Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα. "Χαίρομαι" που το βλέπεις τόσο ψύχραιμα γιατί είναι μεγάλη αλήθεια αυτό που είπες "συμβαίνουν αυτά" δυστυχώς!! Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί να μην πας στο νοσοκομείο της περιοχής σου! Είναι υποχρέωση τους να σε αναλάβουν! Δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς!! Φυσικά αυτό το λέω εκ του ασφαλούς γιατί εμείς εδώ στην περιοχή μου στο νοσοκομειο έχουμε πολύ καλούς γυναικολόγους! Είμαστε τυχεροί σε αυτό αλλά σε όλα τα άλλα είναι χάλια! Ίσως και εκεί να υπάρχει κάποιος καλός γιατρός! 

Μενω σε χωριό δεν ξέρω κανέναν γιατί δεν είναι ο τόπος καταγωγής μου εδώ  εγω είμαι από βόρειο Ελλάδα και τώρα είμαι Πελοπόννησο δεν μπορω να πάω και να πω γεια σας ηρθα να κάνω αυτήν την επέμβαση χωρίς να μου συστήσουν έναν καλό γιατρό και να μου πουν έχει πάει  η τάδε κοπέλα και έμεινε ευχαριστημένη όπως καταλαβαίνεις φοβαμαι

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

@Elk μεγάλη αλήθεια αυτό που λες..σε περίπτωση που το έμβρυο έχει αναπτυχθεί από την προηγούμενη φορά αλλά όχι στο σημείο να είναι ακριβώς στις εβδομάδες του το γίνεται? Του δίνετε και άλλο χρόνο μήπως αναπτυχθεί τελικά πλήρως ή η πιο πιθανή εξέλιξη είναι να έχει σταματήσει να εξελίσσεται? Όσο για τα νοσοκομεία, επειδή κάναμε εδώ μια συζήτηση,βέβαια για άλλου είδους επέμβαση, έχεις σκεφτεί καθόλου να μιλήσεις με άλλες γυναίκες της περιοχής μήπως και έχουν κάποιον γνωστό καλό γιατρό στο κοντινότερο νοσοκομείο? εννοώ που να εμπιστεύονται απόλυτα ? Για να μη τραβήξεις όλη αυτή την ταλαιπωρία ...

@ΛΕΥΚΗ μου, διαβάζοντας την κοπέλα που σου είπε για τα πρακτικά,ήθελα να επιβεβαιώσω και εγώ ότι στα πρακτικά μπορούν να γράψουν ότι θελήσουν.. κοντινό μου πρόσωπο έκανε γυναικολογική επέμβαση και όπως λέει η κοπέλα γράφηκαν εντελώς διαφορετικα πράγματα ώστε να μπορέσει να τα καλύψει η ιδιωτική ασφάλιση..οπότε ούτε εγώ θα εμπιστευομουν το χαρτί αυτό σε καμία περίπτωση. Να επιμένεις για το dvd και τον ιατρικό σου φάκελο. Είναι αναφαιρετο δικαίωμα σου να τον έχεις στην κατοχή σου ,όχι μόνο γιατι είναι προσωπικό σου δεδομένο αλλά και γιατί πρέπει να τον έχεις αρχείο για επίσκεψη σε άλλον γιατρό. Σε κάθε περίπτωση κατανοώ ότι νιώθεις μια "υποχρέωση" στον γιατρό σου γιατί σε άλλη περίπτωση σε βοήθησε αλλά θα σου θυμησω ότι όλοι είναι αθώοι μέχρις αποδείξεως του αντιθέτου! Κάτι φαίνεται να μην πηγαίνει καλά ,αλλιώς κανένας γιατρός δε θα είχε κανένα πρόβλημα να παρουσιάσει τα αυταποδεικτα εκτός και αν αυτά τελικά δείχνουν κάτι άλλο..σου εύχομαι να γίνει το καλύτερο για σένα και σύντομα όλα αυτά να είναι παρελθόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μενω σε χωριό δεν ξέρω κανέναν γιατί δεν είναι ο τόπος καταγωγής μου εδώ  εγω είμαι από βόρειο Ελλάδα και τώρα είμαι Πελοπόννησο δεν μπορω να πάω και να πω γεια σας ηρθα να κάνω αυτήν την επέμβαση χωρίς να μου συστήσουν έναν καλό γιατρό και να μου πουν έχει πάει  η τάδε κοπέλα και έμεινε ευχαριστημένη όπως καταλαβαίνεις φοβαμαι

 

 

Τώρα το διάβασα αυτό. Ναι έχεις δίκιο...αν ακόμη είσαι φρέσκια εκεί και δεν έχεις κάνει τον κύκλο σου και εγώ βλέπω ότι είναι μονόδρομος να πας εκει που λες και ας τραβήξεις ταλαιπωρία... τουλάχιστον να νιώθεις ασφαλής που είναι και το βασικότερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

