Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Δεν με ενοχλα τόσο οταν μπαίνει το υγρό, απλα είναι πολύ χοντρή η βελόνα και θέλει πίεση και εκεί ποναει 😏 χθές εβγαλε λίγο αίμα, κάπου διαβασα να μην βαζω αντισηπτικό πριν γιατί κανει το δέρμα πιο σκληρό

Ναι, έχεις δίκιο, η βελόνα δεν έχει καμία σχέση με αυτές που χρησιμοποιούμε στη διέγερση. Είναι ανάλογα το σημείο που θα την κάνεις, σε κάποια σημεία και μένα με δυσκολεύει πολύ, οπότε δοκιμάζω αλλού. Μου έχει τύχει 2-3 φορές να βγει λίγο αίμα μετά, δεν είναι κάτι, ίσως κάνεις καμιά μελανιά μετά. Τις μελανιές βέβαια δεν τις αποφεύγουμε, με αίμα ή χωρίς αίμα! Πάντως, πάντα βάζω οινόπνευμα στην περιοχή, πριν τη βάλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

Ναι, έχεις δίκιο, η βελόνα δεν έχει καμία σχέση με αυτές που χρησιμοποιούμε στη διέγερση. Είναι ανάλογα το σημείο που θα την κάνεις, σε κάποια σημεία και μένα με δυσκολεύει πολύ, οπότε δοκιμάζω αλλού. Μου έχει τύχει 2-3 φορές να βγει λίγο αίμα μετά, δεν είναι κάτι, ίσως κάνεις καμιά μελανιά μετά. Τις μελανιές βέβαια δεν τις αποφεύγουμε, με αίμα ή χωρίς αίμα! Πάντως, πάντα βάζω οινόπνευμα στην περιοχή, πριν τη βάλω.

Ναι και εγώ φοβάμαι να μην βαζω οινόπνευμα, αλλά θα δοκιμάσω απόψε τον πάγο πριν τη βάλω. Επίσης διαβασα οτι είναι πιο εύκολο οταν γίνεται μετά από ένα ζεστό μπάνιο, θα το δοκιμάσω και αυτό 🤷 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Σημερα ξεκίνησα την πρώτη ένεση για την διέγερση. Υπέροχο κ ορμόνες τις έκανα επαρχία όπου ζω. Από την 6 μέρα κ μετά θα έρθω Αθήνα για να με παρακολουθεί ο γιατρός μ από κοντά.  Γνωρίζετε μικροβιολογικά για να κάνω την Ε2 που να βγαζουν τα αποτελέσματα μεχρι το μεσημερι;  

Θεωρώ ότι τα περισσότερα μεγάλα ιδιωτικά διαγνωστικά βγάζουν αυθημερόν τα αποτελέσματα. Αρκεί να πας νωρίς και να τους το πεις. Εγώ στο Ιatropolis έκανα, αλλά θα μπορούσα να είχα πάει και σε ένα affidea π.χ. Και σου στέλνουν και με email το αποτέλεσμα. Όσο για συνταγογράφηση, μόνο την πρώτη φορά σου γράφουν, δυστυχώς δεν δικαιολογεί ο εοππυ ανά 2-3 μέρες τις ίδιες εξετάσεις. Τις επόμενες πλήρωνα 23 ευρώ για lh και Ε2. Καλή επιτυχία!! Να πάνε όλα καλά!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι γιατί αυτή η κόπωση κ το άγχος που έχω με έχουν τρελάνει!!! ελπίζω να αλλάξει αν φτιαχτεί κ να νιώσω λίγο φυσιολογικά!!!

