Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου 2024❣️👣🤰


Recommended Posts

στις On 29/8/2023 at 2:09 ΜΜ, ο/η neraida21 είπε:

Για να δούμε πόσες ήμαστε μαζί! Εγώ είμαι 5 και 5,στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου!😘 Με το καλό σε όλες μας με υγεία 

Εγώ είμαι 6 εβδ κ 4 ημερών 😍η πρώτη μου εγκυμοσύνη... Είχα μια παλινδρομη κυηση τον Γενάρη του 23...ευχομαι να πανε ολα καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2023 at 3:10 ΜΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Εγώ είμαι 6 εβδ κ 4 ημερών 😍η πρώτη μου εγκυμοσύνη... Είχα μια παλινδρομη κυηση τον Γενάρη του 23...ευχομαι να πανε ολα καλα!! 

Καλημέρα! Όλα να πάνε κατ ευχήν ❤️με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας! Έχεις συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η neraida21 είπε:

Καλημέρα! Όλα να πάνε κατ ευχήν ❤️με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας! Έχεις συμπτώματα?

Κάποιες φορές νιώθω ήπιο πονο στο στομάχι, φουσκωση... Έχει πρηστει το στήθος μου αρκετά και πονάει... Και κουράζομαι πιο ευκολα-υπνηλια.... Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2023 at 3:30 ΜΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Κάποιες φορές νιώθω ήπιο πονο στο στομάχι, φουσκωση... Έχει πρηστει το στήθος μου αρκετά και πονάει... Και κουράζομαι πιο ευκολα-υπνηλια.... Εσύ;

Εγώ έχω πολύ αναγουλα και ανακατοσουρα! Το στήθος δεν το καταλαβαίνω ακόμη γτ αποθηλαζει το πρώτο παιδάκι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η neraida21 είπε:

Εγώ έχω πολύ αναγουλα και ανακατοσουρα! Το στήθος δεν το καταλαβαίνω ακόμη γτ αποθηλαζει το πρώτο παιδάκι μου! 

Σήμερα θα πάω στη γυναικολόγο μου κι έχω τεράστια αγωνία για το αν θα ακούσουμε καρδούλα... Εύχομαι να πάνε  όλα καλά 🙏 ανυπομονώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα θα τολμήσω να γράψω και εγω δειλά δειλά στην ομαδούλα σας 

εχω ένα κοριτσάκι 12 μηνών και πριν μια βδομαδα έκανα τεστ εγκυμοσυνης και είναι θετικό 🥰

εκανα 2 χοριακες όπου διπλασιάστηκε το νούμερο και τώρα έχω κλείσει ραντεβού στο γιατρό μου την Πέμπτη το πρωί για τον πρώτο υπέρηχο 

ΠΗΤ ακόμα δεν ξέρω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η neraida21 είπε:

Εγώ έχω πολύ αναγουλα και ανακατοσουρα! Το στήθος δεν το καταλαβαίνω ακόμη γτ αποθηλαζει το πρώτο παιδάκι μου! 

Να ρωτήσω κάτι επειδή και εγω θηλάζω ακόμα σου είπε ο γιατρός σου κάτι για αυτό ; Ότι δεν κάνει να θηλαζεις ενώ είσαι εγκυος ; Προσπαθώ να αποθηλασω και εγω αλλά δεν έχω καταφέρει και πολλά 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα τολμήσω να γράψω και εγω δειλά δειλά στην ομαδούλα σας 

εχω ένα κοριτσάκι 12 μηνών και πριν μια βδομαδα έκανα τεστ εγκυμοσυνης και είναι θετικό 🥰

εκανα 2 χοριακες όπου διπλασιάστηκε το νούμερο και τώρα έχω κλείσει ραντεβού στο γιατρό μου την Πέμπτη το πρωί για τον πρώτο υπέρηχο 

