Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αμφιβολίες


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Συγχαρητήρια αρχικά για τη σελίδα σας και τις συμβουλές που δίνονται μέσα από αυτή.

Θα ήθελα να σας παραθέσω το θέμα μου καταννοωντας οποιαδήποτε κριτική από μέρους σας.

Βρίσκομαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.

Το τελευταίο διάστημα υποφέρω από κρίσεις άγχους και τρομερές τύψεις απέναντι στο σύντροφό μου.

Αρχικά να ενημερώσω έχω κύκλο περίπου 38-40 ημερών.

Δυστυχώς δεν έχω σταθερή ωοριξια ή γόνιμες μέρες...

Με το σύντροφό μου είχαμε ελεύθερες επαφές 17,18,19 Μαρτίου συνεχόμενα.

20 Μαρτίου έρχεται περίοδος η οποία ενώ συνήθως κρατά 7 μέρες αυτή τη φορά μου κόπηκε απότομα στις 3 μέρες. 

Στις 3 Απριλίου και όντας στα χωρίσματα με το σύντροφό μου βρίσκομαι με ένα γνωστό μου με τον οποίο η φάση προχωρά στο αμάξι του με σύντομη διάρκεια χωρίς όμως να τελειώσει μέσα μου.

18 Απριλίου ξεκινάω κι έχω τις πρώτες ναυτίες.

Στις 23 κάνω τεστ εγκυμοσύνης καθαρά θετικό και στις 25 Απριλίου πρώτη χοριακη με τιμή 1200.

Επαναλαμβάνω τη χοριακή μου στις 28 του μήνα με τιμή 4310.

Πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει υπερήχου 24 Δεκεμβρίου  ενώ βάσει περιόδου 26.

Ειλικρινά έχω μπερδευτεί.

Το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι του συντροφου μου αλλά μέσα μου έχω βαλτώσει από εκείνη την απιστία.

Οποιαδήποτε κριτική σας είναι απολύτως κατανοητή. 

Ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νικολέτα Κ. είπε:

Καλησπέρα σας!

Συγχαρητήρια αρχικά για τη σελίδα σας και τις συμβουλές που δίνονται μέσα από αυτή.

Θα ήθελα να σας παραθέσω το θέμα μου καταννοωντας οποιαδήποτε κριτική από μέρους σας.

Βρίσκομαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.

Το τελευταίο διάστημα υποφέρω από κρίσεις άγχους και τρομερές τύψεις απέναντι στο σύντροφό μου.

Αρχικά να ενημερώσω έχω κύκλο περίπου 38-40 ημερών.

Δυστυχώς δεν έχω σταθερή ωοριξια ή γόνιμες μέρες...

Με το σύντροφό μου είχαμε ελεύθερες επαφές 17,18,19 Μαρτίου συνεχόμενα.

20 Μαρτίου έρχεται περίοδος η οποία ενώ συνήθως κρατά 7 μέρες αυτή τη φορά μου κόπηκε απότομα στις 3 μέρες. 

Στις 3 Απριλίου και όντας στα χωρίσματα με το σύντροφό μου βρίσκομαι με ένα γνωστό μου με τον οποίο η φάση προχωρά στο αμάξι του με σύντομη διάρκεια χωρίς όμως να τελειώσει μέσα μου.

18 Απριλίου ξεκινάω κι έχω τις πρώτες ναυτίες.

Στις 23 κάνω τεστ εγκυμοσύνης καθαρά θετικό και στις 25 Απριλίου πρώτη χοριακη με τιμή 1200.

Επαναλαμβάνω τη χοριακή μου στις 28 του μήνα με τιμή 4310.

Πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει υπερήχου 24 Δεκεμβρίου  ενώ βάσει περιόδου 26.

Ειλικρινά έχω μπερδευτεί.

Το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι του συντροφου μου αλλά μέσα μου έχω βαλτώσει από εκείνη την απιστία.

Οποιαδήποτε κριτική σας είναι απολύτως κατανοητή. 

Ευχαριστώ!!

Προσωπικά θεωρώ απίθανο να έμεινες έγκυος χωρίς να τελειώσει μέσα σου αντί να έμεινες από το σύντροφό σου που είχατε επαφές κανονικά! Από εκεί κ πέρα δυστυχώς μόνο εσύ ξέρεις πόσο κ τι αντέχεις. Μπορείς να τα ρίξεις όλα πίσω κ να συνεχίσεις σαν να μη συνέβη; Ή αυτό θα σε στοιχειώνει κ θα καταλήξεις να αρρωστήσεις; Από την άλλη είσαι έτοιμη για την αντίδραση του συντρόφου σου; Φοβάμαι ότι δεν θα είναι κ η καλύτερη... Αν μπορείς απλά να τα ξεχάσεις όλα κάνε το... 

Όσο για την κριτική που λες ότι περιμένεις, δεν είμαστε εδώ για να κάνουμε τις άγιες... Να ακούμε κ αν μπορούμε να βοηθάμε είμαστε. Αλλιώς ας μη λέμε τπτ... Με το καλό το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Νικολέτα Κ. είπε:

Καλησπέρα σας!

Συγχαρητήρια αρχικά για τη σελίδα σας και τις συμβουλές που δίνονται μέσα από αυτή.

Θα ήθελα να σας παραθέσω το θέμα μου καταννοωντας οποιαδήποτε κριτική από μέρους σας.

Βρίσκομαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.

Το τελευταίο διάστημα υποφέρω από κρίσεις άγχους και τρομερές τύψεις απέναντι στο σύντροφό μου.

Αρχικά να ενημερώσω έχω κύκλο περίπου 38-40 ημερών.

Δυστυχώς δεν έχω σταθερή ωοριξια ή γόνιμες μέρες...

Με το σύντροφό μου είχαμε ελεύθερες επαφές 17,18,19 Μαρτίου συνεχόμενα.