@Elk μεγάλη αλήθεια αυτό που λες..σε περίπτωση που το έμβρυο έχει αναπτυχθεί από την προηγούμενη φορά αλλά όχι στο σημείο να είναι ακριβώς στις εβδομάδες του το γίνεται? Του δίνετε και άλλο χρόνο μήπως αναπτυχθεί τελικά πλήρως ή η πιο πιθανή εξέλιξη είναι να έχει σταματήσει να εξελίσσεται? Όσο για τα νοσοκομεία, επειδή κάναμε εδώ μια συζήτηση,βέβαια για άλλου είδους επέμβαση, έχεις σκεφτεί καθόλου να μιλήσεις με άλλες γυναίκες της περιοχής μήπως και έχουν κάποιον γνωστό καλό γιατρό στο κοντινότερο νοσοκομείο? εννοώ που να εμπιστεύονται απόλυτα ? Για να μη τραβήξεις όλη αυτή την ταλαιπωρία ...

@ΛΕΥΚΗ μου, διαβάζοντας την κοπέλα που σου είπε για τα πρακτικά,ήθελα να επιβεβαιώσω και εγώ ότι στα πρακτικά μπορούν να γράψουν ότι θελήσουν.. κοντινό μου πρόσωπο έκανε γυναικολογική επέμβαση και όπως λέει η κοπέλα γράφηκαν εντελώς διαφορετικα πράγματα ώστε να μπορέσει να τα καλύψει η ιδιωτική ασφάλιση..οπότε ούτε εγώ θα εμπιστευομουν το χαρτί αυτό σε καμία περίπτωση. Να επιμένεις για το dvd και τον ιατρικό σου φάκελο. Είναι αναφαιρετο δικαίωμα σου να τον έχεις στην κατοχή σου ,όχι μόνο γιατι είναι προσωπικό σου δεδομένο αλλά και γιατί πρέπει να τον έχεις αρχείο για επίσκεψη σε άλλον γιατρό. Σε κάθε περίπτωση κατανοώ ότι νιώθεις μια "υποχρέωση" στον γιατρό σου γιατί σε άλλη περίπτωση σε βοήθησε αλλά θα σου θυμησω ότι όλοι είναι αθώοι μέχρις αποδείξεως του αντιθέτου! Κάτι φαίνεται να μην πηγαίνει καλά ,αλλιώς κανένας γιατρός δε θα είχε κανένα πρόβλημα να παρουσιάσει τα αυταποδεικτα εκτός και αν αυτά τελικά δείχνουν κάτι άλλο..σου εύχομαι να γίνει το καλύτερο για σένα και σύντομα όλα αυτά να είναι παρελθόν 

Για εμένα αυτό που λες είναι το χειρότερο μου σενάριο αν πάω την Δευτέρα και μου πει ο έχει παλμό ακούγετε η καρδιά  αναπτύχθηκε αλλά οχι όσο θα θελαμε άστο λιγο ακόμα και έλα να σε ξανα δω είναι το χειρότερο μου.. δεν θέλω να μου συμβεί αυτό

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Τώρα το διάβασα αυτό. Ναι έχεις δίκιο...αν ακόμη είσαι φρέσκια εκεί και δεν έχεις κάνει τον κύκλο σου και εγώ βλέπω ότι είναι μονόδρομος να πας εκει που λες και ας τραβήξεις ταλαιπωρία... τουλάχιστον να νιώθεις ασφαλής που είναι και το βασικότερο 

Ναι δυστηχως δεν έχω καταφέρει να μπω στην κοινωνία εδώ να κάνω μια δυο φίλες που να μπορω να εμπιστευτώ και να συζητήσω κάτι τέτοιο 

Με τις φίλες που έχω στο μερος μου ,το έχω κάνει κουβέντα η μια ειχε και εκείνη παλινδρόμηση πριν χρόνια και της το ειπα  μου είπε καποια πράγματα για την επέμβαση αλλά δεν μπορω να πάω στην πόλη μου να την κάνω εκεί την επέμβαση

εκει  θα έβρισκα και γιατρό καλό και δεν θα έδινα τόσα πολλά λεφτά αλλά τι να κανείς αυτά έχουν τα χωριά και όταν είσαι μακριά από το μερος σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι δυστηχως δεν έχω καταφέρει να μπω στην κοινωνία εδώ να κάνω μια δυο φίλες που να μπορω να εμπιστευτώ και να συζητήσω κάτι τέτοιο 

Με τις φίλες που έχω στο μερος μου ,το έχω κάνει κουβέντα η μια ειχε και εκείνη παλινδρόμηση πριν χρόνια και της το ειπα  μου είπε καποια πράγματα για την επέμβαση αλλά δεν μπορω να πάω στην πόλη μου να την κάνω εκεί την επέμβαση

