Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Έκανες άλλο τεστ σημερα? 😁

Όχι αλλα το σκέφτομαι να κάνω σε λίγο που θα έχω διάλειμμα... 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Όχι αλλα το σκέφτομαι να κάνω σε λίγο που θα έχω διάλειμμα... 😁 

Αααχ ναι να κάνεις και να μας στείλεις φωτό να χαρούμε και εμείς κορίτσι μου 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου να σας πω και εγώ τον πόνο μου??για όσες δε με ξέρετε προέρχομαι από μια παλινδρομη τον Ιούνιο με πεντακάθαρες εξετάσεις...Υρον τον μήνα λοιπόν είπα να πάμε πολύ στοχευμένα γιατί καταλαβαίνετε πόσο μεγάλη είναι η πίκρα μου..Έτσι λοιπόν τελείωσα με την περίοδο (6.9-10.9) και έχοντας κύκλο σταθερό (27)και πριν αλλά και μετά την αποξεση,είχα επαφές 12-14-16-18-19 και σήμερα ελπίζω μετά την δουλειά!!Ωστόσο από νωρίς το απόγευμα έχω αρχίσει και πονάω πολύ στην κοιλιά,νιώθω τραβήγματα και πιέσεις!!Λέτε η ωορρηξία μου να μην έγινε στις 18.9 και να γίνεται σήμερα?? 🤔🤔

Πάντως αν ο κύκλος που περιγράφεις ήταν δικός μου, η ωορρηξία θα ήταν όπως λες. Δηλ με 1η μέρα περιόδου 06.09 εγώ θα είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14η μερα δηλ 19.09 και ωορρηξία 1-2 μέρες μετά δηλ 20-21.09. και έχω 27αρη κύκλο συνήθως.

Εγω δεν κατάλαβα γιατί λες ότι η ωορρηξία πρέπει να έγινε στις 18, είχες θετικό τεστ πριν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP Μαρινάκιιιιιιιιιιι !!!!!!! Τι νέα είναι αυτά;;;; Μπράβο κορίτσι μου μπράβο!!!!! Χωρίς άγχος και με θετική ενέργεια, να σου πάει αυτή τη φορά τέλεια από την αρχή ως το τέλος και όλα με το καλό!!! Μπράβο πολύ χάρηκα !!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Πάντως αν ο κύκλος που περιγράφεις ήταν δικός μου, η ωορρηξία θα ήταν όπως λες. Δηλ με 1η μέρα περιόδου 06.09 εγώ θα είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14η μερα δηλ 19.09 και ωορρηξία 1-2 μέρες μετά δηλ 20-21.09. και έχω 27αρη κύκλο συνήθως.

Εγω δεν κατάλαβα γιατί λες ότι η ωορρηξία πρέπει να έγινε στις 18, είχες θετικό τεστ πριν; 

Καλημεραααα...όχι δεν κάνω ακόμα τεστ γιατί νομίζω θα με αγχωσουν παραπάνω...Με κύκλο όμως 27 η ωορρηξία μου λογικά είναι 13η μέρα άρα 18 του μήνα..

Γενικά νομίζω ότι αυτόν τον μήνα έχω αγχωθεί αρκετά και έχω αγχώσει και τον άντρα μου που δε τον έχω αφήσει σε ησυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημεραααα...όχι δεν κάνω ακόμα τεστ γιατί νομίζω θα με αγχωσουν παραπάνω...Με κύκλο όμως 27 η ωορρηξία μου λογικά είναι 13η μέρα άρα 18 του μήνα..

Γενικά νομίζω ότι αυτόν τον μήνα έχω αγχωθεί αρκετά και έχω αγχώσει και τον άντρα μου που δε τον έχω αφήσει σε ησυχία!!!

εεεε αμα δεν κανεις τεστ δεν ξέρεις! ασ'το το "λογικά", βλέπεις να γίνονται τόσα περίεργα στον κύκλο της καθεμίας που το λογικό είναι πολύ σχετικό! Εγώ με κύκλο 26-28 ημερών έχω ωορρηξία τη 16η, επιβεβαιωμένο και με τεστ και με υπέρηχο, και περίοδος έρχεται 9-11 μέρες μετά την ωορρηξία. Αυτό είναι το "λογικό" σ'εμένα, μπορεί και σ' εσένα! Αν νιώθεις τα πονάκια τώρα, τώρα θα είναι πάντως. Κάποιες πονάνε πριν την ωορρηξία, κάποιες κατά τη διάρκεια, αλλά να πονάς 2-3 μέρες μετά δεν το έχω ακούσει νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα τώρα ένα να δω πως πάει η γραμμή. Δεν είναι και μεγάλη η διαφορά η αλήθεια. Κανένα από τα δύο δεν έγινε με πρωινά ούρα βέβαια. Αύριο αφού πάρω και τη δεύτερη χοριακη και είναι θετική θα κανω ένα από φαρμακείο 🙏🏻

