Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόβλημα σοβαρο


natasa11

Recommended Posts

Γεια σας,

Έχω ένα τεράστιο προβλημα και θέλω την βοήθεια σας. Ο άντρας μου εχει μεγάλο πρόβλημα με την στυση του, μπαίνει και δεν στεκεται καθόλου εδώ και πολύ καιρό. Έχει πάει σε ουρολογο και δεν του βρήκαν κάτι.Η αλήθεια είναι ότι είχαμε περάσει διαφορά και είχε πάθει πολλά ψυχολογικά. Και εγώ πολλές φορές του φώναζα γι αυτό το θέμα και τον έκανα χειρότερα, ήταν λάθος. Του έδωσε ο ουρολογος τα sandox tadalafil των 5 mg λίγο τον βοήθησαν και μετά τίποτα. Πήραμε και τα elogis που είναι φυτικά πάλι τίποτα. Τώρα ξανάρχισε τα sandox και τίποτα. Τι να κάνω να τον βοηθήσω;;; Έίνάί σε απόγνωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η natasa11 είπε:

Γεια σας,

Έχω ένα τεράστιο προβλημα και θέλω την βοήθεια σας. Ο άντρας μου εχει μεγάλο πρόβλημα με την στυση του, μπαίνει και δεν στεκεται καθόλου εδώ και πολύ καιρό. Έχει πάει σε ουρολογο και δεν του βρήκαν κάτι.Η αλήθεια είναι ότι είχαμε περάσει διαφορά και είχε πάθει πολλά ψυχολογικά. Και εγώ πολλές φορές του φώναζα γι αυτό το θέμα και τον έκανα χειρότερα, ήταν λάθος. Του έδωσε ο ουρολογος τα sandox tadalafil των 5 mg λίγο τον βοήθησαν και μετά τίποτα. Πήραμε και τα elogis που είναι φυτικά πάλι τίποτα. Τώρα ξανάρχισε τα sandox και τίποτα. Τι να κάνω να τον βοηθήσω;;; Έίνάί σε απόγνωση 

Νομίζω το πρώτο βήμα είναι να εκτιμήσετε με γιατρό αν το θέμα είναι οργανικό ή ψυχολογικό. Στη συνέχεια να λάβει κατάλληλη θεραπεία. Δεν είχα ποτέ κάποια τέτοια εμπειρία αλλά σίγουρα είναι πολύ δύσκολο κ για τον ίδιο. Πρέπει να τον κινητοποιήσεις να το ψάξει με ειδικό. Ίσως ένας απλός ουρολόγος να μην είναι αρκετός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει τεραστια σημασια αν ειναι οργανικο ή οχι..Αν ειναι οργανικο με φαρμακευτικη θεραπεια θα λυθει..Αν ειναι ψυχολογικο κι αποκλειστει οτιδηποτε παθολογικο,θελει δουλεια..Πρωτα απο τον ιδιο και σιγουρα κι απο σενα κοριτσι μου..Βασικα υπομονη πρωτα απο ολα..Κατα δευτερον κατι που μπορω μονο να σκεφτω ειναι να αποφυγετε οποιαδηποτε επαφη τυπου "προγραμμα"..Καλυτερα κατι σε ανυποπτο χρονο,που ισως τον κινητοποιησει διαφορετικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνετε επαφές για εγκυμοσύνη ή για ευχαρίστηση μόνο; Γιατί αν είναι το πρώτο ίσως έχει αγχωθεί..μας έχει συμβεί κι εμάς όταν έρχεται η μέρα της ωορρηξίας που πρέπει να έχουμε επαφή να μη γίνει..επίσης να ξέρεις ότι αυτό είναι φαύλος κύκλος, αν συμβεί δηλαδή μερικές φορές που μπορεί να συντρέχει άγχος, στενοχώρια ή οτιδήποτε μπορεί να επηρεάσει, τις επόμενες φορές το σκέφτεται και δεν μπορεί να αφεθεί.. ίσως να πάρετε μια δεύτερη γνώμη γιατρού και αν όλα είναι καλά ίσως να δει και κάποιον ψυχολόγο αν το πρόβλημα συνεχίζεται.. ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η natasa11 είπε:

