Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Κορίτσια μου, τι ωραία τα νέα σας! 

@Antonia2 μου τρελαίνομαι με τα κοριτσάκια σας!😍 Όχι απλά έρωτας! Θα τρελαθείτε. Δεν το λέω επειδή έχω κόρη και δεν έχω ιδέα από αγοράκια (χιχι!) αλλά αν είχα άλλη μία κόρη όπως την μπουμπού μου, θα έλιωναααα!❤️💗💗🌺🌺

@elissavet90 μου εμείς τα λέμε. Περιμένουμε και τα δικά σου διδυμάκια να αποκαλυφθούν με το καλό!🤗

@msemms καλή επιτυχία κορίτσι μου! Όλες έχουμε περάσει ξανά και ξανά αυτή την αναμονή και σε καταλαβαίνουμε. Καλά αποτελέσματα να έχετε με μια μεγάλη και δυνατή χοριακή!🙏❤️

Καρδουλες μονο για σενα και πολλη αγαπη!!!! ❤️🧡💛💚💙💜

κοιτα με 2 κουκουνια στην κοιλια, καπως το ονειρευσαι να ειναι 1+1.. ειναι αυθορμητο νομιζω... οποτε προχθες π μας το ειπε (στον αντρα μου δλδ το εγραψε σε χαρτι κι απλα προδοθηκε απο την αντιδραση 😂) ηταν ενα μικρο σοκ!!!

αλλα ξερω οτι θα τρελαθουμε απο ερωταααα!!!!! γτ και η μικρη του αδερφου μου ειναι 2+κατι και ολοι λιωνουμε μαζι της!!!!! 🥰🤩

γερα να ειναι!!!! μονο αυτο!!!

εσυ κοριτσι μου πως σκεφτεσαι να κινηθεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η mp_christina είπε:

@Antonia2 καλημέρα κορίτσι μου! ευχαριστώ που μοιράζεσαι την ιστορία σου μαζί μας.

Θέλω να ρωτήσω αν μπορείς φυσικά να μου πεις πιο γιατρό είχες εσύ; Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;

στην Αθηνα μενουμε κοριτσι μου!! θα σου στειλω πμ τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@cat12 εσυ τι κανεις κοριτσι μου;;;

γραψε μας τα νεα σου γτ στο αλλο θεματακι χανομαι και δε μπορω να βρω τα ποστ σου...

Αντωνία μου πως είσαι???? Ναι έχω χαθεί λίγο γιατί ήμουν λίγο μέσα στο άγχος!! Συγχαρητήρια για τα κοριτσάκια σου!!! Χαίρομαι που όλα είναι τέλεια!!! Εγώ όπως θυμάσαι απέτυχαν οι δύο εξωσωματικές που έκανα με 2 5ημερών κ 2 3ημερων... Είπαμε με τον άντρα μου να το αφήσουμε για καλοκαίρι κ μίλησα κ με μια άλλη γιατρό η οποία της είπα για σπερματεγχυση κ μου είπε από Σεπτέμβρη κ να κάτσω να χαλαρώσω... Είδε κ τις εξετάσεις μου κ του συζύγου κ τα είδε όλα καλά οπότε χάρηκα που άκουσα ότι έχουμε πιθανότητες ξανά είτε φυσιολογικά είτε με σπερματεγχυση... Ξεκίνησα κ φουλ γυμναστική που είχα καιρό να κάνω, ο άντρας μου έλειπε πιο πολύ λόγω δουλειάς κ 5 μέρες που είχε φύγει έκανα τεστ κ μου βγήκε αχνό θετικό κ δεν το πίστευα! Είμαι έγκυος 12 κ 3 σήμερα κ ευτυχώς όλα πάνε καλά! Τις πρώτες εβδομάδες είχα αίμα κάθε λίγο πολύ άγχος νόμιζα ότι τελείωσε κ τελικά κάθε φορά στον υπέρηχο ήταν ακόμα εκεί το μωράκι! Είχα μερική αποκόλληση στην 5η εβδομάδα κ ένα αιμάτωμα το οποίο στην 9η δεν φαινόταν κ τώρα περιμένω να πάω για αυχενική την Τρίτη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αντωνία μου πως είσαι???? Ναι έχω χαθεί λίγο γιατί ήμουν λίγο μέσα στο άγχος!! Συγχαρητήρια για τα κοριτσάκια σου!!! Χαίρομαι που όλα είναι τέλεια!!! Εγώ όπως θυμάσαι απέτυχαν οι δύο εξωσωματικές που έκανα με 2 5ημερών κ 2 3ημερων... Είπαμε με τον άντρα μου να το αφήσουμε για καλοκαίρι κ μίλησα κ με μια άλλη γιατρό η οποία της είπα για σπερματεγχυση κ μου είπε από Σεπτέμβρη κ να κάτσω να χαλαρώσω... Είδε κ τις εξετάσεις μου κ του συζύγου κ τα είδε όλα καλά οπότε χάρηκα που άκουσα ότι έχουμε πιθανότητες ξανά είτε φυσιολογικά είτε με σπερματεγχυση... Ξεκίνησα κ φουλ γυμναστική που είχα καιρό να κάνω, ο άντρας μου έλειπε πιο πολύ λόγω δουλειάς κ 5 μέρες που είχε φύγει έκανα τεστ κ μου βγήκε αχνό θετικό κ δεν το πίστευα! Είμαι έγκυος 12 κ 3 σήμερα κ ευτυχώς όλα πάνε καλά! Τις πρώτες εβδομάδες είχα αίμα κάθε λίγο πολύ άγχος νόμιζα ότι τελείωσε κ τελικά κάθε φορά στον υπέρηχο ήταν ακόμα εκεί το μωράκι! Είχα μερική αποκόλληση στην 5η εβδομάδα κ ένα αιμάτωμα το οποίο στην 9η δεν φαινόταν κ τώρα περιμένω να πάω για αυχενική την Τρίτη 🥰

