Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

@efakii θα συμφωνήσω με τα κορίτσια!! Το σποράκι ή τα σποράκια είναι μέσα στην κοιλίτσα σου τώρα, αυτά μόνο να σκέφτεσαι!! Όλα θα πάνε καλά και ο καιρός θα περάσει πολύ γρήγορα!!

Σου στέλνω τα φιλιά μου!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας κορίτσια!

Καλή επιτυχία σε όλες!

Ήθελα να σας ρωτήσω από την εμπειρία σας,θέλω και γω μετά τις γιορτές να ξεκινήσω.

Ο γιατρός μου προτείνει κατευθείαν εξωσωματική..

Η περίπτωση της σπερματεγχυσης δεν λειτουργεί καθόλου? 

Να πάρω και δεύτερη γνώμη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

@Lacostaki καλή αρχή κορίτσι μου! Πόσες μέρες θα κάνεις;;

Σε ευχαριστώ πολύ ξέρω ότι κρατάει γύρω στις 15 μέρες αλλά δεν ξέρω ιδιαιτερες λεπτομέρειες μου είπαν ότι θα μου λένε ένα ένα τα βήματα γιατί είναι πολλές οι πληροφορίες και δεν θέλουν να αγχωθω προς το παρόν αυτό που ξέρω είναι ότι θα κάνω 4 μέρες ενεσεις στο σπίτι και από την 5 μέρα θα πηγαίνω κάθε μέρα στο νοσοκομείο για αιματολογικες και υπέρηχο υποθέτω ότι ανάλογα με το τι θα δείξει ο υπέρηχος θα μου πουν και πότε θα ξεκινήσω τις ενεσεις ανταγωνιστων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα να σας ρωτησω η προετοιμασια για ετ ξεκινα την πρωτη μερα περιοδου η τη δευτερη οπως η διεγερση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marine είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!

Καλή επιτυχία σε όλες!

Ήθελα να σας ρωτήσω από την εμπειρία σας,θέλω και γω μετά τις γιορτές να ξεκινήσω.

Ο γιατρός μου προτείνει κατευθείαν εξωσωματική..

Η περίπτωση της σπερματεγχυσης δεν λειτουργεί καθόλου? 

Να πάρω και δεύτερη γνώμη? 

Και μένα το ίδιο είχε πει και τον άκουσα... Μαλιστα μου ειπε κανε αν θες για να σου φυγει η ιδεα οσο κανουμε εξετασεις, ομως σε παρακαλω μην παμε πισω την εξωσωματικη για να κανεις μια διαδικασια που εχει ελαχιστη πιθανοτητα επιτυχιας! Τον ακουσα... Η εξωσωματικη μου πετυχε κ οσο μαθαινα, ακουγα εμπειριες κ ενημερωνομουν καταλαβα το δικιο που ειχε. Προσωπικα δεν εχω γνωρισει κοπελα που να πετυχε με σπερματεγχυση. Αυτη η διαδικασια εχει μονο ενα νοημα να την δεις αν εισαι μικρη σε ηλικια (γυρω στα 30 πχ), χωρις καποιο θεμα σε σαλπιγγες, ενδομητριωση ή γενικα κάτι πιο σημαντικό και επισης αν ο συζυγος εχει τελειο σπερμα. Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις ομως ειναι δυστυχω κοστος οικονομικο κ ψυχολογικο. Μαλιστα μου ειχε πει τοτε οτι τα στατιστικα λενε ότι εχει φανει οτι η πιθανοτητα επιτυχιας μιας εξωσωματικής ισουται περιπου με 6 σπερματεγχυσεις... Αποφασισα τελικα να μην το κανω καν κ ευτυχως σε καλο μου βγηκε. Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marine είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!

Καλή επιτυχία σε όλες!

Ήθελα να σας ρωτήσω από την εμπειρία σας,θέλω και γω μετά τις γιορτές να ξεκινήσω.

Ο γιατρός μου προτείνει κατευθείαν εξωσωματική..

Η περίπτωση της σπερματεγχυσης δεν λειτουργεί καθόλου? 

Να πάρω και δεύτερη γνώμη? 

