Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ChrisElen είπε:

Όχι, δεν θα περάσουμε επιτροπή (αν κ τα έχουμε τα περισσότερα εκτός από το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα).

Έκανε πρόσφατα ένα ακόμα στις 7/8 ο σύζυγος να δούμε εάν άλλαξε κάτι από πέρσι.

Βλέποντας και κάνοντας βέβαια, αφού θα έχουμε ένα 2μήνο μπροστά μας.

Είπαμε με τον γιατρό να πάρω μια μικρή δόση φαρμάκων για αρχή (Gonal 900).

 

ΑΧ έτσι είναι, τον Δεκέμβρη που είχα στο μυαλό μου πάμε εξωσωματική δεν με νοιάζει πια να ψάχνω γόνιμες κλπ ήρθε. Αφού κοιτάζαμε αποσβολωμένοι με τον άντρα μου το τεστ. Το είχαμε βάλει στο διάδρομο και το κοιτάζαμε μήπως άλλαξε. 🤣🤣🤣

Δεν ξέρω τι κάνω λάθος και δεν έρχεται. Πολλές φορές νιώθω άνετη και κάποιες αγχωμένη. Αλλά δεν ξέρω πως το αποβάλω αυτό.

Οτι θελετε εσεις κ σε συνεννοηση παντα μ το γιατρο!!

Εμεις πηγαμε με 1 κανονικη διεγερση π μας εδωσε 5 βλαστοκυστες κ οπως καταλαβαινεις βαλαμε τις 2.

Εγω τις ενεσεις bemfola εκανα...τις gonal δν τις ξερω...

Ελενα μου κι εμας το ιδιο συνεβη περυσι. Μας ειπαν αυτο το μηνα δε μπορειτε ν πιασετε (γτ εκανα εγω κολπικες εγχυσεις αντιβιωσης) κ με 1 επαφη σε ψιλοασχετη μερα πιασαμε. Ηταν η 1η συλληψη μετα απ 2 χρονια ελευθερων επαφων..

Ειζα καθυστερηση κ δν εκανα τεστ γτ λεω ο κυκλος αλλαξε απ τη θεραπεια. Με τα πολλα πηρα ενα μετα απο 2 μερες κ βγηκε θετικο. ΣΟΚ!!!! 🤯

Ψαχναμε μ τον αντρα μου ποτε ειχαμε επαφες.. ουτε π θυμομασταν. Ημασταν χαλαροι κ πραγματικα δν το σκεφτομασταν..

Μετα ολοι ελεγαν αφου επιασες 1 φορα, θα ξαναρθει.. και τπτ....

Απ τη στιγμη π το ξαναβαλαμε στ μυαλο μας, παει...

Δν κανεις κτ λαθος.. ουτε μπορουμε ν τα ελεγχουμε ολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

@elissavet90 μου τι κανεις;;

Έ λα Αντωνία μου!! 'Εχω πολύ καλά νέα, Είμαι έγκυος και Δευτέρα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!! Κι έχω πάρα πολλή αγωνία... Βασικά δεν το πιστεύω ότι τα καταφέραμε και πραγματικά ευχαριστώ αυτό το γιατρό που μετά από τόσα χρόνια προσπάθειας και εξετάσεων, που δε βρίσκαμε τι φταίει , πήγα εκεί και τι έκανε? Απλά παρακολούθηση και μεταφορά στο φυσικό μου κύκλο!!! Ελάχιστα φάρμακα.. Κι εγώ παιδευόμουν τόσο πολύ..

Θα σας έγραφα μετά τον υπέρηχο να σας τα πω, γιατί αν δε δω δε θα το πιστέψω αλήθεια. Είμαι τόσο φοβισμένη και ταλαιπωρημένη που για να πειστώ θέλω να το δω με τα μάτια μου.

Εγώ έχω να πω σε όλες όσες ακόμα προσπαθείτε, να ψάχνεστε. Εγώ ίσως έχασα πολύ χρόνο μένοντας σε ένα μόνο γιατρό. Να ψάχνεστε και να ρωτάτε. Ήμουν μια περίπτωση που δε βρίσκαμε τι φταίει έχοντας κάνει τα πάντα όμως από εξετάσεις , τα πάντα. Κια τελικά άλλαξα γιατρό και η εμπειρία του φάνηκε. Πολλές από εδώ ξέρετε την ιστορία μου .. Ό,τι θέλετε είμαι εδώ! Και μη σταματήσετε ποτέ να παλεύετε!! Πάντα θεωρώ υπάρχει μια αιτία από πίσω....

Εσύ Αντωνία μου όλα καλά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elissavet90 είπε:

Έ λα Αντωνία μου!! 'Εχω πολύ καλά νέα, Είμαι έγκυος και Δευτέρα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!! Κι έχω πάρα πολλή αγωνία... Βασικά δεν το πιστεύω ότι τα καταφέραμε και πραγματικά ευχαριστώ αυτό το γιατρό που μετά από τόσα χρόνια προσπάθειας και εξετάσεων, που δε βρίσκαμε τι φταίει , πήγα εκεί και τι έκανε? Απλά παρακολούθηση και μεταφορά στο φυσικό μου κύκλο!!! Ελάχιστα φάρμακα.. Κι εγώ παιδευόμουν τόσο πολύ..

Θα σας έγραφα μετά τον υπέρηχο να σας τα πω, γιατί αν δε δω δε θα το πιστέψω αλήθεια. Είμαι τόσο φοβισμένη και ταλαιπωρημένη που για να πειστώ θέλω να το δω με τα μάτια μου.

Εγώ έχω να πω σε όλες όσες ακόμα προσπαθείτε, να ψάχνεστε. Εγώ ίσως έχασα πολύ χρόνο μένοντας σε ένα μόνο γιατρό. Να ψάχνεστε και να ρωτάτε. Ήμουν μια περίπτωση που δε βρίσκαμε τι φταίει έχοντας κάνει τα πάντα όμως από εξετάσεις , τα πάντα. Κια τελικά άλλαξα γιατρό και η εμπειρία του φάνηκε. Πολλές από εδώ ξέρετε την ιστορία μου .. Ό,τι θέλετε είμαι εδώ! Και μη σταματήσετε ποτέ να παλεύετε!! Πάντα θεωρώ υπάρχει μια αιτία από πίσω....

Εσύ Αντωνία μου όλα καλά??

Αχ Ελισσαβετ μου σε σκεφτομουν τοσο πολυυυυ!!!🥰🥰🥰🥰 

Δε φανταζεσαι ποσο χαιρομαιιιιιι!!!!! 🥹🥹🥹😁😁😁🤩🤩🤩🤩🤰🤰🤰🤰🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Με το καλο κοριτσι μου γλυκο!!!!!! Ηρθε η στιγμη σας!!!! 🫶🤰🫶🙏🧿❤️

Αχ φανταζομαι πως νιωθεις..... κι εγω ετρεμα γ τον 1ο υπερηχο... νομιζω δε φευγει ποτε αυτο το αγχος... welcome to the club!!!😉😊

Ν φανταστεις σμρ εχω τον 3ο υπερηχο κ ειμαι ακομα πιο αγχωμενη... ειναι κ 2 τα κουκουνια κ το αγχος ειναι διπλο.. 😬 μεγαλωσαν κ τα 2 οσο πρεπει;;; χτυπανε κ οι 2 καρδουλες;;;

Εσεις 2 βαλατε;;;

Ειδες τλκ; αλλος γιατρος κ ολα αλλαξαν!!! 🤩🤩🤩 φαινοταν κ απ τα μνματα σου ποσο ηρεμη ησουν με το 2ο γιατρο... σε βοηθησε πρωτα ψυχολογικα κ σε πηγε βημα-βημα... δε σε γεμισε φρουδες ελπιδες κ μεγαλα λογια...

