Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

Αχ και εγώ βλέπω μια σκιά @marinamanoulitsa !!! 

Ναι να μας στελνεις να την βλέπουμε με χαρά να σκουραίνει.. αχ μακάρι Παναγία μου να είσαι στο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου και στα δικά μας ;)

Εγώ αύριο είμαι 7 μέρες από την ωορρηξία .

Έλεγα να κάνω ένα στις 9 μέρες μιας και με έχει ξεμυαλησει το τικ τοκ που τις βλέπω στο εξωτερικό που κάνουν από 7 dpo ( όπως το λένε ) και μετά...  

🩷🩷🩷🩷 ας δούμε πολλά θετικά τεστακια να μας επιφυλάσσει εκπλήξουλες ο Οκτώβρης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Αχ και εγώ βλέπω μια σκιά @marinamanoulitsa !!! 

Ναι να μας στελνεις να την βλέπουμε με χαρά να σκουραίνει.. αχ μακάρι Παναγία μου να είσαι στο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου και στα δικά μας ;)

Εγώ αύριο είμαι 7 μέρες από την ωορρηξία .

Έλεγα να κάνω ένα στις 9 μέρες μιας και με έχει ξεμυαλησει το τικ τοκ που τις βλέπω στο εξωτερικό που κάνουν από 7 dpo ( όπως το λένε ) και μετά...  

🩷🩷🩷🩷 ας δούμε πολλά θετικά τεστακια να μας επιφυλάσσει εκπλήξουλες ο Οκτώβρης.

Αχ μακάρι κορίτσι μου να είμαστε μαζι και να μοιραζόμαστε τα άγχη μας !!!☺️☺️☺️ εσύ με τέτοιες επιδόσεις στάνταρ θα είσαι έγκυος!!!!δεν παίζει...χαχαχχαχαχ

@Elk σε ευχαριστώ πολύ!!μακάρι 🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ σε αναμονή, 37+1 σήμερα. Τα nst βγαίνουν πολύ καλά, 2900 μας την έβγαλε ο γιατρός την μπέμπα χτες (με το ζόρι γιατί το κεφάλι έχει κατέβει πάρα πολύ χαμηλά στη λεκάνη και η μαία μου είπε ότι έχει κατέβει και η κοιλιά). Συσπάσεις δεν έχω νιωσει όμως, κατι χαζοπονακια εδώ και εκεί. Σε 2 εβδομάδες αν δεν έχω γεννήσει (που δεν το βλέπω) θα συζητήσουμε για το θεμα της πρόκλησης. Μπορούμε μου είπε να το αφήσουμε και μέχρι 41 εβδομάδες αλλά κινδυνεύουμε με ένα μεγάλο μωρό για καισαρική. Έχω αγχωθει πολύ, κυρίως γιατί είμαι σε αυτήν την αναμονή και δεν ξέρω ποτε θα γίνει τι. Οι μέρες περνάνε βασανιστικά αργά, τις νύχτες δεν κοιμάμαι αν δεν πάει 4-5 το πρωί και γενικά νιώθω μια κούραση και μια ταλαιπωρία... Όλοι λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς, απόλαυσε τις τελευταίες μέρες κλπ κλπ αλλά εμένα το μυαλό μου είναι μόνιμα στο ποτε θα έρθει η μπεμπα... Με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία και δεν μπορώ να περιμένω με τίποτα... 😥😥 Έχω και ένα άγχος....

Συν το ότι από τη δουλειά δεν με αφήνουν σε ησυχία. Πρεπει να διαλέξω εγώ ανάμεσα σε δύο κοπέλες υποψήφιες για τη θέση μου, αφού η προηγουμενη παραιτήθηκε. Αυτό προϋποθέτει να αφιερώσω χρόνο, να κάνω μια μίνι εκπαίδευση εξ αποστάσεως, και μετά να κρίνω ποια από τις δύο ενδεχομένως να ανταποκριθεί καλύτερα. Δεν μου φτάνουν τα άγχη μου, έχω και αυτά, αλλά τι να κάνω που δεν μπορούσα να αρνηθώ στον προϊστάμενο μου γιατί με έχει στηρίξει πολύ στο παρελθόν...