Γεια σας,

Έχω ένα τεράστιο προβλημα και θέλω την βοήθεια σας. Ο άντρας μου εχει μεγάλο πρόβλημα με την στυση του, μπαίνει και δεν στεκεται καθόλου εδώ και πολύ καιρό. Έχει πάει σε ουρολογο και δεν του βρήκαν κάτι.Η αλήθεια είναι ότι είχαμε περάσει διαφορά και είχε πάθει πολλά ψυχολογικά. Και εγώ πολλές φορές του φώναζα γι αυτό το θέμα και τον έκανα χειρότερα, ήταν λάθος. Του έδωσε ο ουρολογος τα sandox tadalafil των 5 mg λίγο τον βοήθησαν και μετά τίποτα. Πήραμε και τα elogis που είναι φυτικά πάλι τίποτα. Τώρα ξανάρχισε τα sandox και τίποτα. Τι να κάνω να τον βοηθήσω;;; Έίνάί σε απόγνωση 

Όπως σου είπαν κ τα κορίτσια πρέπει να αποκλείσετε το οργανικό. Εμείς όταν προσπαθούσαμε για παιδί, ήταν τόσο αγχωμένος που εάν ήξερε ότι έχω ωορρηξία ή ότι είμαι στις γόνιμες είτε που δεν τελείωνε με τίποτα είτε που δεν είχε πλήρη στύση. Ήταν καθαρα ψυχολογικό όμως. Κ εννοείται πως είχα κ γω τεράστιο μερίδιο ευθύνης καθώς με τον τρόπο μου τον πίεζα κ τον άγχωνα περισσότερο. Σε κάθε περίπτωση είτε οργανικό είτε ψυχολογικό λύνεται αρκεί να βρείτε πρώτα τι ειναι κ να σας καθοδηγήσει ένας ειδικός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Κάνετε επαφές για εγκυμοσύνη ή για ευχαρίστηση μόνο; Γιατί αν είναι το πρώτο ίσως έχει αγχωθεί..μας έχει συμβεί κι εμάς όταν έρχεται η μέρα της ωορρηξίας που πρέπει να έχουμε επαφή να μη γίνει..επίσης να ξέρεις ότι αυτό είναι φαύλος κύκλος, αν συμβεί δηλαδή μερικές φορές που μπορεί να συντρέχει άγχος, στενοχώρια ή οτιδήποτε μπορεί να επηρεάσει, τις επόμενες φορές το σκέφτεται και δεν μπορεί να αφεθεί.. ίσως να πάρετε μια δεύτερη γνώμη γιατρού και αν όλα είναι καλά ίσως να δει και κάποιον ψυχολόγο αν το πρόβλημα συνεχίζεται.. ♥️

Συμφωνώ απόλυτα.. Αν συμβει μια δυο φορές μετά τους παίρνει από κάτω, το σκέφτονται και αναπόφευκτα συμβαίνει. Πόσο μάλλον αν η αντιμετώπιση από την μεριά της γυναίκας δεν είναι η αναμενομενη. Προσβάλλεται ο ανδρισμός τους και αυτό δρα πολύ αρνητικά στην ψυχολογία τους. Και εμένα με τις προγραμματισμένες επαφές είχε αγχωθει ένα διάστημα και χάναμε τη στύση. Μέχρι που σταμάτησα να του λέω αν είχα ωορρηξία ή όχι και απλά είχαμε πολύ συχνές επαφές.

