Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2024 🤰💕🍼


Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια όμορφα , γράφτηκα σήμερα στην ομάδα σας και θα ήθελα να μοιραζόμαστε μαζί όλα τα ευχάριστα αλλά και τα δύσκολα της εγκυμοσύνης να παίρνουμε δύναμη η μία από την άλλη . Είμαι 12 εβδομάδων και 6 ημερών ο γιατρός εχθές 21/11/2023 μου έδωσε ημερομηνία για 30/05/2023 πρώτα ο θεός .Εχθές κάναμε και την αυχενική διαφάνεια σήμερα το βράδυ περιμένουμε και τα αποτελέσματα ο καρδιακός παλμός του μωρού ήταν 174 παλμούς η 179 δεν θυμάμαι ακριβώς από το άγχος μου ξέρω ότι μετά την 10 εβδομάδα σταδιακά πρέπει να πέφτει στους 140-160 ήταν δηλαδή λίγο αυξημένοι και το είδα λίγο προβληματισμένο αλλά δεν μου είπε κάτι αλλά εγώ διαβάζω διάφορα . Δικές σας εμπειρίες έχετε από αυχενική κορίτσια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 320
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Είμαι πολύ θετικός άνθρωπος από την φύση μου! Αλλά μέχρι να αρχίσω να το αισθάνομαι, μου είναι δύσκολο να μην το σκέφτομαι... Γιατί δεν μπορώ να βασιστώ στα συμπτώματα, μιας και αυτά αργούν νανυποχωρήσουν,ακόμα κι αν στραβωσει κάτι..  φαντάσου ότι είχα νιώσει ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, παρόλο που δεν είχα καμία απολύτως ένδειξη. Μάλιστα είχα και το μίνι ντοπλερ για να το ακούω αλλά εντόπιζε τους δικούς μου παλμούς και με μπερδευε... Όταν είδα το καφέ στο εσώρουχο, μετά από 10 μέρες που είχα ανησυχία, ήμουν σίγουρη ότι τελείωσε... Απλώς το επιβεβαιώσαμε στον υπέρηχο. Ακόμα χειρότερο ήταν το επόμενο εξάμηνο που μας ρωτούσαν πως πάει η εγκυμοσύνη κι αν γέννησα... Ευτυχώς είχα τα άλλα μου παιδάκια... Δεν ξέρω πώς θα ήταν αν ήταν η πρώτη εγκυμοσύνη. Είχα ξαναζήσει απώλεια αλλά πολύ νωρίς,δεν ακούσαμε καν καρδιά και απλώς πήρα χάπια και το απέβαλε ο οργανισμός. Δεν είναι ότι δεν το σκέφτομαι αλλά δεν έχει καμία σχέση... Αυτή τη φορά το γέννησα, το φίλησα.. περιμένω πώς και πώς να έρθει το ουράνιο τόξο μας για να απαλύνει τον πόνο... Νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά...αλλά ο φόβος είναι εκεί και δεν με αφήνει να το χαρώ...

Έτσι όπως το λες είναι, μέχρι να το νιώσουμε υπάρχει ανησυχία, εδώ εγώ που δεν έχω ζήσει κάτι παρόμοιο με εσένα κ είναι μέρες που μου περνάει από το μυαλό μήπως κάτι δεν πάει καλά κ αν όλα είναι όπως πρέπει!! Ήταν πάρα πολύ δύσκολο αυτό που περάσατε, δεν νομίζω ότι ξεπερνιέται ποτέ, αλλά όπως είπες θα απαλύνει ο πόνος σας με τι μωράκι που θα έρθει τώρα! Η Παναγία να μας τα φυλάει ολα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τέλεια κορίτσι μου πολύ καλα😊 κ εμάς μάλλον αγόρι μας είπε αλλά επειδή κ αυτό ήταν σταυροποδι θα το σιγουρεψουμε την επόμενη φορά!!

Κ εγώ έχω σαν τράβηγμα δεξιά κ αριστερά κ κυρίως όταν πάω να σηκωθώ απότομα, το είχα πει του γιατρού την περασμένη φορά κ μιυ είπε ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα κ τραβιουνται οι σύνδεσμοι σε εκείνα τα σημεία!!

