Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω λίγο κάτι άσχετο; είναι καμιά κοπέλα που πρόσεξε σαν συμπτώμα περιόδου την συχνοουρια;; έχω συχνοουρια τις τελευταίες μέρες και κάπου διάβασα οτι μπορεί να προκαλείται και από την περίοδο 🤷 ισχύει; δεν μ.εχει έρθει ακόμη αλλά την περιμένω 😏😏

Αυτό νομίζω είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης και όχι περιόδου κορίτσι μου! Είσαι τόσο σίγουρη ότι δεν έγινε κάνα θαύμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα και εγώ αυτό ξέρω 😏 αλλά δεν περνάει καν από το μυαλό μου. Έχω φούσκωμα πονοκέφαλο νεύρα 😂 πονακια το πρωί. Όλα συμπτώματα που έχω πριν την περίοδο. Δεν έχω καθόλου πρησμένο στήθος. Και εκτός αυτού δεν έχω ιδέα τι γίνεται μετά από αποβολή, οι επαφές μας ήταν οτι να ναι 3-4 επαφές μόλις σταμάτησε η αιμορραγία τέλος Αυγούστου και ακόμη 3-4 την τελευταία βδομάδα. 

Μου έκανε όμως εντύπωση η συνχοουρια τις τελευταίες δυο μέρες 🤷 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Εμένα ο άντρας μου είπε επί λέξη όταν παρέδωσε το δείγμα "σαν βιασμός είναι αυτό το πράγμα κάθε φορά" φυσικά το είπε για αστείο αλλά είχε και μια ελάχιστη δόση αλήθειας ότι το κάνουν με το ζόρι! Χωρίς όρεξη έξω από το οικείο περιβάλλον τους! Γενικά είναι μια διαδικασία που τουλάχιστον τον δικό μου τον αγχώνει αρκετά! Κορίτσι μου εγώ πήγα επειδή πήγαμε Θεσσαλονίκη σαν εκδρομή αλλιώς δεν θα πήγαινα καθόλου γιατί ξέρω ότι προτιμά μόνος του να πηγαίνει όπως και εγώ για τεστ Παπ κτλ μόνη πάω για να μιλήσω και με την γιατρό με την ησυχία μου! Αλλά αν θέλει παρέα νομίζω ότι καλό είναι να πας! Όπως νιώθει εκείνος!

Χαχα όντως καταναγκαστικά έργα! Άντε να έρθει η αυριανή μέρα να γίνει κι αυτό να ηρεμήσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

@annie! μουυ τι κάνεις κορίτσι μου, πωπω συγκινήθηκα τώρα! Ευχαριστώ πολύ, εύχομαι και για σας τα καλύτερα να ερθει γρήγορα το μωρακι σας❤️❤️

Ευχαριστούμεεεε❤️💙 Καλά είμαστε κοριτσάκι μου, τα ζουζουνακια μεγαλώνουν κ μας παίρνουν το μυαλό!! Το αστεράκι σου τι κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 12η μέρα σήμερα κ αρνητικοτατο τεστ ξανά!!! Περιμένω την περίοδο μέχρι την Κυριακή κ αρχές του μήνα ξανά προσπάθειες 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,εγω πάλι ρε κορίτσια 3 μερα συνεχόμενη θετικό τεστ ωορρηξίας! Δε σταματαει να γαμογελαει η φατσουλα! Τι γινεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Μα και εγώ αυτό ξέρω 😏 αλλά δεν περνάει καν από το μυαλό μου. Έχω φούσκωμα πονοκέφαλο νεύρα 😂 πονακια το πρωί. Όλα συμπτώματα που έχω πριν την περίοδο. Δεν έχω καθόλου πρησμένο στήθος. Και εκτός αυτού δεν έχω ιδέα τι γίνεται μετά από αποβολή, οι επαφές μας ήταν οτι να ναι 3-4 επαφές μόλις σταμάτησε η αιμορραγία τέλος Αυγούστου και ακόμη 3-4 την τελευταία βδομάδα. 

Μου έκανε όμως εντύπωση η συνχοουρια τις τελευταίες δυο μέρες 🤷 

Κοπέλα μου έχεις καθυστέρηση;;;;αν έχεις κάνε κανένα τεστακι...μετά από αποβολή είσαι πιο ανοιχτή από κάτω λένε και πιάνεις πιο εύκολα,βέβαια σε εμένα δεν έγινε αυτό σε καμία από τις δύο φορές που είχα την παλινδρομη...αλλά εγώ είχα κάνει αποξεση,ίσως γι αυτό...

Μακάρι να ακούσουμε ευχάριστα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα,εγω πάλι ρε κορίτσια 3 μερα συνεχόμενη θετικό τεστ ωορρηξίας! Δε σταματαει να γαμογελαει η φατσουλα! Τι γινεται??

