Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η stalitsa stal είπε:

32 είμαι κορίτσι μ!! Ο γιατρός στην αρχή έλεγε να βάλουμε 1.. αλλά επειδή είχα αρκετά ανώριμα ωάρια κατά την ωοληψια, μας προτείνει να βάλουμε και τις 2 βλαστοκύστες που έχουμε! Ώστε να αυξήσουμε τις πιθανότητες και να μην ταλαιπωρηθώ..Δηλαδή με 2 καλές βλαστοκυστες τι πιθανότητες υπάρχουν για εμφύτευση και των 2;

Καλημέρα. Δεν είναι θέμα ποσοστού. Είναι θεμα βλαστοκυστεων. Αν ειναι η μια απ τις 2 υγιης, θα πιασει αυτη, αν δεν είναι καμιά δεν θα πιάσει, αν είναι η μία θα πιάσει η μία. Απλως δεν ξερεις ποια απ τις δύο μπορει να ειναι και γι αυτό οι γιατροί προτείνουν να βάζεις δύο. Οχι για να κάνεις δίδυμα, αλλά μήπως πιάσει τουλάχιστον η μία. Αυτή είναι η λογική. Τώρα, αν προκύψουν δίδυμα, κι αυτό στο παιχνίδι είναι.

Εχε υποψη επισης οτι αν βαλεις μία τωρα ( που μακαρι να πετυχει!), σε περιπτωση αποτυχιας θα πρεπει να περιμενεις επομενο κυκλο και να επαναλαβεις τη διαδικασια με φαρμακα για νεα ετ. Κ αυτό ίσως σημαίνει καθυστέρηση για σένα, ίσως και όχι, να θέλετε να το πάτε χαλαρά. Σκεφτείτε το. Στα 32 πάντως, μπορείς να κάνεις ο,τι θέλεις. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2024 at 1:55 ΜΜ, ο/η RAM21 είπε:

Χάχα! Κατάλαβα. Μήπως δώσω και στον δικό μου βασιλικό πολτό;; 🤣 Περισσοτερη ορεξη δεν εβλαψε κανεναν!

Τα ανδρογόνα είναι τα DHEA, η λεγόμενη προ-ορμονη που βοηθάει την παραγωγή οιστραδιολης για την καλύτερη κατάσταση του ενδομητριου και βελτίωση της ποιοτητας των ωαριων. Παράγεται και στους άνδρες και βοηθάει στην εκκριση τεστοστερόνης. Συνιστάται για μεγαλύτερες ηλικίες, όπως καταλαβαίνω, με ωοθηκικη ανεπάρκεια. Για σένα δηλαδή δεν νομίζω ότι χρειάζεται.

Κ εμενα μου τα είχε δώσει ο γιατρος μου το καλοκαίρι, σε ένα σχήμα συμπληρωματων μαζι με διάφορα άλλα. Χωρις φυσικα να μου εξηγησει τι κανει το καθενα. Και τώρα που ψάχνω δεύτερη γνώμη, μου ειπε ο άλλος γιατρός ότι απ οοολα όσα μου έδωσε ο πρωτος, μόνο αυτά τα DHEA είναι πιθανόν να βελτιώσουν την ποιοτητα ωαρίων...μετά από μελέτες. Όλα τα υπόλοιπα, iq10, βότανα κτλ, δεν κάνουν απολύτως τίποτα. 

Πραγματικά δεν ξέρεις τι να πιστέψεις. Κι οι γιατροί στα τυφλά μας πάνε μου φαινεται, και ο,τι πιάσει.🤪

΅Εμένα δεν μου είχαν δώσει τίποτα από το δημόσιο. Αν και ο ανδρολόγος του συζυγού μας είχε πει ότι δεν έχει νόημα να πα΄ρει ο άντρας μου τίποτα, αφού εκείνος δεν παράγει σπερματοζωάρια, παρά μόνο με την βιοψία. Την Τετάρτη θα τον επισκεφτούμε ξανά, θα δούμε αν αυτή τη φορά του δώσει κάτι, για το τρίμηνο που θα μεσολαβήσει μέχρι την επόμενη βιοψία που θα κάνουμε... 

