Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κατερινάκι μου κάποιο σου εύχομαι να πας να κάνεις μια χοριςκη και έχεις ένα υπέροχο χς!μεγαλο και όμορφο!!! Αλλά μαντάμ και εμείς σκαμε εδώ. Εσύ ας πούμε την παλεύεις,...εμείς????? Χαχαχαχχα 

 

Χαχαχαχα δεν με βλέπω να την παλεύω ούτε εγώ😅 αύριο πάμε πρώτη μέρα παιδικο και δε νομίζω να καταφέρω να κάνω τεστ νωρίς αλλά θα πάω να πάρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ μακαρι ρε κορίτσι μου να είναι νωρίς και να δείξει την Τρίτη  σας το εύχομαι πραγματικά 💕🙏να εχω και παρέα 😊

σε πια μέρα μετά την ωορρηξία είσαι ;

Μπααααα δεν πιστεύω...θα φαινόταν ήδη! Αλλά δε πειράζει! Αυτό σημαίνει άλλον έναν μήνα θα απολαυσω love zone!  Τώρα μόλις μου έρθει θα μιλήσω με τον γιατρό μου και θα ξεκινήσω παρακολούθηση ωορηξιας γιατί τον Ιούλιο που ειχα πάει μου είπε δεν είναι ευχαριστημένος από την ωορηξια μου και ίσως ξεκινήσουμε και χάπια διέγερσης που δεν έχω πάρει ποτέ, από Σεπτέμβρη..

Ωορηξια αυτόν τον μήνα δεν ξέρω πότε ακριβώς έκανα γιατί δεν είχα τεστ. Είχα πόνο ωορηξιας 20+21 Αυγούστου. 

Επίσης έχω έντονα δεύτερες σκέψεις σχετικά με τον γιατρό που πάω τωρα τελευταία ξανα (είναι αυτός που γέννησα ) και δεν ξέρω αν θέλω όντως να πηγαίνω σε αυτόν .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχαχα δεν με βλέπω να την παλεύω ούτε εγώ😅 αύριο πάμε πρώτη μέρα παιδικο και δε νομίζω να καταφέρω να κάνω τεστ νωρίς αλλά θα πάω να πάρω 

Ναι...καταλαβαίνω απόλυτα!

Πρώτη μέρα παιδικό Ε?? Καλή αρχή σας εύχομαι και μια σημείωση (γιατί λίγο σιχαίνομαι τη λέξη συμβουλή)..ακολούθησε κατά γράμμα ότι σου πουν οι δασκάλες και όοολα θα πάνε καλά! Μπορεί όχι την πρώτη μέρα, μπορεί όχι την πρώτη βδομάδα αλλά κάποια στιγμή όοολα θα πηγαίνουν τέλεια! Καλή σας ευκολία 🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κι εγώ ή νέα στο κλαμπ των τεστ ωορρηξιας κάτι άλλο εσάς τις έμπειρες???

Εγώ τώρα άρχισα τεστ από 10η μέρα. 10η τίποτα, 11η πολυ αχνό, 12η φαινεται ροζ γραμμή, 13η σημερα έντονο μωβ σχεδόν σαν τη γραμμή ελεγχου,αν οχι ιδιο. Άρα αύριο μεθαύριο ωορρηξια. Εμείς από 10η μέχρι σήμερα είχαμε κάθε μέρα επαφή, το ίδιο κ τις επόμενες μέρες πιστεύω. Έχει νόημα να κάνω τεστ κάθε μέρα ή και 2 φορες τη μερα που ακουω, μέχρι να το πετυχω οταν μωβισει φουλ??

Αφού έχουμε πάντα καθημερινά επαφές, λογικά δεν αρκεί απλά να τσεκάρω τις μέρες που νιώθω τα πονακια για να επιβεβαιώνω απλά ότι έχω κανονικά ωορρηξια?

Δηλ και να το δω θετικό δεν παίζει να κάνουμε πιο συχνά, πάνω από 1 φορά τη μέρα, οπότε μάλλον δεν έχει νόημα ε??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Να ρωτήσω κι εγώ ή νέα στο κλαμπ των τεστ ωορρηξιας κάτι άλλο εσάς τις έμπειρες???

