Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

Κοριτσια παλι ερωτηση....

Μολις πηρα αποτελεσματα απο τοξοπλασμα, ερυθρα κλπ κ αρκετοι δεικτες ειναι θετικοι....😱 

Γνωριζετε αν ειναι κακο η γνκα τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις;;

Screenshot_20231107_182450_Samsung Notes (1).jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια παλι ερωτηση....

Μολις πηρα αποτελεσματα απο τοξοπλασμα, ερυθρα κλπ κ αρκετοι δεικτες ειναι θετικοι....😱 

Γνωριζετε αν ειναι κακο η γνκα τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις;;

Screenshot_20231107_182450_Samsung Notes (1).jpg

Από όσο ξέρω και αν δεν κάνω λάθος, είναι καλό που εχεις θετικούς αυτούς τους δείκτες που δηλώνουν παλαιότερη λοίμωξη. Στην ουσία θα έχεις λιγότερο άγχος σε περίπτωση εγκυμοσύνης εφόσον ήδη έχεις αντισώματα και δεν θα ξανά κολλήσεις. Το igm δεν θελουμε θετικό, γιατί δηλώνει πως η λοίμωξη είναι ενεργή. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Από όσο ξέρω και αν δεν κάνω λάθος, είναι καλό που εχεις θετικούς αυτούς τους δείκτες που δηλώνουν παλαιότερη λοίμωξη. Στην ουσία θα έχεις λιγότερο άγχος σε περίπτωση εγκυμοσύνης εφόσον ήδη έχεις αντισώματα και δεν θα ξανά κολλήσεις. Το igm δεν θελουμε θετικό, γιατί δηλώνει πως η λοίμωξη είναι ενεργή. 
 

Ευχαριστω πολυ πολυ γ την απαντηση!! ❤️ 

Αχ πηγε η καρδια μου στη θεση της.. ειδα ολα αυτα θετικα κ λεω την κατσαμε τη βαρκα... αν εχεις δικιο, ειναι οντως καλα τα αποτελεσματα!!! Ευχομαι ν εισαι σωστη!!😊

Με το καλο το μωρακι σου!!!🤰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω πολυ πολυ γ την απαντηση!! ❤️ 

Αχ πηγε η καρδια μου στη θεση της.. ειδα ολα αυτα θετικα κ λεω την κατσαμε τη βαρκα... αν εχεις δικιο, ειναι οντως καλα τα αποτελεσματα!!! Ευχομαι ν εισαι σωστη!!😊

Με το καλο το μωρακι σου!!!🤰🥰

Ναι μην αγχώνεσαι! Εγώ πχ λέω κρίμα να μην είχα ποτε τοξόπλασμα, να τρώω ότι θέλω τώρα 😂 

Ευχαριστώ πολύ 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι μην αγχώνεσαι! Εγώ πχ λέω κρίμα να μην είχα ποτε τοξόπλασμα, να τρώω ότι θέλω τώρα 😂 

Ευχαριστώ πολύ 🩷

😅😅😅😅 εγω ν σου πω την αληθεια δν ηξερα οτι εχω περασει τοξοπλασμα.. 😬 τωρα το ανακαλυψα...

Μονο ερυθρα μου εχει πει η μαμα μου οτι περασα μικρη..✌️

Δεκεμβριο γεννας κοριτσι μου; αχχχ!!! Τα πιο μαγικα κ παραμυθενια χριστουγεννα φετος!!!🎄🎈🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια παλι ερωτηση....

Μολις πηρα αποτελεσματα απο τοξοπλασμα, ερυθρα κλπ κ αρκετοι δεικτες ειναι θετικοι....😱 

Γνωριζετε αν ειναι κακο η γνκα τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις;;

Screenshot_20231107_182450_Samsung Notes (1).jpg

Ακριβώς όταν έχεις igg είναι παλαιότερη ή πρόσφατη λοίμωξη αλλά για την οποία έχεις αναρρώσει 

Στον έλεγχο πρώτου τριμήνου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη βγήκα κ εγώ θετική στην ερυθρά κ κάνοντας εξετάσεις στο Παστέρ (που θεωρώ τοπ) είχα αυτήν  Την συζητησΗ  όπου μου εξήγησαν ότι δεν είχα προλάβει να νοσήσω όσο ήμουν έγκυος γιατί ήμουν στις πρώτες εβδομάδες 

 

όλα καλά μην αγχώνεσαι! 
🫶🏽

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

😅😅😅😅 εγω ν σου πω την αληθεια δν ηξερα οτι εχω περασει τοξοπλασμα.. 😬 τωρα το ανακαλυψα...