Αλλά όπως είπες δεν βλάπτει κα΄νενα. Ο βασιλικός πολτός είναι μόνο για τους άντρες, ή μπορούμε να πάρουμε κι εμείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2024 at 3:34 ΜΜ, ο/η elissavet90 είπε:

Έεις πολύ δίκιο. Δευτέρα πάμε για ωοληψία και ξέχασε να μας πει για την τελευταία εκσπερμάτιση. Βέβαια ξέρουμε, αλλά δεν έχει σημασία, πρέπει να τα λένε πάντα..

Αφού ορισμένοι τα λένε στο πόδι, στην πόρτα. Λες κι πρέπει εμείς να ξέρουμε έστω και τα ευκόλως εννοούμενα... Σε μία γνωστή δεν της είχαν πει καν ότι πρέπει να συνεχίσει τα χάπια και τις ενέσεις μετά τις 14 μέρες, κι ενώ είχε θετική χοριακή, τελικά δεν προχώρησε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Καλημέρα. Δεν είναι θέμα ποσοστού. Είναι θεμα βλαστοκυστεων. Αν ειναι η μια απ τις 2 υγιης, θα πιασει αυτη, αν δεν είναι καμιά δεν θα πιάσει, αν είναι η μία θα πιάσει η μία. Απλως δεν ξερεις ποια απ τις δύο μπορει να ειναι και γι αυτό οι γιατροί προτείνουν να βάζεις δύο. Οχι για να κάνεις δίδυμα, αλλά μήπως πιάσει τουλάχιστον η μία. Αυτή είναι η λογική. Τώρα, αν προκύψουν δίδυμα, κι αυτό στο παιχνίδι είναι.

Εχε υποψη επισης οτι αν βαλεις μία τωρα ( που μακαρι να πετυχει!), σε περιπτωση αποτυχιας θα πρεπει να περιμενεις επομενο κυκλο και να επαναλαβεις τη διαδικασια με φαρμακα για νεα ετ. Κ αυτό ίσως σημαίνει καθυστέρηση για σένα, ίσως και όχι, να θέλετε να το πάτε χαλαρά. Σκεφτείτε το. Στα 32 πάντως, μπορείς να κάνεις ο,τι θέλεις. Καλή επιτυχία!

Εγώ ξεκίνησα με μια, εμφυυευτηκε αλλά ήταν βιοχημικη, 33 ετών. Μόλις αδιαθετησα κάναμε νέα εμβρυομεταφορά με μια πάλι και πέτυχε, ήταν αυτό που λες, μέχρι να πετύχουμε την υγιή βλαστοκύστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Gif-e είπε:

Εγώ ξεκίνησα με μια, εμφυυευτηκε αλλά ήταν βιοχημικη, 33 ετών. Μόλις αδιαθετησα κάναμε νέα εμβρυομεταφορά με μια πάλι και πέτυχε, ήταν αυτό που λες, μέχρι να πετύχουμε την υγιή βλαστοκύστη. 

Τι είναι η "βιοχημική"??? 

η υγιής βλαστοκύστη φαίνεται εξαρχής?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέμε να βάλουμε 2 τελικά και μακαρι ν είμαστε τυχεροί!! Ο γιατρός μου είπε και οι 2 είναι καλές! Η μια είναι σούπερ και η άλλη πολύ καλή! Μακαρι να μη ταλαιπωρείται καμία γυναίκα.. γιατί γενικά είναι μια ψυχοφθόρα διαδικασία… εμένα η μια ωοθηκη μ είναι πολυκυστικη και γιαυτο ενώ μου πήρε πολλά ωάρια, σχεδόν τα μισά ήταν ώριμα.. δοξα τω θεω όμως κάναμε 2 βλαστοκυστες.. δε θέλω ν είμαι αχάριστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2024 at 7:58 ΜΜ, ο/η Zenia z είπε:

Καλή επιτυχία cat μου!!! Τώρα ξεκούραση ζεστά ποδαρακια σουπιτσες καλή διατροφουλα, Αβοκαντο, ανανανες δοκίμασε τα όλα!!❤

Λένε ότι βοηθάνε στην εμφύτευση του εμβρυου. Όπως επίσης κ να παραμένει ζεστη κοιλίτσα ποδαρακια. Επισης να ενυδατώνεσαι για να αιματωνεται η μήτρα. Δεν έχεις να χάσεις κάτι να τα δοκιμάσεις!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stalitsa stal είπε:

Λέμε να βάλουμε 2 τελικά και μακαρι ν είμαστε τυχεροί!! Ο γιατρός μου είπε και οι 2 είναι καλές! Η μια είναι σούπερ και η άλλη πολύ καλή! Μακαρι να μη ταλαιπωρείται καμία γυναίκα.. γιατί γενικά είναι μια ψυχοφθόρα διαδικασία… εμένα η μια ωοθηκη μ είναι πολυκυστικη και γιαυτο ενώ μου πήρε πολλά ωάρια, σχεδόν τα μισά ήταν ώριμα.. δοξα τω θεω όμως κάναμε 2 βλαστοκυστες.. δε θέλω ν είμαι αχάριστη!!!

Καλή επιτυχία σταλιτσα! Καλά το σκεφτήκατε να αυξήσετε τις πιθανότητες. Φοβόμαστε τις δίδυμες κυησεις λόγω υψηλού κινδύνου αλλά κ η κουλουρα δεν παλεύεται!! Οπότε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες κοριτσούδια! Έκανα κι εγώ την ωοληψία χτες, μου πήραν 18 και από αυτά τα 15 ήταν ώριμα. Σήμερα με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι γονιμοποιήθηκαν τα 13-14 και μέχρι Δευτέρα θα ξέρουμε πόσα θα γίνουν βλαστοκύστες για να στείλουμε για έλεγχο! Μου είπε ότι πήγε πολύ καλά, υπομονή τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρες κοριτσούδια! Έκανα κι εγώ την ωοληψία χτες, μου πήραν 18 και από αυτά τα 15 ήταν ώριμα. Σήμερα με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι γονιμοποιήθηκαν τα 13-14 και μέχρι Δευτέρα θα ξέρουμε πόσα θα γίνουν βλαστοκύστες για να στείλουμε για έλεγχο! Μου είπε ότι πήγε πολύ καλά, υπομονή τώρα!!!

καλημερα Ελισσαβετ!!!

τι τελεια νεα ειναι αυτα!!!! μπραβο!!!! εχετε παει παααρα πολυ καλα!!! ευχομαι να συνεχισετε ετσι και στις βλαστοκυστες και να πανε ολα καλα στον προεμφυτευτικο και την ετ!!! 🙏

με το καλο ολα!!! ❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα Ελισσαβετ!!!

τι τελεια νεα ειναι αυτα!!!! μπραβο!!!! εχετε παει παααρα πολυ καλα!!! ευχομαι να συνεχισετε ετσι και στις βλαστοκυστες και να πανε ολα καλα στον προεμφυτευτικο και την ετ!!! 🙏

με το καλο ολα!!! ❤️🧿

Eίμαι συγκρατημένα χαρούμενη, μέχρι να δω τις υγιείς βλαστοκύστες. Έχουμε δρόμο μπροστά μας. αλλά το πρώτο βήμα έγινε και ήταν καλό, για να δούμε τη συνέχεια!

Ευχαριστώ πολύ πολύ για όλαααα!!Και σε σένα και σε όλες μας εύχομαι να πραγματοποιηθεί το όνειρό μας και να ανταμειφθούν όλοι αυτοί οι κόποι μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Λένε ότι βοηθάνε στην εμφύτευση του εμβρυου. Όπως επίσης κ να παραμένει ζεστη κοιλίτσα ποδαρακια. Επισης να ενυδατώνεσαι για να αιματωνεται η μήτρα. Δεν έχεις να χάσεις κάτι να τα δοκιμάσεις!:)