Εγώ τώρα άρχισα τεστ από 10η μέρα. 10η τίποτα, 11η πολυ αχνό, 12η φαινεται ροζ γραμμή, 13η σημερα έντονο μωβ σχεδόν σαν τη γραμμή ελεγχου,αν οχι ιδιο. Άρα αύριο μεθαύριο ωορρηξια. Εμείς από 10η μέχρι σήμερα είχαμε κάθε μέρα επαφή, το ίδιο κ τις επόμενες μέρες πιστεύω. Έχει νόημα να κάνω τεστ κάθε μέρα ή και 2 φορες τη μερα που ακουω, μέχρι να το πετυχω οταν μωβισει φουλ??

Αφού έχουμε πάντα καθημερινά επαφές, λογικά δεν αρκεί απλά να τσεκάρω τις μέρες που νιώθω τα πονακια για να επιβεβαιώνω απλά ότι έχω κανονικά ωορρηξια?

Δηλ και να το δω θετικό δεν παίζει να κάνουμε πιο συχνά, πάνω από 1 φορά τη μέρα, οπότε μάλλον δεν έχει νόημα ε??

 

Εγώ που είμαι πιο άμπαλη σε αυτά κάνω τα τεστ με το χαμογελάκι. Και μου είχαν πει τηλεφωνικά στην εξυπηρέτηση πελατών ότι με το που βγει το χαμογελάκι κάνω επαφή την ίδια μέρα και την επόμενη. Γι αυτά με τις γραμμές καλύτερα να πούνε οι άλλες κοπέλες, όντως φαίνονται σούπερ έμπειρες! 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν καμία ώρα, 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, δεν κρατήθηκα και έκανα ένα τεστ predictor early. Σούπερ κουβάς πήγε και είμαι μες στην πίκρα...! Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα, εύχομαι απ την καρδιά μου καλή επιτυχία στις υπόλοιπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Να ρωτήσω κι εγώ ή νέα στο κλαμπ των τεστ ωορρηξιας κάτι άλλο εσάς τις έμπειρες???

Εγώ τώρα άρχισα τεστ από 10η μέρα. 10η τίποτα, 11η πολυ αχνό, 12η φαινεται ροζ γραμμή, 13η σημερα έντονο μωβ σχεδόν σαν τη γραμμή ελεγχου,αν οχι ιδιο. Άρα αύριο μεθαύριο ωορρηξια. Εμείς από 10η μέχρι σήμερα είχαμε κάθε μέρα επαφή, το ίδιο κ τις επόμενες μέρες πιστεύω. Έχει νόημα να κάνω τεστ κάθε μέρα ή και 2 φορες τη μερα που ακουω, μέχρι να το πετυχω οταν μωβισει φουλ??

Αφού έχουμε πάντα καθημερινά επαφές, λογικά δεν αρκεί απλά να τσεκάρω τις μέρες που νιώθω τα πονακια για να επιβεβαιώνω απλά ότι έχω κανονικά ωορρηξια?

Δηλ και να το δω θετικό δεν παίζει να κάνουμε πιο συχνά, πάνω από 1 φορά τη μέρα, οπότε μάλλον δεν έχει νόημα ε??

 

Εγω τα τεστ τα κάνω 1 φορά την μερα και συνηθως 3 η ωρα το μεσημέρι

έκανα τεστ μέχρι να βρω την εντονη γραμμή αλλα όταν την βρήκα  συνέχισα να κάνω για να δω ποτε ξεθωριάζει γιατί πχ εγω είχα 19 η μέρα του κύκλου μου και την 20 εντονη γραμμή ίδια με του ελέγχου, 21 η ημέρα του κύκλου η γραμμη ξεθώριασε που παει να πει το ωάριο απελευθερώθηκε και έχω ωορρηξία 

Αν τα χρησιμοποιείς λίγο καιρό εγω θα έλεγα να συνεχίσεις τα τεστ και εννοείται τις επαφες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Να ρωτήσω κι εγώ ή νέα στο κλαμπ των τεστ ωορρηξιας κάτι άλλο εσάς τις έμπειρες???

Εγώ τώρα άρχισα τεστ από 10η μέρα. 10η τίποτα, 11η πολυ αχνό, 12η φαινεται ροζ γραμμή, 13η σημερα έντονο μωβ σχεδόν σαν τη γραμμή ελεγχου,αν οχι ιδιο. Άρα αύριο μεθαύριο ωορρηξια. Εμείς από 10η μέχρι σήμερα είχαμε κάθε μέρα επαφή, το ίδιο κ τις επόμενες μέρες πιστεύω. Έχει νόημα να κάνω τεστ κάθε μέρα ή και 2 φορες τη μερα που ακουω, μέχρι να το πετυχω οταν μωβισει φουλ??

