Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσι μου γλυκο βάστα γερά !!♡♡♡ θέλει υπομονή από πλευράς μας πολύ τελικά!!αλλά ξέρεις πολύ καλά ότι αξίζει τον κόπο 🎉🎉🎀🎊🎊🎊🎀🎀🎀 αν θεωρείς ότι θα σου κάνει καλό να πάρεις και άλλη μια γνώμη εννοείται και εγώ αυτό θα έκανα !

 

Ξεκινάμε με το μακρύ πρωτόκολλο τον επόμενο μήνα οπότε ξέρεις οι ενέσεις θα ξεκινήσουν 21 ημέρα του κύκλου..ναι είχε δίκιο ο γιατρός μου τον εμπιστεύομαι πολύ και μπορώ να πω ότι ειναι ψαχτηρι ..είχε δίκιο τελικά. 

Σ' ευχαριστώ πολύ- πολύ! Ναι, μάλλον θα δω και άλλον, νιώθω ότι δεν θέλω να τα παρατήσω ακόμα, αλλά ο δικός μου μού τα είπε πολύ μαύρα, ότι δεν έχω ποιοτικά ωάρια και δεν κάνω υγιείς βλαστοκύστες κτλ. - άριστες κατά τ' άλλα όσες έχω φτιάξει.  Λες κι έχω κάνει τις πολλές εξωσωματικές... Βασικά τον έκοψα ότι δεν καίγεται να ασχοληθεί άλλο μαζί μου, ενώ έχω παιδί, ο στόχος επετεύχθη γι' αυτόν - ναι, υπάρχει και η μάστιγα αυτή των γιατρών...! 😮

Χμ...μακρύ πρωτόκολλο, υπομονή και πίστη! 🙏🙏 Δεν το έχω κάνει. Γιατί στο αλλάζει; Με βραχύ δεν ήσουν; Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να πετύχεις!!

Για τα φάρμακα στείλε καλύτερα στο "χαρίζω- ανταλλάζω..", νομίζω εκεί θα το δουν πιο πολλές κοπέλες.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Πόσα σ βρήκε δλδ; Εμένα στην πορεια φάνηκαν κ άλλα… με πόσες μονάδες σε παει κ τι ηλικία εχεις;

2 μου είπε😒 Την πέμπτη μέρα των ενέσεων. Και μου ανέβασε από 225 σε 250 τις μονάδες. 36 ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ- πολύ! Ναι, μάλλον θα δω και άλλον, νιώθω ότι δεν θέλω να τα παρατήσω ακόμα, αλλά ο δικός μου μού τα είπε πολύ μαύρα, ότι δεν έχω ποιοτικά ωάρια και δεν κάνω υγιείς βλαστοκύστες κτλ. - άριστες κατά τ' άλλα όσες έχω φτιάξει.  Λες κι έχω κάνει τις πολλές εξωσωματικές... Βασικά τον έκοψα ότι δεν καίγεται να ασχοληθεί άλλο μαζί μου, ενώ έχω παιδί, ο στόχος επετεύχθη γι' αυτόν - ναι, υπάρχει και η μάστιγα αυτή των γιατρών...! 😮

Χμ...μακρύ πρωτόκολλο, υπομονή και πίστη! 🙏🙏 Δεν το έχω κάνει. Γιατί στο αλλάζει; Με βραχύ δεν ήσουν; Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να πετύχεις!!

Για τα φάρμακα στείλε καλύτερα στο "χαρίζω- ανταλλάζω..", νομίζω εκεί θα το δουν πιο πολλές κοπέλες.🥰

Είχαμε κάνει ανταγωνιστών πρωτόκολλο

Δοκίμασα και 2η φορά με το ίδιο με άλλον γιατρό βέβαια και δεν έπιασε. 

 

Επανήλθα στον δικό μου γιατρό και μου είπε να ακολουθήσουμε μακρύ. Ευχαριστούμε και σε εσάς ότι καλύτερο!!! Που σκέφτεσαι να απευθυνθείς?

