Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Όλα φυσιολογικά είναι κ οι δικές μου εξετάσεις κ του άντρα μου... Θα πάμε ιδιωτικά που μπορούμε αυτό το διάστημα να το κάνουμε... Ο γιατρός που είχα μιλήσει κ του είπα για την αποβολή κ ότι στην βιοψία έδειξε χρωμοσωματικη ανωμαλία, μου είπε να κάνω εξωσωματική κ λόγω ηλικίας... Κ η απογοήτευση μου τόσους μήνες που δεν έρχεται το μωράκι με ώθησε να το σκεφτώ να την κάνω... Γενικά λέγαμε το 24 να ξεκινουσαμε αλλά δεν θέλω να περιμένω άλλο... Είμαι 37 στα 38 κ ο σύζυγος 45...  κ οι άλλοι γιατροί που είχα πάει όλα φυσιολογικά μου έλεγαν είναι... Απλά μετά την αποβολή έχω ελάχιστη έως καθόλου ροή περιόδου που κ πάλι μου λένε φυσιολογικό γιατί έχασα πολύ αίμα... Έχουν περάσει τόσοι μήνες κ ακόμα το ίδιο.... 

Καλή αρχή τότε κοριτσάκι μου. Με το που αδιαθετήσεις θα πάρεις τον γιατρό σου τηλέφωνο, λογικά θα σου γράψει κάποιες εξετάσεις κ θα ξεκινήσετε τη 2η μέρα με το καλό. Είπες περιμένεις τηλέφωνο σωστά; Γιατί θα χρειαστεί να βρεις τα φάρμακα κ να τα έχεις όταν ξεκινήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Όλα φυσιολογικά είναι κ οι δικές μου εξετάσεις κ του άντρα μου... Θα πάμε ιδιωτικά που μπορούμε αυτό το διάστημα να το κάνουμε... Ο γιατρός που είχα μιλήσει κ του είπα για την αποβολή κ ότι στην βιοψία έδειξε χρωμοσωματικη ανωμαλία, μου είπε να κάνω εξωσωματική κ λόγω ηλικίας... Κ η απογοήτευση μου τόσους μήνες που δεν έρχεται το μωράκι με ώθησε να το σκεφτώ να την κάνω... Γενικά λέγαμε το 24 να ξεκινουσαμε αλλά δεν θέλω να περιμένω άλλο... Είμαι 37 στα 38 κ ο σύζυγος 45... 

Λυπάμαι πολύ για την ατυχία που είχες και εύχομαι τώρα που πήρες απόφαση για εξωσωματική να κυλήσουν όλα ομαλά. Εφόσον μπορείς να ξεκινήσεις άμεσα, να το κάνεις! Θα σου πει ο γιατρός σου ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνεις πιο πριν και επίσης θα σου πει ποιο πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις!

Το σημαντικότερο για μένα είναι ο γιατρός είναι ειδικός στην εξωσωματική? Τον εμπιστεύεσαι? Επίσης ρώτα τον για το κόστος των φαρμάκων. Έτσι έλεγα κι εγώ αρχικά, να πάω ιδιωτικά να ξεμπερδεύω, καθώς ότι έχει να κάνει με γραφειοκρατία/ επιτροπές/ δημόσια είναι στη σφαίρα της παράνοιας για μένα. Μαθαίνοντας ότι θα πηγαίναμε γύρω στα 2.000 ευρώ μόνο τα φάρμακα, δεν το μετανιώνω που μπήκα στη διαδικασία της επιτροπής και σε λίγο θα ξεκινήσω τη 2η διέγερσή μου.

Ότι και να αποφασίσεις, το πιο σημαντικό από όλα είναι ο γιατρός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ λοιπόν σήμερα μου τα είπαν χωρίς καν να ρωτήσω έχω 2 στην αριστερή ωοθήκη και 2 στην δεξιά βασικά στην δεξιά έχω 3 αλλά το ένα είναι μικρό οπότε δεν το υπολογίζουν και το ενδομυτριο είναι 6 είναι ακριβώς αυτό που λες ποιότητα θέλουμε όχι ποσότητα

Εύχομαι να γίνουν όλα τυχερά εμβρυάκια και έρθει με την 1η το θετικό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Εύχομαι να γίνουν όλα τυχερά εμβρυάκια και έρθει με την 1η το θετικό αποτέλεσμα!

