Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ σε νιωθω.. κι εμενα πρεπει ν κανει ο αντρας μου αλλα κοστιζει σχεδον 400€ οποτε προς φθινοπωρο ειπαμε... βεβαια ειχαμε μια συλληψη το χειμωνα αλλα μετα την επεμβαση κιρσοκηλης δν εχει κανει να δουμε αν επεσε το dfi..

Καλα αποτελεσματα ευχομαι!!!🤞❤️

Εμείς είναι να το κάνει τώρα σε κάνα 2 βδομάδες! Περιμένω πότε θα ανοίξει ένα συγκεκριμένο κέντρο στην Θεσσαλονίκη γτ τώρα είναι κλειστά λόγο 15 Αυγούστου!! Γιατί τόσα πολλά? Θα κάνει και οξειδωτικό και κατακερματισμό?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μακάρι τα αποτελέσματα να είναι καλά στο σπερμοδιαγραμμα 

Ποτε είναι να το κάνετε ;

Μακάρι να είναι αλλά δεν το νομίζω!! Πρέπει να είναι οργανικό το ότι είναι τόσο χάλια το σπέρμα γιατί το τριπλεξ ήταν άριστο και δεν υπάρχει κιρσοκήλη.. σε 2 -3 εβδομάδες θα ξέρουμε 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ αύριο η μεθαύριο περιμένω να έρθει! Ευτυχώς χωρίς ιδιαίτερο άγχος τους 2 τελευταίους μήνες! Πιο πολύ έχω άγχος για το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα που ετοιμαζόμαστε να κάνουμε!! Ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα!

Εύχομαι να έχεις θετικό τεστακι κ να μην έρθει 🥰♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εμείς είναι να το κάνει τώρα σε κάνα 2 βδομάδες! Περιμένω πότε θα ανοίξει ένα συγκεκριμένο κέντρο στην Θεσσαλονίκη γτ τώρα είναι κλειστά λόγο 15 Αυγούστου!! Γιατί τόσα πολλά? Θα κάνει και οξειδωτικό και κατακερματισμό?? 

Ναι θα κανει ενα πακετο π εχει πληρες σπερμοδιαγραμμα, κατακερματισμο κ οξειδωτικο.. ειναι πακετο κ καλα.. 😅 γτ αν κανει πχ μονο σπερμοδιαγραμμα κ κατακερματισμο παλι καπου 300 βγαινει.. ολα μαζι μας ειχαν πει εχουν 360 (τιμη πακετου) αλλιως μεμονωμενα δε συμφερει... (εμας ο κατακερματισμος μας ενδιαφερει πιο πολυ γτ ειχε 29% μετα απ 7 μηνες βιταμινες κ αντιοξειδωτικη αγωγη)

Κι εμεις σε κεντρο σπερματολογιας θ το κανουμε. Στο λυμπεροπουλο. Ειναι ακριβος αλλα εγκυρος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι θα κανει ενα πακετο π εχει πληρες σπερμοδιαγραμμα, κατακερματισμο κ οξειδωτικο.. ειναι πακετο κ καλα.. 😅 γτ αν κανει πχ μονο σπερμοδιαγραμμα κ κατακερματισμο παλι καπου 300 βγαινει.. ολα μαζι μας ειχαν πει εχουν 360 (τιμη πακετου) αλλιως μεμονωμενα δε συμφερει... (εμας ο κατακερματισμος μας ενδιαφερει πιο πολυ γτ ειχε 29% μετα απ 7 μηνες βιταμινες κ αντιοξειδωτικη αγωγη)

Κι εμεις σε κεντρο σπερματολογιας θ το κανουμε. Στο λυμπεροπουλο. Ειναι ακριβος αλλα εγκυρος.. 

Αθήνα είστε εσείς? Γενικά η υπογονιμότητα εκτός από ψυχοφθόρα (ψυχολογικά δηλαδή) είναι και πανάκριβη!! Και εγώ καμιά φορά σκέφτομαι πόσα λεφτά έχουμε δώσει σε εξετάσεις τα 2 τελευταία χρόνια και με πιάνει απελπισία!! Και ακόμα δεν έχουμε ξεκάθαρη απάντηση!!  Εύχομαι πάντως να είναι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμένα μου ήρθε σήμερα η κακούργα. Άργησε και μια μέρα για να μου δώσει ελπίδες και τελικά ήρθε.