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2024 at 10:43 ΠΜ, ο/η elbe είπε:

 

Ελισσάβετ μου καλημέρα!!! Εγώ όταν έκανα την ωοληψια έβγαλα 28 ωάρια από τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 21 κ έγιναν βλαστοκυστες τα 4. Όταν μίλησα με την εμβρυολογο μου είπε στο τηλέφωνο ότι από τον αριθμό που έμεινε δεν είναι ικανοποιημένη γιατί φαίνεται ότι η ποιότητα των ωαρίων δεν ήταν καλή...θα έπρεπε να είχαν γίνει βλαστοκυστες τουλάχιστον τα 8 και θυμάμαι χαρακτηριστικά να μου λέει ότι με τέτοια ποιότητα έχουμε δει να επιτυγχάνεται εγκυμοσύνη στο παρελθόν...και τελικά πέτυχε. Δεν ξέρω αν επηρέασε που εγώ έκανα προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα δύο μήνες με συγκεκριμένες βιταμίνες κ πρόσεχα τη διατροφή μου. Ίσως να έπαιξαν κι αυτά το ρόλο τους. Επίσης κι εμείς 3μιση χρόνια παλεύαμε και φυσικά και με σπερματέγχυση και δεν γινόταν τίποτα. 

Επίσης, φίλη μου ίδια κατάσταση με εμένα, αλλά ακόμη χειρότερες συνθήκες κι από το σπέρμα του συζύγου...με έμβρυα 3 ημερών βγήκε ο κούκλος της στη δεύτερη προσπάθεια με χειρότερης ποιότητας έμβρυα, είχε βάλει δύο. Το τέλειο το έβαλε στην πρώτη προσπάθεια κ δεν έπιασε...

Γι' αυτό μην απελπιζεσαι ποτέ! Φάε όσο πιο υγιεινά μπορείς, πιες νερό, πήγαινε να περπατήσεις ένα μισάωρο, κάθησε στον ήλιο και τα πόδια σου να είναι πάντα ζεστά! Είχα ακούσει μια σύμβουλο γονιμότητας στο YouTube πριν πάω για εμβρυομεταφορα που έλεγε για τα ζεστά πόδια και όταν ήταν να φύγω από την κλινική τα κορίτσια μου είχαν πει να είμαι πάντα ζεστή! 

Να έχεις θετική σκέψη και να παίρνεις δύναμη από όλες μας!!!Και να είσαι σίγουρη ότι το μπεμπέκι σου θα έρθει και για εσένα!!!💌💌💌

Καλημέρα elbe μου και σε όλα τα κορίτσια! Δεν είχα δει το μήνυμα αυτό! Εγώ πίνω χρόνια τώρα βιταμίνες κάθε μέρα, προσέχω όσο μπορώ, μέχρι και το τσιγάρο έκοψα. Δεν κάπνιζα πολύ βέβαια κ μετά βλέπω τις αποτυχίες και σκέφτομαι ότι τελικά δν είναι και τίποτα όλα αυτά. Κι αν έχω δει γύρω μου κοπέλες να καπνίζουν και να μην το κόβουν ούτε στην εγκυμοσύνη και με κακή διατροφή και να μην προσέχουν. Και τελικά δεν ξέρω αν περνάει πια από το χέρι μου κάτι άλλο.

Έκανα το πρω'ι τώρα τη χοριακή  και μου είπαν το μεσημεράκι θα βγουν. Το μόνο διαφορετικό από τις άλλεσ δυο φορές είναι ότι δεν πονάω τις τελευταίες μέρες. Τις άλλες φορές όταν πλησίαζε η χοριακή πόναγα κανονικότατα πάρα πολύ. Θα μάθουμε το μεσημέρι!

Εσέις τι κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρα elbe μου και σε όλα τα κορίτσια! Δεν είχα δει το μήνυμα αυτό! Εγώ πίνω χρόνια τώρα βιταμίνες κάθε μέρα, προσέχω όσο μπορώ, μέχρι και το τσιγάρο έκοψα. Δεν κάπνιζα πολύ βέβαια κ μετά βλέπω τις αποτυχίες και σκέφτομαι ότι τελικά δν είναι και τίποτα όλα αυτά. Κι αν έχω δει γύρω μου κοπέλες να καπνίζουν και να μην το κόβουν ούτε στην εγκυμοσύνη και με κακή διατροφή και να μην προσέχουν. Και τελικά δεν ξέρω αν περνάει πια από το χέρι μου κάτι άλλο.