Αφού έχουμε πάντα καθημερινά επαφές, λογικά δεν αρκεί απλά να τσεκάρω τις μέρες που νιώθω τα πονακια για να επιβεβαιώνω απλά ότι έχω κανονικά ωορρηξια?

Δηλ και να το δω θετικό δεν παίζει να κάνουμε πιο συχνά, πάνω από 1 φορά τη μέρα, οπότε μάλλον δεν έχει νόημα ε??

 

Καλημέρα κορίτσι μου! Να ρωτάς ότι σου έρχεται στο μυαλό χωρίς δισταγμό όπως κάνουμε όλες μας εδώ! Ακούς πολλά κορίτσια ότι κάνουν 2ο τέστ όπως και εγώ μέσα στην μέρα επειδή μπορεί να έχουμε ΣΠΩ και είναι δύσκολο να βρούμε ωορρηξία γιατί όταν έχει ΣΠΩ πολλές φορές η ορμόνη της ωορρηξίας (LH) κάνει παιχνιδάκια. Σαν σκαμπανεβάσματα. Η αν ο σύζυγος η εσύ έχετε περίεργα ωράρια στην δουλειά (κυλιόμενο) και οι επαφές είναι πιο περιορισμένες και πρέπει να βρεις ακριβώς την ημερα.Εσύ από την στιγμή που δεν έχεις τέτοιο θέμα και έχεις και επαφές συνέχεια τότε ένα τέστ φτάνει! Μην σου πω ότι δεν χρειαζόταν καθόλου να κάνεις τέστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Να ρωτήσω κι εγώ ή νέα στο κλαμπ των τεστ ωορρηξιας κάτι άλλο εσάς τις έμπειρες???

Εγώ τώρα άρχισα τεστ από 10η μέρα. 10η τίποτα, 11η πολυ αχνό, 12η φαινεται ροζ γραμμή, 13η σημερα έντονο μωβ σχεδόν σαν τη γραμμή ελεγχου,αν οχι ιδιο. Άρα αύριο μεθαύριο ωορρηξια. Εμείς από 10η μέχρι σήμερα είχαμε κάθε μέρα επαφή, το ίδιο κ τις επόμενες μέρες πιστεύω. Έχει νόημα να κάνω τεστ κάθε μέρα ή και 2 φορες τη μερα που ακουω, μέχρι να το πετυχω οταν μωβισει φουλ??

Αφού έχουμε πάντα καθημερινά επαφές, λογικά δεν αρκεί απλά να τσεκάρω τις μέρες που νιώθω τα πονακια για να επιβεβαιώνω απλά ότι έχω κανονικά ωορρηξια?

Δηλ και να το δω θετικό δεν παίζει να κάνουμε πιο συχνά, πάνω από 1 φορά τη μέρα, οπότε μάλλον δεν έχει νόημα ε??

 

Όπως είπε κ η @Elk κ εγώ κάνω το μεσημέρι τις ταινίες κ όταν τελευταία δω λίγο έντονο έχω κ ψηφιακό με χαμογελάκι να το σιγουρεψω γιατί εγώ δεν πετυχαίνω ποτέ το φουλ έντονο με τα φθηνα. Στις ταινίες περιμένω κ εγώ την μέρα που θα είναι πιο ξεθωριασμένο για να σταματήσω...  στις αρχές που τα χρησιμοποιούσα έκανα κ δύο φορές την ημέρα για να τα μάθω να μην χάσω το θετικό. Αλλά κατάλαβα ότι κ με μια φορά το βρίσκεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

Πριν καμία ώρα, 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, δεν κρατήθηκα και έκανα ένα τεστ predictor early. Σούπερ κουβάς πήγε και είμαι μες στην πίκρα...! Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα, εύχομαι απ την καρδιά μου καλή επιτυχία στις υπόλοιπες..

Είναι αρκετά νωρίς κορίτσι μου για να δείξει κάτι! Μην απογοήτευσε! Και αν δεν έρθει αυτόν τον μήνα θα έρθει τον επόμενο! Βαθιά ανάσα και προχωράμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

Πριν καμία ώρα, 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, δεν κρατήθηκα και έκανα ένα τεστ predictor early. Σούπερ κουβάς πήγε και είμαι μες στην πίκρα...! Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα, εύχομαι απ την καρδιά μου καλή επιτυχία στις υπόλοιπες..

