Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Γειά σου και καλή επιτυχία! Εμένα στην πρώτη ετ μου έφερε ατονία, υπνηλία, κατάπτωση... Δε μπορούσα να δουλέψω. Ιδιαίτερα η ενέσιμη προγεστερονη (prolutex). Και πρήξιμο ενιωθα στην κοιλια, αλλά νομιζω ειναι συνέπεια όλων των φαρμάκων, οχι μονο της προγεστερονης. Παίρνεις κ κορτιζόνη ( medrol ή prezolon)? Νομίζω αυτά φουσκώνουν περισσότερο...

Υπομονή, για καλό είναι.❤️

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Βάζω κολπικά υπόθετα πρωί κ βράδυ τα cyclogest κ την prolutex το πρωί. Η ένεση με δυσκολεύει αρκετά, γιατί νιώθω ότι μένει το υγρό σε εκείνο το σημείο, αφού να φανταστείς ψάχνω με τα δάχτυλα που δεν πονάει για να κάνω την επόμενη...αλλά ας πετύχει και δε με νοιάζει τίποτα!! Πήρα να δοκιμάσω να βάζω λαδάκι στην κοιλιά το βράδυ να μαλακώνει λίγο μήπως κ τρυπάει κ πιο εύκολα... εσύ έβαζες κάτι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 7/1/2024 at 5:01 ΜΜ, ο/η marine είπε:

Ποια κοπέλα ξεκινάει σε αυτόν τον κύκλο? 🙂

Καλημέρα 😊 εγώ περιμένω την περίοδο για να κάνω την έμβρυομεταφορά 🙏 εσύ ξεκινάς διέγερση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα 😊 εγώ περιμένω την περίοδο για να κάνω την έμβρυομεταφορά 🙏 εσύ ξεκινάς διέγερση?

Και γω για εμβρυομεταφορα..

Απλά δεν έχω έτοιμα 

Θα χρησιμοποιησουμε τα κατεψυγμένα ωάρια 

Οπότε θα πρέπει να δούμε όμως πως θα πάνε,αν θα καταφέρουμε γονιμοποίηση! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα 😊 εγώ περιμένω την περίοδο για να κάνω την έμβρυομεταφορά 🙏 εσύ ξεκινάς διέγερση?

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εγω θα κάνω εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο… cat12 σε έβαλε ο γιατροσ  σ να κάνεις καποια εξέταση πριν ξεκινήσεις την εμβρυομεταφορα; Εγω σημερα θα επικοινωνήσω μαζι τ να δω αν χρειαζεται να κανω κάποια εξέταση  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εγω θα κάνω εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο… cat12 σε έβαλε ο γιατροσ  σ να κάνεις καποια εξέταση πριν ξεκινήσεις την εμβρυομεταφορα; Εγω σημερα θα επικοινωνήσω μαζι τ να δω αν χρειαζεται να κανω κάποια εξέταση  

Καλησπέρα! Είναι όπως κ στην ωοληψία. Ορμονολογικές εξετάσεις κι αναλόγως πως θα σε πάει. Εμένα που με πήγε σε φυσικό κύκλο με έβαλε σε συγκεκριμένες μέρες και ορμονολογικές και υπέρηχο για να δει το ενδομήτριο πως εξελίσσεται κ τις επαναλαμβανα πιο συχνά από όταν είχα ξεκινήσει με αγωγή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εγω θα κάνω εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο… cat12 σε έβαλε ο γιατροσ  σ να κάνεις καποια εξέταση πριν ξεκινήσεις την εμβρυομεταφορα; Εγω σημερα θα επικοινωνήσω μαζι τ να δω αν χρειαζεται να κανω κάποια εξέταση  

Καλημέρα!! Όχι ακόμα το μόνο που μου είπε να έχω φτιάξει τον θυροειδή για την έμβρυομεταφορά κάνω πρώτη φορά οπότε τώρα θα τα μάθω κ εγώ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η marine είπε:

Και γω για εμβρυομεταφορα..

Απλά δεν έχω έτοιμα 

Θα χρησιμοποιησουμε τα κατεψυγμένα ωάρια 

Οπότε θα πρέπει να δούμε όμως πως θα πάνε,αν θα καταφέρουμε γονιμοποίηση! 

