Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις On 7/2/2024 at 3:51 ΜΜ, ο/η nolea είπε:

Αυτή τη στιγμή είμαι ακριβώς σ αυτή τη κατάσταση,  θέλω να πάρω τεστ σήμερα ώστε να μπορώ να κλάψω άνετα σπίτι μου και κάπως να έχω συνέλθει μέχρι αύριο. 4η προσπάθεια βλαστοκυστες 5ημερων και καφε υγρα τις 3 τελευταίες μέρες!!

Κορίτσι μου έκανες χοριακη τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 7/2/2024 at 11:40 ΠΜ, ο/η nolea είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Παρακολουθώ το φόρουμ 3 χρόνια τώρα! Είστε η παρέα μου σε κάθε δύσκολη στιγμή και έχω πάρει πολλές φορές κουράγιο από τις εμπειρίες σας! Είμαι στη 4η προσπάθεια με 2 βλαστοκυστες 5ημερων και 1 μέρα πριν τη χοριακη!πριν 3 μέρες είχα πόνους περιόδου και καφε υγρα με βλεννη αραιά! Τα οποία σχεδόν έχουν σταματήσει οι πονοι είναι πιο ήπιοι ίσως λίγο περισσότερο η μέση και τα πόδια μου πονουν.  Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι προγνωστικό για κάτι κακό, εσείς είχαμε παρόμοια εμπειρία??

Γεια σου κορίτσι μου...! Δεν μπορείς να ξέρεις καθόλου, μόνο η χοριακή θα δείξει. Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι θετική🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Spanakopita είπε:

Είμαι αλλά δεν πάει πολύ καλά. Τουλάχιστον η γιατρός δεν ήτανε πολύ ευχαριστημένος από τον δεύτερο υπερηχο (ο πρώτος ήτανε κομπλέ την προηγούμενη βδομάδα). Είδαμε το μικρούλι οκει και οι 2 σακοι, αλλά το εμβρυο είναι λίγο μικρό για την μέρα που είμαι (6mm αντί 8mm) και δεν είδαμε καθαρή καρδιακη λειτουργια, δεν ήτανε τελείως σίγουρη η γιατρός και για αυτό επιφυλακτική. Μας ειπε ειναι και νωρις, μεχρι την αλλη βδομαδα αλλάζουν τα πράγματα,  αλλα επειδή είμαι πραγματιστρια πάντα, δεν έχω ελπίδες. Τα ίδια μου έλεγαν και την προηγούμενη φορά και δεν είχαμε δει καν εμβρυο στην εγκυμοσυνη,.γενικά προσπαθούν και οι γιατροί να μην κάνουνε βιαστικές κινήσεις σε περίπτωση που όντως έχει καλή εξέλιξη. Δεν πήρα όμως πολύ αισιοδοξία αυτή την φορά από την γιατρό. 

Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά... λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου.

Είναι πολύ καλό που δεν παρα- ενθουσιάζεσαι γιατί έτσι είναι τα πράγματα, ποτέ δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθεί μια εγκυμοσύνη, ειδικά στο αρχικό στάδιο. Πραγματικά εύχομαι η συνέχεια να είναι ανέφελη και να προχωρήσουν όλα όπως πρέπει!💪🙏✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά... λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου.

Είναι πολύ καλό που δεν παρα- ενθουσιάζεσαι γιατί έτσι είναι τα πράγματα, ποτέ δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθεί μια εγκυμοσύνη, ειδικά στο αρχικό στάδιο. Πραγματικά εύχομαι η συνέχεια να είναι ανέφελη και να προχωρήσουν όλα όπως πρέπει!💪🙏✌️

Ευχαριστώ πολύ, ναι η αλήθεια είναι ότι αυτή την περίοδο την είχα φανταστεί τελείως αλλιώς, και όχι συνέχεια να αγχώνομαι αλλά η ζωή είναι έτσι μερικές φορές. Προσπαθώ να μην έχω πολλές ελπίδες, ευχαριστώ όμως πολύ για τα καλά σου λόγια και για σένα επιτυχία στον στόχο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Θα ήθελα την άποψη σας και την εμπειρία σας. 