Ναι με το νερό έχω ένα θέμα αλλά προσπαθώ να πίνω... 😜 Εν τω μεταξύ χθες το βράδυ πρέπει να μου έπεσε κ η πίεση κ γυρνούσαν όλα με πήγε ο άντρας μου στο κρεβάτι.. πολύ χάλια συναίσθημα... Ζαλιζομουν πολύ... Φαντάζομαι είναι κ από τα φάρμακα που παίρνουμε δεν είναι λίγα..  κ έχω συνέχεια πόνους περιόδου κ στεναχωριέμαι... Δυστυχώς οι πόνοι αυτοί μπορεί να είναι ίδιοι όπως όταν περιμένεις περίοδο κ δεν ξέρω πως πρέπει να το πάρω... Να χαρώ? Να απογοητευτω? Σήμερα έχω ξυπνήσει λίγο καλύτερα αλλά είμαι αγχωμενη που είμαι μόνη στο σπίτι μην με πιάσει πάλι αυτή η ζαλάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Eίμαι συγκρατημένα χαρούμενη, μέχρι να δω τις υγιείς βλαστοκύστες. Έχουμε δρόμο μπροστά μας. αλλά το πρώτο βήμα έγινε και ήταν καλό, για να δούμε τη συνέχεια!

Ευχαριστώ πολύ πολύ για όλαααα!!Και σε σένα και σε όλες μας εύχομαι να πραγματοποιηθεί το όνειρό μας και να ανταμειφθούν όλοι αυτοί οι κόποι μας!!!!

Κορίτσι μου συγχαρητήρια έχεις πολύ καλό αριθμό ωαρίων! Εύχομαι να έχεις αρκετές καλές βλαστοκυστες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια έχεις πολύ καλό αριθμό ωαρίων! Εύχομαι να έχεις αρκετές καλές βλαστοκυστες 🥰

Κι εγώ το εύχομαι τόσο πολύ!! Σε ευχαριστώ!!! Πώς είσαι? πώς νιώθεις και πότε πας για χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρες κοριτσούδια! Έκανα κι εγώ την ωοληψία χτες, μου πήραν 18 και από αυτά τα 15 ήταν ώριμα. Σήμερα με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι γονιμοποιήθηκαν τα 13-14 και μέχρι Δευτέρα θα ξέρουμε πόσα θα γίνουν βλαστοκύστες για να στείλουμε για έλεγχο! Μου είπε ότι πήγε πολύ καλά, υπομονή τώρα!!!

Μπράβο Ελισάβετ πολυ καλά τα πήγες. Ευχομαι να εχεις πολλες υγιές βλαστοκυστες🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Κι εγώ το εύχομαι τόσο πολύ!! Σε ευχαριστώ!!! Πώς είσαι? πώς νιώθεις και πότε πας για χοριακή?

Στις 20 του μήνα θα την κάνω 🥰 είμαι λίγο περίεργα.. έχω συνέχεια πόνους περιόδου κ γενικά νιώθω κουρασμένη.. πιστεύω τα χάπια πρέπει να με έχουν επηρεάσει γιατί έχω υπνηλία συνέχεια.. κ το είχα παρατηρήσει κ πριν την ετ... Απλά τώρα συν τους πόνους είμαι λίγο πιο χάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Ναι με το νερό έχω ένα θέμα αλλά προσπαθώ να πίνω... 😜 Εν τω μεταξύ χθες το βράδυ πρέπει να μου έπεσε κ η πίεση κ γυρνούσαν όλα με πήγε ο άντρας μου στο κρεβάτι.. πολύ χάλια συναίσθημα... Ζαλιζομουν πολύ... Φαντάζομαι είναι κ από τα φάρμακα που παίρνουμε δεν είναι λίγα..  κ έχω συνέχεια πόνους περιόδου κ στεναχωριέμαι... Δυστυχώς οι πόνοι αυτοί μπορεί να είναι ίδιοι όπως όταν περιμένεις περίοδο κ δεν ξέρω πως πρέπει να το πάρω... Να χαρώ? Να απογοητευτω? Σήμερα έχω ξυπνήσει λίγο καλύτερα αλλά είμαι αγχωμενη που είμαι μόνη στο σπίτι μην με πιάσει πάλι αυτή η ζαλάδα...

