Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου 2024❣️👣🤰


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήγα γιατρό σήμερα ειδαμε ενα σακο 9,6 χιλιοστά και δεύτερο σακο 4 χιλιοστά.. αυτό είχε συμβεί και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όπου ο δεύτερος σακος δεν προχώρησε και τώρα ξανά συμβαίνει ο γιατρός δεν ξέρει να μου πει ακριβώς τι είναι.. αν είναι όντως σακος ή καποια κυστη θα το δούμε σε δυο βδομαδες πως θα πάει που θα ξανά παω να με δει 

στο μεγάλο σακο ειδαμε και λεκιθικο ασκό όλα καλά δηλαδή καρδούλα δεν ακούσαμε μου είπε στο επόμενο ραντεβού τώρα με έβγαλε 6 εβδομάδων και 3 μερες 

τελικά ΠΗΤ έχω 6/5/24 μαγιάτικο μωρακι 😊

Αααα πολύ ωραία! Εύχομαι όλα με το καλό❤️ μια τελειόμηνη κύηση!Εγώ σε μια εβδομάδα θα πάω ξανά, περιμένω πως κ πως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια, καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Ήθελα να ρωτήσω! Πονάει καθημερινά το στήθος σας; Εγώ σήμερα ξυπνησα κ δεν νιώθω πονο όπως άλλες μέρες  κ εχω ανησυχήσει που υποχώρησε αυτό το σύμπτωμα. Εχω μπει στην 11η εβδομάδα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Ειμαι τωρα 11 εβδομαδων και 5 ημερων.

Σε 4 μερες εχω ραντεβου για αυχενικη διαφανεια και εχω μεγαλη αγωνια.

Εχω ενα κοριτσακι 2 χρονων και ειμαι 38 ετων.

Εσεις πως την βιωνετε αυτη την περιοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2023 at 7:28 ΠΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Κορίτσια, καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Ήθελα να ρωτήσω! Πονάει καθημερινά το στήθος σας; Εγώ σήμερα ξυπνησα κ δεν νιώθω πονο όπως άλλες μέρες  κ εχω ανησυχήσει που υποχώρησε αυτό το σύμπτωμα. Εχω μπει στην 11η εβδομάδα.... 

Καλημέρα! Εγώ ακόμη δεν έχω νιώσει πόνο.9 εβδο και 5 μέρες. Δν ξέρω αν παίζει ρόλο που αποθηλαζω. Το ένιωθες συνέχεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η mariza85 είπε:

Καλησπέρα,

Ειμαι τωρα 11 εβδομαδων και 5 ημερων.

Σε 4 μερες εχω ραντεβου για αυχενικη διαφανεια και εχω μεγαλη αγωνια.

Εχω ενα κοριτσακι 2 χρονων και ειμαι 38 ετων.

Εσεις πως την βιωνετε αυτη την περιοδο?

Καλημέρα! Με το καλό η εξέταση να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! 

Έχω και εγώ ένα αγοράκι 23 μηνών. 

Όσο αφορά τα συμπτώματα έχω πολύ αναγουλα χωρίς εμετό. Προσπαθώ όσο γίνεται να ξεκουράζομαι όταν κοιμάται το άλλο μου παιδάκι. Εσείς πως είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2023 at 1:58 ΜΜ, ο/η neraida21 είπε:

Πολυ ωραία,όλα μα όλα να πάνε καλά! Να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι. Πάντως να ξέρεις ότι μπορείς να βγεις κ άδεια επαπειλούμενης κύησης αν είναι δύσκολη η δουλειά σου. Εγώ δουλεύω σε νοσοκομείο κ λόγω ότι έχει βάρος και κούραση βγήκα σε άδεια.

Εγώ βάρη δεν σηκώνω στη δουλειά μου (δασκάλα), αλλά έρχομαι σε επαφή με παιδάκια και το χειμώνα με ιώσεις και λοιπά θα τρέμω...συν το ότι έχω αρκετή ορθοστασία... Ήδη βάζω μάσκα μέσα στην τάξη. Θα δούμε πως θα κυλήσει ο καιρός... Ελπίζω να πάνε όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η neraida21 είπε:

Καλημέρα! Εγώ ακόμη δεν έχω νιώσει πόνο.9 εβδο και 5 μέρες. Δν ξέρω αν παίζει ρόλο που αποθηλαζω. Το ένιωθες συνέχεια?