Μονο ερυθρα μου εχει πει η μαμα μου οτι περασα μικρη..✌️

Δεκεμβριο γεννας κοριτσι μου; αχχχ!!! Τα πιο μαγικα κ παραμυθενια χριστουγεννα φετος!!!🎄🎈🎀

Ναι στην ερυθρά κ εγώ θετική! Νομίζω μας κάνουν κ εμβόλιο μικρά κ έχουμε κ από κει αντισώματα. 
ΠΗΤ έχω 6/12 αλλά ευελπιστώ μέχρι τέλος του μήνα να έχω γεννήσει, γιατι το τελευταίο διάστημα δεν περνάει με τιποτααα! Αχ ναι μακάρι να πάνε όλα καλά κ θα είναι πανέμορφα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Ακριβώς όταν έχεις igg είναι παλαιότερη ή πρόσφατη λοίμωξη αλλά για την οποία έχεις αναρρώσει 

Στον έλεγχο πρώτου τριμήνου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη βγήκα κ εγώ θετική στην ερυθρά κ κάνοντας εξετάσεις στο Παστέρ (που θεωρώ τοπ) είχα αυτήν  Την συζητησΗ  όπου μου εξήγησαν ότι δεν είχα προλάβει να νοσήσω όσο ήμουν έγκυος γιατί ήμουν στις πρώτες εβδομάδες 

 

όλα καλά μην αγχώνεσαι! 
🫶🏽

 

Ευχαριστω Χρυσα γ την απαντηση!!! ❤️

Ουφφφ ανακουφιση... 

Χαρηκα μ τα αποτελεσματα τωρα π μου τα εξηγησατε!! 😁

Να εισαι καλα κ με το καλο ν ερθει το 3ο κουκουνι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι στην ερυθρά κ εγώ θετική! Νομίζω μας κάνουν κ εμβόλιο μικρά κ έχουμε κ από κει αντισώματα. 
ΠΗΤ έχω 6/12 αλλά ευελπιστώ μέχρι τέλος του μήνα να έχω γεννήσει, γιατι το τελευταίο διάστημα δεν περνάει με τιποτααα! Αχ ναι μακάρι να πάνε όλα καλά κ θα είναι πανέμορφα! 

Ολα θ πανε οπως τα θελετε!!! 🧿❤️

Ουτε μηνας δλδ δν εμεινε......🕛🕑🕠🕣🕚

Σβησε μερες μια μια κ η μπουμπου σας θ ερθει στην αγκαλια σας (αν καταλαβα απ τη ροζ καρδια ειναι κοριτσακι....)

Με το καλο ολα!!!!🙏🎈🎈🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Χρυσα γ την απαντηση!!! ❤️

Ουφφφ ανακουφιση... 

Χαρηκα μ τα αποτελεσματα τωρα π μου τα εξηγησατε!! 😁

Να εισαι καλα κ με το καλο ν ερθει το 3ο κουκουνι σας!!

Συμφωνώ με τα κοριτσιααα! Εγώ είχα αντισώματα σε όλα 😂 και οταν είδα τα αποτελέσματα πριν τα δει ο γιατρός είχα παθει σοκ😂 μου λέει μωρέ μπραβο τα έχεις περάσει όλα όποτε είσαι μια χαρα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Συμφωνώ με τα κοριτσιααα! Εγώ είχα αντισώματα σε όλα 😂 και οταν είδα τα αποτελέσματα πριν τα δει ο γιατρός είχα παθει σοκ😂 μου λέει μωρέ μπραβο τα έχεις περάσει όλα όποτε είσαι μια χαρα😂

Ετσι κι εγωωωω!! Οπα λεω τι θετικα ειναι αυτα;;; 🤯

Τλκ ηταν για καλο!!✌️😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Αχ ναι και εσύ είχες 20.29 αν θυμάμαι καλά!! Όντως είμαστε τέλεια !! Αυτό σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία η ότι έγινε καλή ωορρηξία?

Από τα λεγόμενα του γιατρού, αυτός ο αριθμός σημαίνει και τα δύο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς και αυτός ο μήνας στέφθηκε με απόλυτη αποτυχία. Σήμερα το πρωί είδα μια σταγόνα αίμα στο σκούπισμα και έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα. Άρα ήηηηηρθεεεεε.

Ο γιατρός μου είπε πως αν μέχρι τον Απρίλιο δεν έχουμε καταφέρει εγκυμοσύνη θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική για να προλάβουμε την ενδομητρίωση. 