Μια από τα ίδια κι εγώ με τα τραβήγματα. Αν πάω να σηκωθώ απότομα ή αν αλλάξω απότομα πλευρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Είμαι πολύ θετικός άνθρωπος από την φύση μου! Αλλά μέχρι να αρχίσω να το αισθάνομαι, μου είναι δύσκολο να μην το σκέφτομαι... Γιατί δεν μπορώ να βασιστώ στα συμπτώματα, μιας και αυτά αργούν νανυποχωρήσουν,ακόμα κι αν στραβωσει κάτι..  φαντάσου ότι είχα νιώσει ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, παρόλο που δεν είχα καμία απολύτως ένδειξη. Μάλιστα είχα και το μίνι ντοπλερ για να το ακούω αλλά εντόπιζε τους δικούς μου παλμούς και με μπερδευε... Όταν είδα το καφέ στο εσώρουχο, μετά από 10 μέρες που είχα ανησυχία, ήμουν σίγουρη ότι τελείωσε... Απλώς το επιβεβαιώσαμε στον υπέρηχο. Ακόμα χειρότερο ήταν το επόμενο εξάμηνο που μας ρωτούσαν πως πάει η εγκυμοσύνη κι αν γέννησα... Ευτυχώς είχα τα άλλα μου παιδάκια... Δεν ξέρω πώς θα ήταν αν ήταν η πρώτη εγκυμοσύνη. Είχα ξαναζήσει απώλεια αλλά πολύ νωρίς,δεν ακούσαμε καν καρδιά και απλώς πήρα χάπια και το απέβαλε ο οργανισμός. Δεν είναι ότι δεν το σκέφτομαι αλλά δεν έχει καμία σχέση... Αυτή τη φορά το γέννησα, το φίλησα.. περιμένω πώς και πώς να έρθει το ουράνιο τόξο μας για να απαλύνει τον πόνο... Νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά...αλλά ο φόβος είναι εκεί και δεν με αφήνει να το χαρώ...

Να δεις που αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά! Για όλες μας!

Να μας στείλεις τα νέα σου από την αυχενική. 

Εγώ πάλι έχω σήμερα το απόγευμα γιατρό και το άγχος έχει βαρέσει κόκκινο. Τελευταία φορά που είδαμε ότι είναι όλα καλά ήταν πριν 3 εβδομάδες στην αυχενική και σήμερα αγχώνομαι τι θα ακούσω. Έχω πάρει απόφαση ότι έτσι θα είμαι μέχρι το τέλος, πριν από εξετάσεις θα έχω άγχος. Το καλό είναι ότι στο ενδιάμεσο στάδιο είμαι χαρούμενη, ήρεμη και αισιόδοξη.

Η εγκυμοσύνη μετά από απώλεια είναι πολύ δύσκολη πίστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Γεια σου Χριστίνα!! Δεν μπορούσα να μην συγκινηθώ με το ποστ σου... Τον περασμένο Απρίλιο, έχασα κι εγώ ένα μωράκι στις 16 εβδομάδες κύησης...και τώρα περιμένω το ουράνιο τόξο μου!!! Τρέμω κάθε μέρα μην γίνει ξανά το ίδιο!! Εύχομαι για όλες μας να πάνε όλα καλά!!

Πραγματικά Άννα σου εύχομαι ότι,τι καλύτερο! Η απώλεια αυτή είναι ένα σοκ που δεν μπορείς να ξεπεράσεις... Όσο δεν νιώθεις το παιδάκι σου θα έχεις τον φόβο αυτό! Εγώ το είχα χάσει στην 8η εβδομάδα και το κατάλαβα 3 εβδομάδες μετά... Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Δυστυχώς συμβαίνει και αυτό αν και εύχομαι καμία γυναίκα ξανά να μην το περάσει! Τα παιδακια ουράνια τόξα είναι η ελπίδα που περιμένει κάθε μέλλουσα μανούλα για να προχωρήσει και εμείς οι δυο την έχουμε αυτή την ελπίδα! Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη και καλώς ήρθες στην ομάδα μας! Να μας λες τα νέα σου γιατί εδώ μοιραζόμαστε και τις χαρές και τις ανησυχίες μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Είμαι πολύ θετικός άνθρωπος από την φύση μου! Αλλά μέχρι να αρχίσω να το αισθάνομαι, μου είναι δύσκολο να μην το σκέφτομαι... Γιατί δεν μπορώ να βασιστώ στα συμπτώματα, μιας και αυτά αργούν νανυποχωρήσουν,ακόμα κι αν στραβωσει κάτι..  φαντάσου ότι είχα νιώσει ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, παρόλο που δεν είχα καμία απολύτως ένδειξη. Μάλιστα είχα και το μίνι ντοπλερ για να το ακούω αλλά εντόπιζε τους δικούς μου παλμούς και με μπερδευε... Όταν είδα το καφέ στο εσώρουχο, μετά από 10 μέρες που είχα ανησυχία, ήμουν σίγουρη ότι τελείωσε... Απλώς το επιβεβαιώσαμε στον υπέρηχο. Ακόμα χειρότερο ήταν το επόμενο εξάμηνο που μας ρωτούσαν πως πάει η εγκυμοσύνη κι αν γέννησα... Ευτυχώς είχα τα άλλα μου παιδάκια... Δεν ξέρω πώς θα ήταν αν ήταν η πρώτη εγκυμοσύνη. Είχα ξαναζήσει απώλεια αλλά πολύ νωρίς,δεν ακούσαμε καν καρδιά και απλώς πήρα χάπια και το απέβαλε ο οργανισμός. Δεν είναι ότι δεν το σκέφτομαι αλλά δεν έχει καμία σχέση... Αυτή τη φορά το γέννησα, το φίλησα.. περιμένω πώς και πώς να έρθει το ουράνιο τόξο μας για να απαλύνει τον πόνο... Νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά...αλλά ο φόβος είναι εκεί και δεν με αφήνει να το χαρώ...