Από την αρχή της εγκυμοσυνης ο πόνος ήταν όλο και πιο αισθητός... Αυτή την εβδομαδα μειώθηκε... Αλλά φαντάζομαι οτι όλα είναι καλά... Θα δω και την Παρασκευή που θα επισκεφτώ την γιατρό μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η mariza85 είπε:

Καλησπέρα,

Ειμαι τωρα 11 εβδομαδων και 5 ημερων.

Σε 4 μερες εχω ραντεβου για αυχενικη διαφανεια και εχω μεγαλη αγωνια.

Εχω ενα κοριτσακι 2 χρονων και ειμαι 38 ετων.

Εσεις πως την βιωνετε αυτη την περιοδο?

Κι εγώ συχνά αγχώνομαι... Είχα μια παλινδρομη κυηση πριν μήνες και με το παραμικρό αγχώνομαι...σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω πιο έντονα συμπτώματα... Πολλές καούρες και δυσπεψία... Δεν χρειάζεται να αγχωνόμαστε όμως πολυ... Πίστη ότι όλα θα πάνε καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η neraida21 είπε:

Καλημέρα! Με το καλό η εξέταση να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! 

Έχω και εγώ ένα αγοράκι 23 μηνών. 

Όσο αφορά τα συμπτώματα έχω πολύ αναγουλα χωρίς εμετό. Προσπαθώ όσο γίνεται να ξεκουράζομαι όταν κοιμάται το άλλο μου παιδάκι. Εσείς πως είστε?

Ευχαριστω!

Επίσης καλή εγκυμοσύνη σε όλες!

Και γω στην αρχη ειχα ναυτια αλλα τωρα καμια βδομαδα ειμαι καλύτερα. Και εμενα το κοριτσακι μου ειναι 25 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2023 at 7:28 ΠΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Κορίτσια, καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Ήθελα να ρωτήσω! Πονάει καθημερινά το στήθος σας; Εγώ σήμερα ξυπνησα κ δεν νιώθω πονο όπως άλλες μέρες  κ εχω ανησυχήσει που υποχώρησε αυτό το σύμπτωμα. Εχω μπει στην 11η εβδομάδα.... 

Ο πόνος στο στήθος σε μένα ξεκίνησε στην 4η εβδομάδα και κράτησε μέχρι την 5η . Φοβήθηκα κι εγώ πολύ τότε. Είπα κάτι δεν πάει καλά. Όμως η γιατρός μου είπε πως αυτά τα συμπτώματα μια έρχονται μια φεύγουν. 

Αυτές τις μέρες, παρόλο που το στήθος μου δεν πονάει, έχει γίνει τούμπανο. Ο άντρας μου.. του χουν βγει τα μάτια μιλάμε... Είναι από τα καλά της εγκυμοσύνης ☺️😆

Αυχενική έχετε κλείσει? Είμαι 10+3 ημερών και έχω κλείσει ραντεβού σε δύο εβδομάδες από τώρα. 

Εν τω μεταξύ έχω και αρκετές συσπάσεις και ανυπομονώ να έρθει εκείνη η μέρα να δω αν όλα είναι καλά.

Κορίτσια εσείς έχετε εκκρίσεις;; έχω διαφανές αρκετές και κίτρινες βλέννες  κάποιες φορές. Φοβάμαι μην είναι κάποια φλεγμονή αλλά η γιατρός είπε ότι είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2023 at 4:29 ΜΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Κι εγώ συχνά αγχώνομαι... Είχα μια παλινδρομη κυηση πριν μήνες και με το παραμικρό αγχώνομαι...σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω πιο έντονα συμπτώματα... Πολλές καούρες και δυσπεψία... Δεν χρειάζεται να αγχωνόμαστε όμως πολυ... Πίστη ότι όλα θα πάνε καλά... 

Σε καταλαβαίνω.

Εμεις παντρευτικαμε με τον αντρα μου στα 34. Εκτοτε ειχα 2 αποβολες 1ου τριμηνου μετα μας εστειλε ο θεος το κοριτσακι μας.

Και πριν 1 χρονο ειχα μια αποβολη 2ου τριμηνου.

Ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και να εχει η μικρη μας ενα αδερφακι στο σπιτι  να παιζει.

Εχεις δικιο παντως.

Δεν πρεπει να αγχωνομαστε αυτο λεει και ο αντρας μου!

Ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η CandyWoman είπε:

Ο πόνος στο στήθος σε μένα ξεκίνησε στην 4η εβδομάδα και κράτησε μέχρι την 5η . Φοβήθηκα κι εγώ πολύ τότε. Είπα κάτι δεν πάει καλά. Όμως η γιατρός μου είπε πως αυτά τα συμπτώματα μια έρχονται μια φεύγουν. 