Κατ μουυυ!!!!! ποσο χαιρομαι δε φανταζεσαι!!! 🥰🥰🤩🤰

ειχα διαβασει οτι εισαι εγκυος με φυσικη συλληψη και για τον 1ο υπερηχο.. καπου εκει τα ειχαμε πει και λιγο στο αλλο θεμα.. απλα μετα εχασα τα νεα σου γτ στο αλλο θεμα γινεται καταιγισμος απο ποστ και χανομαι στις σελιδες...😅 αχ τι τελεια!!!! εφτασες κιολας 12+3!!!!!

με το καλο η αυχενικη σου!!!! να ειναι ολα καλα και το μωρακι σας γερο!!!!🙏🧿👶

νιωθω την αγωνια σου γτ προσφατα το περασα κι εγω αλλα θα δεις οτι ολα θα ειναι καλα!!!!! ηρθε για να μεινει το κουκουνι σας!!!! 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Κατ μουυυ!!!!! ποσο χαιρομαι δε φανταζεσαι!!! 🥰🥰🤩🤰

ειχα διαβασει οτι εισαι εγκυος με φυσικη συλληψη και για τον 1ο υπερηχο.. καπου εκει τα ειχαμε πει και λιγο στο αλλο θεμα.. απλα μετα εχασα τα νεα σου γτ στο αλλο θεμα γινεται καταιγισμος απο ποστ και χανομαι στις σελιδες...😅 αχ τι τελεια!!!! εφτασες κιολας 12+3!!!!!

με το καλο η αυχενικη σου!!!! να ειναι ολα καλα και το μωρακι σας γερο!!!!🙏🧿👶

νιωθω την αγωνια σου γτ προσφατα το περασα κι εγω αλλα θα δεις οτι ολα θα ειναι καλα!!!!! ηρθε για να μεινει το κουκουνι σας!!!! 💞

Κ εγώ χάνομαι στις σελίδες ασε 😅 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου♥️ αχ μακάρι να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά! Θα ηρεμήσω σίγουρα μετά την αυχενική που θα ξέρω ότι είναι το μωράκι καλά! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Ελισσαβετ μου!!! 😍

αχ τι ωραια νεααααα!!!!! ποσο χαιρομαι!!!! ετσι ομορφα να συνεχισουν ολα μεχρι το τελος!!!

αυχενικη ποτε εχετε με το καλο;; την εχετε δρομολογησει;; γτ εγω την εκλεισα μετα τον 1ο υπερηχο (ο γιατρος μου ειπε να βιαστω λογω καλοκαιριου) και οντως βρηκα ημερομηνια 13+4..😜 το λες και οριακο!! 😅

απο ενοχλητικα συμπτωματα κυρια!!!! οι μικρες μας δεν ενοχλουν καθολου τη μαμα!!! ειναι να σαν μην ειμαι εγκυος.. ωστοσο, εχω που κ που κτ θεματακια εντερικα, ή κουραση.. αλλα ναυτιες, εμετους, ζαλαδες κλπ τπτ.. ειμαι ντουρασελ και ολοι με πρηζουν προσεχε και προσεχε!!

τωρα εκανα και αιματολογικες και ξεκιναω σιδηρο γτ επεσε λιγο ο αιματοκριτης και τα αιμοπεταλια..