Το 2019 (37 χρ) έκανα την πρωτη διεγερση σε δημοσιο νοσοκομειο, 11 ωοθηλακια απο τα οποια τα 6 ήταν ανώριμα ωάρια. Δεν θυμαμαι ακριβως τι μου ειπαν στο τηλ αλλα ειπαν οτι δεν προχώρησε κανενα. Τ΄ότε απογοητευτηκα παρα πολυ γιατι περιμενα να φτασω έστω μέχρι την εμβρυομεταφορα.

Αναρωτιέμαι αν επρεπε να μας δωσουν γραπτως την πορεία/αποτελεσμα της ωοληψίας.

Την Παρασκευή, μετα από 5 χρόνια και 41 χρ, έκανα την δευτερη ωοληψία σε άλλο γιατρό και ιδιωτικό εργαστήριο. Πήραμε 5 ωοθηλάκια με 2 ωάρια. Χτες με ενημέρωσαν ότι και τα 2 ήταν ανώριμα, στη συνεχεια το 1 ωριμασε, γονιμοποιηθηκε και εχουμε 1 εμβρυο. Το άλλο ωαριο αργοτερα ωριμασε και το εβαλαν για γονιμοποιηση και θα μαθουμε σημερα αν γινει εμβρυο. Στη συνέχεια θα περιμενουμε μεχρι την Τετάρτη να γινουν βλαστοκυστες και να τα καταψυχθουν.

Μετά απο αυτά τα γεγονότα, αναρωτιώμαστε με τον άντρα μου: Πως γίνεται 5 χρονια νεοτερη να βγαλω 6 ανώριμα και να μην ωριμασει κανενα και τωρα να βγάλω 2 ανωριμα κ να ωριμασουν κ τα 2! Αμφιβάλλουμε αν είναι τυχαίο γεγονός γιατι ειναι πολλά και απο τα 6 να μην ωριμασει κανενα.

Υπαρχει περιπτωση να κρατανε αρχείο απο το 2019 στο δημοσιο εργαστήριο και να  μου στείλουν αντίγραφο; 

Επίσης, ο γιατρός μου είπε ότι λόγω ιστορικού ενδομητρίωσης (αυτο είναι το προβλημα μου, δεν εχουμε ανακαλυψει κατι αλλο. Έχω κάνει και το μεγαλο πακετο εξετασεων στην γνωστή αιματολόγο), τα ωαρια δεν ωριμάζουν ευκολα μεσα στα ωοθηλακια και οταν τα βγαζουν εχουν την δυναμικη να ωριμασουν από μόνα τους, αλλιως το εργαστηριο έχει την δυνατοτητα να τα ωριμάσει. 'Αρα μήπως στο δημόσιο δεν έκαναν την διαδικασία που έπρεπε για να ωριμάσουν;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θα ήθελα την άποψη σας και την εμπειρία σας. 

Το 2019 (37 χρ) έκανα την πρωτη διεγερση σε δημοσιο νοσοκομειο, 11 ωοθηλακια απο τα οποια τα 6 ήταν ανώριμα ωάρια. Δεν θυμαμαι ακριβως τι μου ειπαν στο τηλ αλλα ειπαν οτι δεν προχώρησε κανενα. Τ΄ότε απογοητευτηκα παρα πολυ γιατι περιμενα να φτασω έστω μέχρι την εμβρυομεταφορα.

Αναρωτιέμαι αν επρεπε να μας δωσουν γραπτως την πορεία/αποτελεσμα της ωοληψίας.

Την Παρασκευή, μετα από 5 χρόνια και 41 χρ, έκανα την δευτερη ωοληψία σε άλλο γιατρό και ιδιωτικό εργαστήριο. Πήραμε 5 ωοθηλάκια με 2 ωάρια. Χτες με ενημέρωσαν ότι και τα 2 ήταν ανώριμα, στη συνεχεια το 1 ωριμασε, γονιμοποιηθηκε και εχουμε 1 εμβρυο. Το άλλο ωαριο αργοτερα ωριμασε και το εβαλαν για γονιμοποιηση και θα μαθουμε σημερα αν γινει εμβρυο. Στη συνέχεια θα περιμενουμε μεχρι την Τετάρτη να γινουν βλαστοκυστες και να τα καταψυχθουν.

