Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!! Εκανα τη χοριακη σμρ κ βγηκε θετικη!!🥹🎈🎉🙏🧿 Τη Δευτερα θα επαναλαβω για να δουμε αν θα 2πλασιαστει!!

Ευχομαι ολες μας να λεμε μονο ευχαριστα απο εδω και περα!!🤞❤️❤️❤️

Συγχαρητήρια Αντωνία μου.Μπραβοοοοο...Ολα να πάνε καλά ♥️♥️🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Εμεις τα ειπαμε κ dm γλυκο μ κοριτσάκι! Ολα θα πάνε καλά 🎉🐣🤰🌈🎁👧🏼👶🏻🙏🤯🧿🥰💫😘

❤️🩷🧡💛💚💙🩵💜🤍

Με το καλο να ερθει το κουκουνελι σας ομορφια μου!!!🙏👩‍🍼🎈🧿🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Συγχαρητήρια Αντωνία μου.Μπραβοοοοο...Ολα να πάνε καλά ♥️♥️🎉🎉🎉

Ευχαριστω Μαριλου μου!!!! 🥰❤️

Ευχομαι ολοψυχα ν μας πεις συντομα τα δικα σου ευχαριστα!!!🙏❤️🌈🎉🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2024 at 3:53 ΜΜ, ο/η eiridio είπε:

Αντωνία, παρακολουθώ το φόρουμ χρόνια τώρα. Από το '18. Κάποιες κοπέλες, με τον ευγενή τους χαρακτήρα, ο οποίος φαίνεται και από τα γραφόμενα, κερδίζουν τον αναγνώστη. Είσαι μια από αυτές. 

Πολύ, πολύ, καλή επιτυχία εύχομαι και εγώ! Σαν άγνωστη, αλλά και ως μαμά, θα περιμένω τη θετική έκβαση των πραγμάτων. Όλων των κοριτσιών. Αλλά στην προκειμένη, τη δική σου με μια αγωνία παραπάνω 😊

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τις ευχες κ τα ομορφα λογια σου!!! 🥰 Με τιμανε οσα γραφεις!!! 😊

Ευχομαι να εισαι γερή και να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!! 🙏❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 συγχαρητήρια!!! Από την στιγμή που προχώρησες σε εξωσωματική ήμουν σίγουρη για τη θετική έκβαση και λόγω ηλικίας και λόγω του ότι είχατε τη σύλληψη πέρυσι! Με το καλό τη Δευτέρα και βήμα βήμα να προχωράει τέλεια η εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@Antonia2 συγχαρητήρια!!! Από την στιγμή που προχώρησες σε εξωσωματική ήμουν σίγουρη για τη θετική έκβαση και λόγω ηλικίας και λόγω του ότι είχατε τη σύλληψη πέρυσι! Με το καλό τη Δευτέρα και βήμα βήμα να προχωράει τέλεια η εγκυμοσύνη!!

Ευχαριστω τοσο πολυ κοριτσι μου!!!❤️❤️

Μακαρι αυτη τη φορα το ονειρο να φτασει ως το τελος κ ολα τα κοριτσια π το θελουμε τοσο, να ζησουμε τετοιες μοναδικες στιγμες!!!🙏👩‍🍼

Να χαιρεσαι το αντρακι σου κ να εχετε ολοι Υγεια!!!💙🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! 🥰❤️

Και επι τη ευκαιρια ν σας ζησει κ ο μπεμπακος σας!!!🎈💙👶

Καλα δε θυμαμαι, αγορακι περιμενες ε;

Να ειναι γερος, ευλογημενος κ καλοτυχος!!!🙏🧿

Ναι κορίτσι μου το δεύτερο είναι αγοράκι. Σου εύχομαι να πιάσουν και τα δύο, να έρθουν διδυμακια 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Ναι κορίτσι μου το δεύτερο είναι αγοράκι. Σου εύχομαι να πιάσουν και τα δύο, να έρθουν διδυμακια 😉

Να ειναι γερο/α και ας ειναι και 2!!!! 

Μπορει να παιδευτουμε αλλα διπλη χαρά!!!!🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2024 at 5:34 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!! Εκανα τη χοριακη σμρ κ βγηκε θετικη!!🥹🎈🎉🙏🧿 Τη Δευτερα θα επαναλαβω για να δουμε αν θα 2πλασιαστει!!

Ευχομαι ολες μας να λεμε μονο ευχαριστα απο εδω και περα!!🤞❤️❤️❤️

Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά!

Εγώ την Τρίτη περιμένω να βάλω ένα κ μοναδικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω τοσο πολυ κοριτσι μου!!!❤️❤️

Μακαρι αυτη τη φορα το ονειρο να φτασει ως το τελος κ ολα τα κοριτσια π το θελουμε τοσο, να ζησουμε τετοιες μοναδικες στιγμες!!!🙏👩‍🍼

Να χαιρεσαι το αντρακι σου κ να εχετε ολοι Υγεια!!!💙🧿

Θα πάνε όλα καλά😍 πόσο ήταν η χοριακη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά!

