Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις On 12/2/2024 at 10:51 ΠΜ, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρα Νεφέλη μου!  Είναι σε μία εξέταση και τα δύο. Μία φορά δλδ την έκανα, κόστισε 1500 και ΄΄ηταν και για το μικροβίωμα και για παράθυρο. Στο παράθυρο είχα 10 ώρες περίπου διαφορά από το σύνηθες και στην τελευταία ΕΤ ξεκινήσαμε προγεστερόνη νω΄ριτερα. Μας έδειξε κάτι δηλαδή. Βέβαια ο γιατρός μου είπε ότι δεν μπορεί να πει με σιγουριά αν ήταν αυτό ο λόγος που δεν γινόταν τις άλλες φορές εμφύτευση, γιατί είναι λιγες οι ώρες διαφορά. Αλλά για το μικροβίωμα και το περιβάλλον της μήτρας είναι πολύ σημαντικό να έχεις μια εικόνα. Εμένα απλά μου συνέστησαν να πάρω επιπλέον κάποιους γαλακτοβάκιλλους.

Αν είμαι καλύτερα??χαχα σε καταστολή είμαι μέχρι να αρχίσουμε με την ωοληψια. καλά δε με λες..Εσυ πως είσαι ?Θυμισέ μου που βρίσκεσαι τώρα??

Σε ευχαριστώ Ελισάβετ μου , οπότε φαντάζομαι ότι εγώ για να κάνω αυτή την εξέταση και υστεροσκόπηση θα φτάσω τα 3000 συν τα έξοδα να ανέβω Αθήνα . Ειλικρίνα έχω αρχίσει να απελπίζομαι πάρα πολλά τα χρήματα και πόσα να έχει άνθρωπος, έχει φύγει μια μικρή περιουσία που παλέυουμε κάθε φορά να μαζέψουμε με το σύζυγό μου δουλεύοντας και οι δύο .Εγώ είμαι σε φάση που δεν ξέρω τι να κάνω , περιμένω και από ένα άλλο γιατρό να μου κλείσει εξ αποστάσεως ραντεβού αλλά ΄από ότι καταλαβαίνω αργεί πολύ γιατί φαντάσου μου ζήτησαν εξετάσεις και την επίσκεψη να καταθέσω και ακόμη τίποτα . Εγώ είμαι δεμένη με το γιατρό μου αλλά ο σύζυγος μου δεν θέλει να συνεχίσουμε σε αυτόν .

Είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση , εγώ βέβαια και όλη την ημέρα ψάχνω , διαβάζω μου έχει γίνει λίγο ως εμμονή όμως δεν μπορώ να εγκαταλείψω τόσο σύντομα με τα δικά μου αφού βλέπω πως γονιμοποιούνται και δίνουν και βλαστοκύστες .

ο Θεός να μας βοηθήσει και εσένα σύντομα να αρχίσεις , εσύ τι περιμένεις τώρα για να ξεκινήσεις με την ωοληψία πάλι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nefeli1980 είπε:

Σε ευχαριστώ Ελισάβετ μου , οπότε φαντάζομαι ότι εγώ για να κάνω αυτή την εξέταση και υστεροσκόπηση θα φτάσω τα 3000 συν τα έξοδα να ανέβω Αθήνα . Ειλικρίνα έχω αρχίσει να απελπίζομαι πάρα πολλά τα χρήματα και πόσα να έχει άνθρωπος, έχει φύγει μια μικρή περιουσία που παλέυουμε κάθε φορά να μαζέψουμε με το σύζυγό μου δουλεύοντας και οι δύο .Εγώ είμαι σε φάση που δεν ξέρω τι να κάνω , περιμένω και από ένα άλλο γιατρό να μου κλείσει εξ αποστάσεως ραντεβού αλλά ΄από ότι καταλαβαίνω αργεί πολύ γιατί φαντάσου μου ζήτησαν εξετάσεις και την επίσκεψη να καταθέσω και ακόμη τίποτα . Εγώ είμαι δεμένη με το γιατρό μου αλλά ο σύζυγος μου δεν θέλει να συνεχίσουμε σε αυτόν .

Είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση , εγώ βέβαια και όλη την ημέρα ψάχνω , διαβάζω μου έχει γίνει λίγο ως εμμονή όμως δεν μπορώ να εγκαταλείψω τόσο σύντομα με τα δικά μου αφού βλέπω πως γονιμοποιούνται και δίνουν και βλαστοκύστες .

ο Θεός να μας βοηθήσει και εσένα σύντομα να αρχίσεις , εσύ τι περιμένεις τώρα για να ξεκινήσεις με την ωοληψία πάλι ?

Δυστυχως πολλά λεφτά όλα σε αυτή τη διαδικασία. Αλλά δε θα σου πάνε 3000. 1500 η εξέταση και η υστεροσκόπηση πόσο έχει 300-400? Υστεροσόπηση έχεις ξανακάνει? Γιατί σκέφτεσαι να εγκαταλείψεις με τα δικά σου? Πόσες φορές έχεις προσπαθήσει?

Εγώ τώρα είμαι στην ωορηξία με τεστάκια και επαφές (βλέπεις, ποτέ δε χάνω την ελπίδα μου αχαχ). Περιμένω την περίοδο και ξεκινάμε με διέγερση και μετά προεμφυτευτικό. Θα κάνω θεραπεία με averkarp και σε κανα δίμηνο την ΕΤ. Μένεις σε επαρχία ε? Δ΄ύσκολο πολύ και αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

Εκανα ετ με 2 εμβρυακια καλης ποιότητας αλλά όχι άριστη 

Πήγαιναν καλύτερα στην αρχή είχα 5 

Και έμειναν 2 

Σαν πιθανότητα δεν μου λεν και πολύ αισιόδοξα πράγματα αλλά μου λεν ποτέ δεν ξέρεις πως θα είναι μέσα στη μήτρα 

 

Από την εμπειρία σας λέτε να πάμε καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Δυστυχως πολλά λεφτά όλα σε αυτή τη διαδικασία. Αλλά δε θα σου πάνε 3000. 1500 η εξέταση και η υστεροσκόπηση πόσο έχει 300-400? Υστεροσόπηση έχεις ξανακάνει? Γιατί σκέφτεσαι να εγκαταλείψεις με τα δικά σου? Πόσες φορές έχεις προσπαθήσει?

Εγώ τώρα είμαι στην ωορηξία με τεστάκια και επαφές (βλέπεις, ποτέ δε χάνω την ελπίδα μου αχαχ). Περιμένω την περίοδο και ξεκινάμε με διέγερση και μετά προεμφυτευτικό. Θα κάνω θεραπεία με averkarp και σε κανα δίμηνο την ΕΤ. Μένεις σε επαρχία ε? Δ΄ύσκολο πολύ και αυτό..

Την προηγούμενη φορά Ελισάβετ μου , μου είχε πάρει ο γιατρός 700 και το ΙΑΣΩ γύρω στα 400 για διαγνωστική και αφαίρεση ενός  πολύποδα . Σκέφτομαι να εγκαταλείψω γιατί ο γιατρός επιμένει σε αυτό και το είπε και στο συζυγό μου ότι με δικά μου πολύ δύσκολα , όμως εγ΄ω σκέφτομαι προσπάθησε τρείς φορές και πάντα αρνητικές χοριακ΄ές και ποτέ φυσική σύλληψη ενώ προσπαθούσαμε , θα τα καταφέρω τώρα ακόμη και με ξένα και από τη στιγμή που τα δικά μου γονιμοποιούνται η γίνονται βλαστοκύστες έστω και εαυτά τα λίγα ?

Να μην χάνεις την ελπίδα σου και δεν ξέρεις πολλές φορές το θαύμα έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις και σου εύχομαι ειλικρινά να το ζήσεις .Θα κάνεις θεραπεία γιατί σου βρήκαν μικροβίωμα ? Ναι μένω σε νησί ακρητικό , φαντάσου ούτε αιματολογικό δεν έχουμε και πρίν πήγαινα ταξίδι 3 ώρες σε κοντινό νησί για μια αιματολογική και ένα υπέρηχο και για τις διαδικασίες Αθήνα και με εργασία που δεν μου επιτρέπει να λείπω μεγάλα διαστήματα λόγω μοναδικότητας στη θέση και υποχρεώσεων .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Αύριο θα είναι η 5η μέρα και θα ξέρουμε αν έγιναν βλαστοκυστες τα 2 έμβρυα. 

