!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ντροπη τους π βγαζουν τοσο ανακριβη αποτελεσματα.... παιρνουν ζωες στο λαιμο τους γτ δν ξερουν το προβλημα κ δν το αντιμετωπιζουν....

Εμεις εξ αρχης πηγαμε στο Λυμπεροπουλο τον οκτωβριο '21 κ μαιο '22. Ποσοτητα κ μορφολογια τελεια! Κινητικοτητα λιγο πανω απ το οριο κ το μαιο π καναμε οξειδωτικο κ κατακερματισμο dna βγηκε το dfi 29%. Εκανε επεμβαση περυσι τον ιουλιο ο αντρας μου κ εκτοτε δν ξανακαναμε εξεταση σπερματος γτ στο 6μηνο ειχα φυσικη συλληψη.. τωρα πηγαμε σε απλο κεντρο γτ ειναι πολλα τα χρηματα στα εξειδικευμενα κεντρα.. θα δωσουμε τοσα γ εξωσωματικη. Δν μας παιρνει οικονομικα ν κανουμε ακριβες εξετασεις γτ δν μας νοιαζει το 'σωστο' αποτελεσμα....

κατάλαβα.. είστε όντως στην ανεξήγητη υπογονιμότητα.. άσε..εμείς χάσαμε έτσι ένα εξάμηνο προσπαθώντας ενώ θα μπορούσαμε να είχαμε ξεκινήσει νωρίτερα την εξωσωματική.. τι να πω.. υπομονή να έχουμε!!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Εγώ πηγα μια ώρα πριν την εμβρυομεταφορα, τώρα δεν μπορώ να παω είναι πολύ μακριά από εδώ που μένω και το έχω τόσο ανάγκη να παω να αναψω ένα κερί... Πολλή αγωνία έχω κορίτσια και έχουν σβήσει από το μυαλό μου όλα τα συμπτώματα που είχα την περασμένη φορά. Σαν να είναι η πρώτη φορά τώρα. Πιανω το στήθος και σκέφτομαι έτσι ήταν την περασμένη ετ ή ήταν πιο φουσκωμένο; μετά βλέπω την κοιλιά που ηταν πολύ πιο φουσκωμένη από τα φαρμακα την περασμένη φορά αλλα δεν θυμάμαι αν ήταν πιο φουσκωμενη από την μέρα της ετ ή πιο μετά; ένα χάος στο μυαλό μ

Επίσης ξεκινησα αντιπηκτικες χθές και πονάνε πολύ, θα δοκιμάσω να βαλω λίγο πάγο πριν να δω αν κάνει διάφορα 

Θα παω εγω κ θα ειναι σαν ν εισαι εκει εσυ κ ν προσευχεσαι....❤️

Αχ κοριτσι μου.... το μυαλο μας παιζει παιχνιδια... εγω οταν ειχα τη συλληψη δν ειχα ΤΙΠΟΤΑ.... ολα ηταν ιδια με περιοδο.. το στηθος αρχισε ν σκληραινει μονο λογω της προγεστερονης νομιζω γτ μεχρι τη θετικη χοριακη δν με ενοχλησε καθολου, ουτε ηταν διαφορετικο...

Ειναι λογικο να τα σκεφτεσαι ολα!!! Καθε μηνα το ιδιο κανουμε ολες μας εδω μεσα... σκεψου τα κ ξανασκεψου τα αλλα μη στεναχωριεσαι. Απασχολησε το μυαλο σου κ με αλλα πραγματα οσο γινεται. Ειναι μαρτυρικες αυτες οι μερες μεχρι ν δεις τη χοριακη αλλα θ περασουν κ ειμαι σιγουρη οτι ολα θ πανε καλα!!!! 🙏🤰

Εκανα κι εγω αντιπηκτικες (προληπτικα) αλλα δν πονουσα... μονο στιγμιαια το τσιμπημα.. ελπιζω τα υπολοιπα κοριτσια ν σε βοηθησουν...

Σου στελνω μια τεραστια αγκαλια!!🤗😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Α ξεχασα ν σας πω.... πηραμε κ τα αποτελεσματα απ το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου...

