Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις On 20/10/2023 at 9:25 ΠΜ, ο/η Sunnyboy είπε:

@το χοντρό μπιζέλιταλαιπωρηθηκες και εσύ αλλά τελικά τα κατάφερες!!!Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι για σένα. Απόλαυσε αυτό το όμορφο ταξίδι και ολα θα πανε καλα. ❤️😊

Ξεχασα να πω για την Θρομβοφιλία που αναφερεις. Μετα την δευτερη παλινδρομη εκανα εξετασεις και βρεθηκε πως εχω θρομβοφιλια και μολις εμενα εγκυος εκανα ενεσεις οπως επιστης και στην εμβρυομεταφορά.  Βρέθηκε ότι έχω και θυροειδη αλλά έχει ρυθμιστεί πλέον νε χαπια. 

 

Είναι πολύ σημαντικό ότι καθετί που προκύπτει είναι διαχειρίσιμο. Οι ενέσεις για τη θρομβοφιλία έχουν λιγάκι παίδεμα, από την άποψη ότι είναι σε καθημερινή βάση για όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Αλλά άμα ξέρεις ότι απομακρύνεσαι έτσι από έναν κίνδυνο, το κάνεις και δεν παραπονιέσαι καθόλου! 

Με το καλό να ξεκινήσεις τη διέγερση και να έχεις μια πολύ καλή ανταπόκριση!! 🙏 Ηρεμία και χαλαρότητα, και όλα θα πάνε κατ' ευχήν!! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια Καλημερα και καλη κυριακη!! Αυριο λοιπον θα παω για τη χοριακη μου ,θα ειναι 11η ημέρα μετα την εμβρυομεταφορα. Θεωρητικά μια μερα νωρίτερα. Σημερα το πρωι έκανα ενα τεστακι .. αρνητικό ! Οποτε ενταξει δεν περιμένω και πολλα! Στην αρχή είχα πολυ καλη ψυχολογία ,αλλα μετα και λόγω ενός γεγονότος τα πραγματα πήραν τη κατω βολτα απο θεμα ψυχολογίας … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια Καλημερα και καλη κυριακη!! Αυριο λοιπον θα παω για τη χοριακη μου ,θα ειναι 11η ημέρα μετα την εμβρυομεταφορα. Θεωρητικά μια μερα νωρίτερα. Σημερα το πρωι έκανα ενα τεστακι .. αρνητικό ! Οποτε ενταξει δεν περιμένω και πολλα! Στην αρχή είχα πολυ καλη ψυχολογία ,αλλα μετα και λόγω ενός γεγονότος τα πραγματα πήραν τη κατω βολτα απο θεμα ψυχολογίας … 

Kαλημερα @efakii.Καλή Κυριακή και σε σένα.Εγω θα έλεγα να περιμένεις και θα φανεί αύριο.Δεν γνωρίζω τι ήταν αυτό το γεγονός που έκανες την ψυχολογία σου χαλια αλλά άστο πίσω σου και προχωρά μπροστά.♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii Κορίτσι μου σε είχα στο μυαλό μου, εύχομαι να αποδειχθεί ότι ήταν νωρίς για τεστ και αύριο να δείξει καλό αποτέλεσμα η χοριακή. 
Όπως και να έχει εύχομαι αυτό που σε στεναχώρησε να είναι περαστικό και να έχεις δύναμη και καλή ψυχολογία για τη συνέχεια! Θα περιμένουμε αύριο νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είναι φυσιολογικό που στο σημείο που έκανα την oulgalutran έχει ένα ψιλό πρηξιματακι; όπως όταν σε τσιμπάει κουνούπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είναι φυσιολογικό που στο σημείο που έκανα την oulgalutran έχει ένα ψιλό πρηξιματακι; όπως όταν σε τσιμπάει κουνούπι

Κορίτσι μου εγώ εκανα την  gonal  και ναι ειχα και εγώ αυτό το πρηξιματακι και υποχωρουσε μετά από λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου εγώ εκανα την  gonal  και ναι ειχα και εγώ αυτό το πρηξιματακι και υποχωρουσε μετά από λίγο

Εγώ με την gonal δεν έχω θέμα η oulgalutran μου το έκανε πάντως να μην ανησυχώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είναι φυσιολογικό που στο σημείο που έκανα την oulgalutran έχει ένα ψιλό πρηξιματακι; όπως όταν σε τσιμπάει κουνούπι

