Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η Souzan είπε:

Κορίτσια, έχει δει διαφορά ο σύντροφος κάποιας κοπέλας με τις πολυβιταμίνες ή δεν αξίζει τελικά;

Θα σου πω εγώ, μόλις τελειώσαμε το πρώτο τρίμηνο θεραπειών.

Έχουμε δει διαφορά αλλά όχι τέτοια που να επιτυγχάνεται φυσική σύλληψη σε μας. Το πρόβλημα μας βέβαια με το σπέρμα είναι πολύ μεγάλο οπότε και η αποκατάσταση δεν ξέρω αν μπορει να επιτευχθεί εν τέλει. Πάντως απο 500.000 που είχαμε αν ml τώρα έχουμε πάει στο 1.320.000. Μια βελτίωση τη λες.. Δεν ξέρω τώρα αν αυτή η βελτίωση μεγαλώνει απο τρίμηνο σε τρίμηνο αν συνεχίσεις να παίρνεις τις πολυβιταμίνες. Θα μιλήσουμε απο βδομάδα με το γιατρό και θα μας λυθεί η απορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Θα σου πω εγώ, μόλις τελειώσαμε το πρώτο τρίμηνο θεραπειών.

Έχουμε δει διαφορά αλλά όχι τέτοια που να επιτυγχάνεται φυσική σύλληψη σε μας. Το πρόβλημα μας βέβαια με το σπέρμα είναι πολύ μεγάλο οπότε και η αποκατάσταση δεν ξέρω αν μπορει να επιτευχθεί εν τέλει. Πάντως απο 500.000 που είχαμε αν ml τώρα έχουμε πάει στο 1.320.000. Μια βελτίωση τη λες.. Δεν ξέρω τώρα αν αυτή η βελτίωση μεγαλώνει απο τρίμηνο σε τρίμηνο αν συνεχίσεις να παίρνεις τις πολυβιταμίνες. Θα μιλήσουμε απο βδομάδα με το γιατρό και θα μας λυθεί η απορία.

Εμείς με εξωσωματική πάμε, βέβαια κανένας γιατρός δε μας έχει αποκλείσει την φυσιολογική σύλληψη, οπότε έστω και η όποια βελτίωση θα είναι βοηθητική στην περίπτωση μας φαντάζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2024 at 8:10 ΠΜ, ο/η Souzan είπε:

Κορίτσια, έχει δει διαφορά ο σύντροφος κάποιας κοπέλας με τις πολυβιταμίνες ή δεν αξίζει τελικά;

Εμείς πάντως δεν είδαμε καμία ουσιαστική  διαφορά.. Επίσης, οι περισσότεροι γιατροί σου δίνουν βιταμίνες (που είναι και πανάκριβες) ανάλογα με τις εταιρείες που συνεργάζονται και παίρνουν κ αυτοί το ποσοστό τους. Δουλεύω στον κλάδο της υγείας κ ξέρω γενικά τι συμβαίνει δυστυχώς…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η H0pe είπε:

Εμείς πάντως δεν είδαμε καμία ουσιαστική  διαφορά.. Επίσης, οι περισσότεροι γιατροί σου δίνουν βιταμίνες (που είναι και πανάκριβες) ανάλογα με τις εταιρείες που συνεργάζονται και παίρνουν κ αυτοί το ποσοστό τους. Δουλεύω στον κλάδο της υγείας κ ξέρω γενικά τι συμβαίνει δυστυχώς…

Αυτό το έχω κι εγώ στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Αλλά στον κατακερματισμό δεν έχεις και πολλές επιλογές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Souzan καλά μη νομίζεις, κι εμείς με εξωσωματική θα πάμε, οι γιατροί είναι κάθετοι στο ότι δεν υπάρχει περίπτωση με τα νούμερα που έχουμε να επιτευχθεί φυσιολογική σύλληψη. Απλά είπαμε μήπως με τη θεραπεία βελτιώσουμε λίγο ποιότητα , ποσότητα και κινητικότητα. Που όντως έχουν βελτιωθεί σε κάποιο βαθμό αλλά και πάλι φυσιολογικά πάρα πολύ δύσκολα να συμβεί μια εγκυμοσύνη.

Εγώ περνάω επιτροπή τώρα τον Οκτώβριο, οπότε η διαδικασία της εξωσωματικής ή θα ξεκινήσει Νοέμβριο αν προλάβω τον κύκλο ή μετά θα το αφήσω απο τη νέα χρονιά για Ιανουάριο. Δεκέμβριο δεν θέλω γιατί είναι μήνας γιορτών και όλοι λείπουν, οπότε δεν θέλω να το πάω για τότε.

Έχουμε βέβαια ραντεβού με τον ανδρολόγο την άλλη εβδομάδα και είμαι πολύ περίεργη να δω τελικά τι θα μας πει για τα αποτελέσματα του καινούριου σπερμοδιαγράμματος, αν υπάχρει δηλαδή κάποια ελπίδα βελτίωσης σε υποτιθέμενη συνέχιση της θεραπείας και αν αυτό κάποια στηγμή μπορεί να ρθει στα φυσιολογικά νούμερα. Δύσκολο μου φαίνεται βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, τι να πω!

@H0pe εσείς τι ακριβώς κάνατε και γιατί λες ότι δεν είδατε κάποια βελτίωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2024 at 10:44 ΠΜ, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρα Αντωνία μου! Όχι, θα μας τη δρομολογήσει την Τετάρτη που θα πάμε.. Πρέπει να γίνει έως κάποια συγκεκριμένη εβδομάδα??

Μπράβο είσαι πολύ τυχερή που δεν έχεις ιδιαίτερα συμπτώματα! Δεν τα ξεκίνησα ακόμα τα χάπια. Έλεγα να το παλέψω μόνη μου και να κάνω υπομονή αλλά έχει παραπάει. Από αύριο θα τα ξεκινήσω όμως..

Έκανα κι εγώ αιματολογικές και κάποιες για γονιδιακά και περιμένω να βγουν. Εντερικά με είχαν πιάσει κι εμένα και μου έκοψε τα προβιοτικά που έπαιρνα σαν συμπλήρωμα και όλα καλά τώρα. Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι ανέμελη και ωραία!!!!!

Καλησπερα Ελισσαβετ μου!!! ❤️

τι κανεις;; ολα ενταξει στον υπερηχο της Τεταρτης;; οι εξετασεις σου βγηκαν καλες;;

ξεκινησες τα χαπια για τη ναυτια;; ελπιζω να εισαι καλυτερα τωρα!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...