Αυτά τα ωραία από εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς και αυτός ο μήνας στέφθηκε με απόλυτη αποτυχία. Σήμερα το πρωί είδα μια σταγόνα αίμα στο σκούπισμα και έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα. Άρα ήηηηηρθεεεεε.

Ο γιατρός μου είπε πως αν μέχρι τον Απρίλιο δεν έχουμε καταφέρει εγκυμοσύνη θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική για να προλάβουμε την ενδομητρίωση. 

Αυτά τα ωραία από εμένα!

Καλημέρα κοριτσι μου!!! Λυπάμαι που σου ήρθε η περίοδος... Εσύ όμως να συνεχίσεις με αισιοδοξία γιατί είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον θα είσαι έγκυος μέσα στην επόμενη χρονιά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!!! Λυπάμαι που σου ήρθε η περίοδος... Εσύ όμως να συνεχίσεις με αισιοδοξία γιατί είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον θα είσαι έγκυος μέσα στην επόμενη χρονιά 🙏

Ναι αυτό σκέφτομαι! Δεν το βάζουμε κάτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς και αυτός ο μήνας στέφθηκε με απόλυτη αποτυχία. Σήμερα το πρωί είδα μια σταγόνα αίμα στο σκούπισμα και έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα. Άρα ήηηηηρθεεεεε.

Ο γιατρός μου είπε πως αν μέχρι τον Απρίλιο δεν έχουμε καταφέρει εγκυμοσύνη θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική για να προλάβουμε την ενδομητρίωση. 

Αυτά τα ωραία από εμένα!

Καλημεραααααα

Κορίτσι μου σου έχει έρθει κανονικά ή είχες μόνο αυτή τη σταγόνα? Γιατί πολλές εγκυμοσύνες έχω δει εδώ να ξεκινούν με μικρή ποσότητα αίματος σταγόνες κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μουυυυυυ!!!

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα! Εγώ από χθες έχω ένα σύμπτωμα που είχα και έναν ακόμη μήνα παλιότερα..έχω πολύ πολύ τσίτα θηλές και ευαίσθητες. Επίσης έχω βγάλει ένα τεράστιο σπυράκι και είμαι σαν σημαδεμένη! Σκέφτομαι αν αυτό δείχνει ότι έγινε καλή ωορηξια..επίσης από χθες έχω έντονα τσιμπιες σαν από καρφί χαμηλά και σκέφτομαι αν αυτό μπορεί να δείχνει πχ ότι μεγαλώνει η μήτρα . Γιατί γιας εμφύτευση κλπ είναι πολύ νωρίς ακόμη μιας και είμαι 4 μέρες μόλις μετά την σπερματεγχυση...καμία ιδέα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααα

Κορίτσι μου σου έχει έρθει κανονικά ή είχες μόνο αυτή τη σταγόνα? Γιατί πολλές εγκυμοσύνες έχω δει εδώ να ξεκινούν με μικρή ποσότητα αίματος σταγόνες κλπ. 

Όχι μόνο σταγόνα ήταν στο σκούπισμα αλλά αύριο την περίμενα έτσι και αλλιώς! Έχουν υποχωρήσει και οι πόνοι οπότε θεωρώ ήρθε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς και αυτός ο μήνας στέφθηκε με απόλυτη αποτυχία. Σήμερα το πρωί είδα μια σταγόνα αίμα στο σκούπισμα και έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα. Άρα ήηηηηρθεεεεε.

Ο γιατρός μου είπε πως αν μέχρι τον Απρίλιο δεν έχουμε καταφέρει εγκυμοσύνη θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική για να προλάβουμε την ενδομητρίωση. 

Αυτά τα ωραία από εμένα!

Κρίμα κορίτσι μου μην το βάζετε κάτω συνεχίστε δυναμικά για τον επόμενο μήνα και θα έρθει το θαυματακι σας ειτε με τον ένα ειτε με τον άλλο τρόπο μανούλα θα γίνεις αυτό να έχεις στο μυαλό σου! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Όχι μόνο σταγόνα ήταν στο σκούπισμα αλλά αύριο την περίμενα έτσι και αλλιώς! Έχουν υποχωρήσει και οι πόνοι οπότε θεωρώ ήρθε. 