20 Μαρτίου έρχεται περίοδος η οποία ενώ συνήθως κρατά 7 μέρες αυτή τη φορά μου κόπηκε απότομα στις 3 μέρες. 

Στις 3 Απριλίου και όντας στα χωρίσματα με το σύντροφό μου βρίσκομαι με ένα γνωστό μου με τον οποίο η φάση προχωρά στο αμάξι του με σύντομη διάρκεια χωρίς όμως να τελειώσει μέσα μου.

18 Απριλίου ξεκινάω κι έχω τις πρώτες ναυτίες.

Στις 23 κάνω τεστ εγκυμοσύνης καθαρά θετικό και στις 25 Απριλίου πρώτη χοριακη με τιμή 1200.

Επαναλαμβάνω τη χοριακή μου στις 28 του μήνα με τιμή 4310.

Πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει υπερήχου 24 Δεκεμβρίου  ενώ βάσει περιόδου 26.

Ειλικρινά έχω μπερδευτεί.

Το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι του συντροφου μου αλλά μέσα μου έχω βαλτώσει από εκείνη την απιστία.

Οποιαδήποτε κριτική σας είναι απολύτως κατανοητή. 

Ευχαριστώ!!

Αρχικά αυτό που σου συμβαίνει είναι δύσκολο και απαιτεί τεράστια αποθέματα ψυχικής δύναμης για να διαχειρίζεσαι την αβεβαιότητα του ποιος είναι ο πατέρας.

Δε μοιράστηκες μαζί μας την ηλικία σου, που θα με βοηθούσε να έχω μια εικόνα.

Και πολλές άλλες λεπτομέρειες που θα χρησίμευαν, όπως τον λόγο που τα ξαναβρήκατε με τον σύντροφό σου ενώ ήσασταν στα χωρίσματα, αν και είναι ολοφάνερο πως ο λόγος αυτός είναι η εγκυμοσύνη σου.

Χωρίς κριτική διάθεση, θα πω τη γνώμη μου όπως θα την έλεγα σε κάποια φίλη ή γνωστή.

Γενικά ένα ζευγάρι δοκιμάζεται πάρα πολύ με τον ερχομό ενός μωρού, καθημερινά και συστηματικά. 

Στο λέω αυτό διότι εάν έχει από πριν προβλήματα η σχέση σας, ο ερχομός ενός μωρού συνήθως τα εντείνει, δε τα βελτιώνει. Αυτό δλδ που έλεγαν παλιά "μείνε έγκυος να τον κρατήσεις", δεν νομίζω ότι ισχύει στο σήμερα. Θεωρώ πως πρέπει πραγματικά να τα βρίσκει το ζευγάρι μεταξύ του για να αντέξει τις (μεγάλες) απαιτήσεις ενός παιδιού.

Τώρα σχετικά με το θέμα της απιστίας, δεν είσαι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία που το εχει κάνει αυτό. Αλλά για να έφτασες να απατήσεις τόσο εύκολα, αναρωτήσου τους λόγους για τους οποίους έφτασες μέχρι εκεί. Με την εγκυμοσύνη σου, αυτοί οι λόγοι εξαφανίστηκαν?

Επίσης, με τον εραστή, πήρατε προφυλάξεις? Αν όχι, έχε κατά νου ότι έχουν γίνει συλλήψεις με προσπερματικά υγρά και μόνον.

Φυσικά ζούμε στην εποχή της τεχνολογίας και μπορείς να κάνεις τεστ DNA όταν το μωρό μεγαλώσει. Για να γίνει όμως αυτό θα χρειαστεί να το μάθει ο σύντροφός σου και αυτό το κομμάτι θα είναι το δύσκολο.

Τον τελευταίο λόγο όμως έχει ο μαιευτήρας που σε παρακολουθεί. Επειδή υπάρχει το ιατρικό απόρρητο, μπορείς να ζητήσεις τη συμβουλή του. Να μιλήσεις ανοιχτά και να σου πει ποιες είναι οι πιθανότητες σύμφωνα με τη μέρα της σύλληψης, να έμεινες έγκυος΄.

Το ψυχολογικό κομμάτι των ενοχών βέβαια, είναι πολύ δύσκο΄λο υποθέτω. Και επειδή βρίσκεσαι σε προχωρημένη κύηση, σκέψου μήπως σε βοηθούσε να το μοιραστείς με ψυχολόγο. Επεξεργάσου το ενδεχόμενο να μιλούσες ανοιχτά μια μέρα για αυτό στον σύντροφό σου.

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νικολέτα Κ. είπε:

Καλησπέρα σας!

Συγχαρητήρια αρχικά για τη σελίδα σας και τις συμβουλές που δίνονται μέσα από αυτή.

Θα ήθελα να σας παραθέσω το θέμα μου καταννοωντας οποιαδήποτε κριτική από μέρους σας.

Βρίσκομαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.

Το τελευταίο διάστημα υποφέρω από κρίσεις άγχους και τρομερές τύψεις απέναντι στο σύντροφό μου.

Αρχικά να ενημερώσω έχω κύκλο περίπου 38-40 ημερών.

Δυστυχώς δεν έχω σταθερή ωοριξια ή γόνιμες μέρες...

Με το σύντροφό μου είχαμε ελεύθερες επαφές 17,18,19 Μαρτίου συνεχόμενα.

20 Μαρτίου έρχεται περίοδος η οποία ενώ συνήθως κρατά 7 μέρες αυτή τη φορά μου κόπηκε απότομα στις 3 μέρες. 

Στις 3 Απριλίου και όντας στα χωρίσματα με το σύντροφό μου βρίσκομαι με ένα γνωστό μου με τον οποίο η φάση προχωρά στο αμάξι του με σύντομη διάρκεια χωρίς όμως να τελειώσει μέσα μου.

18 Απριλίου ξεκινάω κι έχω τις πρώτες ναυτίες.