Έκανα το πρω'ι τώρα τη χοριακή  και μου είπαν το μεσημεράκι θα βγουν. Το μόνο διαφορετικό από τις άλλες δυο φορές είναι ότι δεν πονάω τις τελευταίες μέρες. Τις άλλες φορές όταν πλησίαζε η χοριακή πόναγα κανονικότατα πάρα πολύ. Θα μάθουμε το μεσημέρι!

Εσέις τι κάνετε???

Καλημέρα Ελισσάβετ μου!!! Εύχομαι 🙏 να βγει θετική η χοριακή σου και να πάνε όλα τέλεια!!!! Αναμένω το αποτέλεσμα σου!!!!

Δεν εμφανιζόταν το μήνυμα λόγω δοκιμαστικής περιόδου... έπρεπε να εγκριθεί για να ανέβει...

Εγώ από χθες ξεκίνησα να έχω αναγουλες και σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο και λεκιθικό σάκο, αλλά όχι έμβρυο. Με άγχωσε λίγο ο γιατρός, γιατί την Πέμπτη θα με στείλει να κάνω ξανά χοριακή. Και την Παρασκευή να κάνουμε ξανά υπέρηχο μήπως κ εμφανιστεί το έμβρυο. Οπότε κι εμείς είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα αυτή τη στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η elbe είπε:

Καλημέρα Ελισσάβετ μου!!! Εύχομαι 🙏 να βγει θετική η χοριακή σου και να πάνε όλα τέλεια!!!! Αναμένω το αποτέλεσμα σου!!!!

Δεν εμφανιζόταν το μήνυμα λόγω δοκιμαστικής περιόδου... έπρεπε να εγκριθεί για να ανέβει...

Εγώ από χθες ξεκίνησα να έχω αναγουλες και σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο και λεκιθικό σάκο, αλλά όχι έμβρυο. Με άγχωσε λίγο ο γιατρός, γιατί την Πέμπτη θα με στείλει να κάνω ξανά χοριακή. Και την Παρασκευή να κάνουμε ξανά υπέρηχο μήπως κ εμφανιστεί το έμβρυο. Οπότε κι εμείς είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα αυτή τη στιγμή. 

Καταλαβαίνω, άλλη αγωνια κι αυτή!Ποτέ τελικά δεν τελειώνει το άγχος. Θα σκέφτεσαι, ήρθε και θα μείνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Είχαμε κάνει ανταγωνιστών πρωτόκολλο

Δοκίμασα και 2η φορά με το ίδιο με άλλον γιατρό βέβαια και δεν έπιασε. 

 

Επανήλθα στον δικό μου γιατρό και μου είπε να ακολουθήσουμε μακρύ. Ευχαριστούμε και σε εσάς ότι καλύτερο!!! Που σκέφτεσαι να απευθυνθείς?

 

 

 

 

 

Προς το παρόν σκέφτομαι τον γιατρό μιας φίλης μου, που είναι νέος κι έχει επιτυχίες, αλλά δουλεύει στο Ρέα, που δεν το ξέρω καθόλου ως μαιευτήριο και εμβρυολογικό. Να δω την προσέγγισή του θέλω περισσότερο και να μου πει μια γνώμη. Το σίγουρο είναι ότι δεν θέλω άλλον μεγαλογιατρό, γιατί κάπου εισπράττω ότι μας βλέπουν ως στατιστικές κι έχω κουραστεί. 

