Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσι μου από το να είσαι μέσα στην αγωνία και το εκνευρισμό κάνε και χοριακή αν θέλεις, ακόμη και τεστ, ένα predictor early, αλλά να έχεις πάντα στο νου ότι τη Δευτέρα θα έχεις το τελικό αποτέλεσμα! Εύχομαι απ' την καρδιά μου να είναι θετικό!! 😊😊🧿🧿🧿

Έτσι ακριβώς. Μίλησα με τον γιατρό και θα κάνω αύριο την πρώτη χοριακη και την Δευτέρα την επόμενη απλά για να ηρεμήσω λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια αρνητική τελικα! 0,1 σημερα 11η μερα, δεν νομιζω μεχρι την Δευτερα να ανεβει. Ο γιατρ΄΄ος ειπε οτι βιαστηκα και να κάνω την Τριτη να δουμε. Εγω ειμαι σιγουρη οτι δεν προκειται να ανεβει. Αν ηταν 4 θα ελεγα οτι εχει μια ελπιδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

Κοριτσια αρνητική τελικα! 0,1 σημερα 11η μερα, δεν νομιζω μεχρι την Δευτερα να ανεβει. Ο γιατρ΄΄ος ειπε οτι βιαστηκα και να κάνω την Τριτη να δουμε. Εγω ειμαι σιγουρη οτι δεν προκειται να ανεβει. Αν ηταν 4 θα ελεγα οτι εχει μια ελπιδα

Κορίτσι μου καλό, και εγώ για Δευτέρα είμαι χοριακή, σε καταλαβαίνω που την έκανες νωρίτερα, ούτε εγώ αντέχω την αναμονή... εγώ έκανα τεστ την Τετάρτη (το παραεκανα νωρίς) και προσπαθώ να κρατηθώ μέχρι Δευτέρα. Σου εύχομαι υπομονή και την Τριτη να έχεις ανέλπιστα καλά νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Κορίτσι μου καλό, και εγώ για Δευτέρα είμαι χοριακή, σε καταλαβαίνω που την έκανες νωρίτερα, ούτε εγώ αντέχω την αναμονή... εγώ έκανα τεστ την Τετάρτη (το παραεκανα νωρίς) και προσπαθώ να κρατηθώ μέχρι Δευτέρα. Σου εύχομαι υπομονή και την Τριτη να έχεις ανέλπιστα καλά νέα!

Με το καλο μια μεγαλη χοριακη! Τι εγινε με το τεστ? Ηταν νωρις και βγηκε αρνητικο? Αγχωθηκα γιατι μεχρι το Σαββατο ειχα ολα τα συμπτωματα τις εμφυτευσεις και ξαφνικα δεν νιωθω τιποτα και λεω τελειωσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Με το καλο μια μεγαλη χοριακη! Τι εγινε με το τεστ? Ηταν νωρις και βγηκε αρνητικο? Αγχωθηκα γιατι μεχρι το Σαββατο ειχα ολα τα συμπτωματα τις εμφυτευσεις και ξαφνικα δεν νιωθω τιποτα και λεω τελειωσε. 

Το τεστ ήταν αρνητικοτατο!!! Δεν κοιτάω συμπτώματα πλέον να σου πω, μην τα κοιτάς ούτε εσύ, όσο μπορείς... Θα περιμένουμε νέα σου την Τρίτη, μακάρι να είναι θετική η χοριακη σου! ❤️ Και θα σου γράψω και εγώ την Δευτέρα για μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 την άδεια ειδικού σκοπο΄ύ που πήρες την δήλωσες στον εφκα για το επίδομα ασθενείας;

Εμένα γράφει γνωμάτευση χορήγησης αναρρωτικής άδειας και στην περιγραφή αναφέρει την εμβρυομεταφορά. Δεν λεει καπου ειδικού σκοπού και ο λογιστής μου είπε οτι έκαναν λάθος από το κέντρο εξωσωματικής. Τώρα έκανα δήλωση ασθενείας στον εφκα και ενημέρωσα τον λογιστή για τον σχετικό νόμο.