Εμένα 5 μήνες που τα κάνω αυτά ...χαμογελάει για δύο ημέρες...όσες λέει το κουτί....ότι βρίσκει τις 2 πιο γόνιμες ημέρες σας...εσύ συνέχισε τα τεστ μέχρι να δεις αρνητικό και φυσικά κάνε επαφές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα,εγω πάλι ρε κορίτσια 3 μερα συνεχόμενη θετικό τεστ ωορρηξίας! Δε σταματαει να γαμογελαει η φατσουλα! Τι γινεται??

Καλημέρα κορίτσι μου!! Έχεις ΣΠΩ μήπως? Γιατί αυτό γίνεται συνήθως με τα τεστ ωορρηξίας όταν έχεις ΣΠΩ! Εγώ δεν κάνω τα τεστ με της φατσούλες και δεν ξέρω πως λειτουργεί ακριβώς? Πόσες μέρες είναι το φυσιολογικό να σου χαμογελάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 12η μέρα σήμερα κ αρνητικοτατο τεστ ξανά!!! Περιμένω την περίοδο μέχρι την Κυριακή κ αρχές του μήνα ξανά προσπάθειες 🤞

Καλημέρα κορίτσι μου .. μέχρι να δεις αίμα ελπίζεις.....εμείς έχουμε φτάσει στο σημείο να βλέπουμε αίμα και να λέμε εμφύτευσης είναι...που δεν είναι ποτέ... 😂 τι να κάνουμε....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...και όσες ήμαστε χρόνια στην προσπαθεια αυτή καταλαβαίνουμε πολύ η μία την άλλη..... 😁☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Έχεις ΣΠΩ μήπως? Γιατί αυτό γίνεται συνήθως με τα τεστ ωορρηξίας όταν έχεις ΣΠΩ! Εγώ δεν κάνω τα τεστ με της φατσούλες και δεν ξέρω πως λειτουργεί ακριβώς? Πόσες μέρες είναι το φυσιολογικό να σου χαμογελάει?

Όχι δεν έχω πρέπει 2 μέρες συνήθως! Αλλά έκανα σήμερα πρωί και πάλι γέλασε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εμένα 5 μήνες που τα κάνω αυτά ...χαμογελάει για δύο ημέρες...όσες λέει το κουτί....ότι βρίσκει τις 2 πιο γόνιμες ημέρες σας...εσύ συνέχισε τα τεστ μέχρι να δεις αρνητικό και φυσικά κάνε επαφές....

Ναι εννοείτε συνεχίζω κανονικά! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...14η ημέρα σήμερα...ξεκινάω τα τεστ ωορρηξίας από το απόγευμα...και πάμε γερά...ήδη έχω αρχίσει να έχω τσιμπήματακια κάτω...οπότε κοντεύει...τα μικρά πήγαν σχολείο και τώρα δουλειες σπίτι μέχρι να σχολασουν..☺️

Θα πάω και για περπάτημα...άρχισα να περπατάω κάθε μέρα από μια ώρα...και δίαιτα....☺️ αυτή τη φορά το έχω πάρει ζεστά το θέμα....πάμε να χάσουμε τα περιττά κιλά από τις εγκυμοσύνες...άσχετα που έχουν περάσει 11 χρόνια απο την μια γέννα και 8 από την άλλη εγώ ακόμα χάνω τα κιλά της εγκυμοσύνης 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστούμεεεε❤️💙 Καλά είμαστε κοριτσάκι μου, τα ζουζουνακια μεγαλώνουν κ μας παίρνουν το μυαλό!! Το αστεράκι σου τι κάνει;

Μπράβο τέλειαα, να χαίρεστε τα μπουμπουκακια σας! Κ εμάς το ίδιο τώρα ξεκινησε και παιδικό η μικρή, πολύ καλά τα πάει προς το παρόν γτ το είχα ένα άγχος! Την υγεία τους να έχουν όλα τα παιδάκια❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα,εγω πάλι ρε κορίτσια 3 μερα συνεχόμενη θετικό τεστ ωορρηξίας! Δε σταματαει να γαμογελαει η φατσουλα! Τι γινεται??

Καλήμερα, σε ποια μέρα του κύκλου εισαι; δεν κάνεις κ ένα τεστ εγκυμοσύνης;😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα,εγω πάλι ρε κορίτσια 3 μερα συνεχόμενη θετικό τεστ ωορρηξίας! Δε σταματαει να γαμογελαει η φατσουλα! Τι γινεται??

Καλημέρα κορίτσια 

εγω κάνω τις ταινιες έχω 2 μερες θετικά και μετά πέφτει 

τωρα αυτά με το χαμόγελο δεν ξέρω πως λειτουργούν μια φορά τα είχα πάρει 

συνέχισε επαφες  η ωορρηξία δεν έχει γίνει ακόμα αφού χαμογελάει ακομα  😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοπέλα μου έχεις καθυστέρηση;;;;αν έχεις κάνε κανένα τεστακι...μετά από αποβολή είσαι πιο ανοιχτή από κάτω λένε και πιάνεις πιο εύκολα,βέβαια σε εμένα δεν έγινε αυτό σε καμία από τις δύο φορές που είχα την παλινδρομη...αλλά εγώ είχα κάνει αποξεση,ίσως γι αυτό...