Ελπιζω να έχουμε ευχάριστα νέα από εσάς 🥰

Το καλό είναι ότι έχω μικρό κύκλο και το επόμενο ΣΚ είναι η ωορρηξία όποτε δεν θα περιμένω πολύ για τον επόμενο μήνα.

@marinaP περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο σήμερα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εμείς είναι να το κάνει τώρα σε κάνα 2 βδομάδες! Περιμένω πότε θα ανοίξει ένα συγκεκριμένο κέντρο στην Θεσσαλονίκη γτ τώρα είναι κλειστά λόγο 15 Αυγούστου!! Γιατί τόσα πολλά? Θα κάνει και οξειδωτικό και κατακερματισμό?? 

Και εμείς 300 ευρώ είχαμε δώσει για σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και dfi στην Αθήνα είχαμε πάει και τα καναμε

άσε πολλά έξοδα δυστηχως που θα έπρεπε αυτές οι εξετάσεις να είναι δωρεάν να μπορούν όλοι να τις κάνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Είχες κάνει τεστ ωορρηξίας κ είδες ότι ήσουν εκτός γόνιμων ημερών? Έχεις σταθερό κύκλο κάθε μήνα? Σου εύχομαι να μην έρθει η περίοδος 🙏 κ να έχεις ένα θετικό τέστ!!!

όχι δεν έχω κάνει τεστάκια ωορρηξίας αλλά ξέρω το σώμα μου και την καταλαβαίνω..  σίγουρη δεν είμαι για τίποτα. Σε γενικές γραμμές έχω σταθερό κύκλο, σε ευχαριστώ πολύ και εσύ ότι επιθυμείς! 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Έχεις το πιο σημαντικό σύμπτωμα της εγκυμοσύνης κορίτσι μου!! Καθυστέρηση 

ναι σωστό και αυτό!! Στην αναμονή...

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

το ότι δεν έχει έρθει η περιοδος αυτό είναι το πιο θετικό σύμπτωμα

Θα ανυπομονούμε μαζί σου για το τεστ εύχομαι τα καλύτερα 😊

ευχαριστώ πολύ!! και εσύ ότι επιθυμείς!

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μακαρι κοριτσι μου ν μην ερθει καθολου η ακατανομαστη κ ν μας πεις τα ευχαριστα!!!✌️🤰❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!! και εσύ ότι επιθυμείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Αθήνα είστε εσείς? Γενικά η υπογονιμότητα εκτός από ψυχοφθόρα (ψυχολογικά δηλαδή) είναι και πανάκριβη!! Και εγώ καμιά φορά σκέφτομαι πόσα λεφτά έχουμε δώσει σε εξετάσεις τα 2 τελευταία χρόνια και με πιάνει απελπισία!! Και ακόμα δεν έχουμε ξεκάθαρη απάντηση!!  Εύχομαι πάντως να είναι όλα καλά 

Ναι Αθηνα μενουμε... αστα οπως τα λες ειναι κοριτσι... πολυ κλαμα, πολλη ταλαιπωρια(ψυχολογικη κ σωματικη) κ πολλα λεφτα... λες κ εχουμε μηχανη κ κοβει χρημα..

γιατροι, εξετασεις, αποψεις κ ενας λαβυρινθος γνκα ψαχνοντας αιτιες κ ελπιδες... μακαρι συντομα ν βρουμε την ακρη κ να ζησουμε κι εμεις το θαυμα!! 

Πραγματικα μας αξιζει μετα απ τοση προσπαθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εμείς 300 ευρώ είχαμε δώσει για σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και dfi στην Αθήνα είχαμε πάει και τα καναμε

άσε πολλά έξοδα δυστηχως που θα έπρεπε αυτές οι εξετάσεις να είναι δωρεάν να μπορούν όλοι να τις κάνουν 