 

Κορίτσι μου σε έχω στο μυαλό μου αυτές τις μέρες που πλησιάζεις!! Όλα να πάνε τέλεια εύχομαι και όταν θα κοιτάς την μπουμπου σου, ούτε που θα καταλάβεις πως πέρασαν οι μέρες!! Να έχετε και οι δύο μια υπέροχη εμπειρία τοκετού και καλό ξεκίνημα σε όλη την οικογένεια στην νέα σας ζωή!! Να μας ενημερώνεις όποτε μπορείς ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας!!! 😍

Εχω κανα 2 μερες να μπω στο παρεακι γτ ειχα πολληηηηη δουλεια το πρωι κ τα απογευματα διαφορα τρεξιματα..τωρα διαβασα τα νεα σας!!!

@marinamanoulitsaκοριτσι μουυυ!!! Τι ωραια φωτο!!! Φαινεται η σκια ναιιιι!!! Ευχομαι κι εγω απο καρδιας να εισαι εγκυουλα και να φερεις γουρι σε ολες μας!!!🙏🤰❤️❤️❤️

@Elkμου δν ξερω τι να ευχηθω κοριτσι μου.. θα πω μακαρι η κατασταση να ερθει ετσι ωστε να μην εχεις δυσκολα διλημματα κ να μην εχεις ανησυχιες για την υγεια σου..🤰❤️ σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια να πανε ολα καλα!!🙏

@kokkinoskoufitsaποσο γελασα παλι μ το μνμ σου!!! ποσα πραγματα εφτιαξες καλε;; για ενα λοχο!! Να ειστε καλα ν τα χαρειτε!!! Κ φσκ επαφουλες ε;; γυρισε ο αντρας σου απ το εκτος εδρας;;

@Mantariniσιδερενια η κορουλα σου!! Να ειναι περαστικα κ να ερθουν μονο χαρες απ δω κ περα!!! Κ με το καλο το θετικο τεστακι!! 

@dimandποτε δν περιμενεις εσυ;; 

Στα δικα μου νεα κοριτσια, εμενα τελειωσε το love zone κ ξεκιναει μ το καλο η περιοδος αναμονης!! Ειχαμε επαφες 9η, 11η, 12η, 14η κ 16η μερα.. ο θεος κ η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου να κανουν το θαυμα τους!!!🙏 εμεις καναμε οτι μπορουσαμε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κοριτσι μου ευχομαι απο καρδιας να πανε ολα τελεια!! Η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει κ η μπεμπουλα σου ερχεται στην αγκαλια σας ολοταχως!!! Το θαυματακι σας!!!!🥰🥰🥰 να το χαρεις γτ αυτες οι στιγμες ειναι μοναδικες!!! 

Οσο γ τη δουλεια να τους βοηθας ως εκει που μπορεις.. χωρις να επιβαρυνεσαι... κ ποτε ν προλαβεις να εκπαιδευσεις ρε κοριτσι μου;; εσυ απο μερα σε μερα γεννας.. το καταλαβαινω να εισαι φιλοτιμη αλλα πρεπει κι αυτοι να νιωσουν λιγο... ωστοσο, οτι κ να λεμε εμεις εσυ ξερεις καλυτερα... φιλια πολλα κ με το καλο ολα!!!🙏❤️❤️❤️🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου, ξέρετε πως σας έχω στο μυαλό μου και πάντα προσεύχομαι για όλες σας να έρθει ο,τι ποθεί η καθεμία ❣️ Όπως λέει και η @Girly σας νιώθω φίλες μου, για 4 μήνες μόνο εσείς ξέρατε για την εγκυμοσύνη μου, φοβόμουν τόσο πολύ να το μοιραστώ με τον κύκλο μου. Και όντως πέρασαν τόσοι μήνες, που ούτε εγώ δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι σε λίγες μέρες θα έρθει μια μικρή μπουμπού στο σπίτι μας και θα είναι δική μας...