εκει  θα έβρισκα και γιατρό καλό και δεν θα έδινα τόσα πολλά λεφτά αλλά τι να κανείς αυτά έχουν τα χωριά και όταν είσαι μακριά από το μερος σου 

Εγώ κοπέλα μου θα σου πω κάτι. .εφόσον είχε παλμό και απλά δεν ακουγόταν...το έμβρυο είναι ζωντανό...άρα αν έχει καλή εξέλιξη θα πάνε όλα καλά...μην είσαι τόσο απαισιοδοξη...μόνο αν σταματήσει η καρδούλα του θα στο πάρει το μωρό....αν ζει δεν θα στο πάρει...ίσως άργησε να γίνει η σύλληψη για αυτό να είναι πιο μικρό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ κοπέλα μου θα σου πω κάτι. .εφόσον είχε παλμό και απλά δεν ακουγόταν...το έμβρυο είναι ζωντανό...άρα αν έχει καλή εξέλιξη θα πάνε όλα καλά...μην είσαι τόσο απαισιοδοξη...μόνο αν σταματήσει η καρδούλα του θα στο πάρει το μωρό....αν ζει δεν θα στο πάρει...ίσως άργησε να γίνει η σύλληψη για αυτό να είναι πιο μικρό....

Εγω δεν το πιστεύω κορίτσι μου πράγμα που δεν πάει καλα από την αρχή πολύ δύσκολα να αλλάξουν τα πράγματα 

Και αυτός ειναι ο λόγος που όταν πάω θέλω να μου πει ότι σταμάτησε 

γιατί αν πάω και έχει παλμό εκεί θα είναι ψυχοφθόρο για εμένα αυτό… πραγματικά το πήρα πολύ ψύχραιμα αλλά θέλω να τελειώνει γιατί μετά πιστεύω θα με πάρει από κάτω δεν θα είμαι τοσο οκ με αυτό που μου έχει συμβεί και δεν το θέλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk σε περίπτωση που όντως δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο και έχει σταματήσει η ανάπτυξη του πρέπει όπωσδήποτε να γίνει απόξεση; Την περίπτωση να το αποβάλλει ο οργανισμός φυσικά την έχει αποκλείσει ο γιατρός σου; 

 

@Demy93 εγώ μπαίνω σε love zone αυτές τις μέρες... γιουυχοουυυ

 

κορίτσια οι υπόλοιπες πως είστε;; εμείς την προηγούμενη Κυριακή μπήκαμε εισαγωγή με τη μικρή μου γιατί τελικά ο πυρετός της δεν έπεφτε και έπρεπε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις για να δούμε τι συμβαίνει... με τα πολλά βρέθηκε μικροβιακή λοίμωξη και της έδωσαν ενδοφλέβια αντιβίωση και συνήλθε το κορίτσάκι μου.. ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη μέχρι να της πάρουν αίμα και να της βάλουν την μοιράδα την πεταλούδα... αλλά ευτυχώς πάει πέρασε... στα τσακίδια και αγύριστα... Σαν την υγεία τίποτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

@Elk σε περίπτωση που όντως δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο και έχει σταματήσει η ανάπτυξη του πρέπει όπωσδήποτε να γίνει απόξεση; Την περίπτωση να το αποβάλλει ο οργανισμός φυσικά την έχει αποκλείσει ο γιατρός σου; 

 

@Demy93 εγώ μπαίνω σε love zone αυτές τις μέρες... γιουυχοουυυ

 

κορίτσια οι υπόλοιπες πως είστε;; εμείς την προηγούμενη Κυριακή μπήκαμε εισαγωγή με τη μικρή μου γιατί τελικά ο πυρετός της δεν έπεφτε και έπρεπε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις για να δούμε τι συμβαίνει... με τα πολλά βρέθηκε μικροβιακή λοίμωξη και της έδωσαν ενδοφλέβια αντιβίωση και συνήλθε το κορίτσάκι μου.. ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη μέχρι να της πάρουν αίμα και να της βάλουν την μοιράδα την πεταλούδα... αλλά ευτυχώς πάει πέρασε... στα τσακίδια και αγύριστα... Σαν την υγεία τίποτα!! 