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλή αρχή τότε κοριτσάκι μου. Με το που αδιαθετήσεις θα πάρεις τον γιατρό σου τηλέφωνο, λογικά θα σου γράψει κάποιες εξετάσεις κ θα ξεκινήσετε τη 2η μέρα με το καλό. Είπες περιμένεις τηλέφωνο σωστά; Γιατί θα χρειαστεί να βρεις τα φάρμακα κ να τα έχεις όταν ξεκινήσεις 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κ σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο 🙏με πήρε τηλέφωνο κ μου είπε να πάω το απόγευμα από το γραφείο του να μου εξηγήσει τα πάντα κ ότι είναι καλό που έχω ακόμα 4 μέρες μέχρι την περίοδο οπότε αν κατάλαβα καλά μπορεί να προλάβω να ξεκινήσω... Αν όχι τουλάχιστον κάνω αυτό το βήμα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Λυπάμαι πολύ για την ατυχία που είχες και εύχομαι τώρα που πήρες απόφαση για εξωσωματική να κυλήσουν όλα ομαλά. Εφόσον μπορείς να ξεκινήσεις άμεσα, να το κάνεις! Θα σου πει ο γιατρός σου ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνεις πιο πριν και επίσης θα σου πει ποιο πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις!

Το σημαντικότερο για μένα είναι ο γιατρός είναι ειδικός στην εξωσωματική? Τον εμπιστεύεσαι? Επίσης ρώτα τον για το κόστος των φαρμάκων. Έτσι έλεγα κι εγώ αρχικά, να πάω ιδιωτικά να ξεμπερδεύω, καθώς ότι έχει να κάνει με γραφειοκρατία/ επιτροπές/ δημόσια είναι στη σφαίρα της παράνοιας για μένα. Μαθαίνοντας ότι θα πηγαίναμε γύρω στα 2.000 ευρώ μόνο τα φάρμακα, δεν το μετανιώνω που μπήκα στη διαδικασία της επιτροπής και σε λίγο θα ξεκινήσω τη 2η διέγερσή μου.

Ότι και να αποφασίσεις, το πιο σημαντικό από όλα είναι ο γιατρός σου!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις συμβουλές σου κ εσύ κάνεις τώρα? Με το καλό να πάνε όλα σου εύχομαι!!! Το κόστος σαν σύνολο μας βγαίνει γύρω στα 3.500 αλλά με φάρμακα κ όλη την διαδικασία που θα χρειαστεί μέχρι την έμβρυομεταφορά. Κ εγώ υπό άλλες συνθήκες θα πηγαίναμε με επιτροπή κ όλα αυτά αλλά αυτό το διάστημα θα μπορέσουμε κάπως να το κάνουμε.. δύσκολο αλλά θα το κάνουμε... Η ψυχολογία μου μετά από την αποβολή είναι πολύ χάλια κ δεν μπορώ να διαχειριστώ όπως είπες αυτήν την παράνοια αυτό το διάστημα γιατί λείπει κ ο σύζυγος πολύ με την δουλειά του εκτός οπότε είναι κ δύσκολο να δούμε πότε θα πετύχουμε τις μέρες να μπορεί να είναι κ εκείνος... Φαντάζομαι τώρα θα έχουμε περίπου μία εικόνα... Στεναχωρήθηκε κ εκείνος  που το χάσαμε οπότε είπαμε να το προσπαθήσουμε ιδιωτικά για αρχή... Κ αυτός ο γιατρός φαίνεται καλός κ έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για την δουλειά του.. προς το παρόν μου εκφράζει εμπιστοσύνη... Σήμερα θα ρωτήσω κ αναλυτικά όπως μου είπες πόσο το ένα κ το άλλο να ξέρω τι γίνεται... Να ρωτήσω κάτι άλλο λες? Με βοηθάει πολύ να ξέρω κάποια πράγματα ευχαριστώ πάρα πολύ.😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @cat12 να ρωτήσεις σίγουρα εάν ο γιατρός εννοεί σ αυτή την τιμή και τις ενέσεις που θα αγοράσεις  ή εννοεί τα έξοδα του ίδιου, του κέντρου και του εμβρυολόγου, γιατί εμένα τόσο περίπου μου πήγε που πήγα με επιτροπή.