Αν οφείλονται η κόπωση και οι ταχυκαρδίες στο θυρεοειδή, που είναι το πιθανότερο, θα βελτιωθείς σίγουρα με το χαπάκι, από την πρώτη κι όλας εβδομάδα. Θα ηρεμήσει ο οργανισμός σου. Εγώ θυμάμαι είχα μεταπτώσεις διάθεσης, εξάψεις - εφιδρώσεις και κάποιες φορές σαν αρρυθμίες, φτερουγίσματα. Και το βάρος επίσης επηρεάζεται πολύ απ' τον θυρεοειδή, εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα, ευτυχώς. Όλα πέρασαν μέσα σε ελάχιστο διάστημα αφότου ξεκίνησα την θεραπεία😉 Και να σκεφτείς, δίσταζα να ξεκινήσω χάπι θυρεοειδούς στα 35 μου (τι είμαι, καμιά γιαγιά να φορτωθώ καθημερινά χάπια?!😄. Καμία σχέση όμως)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Σημερα ξεκίνησα την πρώτη ένεση για την διέγερση. Υπέροχο κ ορμόνες τις έκανα επαρχία όπου ζω. Από την 6 μέρα κ μετά θα έρθω Αθήνα για να με παρακολουθεί ο γιατρός μ από κοντά.  Γνωρίζετε μικροβιολογικά για να κάνω την Ε2 που να βγαζουν τα αποτελέσματα μεχρι το μεσημερι;  

Καλή αρχή κορίτσι μου🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!! Εμείς την περασμένη Πέμπτη δώσαμε τα χαρτιά στην επιτροπή και τη Δευτέρα θα έχω την απάντηση. Μου είπαν ότι είμαι οκ! Το θέμα είναι ότι εγώ αδιαθέτησα σήμερα.. Τα φάρμακα τα παίρνουμε πάντα 2η μέρα περιόδου? Τον γιατρό μου θα τον πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα που θα έχω και την απόφαση. Πριν ξεκινήσουμε τα φάρμακα κάνουμε πάλι εξετάσεις αίματος?

@cat12 εσύ κορίτσι μου τώρα απλά θα περιμένεις να περάσει μία περίοδος? σου έδωσε τίποτα βιταμίνες ή φάρμακα για ενίσχυση? σε ενημέρωσαν τελικά για τον τρίτο ωάριο? Φαντάζομαι τώρα που τελείωσε η πρώτη φάση θα έφυγε ένα μεγάλο βάρος και θα έχεις ηρεμήσει αρκετά!😊😊 Ανυπομονώ κι εγώ!! 😊

Τι κάνεις κορίτσι μου? Εμένα ήθελε εξετάσεις αίματος πριν τις ενέσεις να δουν σε τι τιμές είμαι. Εμένα μου είπαν να τους πάρω τηλέφωνο με την δεύτερη περίοδο οπότε με κόβω τέλος Δεκεμβρίου η αρχές Ιανουαρίου... Εγώ τωρα περιμένω να αδιαθετησω γύρω στις 20 του μήνα... Δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο για το τρίτο ωάριο... Έστειλα μήνυμα κ τίποτα... Λες κ μόλις πληρώσαμε τα πάντα με ξέχασαν 😮💨. Από βιταμίνες όχι δεν μου είπε κάτι.. τώρα απλά δω με τον ενδοκρινολόγο να φτιάξουμε κάποιες τιμές... Ναι έχω ηρεμήσει η αλήθεια από τη στιγμή που έμαθα ότι έχω έστω 2 ωάρια  5 ημερών καλά... Αλλά τώρα δεν περνάνε με τίποτα οι μέρες 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Αν οφείλονται η κόπωση και οι ταχυκαρδίες στο θυρεοειδή, που είναι το πιθανότερο, θα βελτιωθείς σίγουρα με το χαπάκι, από την πρώτη κι όλας εβδομάδα. Θα ηρεμήσει ο οργανισμός σου. Εγώ θυμάμαι είχα μεταπτώσεις διάθεσης, εξάψεις - εφιδρώσεις και κάποιες φορές σαν αρρυθμίες, φτερουγίσματα. Και το βάρος επίσης επηρεάζεται πολύ απ' τον θυρεοειδή, εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα, ευτυχώς. Όλα πέρασαν μέσα σε ελάχιστο διάστημα αφότου ξεκίνησα την θεραπεία😉 Και να σκεφτείς, δίσταζα να ξεκινήσω χάπι θυρεοειδούς στα 35 μου (τι είμαι, καμιά γιαγιά να φορτωθώ καθημερινά χάπια?!😄. Καμία σχέση όμως)