Περαστικα στο κοριτσάκι σου ταλαιπωρήθηκε η καημένη αλλά τουλάχιστον τώρα είναι καλά 😊

άντε και σε δυο βδομαδες να μας πεις τα ευχάριστα καλή διασκέδαση 🥰

Μου είπε ότι μπορεί να το αποβάλει ο οργανισμός μόνος του (δεν με διευκρίνησε αν πρέπει να παρω κάποιο χάπι) αλλά λέει υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι δυστηχως δεν έχω καταφέρει να μπω στην κοινωνία εδώ να κάνω μια δυο φίλες που να μπορω να εμπιστευτώ και να συζητήσω κάτι τέτοιο 

Με τις φίλες που έχω στο μερος μου ,το έχω κάνει κουβέντα η μια ειχε και εκείνη παλινδρόμηση πριν χρόνια και της το ειπα  μου είπε καποια πράγματα για την επέμβαση αλλά δεν μπορω να πάω στην πόλη μου να την κάνω εκεί την επέμβαση

εκει  θα έβρισκα και γιατρό καλό και δεν θα έδινα τόσα πολλά λεφτά αλλά τι να κανείς αυτά έχουν τα χωριά και όταν είσαι μακριά από το μερος σου 

Είναι δύσκολα στα χωριά το να γίνεις "ένας από αυτούς" αλλά πιστεύω με τον καιρό θα ενταχθείς και όλα θα πάνε καλά ❤️.

Για τα υπόλοιπα θα ευχηθώ ολόψυχα να γίνουν όλα γρήγορα και ανώδυνα και να έχει όλη αυτή η ιστορία ένα αίσιο τέλος ,οποίο και αν είναι αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!! Εγώ δε γράφω από χτες γιατί ήμουν θυμωμένη με τον γιατρό της @ΛΕΥΚΗ και θα γέμιζα το φόρουμ κατεβατά μέχρι να την πείσω να κάνει αυτό που θέλω εγώ. Οποτε πηρα απόσταση και τώρα που ηρεμησα μπήκα 😂😂😂😂

@Elk μου χαίρομαι που το χεις παρει ψυχραιμα, εύχομαι αν τελειωσει, να τελειωσει χωρίς κόπο και ταλαιπωρία!

Εγώ σήμερα έκανα 1 τεστ το πρωί που φάνηκε ελάχιστα αχνό και αφού είναι 15η μερα πήρα απόφαση ότι αυτό το μήνα δεν έχω ωορρηξια και στεναχωρηθηκα. Δε μου έχει ξανατυχει! Οπότε πήγα 1 ώρα τρέξιμο, ψώνια, κ μετά έφτιαξα: μπιφτέκια μοσχάρι, μπιφτέκια γαλοπούλα, ρυζι, πουρέ, μελιτζάνες ψητές, κολοκυθάκια βραστά, κοτοπιτα, μπισκότα αμυγδάλου, 1 κεικ πορτοκάλι, κ ένα κεικ λεμονιού από τα δικά μου τα κουλά, τα χωρίς αλευρι ζάχαρη βούτυρο κτλ. 

Κ μόλις τώρα που τελείωσα, συνειδητοποίησα ότι είμαι 13η μέρα, μέτρησα λάθος. Αύριο πρέπει να έχω το θετικό! Άιντε τώρα να τα φάμε όλα αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

@Elk σε περίπτωση που όντως δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο και έχει σταματήσει η ανάπτυξη του πρέπει όπωσδήποτε να γίνει απόξεση; Την περίπτωση να το αποβάλλει ο οργανισμός φυσικά την έχει αποκλείσει ο γιατρός σου; 

 

@Demy93 εγώ μπαίνω σε love zone αυτές τις μέρες... γιουυχοουυυ

 

κορίτσια οι υπόλοιπες πως είστε;; εμείς την προηγούμενη Κυριακή μπήκαμε εισαγωγή με τη μικρή μου γιατί τελικά ο πυρετός της δεν έπεφτε και έπρεπε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις για να δούμε τι συμβαίνει... με τα πολλά βρέθηκε μικροβιακή λοίμωξη και της έδωσαν ενδοφλέβια αντιβίωση και συνήλθε το κορίτσάκι μου.. ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη μέχρι να της πάρουν αίμα και να της βάλουν την μοιράδα την πεταλούδα... αλλά ευτυχώς πάει πέρασε... στα τσακίδια και αγύριστα... Σαν την υγεία τίποτα!! 

Πωω πω ταλαιπωρήθηκε το καημένο..ευτυχώς όμως είναι καλά κ ναι σαν την υγεία τίποτα! Γερά να είναι όλα τα παιδάκια και εμείς γέροι να τα χαιρόμαστε. 

Καλή διασκέδαση σήμερα μιας και βλέπω love zone και φωσφορίζει στα μάτια μου!! Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εντάξει δεν μπόρεσα να κρατήσω την υπόσχεση μου....7η ημέρα από το θετικό τεστ ωορρηξίας...έκανα το self clear που δείχνει από την 5η ημέρα επαφής...κάτι με έτρωγε...έχω σαν ένστικτο....και το κάνω και βλέπω βγάζει γραμμή...για δείτε το και εσείς...έχω πάρει αρκετά..έχω αλλα 7..θα κάνω ένα κάθε πρωί...αν είναι εγκυμοσύνη θα σκουραίνει....