Και για μενα η σπερματεγχυση ειναι χαμενος χρονος και χρημα, εμεις αποτυχαμε και γνωριζω κι αλλους που προσπαθησαν χωρις επιτυχια.. αλλα εσεις θα το αποφασισετε με βαση το πως νιωθετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marine είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!

Καλή επιτυχία σε όλες!

Ήθελα να σας ρωτήσω από την εμπειρία σας,θέλω και γω μετά τις γιορτές να ξεκινήσω.

Ο γιατρός μου προτείνει κατευθείαν εξωσωματική..

Η περίπτωση της σπερματεγχυσης δεν λειτουργεί καθόλου? 

Να πάρω και δεύτερη γνώμη? 

Καλησπέρα! Εγώ είχα κάνει 2 σπερματεγχύσεις χωρίς να έχω εγώ κανένα απολύτως πρόβλημα και με ένα μέτριο σπέρμα με πρόβλημα στη μορφολογία. Το σπέρμα βελτιώνεται κατά τη σπερματέγχυση. Επειδή ανήκαμε στην ανεξήγητη υπογονιμότητα ο γιατρός μας είπε εάν θελουμε να το δοκιμάσουμε. Το κάναμε 2 φορές χωρίς αποτέλεσμα. Δε θα το άλλαζα γιατί είχα τότε την οικονομική δυνατότητα και ήθελα να έχω δοκιμάσει τα πάντα. Απλώς θεωρώ και το άγχος μόνο που είχα τότε ως τελευταία ευκαιρία πριν την εξωσωματική λειτούργησε εντελώς αντίθετα. 
Οπότε εάν ο γιατρός δε στο συστήνει κάτι θα ξέρει! Σκέψου θα εξοικονομήσεις 200€ για κάθε προσπάθεια.

Και η διαδικασία της εξωσωματικής μου φάνηκε προσωπικά εύκολη, οπότε όσο πιο άμεσα ξεκινήσεις θα είσαι πιο κοντά στο στόχο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλημερα να σας ρωτησω η προετοιμασια για ετ ξεκινα την πρωτη μερα περιοδου η τη δευτερη οπως η διεγερση;;;

Γεια σου κορίτσι μου, από την δεύτερη ή τρίτη μέρα, εμένα με ξεκινησε από την τρίτη μέρα που είχα κανονική ροή, γιατί τις πρώτες δυο μέρες είχα μέτρια ροη🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Οπότε να μην το σκέφτομαι καν ..

Να μπω στην διαδικασία για εξωσωματική..από την αρχή 

Δεν θα ήθελα να αποτύχει η σπερματεγχυση που από ότι μου λέτε δεν έχει καμία πιθανότητα..και να με ρίξει ψυχολογικά 

Απλά δεν ήθελα πάλι την διαδικασία της διέγερσης κτλ συν το κόστος 

Είχα κάνει πέρυσι κρυοσυντηρηση και αν και δεν δυσκολεύτηκα πολύ δεν θα ξανά ήθελα φάρμακα και ενέσεις...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, από την δεύτερη ή τρίτη μέρα, εμένα με ξεκινησε από την τρίτη μέρα που είχα κανονική ροή, γιατί τις πρώτες δυο μέρες είχα μέτρια ροη🙏🏻

Σ ευχαριστω πολυ γλυκια μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω μέρες να γράψω.Καλη επιτυχία στα κορίτσια που ξεκινάνε η' σκέφτονται να ξεκινήσουν.Ειμαι στην 7η μέρα διέγερσης.Χθες είχα τον πρώτο υπέρηχο και ξεκινήσαμε και τις ενέσεις orgalutran.Μετρησε 12 ωοθυλάκια με καλή διάμετρο και δύο μικρότερα που μπορεί να μην αναπτυχθούν μου είπε.Για την ηλικία μου θεωρώ ότι είναι ένας ικανοποιητικός αριθμός.Ειμαι 38.Τι λέτε ;έχω ξανά υπέρηχο Πέμπτη απόγευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/10/2023 at 10:40 ΠΜ, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ την Παρασκευή που μας πέρασε έκανα την εμβρυομεταφορά τα συναισθήματα είναι μπερδεμένα. Από τη μία θέλω να σκέφτομαι και να ελπίζω θετικά ,πως όλα θα πάνε καλά και από την άλλη νιώθω απογοήτευση γιατί δεν έμεινε κανένα έμβρυο πίσω για κατάψυξη. Δεν την περίμενα αυτή την εξέλιξη είναι η αλήθεια. Οι μέρες περνούν βασανιστικά αργά στο κρεβάτι. Ευτυχώς σήμερα ξεκίνησα να δουλεύω απομακρυσμένα μπάς κ ξεχαστω. 
απ την άλλη να ευχηθώ καλη αρχή στην @Lacostaki !!

