Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσι μου, μου έχει συμβεί κι εμένα να έχω αυτά τα υγρά τύπου ασπράδι αυγού σε άλλη μέρα του κύκλου αλλά όντως σε πολύ μικρότερη ποσότητα..δεν το έχω ρώτησε όμως σε γιατρό γτ υπέθεσα ότι απλά συμβαίνει..τι λες να είναι καμια διπλή ωορρηξία ή λέω βλακεία;🤔

Πέρα από κάτι τσιμπηματακια στην μέση και αυτά τα λίγα δεν έχω κάτι άλλο.Μου έκανε εντύπωση γιατί σε άλλους κύκλους δεν είχα κάτι ιδιαίτερο.Λες για διπλή;τόσο σύντομα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εμμμμμμ πως να στο πω...είναι το σπέρμα καλέ χαχαχαχχαχαχχα και εμένα για μέρες τρέχει 😂😂😂

Αααα τόσο καλά ..Έχω κάνει τόσο πολύ που τρέχει ;;;;😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Μόλις μίλησα με την κοπέλα από την εταιρεία. Μου είπε πως εφόσον η χοριςκη είναι αρνητικη προφανώς πρόκειται για γραμμή εξάτμισης αν και όντως είναι περίεργο που είναι χρωματισμένη. Παρ όλα αυτά ξανατονισε θα πρόκειται για γραμμή εξάτμισης. Μου ζήτησε να της στείλω τον αριθμό παρτίδας ώστε να ελεγξουν  όλα τα τεστ . 

Δε πειράζει κορίτσια μου, εν αναμονή Περιόδου και άλλος ένας μήνας που δε θα χρειαστεί να κόψω το τσιγάρο και τα κρασάκια και θα φροντίσω να έχω μια έξοδο σύντομα,την χρειάζομαι!! Χαχαχαχα 

Τι είχαμε τι χάσαμε?!

Έτσι όπως πάντα να σκέφτεσαι θετικά!!!! Εδώ θα είμαστε όλες να περιμένουμε το θετικό σου τέστ κ την θετική σου ενέργεια κορίτσι μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Περιμενουμε τα νεα σου!!! ❤️ η σκεψη μας μαζι σου!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Περιμένουμε τα νέα σου από τον γιατρό λογικά θα σας πεις να βρεθείτε από κοντά για να μιλήσετε 

Πήρα τηλ μετά τις 5, μίλησα με τη γραμματεία, δεν τους είχανε κοινοποιηθεί τα αποτελέσματα από την κλινική, και περιμένω τώρα να τα δει ο γιατρός και να με πάρει ..😑 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Πέρα από κάτι τσιμπηματακια στην μέση και αυτά τα λίγα δεν έχω κάτι άλλο.Μου έκανε εντύπωση γιατί σε άλλους κύκλους δεν είχα κάτι ιδιαίτερο.Λες για διπλή;τόσο σύντομα;

Αχχχ μακάρι να μπορούσα να δώσω μια απάντηση..είναι τόσο περίπλοκοι αυτοί οι οργανισμοί μας, αμάν πια 🤪

Μακάρι να ναι διπλή και να χεις διπλές πιθανότητες σε αυτόν τον κύκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Αααα τόσο καλά ..Έχω κάνει τόσο πολύ που τρέχει ;;;;😂😂

Ωωωωω καλά αυτό δεν το χαχα σκεφτεί! @marinamanoulitsa υποκλίνομαι! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Πέρα από κάτι τσιμπηματακια στην μέση και αυτά τα λίγα δεν έχω κάτι άλλο.Μου έκανε εντύπωση γιατί σε άλλους κύκλους δεν είχα κάτι ιδιαίτερο.Λες για διπλή;τόσο σύντομα ;

Τεστ κανείς ωορρηξιας; Να τσεκάρεις την ωορρηξία σου ; Γιατί έχω πχ έχω αυτά τα υγρά πρώτα και μετά κάνω ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

 

Πήρα τηλ μετά τις 5, μίλησα με τη γραμματεία, δεν τους είχανε κοινοποιηθεί τα αποτελέσματα από την κλινική, και περιμένω τώρα να τα δει ο γιατρός και να με πάρει ..😑 