εσενα σε βοηθησε το χαπι;; ποτε το ξεκινησες;;

Καλημέρα Αντωνία μου! Όχι, θα μας τη δρομολογήσει την Τετάρτη που θα πάμε.. Πρέπει να γίνει έως κάποια συγκεκριμένη εβδομάδα??

Μπράβο είσαι πολύ τυχερή που δεν έχεις ιδιαίτερα συμπτώματα! Δεν τα ξεκίνησα ακόμα τα χάπια. Έλεγα να το παλέψω μόνη μου και να κάνω υπομονή αλλά έχει παραπάει. Από αύριο θα τα ξεκινήσω όμως..

Έκανα κι εγώ αιματολογικές και κάποιες για γονιδιακά και περιμένω να βγουν. Εντερικά με είχαν πιάσει κι εμένα και μου έκοψε τα προβιοτικά που έπαιρνα σαν συμπλήρωμα και όλα καλά τώρα. Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι ανέμελη και ωραία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κ εγώ χάνομαι στις σελίδες ασε 😅 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου♥️ αχ μακάρι να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά! Θα ηρεμήσω σίγουρα μετά την αυχενική που θα ξέρω ότι είναι το μωράκι καλά! 🥰🥰🥰

κι εγω στην τσιτα ημουν οπως εσυ... και τωρα δλδ που ειχαμε απλο υπερηχο πηγα χεσμενη μηπως εχει γινει κατι...

θα δεις οτι οοοολα θα ειναι καλα και θα εισαι ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος!!!!! 🤰💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρα Αντωνία μου! Όχι, θα μας τη δρομολογήσει την Τετάρτη που θα πάμε.. Πρέπει να γίνει έως κάποια συγκεκριμένη εβδομάδα??

Μπράβο είσαι πολύ τυχερή που δεν έχεις ιδιαίτερα συμπτώματα! Δεν τα ξεκίνησα ακόμα τα χάπια. Έλεγα να το παλέψω μόνη μου και να κάνω υπομονή αλλά έχει παραπάει. Από αύριο θα τα ξεκινήσω όμως..

Έκανα κι εγώ αιματολογικές και κάποιες για γονιδιακά και περιμένω να βγουν. Εντερικά με είχαν πιάσει κι εμένα και μου έκοψε τα προβιοτικά που έπαιρνα σαν συμπλήρωμα και όλα καλά τώρα. Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι ανέμελη και ωραία!!!!!

Εμας μας ειπε ο γιατρος οτι η αυχενικη γινεται μεταξύ 11+0 και 13+6.. και λογω αυγουστου βρηκαμε διαθεσιμο ραντεβου 13+4, παρότι πηρα τηλ απο 11/7!

ναι ευτυχως το περναω πολυ καλα και το χαιρομαι!! κι εσυ ξεκινα τα χαπια να σε βοηθησουν, για να στα εδωσε ο γιατρος δεν θα επηρεαζουν..

καλα αποτελεσματα στις εξετασεις!!! ❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Souzan είπε:

Ευχαριστώ πολ΄ύ κορίτσι μου! Κι εσένα σου εύχομαι καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!🥰 🧿 Η αλήθεια είναι οτι και ο γιατρός μου είπε οτι κρατάμε το θετικό, οτι έμεινα έγκυος οπότε προχωράμε παρακάτω με αισιοδοξία! Ετοιμάζομαι και πάλι και ξανά προς τη δόξα τραβά!😁

Ευχαριστω για τις ευχες!!! ❤️ και φσκ ανταποδιδω ευχες και στελνω πολλη πολλη ροζουλι μπεμπεδοσκονη!!!! 🎀🎀💗🧿

αυτη θ ειναι η στιγμη σας!!!! εννοειται κραταμε τα θετικα και μαθαινουμε απο τα αρνητικα για να πορευτουμε με αισιοδοξια!!!! παμε γερα!!! 

τωρα δλδ ετοιμαζεσαι για ετ;; εχεις ετοιμες βλαστοκυστες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω για τις ευχες!!! ❤️ και φσκ ανταποδιδω ευχες και στελνω πολλη πολλη ροζουλι μπεμπεδοσκονη!!!! 🎀🎀💗🧿

αυτη θ ειναι η στιγμη σας!!!! εννοειται κραταμε τα θετικα και μαθαινουμε απο τα αρνητικα για να πορευτουμε με αισιοδοξια!!!! παμε γερα!!! 