IMG_20230921_113345.jpg

IMG_20230920_105954.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

εεεε αμα δεν κανεις τεστ δεν ξέρεις! ασ'το το "λογικά", βλέπεις να γίνονται τόσα περίεργα στον κύκλο της καθεμίας που το λογικό είναι πολύ σχετικό! Εγώ με κύκλο 26-28 ημερών έχω ωορρηξία τη 16η, επιβεβαιωμένο και με τεστ και με υπέρηχο, και περίοδος έρχεται 9-11 μέρες μετά την ωορρηξία. Αυτό είναι το "λογικό" σ'εμένα, μπορεί και σ' εσένα! Αν νιώθεις τα πονάκια τώρα, τώρα θα είναι πάντως. Κάποιες πονάνε πριν την ωορρηξία, κάποιες κατά τη διάρκεια, αλλά να πονάς 2-3 μέρες μετά δεν το έχω ακούσει νομίζω!

Έχεις δίκιο...θα δω πως θα πάει αυτός ο μήνας και από τον επόμενο αν δεν έχουμε θετική έκβαση θα ξεκινήσω τα τεστακια!!!Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Έκανα τώρα ένα να δω πως πάει η γραμμή. Δεν είναι και μεγάλη η διαφορά η αλήθεια. Κανένα από τα δύο δεν έγινε με πρωινά ούρα βέβαια. Αύριο αφού πάρω και τη δεύτερη χοριακη και είναι θετική θα κανω ένα από φαρμακείο 🙏🏻

IMG_20230921_113345.jpg

IMG_20230920_105954.jpg

Καλέ έχουν αρκετή διαφορά!! Ξεκάθαρα φαίνεται η διαφορά σήμερα!! Αχ άντε να δεις και την χορική να ηρεμήσεις κορίτσι μου! Ήρθε για να μείνει αυτή τη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Έκανα τώρα ένα να δω πως πάει η γραμμή. Δεν είναι και μεγάλη η διαφορά η αλήθεια. Κανένα από τα δύο δεν έγινε με πρωινά ούρα βέβαια. Αύριο αφού πάρω και τη δεύτερη χοριακη και είναι θετική θα κανω ένα από φαρμακείο 🙏🏻

IMG_20230921_113345.jpg

IMG_20230920_105954.jpg

Φαίνεται λίγο πιο σκούρο σήμερα!🥰  όλα καλά θα πάνε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημεραααα...όχι δεν κάνω ακόμα τεστ γιατί νομίζω θα με αγχωσουν παραπάνω...Με κύκλο όμως 27 η ωορρηξία μου λογικά είναι 13η μέρα άρα 18 του μήνα..

Γενικά νομίζω ότι αυτόν τον μήνα έχω αγχωθεί αρκετά και έχω αγχώσει και τον άντρα μου που δε τον έχω αφήσει σε ησυχία!!!

Πολλά κορίτσια λένε ότι τους αγχωνουν τα τεστ αλλά εγώ έχω καταλάβει ότι όπως και να έχει θα αγχωθεις από την στιγμή που μπαίνεις στην διαδικασία για μωρό! Είτε κάνεις τα τεστ είτε οχι... τώρα που δεν έκανες τέστ και δεν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία πάλι αγχώθηκες!! Και τέστ να έκανες πάλι άγχος θα είχες όπως όλες μας!! Γενικά το άγχος δεν φεύγει 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Έχεις δίκιο...θα δω πως θα πάει αυτός ο μήνας και από τον επόμενο αν δεν έχουμε θετική έκβαση θα ξεκινήσω τα τεστακια!!!Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση 🤗🤗