Μετά απο αυτά τα γεγονότα, αναρωτιώμαστε με τον άντρα μου: Πως γίνεται 5 χρονια νεοτερη να βγαλω 6 ανώριμα και να μην ωριμασει κανενα και τωρα να βγάλω 2 ανωριμα κ να ωριμασουν κ τα 2! Αμφιβάλλουμε αν είναι τυχαίο γεγονός γιατι ειναι πολλά και απο τα 6 να μην ωριμασει κανενα.

Υπαρχει περιπτωση να κρατανε αρχείο απο το 2019 στο δημοσιο εργαστήριο και να  μου στείλουν αντίγραφο; 

Επίσης, ο γιατρός μου είπε ότι λόγω ιστορικού ενδομητρίωσης (αυτο είναι το προβλημα μου, δεν εχουμε ανακαλυψει κατι αλλο. Έχω κάνει και το μεγαλο πακετο εξετασεων στην γνωστή αιματολόγο), τα ωαρια δεν ωριμάζουν ευκολα μεσα στα ωοθηλακια και οταν τα βγαζουν εχουν την δυναμικη να ωριμασουν από μόνα τους, αλλιως το εργαστηριο έχει την δυνατοτητα να τα ωριμάσει. 'Αρα μήπως στο δημόσιο δεν έκαναν την διαδικασία που έπρεπε για να ωριμάσουν;

 

 

 Καλημέρα κορίτσι μου!! Αν θες την γνώμη μου μην αναλώνεται στο τι εγινε τότε γιατί δεν αλλάζει κάτι. Αν το σκεφτόσουν τότε ίσως σου έδιναν κ γραπτώς ενα χαρτί αλλά κ πάλι εσύ έμβρυα δε θα είχες. Μπορεί να μην ήταν ένας καλός κυκλος για εσένα. Μπορεί να μην έκαναν καλα τη δουλειά τους.Ποιος θα στο πει; κανείς. Και στα ιδιωτικά πάντως τηλεφωνικά μας ενημερώνουν για τα ωάρια μόνο όταν φτάσεις στην ετ δίνουν χαρτί τουλάχιστον εγώ σε δύο κέντρα αυτήν την εμπειρία εχω.Μείνε στο θετικό ότι έχετε ένα εμβρυακι κ περιμένετε κ ένα ακόμα κ με το καλό να γίνουν βλαστοκύστες.  Επίσης όσες έχουν λίγα ωάρια είναι ρίσκο να τα αφήνεις για βλαστοκυστη μπορει να χαθούν.  Σκέψου κ το ενδεχόμενο 3ης μέρας γιατί κ αυτά δίνουν εγκυμοσύνη. Καλά αποτελέσματα!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nicol🦩 καλημεραααα!!!!! Η σκεψη μου ειναι μαζι σου σημερα!!!!! Ολα ν πανε τελεια κ να φωλιασουν τα εμβρυακια σας στην κοιλια σου!!! 🙏❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θα ήθελα την άποψη σας και την εμπειρία σας. 

Το 2019 (37 χρ) έκανα την πρωτη διεγερση σε δημοσιο νοσοκομειο, 11 ωοθηλακια απο τα οποια τα 6 ήταν ανώριμα ωάρια. Δεν θυμαμαι ακριβως τι μου ειπαν στο τηλ αλλα ειπαν οτι δεν προχώρησε κανενα. Τ΄ότε απογοητευτηκα παρα πολυ γιατι περιμενα να φτασω έστω μέχρι την εμβρυομεταφορα.

Αναρωτιέμαι αν επρεπε να μας δωσουν γραπτως την πορεία/αποτελεσμα της ωοληψίας.

Την Παρασκευή, μετα από 5 χρόνια και 41 χρ, έκανα την δευτερη ωοληψία σε άλλο γιατρό και ιδιωτικό εργαστήριο. Πήραμε 5 ωοθηλάκια με 2 ωάρια. Χτες με ενημέρωσαν ότι και τα 2 ήταν ανώριμα, στη συνεχεια το 1 ωριμασε, γονιμοποιηθηκε και εχουμε 1 εμβρυο. Το άλλο ωαριο αργοτερα ωριμασε και το εβαλαν για γονιμοποιηση και θα μαθουμε σημερα αν γινει εμβρυο. Στη συνέχεια θα περιμενουμε μεχρι την Τετάρτη να γινουν βλαστοκυστες και να τα καταψυχθουν.

