Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Eγω υποψιαζομαι οτι αργει πολυ η ωορρηξια μου γιατι ολα αυτα τα συμπτωματα που βιωνω 10 μερες πριν τη περιοδο και νομιιιιζω οτι ειμαι εγκυος πρεπει να ειναι ωορρηξια. Και εχω τωρα περιεργεια να δω τι γινεται .Τουλαχιστον να ξερω . Γιατι με βαση την εφαρμογη με το ημερολογιο περιοδου που μου εβγαζει 15η μερα εμεις του διναμε και καταλαβαινε εκει γυρω και γυρω  στην 19-23η μερα παρατηρω κατα τη διαρκεια των μηνων πως δεν καναμε τοσο συχνα.  Ισως να εφταιγε κ αυτο τελικα 

Εμένα η ωορρηξια μου είναι 16η,17η μέρα συνήθως και με τα τεστ είδα ότι έγινε 19η μέρα τελικά διότι μετά έβγαιναν αρνητικά. Μη νομίζεις ούτε ο γυναικολόγος μπορεί να τα δει ακριβώς πότε γίνεται εκτός και τύχει να σου κάνει υπέρηχο την ώρα της ωορρηξιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η evaioan είπε:

Εμένα η ωορρηξια μου είναι 16η,17η μέρα συνήθως και με τα τεστ είδα ότι έγινε 19η μέρα τελικά διότι μετά έβγαιναν αρνητικά. Μη νομίζεις ούτε ο γυναικολόγος μπορεί να τα δει ακριβώς πότε γίνεται εκτός και τύχει να σου κάνει υπέρηχο την ώρα της ωορρηξιας. 

Εγω τωρα που βιωνω για πρωτη φορα την εμπειρια με τα τεστ ωορρηξιας νιωθω μια περιεργη αισιοδοξια . ΝΙωθω οτι θα πανε ολα καλα ❤️ Δηλαδη δεν με αγχωνει  καθολου ολο αυτο :)

Ισα ισα ανυπομονω να δω θετικο τεστ ωορρηξιας για να ξερω τι γινεται στο σωμα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εμένα η ωορρηξια μου είναι 16η,17η μέρα συνήθως και με τα τεστ είδα ότι έγινε 19η μέρα τελικά διότι μετά έβγαιναν αρνητικά. Μη νομίζεις ούτε ο γυναικολόγος μπορεί να τα δει ακριβώς πότε γίνεται εκτός και τύχει να σου κάνει υπέρηχο την ώρα της ωορρηξιας. 

Ισχύει…εμένα μου είχε πει τότε να έκανα τα τεστ κ μολις δω θετικό να πάω να με δει αλλά να έχω τις επαφές για να μη το χάσουμε…μπορεί να δει αν έγινε αλλά όχι ακριβώς ποτέ θα γίνει!!

 

αχ συμφωνώ με τον αντρουλη σου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγω τωρα που βιωνω για πρωτη φορα την εμπειρια με τα τεστ ωορρηξιας νιωθω μια περιεργη αισιοδοξια . ΝΙωθω οτι θα πανε ολα καλα ❤️ Δηλαδη δεν με αγχωνει  καθολου ολο αυτο :)

Ισα ισα ανυπομονω να δω θετικο τεστ ωορρηξιας για να ξερω τι γινεται στο σωμα μου. 

Κ εγώ έτσι ένιωσα τη πρώτη φορά με τα τεστ 😅 τουλάχιστο κ να μη πιάσει από την πρώτη ξερεις ότι έκανες τις σωστές ημερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγω τωρα που βιωνω για πρωτη φορα την εμπειρια με τα τεστ ωορρηξιας νιωθω μια περιεργη αισιοδοξια . ΝΙωθω οτι θα πανε ολα καλα ❤️ Δηλαδη δεν με αγχωνει  καθολου ολο αυτο :)

Ισα ισα ανυπομονω να δω θετικο τεστ ωορρηξιας για να ξερω τι γινεται στο σωμα μου. 

1ο μηνα που έκανα τεστ ωορρηξιας για να δω τι παίζει και οταν είδα το θετικό ενθουσιάστηκα. Ουσιαστικά έλεγα μπράβο στον εαυτό μου 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimand είπε:

Nαι συμφωνω ! ❤️❤️ 

Ας μας πιασει και εμας η μπεμπεδοσκονη μιας και κυκλοφορει πολυ ❤️ χιχιχ

Ποσό καιρό προσπαθείτε; Κορίτσια εν έτη 2023 δεν υπάρχει πιθανότητα να μη σας πιάσει η μπεμπεδοσκονη 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cintelina είπε:

1ο μηνα που έκανα τεστ ωορρηξιας για να δω τι παίζει και οταν είδα το θετικό ενθουσιάστηκα. Ουσιαστικά έλεγα μπράβο στον εαυτό μου 🤣 