Όσες είχατε πρήξιμο στην κοιλιά και ειδικά στο στήθος (δεν μου κάνουν τα σουτιέν) μετά από πόσο καιρό επανηλθατε; 

Πρέπει να τρώω συγκεκριμένες τροφές;

Λόγω ευερέθιστου εντέρου έχω κόψει πολλά για να συνέλθω γιατί υποφέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αύριο θα είναι η 5η μέρα και θα ξέρουμε αν έγιναν βλαστοκυστες τα 2 έμβρυα. 

Όσες είχατε πρήξιμο στην κοιλιά και ειδικά στο στήθος (δεν μου κάνουν τα σουτιέν) μετά από πόσο καιρό επανηλθατε; 

Πρέπει να τρώω συγκεκριμένες τροφές;

Λόγω ευερέθιστου εντέρου έχω κόψει πολλά για να συνέλθω γιατί υποφέρω.

Καλά αποτέλεσμα ευχομαι Αγάπη!🙏🌈

Πολύ νερό, πρωτείνη, φρούτα κ λαχανικά.

Απέφυγε ζάχαρη κ αλάτι 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλά αποτέλεσμα ευχομαι Αγάπη!🙏🌈

Πολύ νερό, πρωτείνη, φρούτα κ λαχανικά.

Απέφυγε ζάχαρη κ αλάτι 

 

Ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς τα φρούτα κ τα λαχανικά τα έκοψα μέχρι να συνέλθει το έντερο μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nefeli1980 είπε:

Την προηγούμενη φορά Ελισάβετ μου , μου είχε πάρει ο γιατρός 700 και το ΙΑΣΩ γύρω στα 400 για διαγνωστική και αφαίρεση ενός  πολύποδα . Σκέφτομαι να εγκαταλείψω γιατί ο γιατρός επιμένει σε αυτό και το είπε και στο συζυγό μου ότι με δικά μου πολύ δύσκολα , όμως εγ΄ω σκέφτομαι προσπάθησε τρείς φορές και πάντα αρνητικές χοριακ΄ές και ποτέ φυσική σύλληψη ενώ προσπαθούσαμε , θα τα καταφέρω τώρα ακόμη και με ξένα και από τη στιγμή που τα δικά μου γονιμοποιούνται η γίνονται βλαστοκύστες έστω και εαυτά τα λίγα ?

Να μην χάνεις την ελπίδα σου και δεν ξέρεις πολλές φορές το θαύμα έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις και σου εύχομαι ειλικρινά να το ζήσεις .Θα κάνεις θεραπεία γιατί σου βρήκαν μικροβίωμα ? Ναι μένω σε νησί ακρητικό , φαντάσου ούτε αιματολογικό δεν έχουμε και πρίν πήγαινα ταξίδι 3 ώρες σε κοντινό νησί για μια αιματολογική και ένα υπέρηχο και για τις διαδικασίες Αθήνα και με εργασία που δεν μου επιτρέπει να λείπω μεγάλα διαστήματα λόγω μοναδικότητας στη θέση και υποχρεώσεων .

Καλό έιναι να πάρεις και άλλη γνώμη πριν πάρεις τις αποφάσεις σου. Άκου κι έναν άλλο γιατρό. Η θεραπεία είναι για την ενδομητρίωση. Προκαλείται τεχνητή εμμηνόπαυση με αυτές τις ενέσεις κι επειδή στην τελευταία ΕΤ που πετύχαμε εμφύτευση είχαμε κάνει αυτή τη θεραπεία, μου είπε θα κάνουμε τα ίδια ακριβως πάλι.

Πωπω δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι να έχεις όλα αυτά τα άγχη και επιπλέον το άγχος με τη δουλειά και τις αποστάσεις!  Είσαι πολύ δυνατή.. Ψάξου κι άλλο Νεφλη μου κι εύχομαι να καταφέρεις αυτ΄΄ο που τόσο επιθυμείς, με όποιο τρόπο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσια °♡♡ τι κανετε ;;υπαρχει καποια κοπελα που εχει ξεκινησει με καταστολη ωοηθηκων ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αύριο θα είναι η 5η μέρα και θα ξέρουμε αν έγιναν βλαστοκυστες τα 2 έμβρυα. 