Καλή επιτυχία και εύχομαι να ξεκινήσεις γρήγορα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις συμβουλές σου κ εσύ κάνεις τώρα? Με το καλό να πάνε όλα σου εύχομαι!!! Το κόστος σαν σύνολο μας βγαίνει γύρω στα 3.500 αλλά με φάρμακα κ όλη την διαδικασία που θα χρειαστεί μέχρι την έμβρυομεταφορά. Κ εγώ υπό άλλες συνθήκες θα πηγαίναμε με επιτροπή κ όλα αυτά αλλά αυτό το διάστημα θα μπορέσουμε κάπως να το κάνουμε.. δύσκολο αλλά θα το κάνουμε... Η ψυχολογία μου μετά από την αποβολή είναι πολύ χάλια κ δεν μπορώ να διαχειριστώ όπως είπες αυτήν την παράνοια αυτό το διάστημα γιατί λείπει κ ο σύζυγος πολύ με την δουλειά του εκτός οπότε είναι κ δύσκολο να δούμε πότε θα πετύχουμε τις μέρες να μπορεί να είναι κ εκείνος... Φαντάζομαι τώρα θα έχουμε περίπου μία εικόνα... Στεναχωρήθηκε κ εκείνος  που το χάσαμε οπότε είπαμε να το προσπαθήσουμε ιδιωτικά για αρχή... Κ αυτός ο γιατρός φαίνεται καλός κ έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για την δουλειά του.. προς το παρόν μου εκφράζει εμπιστοσύνη... Σήμερα θα ρωτήσω κ αναλυτικά όπως μου είπες πόσο το ένα κ το άλλο να ξέρω τι γίνεται... Να ρωτήσω κάτι άλλο λες? Με βοηθάει πολύ να ξέρω κάποια πράγματα ευχαριστώ πάρα πολύ.😊🙏

Ναι, εμείς κάναμε μια διέγερση που πήγε τέλεια, αλλά δυστυχώς καμία εμβρυομεταφορά δεν πέτυχε. Άλλαξα γιατρό και βρήκα ότι έχω ενδομητρίτιδα, για την οποία λαμβάνω θεραπεία και σε ένα μήνα με το καλό που θα την έχω ολοκληρώσει θα ξεκινήσω με αισιοδοξία τη 2η μου προσπάθεια (ανυπομονώ!!!). Αυτά που θα έλεγα να ρωτήσεις είναι 1) κόστος όλων των φαρμάκων, 2) κόστος παρακολούθησης, 3) κόστος ωοληψίας, 4) κόστος καλλιέργειας των εμβρύων μέχρι την 5η μέρα, 5) κόστος της κάθε εμβρυομεταφοράς και 6) κόστος κρυοσυντήρησης τυχόν υπολειπόμενων εμβρύων. Εμάς 3.500 έκαναν τα 2, 3, 4 και 5.

Επιπλέον, αν είστε και οι δυο πολύ busy όπως είμαστε κι εμείς, καλό είναι όσο είναι εφικτό να έχεις μια εκτίμηση για το πότε στο περίπου θα γίνει η ωοληψία (θα το ξέρει ο γιατρός όταν θα ξεκινήσεις τη διέγερση) και ακολούθως πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά (θα το ξέρεις μετά την ωοληψία). Εμάς δε μας είχε ενημερώσει και επειδή ο σύζυγος ήταν στο εξωτερικό πήγα σε μια εμβρυομεταφορά μόνη μου και δεν ήταν το καλύτερό μου. Πολύ σημαντικό, θα υπάρχουν φάρμακα που θα ξεκινήσεις μετά την ωοληψία. Αυτά ζήτα να σου τα γράψει 2-3 μέρες νωρίτερα, διότι δε θέλεις να ψάχνεις φαρμακείο μετά από τη διαδικασία αυτή. Όσο πιο νωρίς έχεις στη διάθεσή σου και οργανωμένα τα φάρμακά σου, τόσο πιο ήρεμη θα είσαι!