Σε ποιο κέντρο τα κάνατε; Ψάχνουμε για να κάνουμε το Σεπτέμβρη! Εγώ περιμένω στις 21 αλλά ήδη προχθές με την επαφή έβγαλα ροζ αρκετό..πάλι δηλαδή μια βδομάδα πριν την περίοδο είτε από επαφή είτε από μόνα τους θα βγουν ροζ η καφέ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι θα κανει ενα πακετο π εχει πληρες σπερμοδιαγραμμα, κατακερματισμο κ οξειδωτικο.. ειναι πακετο κ καλα.. 😅 γτ αν κανει πχ μονο σπερμοδιαγραμμα κ κατακερματισμο παλι καπου 300 βγαινει.. ολα μαζι μας ειχαν πει εχουν 360 (τιμη πακετου) αλλιως μεμονωμενα δε συμφερει... (εμας ο κατακερματισμος μας ενδιαφερει πιο πολυ γτ ειχε 29% μετα απ 7 μηνες βιταμινες κ αντιοξειδωτικη αγωγη)

Κι εμεις σε κεντρο σπερματολογιας θ το κανουμε. Στο λυμπεροπουλο. Ειναι ακριβος αλλα εγκυρος.. 

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εμείς στο Λυμπερόπουλο πήγαμε. Κοντεψαμε να πάθουμε εγκεφαλικό με την τιμή της εξέτασης. Έφυγε το 500αρικο έτσι. Πήγαμε εκεί γιατί μας το σύστησε ο γυναικολόγος. Έχω διαβάσει ότι είναι πολύ καλός αλλά πανάκριβος.

Εμείς τώρα έχουμε μπει στο τρυπάκι με τις εξετάσεις και πέρα από τα λεφτά π φύγουν έτσι, το άγχος κάθε φορά δεν παλεύεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Σε ποιο κέντρο τα κάνατε; Ψάχνουμε για να κάνουμε το Σεπτέμβρη! Εγώ περιμένω στις 21 αλλά ήδη προχθές με την επαφή έβγαλα ροζ αρκετό..πάλι δηλαδή μια βδομάδα πριν την περίοδο είτε από επαφή είτε από μόνα τους θα βγουν ροζ η καφέ..

Πηγαμε στο εργαστήριο του Βουλγαρίδη spermlad μειναμε ευχαριστημένοι 300 ευρώ καλλιέργεια σπερμοδιαγραμμα και dfi 

τα ροζ τα έχεις κάθε φορά; Είναι από την επαφή ; Ή μπορεί να είναι καμία εμφύτευση 

εγω πριν γεννήσω καφέ 1-2 μερες πριν μου έρθει το αίμα.. τώρα κάπως έστρωσε αυτό αλλά δεν ξέρω για ποσο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορ΄τσια!! εκανα τεστακι σήμερα και βγήκε αρνητικό τελικά.. οπότε περιμένω την περίοδο να επανέλθω γιατί απ το πρήξιμο κοντεύω να σκάσω!! ποιες ειναι στην αναμονή;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εμείς στο Λυμπερόπουλο πήγαμε. Κοντεψαμε να πάθουμε εγκεφαλικό με την τιμή της εξέτασης. Έφυγε το 500αρικο έτσι. Πήγαμε εκεί γιατί μας το σύστησε ο γυναικολόγος. Έχω διαβάσει ότι είναι πολύ καλός αλλά πανάκριβος.

Εμείς τώρα έχουμε μπει στο τρυπάκι με τις εξετάσεις και πέρα από τα λεφτά π φύγουν έτσι, το άγχος κάθε φορά δεν παλεύεται. 

Καλημερα κοριτσι μου!

Ναι αστα ακριβα ολα κ πολλες αυξησεις ακομη κ στα διαγνωστικα κεντρα..

ας τα δινουμε τα χρηματα (αν δε γινεται να το αποφυγουμε) κ ας παιρνουμε τλχ καλα αποτελεσματα ή να βρισκουμε τι φταιει κ τι πρεπει να αντιμετωπισουμε γτ ολο αυτο το αγχος με τις υποθεσεις του τι μπορει να φταιει κ τα σεναρια ειναι ακομη χειροτερο κ πιο ψυχοφθορο..

Εχετε κανει τις πρωτες εξετασεις; εχετε βρει καυι η ολα φυδιολογικα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορ΄τσια!! εκανα τεστακι σήμερα και βγήκε αρνητικό τελικά.. οπότε περιμένω την περίοδο να επανέλθω γιατί απ το πρήξιμο κοντεύω να σκάσω!! ποιες ειναι στην αναμονή;; 

Κριμα κοριτσι μου... 😔 το εκανες με τα πρωτα πρωινα ουρα;; σμρ εισαι στη 2η μερα καθυστερησης;

Εγω περιμενω η σαββατο η κυριακη.. τα καφε μου ηρθαν κανονικα, απλα αντι για δευτερα ηρθαν τριτη.. οποτε λογικα δεν θα τη γλιτωσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!

