Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

 Καλημέρα σας κορίτσια. Διαβάζω αρκετο καιρό το φόρουμ. Είμαι στο 2ο μηνα προσπαθειων με το συντροφο. Ευχομαι σε όλες μας τα καλύτερα. Καλη μας επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Α ούτε εγώ κατάλαβα ποτέ αν ήταν συμπτώμα αλλά θυμάμαι οτι το είχα και μάλιστα για αρκετές μέρες! Καλά αποτελέσματα θα περιμένουμε με ανυπομονησία 🙏🏻🙏🏻

Λίγο που διάβασα στο Ίντερνετ έλεγε ότι είναι σύμπτωμα εγκυμοσυνης 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Λίγο που διάβασα στο Ίντερνετ έλεγε ότι είναι σύμπτωμα εγκυμοσυνης 🤷‍♀️ 

Ναι ε; Εγώ θυμάμαι είχα διάρροιες και ισχυαλγιες δεν κοιμόμουν τα βράδυα😏 άντε περιμένουμε την χοριακη σου, τι ώρα πηγές το πρωί; Εμένα θυμάμαι σε 2:30-3 ώρες βγήκαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μόλις τα παρω θα σας στείλω.. θα περιμένω μέχρι της 8 αν δεν μου στείλει θα τον παρω τηλέφωνο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Ναι ε; Εγώ θυμάμαι είχα διάρροιες και ισχυαλγιες δεν κοιμόμουν τα βράδυα😏 άντε περιμένουμε την χοριακη σου, τι ώρα πηγές το πρωί; Εμένα θυμάμαι σε 2:30-3 ώρες βγήκαν!

08:00 η ώρα πήγα το πρωί αλλά επειδή στο χωριό δεν έχει μηχανήματα μάλλον τα στέλνει αλλου τα δείγματα και βγάζουν τα αποτελέσματα όποτε θα αργήσουν

την προηγούμενη φορά είχα πάει σε άλλη και έδωσα αίμα Δευτέρα πρωί και μου είπε αποτελέσματα Τρίτη μεσημέρι ότι ναναι

οποτε αν έχω το απόγευμα αποτελέσματα ευχαριστημένη θα είμαι  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ναι ε; Εγώ θυμάμαι είχα διάρροιες και ισχυαλγιες δεν κοιμόμουν τα βράδυα😏 άντε περιμένουμε την χοριακη σου, τι ώρα πηγές το πρωί; Εμένα θυμάμαι σε 2:30-3 ώρες βγήκαν!

Εγω ταχυκαρδίες έχω,  διάρροια και κούραση.. εχτές και προχτές είχα λίγο ναυτία ένα στομάχι περίεργο  σήμερα όχι 

το πρωί έκανα πάλι τεστ κλασικά ήταν λίγο πιο σκούρο ξανά.. διάβασα ότι τα home test γίνονται σκούρο  το χρώμα, μετα την 18 η μέρα απο την μέρα που εχει γινει η σύλληψη

έτσι όπως το υπολογίζω εγω βρίσκομαι στην 15 μέρα μετά την σύλληψη.. για να δούμε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάντως όλα τα συμπτώματα που λέτε, τα έχω σε κάθε ωορρηξία και σε κάθε περίοδο! Τσιμπηματάκια, κούραση, υπνηλία, διάρροια, ναυτία, αναγούλα, πόνο στη λεκάνη κ μέση κ άλλα... Οπότε όταν μείνω έγκυος, σίγουρα δεν υπάρχει σύμπτωμα να μου το φανερώσει νωρίς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια έκανα και ταινία...για δείτε ...

IMG20230904143639.jpg

IMG20230904143546.jpg

Κορίτσι δεν ξέρω, ούτε εγώ βλέπω κάτι... εφόσον απο κοντά φαίνεται γραμμή γιατί δεν κάνεις χοριακή; όσο χαμηλά και αν ειναι θα έχεις απάντηση, αντί να προσπαθείς  να μαντέψεις είναι προτιμότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

εγώ πάντως όλα τα συμπτώματα που λέτε, τα έχω σε κάθε ωορρηξία και σε κάθε περίοδο! Τσιμπηματάκια, κούραση, υπνηλία, διάρροια, ναυτία, αναγούλα, πόνο στη λεκάνη κ μέση κ άλλα... Οπότε όταν μείνω έγκυος, σίγουρα δεν υπάρχει σύμπτωμα να μου το φανερώσει νωρίς... 

Α μην το λες 😏 εγώ ισχιαλγιες είχα πάντα γενικά λόγω προβλήματος στη μέση αλλά τόσο έντονο πόνο ποτέ! Και εκεί το ψηλιαστηκα οτι πέτυχε η εξωσωματική και έκανα τεστ 3 μέρες πριν την μέρα που επρπ να κάνω χοριακη.  Όπως και υπνηλία πάντα έχω 😁 κοιμάμαι όπου με αφήσεις, αλλά τόσο πολύ να θέλω να κοιμάμαι από τις 8... Γενικά ναι τα συμπτώματα πριν την αναμενόμενη είναι τα ίδια, απλά στη δική μ περίπτωση ήταν πολύ πιο έντονα. Εννοείται όμως άκουσα και κοπέλες που δεν είχαν απολύτως τίποτα εκτός από καθυστέρηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια έκανα και ταινία...για δείτε ...

