Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Κι εγω μονο βιταμινη d επαιρνα και felicin. Βιταμινες δεν μου ειπε να παρω. Καποια στιγμη τον ρωτησα εγω και μου ειπε αν θελω να παρω τις ovamax ωστοσο τελικα δεν τις πηρα για να σου πω αν ειναι καλες.

πριν 1 χρονο ειχα παρει τις ovamax και τις fertilimax αλλά τώρα αποφα΄σισα να προσπαθησω και ειναι πολυ ακριβές για να τις ξαναπάρω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Διάβασα τις σημειώσεις του … κοντό πρωτόκολλο ανταγωνιστών γράφει! 
Ακομα ειμαι μεσα στη χαρτούρα .. δεν εχω προλάβει να παρω ανάσα. Σημερα πήγα φαρμακείο εοπυυ πηρες τις bemfola. Με στέλνει για αίματος και καλλιέργεια κόλπου. Και αναμένω πρώτη ημέρα περιόδου συνδυαστικά με cyclacur. 
εχετε δίκιο όπως με παει η κατάσταση… δεν θελω να παρω βεβιασμένες αποφάσεις. Όπως νιώσω όντως και όπως κυλήσει και η κατάσταση με τα πιθανά έμβρυα. Αλλιως στον επόμενο κύκλο.  Η έξωσωματικη απ οτι εχω καταλάβει παει βήμα βήμα την φορά. 
μεχρι στιγμής βιταμίνες δεν μου εχει δωσει. 
και στη σπερματέγχυση μου έδινε με την έγχυση φυλλικό οξύ. Πριν τιποτα. 

Αν δεν συντρέχει λόγος υπερδιέγερσης κι η προγεστερονη σου είναι χαμηλή, μπορείς να μεταφέρεις στον ίδιο κύκλο. Αλλιώς κατάψυξη και μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Διάβασα τις σημειώσεις του … κοντό πρωτόκολλο ανταγωνιστών γράφει! 
Ακομα ειμαι μεσα στη χαρτούρα .. δεν εχω προλάβει να παρω ανάσα. Σημερα πήγα φαρμακείο εοπυυ πηρες τις bemfola. Με στέλνει για αίματος και καλλιέργεια κόλπου. Και αναμένω πρώτη ημέρα περιόδου συνδυαστικά με cyclacur. 
εχετε δίκιο όπως με παει η κατάσταση… δεν θελω να παρω βεβιασμένες αποφάσεις. Όπως νιώσω όντως και όπως κυλήσει και η κατάσταση με τα πιθανά έμβρυα. Αλλιως στον επόμενο κύκλο.  Η έξωσωματικη απ οτι εχω καταλάβει παει βήμα βήμα την φορά. 
μεχρι στιγμής βιταμίνες δεν μου εχει δωσει. 
και στη σπερματέγχυση μου έδινε με την έγχυση φυλλικό οξύ. Πριν τιποτα. 

Χτες που μου εξήγησε ο γιατρός την διαδικασία που θα ακολουθησουμε με ενημέρωσε οτι πλέον προτιμουν να κανουν την εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο γιατί έχει αποδειχτεί οτι υπάρχουν μεγαλύτερες πιθανότητες για εμφύτευση λόγω κατάψυξης, καθώς επίσης ξεκουράζεται και το σωμα μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

Με το καλό να ξεκινήσεις!

Εμένα στη 2η διέγερση μου είχε προτείνει να ξεκινήσω τις impryl μήπως δούμε βελτίωση στην ποιότητα των ωαρίων. Τις πήρα για περίπου 5-6 μήνες, τις έπαιρνα δηλαδή και όσο ήμουν στη φάση της διέγερσης και της εμβρυομεταφοράς, μέχρι και που κάναμε τον 1ο υπέρηχο. Εγώ προσωπικά είδα βελτίωση: φτιάξαμε περισσότερες βλαστοκύστες, άριστης και πολύ καλής ποιότητας στο μεγαλύτερο ποσοστό. Και μία από αυτές μου κάνει παρεούλα τώρα στην κοιλίτσα μου!