Ενταξει κοριτσι μου! Οταν μιλησετε στειλε μας!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ενταξει κοριτσι μου! Οταν μιλησετε στειλε μας!!❤️

Τίποτα, δε με πήρανε πίσω πφφφ

Ελπίζω να με πάρουν αύριο το πρωί, αλλιώς μετά Τετάρτη ανοίγει πάλι το ιατρείο.. 🤨😠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Τίποτα, δε με πήρανε πίσω πφφφ

Ελπίζω να με πάρουν αύριο το πρωί, αλλιώς μετά Τετάρτη ανοίγει πάλι το ιατρείο.. 🤨😠

Αμάν και αυτοί! Εδώ καιγόμαστε να μάθουμε και αυτοί μας έχουν στο περίμενε! Φφφφφφφφ

Αύριο αν μπορείς ξανακάνει ένα τηλεφώνημα νωρίς το μεσημέρι αν δε σε έχουν πάρει μέχρι τότε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Τίποτα, δε με πήρανε πίσω πφφφ

Ελπίζω να με πάρουν αύριο το πρωί, αλλιώς μετά Τετάρτη ανοίγει πάλι το ιατρείο.. 🤨😠

Εννοειται να παρεις εσυ αυριο!! Κι αν θες τη γνωμη μου, ψαξου κ λιγο μονη σου! Βρες καλο ανδρολογο π να εξειδικευεται στην υπογονιμοτητα κ παρτε γνωμες!!

Ο δικος σου γυναικολογος κοριτσι μου κανει κ εξωσωματικες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τεστ κανείς ωορρηξιας; Να τσεκάρεις την ωορρηξία σου ; Γιατί έχω πχ έχω αυτά τα υγρά πρώτα και μετά κάνω ωορρηξία 

Ναι τεστ ωορρηξίας κάνω.Γι αυτό απορώ που τα έχω και μετά...Πριν τα είχα πάντα όχι μετά.Μου φάνηκε περίεργο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Girly είπε:

Πραγματικά ξαναδείτε την λίγο! Δεν είναι ροΖ????? Τα έχω χάσει ειλικρινά δεν ξέρω ...

IMG_20230925_130655.jpg

Προσωπικά όσα τεστ θετικά έχω κάνει είχαν ροζ παχιά παχιά γραμμή! Εδώ φαίνεται μεν μια λεπτή γραμμή αλλά δεν μου φαίνεται τουλάχιστον από τη φωτογραφία ροζ.. Καλύτερα να κάνεις άλλη μάρκα τεστ. 

Screenshot_2023-09-25-23-45-00-464_com.google.android.apps.photos.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Προσωπικά όσα τεστ θετικά έχω κάνει είχαν ροζ παχιά παχιά γραμμή! Εδώ φαίνεται μεν μια λεπτή γραμμή αλλά δεν μου φαίνεται τουλάχιστον από τη φωτογραφία ροζ.. Καλύτερα να κάνεις άλλη μάρκα τεστ. 

Screenshot_2023-09-25-23-45-00-464_com.google.android.apps.photos.jpg

Εδώ βλέπω ξεκαρα ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης που φαντάζομαι επιβεβαιώθηκε με μια μεγάλη χοριακη ❤️ Εγώ είμαι περίπου δύο μέρες πριν την περίοδο ,δεν ξέρω πότε έκανα ωορηξια οπότε σε καμία περίπτωση δε θα μπορούσα να έχω ένα τόσο έντονο τεστ εγκυμοσύνης. Η γραμμουλα μου ναι ήταν ξεκάθαρα ροζ ,ίσως να μην αποτυπώνεται το ίδιο στην φωτογραφία όπως την έβλεπα εγώ κρατώντας το στο χέρι μου. 

Σίγουρα όμως βασιζομαι περισσότερο στην αρνητική χοριακη μου παρά στο τεστ. Με ενημέρωσαν από την εταιρεία πως ναι είναι πολύ περίεργο που είναι ροζ η γραμμή αλλά και πάλι μπορεί να είναι απλά γραμμή εξάτμισης. Θα κοιτάξουν την παρτίδα να δουν αν υπάρχει κάποιο ελάττωμα. 