Ο δικός σου, όταν επανήλθες, δεν σχολίασε ότι έκανες προσπάθεια και σε άλλον; Του το είπες φαντάζομαι. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Προς το παρόν σκέφτομαι τον γιατρό μιας φίλης μου, που είναι νέος κι έχει επιτυχίες, αλλά δουλεύει στο Ρέα, που δεν το ξέρω καθόλου ως μαιευτήριο και εμβρυολογικό. Να δω την προσέγγισή του θέλω περισσότερο και να μου πει μια γνώμη. Το σίγουρο είναι ότι δεν θέλω άλλον μεγαλογιατρό, γιατί κάπου εισπράττω ότι μας βλέπουν ως στατιστικές κι έχω κουραστεί. 

Ο δικός σου, όταν επανήλθες, δεν σχολίασε ότι έκανες προσπάθεια και σε άλλον; Του το είπες φαντάζομαι. 

 

 

Να μου πεις γνώμη μετά , γιατί κι εγώ σκέφτομαι να επισκεφθώ έναν άλλο γιατρό να δω τι θα προτείνει. Αλλά δεν ξέρω που να πάω!

Η χοριακή ακόμα!! Τα νεύρα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Να μου πεις γνώμη μετά , γιατί κι εγώ σκέφτομαι να επισκεφθώ έναν άλλο γιατρό να δω τι θα προτείνει. Αλλά δεν ξέρω που να πάω!

Η χοριακή ακόμα!! Τα νεύρα μου!!!!

Ναι φίλη μου, ό,τι θες, ευχαρίστως. Κι εγώ ψάχνοντας, μην νομίζεις. Έναν γιατρό είχα ως τώρα κι αυτόν έλεγα ότι δεν τον αλλάζω με τίποτα. Αλλά ποτέ μη λες ποτέ... Θα δείξει. Άστο αυτό τώρα και στείλε θετική ενέργεια! Κι εμείς έχουμε αγωνία για τη χοριακή σου!!!🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Να μου πεις γνώμη μετά , γιατί κι εγώ σκέφτομαι να επισκεφθώ έναν άλλο γιατρό να δω τι θα προτείνει. Αλλά δεν ξέρω που να πάω!

Η χοριακή ακόμα!! Τα νεύρα μου!!!!

Αχ ανυπομονώ μαζί σου!!

Εγώ πριν δύο χρόνια που ξεκινήσαμε να ψάχνουμε βρήκα μια διαφήμιση σχετικά με το Γέννημα όπου μπορούσα να πραγματοποιήσω ραντεβού διαδικτυακά κι έτσι κ κάναμε για να πάρουμε μια γνώμη από μια οργανωμένη ομάδα! Ήταν αυτοί που μου βρήκαν τις πολυκυστικες ωοθήκες και μάλιστα ήταν αυτοί που επέμειναν ότι οι βιταμίνες που δίνονται στον άντρα μου χωρίς να έχει εξεταστεί το οξειδωτικό στρες ότι μπορεί να του καταστρέφουν το σπέρμα. Έτσι, ξεκινήσαμε σιγά σιγά να ξέρουμε προς τα που μπορούμε να κατευθυνθούμε. Λόγω απόστασης από δυτική Μακεδονία είπαμε θα πάμε Θεσσαλονίκη που είναι μικρό το ταξίδι για εμάς. Αν ήμασταν πιο κοντά ήμουν αποφασισμένη ότι θα πηγαίναμε στο Γέννημα.

Εύχομαι βέβαια να βγει θετική η χοριακή 🙏🙏 και να μη χρειαστεί να ψαχτείς αλλού....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Love13 είπε:

2 μου είπε😒 Την πέμπτη μέρα των ενέσεων. Και μου ανέβασε από 225 σε 250 τις μονάδες. 36 ειμαι

Γενικα εχετε παρακολουθήσει με τον γιατρό σας καταβολές με υπέροχο σε αλλους κύκλος; Μήπως δεν ετυχες σε καλό κύκλο; Εμείς που είχαμε μ παρακολουθήσει με τον γιατρό βλέπαμε σύνολο μεγαλα-μικρα 25 οωθηλ. Ηλικία 34 με καλή Αμη κ fsh. Στην διέγερση με πηγε με 300 μονάδες. Στον πρώτο υπέροχο π εκανα την 6 μέρα αν θυμάμαι καλα βρήκαμε 14 στο σύνολο κ στους επόμενους υπέροχους βρέθηκαν κ αλλα. Εμένα δεν μεγάλωναν όλα με τον ίδιο ρυθμό. Στο τέλος μ πήρε 18 κ κατέληξα με 6 βλαστοκυστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elbe είπε:

Αχ ανυπομονώ μαζί σου!!