Πήγα πρώτη μερα στην δουλεια (γραμματεία σε φυσικοθεραπευτηρίο δλδ πολυ χαλαρά) και μετα απο 2 ωρες ειχα καφε υγρά, έντονο πόνο περιόδου, κόπωση και ζάλη. Αύριο θα κάνω την χοριακή.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

@Antonia2 την άδεια ειδικού σκοπο΄ύ που πήρες την δήλωσες στον εφκα για το επίδομα ασθενείας;

Εμένα γράφει γνωμάτευση χορήγησης αναρρωτικής άδειας και στην περιγραφή αναφέρει την εμβρυομεταφορά. Δεν λεει καπου ειδικού σκοπού και ο λογιστής μου είπε οτι έκαναν λάθος από το κέντρο εξωσωματικής. Τώρα έκανα δήλωση ασθενείας στον εφκα και ενημέρωσα τον λογιστή για τον σχετικό νόμο.

Πήγα πρώτη μερα στην δουλεια (γραμματεία σε φυσικοθεραπευτηρίο δλδ πολυ χαλαρά) και μετα απο 2 ωρες ειχα καφε υγρά, έντονο πόνο περιόδου, κόπωση και ζάλη. Αύριο θα κάνω την χοριακή.

 

Άντε με το καλό ρε κορίτσι μου!! Μακάρι να είναι καλό σημάδι και αύριο να ακούσουμε τα καλά νέα! Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

@Antonia2 την άδεια ειδικού σκοπο΄ύ που πήρες την δήλωσες στον εφκα για το επίδομα ασθενείας;

Εμένα γράφει γνωμάτευση χορήγησης αναρρωτικής άδειας και στην περιγραφή αναφέρει την εμβρυομεταφορά. Δεν λεει καπου ειδικού σκοπού και ο λογιστής μου είπε οτι έκαναν λάθος από το κέντρο εξωσωματικής. Τώρα έκανα δήλωση ασθενείας στον εφκα και ενημέρωσα τον λογιστή για τον σχετικό νόμο.

Πήγα πρώτη μερα στην δουλεια (γραμματεία σε φυσικοθεραπευτηρίο δλδ πολυ χαλαρά) και μετα απο 2 ωρες ειχα καφε υγρά, έντονο πόνο περιόδου, κόπωση και ζάλη. Αύριο θα κάνω την χοριακή.

 

καλησπερα κοριτσι μου!

η αδεια ειδικου σκοπου δεν αποζημιωνεται απο τον εφκα αλλα απο τον εργοδοτη κανονικα σαν μισθοδοσια. εγω εδωσα τη βεβαιωση του γιατρου στη Διευθυνση Ανθρωπινου Δυναμικου της εταιριας που εργαζομαι και τη δεχτηκαν κανονικα. δεν εχει εμπλοκη ο εφκα..

επισης, αν πηρες εγκριση από την επιτροπη εοπυυ για τα φαρμακα, θα δικαιουσαι λογικα ενα επιδομα κοντα στα 350€ από τον εοπυυ. προσοχη οχι τον εφκα!! το λεω γτ εγω μπερδευτηκα και αρχικα εκλεισα ραντεβου στον εφκα. νομιζω πρεπει εντος 40-50 ημερων από την ετ να κανεις την αιτηση για το επιδομα.

οτι αλλο χρειαστεις μη διστασεις!

και ευχομαι ολοψυχα αυριο η χοριακη να ειναι θετικη!!! 🙏❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλησπερα κοριτσι μου!

η αδεια ειδικου σκοπου δεν αποζημιωνεται απο τον εφκα αλλα απο τον εργοδοτη κανονικα σαν μισθοδοσια. εγω εδωσα τη βεβαιωση του γιατρου στη Διευθυνση Ανθρωπινου Δυναμικου της εταιριας που εργαζομαι και τη δεχτηκαν κανονικα. δεν εχει εμπλοκη ο εφκα..

επισης, αν πηρες εγκριση από την επιτροπη εοπυυ για τα φαρμακα, θα δικαιουσαι λογικα ενα επιδομα κοντα στα 350€ από τον εοπυυ. προσοχη οχι τον εφκα!! το λεω γτ εγω μπερδευτηκα και αρχικα εκλεισα ραντεβου στον εφκα. νομιζω πρεπει εντος 40-50 ημερων από την ετ να κανεις την αιτηση για το επιδομα.