Χαχαχα κ εγώ το ίδιο! Ελεγα τόση χαρά για θετικό τεστ ωορρηξιας π να δω εγκυμοσύνης 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειμαι η μονη τρελη λοιπον. Τελεια χαχα

 

στις Just now, ο/η cintelina είπε:

1ο μηνα που έκανα τεστ ωορρηξιας για να δω τι παίζει και οταν είδα το θετικό ενθουσιάστηκα. Ουσιαστικά έλεγα μπράβο στον εαυτό μου 🤣 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ποσό καιρό προσπαθείτε; Κορίτσια εν έτη 2023 δεν υπάρχει πιθανότητα να μη σας πιάσει η μπεμπεδοσκονη 😘

Απο τον Μαιο ❤️ Ειμαστε 9 χρονια μαζι , τα 2 παντρεμενοι και ειπαμε να ξεκινησουμε .Αυτος ειναι ο 6ος κυκλος προσπαθειων ουσιαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα κ εγώ το ίδιο! Ελεγα τόση χαρά για θετικό τεστ ωορρηξιας π να δω εγκυμοσύνης 😂

 

στις Just now, ο/η dimand είπε:

Δεν ειμαι η μονη τρελη λοιπον. Τελεια χαχα

 

 

ΡΕ ειχα κα΄τσει μπροστά απο τον καθρέφτη και ελεγα μπράβο κοριτσάρα μου! Αφη΄στε σας λεω η μουρλη η ίδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cintelina είπε:

1ο μηνα που έκανα τεστ ωορρηξιας για να δω τι παίζει και οταν είδα το θετικό ενθουσιάστηκα. Ουσιαστικά έλεγα μπράβο στον εαυτό μου 🤣 

κ γω στο πρώτο θετικό ενθουσιάστηκα τόσο πολύ, βγήκα τρέχοντας απ' το μπάνιο να το δείξω στον άντρα μου κ έπαθε εγκεφαλικό, νόμιζε είναι εγκυμοσύνης. Χαζό είσαι παιδάκι μου του λέω, αφού δεν προσπαθούμε ακόμα,  μου'στειλες πελαργό; Εκ των υστέρων έμαθα ότι σ' αυτά τα δέκατα του δευτερολέπτου που κοιτούσε τη φατσούλα του clearblue είχε διακοσμήσει το δωμάτιο της μπέμπας του. 😃😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέες εγκυούλες πώς είστε από συμπτώματα; @Elk @Κατερίνα!!! @marinaP 

@Elli13έχω στο νου μου το κορίτσι ,περιμένουμε το χαρμόσυνο μήνυμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Ποια είναι αυτή η εφαρμογή???λοιπόν επειδή κάπως με προβλημάτισαν όλα αυτά θα πάω να πάρω να κάνω τεστ σήμερα...λογικά αν υπάρχει ακόμα ωορρηξία θα είναι ακόμα θετικό έτσι δεν είναι??

Όχι κορίτσι μου μην πας σε φαρμακείο και πετάξεις τα λεφτά τσάμπα γιατί όταν γίνεται η ωορρηξία η ορμόνη πέφτει! Στην ουσία η ορμόνη είναι ανεβασμένη μερικές ώρες πριν την ωορρηξία η οποία κραταει 12-24 ώρες περίπου!!Άσε αυτόν τον κύκλο να περάσει και πάρε τον επόμενο ( αν και με τόσες επαφές που είχατε δεν θα χρειαστεί) τα οικονομικά one step η hometest 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Απο τον Μαιο ❤️ Ειμαστε 9 χρονια μαζι , τα 2 παντρεμενοι και ειπαμε να ξεκινησουμε .Αυτος ειναι ο 6ος κυκλος προσπαθειων ουσιαστικα

Μια χαρά νομίζω τώρα με τα τεστ θα είσαι πιο σίγουρη!!! Κάνατε καποιες εξετάσεις ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Μια χαρά νομίζω τώρα με τα τεστ θα είσαι πιο σίγουρη!!! Κάνατε καποιες εξετάσεις ή όχι;

Ειχα παει πριν ξεκινησουμε στον γυναικολογο για τεστ παπ και υπερηχο του ειπα οτι θα ξεκινησουμε προσπαξθειες και μου ειχε προτεινει felicine καθε πρωι και μου ειχε πει οτι η ωορρηξια μου γινεται περιπου 16 με 18η μερα . Σκεφτομουν αν παει ακλαφτη και αυτη η προσπαθεια του μηνα να τον παρω παλι ενα τηλεφωνο .ΕΙμαστε 30 ετων και οι δυο. 