Εγώ την Τρίτη περιμένω να βάλω ένα κ μοναδικό!

Κι εγώ ένα έβαλα και έπιασε, μη σε φοβίζει καθόλου! Ήταν αυτό που θα προχωρούσε ούτως ή άλλως!! Τι ποιότητας είναι; Όχι ότι παίζει και ρόλο απ' ότι βλέπω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα βρε κορίτσια. Εγώ έκανα την πρώτη μου εξωσωματική στις 6/6. Στις 17/6 έκανα την χοριακη και βγήκε 151,9. Ο γιατρός μου πολύ ευχαριστημένος. Αλλά μου είπε να μην κάνω άλλη χοριακη. Και να πάω την άλλη εβδομάδα να με δει. Αλλά εγώ έχω αγχωθεί που δεν ξέρω τι συμβαίνει. Είχα κάνει ένα clear blue στις 18/6 και έβγαλε 2-3 και έκανα και σήμερα και και έβγαλε πάλι το ίδιο αποτέλεσμα. Άρα κάτι δεν πάει καλά. Αν ήταν έπρεπε να ανεβεί. Έτσι δεν είναι; Τ άγχος και αυτο. Είναι καμία άλλη μαζί μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά!

Εγώ την Τρίτη περιμένω να βάλω ένα κ μοναδικό!

Με το καλο κοριτσι μου!!! 🥰🥰🥰

Ευχομαι ολοψυχα να ειναι το τυχερο σας κ να φουσκωσουμε μαζι!!!😊🙏🤰🤰❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 μου συγχαρητήρια!! Μπράβο κοριτσάκι μου! Πολύ χάρηκα! Εύχομαι να έχεις καλή χοριακή και να διπλασιαστεί!❤️ Όλα να πάνε καλα! Είδες τελικα που η εξωσωματική έκανε το θαύμα της, μετά από τόσα που περάσατε! Να έχεις μία εύκολη και ευχάριστη εγκυμοσύνη!😉🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κι εγώ ένα έβαλα και έπιασε, μη σε φοβίζει καθόλου! Ήταν αυτό που θα προχωρούσε ούτως ή άλλως!! Τι ποιότητας είναι; Όχι ότι παίζει και ρόλο απ' ότι βλέπω..

Είναι βλαστοκυστη 6 ημερών 3ΑΒ. Είπαν ότι είναι καλής ποιότητας.

Έχω αγωνία λίγο. Για έναν περίεργο λόγο έχω ξεπρηστει παρόλο που παίρνω κορτιζόνη, οιστρογόνα και προγεστερόνη συν φυλλικό κ σαλοσπιρ. Α κ τελευταία στιγμή ανακαλύψαμε ότι ανέβηκε λίγο η tsh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Είναι βλαστοκυστη 6 ημερών 3ΑΒ. Είπαν ότι είναι καλής ποιότητας.

Έχω αγωνία λίγο. Για έναν περίεργο λόγο έχω ξεπρηστει παρόλο που παίρνω κορτιζόνη, οιστρογόνα και προγεστερόνη συν φυλλικό κ σαλοσπιρ. Α κ τελευταία στιγμή ανακαλύψαμε ότι ανέβηκε λίγο η tsh

Μη δίνεις σημασία σε συμπτώματα, ο οργανισμός συνηθίζει στα φάρμακα και επανέρχεται.. εγώ πριν κάνω το τεστ είχε ξεπρηστεί το στήθος εντελώς και νόμιζα θα αδιαθετήσω..να κάνεις την ετ και να πάνε όλα κατευχήν! Εγώ είχα προσέξει πάρα πολύ μετά, δεν έκανα απολύτως τίποτα, ήμουν καναπέ κρεβάτι και είχα κάτσει και 1 βδομάδα άλουστη, μόνο γρήγορα ντους του δευτερολέπτων 😅😅 που να βάζω μετά πιστολάκια κτλ 😅Α!! Και η βλαστοκύστη πολύ καλή, έφτασε και 6η μέρα σημαίνει ότι προχωράει!! 🧿👍🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Είναι βλαστοκυστη 6 ημερών 3ΑΒ. Είπαν ότι είναι καλής ποιότητας.