οτι αλλο χρειαστεις μη διστασεις!

και ευχομαι ολοψυχα αυριο η χοριακη να ειναι θετικη!!! 🙏❤️🧿

Τα φάρμακα τα πλήρωσα κανονικά χωρίς επιτροπή. 

Το κέντρο εξωσωματικής εκτός από μια βεβαίωση που την χρειάζομαι για μια αποζημίωση μου έγραψε 14 ημερες αναρρωτική σαν γνωμάτευση μέσω εφκα. Δες την φωτογραφία να καταλάβεις.  Άσε που το αφεντικό μου ειχε πει ότι θα με καλύψει κ ότι δεν χρειάζεται να πάρω χαρτί από τον γιατρό και σήμερα μου την είπε κιόλας γιατί δεν το δήλωσα. Ευτυχώς που το ζήτησα όταν πήγα. 

IMG_20240708_172126.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Lou418 εκανες χοριακη σημερα;

Ναι κορίτσι μου καλό, άκλαφτη πήγα! Μες στη βδομάδα θα βρω τον γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε, λογικά πάω άμεσα για ωοληψια, τώρα είχα πάει με κατεψυγμένα και δεν έχω άλλα. Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Ναι κορίτσι μου καλό, άκλαφτη πήγα! Μες στη βδομάδα θα βρω τον γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε, λογικά πάω άμεσα για ωοληψια, τώρα είχα πάει με κατεψυγμένα και δεν έχω άλλα. Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου! ❤️

λυπαμαι πολυ! σε ειχα στο μυαλο μου ολη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

λυπαμαι πολυ! σε ειχα στο μυαλο μου ολη μερα

Ευχαριστώ πολύ!! ❤️ Μακάρι να έχεις καλά νέα αύριο!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! ❤️ Μακάρι να έχεις καλά νέα αύριο!!! ❤️❤️

Μπαααα δεν ειμαι αισιοδοξη αλλά ευχαριστώ. Σημερα ειχα αρκετα καφε υγρα και πολυ πονο περιοδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Τα φάρμακα τα πλήρωσα κανονικά χωρίς επιτροπή. 

Το κέντρο εξωσωματικής εκτός από μια βεβαίωση που την χρειάζομαι για μια αποζημίωση μου έγραψε 14 ημερες αναρρωτική σαν γνωμάτευση μέσω εφκα. Δες την φωτογραφία να καταλάβεις.  Άσε που το αφεντικό μου ειχε πει ότι θα με καλύψει κ ότι δεν χρειάζεται να πάρω χαρτί από τον γιατρό και σήμερα μου την είπε κιόλας γιατί δεν το δήλωσα. Ευτυχώς που το ζήτησα όταν πήγα. 

IMG_20240708_172126.jpg

αυτο ειναι αναρρωτικη. Αυτο που επρεπε να σου ειχε δοσει ο γιατρος σου για να παρεις τις 7 εργασιμες ειναι βεβαιωση ημβρυομεταφορ΄ας και χρειαζεται και την  υπογραφη του διευθυντη της μοναδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

Μπαααα δεν ειμαι αισιοδοξη αλλά ευχαριστώ. Σημερα ειχα αρκετα καφε υγρα και πολυ πονο περιοδου. 

Ας είμαστε αισιόδοξοι μέχρι τέλους! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

αυτο ειναι αναρρωτικη. Αυτο που επρεπε να σου ειχε δοσει ο γιατρος σου για να παρεις τις 7 εργασιμες ειναι βεβαιωση ημβρυομεταφορ΄ας και χρειαζεται και την  υπογραφη του διευθυντη της μοναδας.

Καλησπέρα! Κι εμένα στη δεύτερη μεταφορά σαν αναρρωτική μου την ανέβασαν από τη μονάδα.. ενώ στην πρώτη ήταν άλλο χαρτί🙁 απόρησα, αλλά έλεγα θα ξέρουν αυτοί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Τα φάρμακα τα πλήρωσα κανονικά χωρίς επιτροπή. 