Μονο χαρες σας ευχομαι απ εδω κ περα κ δακρυα ευτυχιας!!!🙏🙏🧿🧿🧿🧿🤗 Με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με γερ@ μωρακι@ στην αγκαλια σας!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ChrisElen είπε:

Καλημέρα, πόσο σ' ευχαριστώ! Κορίτσι μου νομίζω θα σας χρειαστώ σε λίγο καιρό. Αυτό το δίμηνο που μας έρχεται θα κάνω μεταπτυχιακό (είπα να το αφήσω επομένως) και Νοέμβρη που τελειώνει βουρ για εξωσωματική(φοβάμαι και το θέλω τόσο πολύ).

Κουραστήκαμε πολύ και στεναχωριόμαστε πολύ.

Αχ παρόμοια ιστορία Γενάρη 2024 θα πηγαίναμε για εξωσωματική και Δεκέμβρη 2023 ήρθε φυσικά. Φτου κι από την αρχή 😔

Γιατρό θεωρώ έχω καλό (ευτυχώς είναι και εξωσωματικός). Διπλά μας, επεξηγηματικός, με προσέχει (και τις περισσότερες χωρίς οικονομικό) με έχει από τα 18χρονών και φτάνω 34.

Καλημέρα. Κι εγώ θα σου έλεγα να μην την φοβάσαι την εξωσωματική. Εφόσον έχετε εξαντλήσει τις ψυχικές αντοχές σας και δεν βρίσκετε κάτι άλλο εμφανές, να προχωρήσετε. Και τώρα που είσαι πιο μικρή, ωστε να μην χάνεις άλλο χρόνο και να προλάβετε ό,τι άλλο προκύψει. Και που ξέρεις, μπορεί να πετύχετε με την πρώτη, όπως πέτυχα κι εγώ και τόσα άλλα κορίτσια. ΑΜΗ και FSH έχεις κάνει; Υποθέτω πως ναι, ώστε να ξέρετε τις καταβολές σου. Σε νεότερες ηλικίες δίνει καλά ποσοστά ωαρίων και γονιμοποιήσεων η εξωσωματική. 

Κι αν θέλεις να περάσεις από Επιτροπή, κερδίζεις και τα φάρμακα. Ρώτα μας, αν χρειάζεσαι βοήθεια με τα δικαιολογητικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ Ελισσαβετ μου σε σκεφτομουν τοσο πολυυυυ!!!🥰🥰🥰🥰 

Δε φανταζεσαι ποσο χαιρομαιιιιιι!!!!! 🥹🥹🥹😁😁😁🤩🤩🤩🤩🤰🤰🤰🤰🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Με το καλο κοριτσι μου γλυκο!!!!!! Ηρθε η στιγμη σας!!!! 🫶🤰🫶🙏🧿❤️

Αχ φανταζομαι πως νιωθεις..... κι εγω ετρεμα γ τον 1ο υπερηχο... νομιζω δε φευγει ποτε αυτο το αγχος... welcome to the club!!!😉😊

Ν φανταστεις σμρ εχω τον 3ο υπερηχο κ ειμαι ακομα πιο αγχωμενη... ειναι κ 2 τα κουκουνια κ το αγχος ειναι διπλο.. 😬 μεγαλωσαν κ τα 2 οσο πρεπει;;; χτυπανε κ οι 2 καρδουλες;;;

Εσεις 2 βαλατε;;;

Ειδες τλκ; αλλος γιατρος κ ολα αλλαξαν!!! 🤩🤩🤩 φαινοταν κ απ τα μνματα σου ποσο ηρεμη ησουν με το 2ο γιατρο... σε βοηθησε πρωτα ψυχολογικα κ σε πηγε βημα-βημα... δε σε γεμισε φρουδες ελπιδες κ μεγαλα λογια...

Μονο χαρες σας ευχομαι απ εδω κ περα κ δακρυα ευτυχιας!!!🙏🙏🧿🧿🧿🧿🤗 Με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με γερ@ μωρακι@ στην αγκαλια σας!!! ❤️❤️❤️❤️

Σ ευχαριστώ Αντωνία μου και για τη σκε΄ψη και για όλα!!

Ναι ταίριαξα πολύ με αυτό το γιατρό και δε με άγχωσε στιγμή. Πρώτη φορά ένιωθα ήρεμη (σπανιότατο για μένα). Αχ μη μου λες τέτοια, είχα την ελπίδα ότι μετά τον πρώτο υπέρηχο θα ηρεμήσω..όχι ε?αχχα

Βάλαμε δύο ναι, θα δούμε τη Δευτέρα! Θα σας ενημερώσω!

Εύχομαι και στις δυο μας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και μόνο χαμόγελα από δω και πέρα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Έ λα Αντωνία μου!! 'Εχω πολύ καλά νέα, Είμαι έγκυος και Δευτέρα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!! Κι έχω πάρα πολλή αγωνία... Βασικά δεν το πιστεύω ότι τα καταφέραμε και πραγματικά ευχαριστώ αυτό το γιατρό που μετά από τόσα χρόνια προσπάθειας και εξετάσεων, που δε βρίσκαμε τι φταίει , πήγα εκεί και τι έκανε? Απλά παρακολούθηση και μεταφορά στο φυσικό μου κύκλο!!! Ελάχιστα φάρμακα.. Κι εγώ παιδευόμουν τόσο πολύ..

Θα σας έγραφα μετά τον υπέρηχο να σας τα πω, γιατί αν δε δω δε θα το πιστέψω αλήθεια. Είμαι τόσο φοβισμένη και ταλαιπωρημένη που για να πειστώ θέλω να το δω με τα μάτια μου.

Εγώ έχω να πω σε όλες όσες ακόμα προσπαθείτε, να ψάχνεστε. Εγώ ίσως έχασα πολύ χρόνο μένοντας σε ένα μόνο γιατρό. Να ψάχνεστε και να ρωτάτε. Ήμουν μια περίπτωση που δε βρίσκαμε τι φταίει έχοντας κάνει τα πάντα όμως από εξετάσεις , τα πάντα. Κια τελικά άλλαξα γιατρό και η εμπειρία του φάνηκε. Πολλές από εδώ ξέρετε την ιστορία μου .. Ό,τι θέλετε είμαι εδώ! Και μη σταματήσετε ποτέ να παλεύετε!! Πάντα θεωρώ υπάρχει μια αιτία από πίσω....

Εσύ Αντωνία μου όλα καλά??

