Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Καλημέρα φίλες μου! ήθελα να σας γράψω τα νέα μου μετά την ωοληψία... Τελικά έχουμε 4 βλαστοκύστες, οι 2 είναι πολύ καλής ποιότητας οι άλλες 2 μέτριας...

Στην αρχή που έμαθα τα νέα απογοητεύτηκα, έπεσε πολύ κλάμα, διότι περίμενα περισσότερα. Την πρώτη φορά που έκανα τη διαδικασία είχα 5 πολύ καλής ποιότητας από τα αρχικά 16 ωάρια, τώρα που είχα 18 ήλπιζα σε κάτι καλύτερο ποσοτικά και ποιοτικά...

Περιμένω να μιλήσω με το γιατρό μου να μου πει τη γνώμη του για όλα, διότι την ετ θα την κάνουμε σε επόμενο ο κύκλο, αλλά ήθελα πολύ την εμπειρία σας... Διαβάζω ότι η ποιότητα δεν παίζει καθοριστικό ρόλο στο αποτέλεσμα, είναι πιθανό μια άριστη βλαστοκύστη να μην εμφυτευθεί (όπως σε εμένα λόγω ενδομητρίτιδας) και μια μέτρια να τα καταφέρει. Εγώ επειδή ποτέ δεν έχω καταφέρει εμφύτευση, θα ήθελα να έχω πιο αυξημένες πιθανότητες, γι' αυτό και προβληματίζομαι με τα 2 καλά έμβρυα.

Είχε καμία σας καταφέρει να πάρει στην αγκαλιά μωράκι από ετ μια όχι άψογης βλαστοκύστης??? Θέλω τόοοοοσο πολύ να δω ένα θετικό αποτέλεσμα χοριακής, αλλά θέλω και να μείνει και να κάνω επιτέλους ένα υγιές παιδάκι με τον άντρα μου. 

Καλησπέρα κοριτσάκι μου, εξαιρετικά είναι τα εμβρυακια σου!! Δεν παίζει τόσο ρόλο το πως τα χαρακτηρίζουν. Τα χαρακτηρίζουν έτσι βάσει αριθμού κυττάρων κ ανάπτυξης. Εάν είναι χρωμοσωμικα οκ θα πιάσουν!! Εγώ είχα 2 βλαστοκυστες η μια ΑΑ κ η άλλη χαρακτηρισμένη early AB. Έπιασαν κ οι δυο κ μου χάρισαν τα αστεράκια μου!! Όλα θα πάνε καλά!!! Με το καλό η ετ. Είδα ξεκίνησες!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου. Ναι , κάνω και ενεση προγεστερονης. Την Πέμπτη έχω την πρώτη μου ετ με εμβρυα 3 ημερων🙏

Αχ τι καλά! Καλή επιτυχία, πολλή ψυχραιμία και δύναμη!!! Είμαστε μαζί σου!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου, εξαιρετικά είναι τα εμβρυακια σου!! Δεν παίζει τόσο ρόλο το πως τα χαρακτηρίζουν. Τα χαρακτηρίζουν έτσι βάσει αριθμού κυττάρων κ ανάπτυξης. Εάν είναι χρωμοσωμικα οκ θα πιάσουν!! Εγώ είχα 2 βλαστοκυστες η μια ΑΑ κ η άλλη χαρακτηρισμένη early AB. Έπιασαν κ οι δυο κ μου χάρισαν τα αστεράκια μου!! Όλα θα πάνε καλά!!! Με το καλό η ετ. Είδα ξεκίνησες!!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Σήμερα είμαι μια βδομάδα μετά την ωοληψία, οπότε περιμένω να αδιαθετήσω και αν είναι όλα καλά, στον επόμενο κύκλο πάμε για την ετ! Να σου ζήσουν τα αστεράκια σου❤️❤️, μακάρι κι εγώ να τα καταφέρω, το θέλω τόσο πολύ🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα ξεκίνησα προετοιμασία για εμβρυομεταφορα και η γιατρός μου έγραψε να κάνω αντιπηκτικές. Με το που την έκανα, μετά από κάποια δευτερόλεπτα πονεσα πάρα πολύ από το φάρμακο. Είναι φυσιολογικό αυτό? Έχει τύχει σε καμία κοπέλα?