εγώ νομίζω ότι καλό θα ήταν να κάνεις έστω για 1-2 κύκλους για να ξέρεις τι σου γίνεται. Εγώ σκέψου την 1η φορά ξεκίνησα τεστ από 9η μέρα, λέω σε 1-2 μέρες θα δω θετικό. Πάει η 9η, πάει η 10η, πάει η 11η, πάει η 12η, κατάθλιψη έπαθα, λέω έχω θέμα δε γίνεται ωορρηξία. Και την 15η μέρα είχα πονάκια, κάνω τεστ, θετικό! Πήγα ίδια μέρα γυναικολόγο, μου λέει αύριο μεθαύριο ωορρηξία. Και 11 μέρες μετά, περίοδος... Ευτυχώς δηλαδή που εγινε έτσι γιατί αλλιώς λάθος μέρες θα προσπαθούσα, ποιος ξέρει πόσο καιρό μπορεί να έχανα νομίζοντας ότι η ωορρηξία γίνεται νωρίτερα! Δοκίμασε 1-2 κύκλους απλά για να έχεις ενα μπούσουλα, να δεις πότε κάνεις πραγματικά ωορρηξία, παρατήρησε και τα συμπτώματά σου για να ξέρεις ποιες μέρες του κύκλου πονάς και πότε συμβαίνει, και μετά αν σε αγχώνουν τα κόβεις αν θες! Εγώ τώρα αφού είδα πώς λειτουργώ και φαίνεται ότι γίνεται κανονικά ωορρηξία κάθε μήνα, ή δε θα κάνω, η θα κάνω 1 μόλις βλέπω τα πονάκια, για επιβεβαίωση, μιας κ έχω έντονα συμπτώματα κ την καταλαβαινω και χωρίς τεστ. Αν σε αγχώνει η διαδικασία άσ'τη εντελώς και εμπιστεύσου το σώμα σου! Κι αυτό μιλάει!  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Φαίνεται λίγο πιο σκούρο σήμερα!🥰  όλα καλά θα πάνε 🙏

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εμένα μου φαίνεται πιο έντονο από χθες 😁αύριο θα φανεί και στη χοριακη. 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλέ έχουν αρκετή διαφορά!! Ξεκάθαρα φαίνεται η διαφορά σήμερα!! Αχ άντε να δεις και την χορική να ηρεμήσεις κορίτσι μου! Ήρθε για να μείνει αυτή τη φορά 

Νομίζω από το άγχος μ δεν βλέπω τίποτα 🫢😁 ελπίζω να ηρεμήσω λίγο αύριο 🙏🏻🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Demy93Κοριτσι μου και εγω με βαση τα λεγομενα του γυναικολογου μου που ειχα παει πριν ξεκινησουμε τις προσπαθειες ( τον Μαιο) , του ειχα πει πως θα ξεκινησουμε για μωρακι και μου ειπε οτι η ωορρηξια μου ειναι περιπου 16 με 18 μερα .Ωστοσο η εφαρμογη μου ελεγε παντα 15 ή 16 η ημερα. Ετσι πηρα και εγω την αποφαση και αυτον τον μηνα ξεκινησα τα τεστ . Ξεκινησα βεβαια απο πολυ νωρις  9η μερα για να δω πως θα παει .Τωρα ειμαι στη 12η μερα και εχω πολυ χαμηλες τιμες 0,09 πανω κατω (συμφωνα με το app premom).  Αρα δεν ειμαι ακομα σε φαση ωορρηξιας . Ανυπομονω να δω αν θα "καρποφορησει " αυτος ο τροπος διοτι οσο περναει ο καιρος αχωνομαι και εγω και ο αντρας μου . 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η dimand είπε:

@Demy93Κοριτσι μου και εγω με βαση τα λεγομενα του γυναικολογου μου που ειχα παει πριν ξεκινησουμε τις προσπαθειες ( τον Μαιο) , του ειχα πει πως θα ξεκινησουμε για μωρακι και μου ειπε οτι η ωορρηξια μου ειναι περιπου 16 με 18 μερα .Ωστοσο η εφαρμογη μου ελεγε παντα 15 ή 16 η ημερα. Ετσι πηρα και εγω την αποφαση και αυτον τον μηνα ξεκινησα τα τεστ . Ξεκινησα βεβαια απο πολυ νωρις  9η μερα για να δω πως θα παει .Τωρα ειμαι στη 12η μερα και εχω πολυ χαμηλες τιμες 0,09 πανω κατω (συμφωνα με το app premom).  Αρα δεν ειμαι ακομα σε φαση ωορρηξιας . Ανυπομονω να δω αν θα "καρποφορησει " αυτος ο τροπος διοτι οσο περναει ο καιρος αχωνομαι και εγω και ο αντρας μου . 😕 

Ποια είναι αυτή η εφαρμογή???λοιπόν επειδή κάπως με προβλημάτισαν όλα αυτά θα πάω να πάρω να κάνω τεστ σήμερα...λογικά αν υπάρχει ακόμα ωορρηξία θα είναι ακόμα θετικό έτσι δεν είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Ποια είναι αυτή η εφαρμογή???λοιπόν επειδή κάπως με προβλημάτισαν όλα αυτά θα πάω να πάρω να κάνω τεστ σήμερα...λογικά αν υπάρχει ακόμα ωορρηξία θα είναι ακόμα θετικό έτσι δεν είναι??