Εννοείται θα σας ενημερώσω μόλις έρθει η μεγάλη μέρα, και έως τότε εγώ σας παρακολουθώ καθημερινά και διαβάζω με αγωνία τα νέα σας, χαίρομαι με τις χαρές σας και λυπάμαι με τις λύπες σας (και το εννοώ, δεν το λέω για να το πω). Φιλιά πολλά σε όλες σας και εννοείται άπειρη μπεμπεδοσκονη ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Τακια είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είμαι καινούρια και θα ήθελα να μιλήσω και εγώ για να τα βγάλω από μέσα μου γιατί θα σκάσω. Σε όλα τα κορίτσια όμως εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα και σύντομα να έχουν στην αγκαλιά τους το μωράκι

Στης 25.09 έκανα την μεταφορά και πλέον αναμένω για χοριακι στης 09.10. Διαβάζοντας για συμπτώματα δεν βρήκα τίποτα κενό με εμένα, εκτός από πονοκέφαλο και φούσκωμα κοιλιάς. 

Από φάρμακα περνώ ultragestan - 3 φορές την ημέρα, cyclacur -1 άσπρο την ημέρα, Felicine -1 την ημέρα και την ένεση Clexane πάλι ένα την ημέρα. Δεν είναι κάπως πολλά? 

 

Μην ψάχνεις για συμπτώματα κορίτσι μου, είναι τόσα τα φάρμακα που παίρνουμε στην εξωσωματική που δεν υπάρχουν συμπτώματα. Εγώ έπιασα τα δίδυμα και δεν είχα τίποτα… Μετά την 8η εβδομάδα είχα συμπτώματα εγκυμοσύνης.  Τα φάρμακα που σου έχουν δώσει μια χαρά είναι. Έκανες στον ίδιο κύκλο εμβρυομεταφορα; Τι έμβρυο/α έβαλες; 3ης μέρας ή βλαστοκυστες;

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Elk σε περίπτωση που όντως δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο και έχει σταματήσει η ανάπτυξη του πρέπει όπωσδήποτε να γίνει απόξεση; Την περίπτωση να το αποβάλλει ο οργανισμός φυσικά την έχει αποκλείσει ο γιατρός σου; 

 

@Demy93 εγώ μπαίνω σε love zone αυτές τις μέρες... γιουυχοουυυ

 

κορίτσια οι υπόλοιπες πως είστε;; εμείς την προηγούμενη Κυριακή μπήκαμε εισαγωγή με τη μικρή μου γιατί τελικά ο πυρετός της δεν έπεφτε και έπρεπε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις για να δούμε τι συμβαίνει... με τα πολλά βρέθηκε μικροβιακή λοίμωξη και της έδωσαν ενδοφλέβια αντιβίωση και συνήλθε το κορίτσάκι μου.. ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη μέχρι να της πάρουν αίμα και να της βάλουν την μοιράδα την πεταλούδα... αλλά ευτυχώς πάει πέρασε... στα τσακίδια και αγύριστα... Σαν την υγεία τίποτα!! 

Περαστικά στο μαναρακι σου❤️💙

στις πριν 12 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια εντάξει δεν μπόρεσα να κρατήσω την υπόσχεση μου....7η ημέρα από το θετικό τεστ ωορρηξίας...έκανα το self clear που δείχνει από την 5η ημέρα επαφής...κάτι με έτρωγε...έχω σαν ένστικτο....και το κάνω και βλέπω βγάζει γραμμή...για δείτε το και εσείς...έχω πάρει αρκετά..έχω αλλα 7..θα κάνω ένα κάθε πρωί...αν είναι εγκυμοσύνη θα σκουραίνει....