τωρα δλδ ετοιμαζεσαι για ετ;; εχεις ετοιμες βλαστοκυστες;

Θα κάνω ξανά όλη τη διαδικασία από την αρχή, οπότε ετοιμάζομαι για ωοληψία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/9/2024 at 10:41 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα σε όλες η δεύτερη προσπάθεια είναι 4 μήνες μετά την ωοληψια είχα ρωτήσει στην επιτροπή πέρυσι που έκανα την πρώτη προσπάθεια

Καλησπέρα! Το ίδιο λέτε με την @Antonia2.. απλά αυτές οι δύο προσπάθειες με διαφορά τεσσάρων μηνών πρέπει να γίνουν μέσα στο ένα έτος που έχει ισχύ η απόφαση αλλιώς χάνεις τη δεύτερη"φουρνιά". @mp_christina μην αφήσεις πολύ καιρό, γνώμη μου πάντα😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Souzan είπε:

Κορίτσια γράφω αλλά αργούν να ανέβουν και χάνονται στη ροή, υποθέτω μόλις περάσω τις 20 θα μπορώ να συμμετέχω στις συζητήσεις...

ναι κοριτσι μου με το που φτασεις τις 20 δημοσιευσεις, μετα θα ανεβαινουν τα ποστ σου κατ'ευθειαν! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι κοριτσι μου με το που φτασεις τις 20 δημοσιευσεις, μετα θα ανεβαινουν τα ποστ σου κατ'ευθειαν! 😀

Ναι, ναι, διάβασα τους κανόνες! Οπότε περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καρδουλες μονο για σενα και πολλη αγαπη!!!! ❤️🧡💛💚💙💜

κοιτα με 2 κουκουνια στην κοιλια, καπως το ονειρευσαι να ειναι 1+1.. ειναι αυθορμητο νομιζω... οποτε προχθες π μας το ειπε (στον αντρα μου δλδ το εγραψε σε χαρτι κι απλα προδοθηκε απο την αντιδραση 😂) ηταν ενα μικρο σοκ!!!

αλλα ξερω οτι θα τρελαθουμε απο ερωταααα!!!!! γτ και η μικρη του αδερφου μου ειναι 2+κατι και ολοι λιωνουμε μαζι της!!!!! 🥰🤩

γερα να ειναι!!!! μονο αυτο!!!

εσυ κοριτσι μου πως σκεφτεσαι να κινηθεις;;

Τι γλυκιά που είσαι! Σ' ευχαριστώ κοριτσομανούλα to be!!🌺 Έλα στο club!

Εγώ δεν έχω σπουδαία νέα. Μετά την άδοξη προσπάθεια του καλοκαιριού, έκανα φουλ διακοπές, τα ξέχασα όλα. Και τώρα επανέρχεται το θέμα αν θα ξαναπροσπαθήσουμε με άλλο γιατρό ή θα το αφήσουμε να πάει... Από την μία σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι να ψάχνεις και να εμπιστευτείς νέο γιατρό απ' το μηδέν, απ την άλλη έκανα τόσο κόπο με την Επιτροπή, έχω υπόλοιπο φαρμάκων και δικαιούμαι και την δεύτερη προσπάθεια. Bonus ότι είμαι σε άδεια απ' την δουλειά κάποιους μήνες. Λες και είναι καρμικό να ξαναπροσπαθήσω. 🤭 Τον Σεπτ κλείνει το τρίμηνο. Έλεγα να περάσει ένα 4μηνο γιατί φορτώθηκα μεγάλη δόση τον Ιούνιο... 

Πολύ χαίρομαι που δεν έχεις συμπτώματα Αντωνία μου! Μακάρι να συνεχίσουν έτσι όλα καλά και ήρεμα.🙏💗 Για να καταλάβω, εσύ δεν ήθελες να μάθεις φύλο; Και το πρόδωσε ο άντρας σου; Πώς θα άντεχες καλέ;;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Αντωνία μου πως είσαι???? Ναι έχω χαθεί λίγο γιατί ήμουν λίγο μέσα στο άγχος!! Συγχαρητήρια για τα κοριτσάκια σου!!! Χαίρομαι που όλα είναι τέλεια!!! Εγώ όπως θυμάσαι απέτυχαν οι δύο εξωσωματικές που έκανα με 2 5ημερών κ 2 3ημερων... Είπαμε με τον άντρα μου να το αφήσουμε για καλοκαίρι κ μίλησα κ με μια άλλη γιατρό η οποία της είπα για σπερματεγχυση κ μου είπε από Σεπτέμβρη κ να κάτσω να χαλαρώσω... Είδε κ τις εξετάσεις μου κ του συζύγου κ τα είδε όλα καλά οπότε χάρηκα που άκουσα ότι έχουμε πιθανότητες ξανά είτε φυσιολογικά είτε με σπερματεγχυση... Ξεκίνησα κ φουλ γυμναστική που είχα καιρό να κάνω, ο άντρας μου έλειπε πιο πολύ λόγω δουλειάς κ 5 μέρες που είχε φύγει έκανα τεστ κ μου βγήκε αχνό θετικό κ δεν το πίστευα! Είμαι έγκυος 12 κ 3 σήμερα κ ευτυχώς όλα πάνε καλά! Τις πρώτες εβδομάδες είχα αίμα κάθε λίγο πολύ άγχος νόμιζα ότι τελείωσε κ τελικά κάθε φορά στον υπέρηχο ήταν ακόμα εκεί το μωράκι! Είχα μερική αποκόλληση στην 5η εβδομάδα κ ένα αιμάτωμα το οποίο στην 9η δεν φαινόταν κ τώρα περιμένω να πάω για αυχενική την Τρίτη 🥰