Εμένα Άννα μου ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη... Είμαι 30 χρόνων και δεν έχω παιδάκι ακόμα... Σαν πρώτη φορά κανένας δεν μου είπε ότι κάτι μπορεί να στράβωνε και όσο δεν είχα αιμορραγία δεν μου πέρασε καν από το μυαλό... Αιμορραγία δεν είχα ποτε! Γεμάτη χαρά εγώ πρώτη φορά που ήρθε και ο σύντροφος μου στην εξέταση και η καρδιά δεν ακουγόταν... Εμένα μου κόπηκε η ανάσα... Πως να μπορώ να μην έχω άγχος τώρα; Προσπαθώ να το διαχειριστώ όμως και είναι κάτι που πρέπει να κάνεις και εσύ για το καλό σου και για το καλό του μωρού σου... Το ότι μας συνέβει μια φορά δεν σημαίνει ότι θα γίνει και την επόμενη... Τυχερές όσες δεν το βίωσαν αλλά ακόμη πιο ατυχές και αυτές που προσπαθούν για ένα παιδάκι και δεν τα καταφέρνουν... Εχεις τον άγγελο σου στον ουρανό να προσέχει εσένα και τα αδελφάκια του! Αυτό να θυμάσαι... Το άγχος θα υπάρχει αλλά προσπάθησε να το νιώθεις μόνο πριν τις εξετάσεις σου γιατί δεν γίνεται διαφορετικά... Έκανες εξέταση καρυότυπου στο παιδάκι σου; Για να πάρεις μια απάντηση στο τι δεν πήγε καλά; Τουλάχιστον έτσι είσαι κάπως πιο ήρεμη γιατί αν πρόκειται για τυχαίο γεγονός θα πάρεις μια ανάσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Christina.... είπε:

Εμένα Άννα μου ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη... Είμαι 30 χρόνων και δεν έχω παιδάκι ακόμα... Σαν πρώτη φορά κανένας δεν μου είπε ότι κάτι μπορεί να στράβωνε και όσο δεν είχα αιμορραγία δεν μου πέρασε καν από το μυαλό... Αιμορραγία δεν είχα ποτε! Γεμάτη χαρά εγώ πρώτη φορά που ήρθε και ο σύντροφος μου στην εξέταση και η καρδιά δεν ακουγόταν... Εμένα μου κόπηκε η ανάσα... Πως να μπορώ να μην έχω άγχος τώρα; Προσπαθώ να το διαχειριστώ όμως και είναι κάτι που πρέπει να κάνεις και εσύ για το καλό σου και για το καλό του μωρού σου... Το ότι μας συνέβει μια φορά δεν σημαίνει ότι θα γίνει και την επόμενη... Τυχερές όσες δεν το βίωσαν αλλά ακόμη πιο ατυχές και αυτές που προσπαθούν για ένα παιδάκι και δεν τα καταφέρνουν... Εχεις τον άγγελο σου στον ουρανό να προσέχει εσένα και τα αδελφάκια του! Αυτό να θυμάσαι... Το άγχος θα υπάρχει αλλά προσπάθησε να το νιώθεις μόνο πριν τις εξετάσεις σου γιατί δεν γίνεται διαφορετικά... Έκανες εξέταση καρυότυπου στο παιδάκι σου; Για να πάρεις μια απάντηση στο τι δεν πήγε καλά; Τουλάχιστον έτσι είσαι κάπως πιο ήρεμη γιατί αν πρόκειται για τυχαίο γεγονός θα πάρεις μια ανάσα...

