Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

 Πολυ αργεί όμως 😂 αυτό το μήνα μια βδομάδα σερί επαφές ο άντρας μου τα είδε όλα!😂

χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Πολλά κορίτσια λένε ότι τους αγχωνουν τα τεστ αλλά εγώ έχω καταλάβει ότι όπως και να έχει θα αγχωθεις από την στιγμή που μπαίνεις στην διαδικασία για μωρό! Είτε κάνεις τα τεστ είτε οχι... τώρα που δεν έκανες τέστ και δεν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία πάλι αγχώθηκες!! Και τέστ να έκανες πάλι άγχος θα είχες όπως όλες μας!! Γενικά το άγχος δεν φεύγει 😅😅

Ισχύει 😂 πάντα θα βρίσκουμε λόγο για άγχος!!! Εγώ αγχώθηκα χωρίς τέστ γιατί μετά δεν ήξερα πότε θα αδιαθετησω.!!!  Έχω εθιστεί με τα τέστ δεν μπορώ χωρίς αυτά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Λοιποοοοον και επειδή όπως καταλαβαίνετε η υπερβολή έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο πήγα και πήρα τεστ 🤣

Και ιδού το αποτέλεσμα!!Βέβαια έχω πάρα πολύ πόνο που μόνο ιδέα μου δεν είναι....

16952948285608391923017436842531.jpg

Ναι κορίτσι μου αρνητικό είναι γιατί μπορεί χθες να ξεκίνησε η ωορρηξία σου οπότε η ορμόνη έπεσε! Αλλά η ωορρηξία διαρκεί 12-24 ώρες οπότε λογικό να έχεις πόνους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Έκανα τώρα ένα να δω πως πάει η γραμμή. Δεν είναι και μεγάλη η διαφορά η αλήθεια. Κανένα από τα δύο δεν έγινε με πρωινά ούρα βέβαια. Αύριο αφού πάρω και τη δεύτερη χοριακη και είναι θετική θα κανω ένα από φαρμακείο 🙏🏻

IMG_20230921_113345.jpg

IMG_20230920_105954.jpg

Αυτό το μνμ παίζει να το γράφω τριτη φορά γιατί νομίζω δεν μπορεσα να το στείλω ακόμα 😂

το τεστ έχει διαφορά ειδικά αν είχες κάνει με πρωινά ουρά θα έδειχνε σίγουρα καλύτερα 

Εμετα τα home test άργησαν αρκετές μερες για να φτάσει η γραμμή να σκουρινει σχεδόν σαν την γραμμή ελέγχου 

Όλα καλά θα πάνε περιμένουμε την χοριακη σου αύριο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Νέες εγκυούλες πώς είστε από συμπτώματα; @Elk @Κατερίνα!!! @marinaP 

@Elli13έχω στο νου μου το κορίτσι ,περιμένουμε το χαρμόσυνο μήνυμα!!

Εγω από συπτωματα εχω πονακια περιόδου, ναυτίες αλλά ευτυχώς  μου κρατάνε λίγο μέσα στην μέρα εμετό έχω κάνει μόνο 2 φορές μέχρι στιγμής, λίγο με το κρέας κάπως μου έρχεται δεν πολύ θέλω να φάω και πόνο στις θηλες μου σε σημείο να ζορίζομαι με τον θηλασμό 

Αυτά για την ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πήρε τώρα ο γιατρός, βγήκε και η προγεστερόνη και είναι λίγο χαμηλή. Μου είπε να συνεχίσω cyglogest και ασπιρίνη και να δούμε αύριο την χοριακη πως θα παει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Νέες εγκυούλες πώς είστε από συμπτώματα; @Elk @Κατερίνα!!! @marinaP 

@Elli13έχω στο νου μου το κορίτσι ,περιμένουμε το χαρμόσυνο μήνυμα!!