Ευχαριστω πολυ. Ανυπομονω να ξεκινησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marilias είπε:

Γεια σας κορίτσια, 

αρχικά να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλες σας διαβάζω αρκετές μέρες τώρα κ αποφάσισα να σας γράψω κ εγώ είμαι 40 χρονών & ξεκίνησα για πρωτη φορα κυκλο διέγερσης στις 16/9 και τώρα είμαι στην 6η μέρα συμπτώματα παρενεργειες κτλ από τις ενέσεις δεν έχω το φάρμακο που μου έδωσαν είναι το gonal μεγάλη απόκριση δεν περιμενω καθώς η amh μου είναι αρκετά χαμηλη από ψυχολογία είμαι καλά αισιόδοξη που κ που όμως το άγχος μου χτυπάει τη πορτα 🤦‍♀️

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Καλή επιτυχία. Όλα θα πάνε καλά. Τι πρωτόκολλο κάνεις; Ό,τι απορίες έχεις και μπορούμε να βοηθήσουμε, εδώ είμαστε!❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

πριν 1 χρονο ειχα παρει τις ovamax και τις fertilimax αλλά τώρα αποφα΄σισα να προσπαθησω και ειναι πολυ ακριβές για να τις ξαναπάρω. 

 

Ναι ειναι πανακριβες γι αυτο κι εγω δεν τις πηρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Καλή επιτυχία. Όλα θα πάνε καλά. Τι πρωτόκολλο κάνεις; Ό,τι απορίες έχεις και μπορούμε να βοηθήσουμε, εδώ είμαστε!❤️ 

Δεν ξέρω ακριβώς ποιο πρωτόκολλο είναι. Ξέρω ότι θα ξεκινήσω την δεύτερη μέρα με gonal 300 την ημέρα και μετά από 5 μέρες θα ξεκινήσω την averkap 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ξεκίνησα να διαβάζω την συζήτηση σας γιατί από Ιανουάριο θα ξεκινήσω κ εγώ διαδικασίες εξωσωματικής αν δεν έχουμε καταφέρει φυσιολογικά να πιάσουμε... επειδή είδα κάποιες κοπέλες ανέφεραν για το ovamax μου το είπε ο γιατρός να το παίρνω από τώρα πόσες φορές σας είπαν εσάς να το παίρνετε? Το έπαιρνε κ η αδελφή μου αλλά εκείνης της είχαν πει 2 την ημέρα... επάνω στο κουτί γράφει ότι προτείνουν 4 κάψουλες την ημέρα... εύχομαι σε όλα τα κορίτσια καλή επιτυχία κ σε όσες έχουν ήδη κάνει την έμβρυομεταφορά μεγάλες χοριακες κ να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2023 at 1:28 ΜΜ, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ξεκίνησα να διαβάζω την συζήτηση σας γιατί από Ιανουάριο θα ξεκινήσω κ εγώ διαδικασίες εξωσωματικής αν δεν έχουμε καταφέρει φυσιολογικά να πιάσουμε... επειδή είδα κάποιες κοπέλες ανέφεραν για το ovamax μου το είπε ο γιατρός να το παίρνω από τώρα πόσες φορές σας είπαν εσάς να το παίρνετε? Το έπαιρνε κ η αδελφή μου αλλά εκείνης της είχαν πει 2 την ημέρα... επάνω στο κουτί γράφει ότι προτείνουν 4 κάψουλες την ημέρα... εύχομαι σε όλα τα κορίτσια καλή επιτυχία κ σε όσες έχουν ήδη κάνει την έμβρυομεταφορά μεγάλες χοριακες κ να πάνε όλα καλά!!! 

Γειά σου @cat12!

Εύχομαι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο να τα καταφέρεις και μακάρι να μη χρειαστείς τη διαδικασία της εξωσωματικής. Για τις βιταμίνες που λες, είναι για πολυκυστικές ωοθήκες και βοηθούν με την ωορρηξία. Για τη δοσολογία εγώ προσωπικά θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο το γιατρό να ρωτήσω πόσα πρέπει την ημέρα, για να είσαι 100% σίγουρη. Είναι και ακριβές, οπότε αν χρειάζεσαι 4 και εσύ παίρνεις μόνο 2, ίσως να μην έχουν το αναμενόμενο αποτέλεσμα. 