Σε κάθε περίπτωση δεν μπορώ να προσπεράσωτην χοριακη μου ,οπότε αναμένω την περίοδο μου και ανοίγω πανιά για έναν νέο κύκλο 💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εδώ βλέπω ξεκαρα ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης που φαντάζομαι επιβεβαιώθηκε με μια μεγάλη χοριακη ❤️ Εγώ είμαι περίπου δύο μέρες πριν την περίοδο ,δεν ξέρω πότε έκανα ωορηξια οπότε σε καμία περίπτωση δε θα μπορούσα να έχω ένα τόσο έντονο τεστ εγκυμοσύνης. Η γραμμουλα μου ναι ήταν ξεκάθαρα ροζ ,ίσως να μην αποτυπώνεται το ίδιο στην φωτογραφία όπως την έβλεπα εγώ κρατώντας το στο χέρι μου. 

Σίγουρα όμως βασιζομαι περισσότερο στην αρνητική χοριακη μου παρά στο τεστ. Με ενημέρωσαν από την εταιρεία πως ναι είναι πολύ περίεργο που είναι ροζ η γραμμή αλλά και πάλι μπορεί να είναι απλά γραμμή εξάτμισης. Θα κοιτάξουν την παρτίδα να δουν αν υπάρχει κάποιο ελάττωμα. 

Σε κάθε περίπτωση δεν μπορώ να προσπεράσωτην χοριακη μου ,οπότε αναμένω την περίοδο μου και ανοίγω πανιά για έναν νέο κύκλο 💪💪

Καλώς τους ενημερωσες γιατί σίγουρα υπάρχει μια γραμμή ό, τι είδους κι αν ήταν.. Εμένα το τεστ ήταν οκτώ ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα, υπολογίζω κάπου 100 να ήταν εκείνη την ημέρα,γιατί την επομένη πήγα. 

Όπως και να έχει, καλή επιτυχία στη συνέχεια! Με τέτοιες ορμονικές εξετάσεις που έχεις είναι θέμα χρόνου πραγματικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Αμάν και αυτοί! Εδώ καιγόμαστε να μάθουμε και αυτοί μας έχουν στο περίμενε! Φφφφφφφφ

Αύριο αν μπορείς ξανακάνει ένα τηλεφώνημα νωρίς το μεσημέρι αν δε σε έχουν πάρει μέχρι τότε..

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Εννοειται να παρεις εσυ αυριο!! Κι αν θες τη γνωμη μου, ψαξου κ λιγο μονη σου! Βρες καλο ανδρολογο π να εξειδικευεται στην υπογονιμοτητα κ παρτε γνωμες!!

Ο δικος σου γυναικολογος κοριτσι μου κανει κ εξωσωματικες;;

Αμάν δε λες τίποτα.. ναι και βέβαια θα το ψάξω..είπαμε να ακούσουμε τι θα μας πει αυτός που έχω και μετά να πάρουμε κι άλλη γνώμη..είναι σε κλινική που κάνουν εξωσωματικές ναι.. αλλά σκέφτηκα μήπως ψάχνει τα εύκολα περιστατικά για να φαίνεται ότι έχει επιτυχία..δεν ξέρω ίσως γίνομαι παράλογη..είμαι ταραγμένη ακόμη..μου βγήκε όλη η ένταση σήμερα.. αφού νιώθω τρομερή εξάντληση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα ☀️☀️

Κορίτσια μου έκανα το ηλεκτρονικό τεστ clear blue και βγήκε αρνητικό  Ούτε γραμμές ούτε σπαζοκεφαλιες! Χαχαχαχ

Ο επόμενος κύκλος είναι κοντά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααα ☀️☀️

Κορίτσια μου έκανα το ηλεκτρονικό τεστ clear blue και βγήκε αρνητικό  Ούτε γραμμές ούτε σπαζοκεφαλιες! Χαχαχαχ

Ο επόμενος κύκλος είναι κοντά ❤️ 

Καλημέρα!!! είδες τουλάχιστον αυτό δεν είναι ψυχοφθόρο με γραμμές φαντάσματα...ότι βγάλει αυτό και είναι!!όπως και στης ωορρηξίας μόνο ηλεκτρονικό...σιγά μην κάθομαι να ερμηνεύω γραμμές.....φτάνει...με τόσα λάθη και γραμμές φαντάσματα που βλέπουμε...για μια που προσπαθεί καιρό είναι πολύ ψυχοφθόρο...