@cat12 μου συγχαρητήρια!! Κι εγώ κάποια στιγμή διάβασα ότι πέτυχες με φυσικό τρόπο και χάρηκα τοοοσο πολύ για σένα, γιατί είχες προσπαθήσει πολύ και με την εξωσωματική και είχες ταλαιπωρηθεί. Πολύ-πολύ καλύτερα τώρα. Στείλε μας θετική αύρα, να προκύψει έτσι απροσδόκητα και ευχάριστα σε όλες μας! Να έχεις καλό αποτέλεσμα αυχενικής, να πάνε όλα καλά, με μια ωραία και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!🙏🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Τι γλυκιά που είσαι! Σ' ευχαριστώ κοριτσομανούλα to be!!🌺 Έλα στο club!

Εγώ δεν έχω σπουδαία νέα. Μετά την άδοξη προσπάθεια του καλοκαιριού, έκανα φουλ διακοπές, τα ξέχασα όλα. Και τώρα επανέρχεται το θέμα αν θα ξαναπροσπαθήσουμε με άλλο γιατρό ή θα το αφήσουμε να πάει... Από την μία σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι να ψάχνεις και να εμπιστευτείς νέο γιατρό απ' το μηδέν, απ την άλλη έκανα τόσο κόπο με την Επιτροπή, έχω υπόλοιπο φαρμάκων και δικαιούμαι και την δεύτερη προσπάθεια. Bonus ότι είμαι σε άδεια απ' την δουλειά κάποιους μήνες. Λες και είναι καρμικό να ξαναπροσπαθήσω. 🤭 Τον Σεπτ κλείνει το τρίμηνο. Έλεγα να περάσει ένα 4μηνο γιατί φορτώθηκα μεγάλη δόση τον Ιούνιο... 

Πολύ χαίρομαι που δεν έχεις συμπτώματα Αντωνία μου! Μακάρι να συνεχίσουν έτσι όλα καλά και ήρεμα.🙏💗 Για να καταλάβω, εσύ δεν ήθελες να μάθεις φύλο; Και το πρόδωσε ο άντρας σου; Πώς θα άντεχες καλέ;;!

ναι Ραμ μου καταλαβαινω οτι το διλημμα ειναι δυσκολο.. αυτος ο Σεπτεμβρης ειναι παντα ο μηνας των αποφασεων!! ειναι η δικη μου πρωτοχρονια...

κι εμεις περυσι το σεπτεμβρη κλεισαμε ραντεβου στο γιατρο και μας ειδε οκτωβριο οπου δρομολογησαμε τα της επιτροπης κλπ κλπ...

κοιτα, οι συνθηκες και το συμπαν συνομωτουν να ξανακανεις προσπαθεια, το βλεπεις φανταζομαι...

τωρα ειναι θεμα οικονομικο και ψυχικων αποθεματων... γτ οπως λες κι εσυ θελει χρονο, υπομονη και χρημα🤑 να ψαξεις γιατρο και να βρεις τον καταλληλο!! το 4μηνο ναι καλο ειναι να περασει για νεα διεγερση αλλα ταυτοχρονα μπορεις να κλεισεις ραντεβου ωστε να τα συγχρονισεις...😉

βαλτε τα κατω με τον αντρα σου και δειτε τι ειναι καλυτερο για εσας!!

σχετικα με το φυλο που λες, μας ρωτησε ο γιατρος αν θελουμε να μαθουμε κι εγω ειπα οχι (γτ κ πιο μετα να το μαθαινα δε με ενοιαζε, ωστε να ειναι σιγουρο 100%. εχω ακουσει για διαφορα λαθη που εχουν γινει στους υπερηχους...)