Αυτά έχω κ εγώ ειδικά το βράδυ νομίζω ότι σκάω από τη ζέστη κ μετά κρυώνω . Κ η διάθεση ακριβώς όπως τα λες!!! Πολλά σκαμπανεβάσματα.. θυρεοειδή επειδή έχουν οι γονείς μου πάντα είχα στο μυαλό μου ότι μπορεί να αποκτήσω κ εγώ οπότε το είχα συνηθίσει σαν ιδέα ότι θα γίνει κάποια στιγμή... Ναι ο μίσος πληθυσμός έχει θυροειδή κ από όλες τις ηλικίες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αυτά έχω κ εγώ ειδικά το βράδυ νομίζω ότι σκάω από τη ζέστη κ μετά κρυώνω . Κ η διάθεση ακριβώς όπως τα λες!!! Πολλά σκαμπανεβάσματα.. θυρεοειδή επειδή έχουν οι γονείς μου πάντα είχα στο μυαλό μου ότι μπορεί να αποκτήσω κ εγώ οπότε το είχα συνηθίσει σαν ιδέα ότι θα γίνει κάποια στιγμή... Ναι ο μίσος πληθυσμός έχει θυροειδή κ από όλες τις ηλικίες!!!!

Έχεις δίκιο. Παίζει μεγάλο ρόλο η κληρονομικότητα. Κι εγώ έχω κληρονομικότητα από τη μητέρα μου και γι αυτό τον παρακολουθώ από 20 ετών. Όμως μετά τα 32 απορρυθμίστηκε. Ποιος ξέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!! Εμείς την περασμένη Πέμπτη δώσαμε τα χαρτιά στην επιτροπή και τη Δευτέρα θα έχω την απάντηση. Μου είπαν ότι είμαι οκ! Το θέμα είναι ότι εγώ αδιαθέτησα σήμερα.. Τα φάρμακα τα παίρνουμε πάντα 2η μέρα περιόδου? Τον γιατρό μου θα τον πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα που θα έχω και την απόφαση. Πριν ξεκινήσουμε τα φάρμακα κάνουμε πάλι εξετάσεις αίματος?

@cat12 εσύ κορίτσι μου τώρα απλά θα περιμένεις να περάσει μία περίοδος? σου έδωσε τίποτα βιταμίνες ή φάρμακα για ενίσχυση? σε ενημέρωσαν τελικά για τον τρίτο ωάριο? Φαντάζομαι τώρα που τελείωσε η πρώτη φάση θα έφυγε ένα μεγάλο βάρος και θα έχεις ηρεμήσει αρκετά!😊😊 Ανυπομονώ κι εγώ!! 😊

Γεια σου κοπέλα μου! Καλή αρχή. Στο βραχύ πρωτόκολλο (το σύντομο δλδ), τα χάπια ή τις ενέσεις τα ξεκινάμε 2η μέρα περιόδου. Όπου πρώτη υπολογίζεται αυτή που έχεις κανονική ροή αίματος. Αν δηλαδή ξεκινήσεις με σταγόνες ή δεις κανονική ροή αργά το απόγευμα/ βράδυ, δεν θα θεωρήσεις αυτή πρώτη μέρα, αλλά την επόμενη. Τους ειδοποιείς λοιπόν πρώτη μέρα και πας πρώτο υπέρηχο την 2η. Θα στα πουν και απ το κέντρο αυτά.