Καλησπέρα κορίτσι μου...συγγνώμη που επεμβαίνω στην συγκεκριμένη κουβέντα...Διαβάζοντας την ιστορία σου ήταν σα να διαβάζω την δική μου απλά εγώ δεν είμαι έγκυος τώρα...θα ήθελες να μου στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα σε παρακαλώ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Πήγαμε κι εμείς χθες στο γιατρό, όλα καλά με το μπεμπάκι μας!! Μας το ζύγισε στα 140γρ. 

Μου είπε να ξεκινήσω σε 2 εβδομάδες περίπου και μαγνήσιο εκτός από σίδηρο και ασβέστιο που ήδη παίρνω. Μου έγραψε και λίγες μέρες άδεια από τη δουλειά γιατί τα έχω λίγο φτύσει αυτό το διάστημα. 

Μου είπε να κλείσω και τη Β επιπέδου για αρχές Ιανουαρίου. 

Εν τω μεταξύ το είπαμε και στους υπόλοιπους φίλους μας (κάποιοι το ήξεραν ήδη) και αυτή τη στιγμή μου φαίνεται ακόμη πιο "πραγματική" η εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η DemiNik είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια όμορφα , γράφτηκα σήμερα στην ομάδα σας και θα ήθελα να μοιραζόμαστε μαζί όλα τα ευχάριστα αλλά και τα δύσκολα της εγκυμοσύνης να παίρνουμε δύναμη η μία από την άλλη . Είμαι 12 εβδομάδων και 6 ημερών ο γιατρός εχθές 21/11/2023 μου έδωσε ημερομηνία για 30/05/2023 πρώτα ο θεός .Εχθές κάναμε και την αυχενική διαφάνεια σήμερα το βράδυ περιμένουμε και τα αποτελέσματα ο καρδιακός παλμός του μωρού ήταν 174 παλμούς η 179 δεν θυμάμαι ακριβώς από το άγχος μου ξέρω ότι μετά την 10 εβδομάδα σταδιακά πρέπει να πέφτει στους 140-160 ήταν δηλαδή λίγο αυξημένοι και το είδα λίγο προβληματισμένο αλλά δεν μου είπε κάτι αλλά εγώ διαβάζω διάφορα . Δικές σας εμπειρίες έχετε από αυχενική κορίτσια ?

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!

Μπήκα τώρα και διάβασα πάλι τη δική μου αυχενική. Ήμουν 12 εβδομάδων ακριβώς και οι παλμοί ήταν 172. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ο εμβρυολόγος μας είχε πει ότι είναι μια χαρά οι παλμοί κι ότι τα εμβρυάκια σε αυτές τις εβδομάδες έχουν αυξημένους παλμούς σε σχέση με εμάς. 

Δεν είδα και πόσους παλμούς είχε χθες που πήγαμε στο γιατρό. Αν ήταν όμως κάτι περίεργο θα μας το είχε πει σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natasa_K είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!

Μπήκα τώρα και διάβασα πάλι τη δική μου αυχενική. Ήμουν 12 εβδομάδων ακριβώς και οι παλμοί ήταν 172. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ο εμβρυολόγος μας είχε πει ότι είναι μια χαρά οι παλμοί κι ότι τα εμβρυάκια σε αυτές τις εβδομάδες έχουν αυξημένους παλμούς σε σχέση με εμάς. 

Δεν είδα και πόσους παλμούς είχε χθες που πήγαμε στο γιατρό. Αν ήταν όμως κάτι περίεργο θα μας το είχε πει σίγουρα. 

Καλημέρα , σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου , πήρα τα αποτελέσματα της αυχενικής και μου είπε ο γυναικολόγος ότι είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα και δεν χρειάζεται καμία άλλη εξέταση εκτός αν το θέλω εγώ  αλλά λίγο που είδα είναι πολύ ακριβές να ελέγξεις για άλλα σύνδρομα .Πέραν από την αυχενική κάνατε εσείς κάποιες άλλες εξετάσεις για σιγουριά . Εγώ το μόνο που έκανα extra είναι αυτό για τη  κυστική ίνωση το μεγάλο πακέτο αλλά αυτό θα βγεί σε 20 ημέρες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Καλό Σαββατοκύριακο!