Αυτές τις μέρες, παρόλο που το στήθος μου δεν πονάει, έχει γίνει τούμπανο. Ο άντρας μου.. του χουν βγει τα μάτια μιλάμε... Είναι από τα καλά της εγκυμοσύνης ☺️😆

Αυχενική έχετε κλείσει? Είμαι 10+3 ημερών και έχω κλείσει ραντεβού σε δύο εβδομάδες από τώρα. 

Εν τω μεταξύ έχω και αρκετές συσπάσεις και ανυπομονώ να έρθει εκείνη η μέρα να δω αν όλα είναι καλά.

Κορίτσια εσείς έχετε εκκρίσεις;; έχω διαφανές αρκετές και κίτρινες βλέννες  κάποιες φορές. Φοβάμαι μην είναι κάποια φλεγμονή αλλά η γιατρός είπε ότι είναι φυσιολογικό.

Κι εγώ έχω εκκρίσεις... Είχα για ένα διάστημα καφετί ανοιχτό... Η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και απλά μου είπε να παιρνω κάθε βράδυ ένα utrogestan... Πράγματι, πλεον έχω μόνο διαφανείς βλέννες, που είναι φυσιολογικό... Ναι, μην ανησυχείς... Είναι φυσιολογικό... Κι εγώ τώρα ειμαι 10+2 !!! Κοντά είμαστε... Να μας πανε ολα καλα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι κ εγω στην 11η εβδομαδα και εχω ηδη αρκετα περιεργα να συμβαινουν κ ηδη νιωθω να μην ευχαριστιεμαι την εγκυμοσυνη μου.. ειμαι συνεχεια μεσα στο αγχος 😔 Εκει που παω να ηρεμησω εμφανιζεται κατι καινουριο.. Για παραδειγμα, την Πεμπτη το απογευμα ειχα λιγο αιμα στο σκουπισμα κατι που δεν συνεχιστηκε ευτυχως.. μιλησα με την γιατρο κ μου ειπε οτι συμβαινει στο 1ο τριμηνο κ να μην ανησυχω και να βαζω αλοιφη vasclor τα βραδια μεχρι να με δει την Δευτερα... κ εκει που χαλαρωσα λιγουλακι καθως δεν εβλεπα κ αιμα αρχισαν τα πονακια κ οι ενοχλησεις πολυ χαμηλα στην κοιλια.. επισης η γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.. τωρα εκτος απο αυτα εχω και τσουξιμο μετα την ουρηση... και εκει που ελεγα δεν θελω να παρω φαρμακα, ορμονες, αντιβιωσεις κλπ τωρα βλεπω οτι δεν τα γλιτωνω... εχω ξενερωσει ΤΟΣΟ πολυ!!!😔 Και πιο πολυ γιατι φιλες μου που γεννησαν προσφατα δεν ειχαν τιποτα απο ολα αυτα!!! Απλα ανυπομωνω για την Δευτερα να δω τι γινεται.. τιποτα αλλο δεν θελω.. 

Εντωμεταξυ εχω παρει πρωτοβουλια κ ειμαι στο κρεβατι ολο το ΣΚ απο μονη μου απλα για να μην προκαλεσω τιποτα αλλο 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Anahit είπε:

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι κ εγω στην 11η εβδομαδα και εχω ηδη αρκετα περιεργα να συμβαινουν κ ηδη νιωθω να μην ευχαριστιεμαι την εγκυμοσυνη μου.. ειμαι συνεχεια μεσα στο αγχος 😔 Εκει που παω να ηρεμησω εμφανιζεται κατι καινουριο.. Για παραδειγμα, την Πεμπτη το απογευμα ειχα λιγο αιμα στο σκουπισμα κατι που δεν συνεχιστηκε ευτυχως.. μιλησα με την γιατρο κ μου ειπε οτι συμβαινει στο 1ο τριμηνο κ να μην ανησυχω και να βαζω αλοιφη vasclor τα βραδια μεχρι να με δει την Δευτερα... κ εκει που χαλαρωσα λιγουλακι καθως δεν εβλεπα κ αιμα αρχισαν τα πονακια κ οι ενοχλησεις πολυ χαμηλα στην κοιλια.. επισης η γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.. τωρα εκτος απο αυτα εχω και τσουξιμο μετα την ουρηση... και εκει που ελεγα δεν θελω να παρω φαρμακα, ορμονες, αντιβιωσεις κλπ τωρα βλεπω οτι δεν τα γλιτωνω... εχω ξενερωσει ΤΟΣΟ πολυ!!!😔 Και πιο πολυ γιατι φιλες μου που γεννησαν προσφατα δεν ειχαν τιποτα απο ολα αυτα!!! Απλα ανυπομωνω για την Δευτερα να δω τι γινεται.. τιποτα αλλο δεν θελω.. 