 

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου!!! Πότε θα κάνετε την γονιμοποίηση? Εγώ είχα κάνει Νοέμβριο την ωοληψια κ έχω δύο εμβρυακια 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου!!! Πότε θα κάνετε την γονιμοποίηση? Εγώ είχα κάνει Νοέμβριο την ωοληψια κ έχω δύο εμβρυακια 🙏

Μακάρι! Όλα να πάνε καλά ευχήν για όλες μας!!

Αχ δεν το ξέρω ακριβώς 

Πρέπει να ξεκινήσω για να δούμε πως θα πάει 

Λογικά αν θα είμαι έτοιμη εγώ θα ξεκινήσει η διαδικασία 

Δεν τα ξέρω και καλά πρώτη φορά 🙂🙂

Για αρχή ξεκιναω την ενεση την Κυριακή 

Και στην αναμονή για περίοδο μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αγαπημένα καλημέρα!

Εγώ σήμερα είμαι στην 1η μέρα περιόδου επιτέλους και αύριο θα πάω να κάνω 3 εξετάσεις αίματος που ζήτησε ο γιατρός μου για να ξεκινήσουμε με το καλό τη φάση της διέγερσης! Μακάρι να είναι όλα καλά και βάλουμε μπρός! Ποιος θα μου το λεγε ότι θα ανυπομονούσα να κάνω ενέσεις 😜

Εύχομαι το 2024 να είναι η πιο τυχερή χρονιά για όλες μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2024 at 9:43 ΠΜ, ο/η marine είπε:

Και γω για εμβρυομεταφορα..

Απλά δεν έχω έτοιμα 

Θα χρησιμοποιησουμε τα κατεψυγμένα ωάρια 

Οπότε θα πρέπει να δούμε όμως πως θα πάνε,αν θα καταφέρουμε γονιμοποίηση! 

 

Γειά σου @marine

Είχες κάνει δηλαδή κρυοσυντήρηση ωαρίων παλαιότερα? Μπράβο σου, εγώ ούτε που το σκεφτόμουν πριν λίγα χρόνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλες! Έχετε κάποια εμπειρία από βλαστοκυστες αργής ανάπτυξης? Τις βοηθάει η κατάψυξη στην δυναμική τους?

Επίσης από βλαστοκυστη 4ΒΒ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα καλημέρα!

Εγώ σήμερα είμαι στην 1η μέρα περιόδου επιτέλους και αύριο θα πάω να κάνω 3 εξετάσεις αίματος που ζήτησε ο γιατρός μου για να ξεκινήσουμε με το καλό τη φάση της διέγερσης! Μακάρι να είναι όλα καλά και βάλουμε μπρός! Ποιος θα μου το λεγε ότι θα ανυπομονούσα να κάνω ενέσεις 😜

Εύχομαι το 2024 να είναι η πιο τυχερή χρονιά για όλες μας!!!!!!

Καλημέρα!!!Να πάνε όλα τέλεια και πραγματικά το 2024 να μας διευκολύνει και να είναι η τυχερή χρονιά για όλες μας!!!!

Κι εγώ το ίδιο περίμενα...πως κ πως να κάνω τις ενέσεις 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Γειά σου @marine

Είχες κάνει δηλαδή κρυοσυντήρηση ωαρίων παλαιότερα? Μπράβο σου, εγώ ούτε που το σκεφτόμουν πριν λίγα χρόνια....

Αχ τυχερούλα Lilly!

Καλή αρχή σου εύχομαι! 

Ναι ειχα κάνει στα 35 απλά μάζεψα, έτσι μου είπαν, λίγα 

Αλλά τώρα θα παω με αυτά και ότι γίνει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2024 at 10:10 ΜΜ, ο/η elbe είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Βάζω κολπικά υπόθετα πρωί κ βράδυ τα cyclogest κ την prolutex το πρωί. Η ένεση με δυσκολεύει αρκετά, γιατί νιώθω ότι μένει το υγρό σε εκείνο το σημείο, αφού να φανταστείς ψάχνω με τα δάχτυλα που δεν πονάει για να κάνω την επόμενη...αλλά ας πετύχει και δε με νοιάζει τίποτα!! Πήρα να δοκιμάσω να βάζω λαδάκι στην κοιλιά το βράδυ να μαλακώνει λίγο μήπως κ τρυπάει κ πιο εύκολα... εσύ έβαζες κάτι;;

Η ένεση κ εμένα με δυσκόλευε. Με τσιμπούσε πιο πολυ απ τις άλλες, αλλά κυρίως μου έφερνε την μεγαλύτερη εξάντληση. Δεν ειχα προβλημα τοσο να την κανω, οσο το μετά.  Ωσπου μου την αντικατεστησε  με τριτο ουτροτζεσταν ( έπαιρνα ήδη δύο την ημερα) γιατι δεν την παλευα αλλο. Δεν μπορουσα να δουλεψω. Το περίεργο είναι ότι σε επόμενη διέγερση δεν με πείραξε καθόλου η προγεστερονη... δεν ξερω πώς έγινε αυτό, ίσως συνήθισα.