IMG20230904143639.jpg

IMG20230904143546.jpg

Τώρα σε αυτά ούτε εγω βλέπω κάτι να πω την αλήθεια 

Και η αλήθεια είναι έβγαλες καλές φωτο με αρκετό φως αλλά δεν διακρίνω καθόλου γραμμουλα 😕

αύριο περιμένεις να (μην )έρθει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τώρα σε αυτά ούτε εγω βλέπω κάτι να πω την αλήθεια 

Και η αλήθεια είναι έβγαλες καλές φωτο με αρκετό φως αλλά δεν διακρίνω καθόλου γραμμουλα 😕

αύριο περιμένεις να (μην )έρθει ;

Σε 2 μέρες λέει το ημερολόγιο...δεν έχω ακόμα καθυστέρηση..θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε 2 μέρες λέει το ημερολόγιο...δεν έχω ακόμα καθυστέρηση..θα δείξει...

Τις βλέπεις εσύ από κοντά τις γραμμές, καμία φορά στις φωτο δεν φαίνονται! Πάντως σε αυτά κ εγω δεν διακρίνω😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε 2 μέρες λέει το ημερολόγιο...δεν έχω ακόμα καθυστέρηση..θα δείξει...

Άντε μακάρι να είναι θετικά τοτε έχεις περιθώριο ακόμα σε 2 μερες να αλλάξει 🙏 και να μην μπορεί να δείξει ακόμα υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως στη φωτο δε φαίνεται ό,τι φαίνεται με το μάτι. Με μεγάλη διαφορά! Εγώ τη μέρα που σας είπα ότι είδα την αχνή 2η γραμμή στο ωορρηξίας, φαινόταν πεντακάθαρα. Αχνή μεν, αλλά ήταν εκεί ξεκάθαρα. Ε, έβγαλα 20 φωτο με διαφορετικό φωτισμό, διαφορετική γωνία, διαφορετική ρύθμιση κάμερας, και πάλι δε φαινόταν τίποτα. Ήθελα να σας δείξω αλλά πραγματικά δε φαινόταν με κανένα τρόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Α μην το λες 😏 εγώ ισχιαλγιες είχα πάντα γενικά λόγω προβλήματος στη μέση αλλά τόσο έντονο πόνο ποτέ! Και εκεί το ψηλιαστηκα οτι πέτυχε η εξωσωματική και έκανα τεστ 3 μέρες πριν την μέρα που επρπ να κάνω χοριακη.  Όπως και υπνηλία πάντα έχω 😁 κοιμάμαι όπου με αφήσεις, αλλά τόσο πολύ να θέλω να κοιμάμαι από τις 8... Γενικά ναι τα συμπτώματα πριν την αναμενόμενη είναι τα ίδια, απλά στη δική μ περίπτωση ήταν πολύ πιο έντονα. Εννοείται όμως άκουσα και κοπέλες που δεν είχαν απολύτως τίποτα εκτός από καθυστέρηση!

λες;;; ελπίζω να μην είναι έτσι πάντως γιατί την πατήσαμε. Εγώ τώρα εν αναμονή ωορρηξίας είχα άθλιο σκ. Τρελή αναγούλα και ναυτία, από τη λεκάνη κούτσαινα, διάρροια 5 και 8 φορές τη μέρα, δηλαδή εντάξει, αν είναι αυτό ήπιο και στην εγκυμοσύνη είναι πιο έντονο, την κάτσαμε τη βάρκα! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλά αποτελέσματα αγαπημένη μας! Είμαι σίγουρη πως θα μας βγάλεις τα μάτια με το νούμερο σου!! Ένα μεγάλο και όμορφο νούμερο!! Όλα θα πάνε υπέροχα και το Μαγιάτικο μωράκι σου ετοιμάζεται! Είναι και πολύ καλή εποχή για να γεννήσεις,ούτε κρύο ούτε ζέστη και μέχρι να έρθει Σεπτέμβρης θα έχει ξεπεταχτεί! Αναμενουμεεεεε

και εγω αυτό ειπα (αν πάνε όλα καλά πρώτα ο θεος ) είναι καλη εποχή γιατί δεν θα φάω όλη την ζεστη στην κόρη μου γέννησα τέλη Αυγούστου και η ζεστη ήταν ανυπόφορη 😂

Μόνο δίδυμος να μην βγει 😂 ( ας κάνω και λίγο χιούμορ γιατί με έχει φάει η αγωνία ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Πάντως στη φωτο δε φαίνεται ό,τι φαίνεται με το μάτι. Με μεγάλη διαφορά! Εγώ τη μέρα που σας είπα ότι είδα την αχνή 2η γραμμή στο ωορρηξίας, φαινόταν πεντακάθαρα. Αχνή μεν, αλλά ήταν εκεί ξεκάθαρα. Ε, έβγαλα 20 φωτο με διαφορετικό φωτισμό, διαφορετική γωνία, διαφορετική ρύθμιση κάμερας, και πάλι δε φαινόταν τίποτα. Ήθελα να σας δείξω αλλά πραγματικά δε φαινόταν με κανένα τρόπο!

