Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!επιτέλους Παρασκευή....να ξεκουραστούμε λίγο Σαββατοκύριακο!!! αυτή η εβδομάδα πολύ τρέξιμο.... 

Και αύριο η μεγάλη μέρα για το κορίτσι μας... @Girly θα φουσκώσεις αυτό τον μήνα 😘😘😘 στο εύχομαι από την ψυχή μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Όχι το κομπι που παιρνω είναι κάψουλα μεγάλη καφέ χρώματος! Παλιιιι καλά που μου το είπες γτ θα πάθαινα σοκ😂

Αα και το plus έτσι είναι ένα μεγάλο καφέ χάπι 

τα φακελάκια πάντως τα κιτρίνισε τα ουρά η κάψουλα που παίρνω τώρα όχι

αυτήν η κάψουλα που θα πάρεις δεν την έχω δοκιμάσει δεν πιστεύω πως θα τα κιτρινίσει 😊 

@Girly  να χαίρεσαι τον αντρα σου γέρος και πάντα ευτυχισμένοι να είστε  ! αύριο είναι η μεγάλη  εύχομαι να έρθει το σπορακι σας 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα!!! Χάθηκα αυτές τις μέρες καθώς ξεκίνησα δουλειά κ έτρεχα να μαζέψω τα χαρτιά κλπ. @annitakianna κοριτσάκι μου θέλουν 2 σπερμοδιαγραμματα από διαφορετικά μικροβιολογικά συμβεβλημένα με τον εοπυυ με απόσταση 75 ημερών μεταξύ τους. Δεν δέχονται από εξειδικευμένα κέντρα. Αυτό εγώ το λέω θέατρο του παραλόγου!!! Τα μικροβιολογικά το περνάνε από μηχάνημα κ δεν είναι αξιόπιστα τα αποτελέσματα αλλά τι να κάνουμε. Εμείς είχαμε από εξειδικευμένο κέντρο κ έκανε ένα το Σεπτέμβρη Σ ένα μικροβιολογικό κ τέλος του μήνα θα κάνει σε άλλο για να είμαστε εντάξει με την επιτροπή. Εγώ τώρα τελειώνω με την περίοδο σιγά σιγά. 

@kokkinoskoufitsa κοριτσάκι μου εμένα το ΠΑΠ είχε δείξει πιθανη λοίμωξη CIN I και II, ο γυναικολόγος μου ήθελε κατευθείαν κολποσκοπηση κ βιοψία για να είναι σίγουρος και καλά έκανε καθώς στη βιοψία φάνηκαν πως ήταν CIN II/III κ κάναμε loop τραχήλου κ τα αφαιρέσαμε.

Κορίτσι μου ευχαριστώ για την απάντηση σου!! Στο απλό μικροβιολογικό όμως το δικό μας σπέρμα βγαίνει πολύ καλό! Στην πραγματικότητα όμως είναι πολύ χάλια η κινητικότητα! 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!επιτέλους Παρασκευή....να ξεκουραστούμε λίγο Σαββατοκύριακο!!! αυτή η εβδομάδα πολύ τρέξιμο.... 

Και αύριο η μεγάλη μέρα για το κορίτσι μας... @Girly θα φουσκώσεις αυτό τον μήνα 😘😘😘 στο εύχομαι από την ψυχή μου!!!!

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εσύ έχεις και 2 παιδιά και φαντάζομαι τι τρέξιμο έχεις όλη μέρα! Πώς τα πας είσαι καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου , έχει ο άντρας μου γενέθλια και είχαμε κόσμο. Δεν έχω διαβάσει τίποτα ακόμη. Ήθελα μόνο να ρωτησω κάτι σημαντικό. Μόλις έκανα την ένεση και ο καημένος;πο το άγχος του μου την έκανε λίγο παραδίπλα από τον αφαλό! Δεν την έκανε πιο χαμηλά που έχει περισσότερο λίπος!! Ειναι πρόβλημα αυτό???????