Δεν έβαζα τίποτα στην κοιλια σε καμια ένεση που έκανα. Την δοκιμαζα ομως χωρις να τρυπησω πολυ κ αν ένιωθα κ τσιμπουσε φλεβακι, δοκίμαζα νέο σημείο. Μπορείς να βάλεις κ παγάκι, αν σου φαίνεται πολύ επώδυνο. Αναγκαίο κακό...τι να κάνουμε.

Πλησιαζεις στις ημερες για χοριακη? Εύχομαι να έχεις μια υψηλή τιμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα καλημέρα!

Εγώ σήμερα είμαι στην 1η μέρα περιόδου επιτέλους και αύριο θα πάω να κάνω 3 εξετάσεις αίματος που ζήτησε ο γιατρός μου για να ξεκινήσουμε με το καλό τη φάση της διέγερσης! Μακάρι να είναι όλα καλά και βάλουμε μπρός! Ποιος θα μου το λεγε ότι θα ανυπομονούσα να κάνω ενέσεις 😜

Εύχομαι το 2024 να είναι η πιο τυχερή χρονιά για όλες μας!!!!!!

Καλή επιτυχία @lilly1984!! Ανυπομονούμε να ακούσουμε τα καλα σου νέα! Θετική σκέψη και μη φοβάσαι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Η ένεση κ εμένα με δυσκόλευε. Με τσιμπούσε πιο πολυ απ τις άλλες, αλλά κυρίως μου έφερνε την μεγαλύτερη εξάντληση. Δεν ειχα προβλημα τοσο να την κανω, οσο το μετά.  Ωσπου μου την αντικατεστησε  με τριτο ουτροτζεσταν ( έπαιρνα ήδη δύο την ημερα) γιατι δεν την παλευα αλλο. Δεν μπορουσα να δουλεψω. Το περίεργο είναι ότι σε επόμενη διέγερση δεν με πείραξε καθόλου η προγεστερονη... δεν ξερω πώς έγινε αυτό, ίσως συνήθισα.

Δεν έβαζα τίποτα στην κοιλια σε καμια ένεση που έκανα. Την δοκιμαζα ομως χωρις να τρυπησω πολυ κ αν ένιωθα κ τσιμπουσε φλεβακι, δοκίμαζα νέο σημείο. Μπορείς να βάλεις κ παγάκι, αν σου φαίνεται πολύ επώδυνο. Αναγκαίο κακό...τι να κάνουμε.

Πλησιαζεις στις ημερες για χοριακη? Εύχομαι να έχεις μια υψηλή τιμη!!!

Καλησπέρα!!Μίλησα με την κλινική για το αν μπορώ να βάζω το βράδυ λίγο λαδάκι για να είναι κ το δέρμα πιο μαλακό κ μου είπαν ότι μπορώ κ πως μπορώ αν πονάω κι αν έχω μελανιές να βάζω κ άρνικα. Χθες έβαλα το βράδυ λαδάκι κ ήταν λίγο καλύτερη η κατάσταση στο τρύπημα.

Αύριο είναι η μέρα της χοριακής, αλλά δεν είμαι αισιόδοξη... πονάω σαν να μου έρχεται κανονικά, με ενοχλεί η μέση μου, τα νεύρα μου είναι σε έξαλλη κατάσταση... γενικά είμαι τέλεια 🤣

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η elbe είπε:

Καλησπέρα!!Μίλησα με την κλινική για το αν μπορώ να βάζω το βράδυ λίγο λαδάκι για να είναι κ το δέρμα πιο μαλακό κ μου είπαν ότι μπορώ κ πως μπορώ αν πονάω κι αν έχω μελανιές να βάζω κ άρνικα. Χθες έβαλα το βράδυ λαδάκι κ ήταν λίγο καλύτερη η κατάσταση στο τρύπημα.

