Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε?? @marinamanoulitsa  εγώ βλέπω πολύ αχνή γραμμή στο τεστ σου! Εύχομαι αύριο να είναι πιο σκούρη και να μην είναι εξάτμισης! Εσύ θα το βλέπεις πιο καλά σίγουρα! @Elk για να λένε τα κορίτσια οτι ανά 2 μέρες σκουραίνει μάλλον έτσι θα είναι! Εγώ θα περιμένω και το αυριανό σου τεστ για να πάρω θετική ενέργεια! 

Σε άλλα νέα κορίτσια εμένα από χθες το βράδυ άρχισε ο πόνος της ωορρηξίας! Εχθές είχα επαφή και θα έχω και σήμερα για να καλύψω όλες τις πιθανότητες! Αν και ακόμα δεν ξέρω αν πρώτα έχουμε τους πόνους και μετά είναι η ωορρηξία η πρώτα γίνεται η ωορρηξία και μετά είναι οι πόνοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια; πως είστε σήμερα; ήθελα να σας ρωτήσω έχετε κάποια εφαρμογή που κάνετε αρνητικό τος φωτογραφίες;

Εγώ τα κάνω κ από το κινητό που έχει επεξεργασία φωτογραφίας... Νομίζω έχουν πλέον όλα τα κινητά. Αν πας στην φώτο πάτα πάνω μήπως σου βγάλει επιλογές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? @marinamanoulitsa  εγώ βλέπω πολύ αχνή γραμμή στο τεστ σου! Εύχομαι αύριο να είναι πιο σκούρη και να μην είναι εξάτμισης! Εσύ θα το βλέπεις πιο καλά σίγουρα! @Elk για να λένε τα κορίτσια οτι ανά 2 μέρες σκουραίνει μάλλον έτσι θα είναι! Εγώ θα περιμένω και το αυριανό σου τεστ για να πάρω θετική ενέργεια! 

Σε άλλα νέα κορίτσια εμένα από χθες το βράδυ άρχισε ο πόνος της ωορρηξίας! Εχθές είχα επαφή και θα έχω και σήμερα για να καλύψω όλες τις πιθανότητες! Αν και ακόμα δεν ξέρω αν πρώτα έχουμε τους πόνους και μετά είναι η ωορρηξία η πρώτα γίνεται η ωορρηξία και μετά είναι οι πόνοι!!

Τέλεια κορίτσι μου! Σε ποια μέρα είσαι από την περίοδο? Η αλήθεια πόνους κ πριν έχει τύχει να έχω κ μετά... Μπερδεύομαι να το καταλάβω χωρίς τέστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Σας βάζω και το σημερινό η αλήθεια είναι δεν βλέπω να ειναι πιο έντονη η γραμμή το σημερινό από το χθεσινό  

Σήμερα είχα ναυτία πήγα τουαλέτα εβγαλα λίγα σαλια και συνεχίζω να έχω σαν διάρροια (sorry) για να δούμε 

Ναυτία μου φάνηκε να έχω νωρίς ξεκιναει τόσο νωρίς ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη άρχισα στην 8o εβδομάδα 

η διάρροια θεωρείτε σύμπτωμα ; Να το καταγράψω τι λέτε ; 
Έχω και υγρά αυτά από εμένα 

τα τεστ τα βαζω με την σειρά που τα εχω κανει

IMG_5212.thumb.jpeg.2e7eea685f8efac9d1b2e47234ba29ca.jpeg

Μια χαρά είναι η γραμμουλα σου κορίτσι μου. Κάθε δυο μέρες φαίνεται η διαφορά. Αν θέλεις να δεις τη γραμμή σκούρα, πρέπει να πάρεις ένα άλλο τεστ από το φαρμακείο, γιατί αυτά τα τεστ αργούν πολύ να γίνουν έντονα.

Οσο για τη ναυτία, ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Εμένα μετά την 7η-8η εβδομάδα είχαν ξεκινήσει οι εμετοί, αλλά ξέρω κοπέλες που είχαν ναυτία πριν καν να έχουν καθυστέρηση.