Το κέντρο εξωσωματικής εκτός από μια βεβαίωση που την χρειάζομαι για μια αποζημίωση μου έγραψε 14 ημερες αναρρωτική σαν γνωμάτευση μέσω εφκα. Δες την φωτογραφία να καταλάβεις.  Άσε που το αφεντικό μου ειχε πει ότι θα με καλύψει κ ότι δεν χρειάζεται να πάρω χαρτί από τον γιατρό και σήμερα μου την είπε κιόλας γιατί δεν το δήλωσα. Ευτυχώς που το ζήτησα όταν πήγα. 

IMG_20240708_172126.jpg

Α κοριτσι μου νομιζα οτι θ κανατε αλλη διαδικασια.. γ την 7ημερη αδεια ειδικου σκοπου..

Εχεις δικιο. Καλα εκανες κ εκλεισες ραντεβου στον εφκα π ανηκεις. Στις παροχες πρεπει ν πας αν δν κανω λαθος..

Ωστοσο η αναρρωτικη δν εχει σχεση μ την ειδικου σκοπου.. οποτε η σχετικη νομοθεσια δν ξερω αν βοηθαει σε κατι..

Εκτος αν γινεται να παρεις τις πρωτες 7 εργασιμες ως ειδικου σκοπου κ τις υπολοιπες ως αναρρωτικη.. ισως θ χρειαστεις 2 βεβαιωσεις γι αυτο..

@tina21 εμενα ο διευθυντης της μοναδας δν υπεγραψε.. Ημουν κσλυμμενη μονο μ την υπογραφη του γυναικολογου μου. Νομιζω ο νομος αναφερει να υπογραψει ή ο γιατρος ή ο διευθυντης μοναδας υποβοηθουμενης αναπαραγωγης. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

Ναι κορίτσι μου καλό, άκλαφτη πήγα! Μες στη βδομάδα θα βρω τον γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε, λογικά πάω άμεσα για ωοληψια, τώρα είχα πάει με κατεψυγμένα και δεν έχω άλλα. Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου! ❤️

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου...😔 

Ευχομαι ολοψυχα η επομενη να ειναι η τυχερη σας!!!🙏🙏❤️🧿

Μην ευχαριστεις, μονο εμεις ξερουμε τι περναμε κ νιωθουμε η μια την αλλη οσο κανενας αλλος.. στελνω μεγαλη αγκαλια 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

@agapi82 έχεις νέα?

Δυστυχώς αρνητική! Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά οπότε κάνω σχέδια για τις διακοπές για να ξεχαστω. Δεν θα προσπαθήσουμε ξανά.

Για μας έκλεισε αυτό το κεφάλαιο. Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουν, ακόμα κι αν δεν γίνει πραγματικότητα σημασία έχει να είμαστε υγιείς, ευτυχισμένοι και να περνάμε καλά με τον σύντροφό μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

Δυστυχώς αρνητική! Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά οπότε κάνω σχέδια για τις διακοπές για να ξεχαστω. Δεν θα προσπαθήσουμε ξανά.

Για μας έκλεισε αυτό το κεφάλαιο. Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουν, ακόμα κι αν δεν γίνει πραγματικότητα σημασία έχει να είμαστε υγιείς, ευτυχισμένοι και να περνάμε καλά με τον σύντροφό μας. 

Σου εύχομαι να έχεις ένα υπέροχο καλοκαίρι! Έχεις απόλυτο δίκιο..  Το θέμα είναι να έχουμε την υγεία μας και να είμαστε ευτυχισμένοι, πολύ συχνά πάνω στην προσπάθεια το ξεχνάμε αυτό. Όλα τα καλά να έχεις από εδώ και πέρα! Έχεις μια μεγάλη αγκαλιά από μένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Σου εύχομαι να έχεις ένα υπέροχο καλοκαίρι! Έχεις απόλυτο δίκιο..  Το θέμα είναι να έχουμε την υγεία μας και να είμαστε ευτυχισμένοι, πολύ συχνά πάνω στην προσπάθεια το ξεχνάμε αυτό. Όλα τα καλά να έχεις από εδώ και πέρα! Έχεις μια μεγάλη αγκαλιά από μένα! 