Στις 23 κάνω τεστ εγκυμοσύνης καθαρά θετικό και στις 25 Απριλίου πρώτη χοριακη με τιμή 1200.

Επαναλαμβάνω τη χοριακή μου στις 28 του μήνα με τιμή 4310.

Πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει υπερήχου 24 Δεκεμβρίου  ενώ βάσει περιόδου 26.

Ειλικρινά έχω μπερδευτεί.

Το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι του συντροφου μου αλλά μέσα μου έχω βαλτώσει από εκείνη την απιστία.

Οποιαδήποτε κριτική σας είναι απολύτως κατανοητή. 

Ευχαριστώ!!

Καλησπέρα Νικολέτα. 

Καταλαβαίνω το άγχος σου και πως αυτό σε κατατρώει για ένα τέτοιο ζήτημα. 

Καταρχάς εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!! 

Στις 20 Μαρτίου που αδιαθετησες, περίμενες την περίοδο σου; Πριν τις τρεις συνεχόμενες ημέρες επαφών με τον σύντροφό σου, είχατε μέσα στο μήνα Μάρτη και άλλες ελεύθερες επαφές;  Ρωτάω μήπως και το αίμα που νόμιζες για περίοδο, ήταν αίμα εμφύτευσης.

Και εμένα μου φαίνεται κουφό να έχεις ελεύθερες επαφές με τον σύντροφό σου και να έμεινες έγκυος από τον φίλο, χωρίς να τελειώσει κανονικά μέσα σου. 

Βέβαια εάν 20 Απριλίου είχες κανονική περίοδο, λογικά ωορρηξία έκανες εκεί κοντά στις 3 Απρίλη σωστά; Είμαστε σίγουροι πως ο φιλος δεν μισοτελειωσε μέσα; Αχ δε θέλω να σε αγχώσω αλλά είναι σημαντικό ζήτημα να ξέρεις εσύ πρώτα από όλα τον πατέρα του μωρού σου. Εύχομαι να ξεδιαλύνει το τοπίο. Μήπως κάποιος γιατρός θα μπορούσε να σε βοηθήσει με τις ημερομηνίες; Κάποιον βέβαια που εμπιστεύεσαι και που ξέρεις πως δεν θα σε εκθέσει ή φέρει σε δύσκολη θέση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα Νικολέτα. 

Καταλαβαίνω το άγχος σου και πως αυτό σε κατατρώει για ένα τέτοιο ζήτημα. 

Καταρχάς εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!! 

Στις 20 Μαρτίου που αδιαθετησες, περίμενες την περίοδο σου; Πριν τις τρεις συνεχόμενες ημέρες επαφών με τον σύντροφό σου, είχατε μέσα στο μήνα Μάρτη και άλλες ελεύθερες επαφές;  Ρωτάω μήπως και το αίμα που νόμιζες για περίοδο, ήταν αίμα εμφύτευσης.

Και εμένα μου φαίνεται κουφό να έχεις ελεύθερες επαφές με τον σύντροφό σου και να έμεινες έγκυος από τον φίλο, χωρίς να τελειώσει κανονικά μέσα σου. 

Βέβαια εάν 20 Απριλίου είχες κανονική περίοδο, λογικά ωορρηξία έκανες εκεί κοντά στις 3 Απρίλη σωστά; Είμαστε σίγουροι πως ο φιλος δεν μισοτελειωσε μέσα; Αχ δε θέλω να σε αγχώσω αλλά είναι σημαντικό ζήτημα να ξέρεις εσύ πρώτα από όλα τον πατέρα του μωρού σου. Εύχομαι να ξεδιαλύνει το τοπίο. Μήπως κάποιος γιατρός θα μπορούσε να σε βοηθήσει με τις ημερομηνίες; Κάποιον βέβαια που εμπιστεύεσαι και που ξέρεις πως δεν θα σε εκθέσει ή φέρει σε δύσκολη θέση.

 

Μέσα στο Μάρτη γενικά είχαμε επαφές ναι. 

Ο μικροβιολόγος μου είπε ότι βάσει χωριακης υπολογίζει τη σύλληψη 22 Μαρτίου περίπου. 

Μου είπε ο γυναικολόγος μου ότι μάλλον ήταν αίμα αιμφυτευσης αλλά μου φάνηκε μεγάλη ποσότητα...

Τότε ήταν το τελευταίο αίμα που είχα.

Στις 20 Μαρτίου.

Ότι κι αν ήταν αυτό είτε περίοδος είτε εμφύτευση.

Ο σύντροφός μου τελείωσε μέσα μου.

Ο άλλος είμαι 100% σίγουρη ότι τραβήχτηκε πριν τελειώσει...

Αχ δε ξέρω αλήθεια.  😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Προσωπικά θεωρώ απίθανο να έμεινες έγκυος χωρίς να τελειώσει μέσα σου αντί να έμεινες από το σύντροφό σου που είχατε επαφές κανονικά! Από εκεί κ πέρα δυστυχώς μόνο εσύ ξέρεις πόσο κ τι αντέχεις. Μπορείς να τα ρίξεις όλα πίσω κ να συνεχίσεις σαν να μη συνέβη; Ή αυτό θα σε στοιχειώνει κ θα καταλήξεις να αρρωστήσεις; Από την άλλη είσαι έτοιμη για την αντίδραση του συντρόφου σου; Φοβάμαι ότι δεν θα είναι κ η καλύτερη... Αν μπορείς απλά να τα ξεχάσεις όλα κάνε το... 

Όσο για την κριτική που λες ότι περιμένεις, δεν είμαστε εδώ για να κάνουμε τις άγιες... Να ακούμε κ αν μπορούμε να βοηθάμε είμαστε. Αλλιώς ας μη λέμε τπτ... Με το καλό το μωράκι!

Σε ευχαριστώ για την κατανόηση.!!

Το ένστικτο μου μου λέει ότι η σύλληψη έγινε τότε.