Καλησπέρα 😃. Φυσιολογικό είναι και σε μένα έγινε το ίδιο.Μπορει να νιώσεις και λίγη φαγούρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια Καλημερα και καλη κυριακη!! Αυριο λοιπον θα παω για τη χοριακη μου ,θα ειναι 11η ημέρα μετα την εμβρυομεταφορα. Θεωρητικά μια μερα νωρίτερα. Σημερα το πρωι έκανα ενα τεστακι .. αρνητικό ! Οποτε ενταξει δεν περιμένω και πολλα! Στην αρχή είχα πολυ καλη ψυχολογία ,αλλα μετα και λόγω ενός γεγονότος τα πραγματα πήραν τη κατω βολτα απο θεμα ψυχολογίας … 

Efakii λυπάμαι πολύ.... Θα περιμένω νέα για τη χοριακή διότι η αλήθεια είναι ποτέ δεν ξέρεις. Μακάρι να τα καταφέρναμε με την 1η, αλλά δεν είναι τόσο εύκολο τελικά.... Πάντως μη νομίζεις ότι η ψυχολογία σου έφταιξε για το όποιο αποτέλεσμα. Όλες οι γυναίκες που συλλαμβάνουν φυσιολογικά ή με εξωσωματική τι νομίζεις, δεν περνάνε τα δικά τους; Ξέρω περιπτώσεις που πέρασαν ακόμα και πένθος τις πρώτες μέρες της σύλληψης και δεν είχαν πρόβλημα. Το μόνο σίγουρο είναι δεν φταις εσύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια είχα πάει πάλι για υπέρηχο σήμερα και απ ότι μου είπαν από Πέμπτη παμε για ωοληψια πότε ξεκίνησα πότε τελειώνω την πρώτη φάση ούτε που το κατάλαβα δεν ξέρω πως θα πάει αλλά κρατάω το θετικο ότι ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου στα φάρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Περιμένω σήμερα αύριο την περίοδο για να ξεκινήσω κ εγώ τις ενέσεις... Αύριο πρωί θα πάω να τις πάρω... Μια ερώτηση (ξανά 😜) κατά την διάρκεια των ενέσεων υπάρχουν τίποτα παρενέργειες? Ναυτία κούραση? Ρωτάω για να είμαι προετοιμασμένη γιατί η δουλειά μου έχει όλη μέρα φόρτωμα... Κ δεν έχω ενημερώσει ότι ξεκινάω εξωσωματική δεν θέλω ακόμα... Γενικά δουλεύω όλη μέρα μόνη μου με το αυτοκίνητο στον δρόμο κ στα μαγαζιά που πάω όλο φόρτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια είχα πάει πάλι για υπέρηχο σήμερα και απ ότι μου είπαν από Πέμπτη παμε για ωοληψια πότε ξεκίνησα πότε τελειώνω την πρώτη φάση ούτε που το κατάλαβα δεν ξέρω πως θα πάει αλλά κρατάω το θετικο ότι ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου στα φάρμακα

Καλημέρα!!! Καλό αυτό ότι πέρασαν γρήγορα οι μέρες!! Με το καλό να πάει κ η ωοληψια 🤞 στον υπέρηχο σήμερα είδαν πόσα περίπου ωάρια υπάρχουν η το βλέπουν αργότερα? Ρωτάω να μαθαίνω κ εγώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2023 at 10:40 ΠΜ, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια Καλημερα και καλη κυριακη!! Αυριο λοιπον θα παω για τη χοριακη μου ,θα ειναι 11η ημέρα μετα την εμβρυομεταφορα. Θεωρητικά μια μερα νωρίτερα. Σημερα το πρωι έκανα ενα τεστακι .. αρνητικό ! Οποτε ενταξει δεν περιμένω και πολλα! Στην αρχή είχα πολυ καλη ψυχολογία ,αλλα μετα και λόγω ενός γεγονότος τα πραγματα πήραν τη κατω βολτα απο θεμα ψυχολογίας … 

Κορίτσι μου θυμάμαι που μιλούσαμε κ στο άλλο θεματακι...  εύχομαι αυτό το γεγονός που σε έχει επηρεάσει να μην είναι κάτι σοβαρό κ στην χοριακη θα είναι πιο σίγουρη η απάντηση από το τέστ... Ελπίζω να πάνε όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα!!! Καλό αυτό ότι πέρασαν γρήγορα οι μέρες!! Με το καλό να πάει κ η ωοληψια 🤞 στον υπέρηχο σήμερα είδαν πόσα περίπου ωάρια υπάρχουν η το βλέπουν αργότερα? Ρωτάω να μαθαίνω κ εγώ... 