Και καλα αποτελέσματα μιας κ σημερα εχεις την χοριακη σου @MayiaKa!!! Τριπλάσιο νούμερο σιιιιιιγουρα Ευχομαι 🙏🙏🙏

@efakii μου πόσο μα πόσο σε καταλαβαίνω... Δεν υπάρχει τίποτα δυσκολότερο για μένα από τη φάση της αναμονής. Να θέλεις να ελπίζεις για το καλύτερο και από την άλλη να σκέφτεσαι αν πρέπει να αφήσεις τον εαυτό σου να κάνει όνειρα. Εγώ το μόνο που θα ήθελα να σου πω για να θυμάσαι είναι ότι τα πήγες υπέροχα, έκανες (είμαι σίγουρη) ότι καλύτερο μπορούσες και τώρα πρέπει να αφήσεις το χρόνο να δείξει τι θα γίνει. Μακάρι να υπήρχε κάτι να κάνεις εσύ, από εδώ και μέρα δεν μπορείς να ελέγξεις κάτι...

Θα σου έλεγα ότι δεν είναι ώρα τώρα να σκεφτείς αν κάτι δεν πήγε καλά από άποψη εργαστηρίου ή γιατρού (λόγω του μικρού αριθμού εμβρύων από τα αρχικά 13 ωάρια). Έχεις τόσα να σκεφτείς και φυσικά το άγχος της αναμονής, που είναι απολύτως φυσιολογικό. Όταν με το καλό θα έχεις το αποτέλεσμά σου, όποιο και αν είναι αυτό, θα τα σκεφτείς ψύχραιμα και θα δεις εσύ πώς θα προχωρήσεις.

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια και σου εύχομαι σε λίγες μέρες να πετάς από τη χαρά σου με ένα θετικότατο αποτέλεσμα... μέχρι τότε κουράγιο και καλή δύναμη :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2023 at 2:47 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήρα τα φάρμακα σήμερα Κυριακή - Δευτέρα περιμένω περίοδο και 2 μέρα του κύκλου ξεκινάω gonal 250 μονάδες τη μέρα

 

Να σου πάνε όλα υπέροχα! Καλή αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marine είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!

Καλή επιτυχία σε όλες!

Ήθελα να σας ρωτήσω από την εμπειρία σας,θέλω και γω μετά τις γιορτές να ξεκινήσω.

Ο γιατρός μου προτείνει κατευθείαν εξωσωματική..

Η περίπτωση της σπερματεγχυσης δεν λειτουργεί καθόλου? 

Να πάρω και δεύτερη γνώμη? 

Γεια σου @marine! Η σπερματέγχυση αυξάνει - αλλά λίγο- την πιθανότητα σε σχέση με τη φυσική σύλληψη. Για να έχει νόημα πρέπει να έχεις ανοιχτές σάλπιγγες. Επιπλέον παίζει ΄ρόλο η ηλικία σου, η ποιότητα του σπέρματος και η διάγνωση που έχετε ως ζευγάρι. Ο γιατρός που λες ότι σας προτείνει κατευθείαν εξωσωματική γιατί σας το λέει?? ΔΛΔ ποιο είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω μέρες να γράψω.Καλη επιτυχία στα κορίτσια που ξεκινάνε η' σκέφτονται να ξεκινήσουν.Ειμαι στην 7η μέρα διέγερσης.Χθες είχα τον πρώτο υπέρηχο και ξεκινήσαμε και τις ενέσεις orgalutran.Μετρησε 12 ωοθυλάκια με καλή διάμετρο και δύο μικρότερα που μπορεί να μην αναπτυχθούν μου είπε.Για την ηλικία μου θεωρώ ότι είναι ένας ικανοποιητικός αριθμός.Ειμαι 38.Τι λέτε ;έχω ξανά υπέρηχο Πέμπτη απόγευμα.