IMG_20230930_191854.jpg

IMG_20230930_191830.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια εντάξει δεν μπόρεσα να κρατήσω την υπόσχεση μου....7η ημέρα από το θετικό τεστ ωορρηξίας...έκανα το self clear που δείχνει από την 5η ημέρα επαφής...κάτι με έτρωγε...έχω σαν ένστικτο....και το κάνω και βλέπω βγάζει γραμμή...για δείτε το και εσείς...έχω πάρει αρκετά..έχω αλλα 7..θα κάνω ένα κάθε πρωί...αν είναι εγκυμοσύνη θα σκουραίνει....

IMG_20230930_191854.jpg

IMG_20230930_191830.jpg

Όντως φαίνεται μια σκιά, αλλά δεν είναι πολύ νωρίς; Εγώ θα έλεγα να κάνεις σε 3 μέρες πάλι για πιο σίγουρα.

Από πόσες μονάδες και πάνω πιάνει αυτό το τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Όντως φαίνεται μια σκιά, αλλά δεν είναι πολύ νωρίς; Εγώ θα έλεγα να κάνεις σε 3 μέρες πάλι για πιο σίγουρα.

Από πόσες μονάδες και πάνω πιάνει αυτό το τεστ;

Φαίνεται από 10 μονάδες και πάνω... είναι νωρίς ναι...τα ξεκίνησα και βλέπουμε πως πάει κάθε μέρα...αν σκουραίνει σιγά σιγά θα είναι εγκυμοσύνη...που το εύχομαι....είδα και ένα σημαδιακό όνειρο....μακάρι να βγει Παναγία μου🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια εντάξει δεν μπόρεσα να κρατήσω την υπόσχεση μου....7η ημέρα από το θετικό τεστ ωορρηξίας...έκανα το self clear που δείχνει από την 5η ημέρα επαφής...κάτι με έτρωγε...έχω σαν ένστικτο....και το κάνω και βλέπω βγάζει γραμμή...για δείτε το και εσείς...έχω πάρει αρκετά..έχω αλλα 7..θα κάνω ένα κάθε πρωί...αν είναι εγκυμοσύνη θα σκουραίνει....

IMG_20230930_191854.jpg

IMG_20230930_191830.jpg

Καλησπέρα κορίτσι μου και εγώ βλέπω μια σκιούλα στην 1η φωτό,στην 2η δε ξέρω..Εγώ σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη έκανα ταινία one step και βγήκε αρνητικό αλλά δεν απογοητεύομαι θα περιμένω και θα ξανακάνω όταν με το καλό δεν έρθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και εγώ βλέπω μια σκιούλα στην 1η φωτό,στην 2η δε ξέρω..Εγώ σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη έκανα ταινία one step και βγήκε αρνητικό αλλά δεν απογοητεύομαι θα περιμένω και θα ξανακάνω όταν με το καλό δεν έρθει!!!

Θα σας βάζω κάθε πρωί φώτο να δούμε πως θα πάει....εντάξει ναι ίσως είναι νωρίς και για εσένα ακόμη....κάνε κάθε πρωί και εσύ να βλέπουμε πως πάει...🙏 μακάρι να είσαι και εσύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια εντάξει δεν μπόρεσα να κρατήσω την υπόσχεση μου....7η ημέρα από το θετικό τεστ ωορρηξίας...έκανα το self clear που δείχνει από την 5η ημέρα επαφής...κάτι με έτρωγε...έχω σαν ένστικτο....και το κάνω και βλέπω βγάζει γραμμή...για δείτε το και εσείς...έχω πάρει αρκετά..έχω αλλα 7..θα κάνω ένα κάθε πρωί...αν είναι εγκυμοσύνη θα σκουραίνει....

IMG_20230930_191854.jpg

IMG_20230930_191830.jpg

Έλα ρεεεεεεεε

Βλέπω σκιααααα! εγώ την έκανα και αρνητικό και φαίνεται!!! Αλλά επειδή οποίος καεί με τον χυλό φυσά και το γιαούρτι...δεν μιλάω! 🤐 θα περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία τα τεστ σου και εύχομαι ειλικρινά να είναι καταθετικά και κόκκινα χωρίς σκιές και ροζ! Μόνο κόκκινα τεστ θέλω πια!!!

Υγ. Αν είναι τα ηλεκτρονικά της one step πιάνουν από 25 μονάδες και πάνω.

 

Screenshot_2023-09-30-20-11-25-821-edit_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Έλα ρεεεεεεεε

Βλέπω σκιααααα! εγώ την έκανα και αρνητικό και φαίνεται!!! Αλλά επειδή οποίος καεί με τον χυλό φυσά και το γιαούρτι...δεν μιλάω! 🤐 θα περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία τα τεστ σου και εύχομαι ειλικρινά να είναι καταθετικά και κόκκινα χωρίς σκιές και ροζ! Μόνο κόκκινα τεστ θέλω πια!!!