Δε θα άντεχα να χαλάσω τη σχέση μου μαζί του ειδικά τώρα.. 

Οι ημερομηνίες ταιριάζουν όμως οι ενοχές μου είναι πολύ ισχυρές..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

Αρχικά αυτό που σου συμβαίνει είναι δύσκολο και απαιτεί τεράστια αποθέματα ψυχικής δύναμης για να διαχειρίζεσαι την αβεβαιότητα του ποιος είναι ο πατέρας.

Δε μοιράστηκες μαζί μας την ηλικία σου, που θα με βοηθούσε να έχω μια εικόνα.

Και πολλές άλλες λεπτομέρειες που θα χρησίμευαν, όπως τον λόγο που τα ξαναβρήκατε με τον σύντροφό σου ενώ ήσασταν στα χωρίσματα, αν και είναι ολοφάνερο πως ο λόγος αυτός είναι η εγκυμοσύνη σου.

Χωρίς κριτική διάθεση, θα πω τη γνώμη μου όπως θα την έλεγα σε κάποια φίλη ή γνωστή.

Γενικά ένα ζευγάρι δοκιμάζεται πάρα πολύ με τον ερχομό ενός μωρού, καθημερινά και συστηματικά. 

Στο λέω αυτό διότι εάν έχει από πριν προβλήματα η σχέση σας, ο ερχομός ενός μωρού συνήθως τα εντείνει, δε τα βελτιώνει. Αυτό δλδ που έλεγαν παλιά "μείνε έγκυος να τον κρατήσεις", δεν νομίζω ότι ισχύει στο σήμερα. Θεωρώ πως πρέπει πραγματικά να τα βρίσκει το ζευγάρι μεταξύ του για να αντέξει τις (μεγάλες) απαιτήσεις ενός παιδιού.

Τώρα σχετικά με το θέμα της απιστίας, δεν είσαι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία που το εχει κάνει αυτό. Αλλά για να έφτασες να απατήσεις τόσο εύκολα, αναρωτήσου τους λόγους για τους οποίους έφτασες μέχρι εκεί. Με την εγκυμοσύνη σου, αυτοί οι λόγοι εξαφανίστηκαν?

Επίσης, με τον εραστή, πήρατε προφυλάξεις? Αν όχι, έχε κατά νου ότι έχουν γίνει συλλήψεις με προσπερματικά υγρά και μόνον.

Φυσικά ζούμε στην εποχή της τεχνολογίας και μπορείς να κάνεις τεστ DNA όταν το μωρό μεγαλώσει. Για να γίνει όμως αυτό θα χρειαστεί να το μάθει ο σύντροφός σου και αυτό το κομμάτι θα είναι το δύσκολο.

Τον τελευταίο λόγο όμως έχει ο μαιευτήρας που σε παρακολουθεί. Επειδή υπάρχει το ιατρικό απόρρητο, μπορείς να ζητήσεις τη συμβουλή του. Να μιλήσεις ανοιχτά και να σου πει ποιες είναι οι πιθανότητες σύμφωνα με τη μέρα της σύλληψης, να έμεινες έγκυος΄.

Το ψυχολογικό κομμάτι των ενοχών βέβαια, είναι πολύ δύσκο΄λο υποθέτω. Και επειδή βρίσκεσαι σε προχωρημένη κύηση, σκέψου μήπως σε βοηθούσε να το μοιραστείς με ψυχολόγο. Επεξεργάσου το ενδεχόμενο να μιλούσες ανοιχτά μια μέρα για αυτό στον σύντροφό σου.

 

 

 

 

 

Ναι φυσικά τα έχω υπόψη μου όλα αυτά

Είμαι 30 χρόνων. Με το σύντροφό μου θα χωρίζαμε λόγω διαφόρων που είχαμε σχετικά με τις συνήθειες και τον τρόπο ζωής μας. Δεν ταιριάζαμε καθόλου παρόλο που υπάρχει αγάπη μεταξύ μας.

Όμως τώρα νιώθω ότι τον αγαπάω πιο πολύ από ποτέ.

Θέλω όσο τίποτε να κάνω οικογένεια μαζι του και να είμαστε μαζί...

Όμως η ψυχολογία μου και οι σκέψεις μου δε βοηθούν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Νικολέτα Κ. είπε:

Καλησπέρα σας!

Συγχαρητήρια αρχικά για τη σελίδα σας και τις συμβουλές που δίνονται μέσα από αυτή.

Θα ήθελα να σας παραθέσω το θέμα μου καταννοωντας οποιαδήποτε κριτική από μέρους σας.

Βρίσκομαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.

Το τελευταίο διάστημα υποφέρω από κρίσεις άγχους και τρομερές τύψεις απέναντι στο σύντροφό μου.

Αρχικά να ενημερώσω έχω κύκλο περίπου 38-40 ημερών.

Δυστυχώς δεν έχω σταθερή ωοριξια ή γόνιμες μέρες...

Με το σύντροφό μου είχαμε ελεύθερες επαφές 17,18,19 Μαρτίου συνεχόμενα.

20 Μαρτίου έρχεται περίοδος η οποία ενώ συνήθως κρατά 7 μέρες αυτή τη φορά μου κόπηκε απότομα στις 3 μέρες. 

Στις 3 Απριλίου και όντας στα χωρίσματα με το σύντροφό μου βρίσκομαι με ένα γνωστό μου με τον οποίο η φάση προχωρά στο αμάξι του με σύντομη διάρκεια χωρίς όμως να τελειώσει μέσα μου.

18 Απριλίου ξεκινάω κι έχω τις πρώτες ναυτίες.

Στις 23 κάνω τεστ εγκυμοσύνης καθαρά θετικό και στις 25 Απριλίου πρώτη χοριακη με τιμή 1200.

Επαναλαμβάνω τη χοριακή μου στις 28 του μήνα με τιμή 4310.

Πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει υπερήχου 24 Δεκεμβρίου  ενώ βάσει περιόδου 26.