Συγχαρητήρια και αποδώ κοριτσάκι μου!! Εμείς τα λέμε, αλλά χάρηκα με το ευχάριστο μήνυμά σου στην ομάδα!! ❤️❤️Είδες ο νέος γιατρός; Μαγικό χέρι... 😉🤭

@Antonia2 πώς πας εσύ γλυκούλα με τα διδυμάκια;; 👶👶 Εύχομαι να τα ακούσετε όλα καλά σήμερα και να συνεχίσουν όλα τέλεια όπως ξεκίνησαν!! 🙏 Να μας λες κι εμάς εδώ καμιά φορά τα νέα σου!😽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η RAM21 είπε:

Συγχαρητήρια και αποδώ κοριτσάκι μου!! Εμείς τα λέμε, αλλά χάρηκα με το ευχάριστο μήνυμά σου στην ομάδα!! ❤️❤️Είδες ο νέος γιατρός; Μαγικό χέρι... 😉🤭

@Antonia2 πώς πας εσύ γλυκούλα με τα διδυμάκια;; 👶👶 Εύχομαι να τα ακούσετε όλα καλά σήμερα και να συνεχίσουν όλα τέλεια όπως ξεκίνησαν!! 🙏 Να μας λες κι εμάς εδώ καμιά φορά τα νέα σου!😽

Χάρη σε σένα που μου τον σύστησες ε?? Να τα λέμε κι αυτά!! και μου άνοιξες τα μάτια να συναντήσω αυτό το λαμπρό αστέρι χαχαχαχ την περιπτωσάρα γιατρού!!! Λατρεμένου πλέον!🤣❤️

Και που με συντροφευες σε όλο μου το δρόμο!!!!! i love youuuuuuu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Σ ευχαριστώ Αντωνία μου και για τη σκε΄ψη και για όλα!!

Ναι ταίριαξα πολύ με αυτό το γιατρό και δε με άγχωσε στιγμή. Πρώτη φορά ένιωθα ήρεμη (σπανιότατο για μένα). Αχ μη μου λες τέτοια, είχα την ελπίδα ότι μετά τον πρώτο υπέρηχο θα ηρεμήσω..όχι ε?αχχα

Βάλαμε δύο ναι, θα δούμε τη Δευτέρα! Θα σας ενημερώσω!

Εύχομαι και στις δυο μας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και μόνο χαμόγελα από δω και πέρα!!!❤️

Θα ηρεμησεις για λιγες μερες!!! Θα εχεις ενα "χαζο" χαμογελο κολλημενο στο προσωπο σου!!! (Εγω ετσι ημουν 😂😂😂)

Εβλεπα ξανα κ ξανα τις φωτο π μας εδωσε ο γιατρος (κι ας μην εδειχναν κτ σαν μωρακια.. σαν ιπποκαμπακια ηταν τα μωρουλινια 🥹🥹)

Κ στο 2ο υπερηχο ηταν τοσοδουλικα μωρακια!!! Μας εστειλε κ βιντεο κ καταλαβαινεις... αποτρελαθηκα!!! 🫣🥰🥰🥰😇

Κ οσο πλησιαζει η ωρα γ τον επομενο υπερηχο, η αγωνια κ το αγχος στα υψη... γτ κακα τα ψεμματα, το 1ο τριμηνο ολα ειναι μετεωρα... θελει υπομονη, ξεκουραση κ λιγη προσοχη παραπανω κ ολα θ πανε καλα!!!

Α!! Κ μην ακους κανενα!!! Μονο το γιατρο!!!

Εμενα μου λεει ο καθενας το μακρυ του κ το κοντο του (οι λιγοι π το ξερουν δλδ....) μην επηρεαζεσαι κ μην μπαινεις στη διαδικασια ν απαντας.. ναι ναι κ γεια σας!!!😉

Θ περιμενουμε μ αγωνια τα νεα σου τη Δευτερα!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Θα ηρεμησεις για λιγες μερες!!! Θα εχεις ενα "χαζο" χαμογελο κολλημενο στο προσωπο σου!!! (Εγω ετσι ημουν 😂😂😂)

Εβλεπα ξανα κ ξανα τις φωτο π μας εδωσε ο γιατρος (κι ας μην εδειχναν κτ σαν μωρακια.. σαν ιπποκαμπακια ηταν τα μωρουλινια 🥹🥹)

Κ στο 2ο υπερηχο ηταν τοσοδουλικα μωρακια!!! Μας εστειλε κ βιντεο κ καταλαβαινεις... αποτρελαθηκα!!! 🫣🥰🥰🥰😇

Κ οσο πλησιαζει η ωρα γ τον επομενο υπερηχο, η αγωνια κ το αγχος στα υψη... γτ κακα τα ψεμματα, το 1ο τριμηνο ολα ειναι μετεωρα... θελει υπομονη, ξεκουραση κ λιγη προσοχη παραπανω κ ολα θ πανε καλα!!!

Α!! Κ μην ακους κανενα!!! Μονο το γιατρο!!!

Εμενα μου λεει ο καθενας το μακρυ του κ το κοντο του (οι λιγοι π το ξερουν δλδ....) μην επηρεαζεσαι κ μην μπαινεις στη διαδικασια ν απαντας.. ναι ναι κ γεια σας!!!😉

Θ περιμενουμε μ αγωνια τα νεα σου τη Δευτερα!!!❤️❤️❤️❤️

Έχεις πολύ δίκιο!!!Όλοι πάντα έχουν μια άποψη. Καλό είναι να τη λένε όμως μόνο αν ζητηθεί... Ο γιατρός είναι ο μόνος που εμπιστευόμαστε τυφλά!!

Ο δεύτερος υπέρηχος μετά από πόσο καιρό έγινε? Κάθε πότε δλδ πας? Και συνεχίζεις προγεστερόνη ε? Συμπτώματα έχεισ? Γιατί εγώ δε θα το λεγα, πέρα από λίγα πονάκια κάποιες φορές..Μόνο μια μέρα πριν τη χοριακή είχα 3 φορές μια ναυτία. Ποτέ ξανά όμως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Συγχαρητήρια και αποδώ κοριτσάκι μου!! Εμείς τα λέμε, αλλά χάρηκα με το ευχάριστο μήνυμά σου στην ομάδα!! ❤️❤️Είδες ο νέος γιατρός; Μαγικό χέρι... 😉🤭

@Antonia2 πώς πας εσύ γλυκούλα με τα διδυμάκια;; 👶👶 Εύχομαι να τα ακούσετε όλα καλά σήμερα και να συνεχίσουν όλα τέλεια όπως ξεκίνησαν!! 🙏 Να μας λες κι εμάς εδώ καμιά φορά τα νέα σου!😽

Αααα κυρια μου!!!! Για αλλη μια φορα βοηθησες εσυ!!!! 🥹❤️❤️❤️

Τι παιδι εισαι!!!! Ολες μας νοιαζεσαι!!! 🫶🫶

Εγω Ραμ μου καλα ειμαι!!! Κ τα κουκουνια ελπιζω... τωρα ειμαι 11+4 κ ανυπομονω ν τα δουμε το απογευμα!! Να ειναι ολα καλα!!🙏🙏🙏

Κ αν ολα ειναι καλα, τελος του μηνα εχω αυχενικη!! 🧿🧿🧿🧿

Εσυ τι κανεις;; εισαι διακοπουλες;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Χάρη σε σένα που μου τον σύστησες ε?? Να τα λέμε κι αυτά!! και μου άνοιξες τα μάτια να συναντήσω αυτό το λαμπρό αστέρι χαχαχαχ την περιπτωσάρα γιατρού!!! Λατρεμένου πλέον!🤣❤️

Και που με συντροφευες σε όλο μου το δρόμο!!!!! i love youuuuuuu

Αχ, σταμάτα τωρα, κοκκινίζω...! Χαχα! Εύχομαι να μείνει λατρεμένος ως τέλους. Περιπτωσαρα πράγματι, αναμένουμε με αγωνία τα επόμενα επεισόδια!! 🤣

Κι εγώ σ αγαπάω φιλενάδα κ εύχομαι μόνο χαμόγελα και καλα νεα αποδω κ πέρα.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Έχεις πολύ δίκιο!!!Όλοι πάντα έχουν μια άποψη. Καλό είναι να τη λένε όμως μόνο αν ζητηθεί... Ο γιατρός είναι ο μόνος που εμπιστευόμαστε τυφλά!!