Καλή επιτυχία στον επόμενο κύκλο....άρχισε τεστ ωορρηξίας ηλεκτρονικα...για εμένα είναι αξιόπιστα φουλ...από όταν βγαίνει η φατσούλα το πολύ σε 14 ημέρες έχω περίοδο...άρα πέφτει σίγουρα μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα!!! είδες τουλάχιστον αυτό δεν είναι ψυχοφθόρο με γραμμές φαντάσματα...ότι βγάλει αυτό και είναι!!όπως και στης ωορρηξίας μόνο ηλεκτρονικό...σιγά μην κάθομαι να ερμηνεύω γραμμές.....φτάνει...με τόσα λάθη και γραμμές φαντάσματα που βλέπουμε...για μια που προσπαθεί καιρό είναι πολύ ψυχοφθόρο...

Καλή επιτυχία στον επόμενο κύκλο....άρχισε τεστ ωορρηξίας ηλεκτρονικα...για εμένα είναι αξιόπιστα φουλ...από όταν βγαίνει η φατσούλα το πολύ σε 14 ημέρες έχω περίοδο...άρα πέφτει σίγουρα μέσα...

Μόλις μου έρθει περίοδος και τελειώσει θα πάω στον γυναικολόγο για έλεγχο ωορηξιας. Θα πάρω και τα ηλεκτρονικά που λες. Ποια μάρκα παίρνεις ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Ναι τεστ ωορρηξίας κάνω.Γι αυτό απορώ που τα έχω και μετά...Πριν τα είχα πάντα όχι μετά.Μου φάνηκε περίεργο.

Την μέρα που είδες τα υγρά έπρεπε να κανείς ένα τεστ ωορρηξιας να δεις τι θα σου βγάλει 

μπορεί να είναι ένα καλό σημάδι ότι κάτι έχει γίνει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια μου, μολισ εμαθα και εγω τα ευχαριστα περιμενουμε το δευτερο παιδακι μας... με το καλο να ερθουν τα μπουμπουκια μας να πανε ολα καλα... Ηθελα να ρωτησω κιολας σχετικα με το Αττικό αν γνωριζεικαποια κοπελα καποιο καλο γυναικολογο που να με παρακολουθησει στο Αττικο και να γεννησω εκει. Ειναι μια χαρα νοσοκομειο εκει γεννησα και το πρωτο μας παιδακι απλα θα ηθελα να βρω καποιον αλλο γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα!!! είδες τουλάχιστον αυτό δεν είναι ψυχοφθόρο με γραμμές φαντάσματα...ότι βγάλει αυτό και είναι!!όπως και στης ωορρηξίας μόνο ηλεκτρονικό...σιγά μην κάθομαι να ερμηνεύω γραμμές.....φτάνει...με τόσα λάθη και γραμμές φαντάσματα που βλέπουμε...για μια που προσπαθεί καιρό είναι πολύ ψυχοφθόρο...

Καλή επιτυχία στον επόμενο κύκλο....άρχισε τεστ ωορρηξίας ηλεκτρονικα...για εμένα είναι αξιόπιστα φουλ...από όταν βγαίνει η φατσούλα το πολύ σε 14 ημέρες έχω περίοδο...άρα πέφτει σίγουρα μέσα...