Ειλικρινά έχω μπερδευτεί.

Το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι του συντροφου μου αλλά μέσα μου έχω βαλτώσει από εκείνη την απιστία.

Οποιαδήποτε κριτική σας είναι απολύτως κατανοητή. 

Ευχαριστώ!!

Όπως λένε τα κορίτσια είναι λίγες οι πιθανότητες να συλλάβεις έτσι με μια επαφή και χωρίς θεωρητικά να τελειώσει μέσα. Το σύντομη ή αργή πράξη δεν παίζει ρόλο. Παίζει ρόλο το αν τελείωσε. Είσαι σίγουρη έτσι στο χαμό στο αυτοκίνητο ότι δεν υπήρξε ατύχημα; έχουμε δει περιπτώσεις να προκύπτουν κι έτσι εγκυμοσύνες δυστυχώς. Πάντως αν είχατε ελεύθερες επαφές με το σύντροφό σου οι πιθανότητες είναι πάντα να είναι από εκεί η σύλληψη. Οι ημερομηνίες με προβληματιζουν που όπως τις περιγράφεις δε βγαίνουν καλά. Η χοριακη σου υποδηλώνει σύλληψη αρχές Απρίλη (υπολόγισε ότι ξεκινάει να διπλασιαζεται ανά 2 μέρες μετά την εμφύτευση, δηλαδή κάποιες μέρες μετά τη σύλληψη). Όταν λες ότι έχεις ΠΗΤ βάσει υπερήχου 2 μέρες πριν την ΠΗΤ βάσει περιόδου σημαίνει ότι είχες περίπου κύκλο 26 ημερών. Όταν λες βάσει περιόδου εννοείς αυτή που θεωρείς ψευδοπεριοδο μετά τις επαφές; γιατί αν είναι έτσι είναι δύσκολο να έχει γίνει η σύλληψη 2 εβδομάδες πριν από αυτό που φαίνεται στον υπέρηχο. Με το σύντροφό σου δεν είχατε καθόλου επαφές μετά τις 17-19 Μάρτη; μηπως και με αυτόν δεν ήσασταν πολύ προσεκτικοί μετά; Συμφωνώ με τα κορίτσια ότι πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου γιατί αυτός είναι ο αρμόδιος να υπολογίσει μέρες.

Σε κάθε περίπτωση αν δε νιώθεις καλά όπως είναι η κατάσταση φαντάζομαι ότι ξέρεις ότι γίνεται να κάνεις τεστ πατρότητας και κατά την κύηση. Αν θες να ξέρετε την αλήθεια, να μην υπάρχει ο κίνδυνος να μαθευτεί σε άλλη φάση της ζωής σας κάτι και δε θα ηρεμήσεις αλλιώς, τότε πρέπει να το διερευνήσεις. Όμως σκέψου τι θες να κάνεις μετά; Εστω 1 στις 1000 το παιδί να είναι του άλλου, τι θα κάνεις; θα το πεις ή όχι στο σύντροφο σου; θέλετε να είστε μαζί ανεξάρτητα από το μωρό; είναι πιθανό να ήθελε να συνεχίσετε μαζί κι αν το μωρό δεν ήταν δικό του; τώρα περνάτε καλή φάση μεταξύ σας. Όπως είπαν και κορίτσια ένα μωρό φέρνει κούραση και εντάσεις και στις καλύτερες σχέσεις. Αν δε θες να του το πεις ανεξάρτητα ποιου είναι, θεωρώ ότι καλύτερα να ξεχάσεις τι έγινε, αφου έχει προχωρήσει τόσο η κύηση και το θέλετε και οι δύο, είστε μαζί και θέλετε να το μεγαλώσετε μαζί. Έτσι κι αλλιώς ο γονιός δεν κρίνεται από το DNA.

Εγώ θεωρώ χειρότερο από την απιστία, το ότι κουβαλάς ένα ψέμα σε μια τόσο σημαντική φάση της ζωής σας. Ίσως αν είχατε κάνει ανοιχτά τη συζήτηση όταν πρωτοκαταλαβες την εγκυμοσύνη και αποφασίζατε από κοινού πώς προχωράτε, να ήταν πιο εύκολα όλα, αν και είναι κατανοητό ότι εξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε. Ελπίζω όλα να μπουν σε μια τάξη σύντομα και να ηρεμήσεις, να ευχαριστηθείς την υπόλοιπη κύηση και το μωράκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Όπως λένε τα κορίτσια είναι λίγες οι πιθανότητες να συλλάβεις έτσι με μια επαφή και χωρίς θεωρητικά να τελειώσει μέσα. Το σύντομη ή αργή πράξη δεν παίζει ρόλο. Παίζει ρόλο το αν τελείωσε. Είσαι σίγουρη έτσι στο χαμό στο αυτοκίνητο ότι δεν υπήρξε ατύχημα; έχουμε δει περιπτώσεις να προκύπτουν κι έτσι εγκυμοσύνες δυστυχώς. Πάντως αν είχατε ελεύθερες επαφές με το σύντροφό σου οι πιθανότητες είναι πάντα να είναι από εκεί η σύλληψη. Οι ημερομηνίες με προβληματιζουν που όπως τις περιγράφεις δε βγαίνουν καλά. Η χοριακη σου υποδηλώνει σύλληψη αρχές Απρίλη (υπολόγισε ότι ξεκινάει να διπλασιαζεται ανά 2 μέρες μετά την εμφύτευση, δηλαδή κάποιες μέρες μετά τη σύλληψη). Όταν λες ότι έχεις ΠΗΤ βάσει υπερήχου 2 μέρες πριν την ΠΗΤ βάσει περιόδου σημαίνει ότι είχες περίπου κύκλο 26 ημερών. Όταν λες βάσει περιόδου εννοείς αυτή που θεωρείς ψευδοπεριοδο μετά τις επαφές; γιατί αν είναι έτσι είναι δύσκολο να έχει γίνει η σύλληψη 2 εβδομάδες πριν από αυτό που φαίνεται στον υπέρηχο. Με το σύντροφό σου δεν είχατε καθόλου επαφές μετά τις 17-19 Μάρτη; μηπως και με αυτόν δεν ήσασταν πολύ προσεκτικοί μετά; Συμφωνώ με τα κορίτσια ότι πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου γιατί αυτός είναι ο αρμόδιος να υπολογίσει μέρες.