Ο δεύτερος υπέρηχος μετά από πόσο καιρό έγινε? Κάθε πότε δλδ πας? Και συνεχίζεις προγεστερόνη ε? Συμπτώματα έχεισ? Γιατί εγώ δε θα το λεγα, πέρα από λίγα πονάκια κάποιες φορές..Μόνο μια μέρα πριν τη χοριακή είχα 3 φορές μια ναυτία. Ποτέ ξανά όμως..

Αλλοι τα λενε απ αγαπη κ νοιαξιμο, αλλοι απλα γ να τα πουν... αλλες κοπελες γτ θυμουνται τα δικα τους κ αρχιζουν κ λενε.. απλα μη δινεις σημασια....

Τωρα ν δεις π πηγα στο χωριο μου. Ερχονται 2 θειαδες κ με φωναζουν, παω κοντα κ σηκωνεται η μια κ λεει "ααα κ περιμενα ν ερθεις φουσκωμενη αυτη τη φορα..." κ της λεω καλε τι αγχωνεσαι..; θα ερθει κι αυτο στην ωρα του.... (καναμε κ το γαμο μας ~2 χρονια πριν κ δν εχουν μ τι αλλο ν ασχοληθουν...)

Αδιακρισια;;; ΝΑΙ

κακια;;; Μπορει..

Αλλα δε με αγγιζει τπτ... ειδικα τωρα..

Κ σιγα μην ελεγα στις φαρμακογλωσσες οτι ειμαι εγκυος... απαπαπα.... 

Μετα τη συντομη παρενθεση 😂😂😂 εγω αργησα ποκυ γ τον 1ο υπερηχο...πηγα 6+4 γτ ο γιατρος ηθελε ν δουμε κατευθειαν αν υπαρχει καρδιακη λειτουργια..

Ο 2ος ηταν μετα απο 2 εβδ (8+5) κ ο 3ος (σμρ δλδ) μετα απο 3 εβδ.. μεσολαβησαν κ διακοπες κ λειπαμε κι εμεις...

Προγεστερονη επαιρνα κολπικα 2 υποθετα κ 3 χαπια τη μερα απ το στομα μεχρι τη 10η εβδ.μετα μοθ τα εκοψε ολα.. επισης επαιρνα κ οιστραδιολη..

Την tsh σου να ελεγξεις (αν δν το εχεις κανει ηδη).

Γτ εγω ξεκινησα χαπι τυπου Τ4, το οποιο ειναι συνηθες στην κυηση...

Συμπτωματα οχι ιδιαιτερα.. κτ πονακια που κ που... ουτε αναγουλες εχω κ μονο 1 φορα εκανα εμετο...

Γνκα την περναω φινα!!!!😎😎😎 ελπιζω κι εσυ να εισαι ετσι!!!

Εσυ τη δευτερα ποσων εβδ θα εισαι π εχεις υπερηχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elissavet90μου τέλεια τα νέα σου!!!! Χαίρομαι απίστευτα για την εγκυμοσύνη σου!!!!! Να μη φοβάσαι τίποτα κι όλα θα πάνε κατ'ευχήν!!!

Τον πρώτο καιρό είναι στις 3 εβδομάδες οι υπέρηχοι και για το περισσότερο χρονικό διάστημα. Όσο για την προγεστερόνη εμένα μου τη συνέχισαν μέχρι τη β επιπέδου, αλλά αυτό θα το κρίνει ο γιατρός σου αν χρειάζεται ή όχι. 

Να μη φοβάσαι τίποτα και να μη σκέφτεσαι τα παλιά... πέρασαν κ ήρθε η ώρα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!!!🤰

@Antonia2όλα θα είναι μια χαρά με τα διδυμακια σου!!!!! Σε λίγες ώρες θα δεις τις δύο κουκίδες να έχουν μεγαλώσει κ να πάλλονται οι υπέροχες καρδούλες τους!!!! 🩷🩵♥️💝💗

Εμείς με τον σύζυγο σε κάθε υπέρηχο βγαίναμε κ λέγαμε έγινε τεράστιο 🤣 και ήταν τοσοδουλικο ☺️ και τώρα στις 35 εβδομάδες που είναι μωρό και δε μπορούμε να τον δούμε στον υπέρηχο, γιατί έχει πάρει θέση με το κεφάλι προς τα κάτω περιμένουμε τη στιγμή που θα τον αντικρίσουμε από κοντά....η ανακούφισή μας είναι ότι παίρνει βάρος κάθε φορά!!

Θα δείτε κορίτσια μου πόσο γρήγορα θα περάσει ο καιρός!!! Να τις απολαύσετε τις εγκυμοσύνες σας!!! Να είστε χαμογελαστές κι όλα θα προχωράνε ομαλά και ήρεμα!!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αλλοι τα λενε απ αγαπη κ νοιαξιμο, αλλοι απλα γ να τα πουν... αλλες κοπελες γτ θυμουνται τα δικα τους κ αρχιζουν κ λενε.. απλα μη δινεις σημασια....

Τωρα ν δεις π πηγα στο χωριο μου. Ερχονται 2 θειαδες κ με φωναζουν, παω κοντα κ σηκωνεται η μια κ λεει "ααα κ περιμενα ν ερθεις φουσκωμενη αυτη τη φορα..." κ της λεω καλε τι αγχωνεσαι..; θα ερθει κι αυτο στην ωρα του.... (καναμε κ το γαμο μας ~2 χρονια πριν κ δν εχουν μ τι αλλο ν ασχοληθουν...)

Αδιακρισια;;; ΝΑΙ

κακια;;; Μπορει..

Αλλα δε με αγγιζει τπτ... ειδικα τωρα..

Κ σιγα μην ελεγα στις φαρμακογλωσσες οτι ειμαι εγκυος... απαπαπα.... 

Μετα τη συντομη παρενθεση 😂😂😂 εγω αργησα ποκυ γ τον 1ο υπερηχο...πηγα 6+4 γτ ο γιατρος ηθελε ν δουμε κατευθειαν αν υπαρχει καρδιακη λειτουργια..

Ο 2ος ηταν μετα απο 2 εβδ (8+5) κ ο 3ος (σμρ δλδ) μετα απο 3 εβδ.. μεσολαβησαν κ διακοπες κ λειπαμε κι εμεις...

Προγεστερονη επαιρνα κολπικα 2 υποθετα κ 3 χαπια τη μερα απ το στομα μεχρι τη 10η εβδ.μετα μοθ τα εκοψε ολα.. επισης επαιρνα κ οιστραδιολη..