Αν κάνεις μακρύ πρωτόκολλο (αυτό που έχεις ανεβάσει) υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσεις από 21η μέρα περιόδου με άλλα φάρμακα πρώτα, αναλόγως τις οδηγίες του γιατρού. Τι σου έχει πει ποιο θα κάνεις;

Εξετάσεις αίματος - ορμονολογικές ξεκινάς επίσης την 2η μέρα περιόδου, αναλόγως τις οδηγίες του γιατρού. Τώρα, αν εσένα σου ζητήσει και κάποιες άλλες νωρίτερα, θα δεις.  Γενικώς δεν είναι δύσκολο, στα λένε όλα αυτοί μέρα-μέρα. Ξεκίνα με το καλό και θα κυλήσει η διαδικασία. Να είσαι ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Ειμαι πολύ στεναχωρημένη.Εχω από το πρωί βλεννες με αίμα.Φοραω σερβιετακι φανταστείτε.Μιλησα ξανά με τον γιατρό θεωρεί ότι είναι από τα οιστρογόνα λόγω χαπιών.Εχουμε υπέρηχο την Δευτέρα έτσι κ αλλιώς.Παρολα αυτά με έχει ρίξει όλο αυτό.Σαν να έχω περίοδο είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@RAM21@cat12 κορίτσια μ σας ευχαριστω πολύ για τις ευχές σας! Ευχομαι σύντομα ολες μας να κρατάμε μπεμπόνια στην αγκαλιά μας🙏👶🏻💪🏻. Θα εχω υπόψιν τα κέντρα π μ είπατε κ μιλήσω κ με το γιατρό μ μηπως κ αυτος συνεργάζεται με καποια κ θα την βρω την αρκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου? Εμένα ήθελε εξετάσεις αίματος πριν τις ενέσεις να δουν σε τι τιμές είμαι. Εμένα μου είπαν να τους πάρω τηλέφωνο με την δεύτερη περίοδο οπότε με κόβω τέλος Δεκεμβρίου η αρχές Ιανουαρίου... Εγώ τωρα περιμένω να αδιαθετησω γύρω στις 20 του μήνα... Δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο για το τρίτο ωάριο... Έστειλα μήνυμα κ τίποτα... Λες κ μόλις πληρώσαμε τα πάντα με ξέχασαν 😮💨. Από βιταμίνες όχι δεν μου είπε κάτι.. τώρα απλά δω με τον ενδοκρινολόγο να φτιάξουμε κάποιες τιμές... Ναι έχω ηρεμήσει η αλήθεια από τη στιγμή που έμαθα ότι έχω έστω 2 ωάρια  5 ημερών καλά... Αλλά τώρα δεν περνάνε με τίποτα οι μέρες 😅

ωχ πάρε τους εσύ τηλ αν θέλεις! Η αλήθεια είναι κι εγώ μερικές φορές το νιώθω ότι ξεχνάνε να με πάρουν οι γιατροί αλλά τελικά με ενημερώνουν με καθυστέρηση.. Τι καλά που έχεις δύο να περιμένουν!! 😊😊 άσε οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα αλλά προσπαθώ κι εγώ να σκέφτομαι ότι δεν είναι χαμένος μήνας και θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά! ποτέ δεν ξέρεις!! φαντάζομαι κι εσείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου! Καλή αρχή. Στο βραχύ πρωτόκολλο (το σύντομο δλδ), τα χάπια ή τις ενέσεις τα ξεκινάμε 2η μέρα περιόδου. Όπου πρώτη υπολογίζεται αυτή που έχεις κανονική ροή αίματος. Αν δηλαδή ξεκινήσεις με σταγόνες ή δεις κανονική ροή αργά το απόγευμα/ βράδυ, δεν θα θεωρήσεις αυτή πρώτη μέρα, αλλά την επόμενη. Τους ειδοποιείς λοιπόν πρώτη μέρα και πας πρώτο υπέρηχο την 2η. Θα στα πουν και απ το κέντρο αυτά.