IMG_20230930_191854.jpg

IMG_20230930_191830.jpg

Κ γω τη βλέπωω!!!  Και δεν φημιζομαι για τα μάτια μου. Περιμένουμε κ σήμερα το καινούργιο!! Αχ μακάρι να κοκκινίσει να μπει καλά ο μήνας

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ σε αναμονή, 37+1 σήμερα. Τα nst βγαίνουν πολύ καλά, 2900 μας την έβγαλε ο γιατρός την μπέμπα χτες (με το ζόρι γιατί το κεφάλι έχει κατέβει πάρα πολύ χαμηλά στη λεκάνη και η μαία μου είπε ότι έχει κατέβει και η κοιλιά). Συσπάσεις δεν έχω νιωσει όμως, κατι χαζοπονακια εδώ και εκεί. Σε 2 εβδομάδες αν δεν έχω γεννήσει (που δεν το βλέπω) θα συζητήσουμε για το θεμα της πρόκλησης. Μπορούμε μου είπε να το αφήσουμε και μέχρι 41 εβδομάδες αλλά κινδυνεύουμε με ένα μεγάλο μωρό για καισαρική. Έχω αγχωθει πολύ, κυρίως γιατί είμαι σε αυτήν την αναμονή και δεν ξέρω ποτε θα γίνει τι. Οι μέρες περνάνε βασανιστικά αργά, τις νύχτες δεν κοιμάμαι αν δεν πάει 4-5 το πρωί και γενικά νιώθω μια κούραση και μια ταλαιπωρία... Όλοι λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς, απόλαυσε τις τελευταίες μέρες κλπ κλπ αλλά εμένα το μυαλό μου είναι μόνιμα στο ποτε θα έρθει η μπεμπα... Με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία και δεν μπορώ να περιμένω με τίποτα... 😥😥 Έχω και ένα άγχος....

Συν το ότι από τη δουλειά δεν με αφήνουν σε ησυχία. Πρεπει να διαλέξω εγώ ανάμεσα σε δύο κοπέλες υποψήφιες για τη θέση μου, αφού η προηγουμενη παραιτήθηκε. Αυτό προϋποθέτει να αφιερώσω χρόνο, να κάνω μια μίνι εκπαίδευση εξ αποστάσεως, και μετά να κρίνω ποια από τις δύο ενδεχομένως να ανταποκριθεί καλύτερα. Δεν μου φτάνουν τα άγχη μου, έχω και αυτά, αλλά τι να κάνω που δεν μπορούσα να αρνηθώ στον προϊστάμενο μου γιατί με έχει στηρίξει πολύ στο παρελθόν...

 

Λογικό είναι κοπέλα μου οι ορμόνες σου κάνουν πάρτυ κ πέρα από αυτό οι τελευταίες μέρες της κυήσεις είναι οι πιο δύσκολες καθώς μεγαλώνει πολύ το μωρό. Προσπάθησε να είσαι όσο πιο ξεκούραστη κ ήρεμη γίνεται κ σε λίγο θα έχετε αγκαλιά το αστεράκι σας!! Με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μην ψάχνεις για συμπτώματα κορίτσι μου, είναι τόσα τα φάρμακα που παίρνουμε στην εξωσωματική που δεν υπάρχουν συμπτώματα. Εγώ έπιασα τα δίδυμα και δεν είχα τίποτα… Μετά την 8η εβδομάδα είχα συμπτώματα εγκυμοσύνης.  Τα φάρμακα που σου έχουν δώσει μια χαρά είναι. Έκανες στον ίδιο κύκλο εμβρυομεταφορα; Τι έμβρυο/α έβαλες; 3ης μέρας ή βλαστοκυστες;

Περαστικά στο μαναρακι σου❤️💙

Κ γω τη βλέπωω!!!  Και δεν φημιζομαι για τα μάτια μου. Περιμένουμε κ σήμερα το καινούργιο!! Αχ μακάρι να κοκκινίσει να μπει καλά ο μήνας

Λογικό είναι κοπέλα μου οι ορμόνες σου κάνουν πάρτυ κ πέρα από αυτό οι τελευταίες μέρες της κυήσεις είναι οι πιο δύσκολες καθώς μεγαλώνει πολύ το μωρό. Προσπάθησε να είσαι όσο πιο ξεκούραστη κ ήρεμη γίνεται κ σε λίγο θα έχετε αγκαλιά το αστεράκι σας!! Με το καλό 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τη μεταφορά την κάναμε στο ίδιο κύκλο με το έμβρυο 3ης ημέρας γιατί δεν είχαμε άλλο χρόνο στην Ελλάδα. Την επόμενη ταξιδεύαμε. 

