Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις On 6/2/2024 at 11:14 ΠΜ, ο/η nefeli1980 είπε:

Μου είπε να κάνουμε υστεροσκόπηση ξανά γιατί είχαμε κάνει το 2022 στην πρώτη ωοληψία και έχουν περάσει δύο ε΄τη και επίσης μου είπε να κάνουμε η μαζί με την υστεροσκόπηση μια εξέταση για το μικροβίωμα του ενδομητρίου ή εάν θέλω να την κάνουμε και στο ιατρείο του για να ελέγξουμε κάποια θέματα σχετικά με το ενδομήτριο μήπως από υπάρχει μια ευθύνη και εκεί , πέρα από τα ωάρια λόγω ηλικίας , που δεν γίνεται εμφύτευση . Το σκέφτομαι αλλά δεν έχω και άλλη επιλογή μετά θα πρέπει να πάω με δωρεά και ακόμη μου είναι δύσκολο να το διαχειριστώ μέσα μου θέλω χρόνο .

 

Καλό μου ακούγεται..Κι εγώ έχω κάνει την εξέταση για το μικροβίωμα μαζί με το παράθυρο εμφύτευσης. Βλ΄έπεισ πολλά με αυτή την εξέταση, και μπορεί να βρεις όντως κάτι που δεν το εντοπίζατε ως τώρα. Αν λοιπόν υπάρχει και αυτό που μπορείς να κάνεις, σκέψου το και κάντο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Γειά σου Ελισσαβετ! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Λοιπόν, ο γιατρός αυτός μου έδωσε μια εντελώς διαφορετική προσέγγιση απ όσα έκανα ως τωρα. Άλλο πρωτόκολλο, άλλα φάρμακα, πιο σύγχρονη οπτική... Σχεδόν μου ακύρωσε όσα έκανα ως τώρα, ως ξεπερασμένα. Αυτό που κρατάω κυρίως είναι ότι ενδεχομένως πρέπει να επαναλάβω την υστεροσκοπηση που είχα κάνει πριν 2,5 χρόνια, ώστε να είναι σίγουρος ότι μπορεί να προχωρήσει σε ετ. Συμφώνησε στη λογική μου να παρακολουθήσουμε κάποιους κύκλους ώστε να βρούμε έναν καλό μήνα και τότε να κάνουμε διέγερση. Δεν μου ειπε τπτ για φυσικούς και για ποιότητα ωαρίων και μάλιστα στον υπέρηχο, χωρίς να είμαι καν σε γόνιμες, είδαμε 4 ίσως και 5 ωοθυλακια. Άρα όλα καλά. Επιβεβαιωθηκα😉

Απ την άλλη με προβλημάτισε η διάρκεια της μεθόδου που προτείνει, η ποσοτητα φαρμακων που προτεινε, ενα τρίμηνο μίνιμουμ για την όλη διαδικασία στην καλυτερη, στη διάρκεια της οποίας θα πληρώσω ξεχωριστα ωοληψια, κατάψυξη, υστεροσκοπηση, ετ κτλ. Μου είπε κάποια χρήματα, που, απ την εμπειρία μου, πιστεύω ότι είναι πολλά. Και δεν σου κρύβω ότι με ενόχλησε που μου ακύρωσε έτσι έναν γιατρό με 40 χρόνια εμπειρίας, χαρη στον οποιο απεκτησα το παιδι μου. Ξέρω πως ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος... τέλος πάντων.

Κρατάω όσα μου ειπε,  αλλά το σκέφτομαι αν θα πάω.