Εγώ πριν δύο χρόνια που ξεκινήσαμε να ψάχνουμε βρήκα μια διαφήμιση σχετικά με το Γέννημα όπου μπορούσα να πραγματοποιήσω ραντεβού διαδικτυακά κι έτσι κ κάναμε για να πάρουμε μια γνώμη από μια οργανωμένη ομάδα! Ήταν αυτοί που μου βρήκαν τις πολυκυστικες ωοθήκες και μάλιστα ήταν αυτοί που επέμειναν ότι οι βιταμίνες που δίνονται στον άντρα μου χωρίς να έχει εξεταστεί το οξειδωτικό στρες ότι μπορεί να του καταστρέφουν το σπέρμα. Έτσι, ξεκινήσαμε σιγά σιγά να ξέρουμε προς τα που μπορούμε να κατευθυνθούμε. Λόγω απόστασης από δυτική Μακεδονία είπαμε θα πάμε Θεσσαλονίκη που είναι μικρό το ταξίδι για εμάς. Αν ήμασταν πιο κοντά ήμουν αποφασισμένη ότι θα πηγαίναμε στο Γέννημα.

Εύχομαι βέβαια να βγει θετική η χοριακή 🙏🙏 και να μη χρειαστεί να ψαχτείς αλλού....

Τα καταφεραμε!!!!! Είμαι ακόμα σε σοκ. Έχω ρίξει άπειρο κλάμα.95.30 η χοριακή. Ήμουν τόσο μα τόσο σίγουρη ότι π΄άλι θα χαμε αποτυχία!Μου φέρατε τύχη κορίτσια!Μου φαίνεται σαν ψέμα. Είχα παραδώσει τα όπλα...Τετάρτη θα πάω για επαναληπτική. Ε΄υχομαι να ακούσω πολύ καλά νέα κ από εσάς! Η μία χαρά να φέρει κι άλλες κ άλλες!!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Τα καταφεραμε!!!!! Είμαι ακόμα σε σοκ. Έχω ρίξει άπειρο κλάμα.95.30 η χοριακή. Ήμουν τόσο μα τόσο σίγουρη ότι π΄άλι θα χαμε αποτυχία!Μου φέρατε τύχη κορίτσια!Μου φαίνεται σαν ψέμα. Είχα παραδώσει τα όπλα...Τετάρτη θα πάω για επαναληπτική. Ε΄υχομαι να ακούσω πολύ καλά νέα κ από εσάς! Η μία χαρά να φέρει κι άλλες κ άλλες!!!! ❤️

Κορίτσι μ  συγχαρητήρια 🫶🏻🎉🧿🌈🤰👶🏻 μια τελειωμήνη εγκυμοσύνη ευχομαι… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κορίτσι μ  συγχαρητήρια 🫶🏻🎉🧿🌈🤰👶🏻 μια τελειωμήνη εγκυμοσύνη ευχομαι… 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ! Βήμα βήμα κορίτσια και προσήλωση στο στόχο..Ήμουν η πιο απαισιόδοξη απ όλες κι έγινε το θαύμα! Αφού μπόρεσα εγώ τότε όλες σας!!!!! Σας εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ! Βήμα βήμα κορίτσια και προσήλωση στο στόχο..Ήμουν η πιο απαισιόδοξη απ όλες κι έγινε το θαύμα! Αφού μπόρεσα εγώ τότε όλες σας!!!!! Σας εύχομαι τα καλύτερα!