Όσες είχατε πρήξιμο στην κοιλιά και ειδικά στο στήθος (δεν μου κάνουν τα σουτιέν) μετά από πόσο καιρό επανηλθατε; 

Πρέπει να τρώω συγκεκριμένες τροφές;

Λόγω ευερέθιστου εντέρου έχω κόψει πολλά για να συνέλθω γιατί υποφέρω.

Πολύ πρωτεΐνη, ασπράδια αυγων, νερακι, ελάχιστο υδατάνθρακα κ με το που αδιαθετήσεις θα ξεπρηστεις. Εάν πας σε ετ σε διαφορετικό κύκλο. Αλλιώς εύχομαι να ξεπρηστεις σε 9 μήνες!!🙏🏻❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annie! είπε:

Πολύ πρωτεΐνη, ασπράδια αυγων, νερακι, ελάχιστο υδατάνθρακα κ με το που αδιαθετήσεις θα ξεπρηστεις. Εάν πας σε ετ σε διαφορετικό κύκλο. Αλλιώς εύχομαι να ξεπρηστεις σε 9 μήνες!!🙏🏻❤️💙

Kαλημέρα! Θα κάνω εμβρυομεταφορά μετά από 2 κύκλους από δική μου επιλογή για να ηρεμήσω λίγο από τα φάρμακα και το έντερο μου. 

Σήμερα περιμένω τηλέφωνο από το κέντρο και δεν περναει η ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Kαλημέρα! Θα κάνω εμβρυομεταφορά μετά από 2 κύκλους από δική μου επιλογή για να ηρεμήσω λίγο από τα φάρμακα και το έντερο μου. 

Σήμερα περιμένω τηλέφωνο από το κέντρο και δεν περναει η ώρα!

Οπότε με το που αδιαθετήσεις θα ηρεμήσεις. Καλά αποτελέσματα!!!! Θα περιμένουμε νεότερα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Καλό έιναι να πάρεις και άλλη γνώμη πριν πάρεις τις αποφάσεις σου. Άκου κι έναν άλλο γιατρό. Η θεραπεία είναι για την ενδομητρίωση. Προκαλείται τεχνητή εμμηνόπαυση με αυτές τις ενέσεις κι επειδή στην τελευταία ΕΤ που πετύχαμε εμφύτευση είχαμε κάνει αυτή τη θεραπεία, μου είπε θα κάνουμε τα ίδια ακριβως πάλι.

Πωπω δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι να έχεις όλα αυτά τα άγχη και επιπλέον το άγχος με τη δουλειά και τις αποστάσεις!  Είσαι πολύ δυνατή.. Ψάξου κι άλλο Νεφλη μου κι εύχομαι να καταφέρεις αυτ΄΄ο που τόσο επιθυμείς, με όποιο τρόπο!!

Σε ευχαριστώ Ελισάβετ μου , το έχω σκεφτεί και εγώ να πάρω κι άλλη γνώμη ειλικρινά και έχω πάρει ήδη σε ένα από μεγάλα ονόματα αλλά πριν την τρίτη διαδικασία , όμως είμαι άνθρωπος που φοβάται και γενικά το άγνωστο τον τρομάζει και έχω συνηθίσει με αυτόν που έχω κατανοώ όμως πια πως πρέπει να αφήσω πίσω κάποια πράγματα .

Είχα και εγώ ενδομητρίωση σε χειρουργείο λαπαρουστεροσκόπησης που κάναμε που είπε ο γυναικολόγος ότι καυτηρίασε τις εστίες αλλά δεν μου έδωσε πότε άλλη θεραπεία εκτός από αντιβίωση μετά την επέμβαση .Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα και ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας είναι σημαντικό να νοίωθεις πως έχεις ανθρώπους έστω και άγνωστους που μοιράζεστε τα ίδια άγχη και αγωνίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Είχα μέρες να μπω και μου λείψατε😻