Σε κάθε περίπτωση αν δε νιώθεις καλά όπως είναι η κατάσταση φαντάζομαι ότι ξέρεις ότι γίνεται να κάνεις τεστ πατρότητας και κατά την κύηση. Αν θες να ξέρετε την αλήθεια, να μην υπάρχει ο κίνδυνος να μαθευτεί σε άλλη φάση της ζωής σας κάτι και δε θα ηρεμήσεις αλλιώς, τότε πρέπει να το διερευνήσεις. Όμως σκέψου τι θες να κάνεις μετά; Εστω 1 στις 1000 το παιδί να είναι του άλλου, τι θα κάνεις; θα το πεις ή όχι στο σύντροφο σου; θέλετε να είστε μαζί ανεξάρτητα από το μωρό; είναι πιθανό να ήθελε να συνεχίσετε μαζί κι αν το μωρό δεν ήταν δικό του; τώρα περνάτε καλή φάση μεταξύ σας. Όπως είπαν και κορίτσια ένα μωρό φέρνει κούραση και εντάσεις και στις καλύτερες σχέσεις. Αν δε θες να του το πεις ανεξάρτητα ποιου είναι, θεωρώ ότι καλύτερα να ξεχάσεις τι έγινε, αφου έχει προχωρήσει τόσο η κύηση και το θέλετε και οι δύο, είστε μαζί και θέλετε να το μεγαλώσετε μαζί. Έτσι κι αλλιώς ο γονιός δεν κρίνεται από το DNA.

Εγώ θεωρώ χειρότερο από την απιστία, το ότι κουβαλάς ένα ψέμα σε μια τόσο σημαντική φάση της ζωής σας. Ίσως αν είχατε κάνει ανοιχτά τη συζήτηση όταν πρωτοκαταλαβες την εγκυμοσύνη και αποφασίζατε από κοινού πώς προχωράτε, να ήταν πιο εύκολα όλα, αν και είναι κατανοητό ότι εξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε. Ελπίζω όλα να μπουν σε μια τάξη σύντομα και να ηρεμήσεις, να ευχαριστηθείς την υπόλοιπη κύηση και το μωράκι σου. 

Ειλικρινά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!Ο γιατρός είπε ότι αυτό δεν ήταν περίοδος και ήταν αίμα αιμφυτευσης. Όμως η ποσότητα με προβλημάτισε. Βάσει υπερήχου δείχνει ότι η σύλληψη έγινε 22-23 Μάρτη. Η χοριακη είναι οριακά όμως..Δεν ξέρω έχω πελαγωσει. Ο άλλος που είχαμε επαφή δε θέλει καν να μπει σε διαδικασία τεστ dna. Το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι του άντρα μου. Δε ξέρω αν μπορώ να ξεπεράσω τις τύψεις που νιώθω. Νομίζω αυτό το θέμα αρχίζει να μου γίνεται εμμονή. Για αυτό αποφάσισα να το μοιραστώ με εσάς ανοιχτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Νικολέτα Κ. είπε:

Καλησπέρα σας!

Συγχαρητήρια αρχικά για τη σελίδα σας και τις συμβουλές που δίνονται μέσα από αυτή.

Θα ήθελα να σας παραθέσω το θέμα μου καταννοωντας οποιαδήποτε κριτική από μέρους σας.

Βρίσκομαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.

Το τελευταίο διάστημα υποφέρω από κρίσεις άγχους και τρομερές τύψεις απέναντι στο σύντροφό μου.

Αρχικά να ενημερώσω έχω κύκλο περίπου 38-40 ημερών.

Δυστυχώς δεν έχω σταθερή ωοριξια ή γόνιμες μέρες...

Με το σύντροφό μου είχαμε ελεύθερες επαφές 17,18,19 Μαρτίου συνεχόμενα.

20 Μαρτίου έρχεται περίοδος η οποία ενώ συνήθως κρατά 7 μέρες αυτή τη φορά μου κόπηκε απότομα στις 3 μέρες. 

Στις 3 Απριλίου και όντας στα χωρίσματα με το σύντροφό μου βρίσκομαι με ένα γνωστό μου με τον οποίο η φάση προχωρά στο αμάξι του με σύντομη διάρκεια χωρίς όμως να τελειώσει μέσα μου.

18 Απριλίου ξεκινάω κι έχω τις πρώτες ναυτίες.

Στις 23 κάνω τεστ εγκυμοσύνης καθαρά θετικό και στις 25 Απριλίου πρώτη χοριακη με τιμή 1200.

Επαναλαμβάνω τη χοριακή μου στις 28 του μήνα με τιμή 4310.

Πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει υπερήχου 24 Δεκεμβρίου  ενώ βάσει περιόδου 26.

Ειλικρινά έχω μπερδευτεί.

Το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι του συντροφου μου αλλά μέσα μου έχω βαλτώσει από εκείνη την απιστία.

Οποιαδήποτε κριτική σας είναι απολύτως κατανοητή. 

Ευχαριστώ!!

