Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποθηλασμος SOS


Poppy92

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, ειμαι μανούλα μια μπεμπας 53 ημερών,κάνουμε μεικτό θηλασμο! Πρόσφατα πέρασα αρχές μαστιτιδας και στα 2 στηθη το οποίο ο γιατρός μου είπε να πάρω αντιβιωση και αντιφλεγμονωδη. Έχει παραστεί άμεση ανάγκη για λογους υγειας να κόψω το θηλασμο. Ο γυναικολόγος μου είπε ν πάρω 2 χάπια, dostinex αφού αδειάσω καλά το στηθος και να βάζω για μια εβδομάδα επίδεσμο για 12 ώρες κ 3 ωρες να τα αφήνω ελεύθερα ( στην τελευταία άντληση για άδειασμα στήθους έβγαλα σύνολο 280 ml). Στο 3ωρο που τον έβγαλα τρέχανε γάλατα κ από τα 2 στηθη. Επικοινωνώ ξανά μαζί του κ μου λέω να κάνω ξανά άντληση και να ξαναπάρω 2 χάπια και να βάλω επίδεσμο κτλ τον ρωτάω αν στο 3ωρο ξαναβγαζω γάλατα τι να κάνω κ μου λέει να επικοινωνήσω τότε με σύμβουλο θηλασμού μαιευτηριου . Στην 2η άντληση έβγαλα πάλι 280 ml.  Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε να βάλω σφιχτό σουτιέν το οποίο να μην αφαιρέσω καθόλου για τουλάχιστον 3 μερες κ να μην ξανακάνω άντληση . Είμαι εξαιρετικά μπερδεμένη κ φοβάμαι πάλι για μαστιτιδα κτλ SOS!!! Έχω απελπιστεί, κάποια μανούλα που να έχει περάσει κάτι αντίστοιχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2023 at 8:49 ΠΜ, ο/η Poppy92 είπε:

Καλησπέρα σας, ειμαι μανούλα μια μπεμπας 53 ημερών,κάνουμε μεικτό θηλασμο! Πρόσφατα πέρασα αρχές μαστιτιδας και στα 2 στηθη το οποίο ο γιατρός μου είπε να πάρω αντιβιωση και αντιφλεγμονωδη. Έχει παραστεί άμεση ανάγκη για λογους υγειας να κόψω το θηλασμο. Ο γυναικολόγος μου είπε ν πάρω 2 χάπια, dostinex αφού αδειάσω καλά το στηθος και να βάζω για μια εβδομάδα επίδεσμο για 12 ώρες κ 3 ωρες να τα αφήνω ελεύθερα ( στην τελευταία άντληση για άδειασμα στήθους έβγαλα σύνολο 280 ml). Στο 3ωρο που τον έβγαλα τρέχανε γάλατα κ από τα 2 στηθη. Επικοινωνώ ξανά μαζί του κ μου λέω να κάνω ξανά άντληση και να ξαναπάρω 2 χάπια και να βάλω επίδεσμο κτλ τον ρωτάω αν στο 3ωρο ξαναβγαζω γάλατα τι να κάνω κ μου λέει να επικοινωνήσω τότε με σύμβουλο θηλασμού μαιευτηριου . Στην 2η άντληση έβγαλα πάλι 280 ml.  Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε να βάλω σφιχτό σουτιέν το οποίο να μην αφαιρέσω καθόλου για τουλάχιστον 3 μερες κ να μην ξανακάνω άντληση . Είμαι εξαιρετικά μπερδεμένη κ φοβάμαι πάλι για μαστιτιδα κτλ SOS!!! Έχω απελπιστεί, κάποια μανούλα που να έχει περάσει κάτι αντίστοιχο;;

Καλησπέρα! Δες σε ομάδες θηλασμού στο φεις γιατί εδώ δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι παρόμοιο... Εκεί είναι πολλές κοπέλες που βοηθάνε. 

Νομίζω όμως ότι η μαία έχει δίκιο. Όσο αντλείς δημιουργείς ζήτηση κ το στήθος παράγει... Επίσης οι περισσότερες κοπέλες λένε ότι το δέσιμο του στήθους δεν έχει αποτέλεσμα... Καλύτερα άκου αυτή, οι γυναικολόγοι δυστυχώς τις περισσότερες φορές δεν ξέρουν!

Δες κ εδώ,.είναι πολυ βοηθητικές! https://www.facebook.com/groups/Attiki.Thilasmos/?ref=share

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...