RAM μου μακάρι να μπορούσα να μιλήσω μαζί σου λίγο πιο προσωπικά με μηνύματα αλλά είμαι ακόμη  δοκιμαστικό μέλος  γιατί βλέπω ότι είσαι ένας άνθρωπος που το ψάχνει πολύ και ΄σίγουρα θα με βοηθούσες πάρα πολύ . Να ακούσεις αυτό που διαισθάνθηκες και ΄εγώ νοιώθω πως κάτι σε κρατάει και καταλαβαίνω πως έχεις και εσύ όπως και όλες μας μια συναισθηματική ένωση με τον προηγούμενο ιατρό σου  και σίγουρα η οικονομική διαφορά παίζει κι αυτή μεγάλο ρόλο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα σήμερα για υπέρηχο κ ήταν όλα τέλεια δεν υπήρχε η κύστη περιμένω περίοδο κ ξεκινάω 🙏

Τι τέλεια νέα!!!!!! Άντε καλή αρχή!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σου Λιλυ μου οντως δεν εχουμε μιλησει ποτε ...εγω ειχα καποια λοιμωξη απο το ουρεοπλασμα ...απο το στομα αντιβιωση και την επομενη εβδομαδα τελειωνω ...εσυυυ;;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!! Εμείς δεν ξέρουμε αίτιο, ποτέ δεν είχε βρεθεί κάτι σε καλλιέργεια ή άλλες εξετάσεις! Μόνο στην υστεροσκόπηση φάνηκε η φλεγμονή και γι αυτό ακολουθώ εγχύσεις και αντιβιώσεις από το στόμα! Άντε με το καλό να τελειώσουμε και οι δυο!!!! Εγώ έκανα και επιβεβαιωτική υστεροσκόπηση και φάνηκε ότι είναι όλα καλά, τώρα περιμένω τον επόμενο μήνα να αδιαθετήσω και να προετοιμαστώ για την ετ. Εσύ προσπαθείς φυσικά ή με εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Τέλεια!!! Αντε με το καλό τωρα η ΕΤ. Εγω παω την κυριακη για ΕΤ

Κοριτσάκι μου καλή σου επιτυχία!!!!❤️ Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

καλημεραααα!!!!! 🌞 

μετραμε αντιστροφα λοιπον!!!!!! εφτασε η μεγαλη μερα!!!!

με το καλο κοριτσι μου!!! να πανε ολα τελεια!!!! 🙏🧿🥰

2 θα βαλετε;;;

Καλημέρα κ σε εσένα κορίτσι μ…. Ναιιι ανυπομονώ… ευχομαι το 24 να γεμίσουν οι αγκαλιές μας μωρουδελια🌈🙏👶🏻🤰

ναι 2 είπαμε να βαλουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Καλό μου ακούγεται..Κι εγώ έχω κάνει την εξέταση για το μικροβίωμα μαζί με το παράθυρο εμφύτευσης. Βλ΄έπεισ πολλά με αυτή την εξέταση, και μπορεί να βρεις όντως κάτι που δεν το εντοπίζατε ως τώρα. Αν λοιπόν υπάρχει και αυτό που μπορείς να κάνεις, σκέψου το και κάντο.

Το παράθυρο εμφύτευσης είναι άλλο από το μικροοβίωμα γιατί εγώ νόμιζα είναι το ίδιο Ελισαβετ μου  ή γίνεται με μία εξέταση ? Σκέφτομαι να προχωρήσω να σου πω την αλήθεια , αν και θα είναι επιπλέον κόστος για εμάς πάλι και συγχρόνως έκλεισα ένα ραντεβού και για μια δεύτερη γνώμη όμως τελικά είναι δύσκολο να ζητάς και άλλες γνώμες γιατί και τα ραντεβού κοστίζουν από 100-150 ευρώ . Εσύ είσαι λίγο καλύτερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Την Κυριακή?? Τέλεια!!! Καλή επιτυχία nikol μου!!! ♥️🙏

Ναι ναι την Κυριακή! Σε ευχαριστω πολυ 😻μου 🌈🙏🫶🏻😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κ εμένα νέος γιατρός είναι αλλά μου έδωσε τα ίδια για διέγερση... Απλά έχουν όλοι διαφορετική άποψη... Κ πιστεύω ότι ο κάθε οργανισμός μπορεί να αντιδράσει αλλιώς στο κάθε φάρμακο. Τίποτα δεν είναι σίγουρο..  μπορεί σε κάποια να της δώσει πολλά ωάρια κ σε άλλη λίγα... Γενικά από ότι έχω καταλάβει είναι κ θέμα timing κ να ταιριάξει κ το φάρμακο στον οργανισμό μας. Μπορεί να κάνω κ λάθος... Μπορεί βέβαια αυτό που σου πρότεινε να είναι πιο καλό για τον οργανισμό σου... Όντως είναι μπέρδεμα γιατί πρέπει απλά να ακολουθούμε ότι μας λένε οι γιατροί γιατί εμείς δεν γνωρίζουμε... Ποιος ξέρει τι γίνεται... Εσύ πως πιστεύεις ότι πρέπει να προχωρήσεις?