Κι εγώ πριν μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής έπαιρνα μια αντίστοιχη βιταμίνη με ινοσιτόλη και η αλήθεια είναι ότι μου έφτιαξε τον κύκλο μου, ωστόσο δεν είχαμε το θετικό αποτέλεσμα που όλες περιμένουμε.

Σου εύχομαι να τα καταφέρεις με την 1η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Γειά σου @cat12!

Εύχομαι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο να τα καταφέρεις και μακάρι να μη χρειαστείς τη διαδικασία της εξωσωματικής. Για τις βιταμίνες που λες, είναι για πολυκυστικές ωοθήκες και βοηθούν με την ωορρηξία. Για τη δοσολογία εγώ προσωπικά θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο το γιατρό να ρωτήσω πόσα πρέπει την ημέρα, για να είσαι 100% σίγουρη. Είναι και ακριβές, οπότε αν χρειάζεσαι 4 και εσύ παίρνεις μόνο 2, ίσως να μην έχουν το αναμενόμενο αποτέλεσμα. 

Κι εγώ πριν μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής έπαιρνα μια αντίστοιχη βιταμίνη με ινοσιτόλη και η αλήθεια είναι ότι μου έφτιαξε τον κύκλο μου, ωστόσο δεν είχαμε το θετικό αποτέλεσμα που όλες περιμένουμε.

Σου εύχομαι να τα καταφέρεις με την 1η!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εσύ έχεις κάνει εξωσωματική ήδη από ότι κατάλαβα? Θα κάνεις κ τώρα? Σου εύχομαι σύντομα να έρθει 🙏Εγώ δεν έχω πολυκυστικες ούτε κ η αδελφή μου όταν τα έπαιρνε κ εκείνης της είχαν πει 2... ο γιατρός μου είπε να τις πάρω κ να ξεκινήσω... ναι θα τον ρωτήσω να δω... αλλά όπως λες είναι κ ακριβές κ 4 την ημέρα θα τελειώσουν γρήγορα αλλά από την άλλη θέλω σωστό αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσια εχω αρκετες μερες να μπω γιατι ειχαμε περιπετειες...ειχα κανει δυο χοριακες και ολα ηταν καλα η μια448 και η δευτερη 1069 μετα απο εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων 5 ημερων...πηγαμε την Παρασκευη στο γιατρο και μου εκανε υπερηχο κολπικο ειδαμε ενα σακο και κλεισαμε ραντεβου να ακουσουμε την καρδουλα του στις 04/10.Χθες ομως το μεσημερακι ειδα καφε-ροζ εκκρισεις,πηρα το γιατρο μου αυξησε το utrogestan 200 mg και μου ειπε να παω στο Ρεα και να κανω μια ενεση προγεστερονη lentogest ,από χθες είμαι χαλια φοβαμα για το μωρακι μου και καθομαι στο κρεββατι....σημερα εχω ελαχιστο καφε ο γιατρος μου ειπε οτι ολα ειναι στην θεση τους κατα την γνωμη του και να παω την Παρασκευη και να κανουμε εναν υπερηχο για να μην αγχωνομαι...Φοβαμαι οτι τα νεα θα ειναι κακα μιας και ολα αυτα εγιναν πριν ακουσουμε την καρδουλα του...Ξερει καποια κοπελα να μου πει αν εχει ακουσει ΄ή της εχει συμβει κατι παρομοιο  και αν καταφερε να σωσει το μωρακι της τοσο νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η xeniakara είπε:

καλησπερα σας κοριτσια εχω αρκετες μερες να μπω γιατι ειχαμε περιπετειες...ειχα κανει δυο χοριακες και ολα ηταν καλα η μια448 και η δευτερη 1069 μετα απο εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων 5 ημερων...πηγαμε την Παρασκευη στο γιατρο και μου εκανε υπερηχο κολπικο ειδαμε ενα σακο και κλεισαμε ραντεβου να ακουσουμε την καρδουλα του στις 04/10.Χθες ομως το μεσημερακι ειδα καφε-ροζ εκκρισεις,πηρα το γιατρο μου αυξησε το utrogestan 200 mg και μου ειπε να παω στο Ρεα και να κανω μια ενεση προγεστερονη lentogest ,από χθες είμαι χαλια φοβαμα για το μωρακι μου και καθομαι στο κρεββατι....σημερα εχω ελαχιστο καφε ο γιατρος μου ειπε οτι ολα ειναι στην θεση τους κατα την γνωμη του και να παω την Παρασκευη και να κανουμε εναν υπερηχο για να μην αγχωνομαι...Φοβαμαι οτι τα νεα θα ειναι κακα μιας και ολα αυτα εγιναν πριν ακουσουμε την καρδουλα του...Ξερει καποια κοπελα να μου πει αν εχει ακουσει ΄ή της εχει συμβει κατι παρομοιο  και αν καταφερε να σωσει το μωρακι της τοσο νωρις

Καλημέρα κορίτσι μου, όλα θα πάνε καλά!! Εγώ μια βδομάδα μετά τη 2η χοριακη είχα αιμορραγία, πήγα έκανα άλλη μια είχε αυξηθεί παααρα πολύ κ έκανα lentogest κ μου έδωσε κ utro όπως σε σένα. Συνέχισα με καφέ κ τη μέρα που ήταν να κάνουμε τον υπέρηχο για να δούμε σάκο (4 μέρες μετά) είχα πάλι αιμορραγία. Πήγα κ είδαμε 2 σάκους!! Να μη στα πολυλογώ μέχρι τον 4ο μήνα είχα συνέχεια καφέ-ροζ κ κάποιες φορές αιματακι. Ήταν αποκολλησουλες. Τα δίδυμα τώρα είναι 2 χρόνων κ 8 μηνών!!! Όλα θα πάνε καλά!!!❤️💙 Να ξεκουράζεσαι κ όσο μπορείς να είσαι ήρεμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, όλα θα πάνε καλά!! Εγώ μια βδομάδα μετά τη 2η χοριακη είχα αιμορραγία, πήγα έκανα άλλη μια είχε αυξηθεί παααρα πολύ κ έκανα lentogest κ μου έδωσε κ utro όπως σε σένα. Συνέχισα με καφέ κ τη μέρα που ήταν να κάνουμε τον υπέρηχο για να δούμε σάκο (4 μέρες μετά) είχα πάλι αιμορραγία. Πήγα κ είδαμε 2 σάκους!! Να μη στα πολυλογώ μέχρι τον 4ο μήνα είχα συνέχεια καφέ-ροζ κ κάποιες φορές αιματακι. Ήταν αποκολλησουλες. Τα δίδυμα τώρα είναι 2 χρόνων κ 8 μηνών!!! Όλα θα πάνε καλά!!!❤️💙 Να ξεκουράζεσαι κ όσο μπορείς να είσαι ήρεμη 

καλημέρα σ ευχαριστω για τα καλά σου λογια...απο την Κυριακη που συνεβη αυτό εχω τρελαθει...την Κυριακη το μεσημερι ειδα ροζ καφέ και λιγο αιμα...πηγα και εκανα την ενεση και απο το απογευμα ειχε μειωθει αισθητα...χθες ειχα πολυ λιγο καφε και σημερα σχεδον τιποτα...δεν ξερω ειμαι κρεββατι καναπε και παλι πισω ...παιρνω 5 utrogestan και σκεφτομαι ο σακος θα ειναι στηνθεση του θα υπαρχει το μωρο...ειδα το σακο την παρασκευη και θα παω αυτην την παρασκευη να δω οτι ολα θα ειναι ενταξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2023 at 10:49 ΜΜ, ο/η agapi82 είπε:

Δεν ξέρω ακριβώς ποιο πρωτόκολλο είναι. Ξέρω ότι θα ξεκινήσω την δεύτερη μέρα με gonal 300 την ημέρα και μετά από 5 μέρες θα ξεκινήσω την averkap 

Καλημέρα κορίτσι και καλή αρχή! Θυμάμαι και εγώ είχα ξεκινήσει με τις arvekap και μετά gonal 225. Είχα το μακρύ πρωτόκολλο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η xeniakara είπε:

καλησπερα σας κοριτσια εχω αρκετες μερες να μπω γιατι ειχαμε περιπετειες...ειχα κανει δυο χοριακες και ολα ηταν καλα η μια448 και η δευτερη 1069 μετα απο εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων 5 ημερων...πηγαμε την Παρασκευη στο γιατρο και μου εκανε υπερηχο κολπικο ειδαμε ενα σακο και κλεισαμε ραντεβου να ακουσουμε την καρδουλα του στις 04/10.Χθες ομως το μεσημερακι ειδα καφε-ροζ εκκρισεις,πηρα το γιατρο μου αυξησε το utrogestan 200 mg και μου ειπε να παω στο Ρεα και να κανω μια ενεση προγεστερονη lentogest ,από χθες είμαι χαλια φοβαμα για το μωρακι μου και καθομαι στο κρεββατι....σημερα εχω ελαχιστο καφε ο γιατρος μου ειπε οτι ολα ειναι στην θεση τους κατα την γνωμη του και να παω την Παρασκευη και να κανουμε εναν υπερηχο για να μην αγχωνομαι...Φοβαμαι οτι τα νεα θα ειναι κακα μιας και ολα αυτα εγιναν πριν ακουσουμε την καρδουλα του...Ξερει καποια κοπελα να μου πει αν εχει ακουσει ΄ή της εχει συμβει κατι παρομοιο  και αν καταφερε να σωσει το μωρακι της τοσο νωρις

Κορίτσι μου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου όλα να σου πάνε τέλεια!! Ειχα και εγώ σχεδον ίδιες χοριακες με εσένα. Αν και εγώ τις έκανα πολύ πιο νωρίς. Δηλαδή στις 11 μέρες είχα χοριακη 1068 και στις 15 μέρες 3115. 

Εγω δεν είχα καφε όπως εσένα είχα αιμορραγία πολύ άσχημη για 3 μέρες και τα έχασα πριν το πρώτο υπέρηχο. Μην ανησυχείς όμως εσύ από τη στιγμή π είχες μόνο καφε, πολλές κοπέλες ξέρω με καφε στην αρχή του πρώτου τριμήνου και όλα πήγαν σούπερ! Να ακους τον γιατρό σου και να ξεκουράζεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου όλα να σου πάνε τέλεια!! Ειχα και εγώ σχεδον ίδιες χοριακες με εσένα. Αν και εγώ τις έκανα πολύ πιο νωρίς. Δηλαδή στις 11 μέρες είχα χοριακη 1068 και στις 15 μέρες 3115. 

Εγω δεν είχα καφε όπως εσένα είχα αιμορραγία πολύ άσχημη για 3 μέρες και τα έχασα πριν το πρώτο υπέρηχο. Μην ανησυχείς όμως εσύ από τη στιγμή π είχες μόνο καφε, πολλές κοπέλες ξέρω με καφε στην αρχή του πρώτου τριμήνου και όλα πήγαν σούπερ! Να ακους τον γιατρό σου και να ξεκουράζεσαι! 

σ ευχαριστω πολυ θα παω την παρασκευη και ελπιζω να ειναι το μωρο στην θεση του...ειμαι χαλια και ας το παιζω cool

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xeniakara Ευχομαι κοριτσι μου να πάνε όλα καλα!!! Να κάτσεις να ξεκουραστείς ! Και οοοοοσο μπορεις να εισαι ηρεμη ! 
 