Καλημέρα και εγώ έκανα αντιπηκτικές της innohep και μετά για 20 λεπτά τουλάχιστον πονούσα πάρα πολύ και βέβαια συχνά μου εκάνε και μελανιές στην κοιλιά δεν είναι κάτι είναι από το φάρμακο αυτής της ένεσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Σήμερα είμαι μια βδομάδα μετά την ωοληψία, οπότε περιμένω να αδιαθετήσω και αν είναι όλα καλά, στον επόμενο κύκλο πάμε για την ετ! Να σου ζήσουν τα αστεράκια σου❤️❤️, μακάρι κι εγώ να τα καταφέρω, το θέλω τόσο πολύ🙏

Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου!!! Είμαι σίγουρη. Εγώ ήμουν έτοιμη για 2η διέγερση καθώς δεν έχουμε κατάψυξη, οι ενέσεις είναι στο ντουλάπι.. Περίμενα περίοδο και δεν ήρθε ποτε!!!! Είμαι έγκυος από φυσιολογική σύλληψη!!! Ακόμα δεν το έχω πιστέψει.. Έκανα 4 τεστ γιατί νόμιζα πως ήταν ελλαττωματικά!!! Όλα γίνονται κορίτσι μου!!! Με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου!!! Είμαι σίγουρη. Εγώ ήμουν έτοιμη για 2η διέγερση καθώς δεν έχουμε κατάψυξη, οι ενέσεις είναι στο ντουλάπι.. Περίμενα περίοδο και δεν ήρθε ποτε!!!! Είμαι έγκυος από φυσιολογική σύλληψη!!! Ακόμα δεν το έχω πιστέψει.. Έκανα 4 τεστ γιατί νόμιζα πως ήταν ελλαττωματικά!!! Όλα γίνονται κορίτσι μου!!! Με το καλό

Annie άμα εσύ με 4 τεστ είσαι υπερβολική, εγώ νιώθω τελείως τρελή που έκανα κάθε δύο μέρες μέχρι να κάνω τον υπερηχο σήμερα χαχαχαχαχαχαχ. Άμα ανεβάσω φώτο από όλα τα τεστακια μαζεμένα θα με κλείσουνε στο τρελοκομείο 😂 αλλά μετά από 4 χρόνια προσπάθειας, 2 εξωσωματικές και 1 αποβολη τον Δεκέμβρη ήμουνα μέσα στο άγχος από την στιγμή που έκανα το πρώτο τεστ. Και τώρα που έκανα τον υπερηχο λίγο ησύχασα (αλλά όχι τελείως φυσικά 😂), ακόμα δεν το πολυπιστευω ότι ήρθε φυσιολογικα χωρίς ούτε μια ένεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, 

έκανα 2η προσπάθεια εμβρυομεταφοράς στις 20/1 με έμβρυα 3ης ημέρας. Σήμερα δεν άντεξα (11η μέρα) και πήγα να κάνω χοριακή. Το αποτέλεσμα ήταν 6,76. Οριακό. Έχει τύχει σε κάποια και να εξελίχθηκε καλά η εγκυμοσύνη της; Είμαι να σκάσω. 

Και μια χαζή ερώτηση: υπάρχει περίπτωση η μέτρηση να ήταν άλλη αν τους έδινα την ημερομηνία της εμβρυομεταφοράς; Γιατί μου ζήτησαν την ημερομηνία της 1ης μέρας περιόδου και δεν σκέφτηκα να το διευκρινίσω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annie! είπε:

Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου!!! Είμαι σίγουρη. Εγώ ήμουν έτοιμη για 2η διέγερση καθώς δεν έχουμε κατάψυξη, οι ενέσεις είναι στο ντουλάπι.. Περίμενα περίοδο και δεν ήρθε ποτε!!!! Είμαι έγκυος από φυσιολογική σύλληψη!!! Ακόμα δεν το έχω πιστέψει.. Έκανα 4 τεστ γιατί νόμιζα πως ήταν ελλαττωματικά!!! Όλα γίνονται κορίτσι μου!!! Με το καλό

Καλα εδώ μιλάμε για θαύμα έτσι… μπράβο σου σου εύχομαι όπως και σε όλες μόνο τα καλύτερα…. Κ εγώ περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω διαδικασία ωοληψια αλλά παρ όλο που σήμερα θα έπρεπε να έρθει ακόμα τίποτα….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου Ετ. Είμαι πολύ συγκινημένη και εννοείται πολύ αγχωμένη. Πως θα περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες🤣. Αιώνας μου φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου Ετ. Είμαι πολύ συγκινημένη και εννοείται πολύ αγχωμένη. Πως θα περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες🤣. Αιώνας μου φαίνεται 

Καλή επιτυχία! Να πάνε όλα καλά και σε 10 μέρες να έχεις μια υψηλή χοριακή!! Έχεις δίκιο να αγχώνεσαι, αυτό είναι το δύσκολο της υπόθεσης. Κάνε πράγματα για να ξεχνιέσαι, μέρες είναι, θα περάσουν. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου Ετ. Είμαι πολύ συγκινημένη και εννοείται πολύ αγχωμένη. Πως θα περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες🤣. Αιώνας μου φαίνεται 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ να έχεις θετικό αποτέλεσμα 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ να έχεις θετικό αποτέλεσμα 🙏❤️