Έχεις δίκιο. Κ εγώ πιστεύω πολύ στο timing, στην τυχερή στιγμή... Και ξέρω ότι και οι γιατροί εφαρμόζουν διαφορά πρωτόκολλα, ευελπιστωντας στο καλύτερο αποτέλεσμα χωρίς να ξέρουν κ αυτοί σίγουρα. 

Στην περίπτωση μου τωρα, μετά από τρία χρόνια προσπαθειών κ ένα παιδί, να μου λέει κάτι εντελώς διαφορετικό, με βάζει σε σκέψεις για το αν ξέρουν κ αυτοί τι λένε ή ο καθένας κάνει τα δικά του, αυτό που ξέρει δλδ, και ο,τι βγει

Εννοείται ότι θα το ψάξω κι άλλο. Πιστεύω ότι πρέπει να επαναλάβω την υστεροσκοπηση. Και για τα πρωτοκολλα, την διαδικασία κτλ βλεπουμε. 

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Τώρα σε σένα είναι η σκέψη μας!! Είναι η σειρά σου να χαρεις 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι χαζο;;

Το ΕΤΑΑ ειναι το πρώην ΤΣΑΥ; γτ πηρε χθες ο αντρας μου καποιες εξετασεις του για την επιτροπή και η σφραγιδα εχει ΑΜ ΕΤΑΑ και λιγο που το εψαξα φαινεται το ΤΣΑΥ να εγινε ΕΤΑΑ.

εχετε εικονα εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Έχεις δίκιο. Κ εγώ πιστεύω πολύ στο timing, στην τυχερή στιγμή... Και ξέρω ότι και οι γιατροί εφαρμόζουν διαφορά πρωτόκολλα, ευελπιστωντας στο καλύτερο αποτέλεσμα χωρίς να ξέρουν κ αυτοί σίγουρα. 

Στην περίπτωση μου τωρα, μετά από τρία χρόνια προσπαθειών κ ένα παιδί, να μου λέει κάτι εντελώς διαφορετικό, με βάζει σε σκέψεις για το αν ξέρουν κ αυτοί τι λένε ή ο καθένας κάνει τα δικά του, αυτό που ξέρει δλδ, και ο,τι βγει

Εννοείται ότι θα το ψάξω κι άλλο. Πιστεύω ότι πρέπει να επαναλάβω την υστεροσκοπηση. Και για τα πρωτοκολλα, την διαδικασία κτλ βλεπουμε. 

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Τώρα σε σένα είναι η σκέψη μας!! Είναι η σειρά σου να χαρεις 🥰❤️

Φίλη θα σου πω κάτι που εύχομαι να μη σε μπερδέψει περισσότερο, αλλά να σε βοηθήσει...🤓 Στην επιστήμη δεν υπάρχει βεβαιότητα για τίποτα. Όταν ακούω έναν επιστήμονα να μιλά με τόση βεβαιότητα για κάτι που αφορά σε δουλειά συναδέλφου κάπως προβληματίζομαι. Το δικαιολογώ μόνο στην περίπτωση που ο προηγούμενος γιατρός έκανε malpractice, αλλά και πάλι αυτά τα λες με κομψό τρόπο. Όπως λες κι εσύ να το ψάξεις κι άλλο, παρότι ξέρω πόσο αγχωτικό είναι να είσαι στον αέρα και να ψάχνεις ακόμα. Όμως αξίζει γιατί στην προσπάθειά μας θέλουμε να πάμε με τις καλύτερες προϋποθέσεις. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι χαζο;;

Το ΕΤΑΑ ειναι το πρώην ΤΣΑΥ; γτ πηρε χθες ο αντρας μου καποιες εξετασεις του για την επιτροπή και η σφραγιδα εχει ΑΜ ΕΤΑΑ και λιγο που το εψαξα φαινεται το ΤΣΑΥ να εγινε ΕΤΑΑ.