Καλημέρα γλυκιά μου! Να χαίρεσαι τον άντρα σου! Να είναι γερός και σύντομα εύχομαι να μεγαλώσει η οικογένεια σας 😊😊🥰🥰

Για την ένεση δεν έχω ιδέα να σου πω αλλά τι στο καλό πια πόση μεγάλη σημασία θα έχει αν το κάνεις λίγο πιο εδώ η πιο εκεί! Εσύ κάνε και κανένα τέστ ωορρηξίας σήμερα να δεις αν ανέβηκε η ορμόνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστώ για την απάντηση σου!! Στο απλό μικροβιολογικό όμως το δικό μας σπέρμα βγαίνει πολύ καλό! Στην πραγματικότητα όμως είναι πολύ χάλια η κινητικότητα! 🤔🤔🤔

Το ίδιο κ σε μας🤣🤣🤣 Εμείς με ανεξήγητη υπογονιμότητα περάσαμε επιτροπή με 2 καλά σπερμοδοαγραμματα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Λοιπόν κοριτσια μπαίνω στα γρηγορα να σας πω τα νέα από τον γιατρό γτ τρέχω με κάτι ψώνια 😂

αρχικα για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας που είχε η αδερφη μου και δεν του είχα πει μου είπε να του στείλω τα αποτελέσματα των εξετάσεων της να δει ποια στελέχη είχε έτσι ωστε αν είναι κληρονομικά να με βάλει να κάνω και εμένα! Όσο για τις ορμονικές μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω τώρα ! Το μόνο που μου έβαλε από εξετάσεις εμένα και του συντρόφου είναι για aids , ηπατίτιδα, σύφιλη κτλ! 
3η  μέρα περιόδου θα παρω femara και όχι ενέσεις τελικά η μονη ένεση που μου έδωσε είναι η ovitrele και σικλακουρ και ουτροτζεσταν για μετά την σπερματεγχυνση ! Όποτε 10η μέρα πάω να με δει και θα κανονίσει αυτός με την κλινικη για την σπερματεγχυνση! Από βδομάδα θα παμε και σε συμβολαιογράφο για το χαρτι συναίνεσης ! Αυτααααααα!

Καλημέρααα. Τον προηγούμενο μήνα συνέβει ακριβώς το ίδιο και σε εμένα. Αφού ο γιατρός είδε τις εξετάσεις της αδερφής μου η οποία είναι ετεροζυγώτης στο στέλεχος MTHFR C677T, με έβαλε να κάνω και εγώ τις ίδιες όπου τελικά βρέθηκα και εγώ ετεροζυγώτης στο στέλεχος MTHFR A1298C. Ο γιατρός μου είπε πως είναι κληρονομικό, αλλά το στέλεχος στο οποίο βρέθηκα εγώ θετική είναι ακίνδυνο και δεν επηρεάζει την εγκυμοσύνη σε αντίθεση με αυτό τις αδερφής μου.

Εύχομαι τα δικά σου αποτελέσματα να είναι φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εσύ έχεις και 2 παιδιά και φαντάζομαι τι τρέξιμο έχεις όλη μέρα! Πώς τα πας είσαι καλά?

Την παλεύω... ακριβώς φουλ τρέξιμο από το πρωί έως το βράδυ....

Τώρα αύριο περιμένω περίοδο...για να δούμε τι θα δούμε.... Εσύ τι κάνεις;σε τι φάση είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Την παλεύω... ακριβώς φουλ τρέξιμο από το πρωί έως το βράδυ....

Τώρα αύριο περιμένω περίοδο...για να δούμε τι θα δούμε.... Εσύ τι κάνεις;σε τι φάση είσαι;

Αύριο περιμένεις ; Άντε μακάρι να μην έρθει τότε 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Την παλεύω... ακριβώς φουλ τρέξιμο από το πρωί έως το βράδυ....