Αυτό έγινε ξαφνικά; Ή συνέβη κάτι πχ μεταξύ σας και ξεκίνησε; Χρειάζεται όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια ορμονικό έλεγχο και αν είναι όλα οκ, ψυχολογική υποστήριξη. Πάντως ο,τι και αν είναι λύνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ κατάλαβα ότι η κοπέλα εννοεί μόνιμο πρόβλημα κ ανεξάρτητο με προσπάθεια για παιδί. Αν μιλάμε για μεμονωμένα περιστατικά σε γόνιμες μέρες δλδ "τώρα πρέπει οπωσδήποτε" Ε τότε αλλάζει... Όπως είπατε κ εσείς στον καθένα μπορεί να συμβεί μέχρι να μπει στο Ρυθμό. Όμως το ξαναλέω κατάλαβα ότι πρόκειται για γενικό πρόβλημα κ για αυτό μίλησα κ για περαιτέρω διερεύνηση... Εύχομαι την καλύτερη δυνατή εξέλιξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια εγώ κατάλαβα ότι η κοπέλα εννοεί μόνιμο πρόβλημα κ ανεξάρτητο με προσπάθεια για παιδί. Αν μιλάμε για μεμονωμένα περιστατικά σε γόνιμες μέρες δλδ "τώρα πρέπει οπωσδήποτε" Ε τότε αλλάζει... Όπως είπατε κ εσείς στον καθένα μπορεί να συμβεί μέχρι να μπει στο Ρυθμό. Όμως το ξαναλέω κατάλαβα ότι πρόκειται για γενικό πρόβλημα κ για αυτό μίλησα κ για περαιτέρω διερεύνηση... Εύχομαι την καλύτερη δυνατή εξέλιξη!

Προσπαθούμε για παιδί. Στην αρχή είχα εγώ πρόβλημα Γιατί είχα πολυποδες και ινομυωμα και δεν ήταν εύκολο να μείνω έγκυος. Μετά έκανα 2 επεμβάσεις και για 6 μήνες έπρεπε να αποφεύγω τις γόνιμες μέρες γιατί δεν έπρεπε να μείνω έγκυος. Εκεί είχαμε αραιωσει και σιγά σιγά το χάναμε. Στην αρχή δυσκολευόταν στην εκσπερμάτωση και μετά τα άλλα. Έχει κάνει εξετάσεις ορμονολογικες Αλλά δεν του βρήκαν κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου θα σας πει ο γιατρός αν είναι μόνο οργανικό. Λέω μόνο, διότι πιστεύω ότι σε μικρό ή μεγάλο βαθμό έχει παίξει ρόλο και το ψυχολογικό. Ο καθένας περνάει τις δυσκολίες του με το δικό του τρόπο και ίσως να έχει κλειστεί στον εαυτό του. Εν τω μεταξύ στο ερωτικό, πιστεύω απόλυτα ότι πρέπει να ξεμπλοκάρει κάπως, δλδ να μη σκέφτεται ότι πρέπει να "αποδώσει" ... μπορεί να τον αγχώνει αυτό ή να σκέφτεται ότι η αποτυχία θα επαναληφθεί.

Εσένα πώς είναι η ψυχολογία σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2023 at 9:39 ΠΜ, ο/η natasa11 είπε:

Προσπαθούμε για παιδί. Στην αρχή είχα εγώ πρόβλημα Γιατί είχα πολυποδες και ινομυωμα και δεν ήταν εύκολο να μείνω έγκυος. Μετά έκανα 2 επεμβάσεις και για 6 μήνες έπρεπε να αποφεύγω τις γόνιμες μέρες γιατί δεν έπρεπε να μείνω έγκυος. Εκεί είχαμε αραιωσει και σιγά σιγά το χάναμε. Στην αρχή δυσκολευόταν στην εκσπερμάτωση και μετά τα άλλα. Έχει κάνει εξετάσεις ορμονολογικες Αλλά δεν του βρήκαν κατι