Το σποράκι σου έχει κουρνιάσει μια χαρά και μεγαλώνει ♥️

Πονο στο στήθος νιώθεις καθόλου;;

Εγω δεν το είχα σαν συμπτώματα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη γι αυτό.

Τωρα ξεκίνησε να πονάει κατευθείαν μετά την ωορρηξία (λόγω προγεστερονης είναι αυτό) και τώρα σταμάτησε να με ενοχλεί από χτες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..☺️.ας προσταρω και το σημερινό μου τεστακι....

IMG_20230902_075445.jpg

Νιώθω ότι κάτι αχνοφαίνεται. Αν μπορείς κανε και αύριο να δούμε αν θα γίνει πιο σκούρα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ το κάνω στο ίντερνετ έχει διάφορες ιστοσελίδες που το κάνουν δωρεάν!! Έκανες τέστ και φαίνεται τίποτα? Πες μας κανένα ευχάριστο 

Έκανα να σου πω αλλά είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο κ νομίζω ότι έβλεπα κάτι επειδή θέλω να το δω🤣 νομίζω ότι ήταν η ιδέα μου!

20230902_130911.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου! Σε ποια μέρα είσαι από την περίοδο? Η αλήθεια πόνους κ πριν έχει τύχει να έχω κ μετά... Μπερδεύομαι να το καταλάβω χωρίς τέστ...

Είμαι στην 16 μέρα! Ακριβώς όπως και τον προηγούμενο μήνα έκανα ωορρηξία την 16 μέρα! Νομίζω ότι το ότι έχασα κιλά με βοήθησε πολύ στο να γίνει σταθερή η περίοδος μου! Εγώ χθες έκανα τεστ και ήταν θετικό και το απόγευμα προς βράδυ ξεκίνησαν οι πόνοι! Άρα υποθέτω ότι και σήμερα είναι γόνιμη μέρα και ίσως η πιο κρίσιμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Έκανα να σου πω αλλά είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο κ νόμιζα ότι έβλεπα κάτι επειδή θέλω να το δω🤣

Να μας το ανεβάσεις να το δούμε και εμείς γιατί και εμείς θέλουμε να το δούμε 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Να μας το ανεβάσεις να το δούμε και εμείς γιατί και εμείς θέλουμε να το δούμε 🤣

Χαχαχαχ το ανέβασα πιο πάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Είμαι στην 16 μέρα! Ακριβώς όπως και τον προηγούμενο μήνα έκανα ωορρηξία την 16 μέρα! Νομίζω ότι το ότι έχασα κιλά με βοήθησε πολύ στο να γίνει σταθερή η περίοδος μου! Εγώ χθες έκανα τεστ και ήταν θετικό και το απόγευμα προς βράδυ ξεκίνησαν οι πόνοι! Άρα υποθέτω ότι και σήμερα είναι γόνιμη μέρα και ίσως η πιο κρίσιμη 

Και σήμερα κ αύριο αν μπορείτε θα πω εγώ, καλό θα ήταν!! Διάβαζα ένα άρθρο πρόσφατα ότι οι τελευταίες λέει έρευνες λένε πως και κάθε μέρα να κάνουμε δεν αδυνατίζει το σπέρμα αλλά το αντίθετο, τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω, γτ εμείς δεν αντέχουμε κάθε μέρα κ δεν το χω τσεκαρει🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Έκανα να σου πω αλλά είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο κ νομίζω ότι έβλεπα κάτι επειδή θέλω να το δω🤣 νομίζω ότι ήταν η ιδέα μου!

20230902_130911.jpg

,κι εγώ κάτι βλέπω..... Και εμένα σήμερα είχε άχνη γραμμούλα.... Για να δούμε....αν είναι όντως κάτι... Θα φανεί με τα αυριανά μας τεστ.... Αχ μακάρι να είμαστε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

,κι εγώ κάτι βλέπω..... Και εμένα σήμερα είχε άχνη γραμμούλα.... Για να δούμε....αν είναι όντως κάτι... Θα φανεί με τα αυριανά μας τεστ.... Αχ μακάρι να είμαστε.... 