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όσες αναμένετε χοριακή και καλή δύναμη σε όσες βρισκόμαστε σε φάση προετοιμασίας και αναμονής!!!! Πού θα πάει, θα έρθει αυτό που περιμένουμε όλες!👶✌️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2024 at 1:17 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου γλυκο 🌻τελειωνω το αντιβιωτικο σχημα σε 4 μερες ...και ταυτοχρονα εχω ξεκινησει averkap το επομενο Σαββατο εχω εξετασεις αιματος να δουμε τις τιμες ωστε να παμε στη 2η φαση της θεραπειας που θα μπουν οι gonal γιατι δυστυχως οι menopur ειναι σε ελλειψη ...εσυυυυυ πως εισαι ;;

Μπεμπελούκα μου καλά μας τελειώματα με τις αντιβιώσεις🌷! Εμένα μου έχει συστήσει να συνεχίσω μέχρι την ετ και μάλιστα μου είπε ότι μετά στην περίπτωση (Παναγίτσα μου μακάρι) που θα έχουμε θετικό αποτέλεσμα, πάλι θα συνεχίσω με αντιβίωση από το στόμα, συμβατή όμως με εγκυμοσύνη. Μου είπε ότι η χρόνια ενδομητρίτιδα δεν εκριζώνεται, απλά την κρατάμε χαμηλά. Με την εγκυμοσύνη πέφτει το ανοσοποιητικό μας και είναι εύκολο να ξαναφουντώσει.... 

Άντε να ξεκινήσεις τη διέγερση με το καλό και να πάνε όλα περίφημα!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nefeli1980 είπε:

Σε ευχαριστώ Ελισάβετ μου , το έχω σκεφτεί και εγώ να πάρω κι άλλη γνώμη ειλικρινά και έχω πάρει ήδη σε ένα από μεγάλα ονόματα αλλά πριν την τρίτη διαδικασία , όμως είμαι άνθρωπος που φοβάται και γενικά το άγνωστο τον τρομάζει και έχω συνηθίσει με αυτόν που έχω κατανοώ όμως πια πως πρέπει να αφήσω πίσω κάποια πράγματα .

Είχα και εγώ ενδομητρίωση σε χειρουργείο λαπαρουστεροσκόπησης που κάναμε που είπε ο γυναικολόγος ότι καυτηρίασε τις εστίες αλλά δεν μου έδωσε πότε άλλη θεραπεία εκτός από αντιβίωση μετά την επέμβαση .Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα και ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας είναι σημαντικό να νοίωθεις πως έχεις ανθρώπους έστω και άγνωστους που μοιράζεστε τα ίδια άγχη και αγωνίες

Καλημέρα Νεφέλη!!! Εμένα δε μου συνέστησε λαπαροσκόπηση γιατί έχω ένα πολύ μικρό στίγμα ενδομητρίωσης. Μου ειπε οτι η θεραπεία με την averkarp ''θεραπεύει'' την ενδομητρίωσή μου. Δεν ξέρω να στο εξηγ΄ησω όμως παραπάνω..

Ναι προχώρα παρακάτω, θα νιώσεις πολύ καλύτερα πιστεύω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Είχα μέρες να μπω και μου λείψατε😻

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όσες αναμένετε χοριακή και καλή δύναμη σε όσες βρισκόμαστε σε φάση προετοιμασίας και αναμονής!!!! Πού θα πάει, θα έρθει αυτό που περιμένουμε όλες!👶✌️❤️

 

Καλημέρα Λιλη μας! Μας έλειψες!! Πώς είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρα Λιλη μας! Μας έλειψες!! Πώς είσαι?

Ελισάβετ μου γλυκιά! Έχω τα πάνω και τα κάτω μου.... Χτες έπαθα μια κρισάρα, διότι μπήκα στο fb και μου έσκασαν 3 ανακοινώσεις για μωράκια από φίλους.... Δεν ξέρω γιατί κάπως ένιωσα ότι βομβαρδίστηκα από τα νέα και άρχισα να κλαίω. Χάρηκα πάρα πολύ με τη χαρά τους, αλλά αυτόματα σκέφτηκα ότι εγώ έχω περάσει τόσο πόνο και ταλαιπωρία και δεν έχω πάρει ούτε μισή χαρά... Είναι τόσο άδικο... Όλη μέρα ήμουν ψιλοχάλια και το βράδυ που μίλησα με τον άνδρα μου κάπως ηρέμησα. Έχω παρατηρήσει ότι κάθε τόσο μου έρχεται ένα κύμα θλίψης και αν δεν το εκτονώσω με κάποιον τρόπο (κλάματα ως drama queen😁) δεν υποχωρεί. Τι να πώ, σήμερα είμαι καλύτερα, περιμένω και τις εξετάσεις του θυροειδή και τον άλλο μήνα πάω για την πολυπόθητη ετ!!!!