Μπραβοοοοοοοοο με το καλοοοοο !!!καλούς διπλασιάσμους κοριτσαραααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Τα καταφεραμε!!!!! Είμαι ακόμα σε σοκ. Έχω ρίξει άπειρο κλάμα.95.30 η χοριακή. Ήμουν τόσο μα τόσο σίγουρη ότι π΄άλι θα χαμε αποτυχία!Μου φέρατε τύχη κορίτσια!Μου φαίνεται σαν ψέμα. Είχα παραδώσει τα όπλα...Τετάρτη θα πάω για επαναληπτική. Ε΄υχομαι να ακούσω πολύ καλά νέα κ από εσάς! Η μία χαρά να φέρει κι άλλες κ άλλες!!!! ❤️

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!! Μπράβο σου!! Όλα καλά να πάνε αποδω και πέρα! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να σου έρθουν όλα ευνοϊκά!! Μετά από τόσο κόπο, το άξιζες!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Προς το παρόν σκέφτομαι τον γιατρό μιας φίλης μου, που είναι νέος κι έχει επιτυχίες, αλλά δουλεύει στο Ρέα, που δεν το ξέρω καθόλου ως μαιευτήριο και εμβρυολογικό. Να δω την προσέγγισή του θέλω περισσότερο και να μου πει μια γνώμη. Το σίγουρο είναι ότι δεν θέλω άλλον μεγαλογιατρό, γιατί κάπου εισπράττω ότι μας βλέπουν ως στατιστικές κι έχω κουραστεί. 

Ο δικός σου, όταν επανήλθες, δεν σχολίασε ότι έκανες προσπάθεια και σε άλλον; Του το είπες φαντάζομαι. 

 

 

Φιλενάδα μουυυυ κάναμε την βλακεια να φύγουμε από τον γιατρό ώστε να έχουμε καλύτερη τιμή....όμως ήταν σκετη αποτυχία ....μείναμε στο ίδιο κέντρο...και η ιστορία είναι ότι την ημέρα της ωοληψιας πετύχαμε τον 1ο μας γιατρό που αγαπάμε και πολύ.....αλλά είναι για υψηλά βαλάντια...βέβαια  είναι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ...ΚΑΙ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ ...άρα και να ήθελα να το κρύψω τα είχε καταλάβει όλα...εν.πασει περιπτώσει καλό είναι αν ψάχνεις τελικά για άλλο γιατρό να είναι το ίδιο όσο καλός ήταν και ο τωρινός!🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ! Βήμα βήμα κορίτσια και προσήλωση στο στόχο..Ήμουν η πιο απαισιόδοξη απ όλες κι έγινε το θαύμα! Αφού μπόρεσα εγώ τότε όλες σας!!!!! Σας εύχομαι τα καλύτερα!

Ποπό έχω χαρεί τόσο πολύ!!!!τι μου θύμισες!♡♡♡♡😊😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Τα καταφεραμε!!!!! Είμαι ακόμα σε σοκ. Έχω ρίξει άπειρο κλάμα.95.30 η χοριακή. Ήμουν τόσο μα τόσο σίγουρη ότι π΄άλι θα χαμε αποτυχία!Μου φέρατε τύχη κορίτσια!Μου φαίνεται σαν ψέμα. Είχα παραδώσει τα όπλα...Τετάρτη θα πάω για επαναληπτική. Ε΄υχομαι να ακούσω πολύ καλά νέα κ από εσάς! Η μία χαρά να φέρει κι άλλες κ άλλες!!!! ❤️

Ναιιιι ..Συγχαρητήρια!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη..με το καλό!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Τα καταφεραμε!!!!! Είμαι ακόμα σε σοκ. Έχω ρίξει άπειρο κλάμα.95.30 η χοριακή. Ήμουν τόσο μα τόσο σίγουρη ότι π΄άλι θα χαμε αποτυχία!Μου φέρατε τύχη κορίτσια!Μου φαίνεται σαν ψέμα. Είχα παραδώσει τα όπλα...Τετάρτη θα πάω για επαναληπτική. Ε΄υχομαι να ακούσω πολύ καλά νέα κ από εσάς! Η μία χαρά να φέρει κι άλλες κ άλλες!!!! ❤️