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου. Εύχομαι κ εσένα να κάνεις σύντομα την ετ σου. Αν δεν κάνω λάθος, είσαι σε αναμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου. Εύχομαι κ εσένα να κάνεις σύντομα την ετ σου. Αν δεν κάνω λάθος, είσαι σε αναμονή 

Αναμονή ενός μήνα ακόμα πολύ δυσκολοοοο.... Θα περιμένω κ εγώ μπας κ περάσουν μένα γρήγορα οι μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου Ετ. Είμαι πολύ συγκινημένη και εννοείται πολύ αγχωμένη. Πως θα περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες🤣. Αιώνας μου φαίνεται 

Ωω καλή επιτυχία κοριτσι μου!! Τώρα ξεκούραση, καλή διατροφή, σουπιτσες,  αβοκαντο,ανανά, ζεστά ποδαρακια λένε βοηθάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου Ετ. Είμαι πολύ συγκινημένη και εννοείται πολύ αγχωμένη. Πως θα περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες🤣. Αιώνας μου φαίνεται 

Καλή επιτυχία ευχομαι 🌈🙏🫶🏻👶🏻

Υπομονή κ θετικές σκέψεις…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλή επιτυχία ευχομαι 🌈🙏🫶🏻👶🏻

Υπομονή κ θετικές σκέψεις…

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου..Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Αναμονή ενός μήνα ακόμα πολύ δυσκολοοοο.... Θα περιμένω κ εγώ μπας κ περάσουν μένα γρήγορα οι μέρες....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα να ξέρεις. Εγώ είχα περάσει επιτροπή το καλοκαίρι και τελικά τον μήνα που θα ξεκινούσα, συνταξιοδοτηθηκε ο γιατρός μου,και μου έλεγε ότι θα πάρει παράταση. Από μήνα σε μήνα.. Τελικά αλλάξα γιατρό και ξεκίνησα μετά  από 6 μήνες. Αυτή η αναμονή δεν παλεύεται. Αλλά θα περάσει αυτός ο μήνας. Που θα παει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zenia z είπε:

Ωω καλή επιτυχία κοριτσι μου!! Τώρα ξεκούραση, καλή διατροφή, σουπιτσες,  αβοκαντο,ανανά, ζεστά ποδαρακια λένε βοηθάνε.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Αναμονή ενός μήνα ακόμα πολύ δυσκολοοοο.... Θα περιμένω κ εγώ μπας κ περάσουν μένα γρήγορα οι μέρες....

Υπομονή κορίτσι μου θα περάσει κ όλα θα πάνε καλά!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου Ετ. Είμαι πολύ συγκινημένη και εννοείται πολύ αγχωμένη. Πως θα περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες🤣. Αιώνας μου φαίνεται 

Με το καλό!!! Ξεκούραση κ θετικές σκέψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου Ετ. Είμαι πολύ συγκινημένη και εννοείται πολύ αγχωμένη. Πως θα περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες🤣. Αιώνας μου φαίνεται 

Καλή επιτυχία φίλη μου!!!!!✌️🙏

Έφτασες στην ετ σου, τώρα μένει το πιο ψυχοφθόρο για μένα, η αναμονή για το αποτέλεσμα. Αχ και να υπήρχε ένα κουμπάκι να πατήσουμε και να προβλέπει την έκβαση της προσπάθειας αμέσως... τι ωραία που θα ήταν😆! Είναι πολύ ζόρικη η αναμονή, αλλά θα περάσει και εύχομαι ολόψυχα οι κόποι σου να ανταμειφθούν και να έρθει το μικρό σου θαύμα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Χτες πήρα τα αποτελέσματα από κάποιες εξετάσεις, όλες τέλειες αλλά η TSH μου ανέβηκε από το στο 4,5!!! Μπορεί να φταίει που αγχώθηκα με την ωοληψία? Δεν ξέρω, ο γιατρός μου είπε να δω ενδοκρινολόγο και έχω κλείσει ραντεβού την Τετάρτη. Εν τω μεταξύ το πρωί αδιαθέτησα, το οποίο κανονικά σημαίνει έναρξη διαδικασίας προετοιμασίας για την ετ...! Λίγο η υψηλή TSH, λίγο το ότι κάπως δε νιώθω ψυχολογικά και σωματικά έτοιμη🤔, είπα να κάνω τη διαδικασία στον επόμενο μήνα, να έχω ρυθμισμένο και το θυροειδή. 