Νικολέττα μου πολύ δύσκολο αυτό που αντιμετωπίζεις... Νομίζω μόνο εάν κάνεις τεστ dna θα γνωρίζεις σίγουρα... Πάντως με το σύντροφό σου είσαι καλά τώρα? Φαντάζομαι ότι για να έχετε ελεύθερες επαφές, κάνατε προσπάθεια για παιδάκι?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Νικολέτα Κ. είπε:

Ειλικρινά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!Ο γιατρός είπε ότι αυτό δεν ήταν περίοδος και ήταν αίμα αιμφυτευσης. Όμως η ποσότητα με προβλημάτισε. Βάσει υπερήχου δείχνει ότι η σύλληψη έγινε 22-23 Μάρτη. Η χοριακη είναι οριακά όμως..Δεν ξέρω έχω πελαγωσει. Ο άλλος που είχαμε επαφή δε θέλει καν να μπει σε διαδικασία τεστ dna. Το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι του άντρα μου. Δε ξέρω αν μπορώ να ξεπεράσω τις τύψεις που νιώθω. Νομίζω αυτό το θέμα αρχίζει να μου γίνεται εμμονή. Για αυτό αποφάσισα να το μοιραστώ με εσάς ανοιχτά! 

 

Αυτό είναι το δυσκολότερο όλων... Το να διαχειριστείς τις τύψεις σου. Όχι τόσο για την απιστία όσο για το ψέμα όπως σωστά είπε κ η @MyNa. Εγώ νομίζω ότι δεν θα άντεχα για αυτό σε ρώτησα αν νιώθεις ότι το αντέχεις... Αν καταφέρεις να ξεχάσεις ότι έγιναν ποτέ όλα αυτά έχει καλώς. Αν είναι να τα κουβαλάς για πάντα κ να σε τρώνε οι τύψεις όμως δε θα γίνετε ποτέ ευτυχισμένοι δυστυχώς... Μόνο εσύ ξέρεις τι αντέχεις... εύχομαι πραγματικά να τα βάλεις όλα πίσω σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Νικολέτα Κ. είπε:

Ειλικρινά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!Ο γιατρός είπε ότι αυτό δεν ήταν περίοδος και ήταν αίμα αιμφυτευσης. Όμως η ποσότητα με προβλημάτισε. Βάσει υπερήχου δείχνει ότι η σύλληψη έγινε 22-23 Μάρτη. Η χοριακη είναι οριακά όμως..Δεν ξέρω έχω πελαγωσει. Ο άλλος που είχαμε επαφή δε θέλει καν να μπει σε διαδικασία τεστ dna. Το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι του άντρα μου. Δε ξέρω αν μπορώ να ξεπεράσω τις τύψεις που νιώθω. Νομίζω αυτό το θέμα αρχίζει να μου γίνεται εμμονή. Για αυτό αποφάσισα να το μοιραστώ με εσάς ανοιχτά! 

 

Αα κατάλαβα. Οπότε το έχεις συζητήσει με το γιατρό και μετράτε τελευταία περίοδο στις αρχές Μάρτη άρα, στην προηγούμενη περίοδο σου ε; ο υπέρηχος είναι πιο ακριβής μέτρηση από τη χοριακη. Για το ψυχολογικό ισως πρέπει να απευθυνθεις σε κάποιο ψυχολόγο για υποστήριξη και για να σε βοηθήσει να δεις τι θα κάνεις. Και οι μέρες - μήνες αφού έρθει το μωρό θα είναι βεβαρημένοι ψυχικά οπότε μην το αφήνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου καλο καλησπερα κι απο μενα!

Δεν θα σου μιλησω για ημερομηνιες και πιθανοτητες γιατι θα εστιασω στο πιο σημαντικο ισως του προβληματισμου σου που ειναι οι τυψεις κι εχεις δικιο..Κανεις δεν σε κρινει,ολοι εχουμε κανει λαθη και λαθος αποφασεις ενδεχομενως και κανενας τελειος! Επειδη ομως εστιαζεις κι εσυ στο θεμα των τυψεων,μιλωντας και σαν Σοφια βεβαια,οι τυψεις δεν θα σε αφησουν να χαρεις τιποτα..Και θα μεγαλωνουν και θα σε τρωει ξανα και ξανα και οσο κι αν βγαζει ματι οτι ειναι του συντροφου σου,το ενδεχομενο οτι ιιιισως ειναι του αλλου αντρα θα υπαρχει..Και το παιδι πρεπει να φερνει χαρα,τιποτα λιγοτερο! Επισης εχει δικαιωμα να ξερει κι ο συντροφος σου..Τι εννοω,ο διαβολος λενε εχει πολλα ποδαρια,δεν ξερεις αν μελλοντικα ή σε πολλα χρονια χρειαστει κατι ιατρικο ή γινει καποια εξεταση η οποια (αν) δεν ειναι ο πατερας αυτος,θα φανει..Και θα πονεσει περισσοτερο τοτε ..Γνωμη μου ειναι οσο τραγικο κι αν ακουστει να τα πεις ολα τωρα..Μπορει αυτο να εχει ως αποτελεσμα να χωρισεις,μπορει ομως και οχι..Η ψυχη σου θα υποφερει καλη μου κοπελα..Δεν αντεχεται το βαρος των τυψεων σε καμια τους μορφη..Καλυτερα να ξερεις..Ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα,αλλα σκεψου τι θα σε πονεσει λιγοτερο και για λιγοτερο καιρο..💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη χτίσετε την οικογένειά σας σε ένα ψέμα. Ίσως είναι καλύτερα να μιλήσετε στο σύντροφό σας. Αν δεν το αντέχετε, τότε ζητήστε από τον γνωστό σας να κάνετε ένα προγεννητικό τεστ πατρότητας. Υπάρχουν μη επεμβατικά τεστ με τα οποία δεν θα κινδυνεύσει η εγκυμοσύνη σας.  Δυστυχὠς δεν υπάρχει εύκολος δρόμος. Τραβήξτε τώρα το τσιρότο για να μη σας βασανίζει για μια ζωή κι εσάς και το παιδί.

Όλα να πάνε καλά στην εγκυμοσύνη σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου γλυκό, καταρχάς να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά. Εδώ δεν είμαστε για να κρίνουμε καμία γυναίκα, αλλά για να βοηθάμε η μία την άλλη.