ΠΗΤ ακόμα δεν ξέρω 😅

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα τολμήσω να γράψω και εγω δειλά δειλά στην ομαδούλα σας 

εχω ένα κοριτσάκι 12 μηνών και πριν μια βδομαδα έκανα τεστ εγκυμοσυνης και είναι θετικό 🥰

εκανα 2 χοριακες όπου διπλασιάστηκε το νούμερο και τώρα έχω κλείσει ραντεβού στο γιατρό μου την Πέμπτη το πρωί για τον πρώτο υπέρηχο 

ΠΗΤ ακόμα δεν ξέρω 😅

Με το καλό σου ευχομαι! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και να πάνε όλα καλά με το δευτερο!!! Κι εγώ εχθές επισκέφτηκα τη γιατρό μου και άκουσα για πρωτη φορα την καρδούλα... Μοναδικό το συναισθήμα.... 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2023 at 3:40 ΜΜ, ο/η chryssa1 είπε:

 

Με το καλό σου ευχομαι! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και να πάνε όλα καλά με το δευτερο!!! Κι εγώ εχθές επισκέφτηκα τη γιατρό μου και άκουσα για πρωτη φορα την καρδούλα... Μοναδικό το συναισθήμα.... 😍😍😍

Ευχαριστώ πολύ ! 

ναι είναι τρομερό συναίσθημα οσες φορές και να το ακούσεις δεν το χορταίνεις 💕

Με το καλό να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2023 at 3:37 ΜΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Σήμερα θα πάω στη γυναικολόγο μου κι έχω τεράστια αγωνία για το αν θα ακούσουμε καρδούλα... Εύχομαι να πάνε  όλα καλά 🙏 ανυπομονώ! 

Πως πήγε ακούσατε καρδούλα? Εμείς ναι την Πέμπτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2023 at 11:52 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα τολμήσω να γράψω και εγω δειλά δειλά στην ομαδούλα σας 

εχω ένα κοριτσάκι 12 μηνών και πριν μια βδομαδα έκανα τεστ εγκυμοσυνης και είναι θετικό 🥰

εκανα 2 χοριακες όπου διπλασιάστηκε το νούμερο και τώρα έχω κλείσει ραντεβού στο γιατρό μου την Πέμπτη το πρωί για τον πρώτο υπέρηχο 

ΠΗΤ ακόμα δεν ξέρω 😅

Εύχομαι ολα με το καλό,να μας γράψεις τα νέα σου😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2023 at 11:58 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Να ρωτήσω κάτι επειδή και εγω θηλάζω ακόμα σου είπε ο γιατρός σου κάτι για αυτό ; Ότι δεν κάνει να θηλαζεις ενώ είσαι εγκυος ; Προσπαθώ να αποθηλασω και εγω αλλά δεν έχω καταφέρει και πολλά 😕

Ο παιδίατρος μου είπε σιγά σιγά να το κάνω,έχω βέβαια λέει ακόμη διάστημα μπροστά μου. Ο γυναικολόγος είπε ότι θα αλλάξει η σύσταση κ από μόνος τους θα σταματήσει.τωρα έχει 6 μέρες να θηλάσει,ελπίζω να καταφέραμε κάτι❤️. Είχαμε το μεσημεριανό κ το βραδινό.

Εσύ πως τα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η neraida21 είπε:

Ο παιδίατρος μου είπε σιγά σιγά να το κάνω,έχω βέβαια λέει ακόμη διάστημα μπροστά μου. Ο γυναικολόγος είπε ότι θα αλλάξει η σύσταση κ από μόνος τους θα σταματήσει.τωρα έχει 6 μέρες να θηλάσει,ελπίζω να καταφέραμε κάτι❤️. Είχαμε το μεσημεριανό κ το βραδινό.

Εσύ πως τα πας?