Πιστεύω ένας μήνας δεν είναι μεγάλη καθυστέρηση και θα έχει ηρεμήσει λίγο και ο οργανισμός μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2024 at 1:01 ΜΜ, ο/η erodios είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

έκανα 2η προσπάθεια εμβρυομεταφοράς στις 20/1 με έμβρυα 3ης ημέρας. Σήμερα δεν άντεξα (11η μέρα) και πήγα να κάνω χοριακή. Το αποτέλεσμα ήταν 6,76. Οριακό. Έχει τύχει σε κάποια και να εξελίχθηκε καλά η εγκυμοσύνη της; Είμαι να σκάσω. 

Και μια χαζή ερώτηση: υπάρχει περίπτωση η μέτρηση να ήταν άλλη αν τους έδινα την ημερομηνία της εμβρυομεταφοράς; Γιατί μου ζήτησαν την ημερομηνία της 1ης μέρας περιόδου και δεν σκέφτηκα να το διευκρινίσω.  

Αχ γλυκούλα μου... ναι εμένα μου έτυχε 2 φορές σε ετ να έχω ένα πολύ μικρό νούμερο, νομίζω 5 (δεν προχώρησε κάτι). Δεν είναι πολύ καλό σημάδι κορίτσι μου, αλλά να πάρεις το γιατρό σου να του το πεις και ίσως σου πει να επαναλάβεις μετά 2 μέρες. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι είναι 3ης μέρας, μήπως θυμάσαι πότε σου είχε πει ο γιατρός σου να κάνεις την εξέταση? Μήπως δλδ την έκανες πολύ νωρίτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Χτες πήρα τα αποτελέσματα από κάποιες εξετάσεις, όλες τέλειες αλλά η TSH μου ανέβηκε από το στο 4,5!!! Μπορεί να φταίει που αγχώθηκα με την ωοληψία? Δεν ξέρω, ο γιατρός μου είπε να δω ενδοκρινολόγο και έχω κλείσει ραντεβού την Τετάρτη. Εν τω μεταξύ το πρωί αδιαθέτησα, το οποίο κανονικά σημαίνει έναρξη διαδικασίας προετοιμασίας για την ετ...! Λίγο η υψηλή TSH, λίγο το ότι κάπως δε νιώθω ψυχολογικά και σωματικά έτοιμη🤔, είπα να κάνω τη διαδικασία στον επόμενο μήνα, να έχω ρυθμισμένο και το θυροειδή. 

Πιστεύω ένας μήνας δεν είναι μεγάλη καθυστέρηση και θα έχει ηρεμήσει λίγο και ο οργανισμός μου.....

Καλημέρα lilly μου!!! Κ εμένα μου είχε πάει 3,10 όταν είχα κάνει κ εγώ τις εξετάσεις μου κ ο γιατρός μου είπε να κατεβάσω άμεσα τον θυροειδή για την έμβρυομεταφορά... Οπότε έχεις δίκιο καλύτερα να είναι ρυθμισμένος ο θυρεοειδής για την ετ. Σε 1,5 μήνα μου είχε κατέβει στο 1,49 κ γενικά τα συνεχίζω ακόμα μου είπε ο ενδοκρινολόγος να μην τα σταματήσω... Κ παίρνω χάπια των 25. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου Ετ. Είμαι πολύ συγκινημένη και εννοείται πολύ αγχωμένη. Πως θα περάσουν αυτές οι 2 εβδομάδες🤣. Αιώνας μου φαίνεται 

Καλημέρααααα!! Αυτή η αναμονή πόσο δύσκολη.. Όλες σε καταλαβαίνουμε! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να έρθει το θετικο! Θα κάνουμε παρεούλα και θα περάσουν οι μέρες.. Σου στέλνω αγκαλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Χτες πήρα τα αποτελέσματα από κάποιες εξετάσεις, όλες τέλειες αλλά η TSH μου ανέβηκε από το στο 4,5!!! Μπορεί να φταίει που αγχώθηκα με την ωοληψία? Δεν ξέρω, ο γιατρός μου είπε να δω ενδοκρινολόγο και έχω κλείσει ραντεβού την Τετάρτη. Εν τω μεταξύ το πρωί αδιαθέτησα, το οποίο κανονικά σημαίνει έναρξη διαδικασίας προετοιμασίας για την ετ...! Λίγο η υψηλή TSH, λίγο το ότι κάπως δε νιώθω ψυχολογικά και σωματικά έτοιμη🤔, είπα να κάνω τη διαδικασία στον επόμενο μήνα, να έχω ρυθμισμένο και το θυροειδή. 

Πιστεύω ένας μήνας δεν είναι μεγάλη καθυστέρηση και θα έχει ηρεμήσει λίγο και ο οργανισμός μου.....

Πολύ σωστή.. Να κάνεις αυτό που νιώθεις κι αυτό που σου λέει το σώμα σου..Δεν είναι κάτι ένας μήνας αρκεί να νιώσεις εσύ όμορφα και έτοιμη! Ρυθμισέ τα όλα κι μετά ξεκινάμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...