Μετά απο αυτά τα γεγονότα, αναρωτιώμαστε με τον άντρα μου: Πως γίνεται 5 χρονια νεοτερη να βγαλω 6 ανώριμα και να μην ωριμασει κανενα και τωρα να βγάλω 2 ανωριμα κ να ωριμασουν κ τα 2! Αμφιβάλλουμε αν είναι τυχαίο γεγονός γιατι ειναι πολλά και απο τα 6 να μην ωριμασει κανενα.

Υπαρχει περιπτωση να κρατανε αρχείο απο το 2019 στο δημοσιο εργαστήριο και να  μου στείλουν αντίγραφο; 

Επίσης, ο γιατρός μου είπε ότι λόγω ιστορικού ενδομητρίωσης (αυτο είναι το προβλημα μου, δεν εχουμε ανακαλυψει κατι αλλο. Έχω κάνει και το μεγαλο πακετο εξετασεων στην γνωστή αιματολόγο), τα ωαρια δεν ωριμάζουν ευκολα μεσα στα ωοθηλακια και οταν τα βγαζουν εχουν την δυναμικη να ωριμασουν από μόνα τους, αλλιως το εργαστηριο έχει την δυνατοτητα να τα ωριμάσει. 'Αρα μήπως στο δημόσιο δεν έκαναν την διαδικασία που έπρεπε για να ωριμάσουν;

 

 

Γεια σου agapi. Συμφωνώ με τη Zenia z σε ό,τι σου έγραψε. Δεν έχει νόημα να το σκαλίζεις τώρα πια, αλλά να επικεντρωθείς στη νέα σου προσπάθεια. Είναι πολύ πιθανό αυτό που λες, να μην έγινε καλή δουλειά στο δημόσιο. Λόγω αμέλειας ίσως, λόγω ανεπάρκειας υποδομών... ποιος ξέρει. Αν θέλετε, για να σας φύγει το βάρος, κάντε τους μια ερώτηση αν κρατάνε αρχείο. Δεν γνωρίζω. Δεν αποκλείεται όμως. Πάντως, ούτε και στα ιδιωτικά κέντρα υποβοηθούμενης δίνουν αναφορά για την ωοληψία. Μια περίληψη της προσπάθειας δίνουν με την ετ, όπου γράφει αριθμό ωαρίων που συλλέχθηκαν, γονιμοποιήθηκαν, έφτασαν D3 ή βλαστοκύστη, καταψύχθηκαν και τελικώς πόσα και τι ποιότητας εμφυτεύτηκαν. Και δυο πληροφορίες για το σπέρμα. Αυτό είναι όλο. Αν δεις δηλαδή και γραπτώς το αποτέλεσμα της ωοληψίας τι θα αλλάξει; Θα βγάλεις κάποιο συμπε΄ρασμα για το τι έγινε τότε;

Έχεις πάντως το δεδομένο και από το '19 και τώρα ότι τα ωάριά σου ωριμάζουν δύσκολα, αυτό ίσως είναι κάτι που πρέπει να κοιτάξετε και να διορθώσετε (αν γίνεται). Για τον αριθμό των ωοθυλακίων, μήνας από μήνα διαφέρει. Κι εγώ, που έχουμε ίδια ηλικία και είμαι χαμηλή ανταποκρίτρια, κυμαίνομαι από 2 έως 7-8, αναλόγως τον κύκλο... και συμβαίνει αυτό από τότε που ξεκίνησα κι εγώ την εξωσωματική και ακόμα και τώρα. Είναι να "σου κάτσει" ο καλός ο μήνας και κυρίως η σωστή, υγιής βλαστοκύστη. Εύχομαι να προχωρήσουν και τα δύο εμβρυάκια σου και να είναι η τυχερή σου εμβρυομεταφορά αυτή! Καλή επιτυχία!❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Nicol🦩 καλημεραααα!!!!! Η σκεψη μου ειναι μαζι σου σημερα!!!!! Ολα ν πανε τελεια κ να φωλιασουν τα εμβρυακια σας στην κοιλια σου!!! 🙏❤️🧿

Σε ευχαριστω πολύ Αντωνία μ🙏🙏🙏  τα καλύτερα ευχομαι κ σε εσενα καλη μ. εκανα την Ετ μ 2 εμβρυακια. Η εμβρυολογος μ ειπε οτι ειναι πολύ καλά εμβρυακια…. . Ο Γιατρός μ με βάση την ποιότητα κ την ηλικία μ λεει οτι θα εχουμε θετικό αποτέλεσμα. Ευχομαι να μας βοηθήσει η Παναγίτσα μας κ να εχουμε θετικό αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