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!!!! Είδες;;;; έχω χαρεί τόσο πολύ που έκλαψα μαζί σου σαν να πήρα εγώ το αποτέλεσμα..... Να το χαρείς, να το απολαύσεις και θα είμαστε εδώ να συζητάμε τις αυξήσεις!!!! Ήρθε για να μείνει και όλα θα πάνε τέλεια!!! Το είπα...είναι γούρικος αυτός ο Γενάρης!!!! Είναι γενναιόδωρος και μας έδωσε το καλύτερο δώρο της ζωής μας!!!!!🎁🎁🎁🎁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Φιλενάδα μουυυυ κάναμε την βλακεια να φύγουμε από τον γιατρό ώστε να έχουμε καλύτερη τιμή....όμως ήταν σκετη αποτυχία ....μείναμε στο ίδιο κέντρο...και η ιστορία είναι ότι την ημέρα της ωοληψιας πετύχαμε τον 1ο μας γιατρό που αγαπάμε και πολύ.....αλλά είναι για υψηλά βαλάντια...βέβαια  είναι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ...ΚΑΙ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ ...άρα και να ήθελα να το κρύψω τα είχε καταλάβει όλα...εν.πασει περιπτώσει καλό είναι αν ψάχνεις τελικά για άλλο γιατρό να είναι το ίδιο όσο καλός ήταν και ο τωρινός!🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Πράγματι, βλακεια να μείνετε στο ίδιο κέντρο με άλλον γιατρο... Να δεις που τώρα, που έχεις καλύτερη ψυχολογία και αισθανεσαι σιγουριά με τον γιατρο που αγαπάς, θα πετύχεις!!❤️🥰

Κ εγώ, η πλάκα είναι ότι δεν θέλω να αλλάξω. Ειναι πολυ καλος γιατρος, του εχω εμπιστοσύνη, χαρη σ αυτον εχω το μπεμπακι μου, τι να λεμε τωρα... Κι εμεις εχουμε δωσει τα απειρα λεφτα, αλλα τα αξιζε. Το θεμα ειναι οτι μετα την τελευταια αποτυχια, μας μίλησε απότομα, έδειξε με τον τρόπο του ότι δεν θέλει ν ασχοληθεί άλλο και ότι αν θέλω εγώ να παιδεύομαι για 2ο παιδί με αποθεματα που κατά τη γνώμη του είναι ελάχιστα, δικαίωμα μου. Μου εκοψε τα φτερα. Μην στα πολυλογώ... Πραγματικα δεν ξερω τι θα κανω τελικα, αλλα ολ αυτα με αναγκάζουν έστω να πάρω κ καμια άλλη γνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Πράγματι, βλακεια να μείνετε στο ίδιο κέντρο με άλλον γιατρο... Να δεις που τώρα, που έχεις καλύτερη ψυχολογία και αισθανεσαι σιγουριά με τον γιατρο που αγαπάς, θα πετύχεις!!❤️🥰

Κ εγώ, η πλάκα είναι ότι δεν θέλω να αλλάξω. Ειναι πολυ καλος γιατρος, του εχω εμπιστοσύνη, χαρη σ αυτον εχω το μπεμπακι μου, τι να λεμε τωρα... Κι εμεις εχουμε δωσει τα απειρα λεφτα, αλλα τα αξιζε. Το θεμα ειναι οτι μετα την τελευταια αποτυχια, μας μίλησε απότομα, έδειξε με τον τρόπο του ότι δεν θέλει ν ασχοληθεί άλλο και ότι αν θέλω εγώ να παιδεύομαι για 2ο παιδί με αποθεματα που κατά τη γνώμη του είναι ελάχιστα, δικαίωμα μου. Μου εκοψε τα φτερα. Μην στα πολυλογώ... Πραγματικα δεν ξερω τι θα κανω τελικα, αλλα ολ αυτα με αναγκάζουν έστω να πάρω κ καμια άλλη γνώμη. 