Κορίτσι μου οι πόνοι είναι καλό σημάδι, πιθανότατα όμως επηρεάζουν και τα φάρμακα. Προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν για να ξεχνιέσαι. Εγώ είχα συμπτώματα περιόδου, ακόμα και τράβηγμα στο πόδι που το έχω πάντα πριν την περίοδο κ όμως πήρα θετική χοριακή. Υπομονή! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Στις 20 του μήνα θα την κάνω 🥰 είμαι λίγο περίεργα.. έχω συνέχεια πόνους περιόδου κ γενικά νιώθω κουρασμένη.. πιστεύω τα χάπια πρέπει να με έχουν επηρεάσει γιατί έχω υπνηλία συνέχεια.. κ το είχα παρατηρήσει κ πριν την ετ... Απλά τώρα συν τους πόνους είμαι λίγο πιο χάλια...

Άντε με το καλό!!!!! Είναι ανυπόφορη  η αναμονή ειδικά τώρα που δε νιώθεις και καλά. Τους πόνους περιόδου μην τους λαμβάνεις καν υπόψιν, μη σε ρίχνουν! Κι εγώ είχα και πήρα θετικό. Υπομονή και καλή δύναμη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ναι με το νερό έχω ένα θέμα αλλά προσπαθώ να πίνω... 😜 Εν τω μεταξύ χθες το βράδυ πρέπει να μου έπεσε κ η πίεση κ γυρνούσαν όλα με πήγε ο άντρας μου στο κρεβάτι.. πολύ χάλια συναίσθημα... Ζαλιζομουν πολύ... Φαντάζομαι είναι κ από τα φάρμακα που παίρνουμε δεν είναι λίγα..  κ έχω συνέχεια πόνους περιόδου κ στεναχωριέμαι... Δυστυχώς οι πόνοι αυτοί μπορεί να είναι ίδιοι όπως όταν περιμένεις περίοδο κ δεν ξέρω πως πρέπει να το πάρω... Να χαρώ? Να απογοητευτω? Σήμερα έχω ξυπνήσει λίγο καλύτερα αλλά είμαι αγχωμενη που είμαι μόνη στο σπίτι μην με πιάσει πάλι αυτή η ζαλάδα...

Αχ κορίτσι μου αν είσαι μόνη σου καλύτερα μη μετακινείσαι πολύ κ σε πιάσει καμία ζαλαδα. Χαλάρωσε καναπέ κρεβάτι.. όχι να μη στεναχωριέσαι μέχρι τη χοριακη θα κάνεις θετικές σκέψεις κ όμορφα όνειρα.  Οι πονοι περιοδου μπορεί να δείχνουν κ θετικό σημάδι εσύ όμως να είσαι συγκρατημένη κ προσπάθησε να μη δίνεις σημασία. Θα κάνεις υπομονή δε θα αφήνεις το στομάχι σου αδειο θα ξεκουράζεσαι κ όλα θα πάνε καλά!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρες κοριτσούδια! Έκανα κι εγώ την ωοληψία χτες, μου πήραν 18 και από αυτά τα 15 ήταν ώριμα. Σήμερα με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι γονιμοποιήθηκαν τα 13-14 και μέχρι Δευτέρα θα ξέρουμε πόσα θα γίνουν βλαστοκύστες για να στείλουμε για έλεγχο! Μου είπε ότι πήγε πολύ καλά, υπομονή τώρα!!!

