Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουνίου 2024 🤰🏽💞🌷


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Και εμένα τα ίδια πήγα 5 εβδ και 6 ημ και είδαμε σάκο και μου έκλεισε πάλι σε 3 εβδομάδες για καρδούλα 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 😍🥹❤️ και εγώ ανυπομονώ !!!!

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η dimand είπε:

Kαλησπέρα κοριτσιαααα! Καλο μηνα ❤️ Πως παμε απο συμπτωματα ?

Εγώ ακόμα τα ίδια απλά εχω παραπάνω καούρες .. νιώθω λίγο χάλια το στομάχι μου αλλά χωρίς εμετό... Η κούραση εννοείται συνεχίζεται .. άντε να μπούμε στο δεύτερο τρίμηνο που λένε ότι είναι το καλύτερο 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η dimand είπε:

Kαλησπέρα κοριτσιαααα! Καλο μηνα ❤️ Πως παμε απο συμπτωματα ?

Καλό μήνα!!! Φουλ ανακατωσούρα και τάση για εμετό.. με έχουν διαλύσει. Δε μπορώ να φάω..όλα με αηδιάζουν. Χάλια φάση  🥺 

Εσείς;

στις On 1/11/2023 at 10:51 ΠΜ, ο/η Naty_ είπε:

Καλημερα, καλο μηνα! Να κυλήσει όμορφα για όλες!

Οχι, ευτυχως δεν έχω τωρα αιμα και ελπίζω να συνεχιστεί έτσι. Αυτό το άγχος κάθε φορά που πας τουαλέτα τι θα αντικρύσεις! 😬

Για τον καφέ τι σας είπε ο γιατρός; Εμένα πως επιτρέπεται μία κούπα ΄η αν ειναι espresso μονή δόση. Για τσάι μου είπε όχι ούτε για βότανα. 

Καφέ να σου πω δε ρώτησα γιατί πίνω μόνο έναν το πρωί κι αυτό όχι όλο πια γιατί με ανακατεύει. Ξέρω τα 200mg καφεΐνης που επιτρέπονται ημερησίως.  Τσάι το απαγορεύουν γιατί έχει καφεΐνη μέσα οπότε εάν έχεις πιει την ημερήσια δόση δε θέλουν να πιεις επιπλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω  εχω μια βδομαδα να πιω καφε . Γενικα η 7 η εβδομαδα μπηκε με ταση για εμετο και με χαλαει αρκετα.Σημερα δειλα παρηγγειλα μια ζεστη σοκολατα.Τη μιση ηπια .Δεν μπορουσα αλλο . Αχ εγω επινα 2-3 καφεδες την ημερα και μου κακοφαινεται τωρα αλλα δεν νιωθω να μπορω να πιω :P 

Συνειδητοποιησα οτι η χειροτερη στιγμη της ημεραμου ειναι το βραδυ.Μολις φαω βραδινο νιωθω θα τα βγαλω ολα. Τρεχω στο μπανιοοοοο λεω να το ,τωρα θα κανω και μολις παω στο μπανιο δεν μου βγαινει.Και νιωθω φουυυυλ φουσκωμενη. Σημερα λεω να μην φαω τιποτα για βραδυ .Αντε κανενα γιαουρτακι.Γιατι δεν παλευεται ...

στις πριν 16 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Καλό μήνα!!! Φουλ ανακατωσούρα και τάση για εμετό.. με έχουν διαλύσει. Δε μπορώ να φάω..όλα με αηδιάζουν. Χάλια φάση  🥺 

Εσείς;

Καφέ να σου πω δε ρώτησα γιατί πίνω μόνο έναν το πρωί κι αυτό όχι όλο πια γιατί με ανακατεύει. Ξέρω τα 200mg καφεΐνης που επιτρέπονται ημερησίως.  Τσάι το απαγορεύουν γιατί έχει καφεΐνη μέσα οπότε εάν έχεις πιει την ημερήσια δόση δε θέλουν να πιεις επιπλέον.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Χθες καναμε αλλον εναν υπέρηχο. Το μπουμπουκακι είναι μια χαρα και κλείσαμε σε 2 βδομαδες αυχενική! Να πάνε ολα καλα εύχομαι σε όλες. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dimand είπε:

Εγω  εχω μια βδομαδα να πιω καφε . Γενικα η 7 η εβδομαδα μπηκε με ταση για εμετο και με χαλαει αρκετα.Σημερα δειλα παρηγγειλα μια ζεστη σοκολατα.Τη μιση ηπια .Δεν μπορουσα αλλο . Αχ εγω επινα 2-3 καφεδες την ημερα και μου κακοφαινεται τωρα αλλα δεν νιωθω να μπορω να πιω :P 

Συνειδητοποιησα οτι η χειροτερη στιγμη της ημεραμου ειναι το βραδυ.Μολις φαω βραδινο νιωθω θα τα βγαλω ολα. Τρεχω στο μπανιοοοοο λεω να το ,τωρα θα κανω και μολις παω στο μπανιο δεν μου βγαινει.Και νιωθω φουυυυλ φουσκωμενη. Σημερα λεω να μην φαω τιποτα για βραδυ .Αντε κανενα γιαουρτακι.Γιατι δεν παλευεται ...

 

Εμένα ξεκίνησαν οι εμετοί κορίτσια τελικά! Εφιάλτης! Δε μπορώ να βάλω τίποτα στο στόμα μου, το βγάζω. Εύχομαι να μείνεις στην ανακατωσούρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλες. Είμαι καινούρια στην ομάδα σας και θα ήθελα κι εγώ λίγο από την εμπειρία σας να μάθω αφού είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ήμαστε 8 εβδομάδες και από συμπτώματα έχω μόνο πολύ φούσκωμα και χθες το βράδυ με έχει πιάσει ένας πολύ δυνατός πόνος σαν να στριβανε τα έντερα μέσα μου. Είχα από παλιά προβλήτα με τα αέρια αλλά τώρα Παναγία μου, δεν αντέχετε. Από φούσκωμα έχω μια κοιλιά σαν να είμαι 5 μήνα. 

Έχει κάποια από εσάς το ίδιο πρόβλημα και πως το αντιμετωπίσετε? Είμαι στη Γερμανία και ραντεβού στο γιατρό έχω στης 17.11 και μέχρι τότε δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν είναι όπως στην Ελλάδα να πάρεις ότι ώρα χρειάζεται το γιατρό σου για να σου λύσει κάποια απορία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Εμένα ξεκίνησαν οι εμετοί κορίτσια τελικά! Εφιάλτης! Δε μπορώ να βάλω τίποτα στο στόμα μου, το βγάζω. Εύχομαι να μείνεις στην ανακατωσούρα. 

Ωχ, άρχισαν ε; Το τζίντζερ πάντως κάνει καλό στις ναυτίες. 

Εγώ σήμερα άπειρη κούραση και υπνηλία, το σαββατοκύριακο θα περάσει κυρίως ξάπλα! Επίσης έντονη λιγούρα για γλυκό, αλλά πρέπει να προσέχω γιατί στις εξετάσεις μου ήταν στο όριο το σάκχαρο και είμαι ακόμα στις 6 βδομαδες! Ελπίζω να ήταν τυχαίο και να στρώσει και να μην έχω θέμα μετα.

Πάντως ρε κορίτσια δεν ξέρω αν καμία σας έχει πάρει utrogestan, νομίζω με έχουν ρίξει και αυτά λίγο, ευτυχώς δεν θα τα πα΄ρω πολύ ακόμη. 