εχετε εικονα εσεις;

ναι, πρέπει να έχουν συγχωνευθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

ναι, πρέπει να έχουν συγχωνευθεί! 

Ευχαριστω για την απάντηση Λίλη μου! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Έχεις δίκιο. Κ εγώ πιστεύω πολύ στο timing, στην τυχερή στιγμή... Και ξέρω ότι και οι γιατροί εφαρμόζουν διαφορά πρωτόκολλα, ευελπιστωντας στο καλύτερο αποτέλεσμα χωρίς να ξέρουν κ αυτοί σίγουρα. 

Στην περίπτωση μου τωρα, μετά από τρία χρόνια προσπαθειών κ ένα παιδί, να μου λέει κάτι εντελώς διαφορετικό, με βάζει σε σκέψεις για το αν ξέρουν κ αυτοί τι λένε ή ο καθένας κάνει τα δικά του, αυτό που ξέρει δλδ, και ο,τι βγει

Εννοείται ότι θα το ψάξω κι άλλο. Πιστεύω ότι πρέπει να επαναλάβω την υστεροσκοπηση. Και για τα πρωτοκολλα, την διαδικασία κτλ βλεπουμε. 

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Τώρα σε σένα είναι η σκέψη μας!! Είναι η σειρά σου να χαρεις 🥰❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ram μου!!! Κ σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2024 at 10:49 ΠΜ, ο/η nefeli1980 είπε:

πως είσαι ελισάβετ μου και ram1 βρήκες κάτι με τον ενδοκρινολόγο γιατί το σκέφτομαι και εγώ επειδή έχω υποθυρεοειδισμό?

Γειά σου @nefeli1980. Εγώ παρακολουθώ χρόνια τον θυρεοειδη μου. Έχω ελαφρύ υποθυρεοειδισμο, που με μικρή δοση χαπιού έχει ρυθμιστεί και δεν ειχα προβλημα ουτε στην εγκυμοσυνη, ουτε τωρα. Αλλα πηγαίνω για εξέταση και αιματολογικες κάθε εξάμηνο και κάνω και υπέρηχο περίπου κάθε ενάμιση χρόνο. Εσύ το ξέρεις ότι έχεις υποθυρεοειδισμο ή το υποθέτεις? Είναι σημαντικό να ρυθμίσεις τον θυρεοειδη σε κάθε περίπτωση, ανεξαρτήτως προσπάθειας εγκυμοσυνης. Βελτιώνει την ποιότητα ζωής. 

Στο τελευταίο ραντεβού, αν με ρωτάς αυτό, όλα καλά. Η tsh μου στο 1,50 περίπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση για όποια κοπέλα γνωρίζει είμαι 28 χρονών και είναι να κάνω εμβρυμεταφορα.. Ήταν να ξεκινήσω με orgalutran αλλά σήμερα που ξεκινάω μου είπανε τελικά με χάπια τα letrozole έχει πάρει καμία από εσάς ή να γνωρίζει σχετικά αν είναι καλά και τι γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/2/2024 at 1:55 ΜΜ, ο/η nefeli1980 είπε:

RAM μου είμαι και εγώ στην ίδια φάση με εσένα γιατί και ο δικός μου σχεδόν το απέκλεισε στο σύζυγο μου και του είπε μόνο με δανεικά σε εμένα πρότεινε εξετάσεις εγώ όμως αποφάσισα να πάρα και μια δεύτερη και μια τρίτη γνώμη και να μιλήσω και με ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής αλλά ψάχνω να βρω . Εσύ είσαι ευχαριστημένο από το νέο γιατρό σου και τον ενδοκρινολόγο που πήγες ?