6 μερες χωρίς στήθος ; Ωωω μια χαρά είσαι τότε 

εγω μέσα στην μέρα δεν θηλάζω αλλά θηλάζω όλη την νύχτα με το που πάει 21:00 η ώρα ζητάει στήθος και ξυπνάει μέσα στην νύχτα να θηλάσει 

στον γιατρό δεν έχω πάει ακόμα ώστε να μπορεσω να το συζητήσω την Πέμπτη θα πάω να με δει και ελπίζω να πάνε όλα καλά 🙏

άκουσες καρδούλα ; Μπράβο μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

6 μερες χωρίς στήθος ; Ωωω μια χαρά είσαι τότε 

εγω μέσα στην μέρα δεν θηλάζω αλλά θηλάζω όλη την νύχτα με το που πάει 21:00 η ώρα ζητάει στήθος και ξυπνάει μέσα στην νύχτα να θηλάσει 

στον γιατρό δεν έχω πάει ακόμα ώστε να μπορεσω να το συζητήσω την Πέμπτη θα πάω να με δει και ελπίζω να πάνε όλα καλά 🙏

άκουσες καρδούλα ; Μπράβο μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 💕

Ναι ναι 6 μέρες χωρίς, έρχεται ζητάει αλλά του λέω κάτι άλλο,του δίνω νερό η να φάει κάτι κ το παλεύουμε. Ναι ναι την ακούσαμε ❤️

Δοκίμασες όταν ξυπνάει να δίνεις νερό? Κ εμένα στην αρχή δεν ήθελε σιγά σιγά όμως πίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

6 μερες χωρίς στήθος ; Ωωω μια χαρά είσαι τότε 

εγω μέσα στην μέρα δεν θηλάζω αλλά θηλάζω όλη την νύχτα με το που πάει 21:00 η ώρα ζητάει στήθος και ξυπνάει μέσα στην νύχτα να θηλάσει 

στον γιατρό δεν έχω πάει ακόμα ώστε να μπορεσω να το συζητήσω την Πέμπτη θα πάω να με δει και ελπίζω να πάνε όλα καλά 🙏

άκουσες καρδούλα ; Μπράβο μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 💕

Ευχαριστώ πολύ και σε σένα όλα με το καλό! Εσύ άκουσες ❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η neraida21 είπε:

Ναι ναι 6 μέρες χωρίς, έρχεται ζητάει αλλά του λέω κάτι άλλο,του δίνω νερό η να φάει κάτι κ το παλεύουμε. Ναι ναι την ακούσαμε ❤️

Δοκίμασες όταν ξυπνάει να δίνεις νερό? Κ εμένα στην αρχή δεν ήθελε σιγά σιγά όμως πίνει.

Το δοκιμασα αλλά δεν έπιασε μου το είπε και η παιδιατρος αλλα και εγω προσπαθώ λίγο και μετά μόλις αρχίζει να κλαίει τα παρατάω δεν έχω υπομονή μέσα στην νύχτα…

πρέπει να το παρω πιο ζεστά.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η neraida21 είπε:

Ευχαριστώ πολύ και σε σένα όλα με το καλό! Εσύ άκουσες ❤️?

Καρδιά ακόμα δεν έχω ακούσει δεν έχω πάει ακόμα ούτε σακο να δω μόνο χοριακες έχω κάνει περιμένω πως και πως την Πέμπτη αλλά πιστεύω μόνο σακο θα δω τι Πέμπτη καρδιά λογικά στο επόμενο ραντεβού αν πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Το δοκιμασα αλλά δεν έπιασε μου το είπε και η παιδιατρος αλλα και εγω προσπαθώ λίγο και μετά μόλις αρχίζει να κλαίει τα παρατάω δεν έχω υπομονή μέσα στην νύχτα…

πρέπει να το παρω πιο ζεστά.. 