Υγ. Αν είναι τα ηλεκτρονικά της one step πιάνουν από 25 μονάδες και πάνω.

 

Screenshot_2023-09-30-20-11-25-821-edit_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

Αχ ναι φαίνεται και στο αρνητικό!!!μακάρι Παναγία μου να είναι αληθινό!!!άσε έχουμε καεί για τα καλά...αν δεν την δούμε να σκουραίνει δεν ενθουσιαζομαστε.... αλλά ελπίζουμε..όπως κάθε μήνα άλλωστε🙏😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ σε αναμονή, 37+1 σήμερα. Τα nst βγαίνουν πολύ καλά, 2900 μας την έβγαλε ο γιατρός την μπέμπα χτες (με το ζόρι γιατί το κεφάλι έχει κατέβει πάρα πολύ χαμηλά στη λεκάνη και η μαία μου είπε ότι έχει κατέβει και η κοιλιά). Συσπάσεις δεν έχω νιωσει όμως, κατι χαζοπονακια εδώ και εκεί. Σε 2 εβδομάδες αν δεν έχω γεννήσει (που δεν το βλέπω) θα συζητήσουμε για το θεμα της πρόκλησης. Μπορούμε μου είπε να το αφήσουμε και μέχρι 41 εβδομάδες αλλά κινδυνεύουμε με ένα μεγάλο μωρό για καισαρική. Έχω αγχωθει πολύ, κυρίως γιατί είμαι σε αυτήν την αναμονή και δεν ξέρω ποτε θα γίνει τι. Οι μέρες περνάνε βασανιστικά αργά, τις νύχτες δεν κοιμάμαι αν δεν πάει 4-5 το πρωί και γενικά νιώθω μια κούραση και μια ταλαιπωρία... Όλοι λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς, απόλαυσε τις τελευταίες μέρες κλπ κλπ αλλά εμένα το μυαλό μου είναι μόνιμα στο ποτε θα έρθει η μπεμπα... Με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία και δεν μπορώ να περιμένω με τίποτα... 😥😥 Έχω και ένα άγχος....

Συν το ότι από τη δουλειά δεν με αφήνουν σε ησυχία. Πρεπει να διαλέξω εγώ ανάμεσα σε δύο κοπέλες υποψήφιες για τη θέση μου, αφού η προηγουμενη παραιτήθηκε. Αυτό προϋποθέτει να αφιερώσω χρόνο, να κάνω μια μίνι εκπαίδευση εξ αποστάσεως, και μετά να κρίνω ποια από τις δύο ενδεχομένως να ανταποκριθεί καλύτερα. Δεν μου φτάνουν τα άγχη μου, έχω και αυτά, αλλά τι να κάνω που δεν μπορούσα να αρνηθώ στον προϊστάμενο μου γιατί με έχει στηρίξει πολύ στο παρελθόν...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ σε αναμονή, 37+1 σήμερα. Τα nst βγαίνουν πολύ καλά, 2900 μας την έβγαλε ο γιατρός την μπέμπα χτες (με το ζόρι γιατί το κεφάλι έχει κατέβει πάρα πολύ χαμηλά στη λεκάνη και η μαία μου είπε ότι έχει κατέβει και η κοιλιά). Συσπάσεις δεν έχω νιωσει όμως, κατι χαζοπονακια εδώ και εκεί. Σε 2 εβδομάδες αν δεν έχω γεννήσει (που δεν το βλέπω) θα συζητήσουμε για το θεμα της πρόκλησης. Μπορούμε μου είπε να το αφήσουμε και μέχρι 41 εβδομάδες αλλά κινδυνεύουμε με ένα μεγάλο μωρό για καισαρική. Έχω αγχωθει πολύ, κυρίως γιατί είμαι σε αυτήν την αναμονή και δεν ξέρω ποτε θα γίνει τι. Οι μέρες περνάνε βασανιστικά αργά, τις νύχτες δεν κοιμάμαι αν δεν πάει 4-5 το πρωί και γενικά νιώθω μια κούραση και μια ταλαιπωρία... Όλοι λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς, απόλαυσε τις τελευταίες μέρες κλπ κλπ αλλά εμένα το μυαλό μου είναι μόνιμα στο ποτε θα έρθει η μπεμπα... Με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία και δεν μπορώ να περιμένω με τίποτα... 😥😥 Έχω και ένα άγχος....

Συν το ότι από τη δουλειά δεν με αφήνουν σε ησυχία. Πρεπει να διαλέξω εγώ ανάμεσα σε δύο κοπέλες υποψήφιες για τη θέση μου, αφού η προηγουμενη παραιτήθηκε. Αυτό προϋποθέτει να αφιερώσω χρόνο, να κάνω μια μίνι εκπαίδευση εξ αποστάσεως, και μετά να κρίνω ποια από τις δύο ενδεχομένως να ανταποκριθεί καλύτερα. Δεν μου φτάνουν τα άγχη μου, έχω και αυτά, αλλά τι να κάνω που δεν μπορούσα να αρνηθώ στον προϊστάμενο μου γιατί με έχει στηρίξει πολύ στο παρελθόν...