Σε ευχαριστω πολύ Αντωνία μ🙏🙏🙏  τα καλύτερα ευχομαι κ σε εσενα καλη μ. εκανα την Ετ μ 2 εμβρυακια. Η εμβρυολογος μ ειπε οτι ειναι πολύ καλά εμβρυακια…. . Ο Γιατρός μ με βάση την ποιότητα κ την ηλικία μ λεει οτι θα εχουμε θετικό αποτέλεσμα. Ευχομαι να μας βοηθήσει η Παναγίτσα μας κ να εχουμε θετικό αποτέλεσμα. 

Καλη επιτυχία κορίτσι μου🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Σε ευχαριστω πολύ Αντωνία μ🙏🙏🙏  τα καλύτερα ευχομαι κ σε εσενα καλη μ. εκανα την Ετ μ 2 εμβρυακια. Η εμβρυολογος μ ειπε οτι ειναι πολύ καλά εμβρυακια…. . Ο Γιατρός μ με βάση την ποιότητα κ την ηλικία μ λεει οτι θα εχουμε θετικό αποτέλεσμα. Ευχομαι να μας βοηθήσει η Παναγίτσα μας κ να εχουμε θετικό αποτέλεσμα. 

Mε το καλο να ερθει η θετικη χοριακη!!!! Θ αγωνιω μαζι σου!!! 🤞🥰❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλη επιτυχία κορίτσι μου🙏🙏🙏

Σε ευχαριστω love μ! Καλά αποτέλεσμα εύχομαι κ σε εσένα… θυμασαι μ ποτε εχεις χοριακή εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Σε ευχαριστω love μ! Καλά αποτέλεσμα εύχομαι κ σε εσένα… θυμασαι μ ποτε εχεις χοριακή εσυ;

Την Πέμπτη είναι να πάω. Έχω πολύ αγχος🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2024 at 10:36 ΠΜ, ο/η lilly1984 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!! Εμείς δεν ξέρουμε αίτιο, ποτέ δεν είχε βρεθεί κάτι σε καλλιέργεια ή άλλες εξετάσεις! Μόνο στην υστεροσκόπηση φάνηκε η φλεγμονή και γι αυτό ακολουθώ εγχύσεις και αντιβιώσεις από το στόμα! Άντε με το καλό να τελειώσουμε και οι δυο!!!! Εγώ έκανα και επιβεβαιωτική υστεροσκόπηση και φάνηκε ότι είναι όλα καλά, τώρα περιμένω τον επόμενο μήνα να αδιαθετήσω και να προετοιμαστώ για την ετ. Εσύ προσπαθείς φυσικά ή με εξωσωματική?

Καλησπερα κοριτσι μου γλυκο 🌻τελειωνω το αντιβιωτικο σχημα σε 4 μερες ...και ταυτοχρονα εχω ξεκινησει averkap το επομενο Σαββατο εχω εξετασεις αιματος να δουμε τις τιμες ωστε να παμε στη 2η φαση της θεραπειας που θα μπουν οι gonal γιατι δυστυχως οι menopur ειναι σε ελλειψη ...εσυυυυυ πως εισαι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας ομορφες φιλες μου !!καλη επιτυχια σε ολες και καλα αποτελεσμαρα σε οσες αναμενουν χοριακη ...... σας στελνω ενα μεγαλο δυνατο φιλι απο την ζωη μου το κοριτσακι μου ....και ευχομαι μονο τυχη να σας φερει ❤❤❤❤❤❤❤👑👑👑👑👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶πολλα πολλα μπεμπακια και ας μην προλαβενουμε ουτε τουαλετα  να παμε 😂😂😂 ειμαστε δυνατες και θα βρισκουμε λυσεις .......🧿🧿💪💪💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2024 at 11:31 ΠΜ, ο/η nefeli1980 είπε:

Το παράθυρο εμφύτευσης είναι άλλο από το μικροοβίωμα γιατί εγώ νόμιζα είναι το ίδιο Ελισαβετ μου  ή γίνεται με μία εξέταση ? Σκέφτομαι να προχωρήσω να σου πω την αλήθεια , αν και θα είναι επιπλέον κόστος για εμάς πάλι και συγχρόνως έκλεισα ένα ραντεβού και για μια δεύτερη γνώμη όμως τελικά είναι δύσκολο να ζητάς και άλλες γνώμες γιατί και τα ραντεβού κοστίζουν από 100-150 ευρώ . Εσύ είσαι λίγο καλύτερα ?