Σου εύχομαι καλή δύναμη, αισιοδοξία και όσο γίνεται λιγότερη ταλαιπωρία :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

Καλησπέρα @cat12 να ρωτήσεις σίγουρα εάν ο γιατρός εννοεί σ αυτή την τιμή και τις ενέσεις που θα αγοράσεις  ή εννοεί τα έξοδα του ίδιου, του κέντρου και του εμβρυολόγου, γιατί εμένα τόσο περίπου μου πήγε που πήγα με επιτροπή.

Καλή επιτυχία και εύχομαι να ξεκινήσεις γρήγορα!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!! Λες να μπορέσω κατευθείαν να ξεκινήσω η θέλει διαδικασία όλο αυτό? Όταν μας το είχε αναφέρει την προηγούμενη φορά μας είχε πει όλο το πακέτο ότι θα είναι τόσο μαζί με τα φάρμακα. Απλά τότε δεν ρωτήσαμε πολλά γιατί του είπαμε θα το σκεφτούμε για αργότερα... Αλλά το θυμάμαι ότι είπε για όλα μαζί κ ότι θα πάρει περίπου δύο εβδομάδες όλη η διαδικασία κ ότι όλο το πακέτο στοιχίζει τόσο. Ωραία ναι να ρωτήσω αν είναι κ μέσα τα έξοδα του ίδιου κ όλα αυτά που είπες... Σε ευχαριστώ πολύ .. θα αρχίσω να κρατάω σημειώσεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Ναι, εμείς κάναμε μια διέγερση που πήγε τέλεια, αλλά δυστυχώς καμία εμβρυομεταφορά δεν πέτυχε. Άλλαξα γιατρό και βρήκα ότι έχω ενδομητρίτιδα, για την οποία λαμβάνω θεραπεία και σε ένα μήνα με το καλό που θα την έχω ολοκληρώσει θα ξεκινήσω με αισιοδοξία τη 2η μου προσπάθεια (ανυπομονώ!!!). Αυτά που θα έλεγα να ρωτήσεις είναι 1) κόστος όλων των φαρμάκων, 2) κόστος παρακολούθησης, 3) κόστος ωοληψίας, 4) κόστος καλλιέργειας των εμβρύων μέχρι την 5η μέρα, 5) κόστος της κάθε εμβρυομεταφοράς και 6) κόστος κρυοσυντήρησης τυχόν υπολειπόμενων εμβρύων. Εμάς 3.500 έκαναν τα 2, 3, 4 και 5.

Επιπλέον, αν είστε και οι δυο πολύ busy όπως είμαστε κι εμείς, καλό είναι όσο είναι εφικτό να έχεις μια εκτίμηση για το πότε στο περίπου θα γίνει η ωοληψία (θα το ξέρει ο γιατρός όταν θα ξεκινήσεις τη διέγερση) και ακολούθως πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά (θα το ξέρεις μετά την ωοληψία). Εμάς δε μας είχε ενημερώσει και επειδή ο σύζυγος ήταν στο εξωτερικό πήγα σε μια εμβρυομεταφορά μόνη μου και δεν ήταν το καλύτερό μου. Πολύ σημαντικό, θα υπάρχουν φάρμακα που θα ξεκινήσεις μετά την ωοληψία. Αυτά ζήτα να σου τα γράψει 2-3 μέρες νωρίτερα, διότι δε θέλεις να ψάχνεις φαρμακείο μετά από τη διαδικασία αυτή. Όσο πιο νωρίς έχεις στη διάθεσή σου και οργανωμένα τα φάρμακά σου, τόσο πιο ήρεμη θα είσαι!