Μπράβο  ελισαβετ πολύ καλά τα πήγατε!! Εύχομαι με το καλό να γίνουν βλαστοκύστες κ όλα να κυλήσουν ομαλά μέχρι το τέλος.  ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gif-e είπε:

Κορίτσι μου οι πόνοι είναι καλό σημάδι, πιθανότατα όμως επηρεάζουν και τα φάρμακα. Προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν για να ξεχνιέσαι. Εγώ είχα συμπτώματα περιόδου, ακόμα και τράβηγμα στο πόδι που το έχω πάντα πριν την περίοδο κ όμως πήρα θετική χοριακή. Υπομονή! 🙏🙏🙏

Προσπαθώ να σκέφτομαι αισιόδοξα αλλά έρχονται από μόνες τους κ άλλες σκέψεις... Μοιάζουν τόσο πολύ με την περίοδο... Μακάρι να έχω κ εγώ το ίδιο αποτέλεσμα 🙏 

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Άντε με το καλό!!!!! Είναι ανυπόφορη  η αναμονή ειδικά τώρα που δε νιώθεις και καλά. Τους πόνους περιόδου μην τους λαμβάνεις καν υπόψιν, μη σε ρίχνουν! Κι εγώ είχα και πήρα θετικό. Υπομονή και καλή δύναμη!!!!!!!

Η αναμονή είναι όντως ανυπόφορη... Εύχομαι κ εγώ να έχω θετικό τέστ ♥️ 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zenia z είπε:

Αχ κορίτσι μου αν είσαι μόνη σου καλύτερα μη μετακινείσαι πολύ κ σε πιάσει καμία ζαλαδα. Χαλάρωσε καναπέ κρεβάτι.. όχι να μη στεναχωριέσαι μέχρι τη χοριακη θα κάνεις θετικές σκέψεις κ όμορφα όνειρα.  Οι πονοι περιοδου μπορεί να δείχνουν κ θετικό σημάδι εσύ όμως να είσαι συγκρατημένη κ προσπάθησε να μη δίνεις σημασία. Θα κάνεις υπομονή δε θα αφήνεις το στομάχι σου αδειο θα ξεκουράζεσαι κ όλα θα πάνε καλά!!❤

Αυτό ότι μπορεί να είναι θετικό σημάδι μπορεί κ όχι με αγχωνει... Ευτυχώς ήρθε η αδερφή μου καθόμαστε μαζί κ με βοηθάει σπίτι... Η αλήθεια δεν τρώω πολύ γιατί είναι σαν να μου έχει κοπεί η όρεξη κ όταν τρώω φουσκώνω κατευθείαν... Ονειρεύομαι αυτό το θετικό τεστ🥰

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας ♥️🙏 μακάρι να γίνει πραγματικότητα κ εμένα αυτό το θετικό τεστακι!!! Η διάθεση μου μια είμαι καλά μια θέλω να κλάψω τα έχω παίξει τελείως 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2024 at 10:57 ΠΜ, ο/η Εύη84 είπε:

΅Εμένα δεν μου είχαν δώσει τίποτα από το δημόσιο. Αν και ο ανδρολόγος του συζυγού μας είχε πει ότι δεν έχει νόημα να πα΄ρει ο άντρας μου τίποτα, αφού εκείνος δεν παράγει σπερματοζωάρια, παρά μόνο με την βιοψία. Την Τετάρτη θα τον επισκεφτούμε ξανά, θα δούμε αν αυτή τη φορά του δώσει κάτι, για το τρίμηνο που θα μεσολαβήσει μέχρι την επόμενη βιοψία που θα κάνουμε... 

Αλλά όπως είπες δεν βλάπτει κα΄νενα. Ο βασιλικός πολτός είναι μόνο για τους άντρες, ή μπορούμε να πάρουμε κι εμείς? 

Ναι, γιατί να μην πάρει; Υπάρχουν καλά συμπληρώματα για άνδρες, που πολλούς τους βοηθούν πραγματικά, αλλά θέλουν μίνιμουν ένα τρίμηνο θεραπεία. Δεν ξέρω κάποιο σκεύασμα συγκεκριμένο, αλλά σίγουρα ο ανδρολόγος μπορεί να σας κατατοπίσει. Αν είναι τακτικός και ο σύζυγος και θέλει να πάρει...