Τώρα αύριο περιμένω περίοδο...για να δούμε τι θα δούμε.... Εσύ τι κάνεις;σε τι φάση είσαι;

Εγώ ξεκίνησα την αναμονή 😁

Έχω ακόμα 2 βδομάδες μπροστά μου! Έκανες τέστ? Από συμπτώματα πως τα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Αα και το plus έτσι είναι ένα μεγάλο καφέ χάπι 

τα φακελάκια πάντως τα κιτρίνισε τα ουρά η κάψουλα που παίρνω τώρα όχι

αυτήν η κάψουλα που θα πάρεις δεν την έχω δοκιμάσει δεν πιστεύω πως θα τα κιτρινίσει 😊 

@Girly  να χαίρεσαι τον αντρα σου γέρος και πάντα ευτυχισμένοι να είστε  ! αύριο είναι η μεγάλη  εύχομαι να έρθει το σπορακι σας 🤰

Όπως και να έχει τουλάχιστον αν κιτρινίσουν να μη φοβηθώ😂 παλια έπαιρνα τα φακελάκια αλλά δεν το είχα παρατηρήσει αυτό και πάλι καλά να λες γτ θα είχα θορυβηθεί😂 τώρα λοιπόν μου το έδωσε το κομπι για να με βοηθήσει για το ΣΠΩ και παιρνω ταυτόχρονα και glucophage γτ εχω και αντίσταση στην ινσουλίνη ! 
ελπιζω να πανε όλα καλαα! Έχω μεγάλη αγωνία από τώρα και θέλω πως και πως να αδιαθετησω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρααα. Τον προηγούμενο μήνα συνέβει ακριβώς το ίδιο και σε εμένα. Αφού ο γιατρός είδε τις εξετάσεις της αδερφής μου η οποία είναι ετεροζυγώτης στο στέλεχος MTHFR C677T, με έβαλε να κάνω και εγώ τις ίδιες όπου τελικά βρέθηκα και εγώ ετεροζυγώτης στο στέλεχος MTHFR A1298C. Ο γιατρός μου είπε πως είναι κληρονομικό, αλλά το στέλεχος στο οποίο βρέθηκα εγώ θετική είναι ακίνδυνο και δεν επηρεάζει την εγκυμοσύνη σε αντίθεση με αυτό τις αδερφής μου.

Εύχομαι τα δικά σου αποτελέσματα να είναι φυσιολογικά!

Καλεεεεε ξέχασα να πω και καλημερααα🤪 καλημερααααααα λοιπονννν να εχουμε μια όμορφη μέρα και ένα ομορφο σκ! Αχ δυστυχώς δεν τα γνωρίζω αυτααα ! Να σου ανεβασω τα αποτελέσματα της αδερφής μου να τα δεις και εσυ μιας και βλέπω ότι τα γνωρίζεις;; Θα τα στείλω και στον γιατρό σήμερα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Την παλεύω... ακριβώς φουλ τρέξιμο από το πρωί έως το βράδυ....

Τώρα αύριο περιμένω περίοδο...για να δούμε τι θα δούμε.... Εσύ τι κάνεις;σε τι φάση είσαι;

Εύχομαι να μην έρθει αυριοοοο η κυριααααα🙏🙏🙏 να τολμήσω να ξεστομιστώ αν έκανες τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ ξεκίνησα την αναμονή 😁

Έχω ακόμα 2 βδομάδες μπροστά μου! Έκανες τέστ? Από συμπτώματα πως τα πας?

Αχχχ μπήκες στο δρόμο της παράνοιας🤪 καλή επιτυχια κορίτσι μουυυυυυ❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλεεεεε ξέχασα να πω και καλημερααα🤪 καλημερααααααα λοιπονννν να εχουμε μια όμορφη μέρα και ένα ομορφο σκ! Αχ δυστυχώς δεν τα γνωρίζω αυτααα ! Να σου ανεβασω τα αποτελέσματα της αδερφής μου να τα δεις και εσυ μιας και βλέπω ότι τα γνωρίζεις;; Θα τα στείλω και στον γιατρό σήμερα ! 