Και γενικά νιώθω μία αβεβαιότητα ακόμη, δηλαδή κυλάνε όλα καλά; Θα πάνε όλα όπως πρέπει; Ενώ προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να εστιάζω σε θετικές εμπειρίες και σκέψεις, έρχονται και οι ανησυχίες χωρίς να ρωτάνε! Σταματάει ποτέ αυτό άραγε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2023 at 10:09 ΠΜ, ο/η Τακια είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλες. Είμαι καινούρια στην ομάδα σας και θα ήθελα κι εγώ λίγο από την εμπειρία σας να μάθω αφού είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ήμαστε 8 εβδομάδες και από συμπτώματα έχω μόνο πολύ φούσκωμα και χθες το βράδυ με έχει πιάσει ένας πολύ δυνατός πόνος σαν να στριβανε τα έντερα μέσα μου. Είχα από παλιά προβλήτα με τα αέρια αλλά τώρα Παναγία μου, δεν αντέχετε. Από φούσκωμα έχω μια κοιλιά σαν να είμαι 5 μήνα. 

Έχει κάποια από εσάς το ίδιο πρόβλημα και πως το αντιμετωπίσετε? Είμαι στη Γερμανία και ραντεβού στο γιατρό έχω στης 17.11 και μέχρι τότε δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν είναι όπως στην Ελλάδα να πάρεις ότι ώρα χρειάζεται το γιατρό σου για να σου λύσει κάποια απορία

Καλησπέρα και με το καλό να πάνε όλα! 
Μήπως έχεις και δυσκοιλιότητα; Αν ναι θέλει πολύ νερό και τρόφιμα που βοηθάνε και όταν πας στο γιατρό σου να το πεις μήπως σου δώσει κάτι να σε βοηθάει. Γιατί αργότερα θα είναι πιο δύσκολα με τη δυσκοιλιότητα. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Τακια είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλες. Είμαι καινούρια στην ομάδα σας και θα ήθελα κι εγώ λίγο από την εμπειρία σας να μάθω αφού είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ήμαστε 8 εβδομάδες και από συμπτώματα έχω μόνο πολύ φούσκωμα και χθες το βράδυ με έχει πιάσει ένας πολύ δυνατός πόνος σαν να στριβανε τα έντερα μέσα μου. Είχα από παλιά προβλήτα με τα αέρια αλλά τώρα Παναγία μου, δεν αντέχετε. Από φούσκωμα έχω μια κοιλιά σαν να είμαι 5 μήνα. 

Έχει κάποια από εσάς το ίδιο πρόβλημα και πως το αντιμετωπίσετε? Είμαι στη Γερμανία και ραντεβού στο γιατρό έχω στης 17.11 και μέχρι τότε δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν είναι όπως στην Ελλάδα να πάρεις ότι ώρα χρειάζεται το γιατρό σου για να σου λύσει κάποια απορία

Τα ίδια κορίτσι μου, να περπατάς κάνα μισάωρο μέσα στη μέρα και φάε ακτινίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2023 at 3:45 ΜΜ, ο/η Naty_ είπε:

Ωχ, άρχισαν ε; Το τζίντζερ πάντως κάνει καλό στις ναυτίες. 

Εγώ σήμερα άπειρη κούραση και υπνηλία, το σαββατοκύριακο θα περάσει κυρίως ξάπλα! Επίσης έντονη λιγούρα για γλυκό, αλλά πρέπει να προσέχω γιατί στις εξετάσεις μου ήταν στο όριο το σάκχαρο και είμαι ακόμα στις 6 βδομαδες! Ελπίζω να ήταν τυχαίο και να στρώσει και να μην έχω θέμα μετα.

Πάντως ρε κορίτσια δεν ξέρω αν καμία σας έχει πάρει utrogestan, νομίζω με έχουν ρίξει και αυτά λίγο, ευτυχώς δεν θα τα πα΄ρω πολύ ακόμη. 