Τώρα είδα αυτό το μήνυμά σου! Σε θυμήθηκα κοπέλα μου! Άλλαξες γιατρό...κι έρχεσαι Αθήνα από μακριά! Πωπω, λυπάμαι πάρα πολύ για την αποτυχία σου. Πίστευα ότι σε ένα πιο οργανωμένο κέντρο, με περισσότερη προσοχή θα πετύχεις! Μη νομίζεις ότι είναι μόνο θέμα ποιότητας ωαρίων. Είναι και ο μήνας, να πετύχεις τις υγιείς βλαστοκύστες, είναι πολλά. Σίγουρα  είναι πιο δύσκολο σε μεγαλύτερη ηλικία, αλλά όχι ακατόρθωτο.

Για τα δανεικά ωάρια δεν έχω γνώμη. Τι να πω... ίσως πρέπει να ψάξετε κι αυτό το ενδεχόμενο, εφόσον προσπαθείτε για πρώτο παιδάκι. Εγώ θα το προσπαθήσω λίγο ακόμη με δικά μου. Ναι μεν χαμηλή ανταποκρίτρια αλλά έχω μήνες με περισσότερα ωάρια και φτιάχνω ακόμη καλές βλαστοκύστες. Απλά ψάχνω έναν γιατρό με υπομονή να με αναλάβει, για να πάω όσο το δυνατό με καλύτερες προϋποθέσεις. Όσο για τον ενδοκρινολόγο, έγραψα και πιο πάνω, σε μια απλή γιατρό πάω εγώ, όχι σε ενδ/γο κύησης. Και μια χαρά έχει ανταποκριθεί σε όλα ως τώρα.

Όσο για την διερεύνηση των αποτυχιών, μήπως να απευθυνθείς στο Έλενα; Έχουν πάει πολλές κοπέλες από εδώ. Ίσως μπορούν να σε διαφωτίσουν εκεί αν όντως το πρόβλημα είναι η ποιότητα των ωαρίων σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2024 at 10:40 ΠΜ, ο/η nolea είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Παρακολουθώ το φόρουμ 3 χρόνια τώρα! Είστε η παρέα μου σε κάθε δύσκολη στιγμή και έχω πάρει πολλές φορές κουράγιο από τις εμπειρίες σας! Είμαι στη 4η προσπάθεια με 2 βλαστοκυστες 5ημερων και 1 μέρα πριν τη χοριακη!πριν 3 μέρες είχα πόνους περιόδου και καφε υγρα με βλεννη αραιά! Τα οποία σχεδόν έχουν σταματήσει οι πονοι είναι πιο ήπιοι ίσως λίγο περισσότερο η μέση και τα πόδια μου πονουν.  Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι προγνωστικό για κάτι κακό, εσείς είχαμε παρόμοια εμπειρία??

Κορίτσι από εξωσωματικη λογικά παίρνεις προγεστερονη η όχι? Όταν παίρνεις προγεστερονη γενικά ότι συμπτώματα έχεις, πόνοι, φουσκωμα ακόμα και αυτές οι βλεννες παίζει να προέρχονται από αυτό, ειδικά αν έχεις κολπικά υποθέτα. Δυστυχώς στην εξωσωματικη με τόσα φάρμακα που παίρνουμε δεν μπορούμε ποτέ να ξέρουμε αν έχουμε συμπτώματα εγκυμοσύνης. Πρέπει να κάνεις χοριακη για να ξέρεις. Εύχομαι τα καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2024 at 5:13 ΜΜ, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Την Πέμπτη έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα και από χτες με πονάει η κοιλιά μου,όπως όταν περιμένω περίοδο 😔. Η αλήθεια είναι ότι απογοητευτηκα παρα πολύ. Μάλλον κάτι δεν πήγε καλά 

Love έκανες τελικά χοριακη η είναι πολύ νωρίς? Έχεις ακόμα συμπτώματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Spanakopita είπε:

Love έκανες τελικά χοριακη η είναι πολύ νωρίς? Έχεις ακόμα συμπτώματα? 