Αααχ μακάρινα είμαστε κορίτσι μου, αλλά δεν έχω γαμωτο άλλο τεστ ένα τελευταίο ήταν ξεχασμένο γτ τα είχα αφήσει δεν έκανα ούτε ωορηξιας ούτε εγκυμοσύνης! Αν προλάβω το απόγευμα θα πάω να πάρω να το έχω για αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lilbern @annitakianna ευχαριστώ κορίτσια.. Μακάρι να είμαι... Θα φανεί και από το αυριανό τεστ... Όσο πάει θα πρέπει αύριο ή μεθαύριο να φανεί ξεκάθαρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αααχ μακάρινα είμαστε κορίτσι μου, αλλά δεν έχω γαμωτο άλλο τεστ ένα τελευταίο ήταν ξεχασμένο γτ τα είχα αφήσει δεν έκανα ούτε ωορηξιας ούτε εγκυμοσύνης! Αν προλάβω το απόγευμα θα πάω να πάρω να το έχω για αύριο!!

Εγώ έχω αλλα 9.. Είχα παραγγείλει 12....να πάρεις εννοείται για να κάνεις καθημερινά... Και συμφέρουν πάρα πολύ...ειναι φθηνά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ έχω αλλα 9.. Είχα παραγγείλει 12....να πάρεις εννοείται για να κάνεις καθημερινά... Και συμφέρουν πάρα πολύ...ειναι φθηνά 

Τα έχουν στα φαρμακεία τα onestep; γιατί αν τα παραγγείλω θα αργήσουν τώρα να έρθουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilbern είπε:

Μια χαρά είναι η γραμμουλα σου κορίτσι μου. Κάθε δυο μέρες φαίνεται η διαφορά. Αν θέλεις να δεις τη γραμμή σκούρα, πρέπει να πάρεις ένα άλλο τεστ από το φαρμακείο, γιατί αυτά τα τεστ αργούν πολύ να γίνουν έντονα.

Οσο για τη ναυτία, ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Εμένα μετά την 7η-8η εβδομάδα είχαν ξεκινήσει οι εμετοί, αλλά ξέρω κοπέλες που είχαν ναυτία πριν καν να έχουν καθυστέρηση.

Το σποράκι σου έχει κουρνιάσει μια χαρά και μεγαλώνει ♥️

Πονο στο στήθος νιώθεις καθόλου;;

Εγω δεν το είχα σαν συμπτώματα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη γι αυτό.

Τωρα ξεκίνησε να πονάει κατευθείαν μετά την ωορρηξία (λόγω προγεστερονης είναι αυτό) και τώρα σταμάτησε να με ενοχλεί από χτες. 

 

Εμετούς και είχα μετά της 8ο εβδομάδα τώρα είχα κάτι αναγούλες με επιασαν έτρεξα τουαλέτα αλλά μόνο σαλια έβγαλα συγνώμη για την περιγραφή 

στηθος δεν είχα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα 

άντε μακάρι σε λιγες μερες να μας πεις τα ευχάριστα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τα έχουν στα φαρμακεία τα onestep; γιατί αν τα παραγγείλω θα αργήσουν τώρα να έρθουν 

Κοίτα αν είσαι Θεσσαλονίκη... Αυθημερόν ετοιμάζονται.. Εγώ τα κάνω παραγγελία πρωί και μετά τις 5 μου λένε από acs θερμης μπορείς να τα παραλάβεις.... Αλλιώς predictor είναι καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοίτα αν είσαι Θεσσαλονίκη... Αυθημερόν ετοιμάζονται.. Εγώ τα κάνω παραγγελία πρωί και μετά τις 5 μου λένε από acs θερμης μπορείς να τα παραλάβεις.... Αλλιώς predictor είναι καλά... 