Όσον αφορά την μαθηματική εξίσωση με τα νούμερα τώρα...

Προσωπικά πιστεύω ότι η σύλληψη δεν γίνεται με τίποτα να έγινε από τις επαφές που είχες στις 17-19.3, γιατί πρώτον το νούμερο της χοριακής στις 25.4 θα ήταν πολύ μεγαλύτερο από 1200 και 2ον αν αυτό που είδες στις 20.3 ήταν αίμα εμφύτευσης θα ήταν απίθανο να έγινε από εκείνες τις επαφές, μιας και η σύλληψη μπορεί να γίνει το νωρίτερο 6 μέρες μετά και για την ακρίβεια 6-12 μέρες μετά. 

Αν εσένα ο κύκλος σου είναι όμως 38-40 μέρες τότε στις 3.4 που ήρθες σε επαφή ήταν αρκετά νωρίς για να ήσουν σε γόνιμες. Εκτός αν άντεξε το σπέρμα μέσα 4-5 μέρες. 

Αν με τον ΄σύντροφο σου ήρθατε σε ελεύθερη επαφή γύρω στις 9-11.4 πιστεύω ότι αυτές οι μέρες ήταν οι γόνιμες και έτσι μετά βγαίνουν τα νούμερα. Πχ. αν ήρθατε στις 9.4 και είχες ωορρηξία 10-11, τότε σημαίνει ότι είχες αναμενόμενη περίοδο στις 22-23.4, έτσι στις 25 που έκανες χοριακή θα μπορούσε να βγει αυτό το νούμερο.

Εννοείται ότι δεν είμαστε ειδικοί και ο μόνος τρόπος να μάθεις τελικά ποιος είναι ο πατέρας είναι αν δεχτεί το δεύτερο άτομο που ήρθατε σε επαφή να κάνει ένα τεστ πατρότητας (έτσι ώστε να μην πεις κάτι στον σύντροφο σου και μαλώσετε χωρίς λόγο). Ή εκτός αν περιμένεις να γεννηθεί και φανεί κάτι με την ομάδα αίματος ή ακόμα και σε ποιον μοιάζει μεθαύριο το παιδί...

Λυπάμαι πολύ που περνάς τέτοιο άγχος σε μια φάση της ζωής σου που θα έπρεπε να είσαι χαλαρή και γεμάτη όνειρα για την οικογένεια σου.

Εύχομαι να ηρεμίσεις και να δεις τα πράγματα πιο ήρεμα και στην τελική μπαμπάς είναι αυτός που μεγαλώνει ένα παιδί και όχι κάποιος που έχει απλά κοινό DNA και στο λέει αυτό μια μαμά μόνη και με έναν σύντροφο που νοιάζεται για το παιδί της περισσότερο και από πατέρας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Γειά σε όλες!! Θα ήθελα τη γνώμη σας και τη κριτική που είναι αποδεκτή. Είμαι 35ετων.  Είχα μια σχέση 3μιση χρόνια μικρότερος 10 χρόνια, είχαμε τσακωμούς και είχαμε χωρίσει, βρήκα κάποιον άλλον το τελευταίο μήνα κάναμε επαφή μια φορά ολοκληρωμένα στη 10η μέρα του κύκλου μου!! Ο κύκλος μου είναι 26 με 28μερες. Και ξαφνικά ξαναγυρίζει ο πρώην και με αναστατώνει γτ προφανώς και δε τον είχα ξεπεράσει και ουσιαστικά για ένα μήνα το έπαιζα διπλό νταμπλο και είχα επαφή σεξουαλικη και με τον πρώην αλλά χωρίς να ολοκληρώσει μέσα και χωρίς προφυλακτικό. Και βρίσκομαι τωρα να είμαι 5 εβδομάδων εγκυος, με τις πιθανότητες το παιδί να είναι της γνωριμίας του ενός μήνα γιατί με αυτόν είχα ολοκληρωμένη επαφή μέσα... και είμαι μπερδεμένη, νιώθω ότι δε τον θέλω της νέας γνωριμίας, η παλιά σχέση φέρεται υπέροχα.. και ενώ είχα ξεκοψει με τη νέα γνωριμία σκάει η εγκυμοσύνη τώρα... Ανοίγω και μια καινούργια επιχείρηση και όντας γυμνάστρια θα πρέπει να είμαι εκεί γιατί δε γίνεται ας πούμε να βάλω υπάλληλο, ζω σε κλειστή κοινωνία..  Είμαι πολύ μπερδεμένη και δε ξέρω αν πρέπει να συνεχίσω η να διακόψω την εγκυμοσυνη;; Να σημειώσω ότι έχω πει στη καινούργια γνωριμία ότι είμαι έγκυος, αλλά έχω πει επίσης ότι έχω συναισθήματα για τον πρώην.. Με τον πρώην που ανέφερα δείχνει ένα καλό εαυτό, αλλά θέλω να μιλήσω μαζί του να δω τι σκέφτεται γιατί ξανά λέω έχουμε 10 χρόνια διαφορά και είναι 25.. Η αλλη ήταν μια γνωριμία ενός μήνα, ξέρω ότι έκανα μεγάλη βλακεια αλλά δε το περίμενα με 1 φορά τη 10η μέρα να μείνω εγκυος... θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας. Σας ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Στο λέω αυτό διότι εάν έχει από πριν προβλήματα η σχέση σας, ο ερχομός ενός μωρού συνήθως τα εντείνει, δε τα βελτιώνει. Αυτό δλδ που έλεγαν παλιά "μείνε έγκυος να τον κρατήσεις", δεν νομίζω ότι ισχύει στο σήμερα. Θεωρώ πως πρέπει πραγματικά να τα βρίσκει το ζευγάρι μεταξύ του για να αντέξει τις (μεγάλες) απαιτήσεις ενός παιδιού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...