Εμένα μου ακούγεται υπέροχος αριθμός! Να ξέρεις μπορεί και τη μέρα της ωοληψίας να είναι + 2 ή 3 και να μην φαίνονται τώρα! Άντε λίγες μέρες μένουν και θα ξέρεις πόσα θα είναι τα εμβρυάκια που σε περιμένουν ! Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Εμένα μου ακούγεται υπέροχος αριθμός! Να ξέρεις μπορεί και τη μέρα της ωοληψίας να είναι + 2 ή 3 και να μην φαίνονται τώρα! Άντε λίγες μέρες μένουν και θα ξέρεις πόσα θα είναι τα εμβρυάκια που σε περιμένουν ! Με το καλό!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω μέρες να γράψω.Καλη επιτυχία στα κορίτσια που ξεκινάνε η' σκέφτονται να ξεκινήσουν.Ειμαι στην 7η μέρα διέγερσης.Χθες είχα τον πρώτο υπέρηχο και ξεκινήσαμε και τις ενέσεις orgalutran.Μετρησε 12 ωοθυλάκια με καλή διάμετρο και δύο μικρότερα που μπορεί να μην αναπτυχθούν μου είπε.Για την ηλικία μου θεωρώ ότι είναι ένας ικανοποιητικός αριθμός.Ειμαι 38.Τι λέτε ;έχω ξανά υπέρηχο Πέμπτη απόγευμα.

Ειναι πολυ καλος αριθμος και οντως συνηθως στην ωοληψια προκυπτουν 2 3 παραπανω απο αυτα που βλεπει ο γιατρος στον υπερηχο. Να πανε ολα τελεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Ειναι πολυ καλος αριθμος και οντως συνηθως στην ωοληψια προκυπτουν 2 3 παραπανω απο αυτα που βλεπει ο γιατρος στον υπερηχο. Να πανε ολα τελεια! 

Σ' ευχαριστώ πολύ 😃 Μακάρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω μέρες να γράψω.Καλη επιτυχία στα κορίτσια που ξεκινάνε η' σκέφτονται να ξεκινήσουν.Ειμαι στην 7η μέρα διέγερσης.Χθες είχα τον πρώτο υπέρηχο και ξεκινήσαμε και τις ενέσεις orgalutran.Μετρησε 12 ωοθυλάκια με καλή διάμετρο και δύο μικρότερα που μπορεί να μην αναπτυχθούν μου είπε.Για την ηλικία μου θεωρώ ότι είναι ένας ικανοποιητικός αριθμός.Ειμαι 38.Τι λέτε ;έχω ξανά υπέρηχο Πέμπτη απόγευμα.

Είναι πάρα πολύ καλά! Μακάρι να μπορέσετε να τα πάρετε όλα και να γονιμοποιηθούν!🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Είναι πάρα πολύ καλά! Μακάρι να μπορέσετε να τα πάρετε όλα και να γονιμοποιηθούν!🙏 

Μακάρι δεν λες τίποτα.Χαρηκα όμως δεν περίμενα τόσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, από την δεύτερη ή τρίτη μέρα, εμένα με ξεκινησε από την τρίτη μέρα που είχα κανονική ροή, γιατί τις πρώτες δυο μέρες είχα μέτρια ροη🙏🏻

Κορίτσια τι εννοείτε η προετοιμασία για την ετ; Ποια είναι η προετοιμασία; Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικά η απόφαση της εξωσωματικής και προσπαθώ τώρα να καταλάβω τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια τι εννοείτε η προετοιμασία για την ετ; Ποια είναι η προετοιμασία; Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικά η απόφαση της εξωσωματικής και προσπαθώ τώρα να καταλάβω τι γίνεται!