Εντωμεταξυ εχω παρει πρωτοβουλια κ ειμαι στο κρεβατι ολο το ΣΚ απο μονη μου απλα για να μην προκαλεσω τιποτα αλλο 😩

Να μιλησεις με το γιατρο σου  για να κανεις καλλιεργεια ουρων .

Και αφου ειδες αιμα καλυτερα να μην εχετε επαφες με το συζυγο μεχρι να σε δει ο γιατρος σου.

Ευχομαι καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Anahit είπε:

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι κ εγω στην 11η εβδομαδα και εχω ηδη αρκετα περιεργα να συμβαινουν κ ηδη νιωθω να μην ευχαριστιεμαι την εγκυμοσυνη μου.. ειμαι συνεχεια μεσα στο αγχος 😔 Εκει που παω να ηρεμησω εμφανιζεται κατι καινουριο.. Για παραδειγμα, την Πεμπτη το απογευμα ειχα λιγο αιμα στο σκουπισμα κατι που δεν συνεχιστηκε ευτυχως.. μιλησα με την γιατρο κ μου ειπε οτι συμβαινει στο 1ο τριμηνο κ να μην ανησυχω και να βαζω αλοιφη vasclor τα βραδια μεχρι να με δει την Δευτερα... κ εκει που χαλαρωσα λιγουλακι καθως δεν εβλεπα κ αιμα αρχισαν τα πονακια κ οι ενοχλησεις πολυ χαμηλα στην κοιλια.. επισης η γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.. τωρα εκτος απο αυτα εχω και τσουξιμο μετα την ουρηση... και εκει που ελεγα δεν θελω να παρω φαρμακα, ορμονες, αντιβιωσεις κλπ τωρα βλεπω οτι δεν τα γλιτωνω... εχω ξενερωσει ΤΟΣΟ πολυ!!!😔 Και πιο πολυ γιατι φιλες μου που γεννησαν προσφατα δεν ειχαν τιποτα απο ολα αυτα!!! Απλα ανυπομωνω για την Δευτερα να δω τι γινεται.. τιποτα αλλο δεν θελω.. 

Εντωμεταξυ εχω παρει πρωτοβουλια κ ειμαι στο κρεβατι ολο το ΣΚ απο μονη μου απλα για να μην προκαλεσω τιποτα αλλο 😩

Γνώμη μου, καλά κάνεις και είσαι στο κρεβάτι για λίγο! Μην είναι καμία αποκόλληση το αίμα και τα πονακια. Για παν ενδεχόμενο.. Σου έχει δώσει τίποτα μαγνήσιο ή ουτροτζεσταν για όλα αυτά; Πάρτην ένα τηλέφωνο και ρώτησε την μήπως σου.

Πάρε παρηγοριά από μένα που ήμουν και στις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες στο κρεβάτι, αλλά και σ αυτήν... Δεν είναι εύκολο, το ξέρω!!

Όλα θα πάνε καλά . Ας είμαστε αισιόδοξες και χαρούμενες γιατί τα μωράκια μας τα νιώθουν όλα!!! 🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εδώ Πητ 28/4! Έχω έναν γιο 7 ετών και τώρα περιμενω το δεύτερο μωράκι μου. Αυτή η εγκυμοσύνη έχει περισσότερες στομαχικές διαταραχές από την προηγούμενη και απέχθεια για αρκετά φαγητά. Επίσης πρωτόγνωρο είναι ότι βγήκε ξαφνικά μια κύστη στην ωοθηκη 6 εκατοστών, ενώ δεν είχα ποτέ μου κύστεις.  Ο αιματοκρίτης έπεσε στο 32,5 από τον 2ο μήνα και ήδη από την 9η βδομάδα ξεκίνησα σίδηρο.
Να έχετε όλες μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2023 at 4:21 ΜΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Εγώ βάρη δεν σηκώνω στη δουλειά μου (δασκάλα), αλλά έρχομαι σε επαφή με παιδάκια και το χειμώνα με ιώσεις και λοιπά θα τρέμω...συν το ότι έχω αρκετή ορθοστασία... Ήδη βάζω μάσκα μέσα στην τάξη. Θα δούμε πως θα κυλήσει ο καιρός... Ελπίζω να πάνε όλα καλά 🙏

Όλα κατ ευχήν ❤️ να προσέχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2023 at 4:25 ΜΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Από την αρχή της εγκυμοσυνης ο πόνος ήταν όλο και πιο αισθητός... Αυτή την εβδομαδα μειώθηκε... Αλλά φαντάζομαι οτι όλα είναι καλά... Θα δω και την Παρασκευή που θα επισκεφτώ την γιατρό μου! 