Τότε νομίζω αλλάζει... Όλοι στην αρχή παθαίνουν ένα κοκομπλοκο πρώτο γιατί ξαφνικά πρέπει να κάνουν σεξ εδώ κ τώρα θέλουν δεν θέλουν κ δεύτερο γιατί υπάρχει σούπερ άγχος για "επιτυχημένη" επαφή. Μοιάζει περισσότερο ψυχολογικό (εφόσον κάνατε κ εξετάσεις). Θα πρότεινα να μην λες αν είσαι σε γόνιμες κ να προσπαθήσεις σε άκυρες μέρες κ ας χάσεις κ κανένα κύκλο. Δλδ αμέσως πχ μετά την περίοδο, να ξέρει ότι το κάνετε απλά για ευχαρίστηση. Νομίζω θα τον ξεμπλοκαρει! Εμείς δεν είχαμε το θέμα που περιγράφεις αλλά σίγουρα ήθελε περισσότερη προσπάθεια να πάει καλά η επαφή από ότι αν κάναμε στο άσχετο! Ειδικά μετά το παιδί πραγματικά απλά ξαναγυρίσαμε στο Ρυθμό μας!

Κάνε μια κουβέντα... Το θέλει πραγματικά; μήπως φοβάται κ δεν νιώθει έτοιμος; εγώ είχα κάνει το λάθος να τον πιέσω... 

Σου εύχομαι σύντομα να λυθούν όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/10/2023 at 11:32 ΠΜ, ο/η natasa11 είπε:

Γεια σας,

Έχω ένα τεράστιο προβλημα και θέλω την βοήθεια σας. Ο άντρας μου εχει μεγάλο πρόβλημα με την στυση του, μπαίνει και δεν στεκεται καθόλου εδώ και πολύ καιρό. Έχει πάει σε ουρολογο και δεν του βρήκαν κάτι.Η αλήθεια είναι ότι είχαμε περάσει διαφορά και είχε πάθει πολλά ψυχολογικά. Και εγώ πολλές φορές του φώναζα γι αυτό το θέμα και τον έκανα χειρότερα, ήταν λάθος. Του έδωσε ο ουρολογος τα sandox tadalafil των 5 mg λίγο τον βοήθησαν και μετά τίποτα. Πήραμε και τα elogis που είναι φυτικά πάλι τίποτα. Τώρα ξανάρχισε τα sandox και τίποτα. Τι να κάνω να τον βοηθήσω;;; Έίνάί σε απόγνωση 

Ήταν έτσι από την αρχή της σχέσης σας? ..ή έγινε στην πορεία?

Η ψυχολογία στον άντρα παίζει τεράστιο ρόλο στον ερωτικό τομέα. Πεσμένη ψυχολογία = πεσμένη λίμπιντο.

Την ευθύνη την έχεις και εσύ εδώ. Αν τον πρόσβαλλες για το θέμα του (και μάλιστα επί τω έργω, πράγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ), ίσως τον ευνούχισες (μία και καλή) χωρίς να το καταλάβεις. Πιθανών μετά από αυτό να έχασε και την αυτοπεποίθησή του.

Άλλαξε το σκηνικό και κάντου κοπλιμέντα για να τον ανεβάσεις! Βρες τα θετικά του και τόνιζέ τα του συχνά.

Γενικά στις μικρές ηλικίες είναι κυρίως ψυχολογικό το αίτιο της στυτικής δυσλειτουργίας. 

Μπορεί να τον χαλάνε ακόμα οι διαφωνίες που είχατε στο παρελθόν, όπως έγραψες, και να τις έχει εσωτερικεύσει.

Επειδή κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει οργανικό πρόβλημα... μία είναι η λύση κατ' εμέ.

Θεραπεία ζευγαριού και ξεκινήστε άμεσα αν θες να δεις βελτίωση..

Λύστε πρώτα τα μεταξύ σας, μιας και όπως τα περιγράφεις, δε θα ΄ήταν ένα υγιές περιβάλλον για μωρό.

Και τα μωρά όταν έρχονται, δοκιμάζουν τις αντοχές των γονέων τους στο έπακρο! Αυτό σημαίνει ότι οι δυο τους πρέπει να λειτουργούν πολύ αρμονικά για να ανταπεξέλθουν στην καθημερινή πίεση και υποχρεώσεις.

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...