Την tsh σου να ελεγξεις (αν δν το εχεις κανει ηδη).

Γτ εγω ξεκινησα χαπι τυπου Τ4, το οποιο ειναι συνηθες στην κυηση...

Συμπτωματα οχι ιδιαιτερα.. κτ πονακια που κ που... ουτε αναγουλες εχω κ μονο 1 φορα εκανα εμετο...

Γνκα την περναω φινα!!!!😎😎😎 ελπιζω κι εσυ να εισαι ετσι!!!

Εσυ τη δευτερα ποσων εβδ θα εισαι π εχεις υπερηχο;;

Εμένα για να καταλάβεις ... μου δίνει μόνο 1 utro και 1 cyclacur πρωί-βράδυ. Μόνο! Γι αυτό σου λέω.. Τα ελάχιστα έχει κάνει και πέτυχε! και πριν την ΕΤ τίποτα δεν έπαιρνα πέρα από συμπληρώματα. Ήταν πολύ καλές οι τιμές μου. Τ4 μου ξεκίνησε 1 μήνα πριν την Ετ, δλδ μόλις πήγα σε αυτόν και συνεχίζω. 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω και πώς να μετρήσω σε ποια εβδομάδα είμαι. Να το πάρω από την τελ περίοδο εφόσον ήταν φυσικός ο κύκλος ή από τη μέρα της ΕΤ ? Πιστεύω είμαι στην 5η. Και τη Δευτέρα μπαίνω στην 6η. Με δικούς μου υπολογισμούς πάντα. Θα δείξει ο υπέρηχος φαντάζομαι.. Αχ ανακουφίζομαι που δν είχες κι εσύ συμπτ΄ώματα ιδιαίτερα γτ καμιά φορά με πιάνει ανησυχία..Αλλά μέχρι τώρα είμαι σούπερ, και μακάρι να συνεχίσω..

Άμα γνωρίζει κάποια κοπέλα πώς υπολογίζουμε τις εβδομάδες μετά απο ΕΤ σε φυσικό κύκλο , ας μας δώσει τα φώτα της!

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! επίσης εμένα λείπει ο γιατρός μου, άαλλος γιατρός θα μου κάνει τον υπέρηχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elbe είπε:

@elissavet90μου τέλεια τα νέα σου!!!! Χαίρομαι απίστευτα για την εγκυμοσύνη σου!!!!! Να μη φοβάσαι τίποτα κι όλα θα πάνε κατ'ευχήν!!!

Τον πρώτο καιρό είναι στις 3 εβδομάδες οι υπέρηχοι και για το περισσότερο χρονικό διάστημα. Όσο για την προγεστερόνη εμένα μου τη συνέχισαν μέχρι τη β επιπέδου, αλλά αυτό θα το κρίνει ο γιατρός σου αν χρειάζεται ή όχι. 

Να μη φοβάσαι τίποτα και να μη σκέφτεσαι τα παλιά... πέρασαν κ ήρθε η ώρα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!!!🤰

@Antonia2όλα θα είναι μια χαρά με τα διδυμακια σου!!!!! Σε λίγες ώρες θα δεις τις δύο κουκίδες να έχουν μεγαλώσει κ να πάλλονται οι υπέροχες καρδούλες τους!!!! 🩷🩵♥️💝💗

Εμείς με τον σύζυγο σε κάθε υπέρηχο βγαίναμε κ λέγαμε έγινε τεράστιο 🤣 και ήταν τοσοδουλικο ☺️ και τώρα στις 35 εβδομάδες που είναι μωρό και δε μπορούμε να τον δούμε στον υπέρηχο, γιατί έχει πάρει θέση με το κεφάλι προς τα κάτω περιμένουμε τη στιγμή που θα τον αντικρίσουμε από κοντά....η ανακούφισή μας είναι ότι παίρνει βάρος κάθε φορά!!

Θα δείτε κορίτσια μου πόσο γρήγορα θα περάσει ο καιρός!!! Να τις απολαύσετε τις εγκυμοσύνες σας!!! Να είστε χαμογελαστές κι όλα θα προχωράνε ομαλά και ήρεμα!!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Πωπω 3 εβδομάδες ε??? Αιώνας χαχαχα. με το καλό το μωράκι σας να το δεχτείτε!!! Όλα να πάνε καλά!!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elbe είπε:

@elissavet90μου τέλεια τα νέα σου!!!! Χαίρομαι απίστευτα για την εγκυμοσύνη σου!!!!! Να μη φοβάσαι τίποτα κι όλα θα πάνε κατ'ευχήν!!!

Τον πρώτο καιρό είναι στις 3 εβδομάδες οι υπέρηχοι και για το περισσότερο χρονικό διάστημα. Όσο για την προγεστερόνη εμένα μου τη συνέχισαν μέχρι τη β επιπέδου, αλλά αυτό θα το κρίνει ο γιατρός σου αν χρειάζεται ή όχι. 

Να μη φοβάσαι τίποτα και να μη σκέφτεσαι τα παλιά... πέρασαν κ ήρθε η ώρα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!!!🤰

@Antonia2όλα θα είναι μια χαρά με τα διδυμακια σου!!!!! Σε λίγες ώρες θα δεις τις δύο κουκίδες να έχουν μεγαλώσει κ να πάλλονται οι υπέροχες καρδούλες τους!!!! 🩷🩵♥️💝💗

Εμείς με τον σύζυγο σε κάθε υπέρηχο βγαίναμε κ λέγαμε έγινε τεράστιο 🤣 και ήταν τοσοδουλικο ☺️ και τώρα στις 35 εβδομάδες που είναι μωρό και δε μπορούμε να τον δούμε στον υπέρηχο, γιατί έχει πάρει θέση με το κεφάλι προς τα κάτω περιμένουμε τη στιγμή που θα τον αντικρίσουμε από κοντά....η ανακούφισή μας είναι ότι παίρνει βάρος κάθε φορά!!

Θα δείτε κορίτσια μου πόσο γρήγορα θα περάσει ο καιρός!!! Να τις απολαύσετε τις εγκυμοσύνες σας!!! Να είστε χαμογελαστές κι όλα θα προχωράνε ομαλά και ήρεμα!!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Αχ elbe μου τι ωραια νεα!!!! Μας ταξιδεψες!!!! 🥰🥰🥰🥰

Με το καλο να ερθει το αντρακι σας γερο στην αγκαλια σας!!!💙💙💙💙🙏🙏🙏🧿🧿🧿🧿 

Ποτε με το καλο τον περιμενετε;; θα σε αφησει ως το τελος ο γιατρος;;;

Παντως ο καιρος οντως περναει πολυ γρηγορα!!!! Ειμαι στην 3ο μηνα κ μου φαινεται απιστευτο!!! 😊🫠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Εμένα για να καταλάβεις ... μου δίνει μόνο 1 utro και 1 cyclacur πρωί-βράδυ. Μόνο! Γι αυτό σου λέω.. Τα ελάχιστα έχει κάνει και πέτυχε! και πριν την ΕΤ τίποτα δεν έπαιρνα πέρα από συμπληρώματα. Ήταν πολύ καλές οι τιμές μου. Τ4 μου ξεκίνησε 1 μήνα πριν την Ετ, δλδ μόλις πήγα σε αυτόν και συνεχίζω. 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω και πώς να μετρήσω σε ποια εβδομάδα είμαι. Να το πάρω από την τελ περίοδο εφόσον ήταν φυσικός ο κύκλος ή από τη μέρα της ΕΤ ? Πιστεύω είμαι στην 5η. Και τη Δευτέρα μπαίνω στην 6η. Με δικούς μου υπολογισμούς πάντα. Θα δείξει ο υπέρηχος φαντάζομαι.. Αχ ανακουφίζομαι που δν είχες κι εσύ συμπτ΄ώματα ιδιαίτερα γτ καμιά φορά με πιάνει ανησυχία..Αλλά μέχρι τώρα είμαι σούπερ, και μακάρι να συνεχίσω..