kι εμενα τα κοριτσια εδω μου την προτειναν .Ακομα ψαχνομαι κ εγω μην νομιζεις χαχχα 

premom σκαναρεις το τεστ ωορρηξιας και σου βγαζει την τιμη .Και ειναι ολα εκει μαζεμενα το ενα κατω απο το αλλο και καταλαβαινεις οταν σου γραψει "peak" οτι μεσα στις επομενες 12-36 ωρες θα κανεις ωορρηξια . Αυτα εχω καταλαβει αχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Έκανα τώρα ένα να δω πως πάει η γραμμή. Δεν είναι και μεγάλη η διαφορά η αλήθεια. Κανένα από τα δύο δεν έγινε με πρωινά ούρα βέβαια. Αύριο αφού πάρω και τη δεύτερη χοριακη και είναι θετική θα κανω ένα από φαρμακείο 🙏🏻

IMG_20230921_113345.jpg

IMG_20230920_105954.jpg

Όχι φαίνεται η διαφορά!! Σίγουρα θα είναι αυξημένη η χοριακη σου από χθες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Πολλά κορίτσια λένε ότι τους αγχωνουν τα τεστ αλλά εγώ έχω καταλάβει ότι όπως και να έχει θα αγχωθεις από την στιγμή που μπαίνεις στην διαδικασία για μωρό! Είτε κάνεις τα τεστ είτε οχι... τώρα που δεν έκανες τέστ και δεν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία πάλι αγχώθηκες!! Και τέστ να έκανες πάλι άγχος θα είχες όπως όλες μας!! Γενικά το άγχος δεν φεύγει 😅😅

έτσι κατάλαβα κ γω, τώρα τον Σεπτέμβρη που ήταν ο 1ος μήνας προσπάθειας είπα χαλαρά, δε θα κάνω τεστ, αφού ξέρω ότι κάνω ωορρηξία κανονικά κ την καταλαβαίνω και πάντα, τι το θέλω; 

Ε ρε παιδιά, άλλη σκέψη όλο το 24 δεν είχα! Και αν είναι ανωορρηκτικός μήνας; Και αν γινει νωρίτερα; Και αν γίνει αργότερα; Τώρα να πάω να του χιμήξω ή έγινε προχτές και τσάμπα η επίθεση; Και άμα τον βασανίζω τσάμπα τόσες μέρες και δεν πλησιάσαμε καν τις γόνιμες ακόμα; 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα με βοήθησαν πάντως τα τεστ! Αν κ τον μήνα που έμεινα εγκυος τελικά δεν έκανα αλλά μετά από τόση χρήση ήξερα ένα περίπου τις ημέρες! Κ εγω πιστευα ότι έκανα πιο μετά ωορρηξία ενώ έκανα νωρίτερα κ το έμαθα από τα τεστ…

επίσης η γιατρος μου είπε αν βρω θετικό τεστ πρωί να έχω επαφή το ίδιο βράδυ κ το πρωί κ το βράδυ, αν έχω θετικό τεστ το βραδυ να έχω επαφή το βράδυ αν θέλω το πρωί της επόμενης σίγουρα κ το βράδυ της επόμενης! Βέβαια δεν ακολούθησα τη συμβουλή αυτή γιατί δεν είχα κάνει τεστ εκείνο το κύκλο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να πω πολλά συγχαρητήρια στη @marinaPγια την εγκυμοσύνη, εγώ εν τέλει αδιαθετησα αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο είμαι καλά. Δεν στεναχωρεθηκα, δεν έσκασα. Αντε να περάσει η περίοδος λέω να μπούμε πάλι σε love zone. Ο άντρας μου λέει χαριτολογωντας πως πρέπει να χαιρόμαστε που παντρεμένοι με μωρό παιδί ασκούμε το άθλημα ακόμα... 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω υποψιαζομαι οτι αργει πολυ η ωορρηξια μου γιατι ολα αυτα τα συμπτωματα που βιωνω 10 μερες πριν τη περιοδο και νομιιιιζω οτι ειμαι εγκυος πρεπει να ειναι ωορρηξια. Και εχω τωρα περιεργεια να δω τι γινεται .Τουλαχιστον να ξερω . Γιατι με βαση την εφαρμογη με το ημερολογιο περιοδου που μου εβγαζει 15η μερα εμεις του διναμε και καταλαβαινε εκει γυρω και γυρω  στην 19-23η μερα παρατηρω κατα τη διαρκεια των μηνων πως δεν καναμε τοσο συχνα.  Ισως να εφταιγε κ αυτο τελικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...