Καλημέρα Νεφέλη μου!  Είναι σε μία εξέταση και τα δύο. Μία φορά δλδ την έκανα, κόστισε 1500 και ΄΄ηταν και για το μικροβίωμα και για παράθυρο. Στο παράθυρο είχα 10 ώρες περίπου διαφορά από το σύνηθες και στην τελευταία ΕΤ ξεκινήσαμε προγεστερόνη νω΄ριτερα. Μας έδειξε κάτι δηλαδή. Βέβαια ο γιατρός μου είπε ότι δεν μπορεί να πει με σιγουριά αν ήταν αυτό ο λόγος που δεν γινόταν τις άλλες φορές εμφύτευση, γιατί είναι λιγες οι ώρες διαφορά. Αλλά για το μικροβίωμα και το περιβάλλον της μήτρας είναι πολύ σημαντικό να έχεις μια εικόνα. Εμένα απλά μου συνέστησαν να πάρω επιπλέον κάποιους γαλακτοβάκιλλους.

Αν είμαι καλύτερα??χαχα σε καταστολή είμαι μέχρι να αρχίσουμε με την ωοληψια. καλά δε με λες..Εσυ πως είσαι ?Θυμισέ μου που βρίσκεσαι τώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2024 at 12:36 ΠΜ, ο/η Love13 είπε:

Την Πέμπτη είναι να κάνω χοριακη. Εγώ από την δεύτερη μέρα της εμβρυομεταφορας,έχω πολύ έντονους πόνους περιοδου. Νιώθω όλη την ώρα σαν να πρόκειται να  αδιαθετησω😏. Δεν είναι μικρά πονακια που με κάνουν να ελπίζω. 

Είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα να ξέρεις , γιατί περιγράφεις όσα είχα κι έγω στην τελευταία μου επιτυχημενη ΕΤ. Κοντεύεις κάνε λίγο ακόμα τπομονή και  μην παραδίδεις τα όπλα!!! Εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Την Πέμπτη είναι να πάω. Έχω πολύ αγχος🙏

Υπομονή κοριτσάκι μ. Εγω νιωθω πολυ ήρεμη, δεν το περίμενα αυτο απο εμενα🤣.  Σ έβαλε ο γιατρός να κάνεις εξέταση προγεστερονη σ μετά την εμβρυομεταφορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα να ξέρεις , γιατί περιγράφεις όσα είχα κι έγω στην τελευταία μου επιτυχημενη ΕΤ. Κοντεύεις κάνε λίγο ακόμα τπομονή και  μην παραδίδεις τα όπλα!!! Εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!!

Μακάρι κοριτσι μου,αλλά έκανα σήμερα ένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης και ήταν αρνητικό. Θεωρώ ότι κάτι θα έδειχνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποσες μερες θα πας για χοριακή?? Εσύ έβαλες βλαστοκυστες είδα. Όχι δεν με έβαλε να κάνω. Απλά  παίρνω προγεστερόνη κολπικά το πρωί και το βραδυ σε ενέσιμη μορφή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Σε ποσες μερες θα πας για χοριακή?? Εσύ έβαλες βλαστοκυστες είδα. Όχι δεν με έβαλε να κάνω. Απλά  παίρνω προγεστερόνη κολπικά το πρωί και το βραδυ σε ενέσιμη μορφή 

Εγώ έχω την άλλη Τρίτη. Ναι 2 βλαστοκυστες βάλαμε. Ναι ούτε εμένα μ έβαλε εξετάσεις. Νομίζω είναι νωρίς ακόμη για τεστ. Λίγο υπομονούλα κ σκέψου θετικά🫶🏻😘🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Εγώ έχω την άλλη Τρίτη. Ναι 2 βλαστοκυστες βάλαμε. Ναι ούτε εμένα μ έβαλε εξετάσεις. Νομίζω είναι νωρίς ακόμη για τεστ. Λίγο υπομονούλα κ σκέψου θετικά🫶🏻😘🙏