Ναι αστα ακριβα ολα κ πολλες αυξησεις ακομη κ στα διαγνωστικα κεντρα..

ας τα δινουμε τα χρηματα (αν δε γινεται να το αποφυγουμε) κ ας παιρνουμε τλχ καλα αποτελεσματα ή να βρισκουμε τι φταιει κ τι πρεπει να αντιμετωπισουμε γτ ολο αυτο το αγχος με τις υποθεσεις του τι μπορει να φταιει κ τα σεναρια ειναι ακομη χειροτερο κ πιο ψυχοφθορο..

Εχετε κανει τις πρωτες εξετασεις; εχετε βρει καυι η ολα φυδιολογικα;;

Κάναμε όλο το πακέτο: το απλό σπερματοδιαγραμμα, οξειδωτικό στρες, κατακερματισμό, καλλιέργεια για μικρόβια κλπ. Βγήκαν μέσα στα όρια όλα. Ο γυναικολόγος λέει θέλει μια βελτίωση με μια βιταμίνη επειδή είναι στα κατώτερα φυσιολογικα όρια. Ο ουρολόγος του συζυγου και ο βιολόγος από τον Λυμπερόπουλο είπαν τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά. 🤷 Άντε τώρα να βρεις ποιος λέει αλήθεια.

Απο τη δική μου πλευρά εχω κάνει μόνο ορμονολογικες που βγήκαν καλές, όχι σαλπιγγογραφια (φοβάμαι, ακόμα το αποφευγω 😰). Έχω να λύσω πρώτα το θέμα με τους ανωορρηκτικους κύκλους λόγω ΣΠΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Κάναμε όλο το πακέτο: το απλό σπερματοδιαγραμμα, οξειδωτικό στρες, κατακερματισμό, καλλιέργεια για μικρόβια κλπ. Βγήκαν μέσα στα όρια όλα. Ο γυναικολόγος λέει θέλει μια βελτίωση με μια βιταμίνη επειδή είναι στα κατώτερα φυσιολογικα όρια. Ο ουρολόγος του συζυγου και ο βιολόγος από τον Λυμπερόπουλο είπαν τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά. 🤷 Άντε τώρα να βρεις ποιος λέει αλήθεια.

Απο τη δική μου πλευρά εχω κάνει μόνο ορμονολογικες που βγήκαν καλές, όχι σαλπιγγογραφια (φοβάμαι, ακόμα το αποφευγω 😰). Έχω να λύσω πρώτα το θέμα με τους ανωορρηκτικους κύκλους λόγω ΣΠΩ.

Τι να σου πω;; εγω συμφωνω με ουρολογο κ λυμπεροπουλο!! Για καποιο λογο υπαρχουν τα ορια κι αν ο αντρας σου ειναι μεσα σ αυτα, ειναι οκ!! Επισης μια βιυαμινη δεν κανει κακο.. boostαρει λιγο την κατασταση αλλα νονιζω αποτελεσμα θ δειτε μετα το 3μηνο γτ καθε 75 μερες γινεται σπερματογενεση (αν το λεω σωστα...)

Οποτε οι βιταμινες ειναι δικη σας επιλογη η οχι...

Ναι καλυτερα να δεις το θεμα του ΣΠΩ κ μετα αν χρειαστει την κανεις.. κι εγω φοβομουν πολυ.. ειχα αγχωθει.. κ τλκα ενιωσα ενα εντονο πονο περιοδου 5 δευτερολεπτων...( κι επελεξα να κανω την κλασσικη με το σκιαγραφικο..)

να ναι καλα τα κοριτσια του φορουμ π ηταν διπλα μου σε ολη τη διαδικασια κ με στηριζαν!! ❤️ κ φσκ θα ξερεις οτι μετα τη σαλπιγγογραφια εισαι πιο "γονιμη".. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Κάναμε όλο το πακέτο: το απλό σπερματοδιαγραμμα, οξειδωτικό στρες, κατακερματισμό, καλλιέργεια για μικρόβια κλπ. Βγήκαν μέσα στα όρια όλα. Ο γυναικολόγος λέει θέλει μια βελτίωση με μια βιταμίνη επειδή είναι στα κατώτερα φυσιολογικα όρια. Ο ουρολόγος του συζυγου και ο βιολόγος από τον Λυμπερόπουλο είπαν τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά. 🤷 Άντε τώρα να βρεις ποιος λέει αλήθεια.