Αν κάνεις μακρύ πρωτόκολλο (αυτό που έχεις ανεβάσει) υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσεις από 21η μέρα περιόδου με άλλα φάρμακα πρώτα, αναλόγως τις οδηγίες του γιατρού. Τι σου έχει πει ποιο θα κάνεις;

Εξετάσεις αίματος - ορμονολογικές ξεκινάς επίσης την 2η μέρα περιόδου, αναλόγως τις οδηγίες του γιατρού. Τώρα, αν εσένα σου ζητήσει και κάποιες άλλες νωρίτερα, θα δεις.  Γενικώς δεν είναι δύσκολο, στα λένε όλα αυτοί μέρα-μέρα. Ξεκίνα με το καλό και θα κυλήσει η διαδικασία. Να είσαι ήρεμη.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δεν με έχει ενημερώσει και δεν ήξερα κι εγώ τη διαφορά μακρύ με βραχύ.. Θα μάθω τη Δευτέρα που θα πάρω τηλ τον γιατρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

ωχ πάρε τους εσύ τηλ αν θέλεις! Η αλήθεια είναι κι εγώ μερικές φορές το νιώθω ότι ξεχνάνε να με πάρουν οι γιατροί αλλά τελικά με ενημερώνουν με καθυστέρηση.. Τι καλά που έχεις δύο να περιμένουν!! 😊😊 άσε οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα αλλά προσπαθώ κι εγώ να σκέφτομαι ότι δεν είναι χαμένος μήνας και θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά! ποτέ δεν ξέρεις!! φαντάζομαι κι εσείς!!

Κορίτσι μου μάλλον θα λείπει κ δεν θα προσπαθήσουμε 😮💨 όμως όντως ποτέ δεν ξέρεις!!!! Μου έστειλε μήνυμα τελικά!!! Μόνο αυτά τα δύο έχω κ Δευτέρα θα με πάρει να μου πει πως θα προχωρήσουμε... Μακάρι να είναι τα τυχερα 🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ Αντωνία μ! Θα το κοιτάξω κ για εκεί αν είναι

Ελπιζω ν σε βολεψει. Καλη αρχη κ να πανε ολα οπως τα θελετε!!!!🙏🥰❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/11/2023 at 9:53 ΠΜ, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα κορίτσια,έγραψα και στο άλλο θέμα το πρωί.Είχε καμία παρόμοια εμπειρία με μένα?Οπως έγραψα και προηγουμένως  έχω κάποιες ακαθαρσίες,καφέ υγρά.Εχω βάλει σερβιετάκι.Έχω κλεισει μια εβδομάδα φαρμάκων και ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά μέσα στο Νοέμβριο.Χθές είχα υπέρηχο και μου αύξησε και τα cyclacur από σήμερα.Μίλησα με την Μαία του γιατρού και μου είπε να το παρακολουθώ μέσα στην μέρα κι αν αυξηθεί να τους ξανακαλέσω.Είναι αντίδραση στα φάρμακα?Εχω αναστατωθεί λιγάκι.

 

Marilouu γεια σου...κι εγώ αυτό τον μήνα ήταν να κάνω εμβρυομεταφορά κ έκανα αγωγή με cyclacur...μην ανησυχείς... είναι υπολείμματα από την περίοδο...με τις μέρες θα καθαρίσουν τα υγρά... εμένα καθάρισαν μετά την 6η μέρα αγωγής...στην 8η με διέκοψαν τα άσπρα χάπια κ ξεκίνησα τα καφέ για να μου έρθει περίοδος κ να πάμε σε υστεροσκοπιση για αφαίρεση πολύποδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Δεν με ενοχλα τόσο οταν μπαίνει το υγρό, απλα είναι πολύ χοντρή η βελόνα και θέλει πίεση και εκεί ποναει 😏 χθές εβγαλε λίγο αίμα, κάπου διαβασα να μην βαζω αντισηπτικό πριν γιατί κανει το δέρμα πιο σκληρό