Σου εύχομαι καλή δύναμη, αισιοδοξία και όσο γίνεται λιγότερη ταλαιπωρία :-) 

Αχ τέλεια σημειώνω να μην τα ξεχάσω!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ναι κ εμένα γενικά λείπει ο άντρας μου... Θα τα ρωτήσω όλα αυτά να δω να ξέρω... Ανυπομονώ να πάω το απόγευμα να δω τι θα μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα.Εμας έχει βγει γύρω στα 3200-3300 χωρίς τα φάρμακα.Τα οποία από ότι είδα ειναι γύρω στα 700 επιπλέον αν δεν πηγαίναμε μέσω επιτροπής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Αχ τέλεια σημειώνω να μην τα ξεχάσω!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ναι κ εμένα γενικά λείπει ο άντρας μου... Θα τα ρωτήσω όλα αυτά να δω να ξέρω... Ανυπομονώ να πάω το απόγευμα να δω τι θα μου πει 

Καλησπέρα υπάρχουν φάρμακα που παίρνουμε από το κεντρικό φαρμακείο του εοπυυ και κάποια που παίρνουμε από τα κοινά φαρμακεία για τα πρωτα δεν νομίζω να δυσκολευτείς απλά να θυμάσαι να έχεις είτε μίνι ψυγεία κι είτε ισοθερμικη τσάντα μαζί σου γιατί αλλιώς δεν τα δίνουν τα δεύτερα όμως που τα παίρνουμε από το φαρμακείο της γειτονιάς έχουν μεγάλη έλλειψη οπότε αν τελικά αποφασίσετε να προχωρήσετε χωρίς επιτροπή πες του να σου τα γράψει σήμερα κι ολας για να προλάβεις να τα βρεις εγώ είχα την τύχη να έχω γνωστή φαρμακοποιό και πήρε σε 3 φαρμακαποθηκες για να μου τα βρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κι από μένα.Εμας έχει βγει γύρω στα 3200-3300 χωρίς τα φάρμακα.Τα οποία από ότι είδα ειναι γύρω στα 700 επιπλέον αν δεν πηγαίναμε μέσω επιτροπής.

Καλησπέρα 😊 εκεί γύρω δλδ είναι οι τιμές... Θα δω τι θα μου πει κ σήμερα να τα ξεκαθαρίσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα υπάρχουν φάρμακα που παίρνουμε από το κεντρικό φαρμακείο του εοπυυ και κάποια που παίρνουμε από τα κοινά φαρμακεία για τα πρωτα δεν νομίζω να δυσκολευτείς απλά να θυμάσαι να έχεις είτε μίνι ψυγεία κι είτε ισοθερμικη τσάντα μαζί σου γιατί αλλιώς δεν τα δίνουν τα δεύτερα όμως που τα παίρνουμε από το φαρμακείο της γειτονιάς έχουν μεγάλη έλλειψη οπότε αν τελικά αποφασίσετε να προχωρήσετε χωρίς επιτροπή πες του να σου τα γράψει σήμερα κι ολας για να προλάβεις να τα βρεις εγώ είχα την τύχη να έχω γνωστή φαρμακοποιό και πήρε σε 3 φαρμακαποθηκες για να μου τα βρει

Καλησπέρα κορίτσι μου! Έχουν συχνά έλλειψη αυτά τα φάρμακα δλδ? Ψυγειακια έχω πολλά γιατί τα παίρνω στη δουλειά κ παγοκυστες... Οπότε πρέπει να μου τα γράψει άμεσα όπως λες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Έχουν συχνά έλλειψη αυτά τα φάρμακα δλδ? Ψυγειακια έχω πολλά γιατί τα παίρνω στη δουλειά κ παγοκυστες... Οπότε πρέπει να μου τα γράψει άμεσα όπως λες... 