Έχω αγωνία λίγο. Για έναν περίεργο λόγο έχω ξεπρηστει παρόλο που παίρνω κορτιζόνη, οιστρογόνα και προγεστερόνη συν φυλλικό κ σαλοσπιρ. Α κ τελευταία στιγμή ανακαλύψαμε ότι ανέβηκε λίγο η tsh

Αυριο η μεγαλη μερα κοριτσι μου!!!️ Με το καλο ολα!!!🙏🙏🤰❤️🥰🧿🌈

Κι εγω απο συμπτωματα μηδεν.... ΤΙ ΠΟ ΤΑ.... ουτε πονους χαμηλα, ουτε μαχαιριες, ουτε πρησμενο ή ευαισθητο στηθος... περυσι κ το στηθος πρηστηκε και κρυαδες ειχα κ τλκ ειχαμε εγκυμοσυνη αλλα δν προχωρησε...

Τωρα ημουν σιγουρη οτι δν πετυχε κ να που η χοριακη ηταν μια χαρα θετικη!!

Ξεκουραση, θετικη σκεψη κ κατα γραμμα τις οδηγιες του γιαυρου! Μονο αυτα μπορουμε να ελεγξουμε εμεις... απο εκει κ περα οτι πει ο θεος κ η φυση...

Σου στελνω θετικη ενεργεια!!!!💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2024 at 7:20 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Λευκη μου!!!💞💞💞 σου εχω μεγαλη αδυναμια να ξες γτ τοσους μηνες μαζι περιμεναμε την καθυστερηση...😊

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!!🙏❤️

Κι εσυ με το καλο ν παρεις το κουκουνι σας γερο στηναγκαλια σου!!! Διαβασα ακουσατε κ καρδουλα ε;; 💓🥹

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️

Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️

Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏

Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

@Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗

Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️

Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹🧿

Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Την Τρίτη κάναμε την εμβρυομεταφορα σε μια βλαστοκυστη 6 ημερων και ειπαν σε 14 ημερες να κανω την χοριακη. 

Απο την Τεταρτη νιωθω χαμηλα κραμπες και βαρος ειδικα οταν ειμαι ορθια. Μηπως ειναι η ιδεα μου? 

Μου εδωσαν απο το κεντρο 14 ημερες αδεια αλλα έλεγα να παω την Δευτερα γιατι ειναι πολυ χαλαρη η δουλεια μου αλλα μιλησα με τον εργοδοτη και δεν θελει να παω. Στο σπίτι δεν κανω τιποτα κ στην δουλεια απλα θα καθομαι κ θα σηκωνω κανα τηλεφωνο. Δηλαδη ποσο να προσεχω; 

Εσεις τι κανατε τις πρωτες μερες? Πως νιωθατε σωματικα, συμπτωματα? 

@Antonia2πως εισαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ βλέπω τέτοια όνειρα τελευταία.. ή άσχημα ή πολύ κουλά.. Πιστεύω είναι το άγχος καθώς πλησιάζουμε,λογικό είναι..
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Ειναι λιγότερο! Αισθητά λιγότερο. Φοράω μεν κανονική σερβιετα. Αλλα καποιες ώρες μπορει και να μην εχω. Επισης ειναι μεν κόκκινο αλλα πως να το πω... Ματ κοκκινο χααχαχ εννοω όχι ζωντανό. Τερμα η περιγραφή όμως μην σας πιάσει χειρότερη αναγουλα. Κατα τα αλλα σήμερα θα χαιρομουν που θα έκλεινα την 9η βδομάδα μου. Αλλα οχι απλα δε χαίρομαι, αλλα δεν ξέρω καν αν πλεον ειμαι ακόμα έγκυος. Ειναι πολυ πολυ ψυχοφθόρο όλο αυτό. Με εχει ρίξει οσο δεν πάει. Δεν μιλάω σε κανεναν. Εχω να αντιμετωπίσω μεσα μου και τις αιμορραγίες και την εγκυμοσύνη που δεν ξέρω αν παει ή δεν πάει. Σταμάτησα και να ψάχνω παρόμοιες καταστάσεις και απλά προσπαθώ οσο γίνεται να ξαπλώνω.  Σε αναμονη τη Δευτέρα που θα πάω στον αλλον γιατρό (αυτον με την ανιψιά για οσες θυμούνται) αλλα αυτος θεωρώ πως δεν θα έχει τοσο καλο υπερηχογραφο. Ειμαι σίγουρη δηλαδή πως έχει παλιό καθώς και ο ιδιος είναι μεγάλος. Αλλά όπως ειπε και ο άντρας μου, τοσες και τόσες πάνε σε τόσους και τόσους γυναικολόγους που δεν έχουν τελευταίας τεχνολογίας υπέρηχο. Τόσο μπέρδεμα όλα...
    • Μόνο γι' αυτό είμαι σίγουρη!! Και θα προσπαθώ πάντα να κάνω το καλύτερο που μπορώ...
    • Ναι σημαντικό να ξέρεις τι σκοπούς έχει για να ξέρεις τι θα κανείς και εσυ.. πάντως όπως και να έχει θα έχει μια μαμα που θα την λατρεύει και θα είναι δίπλα της ! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...