Άμα γνωρίζει κάποια κοπέλα πώς υπολογίζουμε τις εβδομάδες μετά απο ΕΤ σε φυσικό κύκλο , ας μας δώσει τα φώτα της!

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! επίσης εμένα λείπει ο γιατρός μου, άαλλος γιατρός θα μου κάνει τον υπέρηχο..

Α καλα εγω στην αρχη επαιρνα κ 1 χαπι κορτιζονης της μερα κ 1 σαλοσπιρ κ 1 αντιπηκτικη ενεση... μετα τον 1ο υπερηχο μου τα εκοψε κ απλα την κορτιζονη τη σταματησαμε σταδιακα..

Καπου εκει ματωσε κ 2 φορες η μυτη μου αλλα μετα δν το ξαναεπαθα... γνκ ειναι συμπτωμα της κυησης..

Νομιζω στην εξωσωματικη, την ημερα της χοριακης εισαι θεωρητικα 4 εβδ ακριβως... γτ συνηθως χοριακη κανεις 2 εβδ μετα την ωορρηξια (αν βαλεις βλαστοκυστες...).

Οποιος γιατρος κ να ειναι, οταν ακουσετε καρδουλα/ες θ τα ξεχασεις ολα!!!! Κ θα αρχισεις να ξεκολλας απ τη γη!!!!🤩🤩🤩🤩

Ο,τι ο,τι θες ν με ρωτας γτ τα εχω προσφατα κ τα θυμαμαι!! 😜 χαρα μου ν μαθαινω τοσο ομορφα νεα!!! 😁💞💞💞

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Α καλα εγω στην αρχη επαιρνα κ 1 χαπι κορτιζονης της μερα, κ 1 σαλοσπιρ κ 1 αντιπηκτικη ενεση... μετα τον 1ο υπερηχο μου τα εκοψε κ απλα την κορτιζονη τη σταματησαμε σταδιακα..

Καπου εκει ματωσε κ 2 φορες η μυτη μου αλλα μετα δν το ξαναεπαθα... γνκ εισαι συμπτωμα της κυησης..

Νομιζω στην εξωσωματικη, την ημερα της χοριακης εισαι θεωρητικα 4 εβδ ακριβως... γτ συνηθως χοριακη κανεις 2 εβδ μετα την ωορρηξια (αν βαλεις βλαστοκυστες...).

Οποιος γιατρος κ να ειναι, οταν ακουσετε καρδουλα/ες θ τα ξεχασεις ολα!!!! Κ θα αρχισεις να ξεκολλας απ τη γη!!!!🤩🤩🤩🤩

Ο,τι ο,τι θες ν με ρωτας γτ τα εχω προσφατα κ τα θυμαμαι!! 😜 χαρα μου ν μαθαινω τοσο ομορφα νεα!!! 😁💞💞💞

 

Α ναι κάνω και αντιπηκτική! Το ξέχασα αυτό..

Ναι το χω ακούσει για την αιμμοραγία από τη μύτη. Αν είναι όπως τα λες με τις μετρήσεις , είμαι στην 6η εβδομάδα. Θα μας λυθεί η απορία σύντομα!!!

 Σευχαριστώ!!! Ναι θα τα λέμε!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αααα κυρια μου!!!! Για αλλη μια φορα βοηθησες εσυ!!!! 🥹❤️❤️❤️

Τι παιδι εισαι!!!! Ολες μας νοιαζεσαι!!! 🫶🫶

Εγω Ραμ μου καλα ειμαι!!! Κ τα κουκουνια ελπιζω... τωρα ειμαι 11+4 κ ανυπομονω ν τα δουμε το απογευμα!! Να ειναι ολα καλα!!🙏🙏🙏

Κ αν ολα ειναι καλα, τελος του μηνα εχω αυχενικη!! 🧿🧿🧿🧿

Εσυ τι κανεις;; εισαι διακοπουλες;;; 

Χαίρομαι κοριτσάκι μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Λογικό να έχεις μεγάλη ανυπομονησία! 

Χάχα! Τι να κανω...Ο,τι ξέρω λέω κι εγώ και χαίρομαι που τελικα βοηθάω.

Ναι, διακοπουλες ειμαι, εδώ και μέρες. Μπανακια και βολτες με 3χρονο, χαμος! Καλό 15αυγουστο να έχουμε όλες κορίτσια! Και η Παναγία να φανερώσει υγιή μωρακια!❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Πωπω 3 εβδομάδες ε??? Αιώνας χαχαχα. με το καλό το μωράκι σας να το δεχτείτε!!! Όλα να πάνε καλά!!!!!❤️❤️

 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ elbe μου τι ωραια νεα!!!! Μας ταξιδεψες!!!! 🥰🥰🥰🥰

Με το καλο να ερθει το αντρακι σας γερο στην αγκαλια σας!!!💙💙💙💙🙏🙏🙏🧿🧿🧿🧿 

Ποτε με το καλο τον περιμενετε;; θα σε αφησει ως το τελος ο γιατρος;;;

Παντως ο καιρος οντως περναει πολυ γρηγορα!!!! Ειμαι στην 3ο μηνα κ μου φαινεται απιστευτο!!! 😊🫠

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας!!!!🥰🥰🥰

Περνάνε οι βδομάδες Ελισσάβετ μου!!! Δε θα το καταλάβεις...στο πρώτο τρίμηνο τις μετράς πιο πολύ, μετά αρχίζεις και σκέφτεσαι τι θα αγοράσεις και πότε θα ξεκινήσεις τις ετοιμασίες κ απασχολείς το μυαλό σου!!!!

Αντωνία μου ο μικρός είναι αρκετά ζωηρός κ κάθε μέρα τον νιώθω να πιέζει προς τα κάτω... τελική ημερομηνία έχω 19 Σεπτεμβρίου με βάση την εξωσωματική, με βάση την αυχενική έχω 15 Σεπτεμβρίου, με βάση τις μετρήσεις του είναι μεγαλύτερος κατά μία βδομάδα...αλλά τελική τελική έχω 19... πιστεύω ότι δε θα με πάει μέχρι τότε, όχι τόσο ο γιατρός, αλλά ο μπόμπιρας 🤣 σε συνδυασμό με εμένα που δεν κάθομαι στα αβγά μου....και νευριάζω που όλοι μου συμπεριφέρονται λες κ είμαι άρρωστη κ δε μ' αφηνουν ούτε να σκύψω, ούτε καρέκλα να τραβήξω.., ενώ όσο πήγαινα στη δουλειά κι έκανα διατάσεις κ κάποιες ασκήσεις με το βάρος του σώματος με τους πελάτες κ δεν με έβλεπαν ήμουν τέλεια! Τώρα που βγήκα σε άδεια κύησης από τον πόνο στη μέση κ την υπερβολική τους προστασία δυσκολεύομαι μέχρι και να περπατήσω (κρυφά προσπαθώ να κάνω κ καμία διάταση 🤣 για να ηρεμήσω από τον πόνο) . 

