Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδικος σταθμος


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα,θελω να ρωτησω αν ξερει καποια εγω ξεκιναω δουλεια τον Ιουνιο θα μπορεσουν να παρουν την μικρη μου παιδικο για 2 μηνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2023 at 9:30 ΜΜ, ο/η Μαρια340 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα,θελω να ρωτησω αν ξερει καποια εγω ξεκιναω δουλεια τον Ιουνιο θα μπορεσουν να παρουν την μικρη μου παιδικο για 2 μηνες;

Αν εννοείς για ιδιωτικό δε νομίζω να υπάρχει θέμα! Απλά θα πρέπει να ψάξεις νωρίτερα ώστε να βρεις θέση κ να είναι κ κάτι που σε ικανοποιει! Για δημόσιο όμως νομίζω ότι είναι πιο δύσκολο. Φυσικά θα ρωτήσεις στο δήμο σου για σίγουρα, αλλά έχω την εντύπωση ότι οι εγγραφές γίνονται από την προηγούμενη χρονιά... ρώτα όμως γιατί ίσως κάνω λάθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι θα είναι πολύ δύσκολο να βρεις θέση σε σταθμό μήνα Ιούνιο, ιδιαίτερα αν ζεις σε μεγάλη πόλη, γιατί οι θέσεις κλείνουν νωρίς απ' την προηγούμενη χρονιά - στους δημόσιους οι αιτήσεις γίνονται κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι (αναλόγως τον δήμο) στους ιδιωτικούς μπορεί και από Φεβρ- Μάρτιο να κλείσεις θέση για την επόμενη χρονιά, γιατί η ζήτηση είναι μεγάλη. Τουλάχιστον στην Αθήνα που γνωρίζω. Θέσεις δεν κρατάνε ούτε οι μεν ούτε οι δε, εκτός αν μπεις σε κάποια λίστα αναμονής σε ιδιωτικό και σε καλέσουν αν αδειάσει κάποια θέση μέσα στη χρονιά.

Τώρα σε ένα μικρότερο μέρος με λιγότερα παιδάκια, υποθέτω ότι θα δέχεται ο σταθμός, γιατί θα έχει θέσεις. Σε κάθε περίπτωση, μην το αφήσεις μέχρι τελευταία στιγμή, κάνε μια έρευνα στους σταθμούς που σ' ενδιαφέρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Καλημέρα κορίτσια. Άργησα λίγο αλλά τώρα μπόρεσα να μπω, τελικά κατάφερα με την πεθερά μου να την πάρουν στον σταθμό που δουλεύει, χωρίς εγγραφή για το καλοκαιρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...