Κινητικοτητα, μορφολογια μας τα εχουν βγαλει τελεια!!😬

Ο συν.αριθμος σπερματοζωαριων βγηκε 33 εκ με οριο τα 39εκ. 🙌🙌 ΟΛΕ! ΟΛΕ! ΟΛΕ! ελπιζω ν φτανει αυτο γ ν μας εγκρινει η επιτροπη... 😊

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Πώς περνάνε οι μήνες και ακόμα είσαι μακρυά από το στόχο σου και μετά βλέπεις ότι πέρασαν χρόνια τελικά και πάλι δεν είσαι καν κοντά στο στόχο! Πόσο ψυχοφθόρο! Εγώ πάντως έχω ξεκινήσει να κοιτάω τι χαρτιά χρειαζόμαστε με την επιτροπή! Έχω ζαλιστεί με τόση χαρτουρα και δεν τα πάω καλά με αυτά!! Και εγώ το έχω πολύ άγχος αν θα εγκρίνει η επιτροπή το σπερμοδιαγραμμα μας μιας και στο απλό μικροβιολογικό φαίνεται τέλειο το σπέρμα!! Αλλά τουλάχιστον το έχω πάρει απόφαση! Δεν θα περιμένω αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Μην ανησυχείς κάνε από μέσα σου την προσευχούλα και είναι το ίδιο!! Στέλνω πολλή θετική ενέργεια!!❤️❤️

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Θα παω εγω κ θα ειναι σαν ν εισαι εκει εσυ κ ν προσευχεσαι....❤️

Αχ κοριτσι μου.... το μυαλο μας παιζει παιχνιδια... εγω οταν ειχα τη συλληψη δν ειχα ΤΙΠΟΤΑ.... ολα ηταν ιδια με περιοδο.. το στηθος αρχισε ν σκληραινει μονο λογω της προγεστερονης νομιζω γτ μεχρι τη θετικη χοριακη δν με ενοχλησε καθολου, ουτε ηταν διαφορετικο...

Ειναι λογικο να τα σκεφτεσαι ολα!!! Καθε μηνα το ιδιο κανουμε ολες μας εδω μεσα... σκεψου τα κ ξανασκεψου τα αλλα μη στεναχωριεσαι. Απασχολησε το μυαλο σου κ με αλλα πραγματα οσο γινεται. Ειναι μαρτυρικες αυτες οι μερες μεχρι ν δεις τη χοριακη αλλα θ περασουν κ ειμαι σιγουρη οτι ολα θ πανε καλα!!!! 🙏🤰

Εκανα κι εγω αντιπηκτικες (προληπτικα) αλλα δν πονουσα... μονο στιγμιαια το τσιμπημα.. ελπιζω τα υπολοιπα κοριτσια ν σε βοηθησουν...

Σου στελνω μια τεραστια αγκαλια!!🤗😘

Ευχαριστώ κορίτσια μου, τις clexane κανω, ο άντρας Μ πάντως είπε δεν μου την ξαναβαζει αυτή την ένεση 🫢 φοβηθηκε και αυτός γιατί δεν έμπαινε με τίποτα, το αντεξα για πρώτη φορά αλλα είπα να βρω διάφορα από το ίντερνετ και λεει οτι ο πάγος βοηθάει.

Όντως οι μερες δεν περνάνε με τίποτα, αλλά νιώθω ότι δεν θέλω να περάσουν... Δεν θέλω να δω αρνητικό αποτέλεσμα, προτιμάω να μην κανω καθόλου χοριακη 🫢🫢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσια μου, τις clexane κανω, ο άντρας Μ πάντως είπε δεν μου την ξαναβαζει αυτή την ένεση 🫢 φοβηθηκε και αυτός γιατί δεν έμπαινε με τίποτα, το αντεξα για πρώτη φορά αλλα είπα να βρω διάφορα από το ίντερνετ και λεει οτι ο πάγος βοηθάει.