Την Πέμπτη είναι να κάνω χοριακη. Εγώ από την δεύτερη μέρα της εμβρυομεταφορας,έχω πολύ έντονους πόνους περιοδου. Νιώθω όλη την ώρα σαν να πρόκειται να  αδιαθετησω😏. Δεν είναι μικρά πονακια που με κάνουν να ελπίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Την Πέμπτη είναι να κάνω χοριακη. Εγώ από την δεύτερη μέρα της εμβρυομεταφορας,έχω πολύ έντονους πόνους περιοδου. Νιώθω όλη την ώρα σαν να πρόκειται να  αδιαθετησω😏. Δεν είναι μικρά πονακια που με κάνουν να ελπίζω. 

Α έχεις ακόμα μέρες. Ναι είναι από την προγεστερονη αυτοί οι πόνοι δυστυχώς, στο έγραψαν και άλλα κορίτσια πάνω, δεν είναι ούτε καλό σημάδι ούτε κακό, στην εξωσωματικη είναι δύσκολο να ψάχνουμε για σημάδια με όλα τα φάρμακα που παίρνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Spanakopita είπε:

Α έχεις ακόμα μέρες. Ναι είναι από την προγεστερονη αυτοί οι πόνοι δυστυχώς, στο έγραψαν και άλλα κορίτσια πάνω, δεν είναι ούτε καλό σημάδι ούτε κακό, στην εξωσωματικη είναι δύσκολο να ψάχνουμε για σημάδια με όλα τα φάρμακα που παίρνουμε. 

Εσύ πως τα πας?? Διάβασα ότι είσαι εγκυούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Εσύ πως τα πας?? Διάβασα ότι είσαι εγκυούλα

Είμαι αλλά δεν πάει πολύ καλά. Τουλάχιστον η γιατρός δεν ήτανε πολύ ευχαριστημένος από τον δεύτερο υπερηχο (ο πρώτος ήτανε κομπλέ την προηγούμενη βδομάδα). Είδαμε το μικρούλι οκει και οι 2 σακοι, αλλά το εμβρυο είναι λίγο μικρό για την μέρα που είμαι (6mm αντί 8mm) και δεν είδαμε καθαρή καρδιακη λειτουργια, δεν ήτανε τελείως σίγουρη η γιατρός και για αυτό επιφυλακτική. Μας ειπε ειναι και νωρις, μεχρι την αλλη βδομαδα αλλάζουν τα πράγματα,  αλλα επειδή είμαι πραγματιστρια πάντα, δεν έχω ελπίδες. Τα ίδια μου έλεγαν και την προηγούμενη φορά και δεν είχαμε δει καν εμβρυο στην εγκυμοσυνη,.γενικά προσπαθούν και οι γιατροί να μην κάνουνε βιαστικές κινήσεις σε περίπτωση που όντως έχει καλή εξέλιξη. Δεν πήρα όμως πολύ αισιοδοξία αυτή την φορά από την γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Spanakopita είπε:

Είμαι αλλά δεν πάει πολύ καλά. Τουλάχιστον η γιατρός δεν ήτανε πολύ ευχαριστημένος από τον δεύτερο υπερηχο (ο πρώτος ήτανε κομπλέ την προηγούμενη βδομάδα). Είδαμε το μικρούλι οκει και οι 2 σακοι, αλλά το εμβρυο είναι λίγο μικρό για την μέρα που είμαι (6mm αντί 8mm) και δεν είδαμε καθαρή καρδιακη λειτουργια, δεν ήτανε τελείως σίγουρη η γιατρός και για αυτό επιφυλακτική. Μας ειπε ειναι και νωρις, μεχρι την αλλη βδομαδα αλλάζουν τα πράγματα,  αλλα επειδή είμαι πραγματιστρια πάντα, δεν έχω ελπίδες. Τα ίδια μου έλεγαν και την προηγούμενη φορά και δεν είχαμε δει καν εμβρυο στην εγκυμοσυνη,.γενικά προσπαθούν και οι γιατροί να μην κάνουνε βιαστικές κινήσεις σε περίπτωση που όντως έχει καλή εξέλιξη. Δεν πήρα όμως πολύ αισιοδοξία αυτή την φορά από την γιατρό. 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου,στον επόμενο υπέρηχο να ακούσετε καρδούλα και να πάνε όλα καλά 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...