Ναι αν θες ανέβασέ τες να σου πω ότι γνωρίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

IMG_7365.png

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω γιατί και εγώ και η αδερφή μου έχουμε κάνει άλλες

Ελπίζω να ανοίγει το pdf

(1).pdf

αποτελεσματα 2.pdf

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω γιατί και εγώ και η αδερφή μου έχουμε κάνει άλλες

Ελπίζω να ανοίγει το pdf

(1).pdf 688.21 kB · 2 downloads

Ανοίγει ανοίγει! Δεν πειράζει κορίτσι μου τις έστειλα στον γιατρό και θα δω τι θα μου πει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ανοίγει ανοίγει! Δεν πειράζει κορίτσι μου τις έστειλα στον γιατρό και θα δω τι θα μου πει🙏

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ ότι καλύτερο και σε σενα!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε κορίτσι μου να πάνε όλα καλα εύχομαι καλή επιτυχία και να μας πεις τα ευχάριστα σε λίγο καιρό 🤰

Να σε ρωτήσω βρε κορίτσι μου , σου είχε πεις πως να παίρνεις τα ινοφερτ δλδ μετά ή πριν το φαγητό γτ ξέχασε να μου πει και δεν τον ρωτησα και εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Να σε ρωτήσω βρε κορίτσι μου , σου είχε πεις πως να παίρνεις τα ινοφερτ δλδ μετά ή πριν το φαγητό γτ ξέχασε να μου πει και δεν τον ρωτησα και εγώ!

Κορίτσι μου εγώ παίρνω τα inofert plus ένα χαπακι πριν τον ύπνο! Όταν έπαιρνα τα φακελάκια ήταν 2 ώρες μετά το φαγητό! Τα Combi δεν ξέρω πότε πρέπει να τα παίρνουμε! Γιατί έχω δει ότι οι γιατροί δίνουν διαφορετικές οδηγίες σε άλλες κοπέλες! Ίσως να τον πάρεις ένα τηλ να τον ρωτήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ παίρνω τα inofert plus ένα χαπακι πριν τον ύπνο! Όταν έπαιρνα τα φακελάκια ήταν 2 ώρες μετά το φαγητό! Τα Combi δεν ξέρω πότε πρέπει να τα παίρνουμε! Γιατί έχω δει ότι οι γιατροί δίνουν διαφορετικές οδηγίες σε άλλες κοπέλες! Ίσως να τον πάρεις ένα τηλ να τον ρωτήσεις 

Είπα να μην τον ενοχλήσω για κάτι τέτοιο! Θα το κοιτάξω όμως για να σιγουρευτώ! Ευχαριστωωω πολυυυ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Να σε ρωτήσω βρε κορίτσι μου , σου είχε πεις πως να παίρνεις τα ινοφερτ δλδ μετά ή πριν το φαγητό γτ ξέχασε να μου πει και δεν τον ρωτησα και εγώ!

Αυτό έχω το παίρνω όπως είπε και η @annitakianna ένα χάπι πριν τον ύπνο το γράφει και στο κουτί εμένα ότι είναι πριν τον ύπνο

τώρα αυτό δεν ξέρω… είδες

 μήπως λέει μέσα το κουτί στις οδηγίες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ πήρα την απόφαση να επισκεφτώ και 2ο γιατρό για να πάρω την γνώμη του..Νομίζω βέβαια ότι θα τα κάνω χειρότερα τα πράγματα αλλά δε πειράζει...Περιμένω να τελειώσει η περίοδος και έκλεισα ραντεβού περίπου στις μέρες που θεωρώ ότι κάνω ωορρηξία για να σιγουρευτώ κιόλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...