Εσύ πώς είσαι? Είδα ότι μπαίνεις σε love zone💞, μακάρι να μη χρειαστεί νέα διέγερση και να έρθει το θαυματάκι από μόνο του! Τι ωραίο που θα είναι αυτό🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Ελισάβετ μου γλυκιά! Έχω τα πάνω και τα κάτω μου.... Χτες έπαθα μια κρισάρα, διότι μπήκα στο fb και μου έσκασαν 3 ανακοινώσεις για μωράκια από φίλους.... Δεν ξέρω γιατί κάπως ένιωσα ότι βομβαρδίστηκα από τα νέα και άρχισα να κλαίω. Χάρηκα πάρα πολύ με τη χαρά τους, αλλά αυτόματα σκέφτηκα ότι εγώ έχω περάσει τόσο πόνο και ταλαιπωρία και δεν έχω πάρει ούτε μισή χαρά... Είναι τόσο άδικο... Όλη μέρα ήμουν ψιλοχάλια και το βράδυ που μίλησα με τον άνδρα μου κάπως ηρέμησα. Έχω παρατηρήσει ότι κάθε τόσο μου έρχεται ένα κύμα θλίψης και αν δεν το εκτονώσω με κάποιον τρόπο (κλάματα ως drama queen😁) δεν υποχωρεί. Τι να πώ, σήμερα είμαι καλύτερα, περιμένω και τις εξετάσεις του θυροειδή και τον άλλο μήνα πάω για την πολυπόθητη ετ!!!!

Εσύ πώς είσαι? Είδα ότι μπαίνεις σε love zone💞, μακάρι να μη χρειαστεί νέα διέγερση και να έρθει το θαυματάκι από μόνο του! Τι ωραίο που θα είναι αυτό🙏

Aχχχ η ζωή μου όλη αυτό που περιγράφεις με τις εγκυμοσύνες γύρω μου!! ξέρεις πόσες έχω κάνει mute??πλέον ό,τι περνάει από το χέρι μου το κάνω προκειμένου να με προστατέψω. Τα ίδια κι εγώ!! Είναι απόλυτα λογικό και να ξεσπάς όποτε νιώθεις να πιέζεσαι. Πρέπει να τα βγάζουμε από μέσα μας να μη συσσωρεύονται. Αυτές οι διακυμάνσεις της ψυχολογίας είναι απαίσιο πράγμα, παλέυω να το ισορροπήσω. Να μας πεις τα νέα!!

Ναι σιγά γελάω αχαχχαχα, όπως το λες, μόνο με θαύμα θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο, παρ όλα αυτά προσπαθήσαμε! Άντε κοντεύεις κι εσύ τι ωραία! με το καλό όλα! Εύχομαι κανένα άλλο εμπ΄όδιο και να περάσει γρήγορα ο καιρός να πας ήρεμη και χαλαρή στην ΕΤ σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Kαλημέρα! Θα κάνω εμβρυομεταφορά μετά από 2 κύκλους από δική μου επιλογή για να ηρεμήσω λίγο από τα φάρμακα και το έντερο μου. 

Σήμερα περιμένω τηλέφωνο από το κέντρο και δεν περναει η ώρα!