Και γενικά νιώθω μία αβεβαιότητα ακόμη, δηλαδή κυλάνε όλα καλά; Θα πάνε όλα όπως πρέπει; Ενώ προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να εστιάζω σε θετικές εμπειρίες και σκέψεις, έρχονται και οι ανησυχίες χωρίς να ρωτάνε! Σταματάει ποτέ αυτό άραγε;; 

Αχ δε νομίζω ότι θα φύγει η αβεβαιότητα και το άγχος μας καθόλου.. κι εγώ ενώ σκέφτομαι έτσι θετικά κ όμορφα πράγματα μετά λέω θα πάνε όλα καλά; 
Τζίντζερ λες ε; Σε τι μορφή; Μέχρι στιγμής κάπως με έχει ανακουφίσει το ανθρακούχο νερό. 
Προγεστερόνη παίρνω και ενέσιμη και κολπικά το vasclor. Δεν έχω εντοπίσει κάτι συγκεκριμένο ίσως γιατί όλα τα αλλά που έχω ξεπερνούν αυτά τα συμπτώματα, αλλά το έχω ακούσει κ από άλλες κοπέλες για κόπωση και πρήξιμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2023 at 2:15 ΜΜ, ο/η Blur είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χθες καναμε αλλον εναν υπέρηχο. Το μπουμπουκακι είναι μια χαρα και κλείσαμε σε 2 βδομαδες αυχενική! Να πάνε ολα καλα εύχομαι σε όλες. 🥰

Αχ αργεί μάλλον να εμφανίσει τις αναρτήσεις σου και τώρα το είδα. 
Μπράβο ρε κορίτσι! Πρέπει να είσαι μπροστά από όλες μας στις εβδομάδες! Δηλαδή ποσό θα είσαι όταν θα πας για αυχενική; 
Με το καλό να πάνε όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MayiaKa είπε:

Αχ αργεί μάλλον να εμφανίσει τις αναρτήσεις σου και τώρα το είδα. 
Μπράβο ρε κορίτσι! Πρέπει να είσαι μπροστά από όλες μας στις εβδομάδες! Δηλαδή ποσό θα είσαι όταν θα πας για αυχενική; 
Με το καλό να πάνε όλα!!

Ναι κριμα αργούν ακόμα οι απαντήσεις! Νομίζω σύντομα θα στέλνω απευθείας. Θα είμαι 11 και 1 τότε. Πρέπει όντως να είμαι πιο μπροστά απ όλες. Πάντως εγώ είχα ναυτίες στην 8 βδομάδα. Τώρα στην 9η δέν εχω. Με αγχώνει αρκέτα αυτο βέβαια που δεν έχω έντονα στυμπτώματα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Αχ δε νομίζω ότι θα φύγει η αβεβαιότητα και το άγχος μας καθόλου.. κι εγώ ενώ σκέφτομαι έτσι θετικά κ όμορφα πράγματα μετά λέω θα πάνε όλα καλά; 
Τζίντζερ λες ε; Σε τι μορφή; Μέχρι στιγμής κάπως με έχει ανακουφίσει το ανθρακούχο νερό. 
Προγεστερόνη παίρνω και ενέσιμη και κολπικά το vasclor. Δεν έχω εντοπίσει κάτι συγκεκριμένο ίσως γιατί όλα τα αλλά που έχω ξεπερνούν αυτά τα συμπτώματα, αλλά το έχω ακούσει κ από άλλες κοπέλες για κόπωση και πρήξιμο. 

Σε φυσική μορφή, τη ρίζα είτε σε νερό σαν τσάι το βράζεις είτε και λίγο σκέτο δαγκώνεις. Ρώτα βέβαια και το γιατρό σου, να είσαι σίγουρη ότι επιτρέπεται να καταναλώσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2023 at 10:09 ΠΜ, ο/η Τακια είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλες. Είμαι καινούρια στην ομάδα σας και θα ήθελα κι εγώ λίγο από την εμπειρία σας να μάθω αφού είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ήμαστε 8 εβδομάδες και από συμπτώματα έχω μόνο πολύ φούσκωμα και χθες το βράδυ με έχει πιάσει ένας πολύ δυνατός πόνος σαν να στριβανε τα έντερα μέσα μου. Είχα από παλιά προβλήτα με τα αέρια αλλά τώρα Παναγία μου, δεν αντέχετε. Από φούσκωμα έχω μια κοιλιά σαν να είμαι 5 μήνα. 