ο αντρας μου ομως αγωνιουσε και δεν κρατιοταν οποτε του τα εγραψε σε χαρτακι... και τα ανοιξε εκει μπροστα μας και καταλαβα απο το βλεμμα του οτι κτ του ελειπε... ξερω ποσο πολυ ηθελε 1 αγορακι οποτε ειχε βλεμμα και καλα ευτυχισμενου αλλα ξενερωμενο....😂

ε και του λεω οκ κοριτσια ειναι... ο γιατρος δεν αντεδρασε και μπηκε η μαια να μου παρει πιεση.. ε οταν φυγαμε του λεω "κοριτσια ε; φαινεσαι απο χιλιομετρα" και μου λεει ναι!!

ενταξει εννοειται οτι παιδια σου και τα λατρευεις ο,τι και να ειναι, αλλα κ μια προτιμηση δεν ειναι κακια...

μονο να ειναι γερα θελουμε!!!! 🙏❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ναι Ραμ μου καταλαβαινω οτι το διλημμα ειναι δυσκολο.. αυτος ο Σεπτεμβρης ειναι παντα ο μηνας των αποφασεων!! ειναι η δικη μου πρωτοχρονια...

κι εμεις περυσι το σεπτεμβρη κλεισαμε ραντεβου στο γιατρο και μας ειδε οκτωβριο οπου δρομολογησαμε τα της επιτροπης κλπ κλπ...

κοιτα, οι συνθηκες και το συμπαν συνομωτουν να ξανακανεις προσπαθεια, το βλεπεις φανταζομαι...

τωρα ειναι θεμα οικονομικο και ψυχικων αποθεματων... γτ οπως λες κι εσυ θελει χρονο, υπομονη και χρημα🤑 να ψαξεις γιατρο και να βρεις τον καταλληλο!! το 4μηνο ναι καλο ειναι να περασει για νεα διεγερση αλλα ταυτοχρονα μπορεις να κλεισεις ραντεβου ωστε να τα συγχρονισεις...😉

βαλτε τα κατω με τον αντρα σου και δειτε τι ειναι καλυτερο για εσας!!

σχετικα με το φυλο που λες, μας ρωτησε ο γιατρος αν θελουμε να μαθουμε κι εγω ειπα οχι (γτ κ πιο μετα να το μαθαινα δε με ενοιαζε, ωστε να ειναι σιγουρο 100%. εχω ακουσει για διαφορα λαθη που εχουν γινει στους υπερηχους...)

ο αντρας μου ομως αγωνιουσε και δεν κρατιοταν οποτε του τα εγραψε σε χαρτακι... και τα ανοιξε εκει μπροστα μας και καταλαβα απο το βλεμμα του οτι κτ του ελειπε... ξερω ποσο πολυ ηθελε 1 αγορακι οποτε ειχε βλεμμα και καλα ευτυχισμενου αλλα ξενερωμενο....😂

ε και του λεω οκ κοριτσια ειναι... ο γιατρος δεν αντεδρασε και μπηκε η μαια να μου παρει πιεση.. ε οταν φυγαμε του λεω "κοριτσια ε; φαινεσαι απο χιλιομετρα" και μου λεει ναι!!

ενταξει εννοειται οτι παιδια σου και τα λατρευεις ο,τι και να ειναι, αλλα κ μια προτιμηση δεν ειναι κακια...

μονο να ειναι γερα θελουμε!!!! 🙏❤️🧿

Ναι, Αντωνία μου, σ' ευχαριστώ για τα καλά λόγια. θα δούμε τι θα κάνουμε. Ειναι πολλοί οι παράγοντες...Αν συνεχίσω, μία διεγερση αντέχω ακόμη, μην φανταστείς... Καλά, το οικονομικό, άλλο θέμα. Είδες κι εσύ πόσο κοστίζει κάθε προσπάθεια... και καλά να πετύχεις με την πρώτη. Εμείς ήδη το έχουμε πληρώσει πολύ το 2ο παιδάκι και δεν έχει έρθει. Αλλά η ελπίδα παραμένει💗

Καλά, τρελαίνομαι με τον τρόπο που αποκάλυψε ο γιατρός το φύλο και με την αντίδραση του άντρα σου! Μετά από τόσο κόπο που κάνατε, ξενέρωσε κι ολας ο κύριος... χαχα! 🤭Καταλαβαίνεις πώς το λέω. Σίγουρα είναι πολύ χαρούμενος, το ξέρω! Η αλήθεια είναι ότι οι περισ΄σοτεροι έχουμε κάποιες προσδοκίες για το φύλο, και είναι λογικό. Ο κουμπάρος μου, πάλι, που έχει δίδυμα αγόρια, κάθε φορά που βρισκόμαστε όλοι μαζί, λιώνει με την δικιά μου και προσπαθεί να ψήσει την γυναίκα του να πάνε για το τρίτο, μήπως και πετύχει το κοριτσάκι! 😂 Έχεις δίκιο για την πιθανότητα λάθους πάντως. Εμάς στην αυχενική δεν μας είχε πει καθόλου. Δεν ξεχώριζε. Που είχα και ένα. Απ' το νιπτ τεστ το έμαθα, στα σίγουρα.