Κοριτσι μου τα τεστ εγκυμοσυνης τα κανουμε πρωι με τα πρωτα ουρα για να ανιχνευθει η ορμονη.. συνηθως μεσα στη μερα τα ουρα ειναι πιο αραια λογω των υγρων που πινουμε κσι ειναι λογικο να βγει το τεστ αρνητικο.. επισης η νυφη μου π εκανε τεστ 4 μερες πριν την περιοδο της βγηκε αρνητικο κ τωρα εχω μια ανιψια 15 μηνων... μην απογοητευεσαι! Ευχομαι να εισαι εγκυος!!🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας!! 
Τελικά όντως πολύ αγχωτικό όλο αυτό! Πώς περιμένεις να περάσουν οι μέρες να δεις αν έρθει περίοδος;; οεο;;;

Εγώ ήδη άρχισα να φαντάζομαι πράγματα. Ενώ ξέρω ότι δεν καταλαβαίνεις τη γονιμοποίηση με κάποιο τρόπο, εγώ χτες το βράδυ λίγες ώρες μετά την επαφή φανταζόμουν κάτι ιδιαίτερα πονάκια, διαφορετικά από κάθε άλλη ωορρηξία, και αχ έχω κράμπες, ποτέ δεν είχα, και ζεσταίνομαι και κρυώνω, και κάτι είναι αυτό σίγουρα, κάτι συμβαίνει ήδη! Μετά γέλαγα μόνη μου και προσπαθούσα να ξεχάσω. 😃😃😃 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! 

@Elk περιμένουμε την τιμή της χοριακής σου!! καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου!! 

 

@Lou418 δεν θέλω να σου δώσω ελπίδες αλλά στην πρω΄τη μου εγκυμοσύνη είχα κάνει τέστ 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ήταν αρνητικό!! όσο γίνεται  κορίτσια να περιμένετε την καθυστέρηση ή την υποτιθέμενη πρώτη μέρα περιόδου. 

@marinamanoulitsa σαν να κάτι να αχνοφαίνεται σιγά σιγά... καλά αποτέλεσματα εύχομαι!! 

 

@Κατερίνα!!! καλή αρχή στο παιδάκι σου στο παιδικό!! και καλή δύναμη σε εσένα!! Εγώ περιμένω την επόμενη βδομάδα για να πάμε πρόνηπιο!! 

 εγώ κορίτσια είμαι σε οωρρηξία... το ΄σώμα μου το φωνάζει δυνατά... αλλά δυστυχώς έγινε ένα άσχημο περιστατικό στο φιλικό μας περιβάλλον και έχουμε επηρεαστεί αρνητικά οπότε που ορεξη για επαφές... τεσπα καλά να είμαστε κορίτσια γιατί σαν την υγεία τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας!! 
Τελικά όντως πολύ αγχωτικό όλο αυτό! Πώς περιμένεις να περάσουν οι μέρες να δεις αν έρθει περίοδος;; οεο;;;

Εγώ ήδη άρχισα να φαντάζομαι πράγματα. Ενώ ξέρω ότι δεν καταλαβαίνεις τη γονιμοποίηση με κάποιο τρόπο, εγώ χτες το βράδυ λίγες ώρες μετά την επαφή φανταζόμουν κάτι ιδιαίτερα πονάκια, διαφορετικά από κάθε άλλη ωορρηξία, και αχ έχω κράμπες, ποτέ δεν είχα, και ζεσταίνομαι και κρυώνω, και κάτι είναι αυτό σίγουρα, κάτι συμβαίνει ήδη! Μετά γέλαγα μόνη μου και προσπαθούσα να ξεχάσω. 😃😃😃 

Μήπως οι κράμπες σου ήταν από την ωορρηξία? 😁😁

Αχ άσε η αναμονή είναι πολύ δύσκολη! Γι'αυτό είμαστε εμείς εδώ να λέμε τα παράλογα μας και να γελάμε 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...συγγνώμη που αλλάζω λίγο το θέμα αλλά θέλω την συμβουλή σας οπωσδήποτε...Είχα μια παλινδρομη τον Ιούνιο και από τότε ξεκινήσαμε κάποιες εξετάσεις (καρυότυπο εμβρύου,καρυότυπο ζεύγους,θρομβοφιλια)..οι καρυότυπος ήταν όλοι καθαροί, στην θρομβοφιλια κάναμε εξέταση 3 παραγόντων και βρέθηκα ετεροζυγωτης στο γονίδιο MTHFR..ο γυναικολόγος μου με κάλεσε σήμερα και μου ζητάει να κάνω διαγνωστική υστεροσκοπηση και να επισκεφθώ ειδική αιματολογο σε διαταραχές πήξης και έλεγχος με άλλους παράγοντες για επίκτητη θρομβοφιλια.