Κρήτη είμαι, εδώ έρχονται σε 3 4 μέρες οπότε θα ερθουν τέλος της επόμενης βδομάδας! Θα δω για τα predictor, ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμετούς και είχα μετά της 8ο εβδομάδα τώρα είχα κάτι αναγούλες με επιασαν έτρεξα τουαλέτα αλλά μόνο σαλια έβγαλα συγνώμη για την περιγραφή 

στηθος δεν είχα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα 

άντε μακάρι σε λιγες μερες να μας πεις τα ευχάριστα 😊

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνης μου ξεκινησε ναυτια πριν καν την καθυστέρηση, 1 2 μέρες με έπιαναν ναυτιες πολύ έντονες στο άκυρο κ εφευγαν, μετά την καθυστέρηση άρχισα εμετούς καθημερινά πάρα πολύ ζόρικα, σχεδόν 10 κιλά έχασα μέχρι τον 4ο που με κράτησαν! Εύχομαι εσύ όμως να μην το πάθεις αυτό😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Και σήμερα κ αύριο αν μπορείτε θα πω εγώ, καλό θα ήταν!! Διάβαζα ένα άρθρο πρόσφατα ότι οι τελευταίες λέει έρευνες λένε πως και κάθε μέρα να κάνουμε δεν αδυνατίζει το σπέρμα αλλά το αντίθετο, τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω, γτ εμείς δεν αντέχουμε κάθε μέρα κ δεν το χω τσεκαρει🤣

Σε ένα φυσιολογικό σπέρμα ναι το κάθε μέρα είναι ότι καλύτερο αλλά σε ένα σπέρμα κακό δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο!! Εδώ σου ανεβάζω το τέστ σου σε αρνητικό για να το δεις! Να σου πω την αλήθεια και στο δικό σου κάτι αχνό φαίνεται αλλά δεν θέλω να σας φουσκώσω τα μυαλά ούτε και στην @marinamanoulitsa.. γενικά να ξέρετε έχω πολύ καλό μάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Σε ένα φυσιολογικό σπέρμα ναι το κάθε μέρα είναι ότι καλύτερο αλλά σε ένα σπέρμα κακό δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο!! Εδώ σου ανεβάζω το τέστ σου σε αρνητικό για να το δεις! Να σου πω την αλήθεια και στο δικό σου κάτι αχνό φαίνεται αλλά δεν θέλω να σας φουσκώσω τα μυαλά ούτε και στην @marinamanoulitsa.. γενικά να ξέρετε έχω πολύ καλό μάτι 

Ναι αυτό δεν το ξέρω κ εγώ, αυτό που έλεγε ήταν αν υπάρχει θέμα στην ποσότητα ότι δεν ισχύει οτι κανει καλό το κάθε μέρα!!

Ρε συ κ εγώ νομίζω ότι βλέπω κάτι αλλά δε θέλω να απογοητευτώ γτ είναι πολυ νωρις οποτε ναι δεν το πολυσκεφτομαι οτι γινει, όταν μπορέσεις βάλε το αρνητικό να το δω κ αυτο😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα 9η μέρα από περίοδο τεστ ωορρηξίας.. κ βγήκε πιο σκούρο από ότι συνήθως την ίδια μέρα... Άλλες φορές αχνοφαινεται... Κ το ξέχασα κιόλας το είδα μετά από κάνα τέταρτο.... Λέτε να έρθει νωρίτερα η ωορρηξία? Τον προηγούμενο μήνα είχα 17-18η μέρα... 

IMG_20230902_174406.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα 9η μέρα από περίοδο τεστ ωορρηξίας.. κ βγήκε πιο σκούρο από ότι συνήθως την ίδια μέρα... Άλλες φορές αχνοφαινεται... Κ το ξέχασα κιόλας το είδα μετά από κάνα τέταρτο.... Λέτε να έρθει νωρίτερα η ωορρηξία? Τον προηγούμενο μήνα είχα 17-18η μέρα... 

IMG_20230902_174406.jpg

Ναι πιθανόν να κάνεις πιο νωρίς, συνέχισε κ τις επόμενες μέρες να το δούμε🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...