 

Και εχεις ολους γυρω γυρω να λενε τα κλασσικα 

"αντε τι περιμενετε"? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimand είπε:

Ειχα παει πριν ξεκινησουμε στον γυναικολογο για τεστ παπ και υπερηχο του ειπα οτι θα ξεκινησουμε προσπαξθειες και μου ειχε προτεινει felicine καθε πρωι και μου ειχε πει οτι η ωορρηξια μου γινεται περιπου 16 με 18η μερα . Σκεφτομουν αν παει ακλαφτη και αυτη η προσπαθεια του μηνα να τον παρω παλι ενα τηλεφωνο .ΕΙμαστε 30 ετων και οι δυο. 

 

Και εχεις ολους γυρω γυρω να λενε τα κλασσικα 

"αντε τι περιμενετε"? 

Τον πελαργό να βρει το κουδούνι της πόρτας μας να λες γελώντας. Εμένα μου τα λέει η πεθερά μου για το δεύτερο και κρατιέμαι να της πω "γιατί θα αλλάξει κάτι στη δική σου ζωή; σκοπεύεις να βοηθήσεις για αλλαγή;" αλλά δε θέλω να χαλάσω το κάρμα μου και δεν απαντάω λέω ένα μακάρι και το βουλώνω 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Τον πελαργό να βρει το κουδούνι της πόρτας μας να λες γελώντας. Εμένα μου τα λέει η πεθερά μου για το δεύτερο και κρατιέμαι να της πω "γιατί θα αλλάξει κάτι στη δική σου ζωή; σκοπεύεις να βοηθήσεις για αλλαγή;" αλλά δε θέλω να χαλάσω το κάρμα μου και δεν απαντάω λέω ένα μακάρι και το βουλώνω 😋

Εγω λεω χαμογελωντας " Οταν θελει ο Θεος " ή αν μου την σπασουν και πολυ λεω "Δεν θελω ειμαι μικρη ακομα" αλλα η ψυχουλα μου το ξερει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιποοοοον και επειδή όπως καταλαβαίνετε η υπερβολή έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο πήγα και πήρα τεστ 🤣

Και ιδού το αποτέλεσμα!!Βέβαια έχω πάρα πολύ πόνο που μόνο ιδέα μου δεν είναι....

16952948285608391923017436842531.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγω λεω χαμογελωντας " Οταν θελει ο Θεος " ή αν μου την σπασουν και πολυ λεω "Δεν θελω ειμαι μικρη ακομα" αλλα η ψυχουλα μου το ξερει.....

Εμείς σε λίγο κλείνουμε χρόνο! Παντρευτήκαμε το Μάιο! Και συνέχεια όταν με ρωτάνε,λέω σιγά καλέ τώρα παντρευτήκαμε έχουμε ακόμα! Αλλά αυτό που λες η ψυχούλα μου ξέρει το πόνο! Η ηλικία μου 27 ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εμείς σε λίγο κλείνουμε χρόνο! Παντρευτήκαμε το Μάιο! Και συνέχεια όταν με ρωτάνε,λέω σιγά καλέ τώρα παντρευτήκαμε έχουμε ακόμα! Αλλά αυτό που λες η ψυχούλα μου ξέρει το πόνο! Η ηλικία μου 27 ! 

Συνηθως αυτο το ακουω απο συγγενεις με 2 ή 3 παιδια . Που το παιζουν "θεες της γονιμοτητας" και νιωθω τοσο σκατα 😕 Τι να πω... ας μην μαυριζουμε τη ψυχη μας , ας εχουμε θετικη ενεργεια και ο Θεος θα το φερει .. το καλο πραγμα αργει να γινει 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Λοιποοοοον και επειδή όπως καταλαβαίνετε η υπερβολή έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο πήγα και πήρα τεστ 🤣

Και ιδού το αποτέλεσμα!!Βέβαια έχω πάρα πολύ πόνο που μόνο ιδέα μου δεν είναι....

16952948285608391923017436842531.jpg

Καλύτερα να ξεκινήσεις με τα one step η τα hometest που είναι φθηνότερα. Εγώ χρησιμοποιησα τις ταινίες και όταν βγήκε εκεί θετικο τότε έκανα το clearblue για να το επιβεβαιώσω απλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimand είπε:

Συνηθως αυτο το ακουω απο συγγενεις με 2 ή 3 παιδια . Που το παιζουν "θεες της γονιμοτητας" και νιωθω τοσο σκατα 😕 Τι να πω... ας μην μαυριζουμε τη ψυχη μας , ας εχουμε θετικη ενεργεια και ο Θεος θα το φερει .. το καλο πραγμα αργει να γινει 🤣

 Πολυ αργεί όμως 😂 αυτό το μήνα μια βδομάδα σερί επαφές ο άντρας μου τα είδε όλα!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανω μια ερωτηση , εχει τελειωσει η περιοδος μου απο 17-09 .Ωστοσο μεχρι και σημερα βλεπω σταγονιτσες καφε . Τι φαση ? Εχει τυχει σε καμια ή να παρω το γιατρο :P  ? Ωορρηξια δεν ειναι γιατι με τα τεστ επιβεβαιωνω οτι δεν εχω κανει ακομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...