Ααχ κορίτσια εγώ απο τη Δευτέρα είμαι χάλια δεν μπορώ να φάω τπτ τα βγάζω όλα κ έχω μια μόνιμη ναυτία, σήμερα μπορώ να πω ότι είμαι ένα τσακ καλύτερα, κ επειδή είμαι τρελή ανησυχώ μήπως αυτό δεν είναι καλο🤣

Έτσι ήμουν κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όμως οπότε το περίμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Νέες εγκυούλες πώς είστε από συμπτώματα; @Elk @Κατερίνα!!! @marinaP 

@Elli13έχω στο νου μου το κορίτσι ,περιμένουμε το χαρμόσυνο μήνυμα!!

Εμένα είναι πάρα πολύ νωρίς αλλά ο λόγος π έκανα τεστ ήταν η συχνοουρια και η υπνηλία 🫢  προς το παρόν αυτά έχω,🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Με πήρε τώρα ο γιατρός, βγήκε και η προγεστερόνη και είναι λίγο χαμηλή. Μου είπε να συνεχίσω cyglogest και ασπιρίνη και να δούμε αύριο την χοριακη πως θα παει..

Σου εύχομαι μια τεράστια αύξηση!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Ειχα παει πριν ξεκινησουμε στον γυναικολογο για τεστ παπ και υπερηχο του ειπα οτι θα ξεκινησουμε προσπαξθειες και μου ειχε προτεινει felicine καθε πρωι και μου ειχε πει οτι η ωορρηξια μου γινεται περιπου 16 με 18η μερα . Σκεφτομουν αν παει ακλαφτη και αυτη η προσπαθεια του μηνα να τον παρω παλι ενα τηλεφωνο .ΕΙμαστε 30 ετων και οι δυο. 

 

Και εχεις ολους γυρω γυρω να λενε τα κλασσικα 

"αντε τι περιμενετε"? 

Α καλά μην απαντάς ή απάντησε με κάτι που δε θα ξέρουν τι να πουνε! 

μια χαρά είστε όλα καλά θα πάνε! Κ εγώ 31 κ ο άντρας μου 33 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Ειχα παει πριν ξεκινησουμε στον γυναικολογο για τεστ παπ και υπερηχο του ειπα οτι θα ξεκινησουμε προσπαξθειες και μου ειχε προτεινει felicine καθε πρωι και μου ειχε πει οτι η ωορρηξια μου γινεται περιπου 16 με 18η μερα . Σκεφτομουν αν παει ακλαφτη και αυτη η προσπαθεια του μηνα να τον παρω παλι ενα τηλεφωνο .ΕΙμαστε 30 ετων και οι δυο. 

 

Και εχεις ολους γυρω γυρω να λενε τα κλασσικα 

"αντε τι περιμενετε"? 

Και εμείς 30...9 χρόνια μαζί και 1 χρόνο παντρεμένοι...Όλοι μόλις μπήκε ο χρόνος ξεκίνησαν άντε και ώρα σας είναι κτλ κτλ...τον Μάιο μένω έγκυος,τον Ιούνιο παλινδρομεί και 5 μέρες μετά την αποξεση βρισκόμαστε σε τραπέζι με οικογένειες,συγγενεις και η βασικότερη συζήτηση ήταν μα πότε θα κάνετε παιδί,μα μεγαλώνετε μα τόσα χρόνια μόνοι σας δε χορτάσατε!δε θέλω να σας περιγράψω πως νιώθαμε,ευτυχώς φύγαμε πριν αρχίσω να τους πνιγώ έναν έναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Και εμείς 30...9 χρόνια μαζί και 1 χρόνο παντρεμένοι...Όλοι μόλις μπήκε ο χρόνος ξεκίνησαν άντε και ώρα σας είναι κτλ κτλ...τον Μάιο μένω έγκυος,τον Ιούνιο παλινδρομεί και 5 μέρες μετά την αποξεση βρισκόμαστε σε τραπέζι με οικογένειες,συγγενεις και η βασικότερη συζήτηση ήταν μα πότε θα κάνετε παιδί,μα μεγαλώνετε μα τόσα χρόνια μόνοι σας δε χορτάσατε!δε θέλω να σας περιγράψω πως νιώθαμε,ευτυχώς φύγαμε πριν αρχίσω να τους πνιγώ έναν έναν!