Πως πάει ο πόνος? Τι σου είπε ο γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2023 at 4:29 ΜΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Κι εγώ συχνά αγχώνομαι... Είχα μια παλινδρομη κυηση πριν μήνες και με το παραμικρό αγχώνομαι...σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω πιο έντονα συμπτώματα... Πολλές καούρες και δυσπεψία... Δεν χρειάζεται να αγχωνόμαστε όμως πολυ... Πίστη ότι όλα θα πάνε καλά... 

Έτσι ακριβώς. Καμία μας να μην αγχώνεται ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2023 at 5:49 ΜΜ, ο/η mariza85 είπε:

Ευχαριστω!

Επίσης καλή εγκυμοσύνη σε όλες!

Και γω στην αρχη ειχα ναυτια αλλα τωρα καμια βδομαδα ειμαι καλύτερα. Και εμενα το κοριτσακι μου ειναι 25 μηνών.

Εγώ ακόμη συνεχίζω τις αναγουλες ειδικά κάποιες φορές όλη την ημέρα. Ας είναι καλά τα μωράκια μας και θα τα ξεχάσουμε αυτά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2023 at 3:44 ΜΜ, ο/η CandyWoman είπε:

Ο πόνος στο στήθος σε μένα ξεκίνησε στην 4η εβδομάδα και κράτησε μέχρι την 5η . Φοβήθηκα κι εγώ πολύ τότε. Είπα κάτι δεν πάει καλά. Όμως η γιατρός μου είπε πως αυτά τα συμπτώματα μια έρχονται μια φεύγουν. 

Αυτές τις μέρες, παρόλο που το στήθος μου δεν πονάει, έχει γίνει τούμπανο. Ο άντρας μου.. του χουν βγει τα μάτια μιλάμε... Είναι από τα καλά της εγκυμοσύνης ☺️😆

Αυχενική έχετε κλείσει? Είμαι 10+3 ημερών και έχω κλείσει ραντεβού σε δύο εβδομάδες από τώρα. 

Εν τω μεταξύ έχω και αρκετές συσπάσεις και ανυπομονώ να έρθει εκείνη η μέρα να δω αν όλα είναι καλά.

Κορίτσια εσείς έχετε εκκρίσεις;; έχω διαφανές αρκετές και κίτρινες βλέννες  κάποιες φορές. Φοβάμαι μην είναι κάποια φλεγμονή αλλά η γιατρός είπε ότι είναι φυσιολογικό.

Και εγώ σε 2 βδομάδες έχω κλείσει την αυχενική διαφάνεια. Θα είμαι στην 12η. Ναι είναι φυσιολογικές οι εκκρίσεις που είναι διαφανές και δεν έχουν οσμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2023 at 9:14 ΜΜ, ο/η mariza85 είπε:

Σε καταλαβαίνω.

Εμεις παντρευτικαμε με τον αντρα μου στα 34. Εκτοτε ειχα 2 αποβολες 1ου τριμηνου μετα μας εστειλε ο θεος το κοριτσακι μας.

Και πριν 1 χρονο ειχα μια αποβολη 2ου τριμηνου.

Ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και να εχει η μικρη μας ενα αδερφακι στο σπιτι  να παιζει.

Εχεις δικιο παντως.

Δεν πρεπει να αγχωνομαστε αυτο λεει και ο αντρας μου!

Ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες!