Αύριο είναι η μέρα της χοριακής, αλλά δεν είμαι αισιόδοξη... πονάω σαν να μου έρχεται κανονικά, με ενοχλεί η μέση μου, τα νεύρα μου είναι σε έξαλλη κατάσταση... γενικά είμαι τέλεια 🤣

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!!

Καλά αποτελέσματα μέσα απ' την καρδιά μου!! Δεν θέλω να σου δημιουργήσω προσδοκίες, γιατί αυτά είναι τυχερά, το πιστεύω 100%, αλλά νομίζω ότι τα συμπτώματα περιόδου πριν την αναμενόμενη χοριακή είναι πολύ θετικό σημάδι!!❤️🙏

Η κανονική περίοδος, αν έρθει, που δεν θέλουμε να έρθει, θα εμφανιστεί πέντε- έξι μέρες μετά το σταμάτημα των φαρμάκων. Είναι πολύ νωρίς για να έχεις πραγματικά συμπτώματα! Αισιοδοξία λοιπόν!! 

(τι λαδάκι είναι αυτό που σου πρότειναν και η άρνικα και από πού το προμηθεύεσαι; Να το έχω κι εγώ υπόψη αν χρειαστώ στο μέλλον😜)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η emar είπε:

Καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλες! Έχετε κάποια εμπειρία από βλαστοκυστες αργής ανάπτυξης? Τις βοηθάει η κατάψυξη στην δυναμική τους?

Επίσης από βλαστοκυστη 4ΒΒ ?

Γειά σου κορίτσι μου. Αυτό που σίγουρα γνωρίζω είναι ότι τα έμβρυα δείχνουν τη δυναμική τους αφού τα έχουν ξεπαγώσει. Δηλαδή μπορεί ένα έμβρυο σε φάση βλαστοκύστης να φαίνεται ας πούμε μέτριο, το παγώνουν, μετά το ξεπαγώνουν και μπορεί να εξελιχθεί ως τέλειο έμβρυο. Θυμάμαι ότι μου είχαν πει ότι αφυδατώνονται στη διαδικασία, αλλά μόλις ξεπαγώσουν, εκεί φαίνεται η ποιότητα.

Το 4 ΒΒ σημαίνει 4ο στάδιο ανάπτυξης και τα ΒΒ είναι η αξιολόγηση των κυττάρων που θα δημιουργήσουν τον πλακούντα και των κυττάρων που θα δημιουργήσουν το έμβρυο. Θα το έλεγα μια χαρά το 4ΒΒ!

Πότε θα κάνεις ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elbe είπε:

Καλησπέρα!!Μίλησα με την κλινική για το αν μπορώ να βάζω το βράδυ λίγο λαδάκι για να είναι κ το δέρμα πιο μαλακό κ μου είπαν ότι μπορώ κ πως μπορώ αν πονάω κι αν έχω μελανιές να βάζω κ άρνικα. Χθες έβαλα το βράδυ λαδάκι κ ήταν λίγο καλύτερη η κατάσταση στο τρύπημα.

Αύριο είναι η μέρα της χοριακής, αλλά δεν είμαι αισιόδοξη... πονάω σαν να μου έρχεται κανονικά, με ενοχλεί η μέση μου, τα νεύρα μου είναι σε έξαλλη κατάσταση... γενικά είμαι τέλεια 🤣

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!!

Μακάρι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα, σου το εύχομαι ολόψυχα. Τα συμπτώματα μη σε αγχώνουν, έχω ακούσει και διαβάσει τα πάντα και τελικά λέω ότι μόνο με το τεστ ξέρεις, κανένα σημάδι δεν υπάρχει ούτε θετικό ούτε αρνητικό.

Κουράγιο και καλή δύναμη μέχρι αύριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλά αποτελέσματα μέσα απ' την καρδιά μου!! Δεν θέλω να σου δημιουργήσω προσδοκίες, γιατί αυτά είναι τυχερά, το πιστεύω 100%, αλλά νομίζω ότι τα συμπτώματα περιόδου πριν την αναμενόμενη χοριακή είναι πολύ θετικό σημάδι!!❤️🙏

Η κανονική περίοδος, αν έρθει, που δεν θέλουμε να έρθει, θα εμφανιστεί πέντε- έξι μέρες μετά το σταμάτημα των φαρμάκων. Είναι πολύ νωρίς για να έχεις πραγματικά συμπτώματα! Αισιοδοξία λοιπόν!! 