Kοριτσι μου φαίνεσαι τόσο αισιόδοξος άνθρωπος. Εύχομαι να σου πάνε όλα τελεια💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Kοριτσι μου φαίνεσαι τόσο αισιόδοξος άνθρωπος. Εύχομαι να σου πάνε όλα τελεια💗

Όλα θα μας πάνε καλά…🌈👶🏻 το θέλουμε τόσο πολύ κ θα τα κατάφέρουμε🫶🏻🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2024 at 10:26 ΠΜ, ο/η nefeli1980 είπε:

RAM μου μακάρι να μπορούσα να μιλήσω μαζί σου λίγο πιο προσωπικά με μηνύματα αλλά είμαι ακόμη  δοκιμαστικό μέλος  γιατί βλέπω ότι είσαι ένας άνθρωπος που το ψάχνει πολύ και ΄σίγουρα θα με βοηθούσες πάρα πολύ . Να ακούσεις αυτό που διαισθάνθηκες και ΄εγώ νοιώθω πως κάτι σε κρατάει και καταλαβαίνω πως έχεις και εσύ όπως και όλες μας μια συναισθηματική ένωση με τον προηγούμενο ιατρό σου  και σίγουρα η οικονομική διαφορά παίζει κι αυτή μεγάλο ρόλο .

Νεφέλη, σου έστειλα πμ. Ελπίζω να μπορείς να το δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια όταν έχεις πονοκεφαλους τι κάνεις???? Επιτρέπεται να πιούμε 2 ντεπον μικρά μήπως κ περάσει? Γενικά εμένα με πιάνει συχνά πυκνά αλλά η αλήθεια είναι ότι τελευταία δεν με πιάνει συχνά όμως χτες είχαμε βαφτιση κ λίγο το ξενύχτι λίγο ο αέρας εκεί σήμερα είμαι χάλια...κ το κεφάλι άμα σε πεθαίνει είναι ότι χειρότερο!!!!!
    • Ααα μαζί έχουμε γιατρό ωχ μέσα στην ζεστη σε έβαλε ; Ζορικο.. εγω έχω ραντεβού δεκα παρά τέταρτο Το πλακούντα σε πιο νούμερο σε έχει 2 ή 3;  εμενα είναι στο 2  εγω το λικνο θέλω να στήσω όπου ναναι θα το ετοιμάσω σιγά σιγά.. έπλυνα ρούχα σεντόνια πετσέτες αβγό καλαθουνα τα έχω έτοιμα μόνο την φώλια θέλω να πλύνω 
    • Γεια σας κορίτσια!    εχω κι εγω αυριο γιατρό στις 1:20, καταμεσήμερο αλλά τελοσπαντων. Περιμενω να πάω  για να της πω αυτά για την Doppler και για τον πλακούντα οτι άρχισε να γερνάει να δω τι θα μ πει κ αυτή.    εμενα μουδιαζαν τα χέρια πριν καιρο, αλλά τωρα σταμάτησαν.    κορίτσια μου τα δωμάτια, κούνιες, κλπ ποτε θα αρχίσετε να ετοιμάζετε; Εγω ακομα ολα στα κουτιά τα εχω, εκτός απο την κούνια που την έφεραν στημένη, όμως δεν την έστρωσα ή κατι.    
    • Καρδιολογο μου ειχε πει και εμενα  να παω να κανω εναν ελεγχο οταν μπω στο τριτο τριμηνο. Προληπτικα. Για οφθαλμιατρο δεν μου ειπε κατι.
    • @Elkεμένα δεν μου μουδιάζουν τα χέρια.ισως το πρωί να τα αισθάνομαι λίγο πρησμένα.. @maroo8ούτε εμένα μου είπε κάτι για γιατρούς! Για τον καρδιολογικά που σου είπε εννοούσε έτσι γενικά; Μήπως επειδή πλησιάζει στον μήνα σου το λέει σε όλες τις έγκυες για να είναι καλυμμένος; @nanoukoεγώ άλλες φορές νομίζουμε ότι έχει πάρει θέση άλλες όχι. Τον αισθάνομαι να στριφογυρναει πάντως  Την Πέμπτη έχω Doppler και θα δούμε τελικά πού είναι 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...