Έχει κάποια από εσάς το ίδιο πρόβλημα και πως το αντιμετωπίσετε? Είμαι στη Γερμανία και ραντεβού στο γιατρό έχω στης 17.11 και μέχρι τότε δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν είναι όπως στην Ελλάδα να πάρεις ότι ώρα χρειάζεται το γιατρό σου για να σου λύσει κάποια απορία

Καλως μας ηρθες κοριτσι μου ! 

Κ εγω φουσκωμα πολυ και ρεψιμο :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2023 at 2:15 ΜΜ, ο/η Blur είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χθες καναμε αλλον εναν υπέρηχο. Το μπουμπουκακι είναι μια χαρα και κλείσαμε σε 2 βδομαδες αυχενική! Να πάνε ολα καλα εύχομαι σε όλες. 🥰

Κοριτσι μου ,με το καλο να πανε ολα  καλα στην αυχενικη ❤️ Εγω εχω ραντεβου  τη Πεμπτη  για υπερηχο  ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα  ❤️  Ειμαι 8η εβδομαδα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσι μου ,με το καλο να πανε ολα  καλα στην αυχενικη ❤️ Εγω εχω ραντεβου  τη Πεμπτη  για υπερηχο  ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα  ❤️  Ειμαι 8η εβδομαδα . 

Στο ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου να ακούσετε. Αν δεν έχεις ακούσει ακόμα είναι απίστευτη εμπειρία. Είχα ακούσει την 7η βδομάδα αλλα τώρα στην 9η που ξανάκουσα σοκαρίστηκα και χα΄ρηκα πιο πολυ. Δεν ξερω γιατι άργησα! Με το καλό ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Blur είπε:

Στο ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου να ακούσετε. Αν δεν έχεις ακούσει ακόμα είναι απίστευτη εμπειρία. Είχα ακούσει την 7η βδομάδα αλλα τώρα στην 9η που ξανάκουσα σοκαρίστηκα και χα΄ρηκα πιο πολυ. Δεν ξερω γιατι άργησα! Με το καλό ❤️ 

Εγω επειδη ειχα παει στη 5η εβδ μου ειχαν πει οτι ειναι νωρις. Τωρα στην 8η πρωτα ο Θεος θα ακουσουμε ❤️ Ανυπομονω κ εγω να εχω την ιδια εμπειρια . ❤️ 

Εσυ που εκλεισες ραντεβου για αυχενικη ? Στο νοσοκομειο που θα γεννησεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγω επειδη ειχα παει στη 5η εβδ μου ειχαν πει οτι ειναι νωρις. Τωρα στην 8η πρωτα ο Θεος θα ακουσουμε ❤️ Ανυπομονω κ εγω να εχω την ιδια εμπειρια . ❤️ 

Εσυ που εκλεισες ραντεβου για αυχενικη ? Στο νοσοκομειο που θα γεννησεις ?

Να πάνε ολα καλα εύχομαι! Όχι στο ιατρείο του γυναικολόγου. Μου είπαν οτι όλα θα τα κάνω εκεί! Εσε΄να σου είπαν στο νοσοκομείο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ! Μπήκα και εγώ στην 8η εβδομάδα  με λίγο παραπάνω ενόχληση στο στομάχι... Καούρες έχω και πίνω σόδα με λεμόνι 😮💨 μου έχει πει για mallox μασητικά αλλά δεν θέλω να παίρνω πολλά πολλά γενικά ...περιμένω πως και πως την Δευτέρα για το ραντεβού ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2023 at 12:49 ΜΜ, ο/η Blur είπε:

Επίσης τι βιταμίνες λαμβάνετε ? Εγώ φυλλικό ακόμα (δεν το σταμάτησα ποτέ), σταγόνες d3, μαγνησιο και τ4 (λογω χασιμότο)

Εγώ έπαιρνα και όταν αρχίσαμε προσπάθεια φυλλικό οξύ αλλά όταν έμεινα έγκυος μου είπε να πάρω τα iofolen που έχουν μέσα και φυλλικό και πολλά άλλα... Επίσης παίρνω έξτρα D και μαγνήσιο άρχισα τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Angeliki1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Μπήκα και εγώ στην 8η εβδομάδα  με λίγο παραπάνω ενόχληση στο στομάχι... Καούρες έχω και πίνω σόδα με λεμόνι 😮💨 μου έχει πει για mallox μασητικά αλλά δεν θέλω να παίρνω πολλά πολλά γενικά ...περιμένω πως και πως την Δευτέρα για το ραντεβού ❤️

Και εγώ άπειρες καούρες! Τον ρώτησα και μου ειπε απλά υπομονή. χαχα! και εγώ νομιζω αν μου ελεγε για maalox δεν θα το αγόραζα καν! Σόδα με λεμονάκι είναι και μένα η κολλητή μου τις τελευταιες μερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2023 at 12:49 ΜΜ, ο/η Blur είπε:

Επίσης τι βιταμίνες λαμβάνετε ? Εγώ φυλλικό ακόμα (δεν το σταμάτησα ποτέ), σταγόνες d3, μαγνησιο και τ4 (λογω χασιμότο)

Καλημέρα!! Εγώ παίρνω σίδηρο, felicine και D3 max προς το παρόν. 

Από καούρες κ ανακατωσούρες άλλο τίποτα! 🤦🏻‍♀️ Έχω κ τελευταία κτ τσιμπήματα σα να έρχονται από κάτω, πολύ περίεργα.. όχι στην κοιλιά. Θα πάω την Παρασκευή να δω τι θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!
Κι εμένα 1η εγκυμοσύνη! Είμαι στις 9 εβδομάδες και 5 ημέρες με ΠΗΤ την 7/6. Βέβαια απ'ότι καταλαβαίνω η ΠΗΤ μπορεί να αλλάξει στην αυχενική διαφάνεια.
Άκουσα καρδούλα πριν 3 εβδομάδες, στις 6 εβδομάδες και 5 ημέρες. Και πήγαμε χτες και το είδαμε που μεγάλωσε! Και σε 3 εβδομάδες κλείσαμε ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια.


Ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ κι εμένα.
Παίρνω τις πολυβιταμίνες pregnacare και medithirox για τον θυροειδή που αύξησα τη δόση με το που έμαθα ότι είμαι έγκυος και την ξανααύξησα από χτες.

Ευτυχώς από συμπτώματα έχω τα ήπια, κυρίως φούσκωμα, λίγη υπνηλία και κούραση και ευαίσθητο στήθος. Αλλά δεν τα έχω συνέχεια, πηγαινοέρχονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ κορίτσια, σήμερα ακούσαμε καρδούλα και το μπεμπα΄κι είναι καλά, όμως έχω αποκόλληση και είχα αίμα πάλι σήμερα. Η γιατρός είπε για τις επόμενες 5 μέρες ξεκούραση, κυρίως στο σπίτι και να παίρνω προγεστερόνη. Φρίκαρα όταν είδα το αίμα και πονούσα και αρκετά.. ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Στείλτε εσείς και τα πλασματα΄κια σας όση θετική ενε΄ργεια μπορείτε 🙏🥰

΄Από συμπληρώματα παίρνω Pregnall βιταμίνες που έχουν και φυλλικό με΄σα, τα έπαιρνα πριν μείνω έγκυος και τα συνεχίζω, παίρνω μαγνήσιο και τώρα και την προγεστερόνη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...