Βγήκε και το NIPT σε εμάς, είναι όλα κάλα! Μάθαμε και το φύλο λόγω της εξέτασης, είναι επισήμως αγοράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasa_K είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Καλό Σαββατοκύριακο!

Βγήκε και το NIPT σε εμάς, είναι όλα κάλα! Μάθαμε και το φύλο λόγω της εξέτασης, είναι επισήμως αγοράκι! 

Τελειααα, πολύ όμορφα νέα, με το καλό να έρθει το αγοράκι σας λοιπόν🥰 περιμένω κ εγώ πως κ πως το επόμενο ραντεβού να το επιβεβαιώσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2023 at 2:03 ΜΜ, ο/η DemiNik είπε:

Καλημέρα , σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου , πήρα τα αποτελέσματα της αυχενικής και μου είπε ο γυναικολόγος ότι είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα και δεν χρειάζεται καμία άλλη εξέταση εκτός αν το θέλω εγώ  αλλά λίγο που είδα είναι πολύ ακριβές να ελέγξεις για άλλα σύνδρομα .Πέραν από την αυχενική κάνατε εσείς κάποιες άλλες εξετάσεις για σιγουριά . Εγώ το μόνο που έκανα extra είναι αυτό για τη  κυστική ίνωση το μεγάλο πακέτο αλλά αυτό θα βγεί σε 20 ημέρες .

Εμείς για κυστικη ίνωση και για στίγμα είχαμε κάνει στον προγεννητικό.

Οι αιματολογικές εξετάσεις για τα σύνδρομα είναι όντως πολύ ακριβές. Από τη στιγμή που ο γιατρός σου δεν τις θεωρεί υποχρεωτικές θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να τις κάνεις. 

Εμείς ενώ είχαμε καλή αυχενική, κάναμε και NIPT αλλά και εξέταση για SMA. Μας τα πρότεινε ο γιατρός λόγω ηλικίας (είμαι 39). Ευτυχώς πήγαν όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2023 at 2:03 ΜΜ, ο/η DemiNik είπε:

Καλημέρα , σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου , πήρα τα αποτελέσματα της αυχενικής και μου είπε ο γυναικολόγος ότι είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα και δεν χρειάζεται καμία άλλη εξέταση εκτός αν το θέλω εγώ  αλλά λίγο που είδα είναι πολύ ακριβές να ελέγξεις για άλλα σύνδρομα .Πέραν από την αυχενική κάνατε εσείς κάποιες άλλες εξετάσεις για σιγουριά . Εγώ το μόνο που έκανα extra είναι αυτό για τη  κυστική ίνωση το μεγάλο πακέτο αλλά αυτό θα βγεί σε 20 ημέρες .

Κ εμένα ο γιατρός μου μας ανέλυσε τα αποτελέσματα κ μας είπε δεδομένου της ηλικίας μου δεν θεωρει ότι χρειάζεται κάτι παραπάνω εκτός αν το θέλουμε εμείς, αλλά δεν κάναμε κ εμείς κάτι έξτρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Επιτέλους έφτασε η μέρα και για τη δική μου αυχενική! Σήμερα το απόγευμα θα πάμε και έχω τρομοκρατηθεί.....ελπίζω όλα να είναι καλά!!! Χαίρομαι που όλες έχετε καλά αποτελέσματα!!! Θα σας ξαναστειλω το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα κορίτσια! Σήμερα κλείνω την 17η βδομάδα και έχει απο την προηγούμενη βδομάδα που έχω πονάκια χαμηλά στη κοιλιά κατα τη διάρκεια της μέρας. Ο γιατρός μου είπε πως είναι  οι βδομάδες που αλλάζει θέση και η μήτρα κ ενδεχομένως να οφείλονται και σε αυτό. Είναι κάποια άλλη σε αντίστοιχη βδομάδα να μου πει αν βιώνει κάτι παρόμοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Επιτέλους έφτασε η μέρα και για τη δική μου αυχενική! Σήμερα το απόγευμα θα πάμε και έχω τρομοκρατηθεί.....ελπίζω όλα να είναι καλά!!! Χαίρομαι που όλες έχετε καλά αποτελέσματα!!! Θα σας ξαναστειλω το βράδυ!

Καλά αποτελέσματα!! Θα περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Επιτέλους έφτασε η μέρα και για τη δική μου αυχενική! Σήμερα το απόγευμα θα πάμε και έχω τρομοκρατηθεί.....ελπίζω όλα να είναι καλά!!! Χαίρομαι που όλες έχετε καλά αποτελέσματα!!! Θα σας ξαναστειλω το βράδυ!