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ τα ωάρια τα βλέπουν από τον πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή είχα 4 σήμερα είχα 5 όσο για τα συμπτωματα εγώ προσωπικά το μόνο που έχω είναι ένα ψιλό φουσκωματακι τίποτα άλλο ούτε νεύρα που μου έλεγαν ούτε τίποτα επειδή και η δική μου δουλειά έχει βάρος το πρώτο πράγμα που ρώτησα πριν ξεκινήσω ήταν αν θα έχω θέμα και μου είπαν κανένα αλλά μου είπαν ότι πρέπει να ειμαι ηρεμη και χαλαρή και γιαυτό πήρα αναρρωτικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ τα ωάρια τα βλέπουν από τον πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή είχα 4 σήμερα είχα 5 όσο για τα συμπτωματα εγώ προσωπικά το μόνο που έχω είναι ένα ψιλό φουσκωματακι τίποτα άλλο ούτε νεύρα που μου έλεγαν ούτε τίποτα επειδή και η δική μου δουλειά έχει βάρος το πρώτο πράγμα που ρώτησα πριν ξεκινήσω ήταν αν θα έχω θέμα και μου είπαν κανένα αλλά μου είπαν ότι πρέπει να ειμαι ηρεμη και χαλαρή και γιαυτό πήρα αναρρωτικη

Για φούσκωμα μου το είπαν ότι θα έχω την δεύτερη εβδομάδα... Μακάρι να μου πάει κ εμένα έτσι γιατί δεν μπορώ να πάρω άδεια τώρα κ το κρατάω για αργότερα για την έμβρυομεταφορά....  οπότε σε κάθε υπέρηχο υπάρχει περίπτωση να δεις κ ένα παραπανω δεν είναι από την αρχή όσα φαίνονται... Θα ανυπομονώ για την Πέμπτη να μου πεις νέα σου πως πήγε!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Μολις Γυρισα από την ωοληψια λίγο ζαλισμενη ακόμα.Πηραν 9 και αύριο θα μας ενημερώσουν για την εξέλιξη τους.Ο γιατρός μας ήταν πολύ ευχαριστημένος.Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά γιατί δεν έχω επανέλθει πλήρως αλλά γύρω στα 3-4 θα τα καταφέρουν να φτάσουν να γίνουν βλαστοκυστες.Δεν ξέρω θα ήθελα κάτι παραπάνω με το σκεπτικό ότι λόγω ηλικίας θα βάλουμε 2.Θα ήθελα να είχα περισσότερα στην κατάψυξη.Παρολα αυτά θα φανεί από αύριο...Σκέφτομαι δυνατά και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Μολις Γυρισα από την ωοληψια λίγο ζαλισμενη ακόμα.Πηραν 9 και αύριο θα μας ενημερώσουν για την εξέλιξη τους.Ο γιατρός μας ήταν πολύ ευχαριστημένος.Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά γιατί δεν έχω επανέλθει πλήρως αλλά γύρω στα 3-4 θα τα καταφέρουν να φτάσουν να γίνουν βλαστοκυστες.Δεν ξέρω θα ήθελα κάτι παραπάνω με το σκεπτικό ότι λόγω ηλικίας θα βάλουμε 2.Θα ήθελα να είχα περισσότερα στην κατάψυξη.Παρολα αυτά θα φανεί από αύριο...Σκέφτομαι δυνατά και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Να πάνε όλα τέλεια κορίτσι μου!!! Να μην σκέφτεσαι το πόσα να σκεφτεσαι να είναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Να πάνε όλα τέλεια κορίτσι μου!!! Να μην σκέφτεσαι το πόσα να σκεφτεσαι να είναι καλα

Σ ευχαριστώ πολύ 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marilouu Μπράβο πολύ καλά τα πηγές! Περίμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρός αύριο, νωρίς δεν είναι να ξέρουν από σήμερα; Όπως και να έχει πολύ καλό αποτέλεσμα!! Με το καλό αύριο να μας πεις τα νέα!! 🤞🤞

@cat12 Εγώ δεν είχα τίποτα και όταν είχα ρωτήσει το γιατρό μου μου είχε πει τίποτα δε θα έχεις αλλά άμα ψάχνεσαι θα βρίσκεις! Χαχαχα! 
 