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις δίχως άγχος και τελειόμηνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2023 at 8:35 ΜΜ, ο/η Anahit είπε:

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι κ εγω στην 11η εβδομαδα και εχω ηδη αρκετα περιεργα να συμβαινουν κ ηδη νιωθω να μην ευχαριστιεμαι την εγκυμοσυνη μου.. ειμαι συνεχεια μεσα στο αγχος 😔 Εκει που παω να ηρεμησω εμφανιζεται κατι καινουριο.. Για παραδειγμα, την Πεμπτη το απογευμα ειχα λιγο αιμα στο σκουπισμα κατι που δεν συνεχιστηκε ευτυχως.. μιλησα με την γιατρο κ μου ειπε οτι συμβαινει στο 1ο τριμηνο κ να μην ανησυχω και να βαζω αλοιφη vasclor τα βραδια μεχρι να με δει την Δευτερα... κ εκει που χαλαρωσα λιγουλακι καθως δεν εβλεπα κ αιμα αρχισαν τα πονακια κ οι ενοχλησεις πολυ χαμηλα στην κοιλια.. επισης η γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.. τωρα εκτος απο αυτα εχω και τσουξιμο μετα την ουρηση... και εκει που ελεγα δεν θελω να παρω φαρμακα, ορμονες, αντιβιωσεις κλπ τωρα βλεπω οτι δεν τα γλιτωνω... εχω ξενερωσει ΤΟΣΟ πολυ!!!😔 Και πιο πολυ γιατι φιλες μου που γεννησαν προσφατα δεν ειχαν τιποτα απο ολα αυτα!!! Απλα ανυπομωνω για την Δευτερα να δω τι γινεται.. τιποτα αλλο δεν θελω.. 

Εντωμεταξυ εχω παρει πρωτοβουλια κ ειμαι στο κρεβατι ολο το ΣΚ απο μονη μου απλα για να μην προκαλεσω τιποτα αλλο 😩

Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός γλυκιά μου,μην μπαίνεις στην διαδικασία να συγκρίνεις με τις φίλες σου. Ότι χρειαστεί να το κάνεις για να είσαι εσύ καλά και το μωράκι σου.

Εμένα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη και έχω συμπτώματα που στην πρώτη δν είχα,και είναι ο ίδιος οργανισμός. 

Μην αγχώνεσαι,προσπάθησε να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται. 

Να μας πεις τα νέα σου❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Georgia7 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εδώ Πητ 28/4! Έχω έναν γιο 7 ετών και τώρα περιμενω το δεύτερο μωράκι μου. Αυτή η εγκυμοσύνη έχει περισσότερες στομαχικές διαταραχές από την προηγούμενη και απέχθεια για αρκετά φαγητά. Επίσης πρωτόγνωρο είναι ότι βγήκε ξαφνικά μια κύστη στην ωοθηκη 6 εκατοστών, ενώ δεν είχα ποτέ μου κύστεις.  Ο αιματοκρίτης έπεσε στο 32,5 από τον 2ο μήνα και ήδη από την 9η βδομάδα ξεκίνησα σίδηρο.
Να έχετε όλες μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Καλημέρα! Όλα εύχομαι να πάνε κατ ευχήν ❤️ μια τελειόμηνη κύηση

Έχεις ζαλάδες με τον αιματοκρίτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2023 at 12:24 ΜΜ, ο/η neraida21 είπε:

Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός γλυκιά μου,μην μπαίνεις στην διαδικασία να συγκρίνεις με τις φίλες σου. Ότι χρειαστεί να το κάνεις για να είσαι εσύ καλά και το μωράκι σου.

Εμένα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη και έχω συμπτώματα που στην πρώτη δν είχα,και είναι ο ίδιος οργανισμός. 

Μην αγχώνεσαι,προσπάθησε να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται. 

Να μας πεις τα νέα σου❣️

Καλησπερα!! Σε ευχαριστω για την απαντηση ❤ Πηγα στην γυναικολογο χθες και τελικα δεν υπηρχε τιποτα το ανησυχητικο.. το μωρακι μου τελεια, αρκετα ζωηρο και οι παλμοι του σουπερ! Το αιμα ηταν λογω του οτι ειναι λιγο χαμηλα ο πλακουντας (κατι τετοιο 😅). Τωρα μενει να παω για εξεταση ουρων να δω αν εχω ουρολοιμωξη, αν κ το τσουξιμο ευτυχως περασε!! Και φυσικα εκλεισα κ για την αυχενικη.. αλλο αγχος απο κει 😆 

Συνειδητοποιησα παντως οτι δεν πρεπει να δινουμε τοση μεγαλη σημασια στις ανησυχιες μας γιατι πολλες φορες ισως να φταινει κ τα ορμονικα μας κ το οτι ειμαστε τοσο ευαισθητες αυτην την περιοδο, κ το λεω γιατι την επομενη μερα ξυπνησα αλλος ανθρωπος κ λεω "μα καλα πως κανω ετσι?" 😅 Οποτε ψυχραιμια κοριτσιαααα κ ολα θα πανε καλα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...