Μακάρι να ακούσουμε ευχάριστα!!!!!!

Οχι κορίτσι μου δεν νομίζω. Είναι η καθυστέρηση που μου είπε και ο γιατρός οτι θα έχω μετά την αποβολή. Λέω σήμερα να κάνω όμως και ένα τεστ.ωορρηξιας να δω τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλήμερα, σε ποια μέρα του κύκλου εισαι; δεν κάνεις κ ένα τεστ εγκυμοσύνης;😜

Κατερίνα γιατί πάτησες στο δικό μου ποστ λυπάμαι;;;;🤔🧐 δεν έγραψα κάτι για να πατήσεις αυτό ...μάλλον μπερδεύτηκες Ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε?? Εγώ είμαι λίγο περίεργη σημερα. Δεν κοιμάμαι καλά τα δύο τελευταία βραδια, βλέπω εφιάλτες και ξυπνάω με ταχυπαλμια. Δεν βλέπω ποτέ εφιάλτες και προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να με αγχωσε και ακόμη δε το έχω βρει..σήμερα ξύπνησα και ακόμη είμαι σαν να έχω ταχυπαλμια αλλά χωρίς ταχυπαλμια. Ένα βάρος να το πω..καπως έτσι. Ευτυχώς ο άντρας μου θα κατσει σήμερα έχει μια μέρα άδεια και θα πάμε καμία βολτιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κατερίνα γιατί πάτησες στο δικό μου ποστ λυπάμαι;;;;🤔🧐 δεν έγραψα κάτι για να πατήσεις αυτό ...μάλλον μπερδεύτηκες Ε;;;

Ωωχ τελείως κατά λάθος έγινε, δεν το είδα καν, συγγνώμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε?? Εγώ είμαι λίγο περίεργη σημερα. Δεν κοιμάμαι καλά τα δύο τελευταία βραδια, βλέπω εφιάλτες και ξυπνάω με ταχυπαλμια. Δεν βλέπω ποτέ εφιάλτες και προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να με αγχωσε και ακόμη δε το έχω βρει..σήμερα ξύπνησα και ακόμη είμαι σαν να έχω ταχυπαλμια αλλά χωρίς ταχυπαλμια. Ένα βάρος να το πω..καπως έτσι. Ευτυχώς ο άντρας μου θα κατσει σήμερα έχει μια μέρα άδεια και θα πάμε καμία βολτιτσα

Εγώ όταν έχω άσχημη διαίσθηση κάτι θα γίνει...έτσι σαν ένστικτο...ειδικά με τα παιδιά....αφού μια φορά ήταν σχολείο και αισθάνθηκα έτσι σαν βάρος...και στεναχώρια και χτυπάει το τηλέφωνο και μου λένε ελάτε να τον πάρετε γιατί δεν είναι καλά...ήταν άρρωστο...το έχω πολύ εγώ αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλήμερα, σε ποια μέρα του κύκλου εισαι; δεν κάνεις κ ένα τεστ εγκυμοσύνης;😜

16 μέρα,όχι καλέ ακόμα η ωορρηξία δε εγινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ όταν έχω άσχημη διαίσθηση κάτι θα γίνει...έτσι σαν ένστικτο...ειδικά με τα παιδιά....αφού μια φορά ήταν σχολείο και αισθάνθηκα έτσι σαν βάρος...και στεναχώρια και χτυπάει το τηλέφωνο και μου λένε ελάτε να τον πάρετε γιατί δεν είναι καλά...ήταν άρρωστο...το έχω πολύ εγώ αυτό...

Α ρε τι σου είναι η μάνα ε? Εγώ δεν έχω αίσθηση ότι κάτι θα συμβεί. Απλά είμαι "περίεργη" . Τι να πω ίσως επειδή είναι ακόμη πρωί και ίσως να είμαι επηρεασμένη από το νυχτερινό εφιάλτη..εύχομαι να μου περάσει κατά τη διάρκεια της μέρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου .. μέχρι να δεις αίμα ελπίζεις.....εμείς έχουμε φτάσει στο σημείο να βλέπουμε αίμα και να λέμε εμφύτευσης είναι...που δεν είναι ποτέ... 😂 τι να κάνουμε....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...και όσες ήμαστε χρόνια στην προσπαθεια αυτή καταλαβαίνουμε πολύ η μία την άλλη..... 😁☺️ 

Έτσι είναι κορίτσι μου!!! Απλά πιστεύω ότι αν ήταν θα είχε φανεί έστω κ αχνό σήμερα... αλλά ποτέ δεν ξέρεις... αλλιώς νέος κύκλος 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

16 μέρα,όχι καλέ ακόμα η ωορρηξία δε εγινε...

Αααα οκ, χαχαχαα! Στην πρώτη μπυ εγκυμοσύνη το χα ανακαλύψει με τεστ ωορηξιας γι αυτό το είπα😜 αλλά είσαι νωρίς ναι, συνεχίστε τις επαφές λοιπόν✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...