Συνήθως δυσκολεύονται να βρουν τα φάρμακα της διέγερσης τα κορίτσια στα φαρμακεία διότι είναι ακριβά κ οι περισσότερες πάμε μέσω επιτροπής. Δεν είναι αδύνατο να βρεθούν. Εμάς η εξωσωματική μας βγήκε 2800€ πριν 4 χρόνια χωρίς τα φάρμακα. Τώρα που παω πάλι για διέγερση (με επιτροπή) μου είπε το κόστος ο γιατρός αν δεν περνούσα επιτροπή όπου υπολόγισε 700-800€ για τις ενέσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Συνήθως δυσκολεύονται να βρουν τα φάρμακα της διέγερσης τα κορίτσια στα φαρμακεία διότι είναι ακριβά κ οι περισσότερες πάμε μέσω επιτροπής. Δεν είναι αδύνατο να βρεθούν. Εμάς η εξωσωματική μας βγήκε 2800€ πριν 4 χρόνια χωρίς τα φάρμακα. Τώρα που παω πάλι για διέγερση (με επιτροπή) μου είπε το κόστος ο γιατρός αν δεν περνούσα επιτροπή όπου υπολόγισε 700-800€ για τις ενέσεις.

Όχι εγώ με επιτροπή πήγα και αν δεν ήταν γνωστή η φαρμακοποιος δεν θα προλάβαινα να ξεκινήσω σε αυτον τον κύκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως αυτό συμβαίνει στην Αθήνα; Γιατί εγώ που έκανα τη διαδικασία τον Ιούνιο τα βρήκα την ίδια ημέρα στο φαρμακείο μου.. δε μου είπε τίποτα για έλλειψη 🤷🏻‍♀️ Βέβαια είναι ανάλογα και ποια φάρμακα γράφει στην κάθε μια ε.. μη λέω βλακείες κι εγώ! 
Τώρα ποσό καιρό πήρε.. εάν έχεις τελειώσει με εξετάσεις που θέλει ο γιατρός και έχετε καταλήξει σε πρωτόκολλα κτλ άμεσα. Και απ όσο είδα όλες πάνω κάτω με επιτροπή τα ίδια δωσαμε. Όποτε διευκρίνισε το! 
 @cat12 εύχομαι να σου έχει δώσει ήδη τις απαντήσεις που θες ο γιατρός σου και να ξεκινήσεις το συντομότερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που με βοηθήσατε!!! Μου έγραψε τα φάρμακα όντως μάλλον αυτά που λέτε είναι σε έλλειψη μου το είπε κ μου έδωσε αντίστοιχα σαν αυτά κ θα πάω σε δικό τους φαρμακοποιό που ξέρουν να τα πάρω λέει κ με έκπτωση... Νομίζω κ εμένα γύρω στα 700 μου είπε... Η τιμή τελικά του πακέτου είναι παρακολούθηση νοσοκομείο ωοληψια κ γονιμοποίηση. Η έμβρυομεταφορά είναι αλλά 800😫. Ξεκινάω με το που μου έρθει η περίοδος τις ενέσεις τώρα σε λίγες μέρες. Κ έμβρυομεταφορά μου είπε τον επόμενο μήνα για να ηρεμήσει το σώμα από τις ορμόνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που με βοηθήσατε!!! Μου έγραψε τα φάρμακα όντως μάλλον αυτά που λέτε είναι σε έλλειψη μου το είπε κ μου έδωσε αντίστοιχα σαν αυτά κ θα πάω σε δικό τους φαρμακοποιό που ξέρουν να τα πάρω λέει κ με έκπτωση... Νομίζω κ εμένα γύρω στα 700 μου είπε... Η τιμή τελικά του πακέτου είναι παρακολούθηση νοσοκομείο ωοληψια κ γονιμοποίηση. Η έμβρυομεταφορά είναι αλλά 800😫. Ξεκινάω με το που μου έρθει η περίοδος τις ενέσεις τώρα σε λίγες μέρες. Κ έμβρυομεταφορά μου είπε τον επόμενο μήνα για να ηρεμήσει το σώμα από τις ορμόνες...

Ακούγονται όλα υπέροχα! Μπράβο! Καλή αρχή και θα πάνε όλα καλά! Θα είμαστε εδώ να τα λέμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MayiaKa είπε:

Ακούγονται όλα υπέροχα! Μπράβο! Καλή αρχή και θα πάνε όλα καλά! Θα είμαστε εδώ να τα λέμε! 