Καλημέρα Αγάπη! Σ στλ θετική ενέργεια ολα καλά θα πάνε θα το δεις…. 💫🫶🏻🌈🙏

ενημέρωσε μας μόλις εχεις νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλημέρα Αγάπη! Σ στλ θετική ενέργεια ολα καλά θα πάνε θα το δεις…. 💫🫶🏻🌈🙏

ενημέρωσε μας μόλις εχεις νέα

Λοιπον, το ένα εμβρυο επρεπε να γίνει σημερα βλαστοκυστη και προς το παρον δεν εχει γίνει κ θα το αφησουν αλλο ενα 24ωρο. Το δε΄υτερο εμβρυο που είχε διαφορά 24ωρου απο το πρώτο θα ξερουμε αυριο και για αυτο. Να σου πω την α΄ληθεια δεν ειμαι αισιοδοξη αλλα ειμαι καλά γιατι από την αρχη ειμαι συγκρατημένη και πιστευω όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Δεν θα κάνω τρίτη προσπάθεια και θα σκεφτουμαι την δωρεά ωαρίων.

Οπότε αναμ΄ένουμε αύριο το τελικό αποτέλεσμα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Είχα μέρες να μπω και μου λείψατε😻

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όσες αναμένετε χοριακή και καλή δύναμη σε όσες βρισκόμαστε σε φάση προετοιμασίας και αναμονής!!!! Πού θα πάει, θα έρθει αυτό που περιμένουμε όλες!👶✌️❤️

 

Καλημερα Lilly. Πως είσαι; Εγω 3 μέρα από την ΕΤ. Όλες θα τα καταφέρουμε… το θέλουμε τοσο πολύ π δεν γίνετε να μην μας συμβεί.✌️🙏🌈😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Λοιπον, το ένα εμβρυο επρεπε να γίνει σημερα βλαστοκυστη και προς το παρον δεν εχει γίνει κ θα το αφησουν αλλο ενα 24ωρο. Το δε΄υτερο εμβρυο που είχε διαφορά 24ωρου απο το πρώτο θα ξερουμε αυριο και για αυτο. Να σου πω την α΄ληθεια δεν ειμαι αισιοδοξη αλλα ειμαι καλά γιατι από την αρχη ειμαι συγκρατημένη και πιστευω όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Δεν θα κάνω τρίτη προσπάθεια και θα σκεφτουμαι την δωρεά ωαρίων.

Οπότε αναμ΄ένουμε αύριο το τελικό αποτέλεσμα.

 

Δεν θέλουμε να κάνουμε  συλλογή από έμβρυα. Θέλουμε αυτά τα 1-2 να ειναι υγιές εμβρυάκια… θα τα καταφέρουν τα εμβρυακια σ θα το δεις. σ στλ μια μεγάλη αγκαλιά🫂😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

Λοιπον, το ένα εμβρυο επρεπε να γίνει σημερα βλαστοκυστη και προς το παρον δεν εχει γίνει κ θα το αφησουν αλλο ενα 24ωρο. Το δε΄υτερο εμβρυο που είχε διαφορά 24ωρου απο το πρώτο θα ξερουμε αυριο και για αυτο. Να σου πω την α΄ληθεια δεν ειμαι αισιοδοξη αλλα ειμαι καλά γιατι από την αρχη ειμαι συγκρατημένη και πιστευω όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Δεν θα κάνω τρίτη προσπάθεια και θα σκεφτουμαι την δωρεά ωαρίων.

Οπότε αναμ΄ένουμε αύριο το τελικό αποτέλεσμα.

 

Αγάπη μου καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου, αλλά κάνε μια τελευταία υπομονούλα....🌼 αύριο θα ξέρεις πώς πήγε η ανάπτυξη των εμβρύων σου! Δεν ξέρεις, μπορεί και τα δυο να προχωρήσουν! Ακόμα και ένα, θα είναι ότι πρέπει για την προσπάθειά σου! Είναι πολύ δύσκολη η φάση στην οποία βρίσκεσαι, αλλά να θυμάσαι ότι είσαι ακόμα in the game! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλημερα Lilly. Πως είσαι; Εγω 3 μέρα από την ΕΤ. Όλες θα τα καταφέρουμε… το θέλουμε τοσο πολύ π δεν γίνετε να μην μας συμβεί.✌️🙏🌈😘

Τι ωραία Νικόλ μου! έβαλες 1 ή 2? Όλη μας η θετική ενέργεια είναι μαζί σου🙏✌️💪! Εύχομαι να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη και το μικρό σου θαυματάκι να έχει αρχίσει να μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...