Επειδη εχω κανει κ ιβορ κ κλεξαν.να πω οτι οι ιβορ πεθαινα στο πονο .με κλεξαν ολα καλα ειναι πολυ πιο λεπτή η βελόνα το κανεις γρηγορα κ τελος κανε λιγο στο πλαι δες γιουτουμπ.αντισηπτικό δεν εβαζα ποτε σκεψου οτι εκανα σε ολη τη κυηση κ κανενα θεμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Ειμαι πολύ στεναχωρημένη.Εχω από το πρωί βλεννες με αίμα.Φοραω σερβιετακι φανταστείτε.Μιλησα ξανά με τον γιατρό θεωρεί ότι είναι από τα οιστρογόνα λόγω χαπιών.Εχουμε υπέρηχο την Δευτέρα έτσι κ αλλιώς.Παρολα αυτά με έχει ρίξει όλο αυτό.Σαν να έχω περίοδο είναι.

Κοριτσι μου πως εισαι σμρ; εχεις ακομη αιμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Επειδη εχω κανει κ ιβορ κ κλεξαν.να πω οτι οι ιβορ πεθαινα στο πονο .με κλεξαν ολα καλα ειναι πολυ πιο λεπτή η βελόνα το κανεις γρηγορα κ τελος κανε λιγο στο πλαι δες γιουτουμπ.αντισηπτικό δεν εβαζα ποτε σκεψου οτι εκανα σε ολη τη κυηση κ κανενα θεμα 

Σε ευχαριστώ κορίτσι, χθές δοκίμασα πάγο πριν την βαλω και όλα ήταν μια χαρά! Πολύ καλύτερα, δεν ένιωσα τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου μάλλον θα λείπει κ δεν θα προσπαθήσουμε 😮💨 όμως όντως ποτέ δεν ξέρεις!!!! Μου έστειλε μήνυμα τελικά!!! Μόνο αυτά τα δύο έχω κ Δευτέρα θα με πάρει να μου πει πως θα προχωρήσουμε... Μακάρι να είναι τα τυχερα 🥰🥰🥰 

Θα είναι!! 😊😊❤️ Να είσαι αισιόδοξη, όλα παίρνουν το δρόμο τους σιγά σιγά!!

Άντε αύριο να δω κι εγώ πώς προχωράμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Θα είναι!! 😊😊❤️ Να είσαι αισιόδοξη, όλα παίρνουν το δρόμο τους σιγά σιγά!!

Άντε αύριο να δω κι εγώ πώς προχωράμε!!

Θ περιμενουμε νεα σου!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου πως εισαι σμρ; εχεις ακομη αιμα;

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εχω ναι και χθες και σήμερα.Ειναι σαν περίοδος😒Δεν ξέρω τι θα ακούσω αύριο και αν είναι φυσιολογικό αυτό που συμβαίνει.Συνεχιζω την αγωγή κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εχω ναι και χθες και σήμερα.Ειναι σαν περίοδος😒Δεν ξέρω τι θα ακούσω αύριο και αν είναι φυσιολογικό αυτό που συμβαίνει.Συνεχιζω την αγωγή κανονικά.

Καλα κανεις κ συνεχιζεις την αγωγη!

Αυριο πρωι θ σε δει ο γιατρος;; ευχομαι ολα ν ειναι καλα!🙏

Να μας στειλεις τα νεα σου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εχω ναι και χθες και σήμερα.Ειναι σαν περίοδος😒Δεν ξέρω τι θα ακούσω αύριο και αν είναι φυσιολογικό αυτό που συμβαίνει.Συνεχιζω την αγωγή κανονικά.

Υπομονή κορίτσι μου μέχρι αύριο... Σε καταλαβαίνω... Θα περιμένουμε εδώ αύριο να μας πεις τα νεα 🙏🏻 υπομονή και πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...