Όντως οι μερες δεν περνάνε με τίποτα, αλλά νιώθω ότι δεν θέλω να περάσουν... Δεν θέλω να δω αρνητικό αποτέλεσμα, προτιμάω να μην κανω καθόλου χοριακη 🫢🫢

Να μη φοβάσαι τίποτα!! Είσαι νέα και υγιέστατη! Δε γίνεται να μην πετύχει!! Απλώς είναι θέμα τύχης και κάποιες πετυχαίνουν με την πρώτη.. όπως είπαν και τα κορίτσια κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν και θα περάσει ο καιρός!! ❤️

Όσο για τη χοριακή άσε έκανα τώρα για την επιτροπή, βγήκε ένα περίεργο αποτέλεσμα 9, μετά ξανακάνω βγαίνει αρνητικό και λέω θεέ μου δε θέλω να ξανακάνω ποτέ!! χαχαχα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Πώς περνάνε οι μήνες και ακόμα είσαι μακρυά από το στόχο σου και μετά βλέπεις ότι πέρασαν χρόνια τελικά και πάλι δεν είσαι καν κοντά στο στόχο! Πόσο ψυχοφθόρο! Εγώ πάντως έχω ξεκινήσει να κοιτάω τι χαρτιά χρειαζόμαστε με την επιτροπή! Έχω ζαλιστεί με τόση χαρτουρα και δεν τα πάω καλά με αυτά!! Και εγώ το έχω πολύ άγχος αν θα εγκρίνει η επιτροπή το σπερμοδιαγραμμα μας μιας και στο απλό μικροβιολογικό φαίνεται τέλειο το σπέρμα!! Αλλά τουλάχιστον το έχω πάρει απόφαση! Δεν θα περιμένω αλλο

Εμεις πρεπει ν προσπαθουμε το ιδιο διαστημα... θυμαμαι οτι ειχες γραψει καπου 2μιση χρονια...

Ειναι πολλη η κουραση κ η απογοητευση... 

Ωστοσο επειδη προσφατα ξεκινησε τις βιταμινες ο αντρας σου, μηπως ν δωσετε λιγο παραπανω απο 3μηνο;; το λεω γτ δεδομενου οτι οι βιταμινες θελουν 3μηνο γ ν δεις αποτελεσμα κ το ποσοστο συλληψης ισως ν μην ειναι 25% καθε μηνα αλλα λιγοτερο, μηπως ν περιμενετε 3-4 μηνες ακομη....

Αν το αντεχετε κ αν το πιστευετε σαν προσπαθεια..... εδεις ξερετε καλυτερα....❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Εύχομαι να είναι χαρμόσυνα τα νέα ❤️

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα!!!καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!!εύχομαι να είσαι έγκυος 🤰🙏

Αρνητική και η χοριακη! Οπότε περιμένω να έρθει...Σε 40 λεπτά μου έστειλαν τα αποτελέσματα και μετά πήγαμε για καφεδάκι. Συνεχιζουμε ακάθεκτοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσια μου, τις clexane κανω, ο άντρας Μ πάντως είπε δεν μου την ξαναβαζει αυτή την ένεση 🫢 φοβηθηκε και αυτός γιατί δεν έμπαινε με τίποτα, το αντεξα για πρώτη φορά αλλα είπα να βρω διάφορα από το ίντερνετ και λεει οτι ο πάγος βοηθάει.

Όντως οι μερες δεν περνάνε με τίποτα, αλλά νιώθω ότι δεν θέλω να περάσουν... Δεν θέλω να δω αρνητικό αποτέλεσμα, προτιμάω να μην κανω καθόλου χοριακη 🫢🫢

Δοκίμαζε σε άλλο σημείο όταν νιώθεις ότι δεν μπαίνει κ μπορεί να εντοπίζεις καλύτερο, πιο εύκολο. Σιγά σιγά θα μάθεις κ θα σου φανεί παιχνίδι!

Επίσης προσπάθησε να έχεις τη βελόνα κάθετα στην κοιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσια μου, τις clexane κανω, ο άντρας Μ πάντως είπε δεν μου την ξαναβαζει αυτή την ένεση 🫢 φοβηθηκε και αυτός γιατί δεν έμπαινε με τίποτα, το αντεξα για πρώτη φορά αλλα είπα να βρω διάφορα από το ίντερνετ και λεει οτι ο πάγος βοηθάει.

Όντως οι μερες δεν περνάνε με τίποτα, αλλά νιώθω ότι δεν θέλω να περάσουν... Δεν θέλω να δω αρνητικό αποτέλεσμα, προτιμάω να μην κανω καθόλου χοριακη 🫢🫢

Κορίτσι μου γλυκό όλα καλά θα πάνε!!! Να σκέφτεσαι θετικά!!! Αφού κανείς κ τις ενέσεις σου όλα θα πάνε τέλεια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...