καλη εβδομάδα να ευχηθώ σε όλες !! 
εγω απο σημερα ξεκίνησα να βλεπω καφέ … εχω πετάξει σπυριά,ποναει η μέση πολυ … πρώτη φορά στη ζωή μου χαίρομαι που βλεπω την περίοδο να πλησιάζει ! Ειλικρινά ! Αδημονώ να ξεκινήσω τις ενεσουλες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efakii είπε:

@xeniakara Ευχομαι κοριτσι μου να πάνε όλα καλα!!! Να κάτσεις να ξεκουραστείς ! Και οοοοοσο μπορεις να εισαι ηρεμη ! 
 

καλη εβδομάδα να ευχηθώ σε όλες !! 
εγω απο σημερα ξεκίνησα να βλεπω καφέ … εχω πετάξει σπυριά,ποναει η μέση πολυ … πρώτη φορά στη ζωή μου χαίρομαι που βλεπω την περίοδο να πλησιάζει ! Ειλικρινά ! Αδημονώ να ξεκινήσω τις ενεσουλες ! 

Αυτή τη χαρά είχα και εγώ όταν ήρθε η περίοδος τότε 😊😊 καλή αρχή κορίτσι Μ!!! Όλα να πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@xeniakara Ευχομαι κοριτσι μου να πάνε όλα καλα!!! Να κάτσεις να ξεκουραστείς ! Και οοοοοσο μπορεις να εισαι ηρεμη ! 
 

καλη εβδομάδα να ευχηθώ σε όλες !! 
εγω απο σημερα ξεκίνησα να βλεπω καφέ … εχω πετάξει σπυριά,ποναει η μέση πολυ … πρώτη φορά στη ζωή μου χαίρομαι που βλεπω την περίοδο να πλησιάζει ! Ειλικρινά ! Αδημονώ να ξεκινήσω τις ενεσουλες ! 

καλη επιτυχια κοριτσι μου ολα να πανε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP σε ευχαριστω πολυ !!! Εσυ πως εισαι;;; Τι σου ειπε ο γιατρός; Περιμενεις να μηδενίσει η χοριακη ; 
 

θελω να ρωτησω όσα κορίτσια έχουν κανει bemfola 225 αν έχουν να μου δώσουν οδηγιες για τον τροπο ένεσης. Βλεπω βιντεάκια. Και εχω αγχωθεί. Ειναι το ίδιο με την ovitrelle σαν διαδικασία ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efakii είπε:

@marinaP σε ευχαριστω πολυ !!! Εσυ πως εισαι;;; Τι σου ειπε ο γιατρός; Περιμενεις να μηδενίσει η χοριακη ; 
 

θελω να ρωτησω όσα κορίτσια έχουν κανει bemfola 225 αν έχουν να μου δώσουν οδηγιες για τον τροπο ένεσης. Βλεπω βιντεάκια. Και εχω αγχωθεί. Ειναι το ίδιο με την ovitrelle σαν διαδικασία ;;; 

Καλά είμαι κορίτσι μου ήρθε η περίοδος χθές. Τη παρασκευή ήταν 105 η χοριακη. Θεωρώ μέχρι να τελειώσει η περίοδος θα μηδενίσει

Δεν γνωρίζω την ένεση που αναφέρεις η αλήθεια. Εμένα μου εξηγούσαν από την κλινική πως να τις βάζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η efakii είπε:

@marinaP σε ευχαριστω πολυ !!! Εσυ πως εισαι;;; Τι σου ειπε ο γιατρός; Περιμενεις να μηδενίσει η χοριακη ; 
 

θελω να ρωτησω όσα κορίτσια έχουν κανει bemfola 225 αν έχουν να μου δώσουν οδηγιες για τον τροπο ένεσης. Βλεπω βιντεάκια. Και εχω αγχωθεί. Ειναι το ίδιο με την ovitrelle σαν διαδικασία ;;; 

καλημέρα! καλή αρχή! εγω ειχα κάνει bemfola, μεγαλύτερη δόση αλλά η διαδικασία δεν αλλάζει σε κάτι. Βάζεις τη βελόνα (τη βιδώνεις δλδ) και κάνεις την ένεση στην κοιλιά. Είναι πολύ απλή και γενικά δεν πονάνε γιατί έχουν πραγματικά λεπτές βελόνες. Εσένα τι σε προβληματίζει;