Αλλά γερά να είναι, το σημαντικότερο. Και καλά παιδάκια.🙏🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας διαβάζω όλον αυτό τον καιρό κ βιώνω την αγωνία σας. Είμαι 33 χρονών και τα τελευταία τρία χρόνια προσπαθούμε με το σύζυγό για ένα μωράκι! Το πρόβλημα μας είναι το αδύναμο σπερμα με 1% φυσιολογική μορφολογία. Ύστερα από βιταμίνες και θεραπείες δεν υπήρξε καμία βελτίωση. Οπότε πήραμε την απόφαση για εξωσωματική. Έχουμε κάνει όλη τη διαδικασία έχω πάρει τα φάρμακα και περιμένουμε μέσα στις επόμενες μέρες να μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσω τις Ενέσεις. Υπολογίζεται αρχές Οκτώβρη να γίνει η ωοληψια αλλά η εμβρυομεταφορά θα γίνει σε επόμενο κύκλο όπως είπε ο γιατρός. Δυστυχώς ο κύκλος μου εμένα είναι 35 με 40 ημέρες οπότε θα υπάρχει αρκετή αναμονή. Θα έπρεπε ο γιατρός να μου δώσει βιταμίνες ή οτιδήποτε άλλο για καλύτερη ποιότητα ωαρίων; Διαβάζω ότι σε κάποιες σας έχουν δώσει… Ακόμη νιώθω οτι προχωράω στο άγνωστο κ αυτό μου δημιουργεί περισσότερο άγχος… 

Στέλνω μια αγκαλιά σε όλες σας γιατί τώρα βιώνω πραγματικά το πόση ψυχική δύναμη απαιτεί αυτό το μονοπάτι!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2024 at 3:47 ΜΜ, ο/η RAM21 είπε:

@cat12 μου συγχαρητήρια!! Κι εγώ κάποια στιγμή διάβασα ότι πέτυχες με φυσικό τρόπο και χάρηκα τοοοσο πολύ για σένα, γιατί είχες προσπαθήσει πολύ και με την εξωσωματική και είχες ταλαιπωρηθεί. Πολύ-πολύ καλύτερα τώρα. Στείλε μας θετική αύρα, να προκύψει έτσι απροσδόκητα και ευχάριστα σε όλες μας! Να έχεις καλό αποτέλεσμα αυχενικής, να πάνε όλα καλά, με μια ωραία και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!🙏🥰❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εύχομαι κ σε σένα ότι καλύτερο 🙏🙏🙏 όλες έχουμε ταλαιπωρηθεί, η διαδικασία της εξωσωματικής είναι ψυχοφθόρα... Κ μετά τα αποτελέσματα άλλο κ αυτό... Εύχομαι να έρθει έτσι απροσδόκητα κ σε όλες σας ♥️♥️♥️ σας στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2024 at 9:28 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσι μου!!!

δεν θυμαμαι ακριβως να σου πω την αληθεια...

απλα το μαρτιο που ειχα 7 ωοθυλακια προβληματιστηκαμε και ρωτησα το γιατρο, αν δεν παει καλα και δεν εχουμε βλαστοκυστες, ποσο καιρο πρεπει να περιμενουμε για να ξανακανω διεγερση..

και θυμαμαι να μου λεει οτι ιατρικα αφηνουμε 3 μηνες μεταξυ 2 διεγερσεων αλλα αν θελω να παρω τις ενεσεις απο τον εοπυυ θα περιμενουμε 4 μηνες...

δεν αμφιβαλλω ομως οτι μπορει ναεχεις και δικιο...