Αχ ποσο μα ποοοοσο σε νιωθω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σε άλλα νέα σε 5 μέρες περιμένω την you know who... και ήδη σήμερα ξεκίνησε και πονάει το στήθος. Λογικά τζίφος αυτός ο μήνας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααχ κορίτσια εγώ απο τη Δευτέρα είμαι χάλια δεν μπορώ να φάω τπτ τα βγάζω όλα κ έχω μια μόνιμη ναυτία, σήμερα μπορώ να πω ότι είμαι ένα τσακ καλύτερα, κ επειδή είμαι τρελή ανησυχώ μήπως αυτό δεν είναι καλο🤣

Έτσι ήμουν κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όμως οπότε το περίμενα!!

Χεχεχε καλεεεε αντί να χαίρεσαι που είσαι λίγο καλύτερα 😁😁 αλλά κι εγώ έτσι θα μαι μου φαίνεται! Αχ αυτά είναι τα ωραία! Ας μείνω κι εγώ έγκυος κι ας είμαι κρεβατωμενη και τους 9 μήνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω από συπτωματα εχω πονακια περιόδου, ναυτίες αλλά ευτυχώς  μου κρατάνε λίγο μέσα στην μέρα εμετό έχω κάνει μόνο 2 φορές μέχρι στιγμής, λίγο με το κρέας κάπως μου έρχεται δεν πολύ θέλω να φάω και πόνο στις θηλες μου σε σημείο να ζορίζομαι με τον θηλασμό 

Αυτά για την ώρα 

Μια χαρά είσαι εσύ κορίτσι μου! Φτου φτου να συνεχίσεις έτσι! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Εμένα είναι πάρα πολύ νωρίς αλλά ο λόγος π έκανα τεστ ήταν η συχνοουρια και η υπνηλία 🫢  προς το παρόν αυτά έχω,🙏🏻

Ελπίζω να βρίσκεις χρόνο να κοιμάσαι και να ξεκουράζεσαι!! Τέλεια! Ανυπομονούμε να δούμε αύριο σούπερ χοριακή!! 💋💋 η θετική μας ενέργεια είναι μαζί σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Λοιποοοοον και επειδή όπως καταλαβαίνετε η υπερβολή έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο πήγα και πήρα τεστ 🤣

Και ιδού το αποτέλεσμα!!Βέβαια έχω πάρα πολύ πόνο που μόνο ιδέα μου δεν είναι....

16952948285608391923017436842531.jpg

Μήπως έβγαλες φωτό το στικ να δούμε πόσο αχνό είναι; Αν είναι πολύ αχνό λογικά έχει γίνει η ωορρηξία, αλλιώς ίσως γίνεται τώρα.. αυτό είναι δικό μου συμπεράσμα έτσι;! Δεν το έχω διασταυρώσει με γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Χεχεχε καλεεεε αντί να χαίρεσαι που είσαι λίγο καλύτερα 😁😁 αλλά κι εγώ έτσι θα μαι μου φαίνεται! Αχ αυτά είναι τα ωραία! Ας μείνω κι εγώ έγκυος κι ας είμαι κρεβατωμενη και τους 9 μήνες! 

Ααχ μη το λες κορίτσι μου, είναι ζόρικη φάση, στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορούσα να πιω ούτε νερό, το πρώτο τρίμηνο έχασα 10 κιλά σχεδόν, οκ είχα βέβαια για να χασω🤣 εγώ εύχομαι να μείνεις έγκυος γρήγορα και να μην έχεις τπτ απολύτως🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Με πήρε τώρα ο γιατρός, βγήκε και η προγεστερόνη και είναι λίγο χαμηλή. Μου είπε να συνεχίσω cyglogest και ασπιρίνη και να δούμε αύριο την χοριακη πως θα παει..

Μαρινα μου κι εγω βλεπω πιο σκουρα τη γραμμη!! Ολα θα πανε καλα!!! Το καταλαβαινω οτι εισαι συγκρατημενη (κι εγω ετσι θα ειμαι τη 2η φορα) αλλα η θετικη ψυχολογια ειναι το παν!!!😉🥰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Χεχεχε καλεεεε αντί να χαίρεσαι που είσαι λίγο καλύτερα 😁😁 αλλά κι εγώ έτσι θα μαι μου φαίνεται! Αχ αυτά είναι τα ωραία! Ας μείνω κι εγώ έγκυος κι ας είμαι κρεβατωμενη και τους 9 μήνες! 