Απο τη δική μου πλευρά εχω κάνει μόνο ορμονολογικες που βγήκαν καλές, όχι σαλπιγγογραφια (φοβάμαι, ακόμα το αποφευγω 😰). Έχω να λύσω πρώτα το θέμα με τους ανωορρηκτικους κύκλους λόγω ΣΠΩ.

Κορίτσι μου δεν είναι τίποτα η σαλπιγγογραφια ειδικά αν την κάνεις με αφρό!! Παρόλα αυτά νομίζω ότι ποιο σημαντικό είναι να ελέγξεις την ωορρηξία σου! Και εγώ ΣΠΩ έχω αλλά ευτυχώς κάνω ωορρηξία κανονικά παρόλα αυτά δεν έκανα πολύ καλή ωορρηξία!! Γι'αυτό και παίρνω συμπλήρωμα inofert plus! Με έχουν βοηθήσει πολύ και στο κύκλο και στην ωορρηξία! Αλλά θέλει κάνα 3 μηνο τουλάχιστον για να κάνουν δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πηγαμε στο εργαστήριο του Βουλγαρίδη spermlad μειναμε ευχαριστημένοι 300 ευρώ καλλιέργεια σπερμοδιαγραμμα και dfi 

τα ροζ τα έχεις κάθε φορά; Είναι από την επαφή ; Ή μπορεί να είναι καμία εμφύτευση 

εγω πριν γεννήσω καφέ 1-2 μερες πριν μου έρθει το αίμα.. τώρα κάπως έστρωσε αυτό αλλά δεν ξέρω για ποσο 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!!

Ναι τα ροζ τα έχω εδώ και λίγους μήνες απ' όταν αρχίσαμε ελεύθερες επαφές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Τι να σου πω;; εγω συμφωνω με ουρολογο κ λυμπεροπουλο!! Για καποιο λογο υπαρχουν τα ορια κι αν ο αντρας σου ειναι μεσα σ αυτα, ειναι οκ!! Επισης μια βιυαμινη δεν κανει κακο.. boostαρει λιγο την κατασταση αλλα νονιζω αποτελεσμα θ δειτε μετα το 3μηνο γτ καθε 75 μερες γινεται σπερματογενεση (αν το λεω σωστα...)

Οποτε οι βιταμινες ειναι δικη σας επιλογη η οχι...

Ναι καλυτερα να δεις το θεμα του ΣΠΩ κ μετα αν χρειαστει την κανεις.. κι εγω φοβομουν πολυ.. ειχα αγχωθει.. κ τλκα ενιωσα ενα εντονο πονο περιοδου 5 δευτερολεπτων...( κι επελεξα να κανω την κλασσικη με το σκιαγραφικο..)

να ναι καλα τα κοριτσια του φορουμ π ηταν διπλα μου σε ολη τη διαδικασια κ με στηριζαν!! ❤️ κ φσκ θα ξερεις οτι μετα τη σαλπιγγογραφια εισαι πιο "γονιμη".. 😉

Θα πάρουμε βιταμίνες, τις απλές μας είπαν (τύπου σολγκαρ να έχει ψευδάργυρο, μαγγάνιο που βοηθούν την σπερματογενεση). Δεν το ήξερα αυτό για τη σπερματογενεση! Εγώ δεν κάνω ωορρηξία κάθε μήνα. 😭 Παίρνω γλουκοφαζ από πέρσι το Νοέμβρη το ξεκίνησα πάλι και ινοφερτ. Έχω χάσει και 12 κιλά. Δεν βλέπω καμία βελτίωση. Χάνονται οι μήνες έτσι. Μεγάλη απογοήτευση. Στο τέλος θα πάω κ για σαλπιγγογραφια, αν χρειαστεί.