Οπως στη διεγερση ετσι και στην εμβρυομεταφορα πρεπει να παρεις καποια φαρμακα απο τη δευτερη μερα της περιοδου και μεχρι να γινει η εμβρυομεταφορα...τωρα δεν ξερω κι εγω ακριβως τι φαρμακα δινουν και για ποιο λογο αλλα ξερω σιγουρα οτι οταν ερχεται περιοδος αρχιζεις να προετοιμαζεις το σωμα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marine είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!

Καλή επιτυχία σε όλες!

Ήθελα να σας ρωτήσω από την εμπειρία σας,θέλω και γω μετά τις γιορτές να ξεκινήσω.

Ο γιατρός μου προτείνει κατευθείαν εξωσωματική..

Η περίπτωση της σπερματεγχυσης δεν λειτουργεί καθόλου? 

Να πάρω και δεύτερη γνώμη? 

Καλησπέρα. Εγώ έχω κάνει μία σπερματέγχυση και δεν την απορρίπτω ως μέθοδο, ασχέτως αν πέτυχε σε μένα ή όχι (δεν πέτυχε). Δεν μας δίνεις κάποιες πληροφορίες για το προφίλ σου, για να σου πούμε πιο συγκεκριμένα, αλλά, για να έχεις πιθανότητες, πρέπει να ισχύουν κάποιες προϋποθέσεις: καλό σπέρμα, μικρή ηλικία (ιδανικά, θα έλεγα, κάτω των 35) και ανοιχτές σάλπιγγες. Η σπερματέγχυση είναι ουσιαστικά μια καλή, στοχευμένη επαφή με δυναμωμένα ωάρια. 

Εγώ είχα κάνει στα 37 μου, στον απλό γυναικολόγο που είχα τότε και δεν πέτυχα ίσως λόγω ηλικίας, το πιθανότερο όμως είναι επειδή δεν μου την έκανε σωστά, όπως διαπιστώσαμε πολύ αργότερα. Ήμουν έτοιμη να την επαναλάβω στον ίδιο γιατρό, αλλά με πρόλαβε ο κόβιντ. Αργότερα, στο κέντρο εξωσωματικής, ο νέος μου γιατρός μας εξήγησε και πώς γίνεται σωστά και ότι, αν θέλαμε, μπορούσαμε να την επαναλάβουμε μαζί του - "ανεξήγητη υπογονιμότητα" ήταν η διάγνωσή μας, τα υπόλοιπα ήταν σούπερ -  αλλά οι πιθανότητες στην ηλικία μου ήταν 25%, ενώ σε μια εξωσωματική 45%. Προτίμησα την εξωσωματική, καθαρά λόγω ηλικίας, είχα κλείσει τα 38. Αν όμως ήμουν μικρότερη, θα την επαναλάμβανα. Γιατί είμαι υπέρ των λιγότερο επεμβατικών μεθόδων και φοβάμαι τα πολλά φάρμακα. 

Ο γιατρός σου, για να προτείνει απευθείας εξωσωματική, θα βλέπει ότι μάλλον δεν θα έχεις επιτυχία στη σπερματέγχυση. Κι εγώ στον κύκλο μου δεν ξέρω κάποια κοπέλα που να έκανε σπερματέγχυση, ούτε να πέτυχε με άλλους ήπιους τρόπους (π.χ. πρόκληση ωορρηξίας), όλες με εξωσωματική πετυχαίνουν, αλλά σου μιλάω για ηλικίες κοντά στα 40, όπου μια σπερματέγχυση, κατά την γνώμη μου, δεν έχει νόημα.

Καλή επιτυχία σε ό,τι αποφασίσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια τι εννοείτε η προετοιμασία για την ετ; Ποια είναι η προετοιμασία; Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικά η απόφαση της εξωσωματικής και προσπαθώ τώρα να καταλάβω τι γίνεται!

Είναι για την προετοιμασία του ενδομητρίου κορίτσι μου, εγώ έπαιρνα προγεστερόνη ενέσιμη και κολπικά, και cyclacur. Και τα συνεχίζεις και μετά το θετικό τέστ,εγώ τουλάχιστον τα συνεχισα μέχρι και την αποβολή 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...