Ναι αυτά τα τεστ μας έχουν καταστρέψει είναι η αλήθεια!! Πλέον μόνο αν δεις κάρα μπαμ γραμμή πρέπει να το πιστεύεις! Αλλά για τα τεστ ωορρηξίας νομίζω είναι αρκετά αξιόπιστα τουλάχιστον αυτά που έχω κάνει εγώ ! Ειδικά τα home test!! Εσύ κορίτσι μου τελείωσες με τις γόνιμες? Είσαι επίσημα στην αναμονή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααα ☀️☀️

Κορίτσια μου έκανα το ηλεκτρονικό τεστ clear blue και βγήκε αρνητικό  Ούτε γραμμές ούτε σπαζοκεφαλιες! Χαχαχαχ

Ο επόμενος κύκλος είναι κοντά ❤️ 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα!!! είδες τουλάχιστον αυτό δεν είναι ψυχοφθόρο με γραμμές φαντάσματα...ότι βγάλει αυτό και είναι!!όπως και στης ωορρηξίας μόνο ηλεκτρονικό...σιγά μην κάθομαι να ερμηνεύω γραμμές.....φτάνει...με τόσα λάθη και γραμμές φαντάσματα που βλέπουμε...για μια που προσπαθεί καιρό είναι πολύ ψυχοφθόρο...

Καλή επιτυχία στον επόμενο κύκλο....άρχισε τεστ ωορρηξίας ηλεκτρονικα...για εμένα είναι αξιόπιστα φουλ...από όταν βγαίνει η φατσούλα το πολύ σε 14 ημέρες έχω περίοδο...άρα πέφτει σίγουρα μέσα...

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Πολύ τρέξιμο στη δουλειά, αλλααααα είμαι χαρούμενη γιατί ηρθε η περίοδος χθές και δεν πονάω καθόλουυυυυυ. Από τότε που έχω περίοδο έχω φρικτούς πόνους λόγω ενδιμητριωσης τώρα είναι λες και δεν έχω περίοδο 😊😊😊 

Τώρα όσο για τα τεστ εγώ να σας πω οτι πλέον κάνω μόνο χοριακες 😂 δλδ και σκια να δω τρέχω για χοριακη 😂 είναι αυτό π λεει και η μαρίνα οτι είναι πολύ ψυχοφθόρο για μας που προσπαθούμε για παιδάκι να μένουμε με αμφιβολίες. Πλεον κάνω μια χοριακη στεναχωριέμαι και μέχρι το απόγευμα το ξεχνάω 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Μόλις μου έρθει περίοδος και τελειώσει θα πάω στον γυναικολόγο για έλεγχο ωορηξιας. Θα πάρω και τα ηλεκτρονικά που λες. Ποια μάρκα παίρνεις ? 

Clear blue παίρνω τα ηλεκτρονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Πολύ τρέξιμο στη δουλειά, αλλααααα είμαι χαρούμενη γιατί ηρθε η περίοδος χθές και δεν πονάω καθόλουυυυυυ. Από τότε που έχω περίοδο έχω φρικτούς πόνους λόγω ενδιμητριωσης τώρα είναι λες και δεν έχω περίοδο 😊😊😊 

Τώρα όσο για τα τεστ εγώ να σας πω οτι πλέον κάνω μόνο χοριακες 😂 δλδ και σκια να δω τρέχω για χοριακη 😂 είναι αυτό π λεει και η μαρίνα οτι είναι πολύ ψυχοφθόρο για μας που προσπαθούμε για παιδάκι να μένουμε με αμφιβολίες. Πλεον κάνω μια χοριακη στεναχωριέμαι και μέχρι το απόγευμα το ξεχνάω 😁😁

Τέλεια που δεν πονάς..πολύ καλό...άντε να περάσει και ο Οκτώβριος και Νοέμβριο να μείνεις εγκυουλα και να πάνε όλα τέλεια και καλοκαίρι να έχεις ένα μωράκι αγκαλιά ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
    • Πολλά συγχαρητήρια για την προαγωγή σου κορίτσι μου 🥰 👏 καλα εκανες με τα τεστ καλοκαίρι είναι κοιτα να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να πας τις βολτες σου διακοπές αν μπορείτε και να το χαρεις γιατί το άτιμο το καλοκαίρι περναει γρήγορα 😂  
    • Πρήξιμο είναι κορίτσι μου και αν πίνεις και προγεστερονη δεν βοηθάει και πολύ φαντάζομαι το βράδυ είναι ακόμα πιο εντονο σε σχέση με το πρωί όταν ξυπνάς ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...