Ευχαριστώ πολύ για το όμορφο μήνυμα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Δυστυχώς αρνητική! Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά οπότε κάνω σχέδια για τις διακοπές για να ξεχαστω. Δεν θα προσπαθήσουμε ξανά.

Για μας έκλεισε αυτό το κεφάλαιο. Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουν, ακόμα κι αν δεν γίνει πραγματικότητα σημασία έχει να είμαστε υγιείς, ευτυχισμένοι και να περνάμε καλά με τον σύντροφό μας. 

Λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμά σου agapi82. Έχεις δίκιο σε κάθε σου λέξη, πρέπει πρώτα εμείς να είμαστε υγιείς. Να περάσεις ένα όμορφο καλοκαίρι και να προσέχεις τον εαυτό σου!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πρέπει να είναι πολύ δύσκολα όταν πονάνε οι θηλές... Ο παιδίατρος είδε πως θηλάζει να δει αν πιάνει σωστά? Για το βάρος μόνο ο γιατρός που ξέρει το παιδί μπορεί να πει.. εμένα πάντα έπαιρνε οριακό βάρος ίσα ίσα που ακολουθούσε την καμπύλη του (στην τελευταία καμπύλη πάντα) αλλά δεν αγχωθηκαμε ιδιαίτερα αφού ο γιατρός έλεγε όλα καλά.. μετα από ένα μήνα διατροφής μου άρχισε να πηγαίνει καλύτερα αλλά και τώρα που μεγάλωσε είναι ένα ψηλό και αρκετά αδύνατο παιδάκι.. η αλήθεια είναι ότι η βοήθεια στο θέμα του θηλασμού είναι πολύτιμη και αν βρεις κάποιον ίσως νιώσεις καλύτερα.. ούτε εγώ απευθύνθηκα σε σύμβουλο αλλά είχα στο μαιευτήριο τη μαία με την οποία γέννησα που ήταν απίστευτη βοήθεια εκείνες τις πρώτες μέρες και μετά τον παιδίατρο που είναι υπέρ αλλά μου το είπε και στα ίσια ότι όλα αυτά που μου λέει τα ξέρει απλώς από εμπειρία γιατί η γυναίκα του θήλασε δύο παιδιά και το ένα είχε αλλεργία, έτσι ψαχτηκε πιο πολύ γιατί ούτε αυτός είναι πιστοποιημένος σύμβουλος και οι περισσότεροι παιδίατροι δυστυχώς στηρίζουν αλλά μόνο στα λόγια, δεν ασχολούνται και πολύ παραπάνω.. πάντως μην χάνεις στιγμές από το παιδάκι σου για το άγχος του θηλασμού.. δεν αξίζει, κάνεις ότι καλύτερο μπορείς και αυτό έχει σημασία.. κ γω με εξωσωματική απέκτησα το αγοράκι μου και καταλαβαίνω τι εννοείς.. σημασία έχει να είμαστε καλά κ μεις και θαυματακια μας!!! Η υγεία πάνω απ' όλα και τα υπόλοιπα θα έρθουν..
    • Όντως; Πήρα τα one test και στις οδηγίες έλεγε ότι μια γραμμή είναι αρνητικό και ότι το θετικό είναι οι δύο πολύ έντονες γραμμές, όχι οι αχνές γραμμές 
    • Κορίτσι της ωορρηξίας βγάζουν πάντα γραμμή... περίεργο μου φαίνεται 🤔 εγώ κάνω τα ηλεκτρονικά και εκεί και αρνητικο που βγαίνει μέσα φαίνεται αχνή γραμμή 
    • Κορίτσια 15 Αύγουστο θα δίνουν εξιτήριο ; Ή επειδή είναι αργια θα κάτσω μέσα ; Και θα φυγω 16 
    • Ναι μωρέ δεν πειράζει μια μέρα θα είναι μικρή διαφορά 🥰  του ειπα φέτος στο μαιευτήριο θα το σβήσεις το κεράκι σου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...