@Lacostaki καλή επιτυχία να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Μολις Γυρισα από την ωοληψια λίγο ζαλισμενη ακόμα.Πηραν 9 και αύριο θα μας ενημερώσουν για την εξέλιξη τους.Ο γιατρός μας ήταν πολύ ευχαριστημένος.Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά γιατί δεν έχω επανέλθει πλήρως αλλά γύρω στα 3-4 θα τα καταφέρουν να φτάσουν να γίνουν βλαστοκυστες.Δεν ξέρω θα ήθελα κάτι παραπάνω με το σκεπτικό ότι λόγω ηλικίας θα βάλουμε 2.Θα ήθελα να είχα περισσότερα στην κατάψυξη.Παρολα αυτά θα φανεί από αύριο...Σκέφτομαι δυνατά και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Με το καλό να πάνε όλα κ καλή ξεκούραση 🙏 θα περιμένουμε αύριο νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Σάββατο χοριακή 33 πρώτη φορά θετική χοριακή 2η προσπάθεια εξωσωματικής και σήμερα 2η χοριακη 9,5 🫥 ....τόσο κοντά στο όνειρο κ τώρα μακρυά ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Μολις Γυρισα από την ωοληψια λίγο ζαλισμενη ακόμα.Πηραν 9 και αύριο θα μας ενημερώσουν για την εξέλιξη τους.Ο γιατρός μας ήταν πολύ ευχαριστημένος.Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά γιατί δεν έχω επανέλθει πλήρως αλλά γύρω στα 3-4 θα τα καταφέρουν να φτάσουν να γίνουν βλαστοκυστες.Δεν ξέρω θα ήθελα κάτι παραπάνω με το σκεπτικό ότι λόγω ηλικίας θα βάλουμε 2.Θα ήθελα να είχα περισσότερα στην κατάψυξη.Παρολα αυτά θα φανεί από αύριο...Σκέφτομαι δυνατά και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Συγχαρητήρια! Πολύ καλά τα πήγες! Εύχομαι να γίνουν όσο το δυνατό περισσότερα βλαστοκύστες! Ο γιατρός σου είπε το σύνηθες ποσοστό, από ποιοτικά ωάρια τα μισά συνήθως προχωράνε μέχρι την 6η μέρα, αλλά πάλι ποτέ δεν ξέρεις . Μπορεί να σε εκπλήξουν θετικά και άλλα. 😉 Καλή επιτυχία και θετική σκέψη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Μολις Γυρισα από την ωοληψια λίγο ζαλισμενη ακόμα.Πηραν 9 και αύριο θα μας ενημερώσουν για την εξέλιξη τους.Ο γιατρός μας ήταν πολύ ευχαριστημένος.Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά γιατί δεν έχω επανέλθει πλήρως αλλά γύρω στα 3-4 θα τα καταφέρουν να φτάσουν να γίνουν βλαστοκυστες.Δεν ξέρω θα ήθελα κάτι παραπάνω με το σκεπτικό ότι λόγω ηλικίας θα βάλουμε 2.Θα ήθελα να είχα περισσότερα στην κατάψυξη.Παρολα αυτά θα φανεί από αύριο...Σκέφτομαι δυνατά και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Μπράβο σου, τα δύσκολα πέρασαν! Μακάρι να έχεις πολλές βλαστοκύστες, αλλά μην αγχώνεσαι γι' αυτό! Αρκεί ένα να είναι το τυχερό! Καλή ξεκούραση και όλα θα πάνε τέλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2023 at 10:40 ΠΜ, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια Καλημερα και καλη κυριακη!! Αυριο λοιπον θα παω για τη χοριακη μου ,θα ειναι 11η ημέρα μετα την εμβρυομεταφορα. Θεωρητικά μια μερα νωρίτερα. Σημερα το πρωι έκανα ενα τεστακι .. αρνητικό ! Οποτε ενταξει δεν περιμένω και πολλα! Στην αρχή είχα πολυ καλη ψυχολογία ,αλλα μετα και λόγω ενός γεγονότος τα πραγματα πήραν τη κατω βολτα απο θεμα ψυχολογίας … 

Τι έγινε κορίτσι μου έκανες την χοριακη;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...