 

Με το καλό 🙏🙏🙏 όλα να σου πάνε καλά....!!!!φιλιά πολλά και ψυχραιμία...οι ορμόνες είναι άνω κάτω τώρα...σε καταλαβαίνω απόλυτα...και μετά την γέννα οι ορμόνες μέσα στην τρέλα!!!με το καλό να την κρατήσεις αγκαλιά σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ σε αναμονή, 37+1 σήμερα. Τα nst βγαίνουν πολύ καλά, 2900 μας την έβγαλε ο γιατρός την μπέμπα χτες (με το ζόρι γιατί το κεφάλι έχει κατέβει πάρα πολύ χαμηλά στη λεκάνη και η μαία μου είπε ότι έχει κατέβει και η κοιλιά). Συσπάσεις δεν έχω νιωσει όμως, κατι χαζοπονακια εδώ και εκεί. Σε 2 εβδομάδες αν δεν έχω γεννήσει (που δεν το βλέπω) θα συζητήσουμε για το θεμα της πρόκλησης. Μπορούμε μου είπε να το αφήσουμε και μέχρι 41 εβδομάδες αλλά κινδυνεύουμε με ένα μεγάλο μωρό για καισαρική. Έχω αγχωθει πολύ, κυρίως γιατί είμαι σε αυτήν την αναμονή και δεν ξέρω ποτε θα γίνει τι. Οι μέρες περνάνε βασανιστικά αργά, τις νύχτες δεν κοιμάμαι αν δεν πάει 4-5 το πρωί και γενικά νιώθω μια κούραση και μια ταλαιπωρία... Όλοι λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς, απόλαυσε τις τελευταίες μέρες κλπ κλπ αλλά εμένα το μυαλό μου είναι μόνιμα στο ποτε θα έρθει η μπεμπα... Με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία και δεν μπορώ να περιμένω με τίποτα... 😥😥 Έχω και ένα άγχος....

Συν το ότι από τη δουλειά δεν με αφήνουν σε ησυχία. Πρεπει να διαλέξω εγώ ανάμεσα σε δύο κοπέλες υποψήφιες για τη θέση μου, αφού η προηγουμενη παραιτήθηκε. Αυτό προϋποθέτει να αφιερώσω χρόνο, να κάνω μια μίνι εκπαίδευση εξ αποστάσεως, και μετά να κρίνω ποια από τις δύο ενδεχομένως να ανταποκριθεί καλύτερα. Δεν μου φτάνουν τα άγχη μου, έχω και αυτά, αλλά τι να κάνω που δεν μπορούσα να αρνηθώ στον προϊστάμενο μου γιατί με έχει στηρίξει πολύ στο παρελθόν...

 