 

Ναι η αλήθεια είναι ότι πρέπει να το πάρεις πιο ζεστά. Κ γω στην αρχή του έδινα γιατί έκλαιγε,αλλά δεν γινόταν έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καρδιά ακόμα δεν έχω ακούσει δεν έχω πάει ακόμα ούτε σακο να δω μόνο χοριακες έχω κάνει περιμένω πως και πως την Πέμπτη αλλά πιστεύω μόνο σακο θα δω τι Πέμπτη καρδιά λογικά στο επόμενο ραντεβού αν πάνε όλα καλά 

Με το καλό όλα εύχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η neraida21 είπε:

Πως πήγε ακούσατε καρδούλα? Εμείς ναι την Πέμπτη! 

Ναι, όλα καλά, ευτυχώς! Ελπίζω να πάνε όλα καλά, γιατί λόγω της δουλειάς μου θα έχω και πολλή ορθοστασία μέχρι τον 7ο που θα πάρω άδεια... Προς το παρόν όλα καλά... Έχει βέβαια επηρεαστεί ο θυροειδής μου και παιρνω χαπάκι συν ένα Utrogestan προληπτικά κάθε βράδυ συν το φιλικό. Ευχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

3ο παιδάκι πρώτα ο Θεός περιμένω κι εγώ να μου φέρει ο Απρίλιος του 2024. Τώρα είμαι 8+2 εβδομάδων. Είμαι γενικά αρκετά ξάπλα λόγω μικρών ενοχλήσεων. 

Μας εύχομαι από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά, να έχουμε εύκολη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας το μωράκι μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/9/2023 at 10:21 ΠΜ, ο/η neraida21 είπε:

Εύχομαι ολα με το καλό,να μας γράψεις τα νέα σου😘

Καλησπέρα κορίτσια πήγα γιατρό σήμερα ειδαμε ενα σακο 9,6 χιλιοστά και δεύτερο σακο 4 χιλιοστά.. αυτό είχε συμβεί και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όπου ο δεύτερος σακος δεν προχώρησε και τώρα ξανά συμβαίνει ο γιατρός δεν ξέρει να μου πει ακριβώς τι είναι.. αν είναι όντως σακος ή καποια κυστη θα το δούμε σε δυο βδομαδες πως θα πάει που θα ξανά παω να με δει 

στο μεγάλο σακο ειδαμε και λεκιθικο ασκό όλα καλά δηλαδή καρδούλα δεν ακούσαμε μου είπε στο επόμενο ραντεβού τώρα με έβγαλε 6 εβδομάδων και 3 μερες 

τελικά ΠΗΤ έχω 6/5/24 μαγιάτικο μωρακι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2023 at 4:54 ΜΜ, ο/η CandyWoman είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

3ο παιδάκι πρώτα ο Θεός περιμένω κι εγώ να μου φέρει ο Απρίλιος του 2024. Τώρα είμαι 8+2 εβδομάδων. Είμαι γενικά αρκετά ξάπλα λόγω μικρών ενοχλήσεων. 

Μας εύχομαι από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά, να έχουμε εύκολη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας το μωράκι μας !

 Ωω το 3 παιδάκι ; Με το καλό ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/9/2023 at 3:49 ΜΜ, ο/η chryssa1 είπε:

Ναι, όλα καλά, ευτυχώς! Ελπίζω να πάνε όλα καλά, γιατί λόγω της δουλειάς μου θα έχω και πολλή ορθοστασία μέχρι τον 7ο που θα πάρω άδεια... Προς το παρόν όλα καλά... Έχει βέβαια επηρεαστεί ο θυροειδής μου και παιρνω χαπάκι συν ένα Utrogestan προληπτικά κάθε βράδυ συν το φιλικό. Ευχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά 🙏

Πολυ ωραία,όλα μα όλα να πάνε καλά! Να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι. Πάντως να ξέρεις ότι μπορείς να βγεις κ άδεια επαπειλούμενης κύησης αν είναι δύσκολη η δουλειά σου. Εγώ δουλεύω σε νοσοκομείο κ λόγω ότι έχει βάρος και κούραση βγήκα σε άδεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...