Αν είχαμε iphone δεν θα είχαμε τέτοια προβλήματα 😜 αλλά τι να κάνουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

λες;;; ελπίζω να μην είναι έτσι πάντως γιατί την πατήσαμε. Εγώ τώρα εν αναμονή ωορρηξίας είχα άθλιο σκ. Τρελή αναγούλα και ναυτία, από τη λεκάνη κούτσαινα, διάρροια 5 και 8 φορές τη μέρα, δηλαδή εντάξει, αν είναι αυτό ήπιο και στην εγκυμοσύνη είναι πιο έντονο, την κάτσαμε τη βάρκα! 😁😁😁

Οχι νταξει ειπαμε εσύ το έχεις φτάσει άλλου με 5-8 διάρροιες τη μέρα 🫢 εγώ ωορρηξία είχα μόνο πόνους δεξια ή αριστερά ανάλογα. Τίποτα άλλο. 

Κάθε γυναίκα και άλλα συμπτώματα βέβαια, μπορεί και να μην έχεις τίποτα, μπορεί να τα έχεις και όλα 🙏🏻🤷 στο εύχομαι πάντως και ας εχεις και συμπτώματα 🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

λες;;; ελπίζω να μην είναι έτσι πάντως γιατί την πατήσαμε. Εγώ τώρα εν αναμονή ωορρηξίας είχα άθλιο σκ. Τρελή αναγούλα και ναυτία, από τη λεκάνη κούτσαινα, διάρροια 5 και 8 φορές τη μέρα, δηλαδή εντάξει, αν είναι αυτό ήπιο και στην εγκυμοσύνη είναι πιο έντονο, την κάτσαμε τη βάρκα! 😁😁😁

Εγώ έτσι είμαι στην περίοδο! Στην τουαλέτα τη βγάζω! 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Οχι νταξει ειπαμε εσύ το έχεις φτάσει άλλου με 5-8 διάρροιες τη μέρα 🫢 εγώ ωορρηξία είχα μόνο πόνους δεξια ή αριστερά ανάλογα. Τίποτα άλλο. 

Κάθε γυναίκα και άλλα συμπτώματα βέβαια, μπορεί και να μην έχεις τίποτα, μπορεί να τα έχεις και όλα 🙏🏻🤷 στο εύχομαι πάντως και ας εχεις και συμπτώματα 🙏🏻🙏🏻

Εγώ που δεν μπορώ να καταλάβω από πού κάνω ωορρηξία; Έχω πονάκια και δεξιά και αριστερά..τι γίνεται;; 😂 παλεύουν οι σάλπιγγες ποια θα το πάρει; 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια έκανα και ταινία...για δείτε ...

IMG20230904143639.jpg

IMG20230904143546.jpg

κοπέλα μου ούτε εγώ βλέπω κάτι... μήπως να περίμενες την καθυστέρηση;; τσάμπα σε τρώει η αγωνία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Εγώ που δεν μπορώ να καταλάβω από πού κάνω ωορρηξία; Έχω πονάκια και δεξιά και αριστερά..τι γίνεται;; 😂 παλεύουν οι σάλπιγγες ποια θα το πάρει; 😅 

Αυτό είναι ένα πρόβλημα 😁😁 είναι και το "σύστημα " μας εμάς των γυναικών ένα μυστήριο βρε παιδί μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Εγώ έτσι είμαι στην περίοδο! Στην τουαλέτα τη βγάζω! 😅😅

Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα Είμαστε! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω εγώ πάλι τώρα???

Ξέρω ότι σπαω νεύρα αλλά προσπαθώ να μάθω η έρμη...

Λοιπόν, Σάββατο αχνή γραμμή, Κυριακή μεσημέρι ίδια με ελέγχου, Κυριακή βράδυ αχνή, σήμερα μεσημέρι πιο αχνή, το πάει για αόρατη.

Άρα σήμερα η αύριο ωορρηξια, σωστά?

Αφού κ εκείνη τη μοναδική φορά πριν μήνες που έκανα ίδια μέρα θετικό τεστ και υπερηχο κ η γυναικολόγος είπε ότι σε 1-2 μέρες θα έχω ωορρηξια, μάλλον βγαίνει θετικό 1-2 μέρες πριν.  Καλά τα λέω?

Επίσης. Καλά τόσο λίγο κρατάει το θετικό? Δηλ 3 το μεσημέρι θετικό κ 12 βράδυ αχνό?? Είναι νορμάλ η κάτι δεν πάει καλά?? Παίζει να επηρεάζει ότι το βράδυ είναι κ πιο αραιά τα ουρα, κ πίνω 5-6 λίτρα τη μερα η άσχετο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...