Καλη επιτυχία κορίτσι μου, όλα καλά θα είναι!! Στείλε να μας πεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα κορίτσια!!! Με είχε σχεδόν 2 ώρες! Πρώτη φορά τόσο μεγάλος υπέρηχος! Με βάση τον υπέρηχο λοιπόν,αλλάζει η ΠΗΤ μου από 7/6 σε 4/6, άρα ακόμα πιο σίγουρο ότι θα γεννήσω Μάιο. Τα βρήκε όλα καλά, βέβαια περιμένω και την αίματος για σίγουρα που θα βγει σε 7-10 μέρες. Το νινακι ήταν σούπερ κινητικό, το είδαμε να καταπίνει αμνιακό υγρό,να τεντώνεται, να μας γυρνάει πλάτη,αλλά ο γιατρός δεν ήθελε να μου δώσει μια πρώτη εκτίμηση για το φύλο αν δεν είναι σίγουρος τουλάχιστον 80%, οπότε θα το μάθουμε αργότερα! Εγώ με τον σύζυγο πάντως, το είδαμε για κοριτσάκι! Για να δούμε αν θα πέσουμε μέσα! Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος.... Εύχομαι σε όλες να συνεχίσουμε έτσι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Μόλις γύρισα κορίτσια!!! Με είχε σχεδόν 2 ώρες! Πρώτη φορά τόσο μεγάλος υπέρηχος! Με βάση τον υπέρηχο λοιπόν,αλλάζει η ΠΗΤ μου από 7/6 σε 4/6, άρα ακόμα πιο σίγουρο ότι θα γεννήσω Μάιο. Τα βρήκε όλα καλά, βέβαια περιμένω και την αίματος για σίγουρα που θα βγει σε 7-10 μέρες. Το νινακι ήταν σούπερ κινητικό, το είδαμε να καταπίνει αμνιακό υγρό,να τεντώνεται, να μας γυρνάει πλάτη,αλλά ο γιατρός δεν ήθελε να μου δώσει μια πρώτη εκτίμηση για το φύλο αν δεν είναι σίγουρος τουλάχιστον 80%, οπότε θα το μάθουμε αργότερα! Εγώ με τον σύζυγο πάντως, το είδαμε για κοριτσάκι! Για να δούμε αν θα πέσουμε μέσα! Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος.... Εύχομαι σε όλες να συνεχίσουμε έτσι καλά!!!

Μα τι ωραία νέα!! Πολύ χαίρομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Πού έχετε χαθεί όλες κορίτσια? Μήπως να ανοίγαμε μια ομάδα στο Facebook για πιο άμεση επικοινωνία?

Και εγώ αυτή την απορία έχω βρε Άννα... Καλή ιδέα... Κορίτσια πως πατε; Έκανε κάποια καμία επίσκεψη στον γιατρό της; Από συμπτώματα ηρεμησατε καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Και εγώ αυτή την απορία έχω βρε Άννα... Καλή ιδέα... Κορίτσια πως πατε; Έκανε κάποια καμία επίσκεψη στον γιατρό της; Από συμπτώματα ηρεμησατε καθόλου;

Εγώ δεν είχα έντονα συμπτώματα ούτως ή άλλως. Τώρα που μπήκα 14η εβδομάδα, σχεδόν τίποτα.  Μόνο το στήθος πρησμένο. Ούτε ξυπνάω πλέον τα βράδια για τουαλέτα ή λιγούρες. Ανοίγω λοιπόν ομάδα μυστική για να μην την βρίσκει ο καθένας και σας στέλνω λινκ σε προσωπικό μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έστειλα τον σύνδεσμο σε όλα τα κορίτσια της τελευταίας σελίδας, όποια άλλη θέλει να συμμετέχει στην ομάδα στο FB. Ας γράψει εδώ να στείλω τον σύνδεσμο. Σας περιμενω εκεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Έστειλα τον σύνδεσμο σε όλα τα κορίτσια της τελευταίας σελίδας, όποια άλλη θέλει να συμμετέχει στην ομάδα στο FB. Ας γράψει εδώ να στείλω τον σύνδεσμο. Σας περιμενω εκεί! 

Ωραία ιδέα!! Για βοηθήστε με όμως! Μου ήρθε ειδοποίηση ότι μου έστειλες μήνυμα αλλά δεν μπορώ να το βρω με τίποτα. Πού τα βρίσκω; 

Εκτός αν πρέπει να μπω από υπολογιστή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...