θεωρείται ότι πρέπει να γίνουν όλα αυτά με μια πρώτη αποβολή??έχω αρχίσει και φοβάμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Elk κορίτσι μου περιμένουμε τη χοριακη σ!!! Καλά αποτελέσματα!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Εγώ κορίτσια μια από τα ίδια είμαι. Μετράω τις μέρες να έρθει κανονική περίοδος. Τη Παρασκευή έκλεισα ραντεβού με τη γιατρό για το αυτοάνοσο. Να δούμε που βρισκόμαστε και ελπίζω να μην με πάρει πολύ πίσω. Βέβαια θα ακολουθήσω τις οδηγίες της αν μου πει δεν είμαι έτοιμη σε αυτόν τον κύκλο θα στεναχωρηθω πολύ, αλλά ξέρω οτι είναι για καλό. Αυτή τη φορά δεν θα αφήσω τίποτα στη τύχη. Την Τετάρτη θα πάω να κάνω και τις εξετάσεις που έσωσε ο γυναικολόγος. Ελπίζω να μην βρεθεί και εκεί κάτι... 🙏🏻🙏🏻

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ναι...καταλαβαίνω απόλυτα!

Πρώτη μέρα παιδικό Ε?? Καλή αρχή σας εύχομαι και μια σημείωση (γιατί λίγο σιχαίνομαι τη λέξη συμβουλή)..ακολούθησε κατά γράμμα ότι σου πουν οι δασκάλες και όοολα θα πάνε καλά! Μπορεί όχι την πρώτη μέρα, μπορεί όχι την πρώτη βδομάδα αλλά κάποια στιγμή όοολα θα πηγαίνουν τέλεια! Καλή σας ευκολία 🎈

Ευχαριστούμε πολύ, ήμουν ήρεμη μέχρι σήμερα το πρωί, έχω αυτή την αγωνία σα να πηγαίνω εγώ πρώτη φορά😅 ελπίζω κ εγώ να πάνε όλα καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Elk κορίτσι μου περιμένουμε τη χοριακη σ!!! Καλά αποτελέσματα!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Εγώ κορίτσια μια από τα ίδια είμαι. Μετράω τις μέρες να έρθει κανονική περίοδος. Τη Παρασκευή έκλεισα ραντεβού με τη γιατρό για το αυτοάνοσο. Να δούμε που βρισκόμαστε και ελπίζω να μην με πάρει πολύ πίσω. Βέβαια θα ακολουθήσω τις οδηγίες της αν μου πει δεν είμαι έτοιμη σε αυτόν τον κύκλο θα στεναχωρηθω πολύ, αλλά ξέρω οτι είναι για καλό. Αυτή τη φορά δεν θα αφήσω τίποτα στη τύχη. Την Τετάρτη θα πάω να κάνω και τις εξετάσεις που έσωσε ο γυναικολόγος. Ελπίζω να μην βρεθεί και εκεί κάτι... 🙏🏻🙏🏻

 

καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Μήπως οι κράμπες σου ήταν από την ωορρηξία? 😁😁

Αχ άσε η αναμονή είναι πολύ δύσκολη! Γι'αυτό είμαστε εμείς εδώ να λέμε τα παράλογα μας και να γελάμε 🥰🥰

καλε απο την ωορρηξια ειναι, η οποια ακομα δεν εγινε, πρεπει να ναι σημερα αυριο λογικά! Φουλ παράνοια, σου λέω γελάω πολύ μαζί μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!! 

@Elk περιμένουμε την τιμή της χοριακής σου!! καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου!! 

 

@Lou418 δεν θέλω να σου δώσω ελπίδες αλλά στην πρω΄τη μου εγκυμοσύνη είχα κάνει τέστ 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ήταν αρνητικό!! όσο γίνεται  κορίτσια να περιμένετε την καθυστέρηση ή την υποτιθέμενη πρώτη μέρα περιόδου. 