Έχεις συνήθως τέτοιες σταγόνες πριν σου έρθει? Γιατί μιλαμε για μια σταγόνα, ούτε ροζ ούτε καφέ στο σερβίετακι φαντάζομαι...θα κρατήσω τις επιφυλάξεις μου και βλέπουμε πως θα συνεχιστεί η μέρα σου ! Εύχομαι να μη σου έρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!! ❤️

Μεγαλη γιορτη σμρ!!! Χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν ειτε εχουν δικους τους ανθρωπους π γιορταζουν!!!! 🎉

Εγω σαν σμρ ειχα ΠΗΤ στην εγκυμοσυνη π ειχα το Μαρτιο... 06/03 ειχα τη θετικη χοριακη κ 08/11 μου εβγαζε ΠΗΤ η εφαρμογη..

δν αντεξα κ εκανα ενα pred... early το πρωι κ ηταν καταλευκο... (το ειχα γ καθυστερηση αλλα δν κρατηθηκα...)

δν πειραζει!! Την παρασκευη ειναι ν μου ερθει κ μηνα το μηνα θ φτασει η στιγμη της ωοληψιας. Αντε ν φτασει γτ δν αντεχω αλλο.

Καθε μηνα ελπιδα κ καθε μηνα απογοητευση.

Συγγνωμη π ξεκιναω ετσι τη μερα..🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Όχι μόνο σταγόνα ήταν στο σκούπισμα αλλά αύριο την περίμενα έτσι και αλλιώς! Έχουν υποχωρήσει και οι πόνοι οπότε θεωρώ ήρθε. 

Λευκη μου ισως η σταγονα αυτη ειναι απο εμφυτευση....🤞

Ειχες τους προηγουμενους μηνες τετοιες σταγονες πριν την περιοδο;;

Ευχομαι ν μη σου ερθει αυριο κ γ 9 μηνες!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυυυ!!!

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα! Εγώ από χθες έχω ένα σύμπτωμα που είχα και έναν ακόμη μήνα παλιότερα..έχω πολύ πολύ τσίτα θηλές και ευαίσθητες. Επίσης έχω βγάλει ένα τεράστιο σπυράκι και είμαι σαν σημαδεμένη! Σκέφτομαι αν αυτό δείχνει ότι έγινε καλή ωορηξια..επίσης από χθες έχω έντονα τσιμπιες σαν από καρφί χαμηλά και σκέφτομαι αν αυτό μπορεί να δείχνει πχ ότι μεγαλώνει η μήτρα . Γιατί γιας εμφύτευση κλπ είναι πολύ νωρίς ακόμη μιας και είμαι 4 μέρες μόλις μετά την σπερματεγχυση...καμία ιδέα???

Καλημερα κοριτσι μου!!! ❤️ χρονια πολλα με Υγεια σε οσους γιορταζουν!!

Αν θυμαμαι καλα πηρες καποιο χαπι γ να κανεις καλυτερη ωορρηξια;; καλα τα λεω;; ισως λογω αυτου ν εβγαλες σπυρακι..

Οπως κ να εχει ελπιζω ολα αυτα τα συμπτωματα ν ειναι γ καλο κ να δουμε το θετικο τεστακι σου σε μερικες μερες!!!🥳🥳🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!! ❤️

Μεγαλη γιορτη σμρ!!! Χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν ειτε εχουν δικους τους ανθρωπους π γιορταζουν!!!! 🎉

Εγω σαν σμρ ειχα ΠΗΤ στην εγκυμοσυνη π ειχα το Μαρτιο... 06/03 ειχα τη θετικη χοριακη κ 08/11 μου εβγαζε ΠΗΤ η εφαρμογη..

δν αντεξα κ εκανα ενα pred... early το πρωι κ ηταν καταλευκο... (το ειχα γ καθυστερηση αλλα δν κρατηθηκα...)

δν πειραζει!! Την παρασκευη ειναι ν μου ερθει κ μηνα το μηνα θ φτασει η στιγμη της ωοληψιας. Αντε ν φτασει γτ δν αντεχω αλλο.

Καθε μηνα ελπιδα κ καθε μηνα απογοητευση.

Συηηνωμη π ξεκιναω ετσι τη μερα..🙏

Κορίτσι μου γλυκό να μη ζητάς συγγνώμη..εδώ αφηνομαστε ελεύθερες να λέμε ότι μας απασχολεί..δύσκολο το σημερινό σου πρωινό απο αυτά που διαβάζω αλλά είναι μόνο πρωί και έχεις μπροστά σου όλη την υπόλοιπη μερα για να την κάνεις όμορφη! Γιατί εμείς φτιάχνουμε τη μέρα μας! Αφού έμεινες μια φορά έγκυος θα μείνεις ξανά,απλά δεν ήρθε η ώρα η σωστή ίσως ακόμη. Θα έρθει όμως και θα είμαστε εδώ να χαρούμε με τη χαρά σου! Que sera sera , που λέει και το τραγούδι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...