Όχι κάλε μην λες τέτοια φτου φτου μακριά από εμάς τέτοια πράγματα 😅

Θα μείνεις εγκυος και θα την ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου έτσι θα λες 😊

εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολλούς εμετούς ήμουν χάλια από την 8 εβδομάδα έως την 16 εδβομαδα δεν μπορούσα να κάνω τίποτα από ένα  κρεβάτι σε καναπε πήγαινα και αγκαλιά με μια λεκανη τέτοιο πράγμα δεν το ειχα φανταστεί είχα χασει και κιλά άσε ένα δραμα 

γιατι την ώρα είμαι καλά αλλά ακόμα δεν έφτασα στην 8 εβδομάδα 😅.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι κάλε μην λες τέτοια φτου φτου μακριά από εμάς τέτοια πράγματα 😅

Θα μείνεις εγκυος και θα την ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου έτσι θα λες 😊

εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολλούς εμετούς ήμουν χάλια από την 8 εβδομάδα έως την 16 εδβομαδα δεν μπορούσα να κάνω τίποτα από ένα  κρεβάτι σε καναπε πήγαινα και αγκαλιά με μια λεκανη τέτοιο πράγμα δεν το ειχα φανταστεί είχα χασει και κιλά άσε ένα δραμα 

γιατι την ώρα είμαι καλά αλλά ακόμα δεν έφτασα στην 8 εβδομάδα 😅.. 

Κ εγώ έτσι ήμουν από πολύ νωρίς, και τώρα δλδ έτσι με βλέπω δυστυχώς😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγώ έτσι ήμουν από πολύ νωρίς, και τώρα δλδ έτσι με βλέπω δυστυχώς😓

Ελπίζω να μην είμαστε έτσι γιατί και με τα παιδεία στο σπίτι είναι δύσκολο 

εγω για καλό και για κακο ειπα την μαμα να έρθει μήπως από βδομαδα δυσκολέψει το πράγμα να την έχω εδώ σε περίπτωση που την χρειαστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Και εμείς 30...9 χρόνια μαζί και 1 χρόνο παντρεμένοι...Όλοι μόλις μπήκε ο χρόνος ξεκίνησαν άντε και ώρα σας είναι κτλ κτλ...τον Μάιο μένω έγκυος,τον Ιούνιο παλινδρομεί και 5 μέρες μετά την αποξεση βρισκόμαστε σε τραπέζι με οικογένειες,συγγενεις και η βασικότερη συζήτηση ήταν μα πότε θα κάνετε παιδί,μα μεγαλώνετε μα τόσα χρόνια μόνοι σας δε χορτάσατε!δε θέλω να σας περιγράψω πως νιώθαμε,ευτυχώς φύγαμε πριν αρχίσω να τους πνιγώ έναν έναν!

Εγώ θα τους ελεγα να σκάσουν σορι κιολας αλλά αυτό δεν είναι καθόλου διακριτικό!!!! Ποσά ζευγάρια τα ρωτανε αν θα κάνουν παιδάκι κ τηβ ίδια ώρα μπορεί να απέβαλαν ή να έκαναν απόξεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ελπίζω να μην είμαστε έτσι γιατί και με τα παιδεία στο σπίτι είναι δύσκολο 

εγω για καλό και για κακο ειπα την μαμα να έρθει μήπως από βδομαδα δυσκολέψει το πράγμα να την έχω εδώ σε περίπτωση που την χρειαστώ 

Άστα πολύ δύσκολο γτ θενε κ αυτά την φροντίδα τους, κ νιώθω τύψεις ώρες κ φορές που δεν μπορώ να σηκωθώ!

Καλά το έκανες, εγώ δυστυχώς την έχω χάσει τη μαμά μου, αλλά ευτυχώς η πεθερά μου βοηθάει όσο μπορεί κ αυτή σε ότι χρειάζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...