Ρε Έλλη μου σχεδόν έβαλα τα κλάμματα...μόλις συνειδητοποίησα ότι έχουν περάσει 9 μήνες...9 μήνες αναμονής δικής σου και δικής μας...και τώρα, να που είσαι στο κατώφλι της πιο υπεροχής μέρας.. σε νιώθω δικό μου άνθρωπο και σένα και πολλά κορίτσια εδώ μέσα. Δικοί μου άνθρωποι που είναι εδώ για μένα και εγώ για αυτές και περνάμε τα ίδια άγχη ,τις ίδιες ανησυχίες...συμβουλεύουμε η μία την άλλη και στηριζόμαστε η μία στην άλλη. Τι μαγικό! Αχ συγκινήθηκα πολύ τωρααα. Λίγο αργοστροφη με λες πάντως που τώρα το συνειδητοποιησα Ε?!χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Στα διαδικαστικά τώρα..η κοιλιά κατέβηκε και η κουκλίτσα είναι αρκετά έτοιμη και σκέφτεται ότι σιγά σιγά είναι η ώρα να την πάρεις αγκαλιά 🤗. Τα πονάκια είναι οι πρώτες δοκιμές του οργανισμου και να είσαι έτοιμη να τα έχεις συχνά πυκνά από δω και πέρα. Πάντως αν κατέβηκε τόσο η κοιλιά σίγουρα δε θα φτάσεις 41 εβδομάδων , πράγμα που απευχομαι έτσι κ αλλιώς γιατί θα σε κουράσει πολύ! Για τον ύπνο μην ανησυχείς...πρόβα του οργανισμού είναι κ αυτό!  Εγώ θα σου έλεγα την ακριβώς αντίθετη συμβουλή! Ξεκινά από τώρα να μη κοιμάσαι πολύ ώστε να συνήθισει ο οργανισμός!! Όσο για τη δουλειά,καλά οι αθεοφοβοι και αυτοί δεν βλέπουν ότι έχουν να κάνουν με ετοιμογεννη?? Τι σε σκοτιζουν με αυτά τώρα? Πάντως μετά δεν θα έχεις καμία διάθεση να ασχοληθείς κ πολύ καλά θα κάνεις! Ο νους σου θα είναι μόνο στο υπέροχο μωράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ σε αναμονή, 37+1 σήμερα. Τα nst βγαίνουν πολύ καλά, 2900 μας την έβγαλε ο γιατρός την μπέμπα χτες (με το ζόρι γιατί το κεφάλι έχει κατέβει πάρα πολύ χαμηλά στη λεκάνη και η μαία μου είπε ότι έχει κατέβει και η κοιλιά). Συσπάσεις δεν έχω νιωσει όμως, κατι χαζοπονακια εδώ και εκεί. Σε 2 εβδομάδες αν δεν έχω γεννήσει (που δεν το βλέπω) θα συζητήσουμε για το θεμα της πρόκλησης. Μπορούμε μου είπε να το αφήσουμε και μέχρι 41 εβδομάδες αλλά κινδυνεύουμε με ένα μεγάλο μωρό για καισαρική. Έχω αγχωθει πολύ, κυρίως γιατί είμαι σε αυτήν την αναμονή και δεν ξέρω ποτε θα γίνει τι. Οι μέρες περνάνε βασανιστικά αργά, τις νύχτες δεν κοιμάμαι αν δεν πάει 4-5 το πρωί και γενικά νιώθω μια κούραση και μια ταλαιπωρία... Όλοι λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς, απόλαυσε τις τελευταίες μέρες κλπ κλπ αλλά εμένα το μυαλό μου είναι μόνιμα στο ποτε θα έρθει η μπεμπα... Με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία και δεν μπορώ να περιμένω με τίποτα... 😥😥 Έχω και ένα άγχος....

Συν το ότι από τη δουλειά δεν με αφήνουν σε ησυχία. Πρεπει να διαλέξω εγώ ανάμεσα σε δύο κοπέλες υποψήφιες για τη θέση μου, αφού η προηγουμενη παραιτήθηκε. Αυτό προϋποθέτει να αφιερώσω χρόνο, να κάνω μια μίνι εκπαίδευση εξ αποστάσεως, και μετά να κρίνω ποια από τις δύο ενδεχομένως να ανταποκριθεί καλύτερα. Δεν μου φτάνουν τα άγχη μου, έχω και αυτά, αλλά τι να κάνω που δεν μπορούσα να αρνηθώ στον προϊστάμενο μου γιατί με έχει στηρίξει πολύ στο παρελθόν...

 

Με το καλό κορίτσι μου με ένα πόνο εύχομαι και όλα θα πάνε καλά 

να πω την αλήθεια έτσι όπως τα λες αφού έχει κατέβει το μωρακι και η κοιλιά σου θα γεννήσεις πριν τις 40 εβδομάδες κορίτσι μου και ίσως καλύτερα για να μην σε κουράσει τόσο 

εγω με πρόκληση πήγα ένα χάπι μου έβαλε αλλά εμένα δεν με έπιασε κιολας δεν κατάλαβα τίποτα 

οσο για τον ύπνο τώρα ως παθούσα που δεν θυμάμαι ποτε ήταν  τελευταία φορά που κοιμήθηκα  ένα βράδυ σερί σαν άνθρωπος καλώς ήρθες στο κλαμπ 😊

τωρα για την δουλειά σου είναι λίγο βλακεία αυτό που ζητάει ο προϊστάμενος σου να κανείς στην φάση που είσαι γιατί ούτε την όρεξη φαντάζομαι έχεις αλλά ούτε το μυαλό να κάτσεις να ασχοληθείς καντο όσο πιο γρήγορα μπορείς να ξεμπερδεύεις με αυτό 

και πάλι με το καλό να έρθει η κουκλα σας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια εντάξει δεν μπόρεσα να κρατήσω την υπόσχεση μου....7η ημέρα από το θετικό τεστ ωορρηξίας...έκανα το self clear που δείχνει από την 5η ημέρα επαφής...κάτι με έτρωγε...έχω σαν ένστικτο....και το κάνω και βλέπω βγάζει γραμμή...για δείτε το και εσείς...έχω πάρει αρκετά..έχω αλλα 7..θα κάνω ένα κάθε πρωί...αν είναι εγκυμοσύνη θα σκουραίνει....

IMG_20230930_191854.jpg

IMG_20230930_191830.jpg

Μια σκιά βλέπω και εγω κορίτσι μου να και τις επόμενες αφού το θέλεις και εύχομαι να γίνει κατά κόκκινη η γραμμή του 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...