Για τη μύτη που λέτε από την έντονη και παρατημένη ζέστη ματώνει διαρκώς τουλάχιστον σε εμένα...να σκέφτεστε ότι τη μεγάλη κοιλίτσα θα την έχετε την άνοιξη!!!! Το καλοκαίρι δεν παλεύεται....είμαι αγκαλιά με το κλιματιστικό κ 2 ανεμιστήρες πάνω μου κ πάλι ζεστενομαι... ζεστό μπάνιο έχω ξεχάσει να κάνω 🤣...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Οτι θελετε εσεις κ σε συνεννοηση παντα μ το γιατρο!!

Εμεις πηγαμε με 1 κανονικη διεγερση π μας εδωσε 5 βλαστοκυστες κ οπως καταλαβαινεις βαλαμε τις 2.

Εγω τις ενεσεις bemfola εκανα...τις gonal δν τις ξερω...

Ελενα μου κι εμας το ιδιο συνεβη περυσι. Μας ειπαν αυτο το μηνα δε μπορειτε ν πιασετε (γτ εκανα εγω κολπικες εγχυσεις αντιβιωσης) κ με 1 επαφη σε ψιλοασχετη μερα πιασαμε. Ηταν η 1η συλληψη μετα απ 2 χρονια ελευθερων επαφων..

Ειζα καθυστερηση κ δν εκανα τεστ γτ λεω ο κυκλος αλλαξε απ τη θεραπεια. Με τα πολλα πηρα ενα μετα απο 2 μερες κ βγηκε θετικο. ΣΟΚ!!!! 🤯

Ψαχναμε μ τον αντρα μου ποτε ειχαμε επαφες.. ουτε π θυμομασταν. Ημασταν χαλαροι κ πραγματικα δν το σκεφτομασταν..

Μετα ολοι ελεγαν αφου επιασες 1 φορα, θα ξαναρθει.. και τπτ....

Απ τη στιγμη π το ξαναβαλαμε στ μυαλο μας, παει...

Δν κανεις κτ λαθος.. ουτε μπορουμε ν τα ελεγχουμε ολα....

Αχχχ πόσο όμορφα ΣΟΚ είναι αυτά! Όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά, έτσι να σκέφτεσαι. Πόσο τέλειο που έχει δίδυμα, μου αρέσει πολύ σαν ιδέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλημέρα. Κι εγώ θα σου έλεγα να μην την φοβάσαι την εξωσωματική. Εφόσον έχετε εξαντλήσει τις ψυχικές αντοχές σας και δεν βρίσκετε κάτι άλλο εμφανές, να προχωρήσετε. Και τώρα που είσαι πιο μικρή, ωστε να μην χάνεις άλλο χρόνο και να προλάβετε ό,τι άλλο προκύψει. Και που ξέρεις, μπορεί να πετύχετε με την πρώτη, όπως πέτυχα κι εγώ και τόσα άλλα κορίτσια. ΑΜΗ και FSH έχεις κάνει; Υποθέτω πως ναι, ώστε να ξέρετε τις καταβολές σου. Σε νεότερες ηλικίες δίνει καλά ποσοστά ωαρίων και γονιμοποιήσεων η εξωσωματική. 

Κι αν θέλεις να περάσεις από Επιτροπή, κερδίζεις και τα φάρμακα. Ρώτα μας, αν χρειάζεσαι βοήθεια με τα δικαιολογητικά.

Ναιιι και μου είπαν ότι είναι πολύ καλές, ΑΜΗ 2,95 NG/ML και FSH 6,8mIU/ML (2η μέρα περιόδου).

Κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!! Πόση στήριξη, πόσο βοηθητικές, είστε καταπληκτικές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ναιιι και μου είπαν ότι είναι πολύ καλές, ΑΜΗ 2,95 NG/ML και FSH 6,8mIU/ML (2η μέρα περιόδου).

Κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!! Πόση στήριξη, πόσο βοηθητικές, είστε καταπληκτικές!!

Ναι, είναι πολυ καλα. Η fsh σου ιδιαίτερα είναι σούπερ! Εγώ, στα 37 μου είχα 12 και ο γυναικολόγος δεν μου ειπε οτι ειναι αυξημενη, να με προειδοποιησει κάπως. Βέβαια αλλαζει λιγο η τιμη απο μηνα σε μηνα, αλλα κ παλι θα ήθελα να ξέρω, ώστε να κάνω ενέργειες νωριτερα, μπορεί να είχα κάνει κ κατάψυξη πριν τα 35, αν με ειχε βαλει σε ολοκληρωμενες εξετασεις ( ουτε ΑΜΗ δεν μου ειχε ζητησει!!).  Με ειχε χαλαρα. Τελικά μόνη μου πήγα σε εξωσωματικο, λόγω ηλικίας. 

Τελος πάντων, τέλος καλό, όλα καλά. Αλλα να ψάχνεστε κορίτσια νωριτερα και να παίρνετε δευτερες γνώμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Χαίρομαι κοριτσάκι μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Λογικό να έχεις μεγάλη ανυπομονησία! 

Χάχα! Τι να κανω...Ο,τι ξέρω λέω κι εγώ και χαίρομαι που τελικα βοηθάω.

Ναι, διακοπουλες ειμαι, εδώ και μέρες. Μπανακια και βολτες με 3χρονο, χαμος! Καλό 15αυγουστο να έχουμε όλες κορίτσια! Και η Παναγία να φανερώσει υγιή μωρακια!❤️🙏

Καλο 15αυγουστο!!!! Με Υγεια και Χαρες σε ολες τις οικογενειες!!!❤️❤️❤️ 

Η Παναγια παντα μας ακουει κ κανει θαυματα!!! 🙏🥰

Να περασετε ομορφα κ να χαρεις τη μικρη σου!!!💖🎀🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η elbe είπε:

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας!!!!🥰🥰🥰

Περνάνε οι βδομάδες Ελισσάβετ μου!!! Δε θα το καταλάβεις...στο πρώτο τρίμηνο τις μετράς πιο πολύ, μετά αρχίζεις και σκέφτεσαι τι θα αγοράσεις και πότε θα ξεκινήσεις τις ετοιμασίες κ απασχολείς το μυαλό σου!!!!