Να πάρεις κι άλλη γνώμη!! Και να μη το βάλεις κάτω!! Τώρα μου είπε το αφεντικό μου ότι η ξαδέρφη της μετά από τόσες εξωσωματικές με το που έκλεισε τα 46 πέτυχε η εξωσωματική της κ τώρα είναι 7 μηνών..η γυναίκα είχε απελπιστει κ έλεγε πως είναι η τελευταία της προσπάθεια.. Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Πράγματι, βλακεια να μείνετε στο ίδιο κέντρο με άλλον γιατρο... Να δεις που τώρα, που έχεις καλύτερη ψυχολογία και αισθανεσαι σιγουριά με τον γιατρο που αγαπάς, θα πετύχεις!!❤️🥰

Κ εγώ, η πλάκα είναι ότι δεν θέλω να αλλάξω. Ειναι πολυ καλος γιατρος, του εχω εμπιστοσύνη, χαρη σ αυτον εχω το μπεμπακι μου, τι να λεμε τωρα... Κι εμεις εχουμε δωσει τα απειρα λεφτα, αλλα τα αξιζε. Το θεμα ειναι οτι μετα την τελευταια αποτυχια, μας μίλησε απότομα, έδειξε με τον τρόπο του ότι δεν θέλει ν ασχοληθεί άλλο και ότι αν θέλω εγώ να παιδεύομαι για 2ο παιδί με αποθεματα που κατά τη γνώμη του είναι ελάχιστα, δικαίωμα μου. Μου εκοψε τα φτερα. Μην στα πολυλογώ... Πραγματικα δεν ξερω τι θα κανω τελικα, αλλα ολ αυτα με αναγκάζουν έστω να πάρω κ καμια άλλη γνώμη. 

Ρε συ γιατί σου μίλησε απότομα???και εμάς κάπως έτσι έγιναν τα πράγματα τότε και λόγω οικονομικού στράφηκαμε στην λάθος επιλογή !!!! Να σου πω κάτι??για εμένα κάνε κάποιο ραντεβού με άλλον που έχεις ψάξει εσύ ή ίδια γιατί οι απόψεις είναι πολύ υποκειμενικες σε αυτά τα πράγματα ...και αν δεν σε καλύψει συνεχίζεις με τον γιατρό σου ...αλλιώς μείνε εκεί που είσαι ίσως ήταν λάθος timing ....όσο για το Ρέα που έγραψες για γέννα πολύ καλό αποδείχθηκε και οικονομικό σε σχέση με τα άλλα 2 περιποιηθηκαν την κουμπάρα μου που γέννησε με καισαρική εκεί πριν 2 χρόνια το 2ο της 😍😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elbe είπε:

Να πάρεις κι άλλη γνώμη!! Και να μη το βάλεις κάτω!! Τώρα μου είπε το αφεντικό μου ότι η ξαδέρφη της μετά από τόσες εξωσωματικές με το που έκλεισε τα 46 πέτυχε η εξωσωματική της κ τώρα είναι 7 μηνών..η γυναίκα είχε απελπιστει κ έλεγε πως είναι η τελευταία της προσπάθεια.. Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Αυτές οι ιστορίες είναι πολύ ενθαρρυντικες και ξέρεις κάτι, τις ακούω όλο κ συχνότερα. Εύχομαι να γεννησει εύκολα η κοπέλα κ να είναι ευτυχισμένη με το μωράκι της!!

Εγω δεν είμαι σε τέτοια ηλικια κ έχω ήδη μια εγκυμοσύνη και ως τωρα φτιάχνουμε καλές βλαστοκυστες, με πολυ ηπιες δοσεις φαρμακων. Και οι εξετάσεις μου δεν είναι τραγικές, οκ, αισθάνομαι ότι εχω περιθώριο να προσπαθήσω λίγο ακόμα. Γι αυτο απορω νε τον γιατρο μου. Καο βλεπω οτι ορισμένοι γιατροί σε αποθαρρύνουν, οταν εχεις ηδη ενα παιδι, το ακούω κ από άλλες κοπέλες αυτό,  προσπαθούν να σου κάνουν οικογενειακό προγραμματισμό ντε κ καλα!! Κ σε ρίχνει ψυχολογικά αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...