Είμαι κ πρωτάρα θα τα λέμε σίγουρα 😁 θα έχω όλο απορίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι εγώ με επιτροπή πήγα και αν δεν ήταν γνωστή η φαρμακοποιος δεν θα προλάβαινα να ξεκινήσω σε αυτον τον κύκλο

Το θυμάμαι ότι πηγες με επιτροπή κορίτσι μου κ Δυσκολεύτηκες με τους ανταγωνιστές. Σκέψου ότι απ όσο έχουν πει τα κορίτσια εδώ που δεν πέρασαν επιτροπή οι αγωνιστές είναι ακόμα πιο δύσκολο να βρεθούν. Βέβαια όπως είπε κ η @cat12 συνήθως έχουν φαρμακεία που συνεργάζονται κ τα βρίσκεις.

στις πριν 9 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που με βοηθήσατε!!! Μου έγραψε τα φάρμακα όντως μάλλον αυτά που λέτε είναι σε έλλειψη μου το είπε κ μου έδωσε αντίστοιχα σαν αυτά κ θα πάω σε δικό τους φαρμακοποιό που ξέρουν να τα πάρω λέει κ με έκπτωση... Νομίζω κ εμένα γύρω στα 700 μου είπε... Η τιμή τελικά του πακέτου είναι παρακολούθηση νοσοκομείο ωοληψια κ γονιμοποίηση. Η έμβρυομεταφορά είναι αλλά 800😫. Ξεκινάω με το που μου έρθει η περίοδος τις ενέσεις τώρα σε λίγες μέρες. Κ έμβρυομεταφορά μου είπε τον επόμενο μήνα για να ηρεμήσει το σώμα από τις ορμόνες...

Καλή αρχή κοριτσάκι μου γλυκό!! Εδώ θα είμαστε να λύσουμε όλες σου τις απορίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Το θυμάμαι ότι πηγες με επιτροπή κορίτσι μου κ Δυσκολεύτηκες με τους ανταγωνιστές. Σκέψου ότι απ όσο έχουν πει τα κορίτσια εδώ που δεν πέρασαν επιτροπή οι αγωνιστές είναι ακόμα πιο δύσκολο να βρεθούν. Βέβαια όπως είπε κ η @cat12 συνήθως έχουν φαρμακεία που συνεργάζονται κ τα βρίσκεις.

Καλή αρχή κοριτσάκι μου γλυκό!! Εδώ θα είμαστε να λύσουμε όλες σου τις απορίες 

Ευχαριστώ πολυυυ περιμένω την περίοδο τώρα λογικά Δευτέρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που με βοηθήσατε!!! Μου έγραψε τα φάρμακα όντως μάλλον αυτά που λέτε είναι σε έλλειψη μου το είπε κ μου έδωσε αντίστοιχα σαν αυτά κ θα πάω σε δικό τους φαρμακοποιό που ξέρουν να τα πάρω λέει κ με έκπτωση... Νομίζω κ εμένα γύρω στα 700 μου είπε... Η τιμή τελικά του πακέτου είναι παρακολούθηση νοσοκομείο ωοληψια κ γονιμοποίηση. Η έμβρυομεταφορά είναι αλλά 800😫. Ξεκινάω με το που μου έρθει η περίοδος τις ενέσεις τώρα σε λίγες μέρες. Κ έμβρυομεταφορά μου είπε τον επόμενο μήνα για να ηρεμήσει το σώμα από τις ορμόνες...

Καλή αρχή @cat12! Προσωπικά συμφωνώ και με αυτό που σου είπε για την ΕΜ τον επόμενο κύκλο! Εύχομαι καλή αρχή στο ταξίδι που ξεκινάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Καλή αρχή @cat12! Προσωπικά συμφωνώ και με αυτό που σου είπε για την ΕΜ τον επόμενο κύκλο! Εύχομαι καλή αρχή στο ταξίδι που ξεκινάς!

Καλημέρα κορίτσια.Καλη αρχή @cat12.😃Ναι και ο δικός μου γιατρός το ίδιο είπε.Τωρα ωοληψια και στον επόμενο κύκλο η έμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lilly1984 @marilouu ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!! Βλέπω ότι όλες βοηθάτε κ είναι υπέροχο αυτό χαίρομαι που μπήκα στην παρέα σας!!! Μακάρι το 24 να μας έρθει σε όλες το μωράκι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...