Αντωνία μου ο μικρός είναι αρκετά ζωηρός κ κάθε μέρα τον νιώθω να πιέζει προς τα κάτω... τελική ημερομηνία έχω 19 Σεπτεμβρίου με βάση την εξωσωματική, με βάση την αυχενική έχω 15 Σεπτεμβρίου, με βάση τις μετρήσεις του είναι μεγαλύτερος κατά μία βδομάδα...αλλά τελική τελική έχω 19... πιστεύω ότι δε θα με πάει μέχρι τότε, όχι τόσο ο γιατρός, αλλά ο μπόμπιρας 🤣 σε συνδυασμό με εμένα που δεν κάθομαι στα αβγά μου....και νευριάζω που όλοι μου συμπεριφέρονται λες κ είμαι άρρωστη κ δε μ' αφηνουν ούτε να σκύψω, ούτε καρέκλα να τραβήξω.., ενώ όσο πήγαινα στη δουλειά κι έκανα διατάσεις κ κάποιες ασκήσεις με το βάρος του σώματος με τους πελάτες κ δεν με έβλεπαν ήμουν τέλεια! Τώρα που βγήκα σε άδεια κύησης από τον πόνο στη μέση κ την υπερβολική τους προστασία δυσκολεύομαι μέχρι και να περπατήσω (κρυφά προσπαθώ να κάνω κ καμία διάταση 🤣 για να ηρεμήσω από τον πόνο) . 

Για τη μύτη που λέτε από την έντονη και παρατημένη ζέστη ματώνει διαρκώς τουλάχιστον σε εμένα...να σκέφτεστε ότι τη μεγάλη κοιλίτσα θα την έχετε την άνοιξη!!!! Το καλοκαίρι δεν παλεύεται....είμαι αγκαλιά με το κλιματιστικό κ 2 ανεμιστήρες πάνω μου κ πάλι ζεστενομαι... ζεστό μπάνιο έχω ξεχάσει να κάνω 🤣...

Αχ δε φανταζεσαι ποσο σε νιωθω..... ποσο νευριαζω π με αντιμετωπιζουν ολοι σαν αρρωστη... δτην αρχη το χαιρεσαι κ λιγο γτ σε προσεχουν ετσι λιγο παραπανω... αλλα μετα σπασιμο νευρων.... 🤯

Μη σκυβεις, μην καθεσαι κατω, μη βουτας το κεφαλι δου στη θαλασσα, μη μη μη 🧨💥

Κ πρωτος κ καλυτερος ο αντρας μου!!! Με εχει πρηξει ρε κοριτσια... οχι εσυ, οχι εσυ... κ για τα μπανια στη θαλασσα αυτος με πρηζει... ημασταν μ τα ανιψια μου κ ηθελε ο μεγαλος (7 ετων) ν δω ενα ψαρι. Δν εβαλα τη μασκα κανονικα αλλα ισα την κολλησα στο προσωπο κ βουτηξα σε 2".. ολο μοθτρα ο αντρας μου κ νευρα... κ δν αναπνεουν τα μωρα κ μην ρισαι επιπολαιη..

Δε λεω απο αγαπη το κανει... αλλα ειναι τοσο υπερπροστατευτικος π ουτε 2 πετσετες θαλασσης δε μ αφηνει ν μεταφερω... αμαν!! 

Κ του λεω, αφου στ γιατρο παμε μαζι ρωτα ολες τις αποριες σου κ σταματα ν με κουραζεις κ ν με στεναχωρεις. Γτ αν κατι δν παει καλα, πραγμα πιθανο το 1ο τριμηνο, θ μ εχεις γεμισει ενοχες μ τοσες παρατηρησεις κ υποδειξεις... Τεσπα...

Αχ elbe μου αληθεια σας σκεφτομαι τοσο πολυ εσας τα κοριτσια στους τελευταιους μηνες κυησης π ειναι καλοκαιρινοι... μεγαλη ταλαιπωρια..

Εμας αν ολα ειναι καλα, αρχες φλεβαρη θ τα παρει τα διδυμινια!!! Καπου στις 37 εβδ... οποτε θ τη γλιτωσω τη ζεστη.. ειδικα η φετινη ζεσυη μου φαινεται ανυποφορη...

Καθε χρονο κ χειροτερο το κλιμα... 🥵🥵

παρθενακι ο μικρος σας ε;; ετοιμασου για μιρλιτσα!!! Αλλα θ ειναι η πιο γλυκια μιρλα του κοσμου!!!💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Η προσμονή για το σποράκι σου σε κάνει να είσαι ανυπόμονη… ζήσε τον έρωτα σου με τον άντρα σου κ θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις !!  εμενα μου ήρθε στο πιο άκυρο μήνα προσπαθειών (εντάξει είχα κ χειρότερο) κ μάλιστα δεν έκανα νωρίτερα τεστ πρώτη φορά γιατί δεν το πίστευα … στην πρώτη μέρα καθυστέρησης έλεγα θα μου έρθει κ την δεύτερη έκανα τεστ γιατί μου ήρθε αναγούλα … Εχε πίστη κ επιμονή! Αν πιστεύεις στα θεία, κάνε προσευχές… εγω σε αλλά νέα πήγα για 2ο υπέρηχο , 6+5 , ακούσαμε καρδούλα !!!! Ευχαριστημένος με την αύξηση στο μέγεθος, καμία ένδειξη για αποκόλληση, παρά τα καφέ που είχα.. είμαι 4 μέρες πίσω (βέβαια το υπολογίζαμε εξ αρχής) .. θα με δει στις 9 εβδομάδες κ μετά πάω στις 12 για αυχενική! μου έδωσε την επιλογή αν θέλω να το βλέπω κάθε βδομάδα , αλλά νομίζω είναι αγχωτικό… (σίγουρα δεν είναι οικονομικό το θέμα) αν δω ότι αγχώνομαι ίσως πάω να το δω νωρίτερα, αλλά καλύτερα να έχουμε κ μια εξέλιξη… για επιβράβευση έφαγα μια κρέπα από έξω , δεν είχα ξαναφάει βρωμια από την μέρα που εμαθα την εγκυμοσύνη (αν εξαιρέσουμε κανονική ταβέρνα/εστιατοριο) χιχιχι
    • Ηθελα να μεινω λίγο μόνη μου είναι η αλήθεια να ηρεμήσω..  αυριο που θα είμαι όλη μέρα μόνη όμως να δω πως θα πάει 😅
    • Αχ μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ ωραία! Α έκλεισες κιόλας την β επιπέδου? Εγώ η στις 1 Οκτωβρίου η στις 8 θα την κάνω!! Ακόμα δεν έχω αποφασίσει 🤔 έχω ακούσει ότι μετά την β επιπέδου ο χρόνος κυλάει σαν νεράκι!! Η αλήθεια είναι ότι εμένα μου φάνηκε σαν αιώνας ο 4ο μήνας!! 
    • Οχι δεν ειχα καποιο θέμα παντα κυμαινόταν απο 37 έως 39. Πιστευω να ανέβει  τωρα π μ αλλαξε την αγωγή αν κ πιστευω πως δεν ειναι τοσο χαμηλα κ ειναι λαθος τα αποτελέσματα του νοσοκομείου.Μ εχει ξανασυμβεί. Ειχα δωσει αιμα κ μετα απο ενα δίμηνο  είχα παει να κάνω έλεγχο να δω αν ανέβηκε. Αποτελέσματα νοσοκομείου 32 αιματοκρίτης, παω την ιδια μερα εξω σε μικροβ 36. Σκεφτομαι να παω αυριο στην μικροβιολόγο μ να κανω μια γενική αίματος.  Εγώ πάντως νιωθω καλά. Σιγουρα μπισκοτάκια με ζαχαροπλάστα δεν ξερω τι αλλο. Για πειτε καμια ιδέα κοριτσια   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...