@marinamanoulitsa σαν να κάτι να αχνοφαίνεται σιγά σιγά... καλά αποτέλεσματα εύχομαι!! 

 

@Κατερίνα!!! καλή αρχή στο παιδάκι σου στο παιδικό!! και καλή δύναμη σε εσένα!! Εγώ περιμένω την επόμενη βδομάδα για να πάμε πρόνηπιο!! 

 εγώ κορίτσια είμαι σε οωρρηξία... το ΄σώμα μου το φωνάζει δυνατά... αλλά δυστυχώς έγινε ένα άσχημο περιστατικό στο φιλικό μας περιβάλλον και έχουμε επηρεαστεί αρνητικά οπότε που ορεξη για επαφές... τεσπα καλά να είμαστε κορίτσια γιατί σαν την υγεία τίποτα! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, καλή αρχή κ σε εσάς!!+

Δεν πειράζει μην το σκέφτεσαι εφόσον δεν έχετε διάθεση δεν υπάρχει λόγος πίεσης, αυτό σαν την υγεία τίποτα δεν υπάρχει πιο σημαντικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Elk κορίτσι μου περιμένουμε τη χοριακη σ!!! Καλά αποτελέσματα!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Εγώ κορίτσια μια από τα ίδια είμαι. Μετράω τις μέρες να έρθει κανονική περίοδος. Τη Παρασκευή έκλεισα ραντεβού με τη γιατρό για το αυτοάνοσο. Να δούμε που βρισκόμαστε και ελπίζω να μην με πάρει πολύ πίσω. Βέβαια θα ακολουθήσω τις οδηγίες της αν μου πει δεν είμαι έτοιμη σε αυτόν τον κύκλο θα στεναχωρηθω πολύ, αλλά ξέρω οτι είναι για καλό. Αυτή τη φορά δεν θα αφήσω τίποτα στη τύχη. Την Τετάρτη θα πάω να κάνω και τις εξετάσεις που έσωσε ο γυναικολόγος. Ελπίζω να μην βρεθεί και εκεί κάτι... 🙏🏻🙏🏻

 

Μαρινα μου καλα αποτελεσματα στις εξετασεις!! ❤️ να πανε ολα καλα!! 

Ενας μηνας πριν ενας μετα ειναι ασημαντο μπροστα στην υπομονη π εχεις κανει.. ο,τι ειναι καλυτερο ωστε να πετυχει! Κ ειμαι σιγουρη οτι τωρα ολα θ πανε καλα!! Ηδη στην πρωτη ετ κ επιασες μωρακι/α... θετικη σκεψη κ παμε!!!🤗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...11η ημέρα από την ωορρηξία....σήμερα ίσως το λες θετικό....ίσως πάλι...θα βλέπω μερα με την μέρα...και φυσικά να δω και καθυστέρηση....

Το ημερολόγιο γράφει 2 ημέρες απομένουν για περίοδο...

Αυτό είναι το onestep το κανονικό..όχι ταινία 

IMG_20230904_093056.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/9/2023 at 5:33 ΜΜ, ο/η annitakianna είπε:

Σε ένα φυσιολογικό σπέρμα ναι το κάθε μέρα είναι ότι καλύτερο αλλά σε ένα σπέρμα κακό δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο!! Εδώ σου ανεβάζω το τέστ σου σε αρνητικό για να το δεις! Να σου πω την αλήθεια και στο δικό σου κάτι αχνό φαίνεται αλλά δεν θέλω να σας φουσκώσω τα μυαλά ούτε και στην @marinamanoulitsa.. γενικά να ξέρετε έχω πολύ καλό μάτι 

Θα σας πω τι είχαν πει σε εμάς οι γιατροί. Το σπέρμα του βγήκε τέλειο. Ο ουρολόγος του άντρα μου όταν του είχε πει ότι κάναμε κάθε μέρα είπε, κακώς μετά από λίγες μέρες έβγαζες σκέτο νερό, θέλει μέρα παρά μέρα. Ο γυναικολόγος μου που του δείξαμε τα αποτελέσματα είπε, όταν το σπέρμα είναι καλό δεν πειράζει το κάθε μέρα καθόλου, όταν δεν είναι καλό πρέπει να περιμένει. Άντε βγάλε άκρη! 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...