Εδώ στο φόρουμ έχω διαβάσει πολλά πράγματα που δεν ηξερα. Πάλι καλά! Νιώθω σε αυτό το κομμάτι δεν πρέπει να πας "αδιαβαστη". Υπάρχει εκμετάλλευση, άλλοι δεν γνωρίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι τίποτα η σαλπιγγογραφια ειδικά αν την κάνεις με αφρό!! Παρόλα αυτά νομίζω ότι ποιο σημαντικό είναι να ελέγξεις την ωορρηξία σου! Και εγώ ΣΠΩ έχω αλλά ευτυχώς κάνω ωορρηξία κανονικά παρόλα αυτά δεν έκανα πολύ καλή ωορρηξία!! Γι'αυτό και παίρνω συμπλήρωμα inofert plus! Με έχουν βοηθήσει πολύ και στο κύκλο και στην ωορρηξία! Αλλά θέλει κάνα 3 μηνο τουλάχιστον για να κάνουν δουλειά!

Δυστυχώς εγώ που παίρνω γκλουκοφαζ και ινοφερτ από το Νοέμβρη του 22, δεν έχω δει αποτέλεσμα, ούτε βελτίωση. Ο κύκλος μου μεγάλωσε από 30 μέρες σε 45-50. Κάνει διακυμάνσεις πολλές δεν είναι σταθερός όπως παλιά! Δεν κάνω και ωορρηξία και μου πρότεινε ο γυναικολόγος να πάω τον Σεπτέμβρη με πρόκληση με κλομιφαινη. Δεν είμαι υπέρ αλλά δεν νομίζω θα έχω άλλη επιλογή να το αφήσω κι άλλο.

Είσαι πολύ τυχερή που κάνεις ωορρηξία! ☺️♥️ εύχομαι να σου έρθει το μωράκι σου γρήγορα.👶🤗

Εγώ με τα τεστ ωορρηξίας βρήκα 2 φορές την ωορρηξία μου από τον Ιανουάριο που τα χρησιμοποιω. Είχα φτάσει σε σημείο να εκνευρίζομαι. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορ΄τσια!! εκανα τεστακι σήμερα και βγήκε αρνητικό τελικά.. οπότε περιμένω την περίοδο να επανέλθω γιατί απ το πρήξιμο κοντεύω να σκάσω!! ποιες ειναι στην αναμονή;; 

Δυναμικά για τον επόμενο κύκλο κορίτσι μου🙏 εγώ περιμένω γύρω στις 23 του μήνα κ δεν περνάνε οι μέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Δυστυχώς εγώ που παίρνω γκλουκοφαζ και ινοφερτ από το Νοέμβρη του 22, δεν έχω δει αποτέλεσμα, ούτε βελτίωση. Ο κύκλος μου μεγάλωσε από 30 μέρες σε 45-50. Κάνει διακυμάνσεις πολλές δεν είναι σταθερός όπως παλιά! Δεν κάνω και ωορρηξία και μου πρότεινε ο γυναικολόγος να πάω τον Σεπτέμβρη με πρόκληση με κλομιφαινη. Δεν είμαι υπέρ αλλά δεν νομίζω θα έχω άλλη επιλογή να το αφήσω κι άλλο.

Είσαι πολύ τυχερή που κάνεις ωορρηξία! ☺️♥️ εύχομαι να σου έρθει το μωράκι σου γρήγορα.👶🤗

Εγώ με τα τεστ ωορρηξίας βρήκα 2 φορές την ωορρηξία μου από τον Ιανουάριο που τα χρησιμοποιω. Είχα φτάσει σε σημείο να εκνευρίζομαι. 🙄

Φυσικά και να κάνεις πρόκληση.. και εγώ δεν είμαι υπέρ στο να παίρνουμε χάπια αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι απαραίτητο! Και έχω είχα σκοπό να κάνω πρόκληση ωορρηξίας γιατί δεν ειμασταν σίγουροι για την ποιότητα αλλά τελικά ανακαλύψαμε ότι έχουμε χάλια σπέρμα και δεν είχε νόημα! Θα δεις ότι με μια καλή ωορρηξία θα πιάσεις αμέσως το μωράκι σου ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Δυναμικά για τον επόμενο κύκλο κορίτσι μου🙏 εγώ περιμένω γύρω στις 23 του μήνα κ δεν περνάνε οι μέρες... 

Κορίτσι μου εσύ περιμένεις 16 μέρες μετά το θετικό? Η 14? Εγώ είμαι 14 μέρες πάντα μετά το θετικό! Σήμερα το βράδυ η αύριο πρωί θα μου έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...