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να έχουν καλά νέα σύντομα 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2023 at 10:02 ΠΜ, ο/η Τακια είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είμαι καινούρια και θα ήθελα να μιλήσω και εγώ για να τα βγάλω από μέσα μου γιατί θα σκάσω. Σε όλα τα κορίτσια όμως εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα και σύντομα να έχουν στην αγκαλιά τους το μωράκι

Στης 25.09 έκανα την μεταφορά και πλέον αναμένω για χοριακι στης 09.10. Διαβάζοντας για συμπτώματα δεν βρήκα τίποτα κενό με εμένα, εκτός από πονοκέφαλο και φούσκωμα κοιλιάς. 

Από φάρμακα περνώ ultragestan - 3 φορές την ημέρα, cyclacur -1 άσπρο την ημέρα, Felicine -1 την ημέρα και την ένεση Clexane πάλι ένα την ημέρα. Δεν είναι κάπως πολλά? 

 

Κοριτσι μ εχω κανει 3 εξωσωματικες και τα συμπτωματα π ειχα ηταν παντα ιδια (αρκετά ηπια) και κυριως προερχονταν απο τα φαρμακα.. Στις 2 ειχα εμφυτευση αλλα παλινδρομησαν (8η&7η βδομαδα) και στη μια ειχα 0 χοριακη ενω υπηρχαν τα ιδια συμπτωματα.. επισης στην εμφυτευση δεν ειχα αιμα π εχουν πολλες κοπελες.. 

Θα σου πω οτι τα φαρμακα που παιρνεις ειναι μια χαρα.. εγω επαιρνα ακόμα περισσότερα cyclacur (5 τη μερα) και εκανα κ 2 ενεσεις prolutex.. στην εξωσωματικη προσπαθεις με τα φαρμακα να προετοιμασεις το έδαφος & επιπλεον να στηριξεις την εγκυμοσυνη με προγεστερονη..

Σου προτεινω να μην δινεις λοιπον σημασια στα συμπτωματα, να σκεφτεσαι μονο θετικά & να εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου!! Ολα θα πανε μια χαρα!!

Καλη επιτυχια με τριψηφια χοριακη σ ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ μακάρι κορίτσι μου να είμαστε μαζι και να μοιραζόμαστε τα άγχη μας !!!☺️☺️☺️ εσύ με τέτοιες επιδόσεις στάνταρ θα είσαι έγκυος!!!!δεν παίζει...χαχαχχαχαχ

@Elk σε ευχαριστώ πολύ!!μακάρι 🙏

 

Χαχαχα δεν ξέρω έχουν δει πολλά τα μάτια μου 🤷🏼🤷🏼 

Ωστόσο είμαι αισιόδοξη για να δούμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η terry1986 είπε:

Κοριτσι μ εχω κανει 3 εξωσωματικες και τα συμπτωματα π ειχα ηταν παντα ιδια (αρκετά ηπια) και κυριως προερχονταν απο τα φαρμακα.. Στις 2 ειχα εμφυτευση αλλα παλινδρομησαν (8η&7η βδομαδα) και στη μια ειχα 0 χοριακη ενω υπηρχαν τα ιδια συμπτωματα.. επισης στην εμφυτευση δεν ειχα αιμα π εχουν πολλες κοπελες.. 

Θα σου πω οτι τα φαρμακα που παιρνεις ειναι μια χαρα.. εγω επαιρνα ακόμα περισσότερα cyclacur (5 τη μερα) και εκανα κ 2 ενεσεις prolutex.. στην εξωσωματικη προσπαθεις με τα φαρμακα να προετοιμασεις το έδαφος & επιπλεον να στηριξεις την εγκυμοσυνη με προγεστερονη..

Σου προτεινω να μην δινεις λοιπον σημασια στα συμπτωματα, να σκεφτεσαι μονο θετικά & να εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου!! Ολα θα πανε μια χαρα!!

Καλη επιτυχια με τριψηφια χοριακη σ ευχομαι!!

Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις. 

Δεν ξέρω αλλά το πήρα κάπως πολύ αισιόδοξα. Αν θέλει ο Θεός όλα πάνε καλά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...