Ο βασιλικός πολτός θεωρείται super food για άντρες και γυναίκες. Δεν ξερω αν έχει αποτέλεσμα, αλλά είναι κάτι φυσικό και νόστιμο, αν μη τι άλλο..😄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2024 at 11:34 ΠΜ, ο/η Εύη84 είπε:

Τι είναι η "βιοχημική"??? 

η υγιής βλαστοκύστη φαίνεται εξαρχής?? 

αχ! αν φαινόταν εξαρχής, θα είχαν λυθεί πολλά προβλήματά μας και θα είχαμε εξοικονομήσει πολλά χρήματα και ψυχικό κόπο. Υγιής είναι μια βλαστοκύστη που οδηγεί σε εγκυμοσύνη και κάνει την χοριακή να ανεβαίνει σταθερά και να διπλασιάζεται. Μπορεί να ξεκινήσει με καλές προοπτικές η βλαστοκύστη, να είναι άριστη ή πολύ καλή σύμφωνα με τον χαρακτηρισμό των εμβρυολόγων (3ΑΑ ή κάτι τέτοιο). Αλλά να μην δώσει εγκυμοσύνη ή να ανέβουν οι πρώτες χοριακές και μετά να πέσουν ή τέλος πάντων να μην προχωρήσει η εγκυμοσύνη σε πολύ αρχικό στάδιο. Αυτό το τελευταίο ονομάζεται βιοχημική κύηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

αχ! αν φαινόταν εξαρχής, θα είχαν λυθεί πολλά προβλήματά μας και θα είχαμε εξοικονομήσει πολλά χρήματα και ψυχικό κόπο. Υγιής είναι μια βλαστοκύστη που οδηγεί σε εγκυμοσύνη και κάνει την χοριακή να ανεβαίνει σταθερά και να διπλασιάζεται. Μπορεί να ξεκινήσει με καλές προοπτικές η βλαστοκύστη, να είναι άριστη ή πολύ καλή σύμφωνα με τον χαρακτηρισμό των εμβρυολόγων (3ΑΑ ή κάτι τέτοιο). Αλλά να μην δώσει εγκυμοσύνη ή να ανέβουν οι πρώτες χοριακές και μετά να πέσουν ή τέλος πάντων να μην προχωρήσει η εγκυμοσύνη σε πολύ αρχικό στάδιο. Αυτό το τελευταίο ονομάζεται βιοχημική κύηση. 

Κι εγώ που νόμιζα ότι το παν είναι να δείξει η χοριακή. Δλδ, αυτή μπορεί να δείξει και να μην προχωρήσει στην πορεία.. Αυτό τι σημαίνει? Ότι γίνεται η σύλληψη και δεν προχωράει? Πόσο συχνά μπορεί να υπάρχει μία βιοχημική κύηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Εύη84 είπε:

Κι εγώ που νόμιζα ότι το παν είναι να δείξει η χοριακή. Δλδ, αυτή μπορεί να δείξει και να μην προχωρήσει στην πορεία.. Αυτό τι σημαίνει? Ότι γίνεται η σύλληψη και δεν προχωράει? Πόσο συχνά μπορεί να υπάρχει μία βιοχημική κύηση?

Δυστυχώς ναι. Μπορεί να δείξει η πρώτη και να μην ανέβει στην πορεία. Έγινε η σύλληψη αλλά δεν προχώρησε. Λόγω γενετικού υλικού, πιθανών χρωμοσωμικών ανωμαλιών και ποιος ξέρει τι άλλο... Εγώ έχω εμφυτεύσει ως τώρα 6 άριστες βλαστοκύστες και 1 μέτρια κι έπιασε η μία από όλες αυτές, για να καταλάβεις... Και πάλι καλά λέω που πέτυχε κι αυτή, γιατί, ως γνωστόν, μία και καλή θέλεις. Νομίζω ότι είναι συχνό να μην πάρεις μηδενική πρώτη χοριακή, αλλά να μην ανέβει μετά. Αχ, μου θυμίζεις τον εαυτό μου στην αρχή, που πήγαινα πανάσχετη και που δεν ήξερα καν ότι πρέπει να επαναληφθεί η χοριακή 3-4 φορές για να σιγουρέψουμε εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...