Εν τω μεταξύ προσαθώ τόση ώρα να θυμηθώ ποια δόση έκανα... νομίζω 500; είναι φοβερό βρε κορίτσια που πράγματα που θεωρούσα ΣΟΥΠΕΡ σημαντικά τώρα πια ούτε τα θυμάμαι... Σε λίγο καιρό θα κρατάτε τα παιδάκια σας κ όλα αυτά θα είναι θολή ανάμνηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2023 at 10:35 ΠΜ, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εσύ έχεις κάνει εξωσωματική ήδη από ότι κατάλαβα? Θα κάνεις κ τώρα? Σου εύχομαι σύντομα να έρθει 🙏Εγώ δεν έχω πολυκυστικες ούτε κ η αδελφή μου όταν τα έπαιρνε κ εκείνης της είχαν πει 2... ο γιατρός μου είπε να τις πάρω κ να ξεκινήσω... ναι θα τον ρωτήσω να δω... αλλά όπως λες είναι κ ακριβές κ 4 την ημέρα θα τελειώσουν γρήγορα αλλά από την άλλη θέλω σωστό αποτέλεσμα...

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι κάναμε μια προσπάθεια εξωσωματικής αλλά δεν είχαμε θετικό αποτέλεσμα και σε λίγο καιρό θα κάνω τη δεύτερη διέγερση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2023 at 3:05 ΜΜ, ο/η xeniakara είπε:

καλησπερα σας κοριτσια εχω αρκετες μερες να μπω γιατι ειχαμε περιπετειες...ειχα κανει δυο χοριακες και ολα ηταν καλα η μια448 και η δευτερη 1069 μετα απο εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων 5 ημερων...πηγαμε την Παρασκευη στο γιατρο και μου εκανε υπερηχο κολπικο ειδαμε ενα σακο και κλεισαμε ραντεβου να ακουσουμε την καρδουλα του στις 04/10.Χθες ομως το μεσημερακι ειδα καφε-ροζ εκκρισεις,πηρα το γιατρο μου αυξησε το utrogestan 200 mg και μου ειπε να παω στο Ρεα και να κανω μια ενεση προγεστερονη lentogest ,από χθες είμαι χαλια φοβαμα για το μωρακι μου και καθομαι στο κρεββατι....σημερα εχω ελαχιστο καφε ο γιατρος μου ειπε οτι ολα ειναι στην θεση τους κατα την γνωμη του και να παω την Παρασκευη και να κανουμε εναν υπερηχο για να μην αγχωνομαι...Φοβαμαι οτι τα νεα θα ειναι κακα μιας και ολα αυτα εγιναν πριν ακουσουμε την καρδουλα του...Ξερει καποια κοπελα να μου πει αν εχει ακουσει ΄ή της εχει συμβει κατι παρομοιο  και αν καταφερε να σωσει το μωρακι της τοσο νωρις

Κοριτσάκι μου προσπάθησε να μην πάει ο νους σου στο χειρότερο σενάριο!!!! Μπορεί και να μην είναι τίποτα το αρνητικό και να στεναχωριέσαι χωρίς λόγο. Σίγουρα δεν ήθελες να δεις τέτοιο σημάδι, αλλά νομίζω σε μια εγκυμοσύνη είναι αναμενόμενη λίγη αιμορραγία εδώ κι εκεί. Δε σχετίζεται απαραίτητα με κάτι αρνητικό... Υπομονή και αισιοδοξία! Θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo σε ευχαριστω για την απάντηση !!!

ειδα και μερικά βίντεο και νιώθω πανέτοιμη 😋😋

@lilly1984 καλη επιτυχία να ευχηθώ και σε σενα που ξεκινάς δεύτερη προσπάθεια!! Ευχομαι να πάνε όλα υπέροχα και αυτη τη φορά να εχεις θετικά αποτελέσματα!! 
 

@xeniakara εχεις νεωτέρα;;;; Ποτε θα σε δει ο γιατρός ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...