Οι δικοί μου γιατροί πίστευαν ότι είναι 4 μήνες μετά την ετ αλλά μου είπαν να πάρω τηλέφωνο στην επιτροπή για πιο σίγουρα από την επιτροπή μου το είπαν και μάλιστα μου τόνισαν την λέξη ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2024 at 2:54 ΜΜ, ο/η H0pe είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας διαβάζω όλον αυτό τον καιρό κ βιώνω την αγωνία σας. Είμαι 33 χρονών και τα τελευταία τρία χρόνια προσπαθούμε με το σύζυγό για ένα μωράκι! Το πρόβλημα μας είναι το αδύναμο σπερμα με 1% φυσιολογική μορφολογία. Ύστερα από βιταμίνες και θεραπείες δεν υπήρξε καμία βελτίωση. Οπότε πήραμε την απόφαση για εξωσωματική. Έχουμε κάνει όλη τη διαδικασία έχω πάρει τα φάρμακα και περιμένουμε μέσα στις επόμενες μέρες να μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσω τις Ενέσεις. Υπολογίζεται αρχές Οκτώβρη να γίνει η ωοληψια αλλά η εμβρυομεταφορά θα γίνει σε επόμενο κύκλο όπως είπε ο γιατρός. Δυστυχώς ο κύκλος μου εμένα είναι 35 με 40 ημέρες οπότε θα υπάρχει αρκετή αναμονή. Θα έπρεπε ο γιατρός να μου δώσει βιταμίνες ή οτιδήποτε άλλο για καλύτερη ποιότητα ωαρίων; Διαβάζω ότι σε κάποιες σας έχουν δώσει… Ακόμη νιώθω οτι προχωράω στο άγνωστο κ αυτό μου δημιουργεί περισσότερο άγχος… 

Στέλνω μια αγκαλιά σε όλες σας γιατί τώρα βιώνω πραγματικά το πόση ψυχική δύναμη απαιτεί αυτό το μονοπάτι!❤️

Κορίτσι μου όλες στην αρχή το φοβόμασταν αυτό το άγνωστο αλλά θα δεις οτι βήμα βήμα θα ξεκαθαρίζουν όλα και θα είναι πιο εύκολα ως διαδικασίες. Επίσης για τις βιταμίνες που αναφέρεις δεν παίρνουν όλες οι κοπέλες, μπορεί να σου δώσει απλ΄ες βιταμίνες κατόπιν εξετάσεων αν τις χρειάζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Οι δικοί μου γιατροί πίστευαν ότι είναι 4 μήνες μετά την ετ αλλά μου είπαν να πάρω τηλέφωνο στην επιτροπή για πιο σίγουρα από την επιτροπή μου το είπαν και μάλιστα μου τόνισαν την λέξη ωοληψια

Είναι 4 μήνες μετά την ωοληψία όπως λες. Με βεβαιότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2024 at 2:54 ΜΜ, ο/η H0pe είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας διαβάζω όλον αυτό τον καιρό κ βιώνω την αγωνία σας. Είμαι 33 χρονών και τα τελευταία τρία χρόνια προσπαθούμε με το σύζυγό για ένα μωράκι! Το πρόβλημα μας είναι το αδύναμο σπερμα με 1% φυσιολογική μορφολογία. Ύστερα από βιταμίνες και θεραπείες δεν υπήρξε καμία βελτίωση. Οπότε πήραμε την απόφαση για εξωσωματική. Έχουμε κάνει όλη τη διαδικασία έχω πάρει τα φάρμακα και περιμένουμε μέσα στις επόμενες μέρες να μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσω τις Ενέσεις. Υπολογίζεται αρχές Οκτώβρη να γίνει η ωοληψια αλλά η εμβρυομεταφορά θα γίνει σε επόμενο κύκλο όπως είπε ο γιατρός. Δυστυχώς ο κύκλος μου εμένα είναι 35 με 40 ημέρες οπότε θα υπάρχει αρκετή αναμονή. Θα έπρεπε ο γιατρός να μου δώσει βιταμίνες ή οτιδήποτε άλλο για καλύτερη ποιότητα ωαρίων; Διαβάζω ότι σε κάποιες σας έχουν δώσει… Ακόμη νιώθω οτι προχωράω στο άγνωστο κ αυτό μου δημιουργεί περισσότερο άγχος… 

Στέλνω μια αγκαλιά σε όλες σας γιατί τώρα βιώνω πραγματικά το πόση ψυχική δύναμη απαιτεί αυτό το μονοπάτι!❤️

Γεια σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία! Είστε νέο ζευγάρι και οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας. Εύχομαι να έρθει γρήγορα. 🙏 

Για τις βιταμίνες, αναλόγως τι σας είπε ο γιατρός. Καλό είναι γενικά όταν προσπαθείς για παιδάκι να παίρνεις βιταμίνη D και φυλλικό. Μετά, πες στον γιατρό αν θέλει να σου προτείνει μια πολυβιταμίνη κύησης, όχι τις πολύ ακριβές. Για ενίσχυση. Είσαι νέα όμως και λογικά τα ωάριά σου θεωρούνται ποιοτικά. Συνήθως σε μεγαλύτερες ηλικίες δίνονται βιταμίνες. 

Να μην φοβάσαι. Όλες μας περάσαμε την φάση που βρίσκεσαι. Με υπομονή, όποτε έρθει η περίοδός σου ξεκινάς. Κι εδώ είμαστε εμείς σε ό,τι απορία έχεις. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...