(τι λαδάκι είναι αυτό που σου πρότειναν και η άρνικα και από πού το προμηθεύεσαι; Να το έχω κι εγώ υπόψη αν χρειαστώ στο μέλλον😜)

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!!! ♥️Είναι η πρώτη εμβρυομεταφορά και γι'αυτό δεν έχω προσδοκίες... μακάρι να έρθει!! 🙏

Το λαδακι που πήρα είναι το mustela maternité για ραγαδες των 105ml. και δεν έχει έντονο άρωμα ευτυχώς, γιατί με τα αρώματα δεν τα πάω καλά...

Την άρνικα μου είπαν από το φαρμακείο κ βοηθάει στη φαγούρα, στις μελανιές και γενικά στους πόνους..προς το παρόν θα βολευτώ με το λαδάκι, το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ 🤣 κι αν δω ότι τη χρειάζομαι τότε θα πάω να πάρω κι εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Μακάρι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα, σου το εύχομαι ολόψυχα. Τα συμπτώματα μη σε αγχώνουν, έχω ακούσει και διαβάσει τα πάντα και τελικά λέω ότι μόνο με το τεστ ξέρεις, κανένα σημάδι δεν υπάρχει ούτε θετικό ούτε αρνητικό.

Κουράγιο και καλή δύναμη μέχρι αύριο!!!!

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Εγώ όλα αυτά τα χρόνια που προσπαθούσαμε έμπαινα κ έψαχνα για συμπτώματα...κ μετά από λίγο πάντα μου ερχόταν η περίοδος...τώρα είπα να μη μπω στη διαδικασία να ψάξω...και να μην έχω πολλές προσδοκίες να μην απογοητευτώ...και ενημέρωσα και τον άντρα μου ότι πονάω όπως την περίοδο να έχει κι αυτός μια εικόνα...κι ό,τι θέλει ας προκύψει αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2024 at 5:48 ΜΜ, ο/η lilly1984 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου. Αυτό που σίγουρα γνωρίζω είναι ότι τα έμβρυα δείχνουν τη δυναμική τους αφού τα έχουν ξεπαγώσει. Δηλαδή μπορεί ένα έμβρυο σε φάση βλαστοκύστης να φαίνεται ας πούμε μέτριο, το παγώνουν, μετά το ξεπαγώνουν και μπορεί να εξελιχθεί ως τέλειο έμβρυο. Θυμάμαι ότι μου είχαν πει ότι αφυδατώνονται στη διαδικασία, αλλά μόλις ξεπαγώσουν, εκεί φαίνεται η ποιότητα.

Το 4 ΒΒ σημαίνει 4ο στάδιο ανάπτυξης και τα ΒΒ είναι η αξιολόγηση των κυττάρων που θα δημιουργήσουν τον πλακούντα και των κυττάρων που θα δημιουργήσουν το έμβρυο. Θα το έλεγα μια χαρά το 4ΒΒ!

Πότε θα κάνεις ετ?

Θα κάνω τον άλλο μήνα δηλαδή τον Φεβρουάριο ! Σε πρώτη φαση πιστεύω θα μου βάλει τα δύο π έχω κ είναι ΑΑ μετά έχω στο ΒΒ κ δύο αργής ανάπτυξης! Ελπίζω ν πετύχει η πρώτη Μ προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η emar είπε:

Θα κάνω τον άλλο μήνα δηλαδή τον Φεβρουάριο ! Σε πρώτη φαση πιστεύω θα μου βάλει τα δύο π έχω κ είναι ΑΑ μετά έχω στο ΒΒ κ δύο αργής ανάπτυξης! Ελπίζω ν πετύχει η πρώτη Μ προσπάθεια!

Μακάρι, σου το εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elbeμου καλημέρα! Τι έγινε με τη χοριακή?

Εγώ κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων, ήταν πολύ καλές και ξεκίνησα την 1η μέρα της διέγερσης με πολλή αισιοδοξία!!!!✌️🙏:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

@elbeμου καλημέρα! Τι έγινε με τη χοριακή?

Εγώ κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων, ήταν πολύ καλές και ξεκίνησα την 1η μέρα της διέγερσης με πολλή αισιοδοξία!!!!✌️🙏:-)

Καλημέρα!!! Καλή αρχή κορίτσι μου!! Καλή επιτυχία!!! Εύχομαι να βγάλεις πολλά ωαριακια🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...